2022 gruodžio 4 d. sekmadienis, 14:59
Reklama  |  facebook

Pristatė pirmuosius Lietuvoje daugiabučius nuomai: priims ir šeimas, ir gyvūnus Fotogalerija

2022-09-23 11:12
Sostinės būsto nuomos rinkoje paklausai ir toliau viršijant pasiūlą, visuomenei oficialiai buvo pristatytas pirmasis daugiabutis, skirtas tik nuomai. Vilniaus Šnipiškių rajone esančiame „Naujojo Skanseno“ kvartale, įsikūrusiame tarp Žalgirio ir Linkmenų gatvių, pirmuoju etapu pasiūlyti 124 įvairaus dydžio butai projekte „Lumi namai“, kuriuos valdo estų nekilnojamojo turto plėtotoja „Lumi Capital“. Šiuo žingsniu realizuojamas praėjusiais metais NT rinką sudrebinęs 125 mln. Eur vertės sandoris tarp ne gyvybės draudimo bendrovės ir pagrindinės projekto investuotojos „BTA Baltic Insurance Company“ bei kvartalo vystytojos tvarių miestų plėtros ir statybų bendrovės „YIT“. Sandoriu pernai sutarta dėl penkių daugiabučių nuomai statybos Baltijos šalyse (po du Vilniuje ir Rygoje, vieno – Taline).
nuotrauka
YIT LIETUVA nuotr.


Minimos įmonės
YIT Lietuva, UAB
JP Architektūra, UAB
YIT, Suomijos statybos kompanija,

Pirmieji tokio tipo butų nuomininkai įsikėlė rugpjūčio pabaigoje, likusius, manoma, pavyks išnuomoti iki kitų metų pradžios. Jau įrengti 25-96 kv. m dydžio butai pritaikyti gyventi ir šeimoms, ir turintiems augintinių, juose taip pat gyventojai ras būtiniausią įrangą: šaldytuvą su šaldikliu, skalbyklę, viryklę, orkaitę, gartraukį, indaplovę, koridoriaus bei miegamojo spintas.

Anot Reeli Simson, bendrovės „Lumi Capital“ verslo vadybininkės, Lietuvoje bus taikomas lig šiol užsienyje plačiai paplitęs modelis, kuomet likusią buto dalį – minkštuosius baldus, užuolaidas ir kitas interjero detales – pagal savo pageidavimus galės apsistatyti patys nuomininkai. Esant norui bus sudaroma galimybė ir reikšmingai keisti interjerą – perdažyti sienas ar keisti šviestuvus.

„Stebime ir reaguojame į Vilniuje jau kurį laiką besitęsiančią situaciją, kai norinčių nuomotis aukštos kokybės būstą daugėja, tačiau rinkoje itin stinga tokių būsto projektų, ypatingai naujų. Kartu norime suteikti tai, ko rinkoje taip pat niekas nesiūlo – itin didelį lankstumą – ar tai būtų poreikis gyventi šeimai su mažais vaikais, gyvūnais, ar į Vilnių dirbti persikėlusiems technologinių bendrovių darbuotojams iš užsienio šalių, kuriems būsto paieška yra tikras galvos skausmas. Be to, kadangi namai yra skirti nuomai, gyventojai galės juose gyventi tiek, kiek patys norės, o ne tiek, kiek leidžia savininkas“, – dalijasi R. Simson.

yit namai nuomaiŠiuo metu kainos projekte „Lumi namai“ svyruoja nuo 750 Eur už 36,6 kv. m butą iki 1 500 Eur už 96,4 kv. m butą. Už papildomą mokestį gyventojams bus suteikiama galimybė nuomotis ir automobilio statymo vietą požeminėje aikštelėje bei sandėliuką.

Architekto Algirdo Kaušpėdo studijos „JP Architektūra“ suprojektuotas „Naujojo Skanseno“ kvartalas, kuriame bus nuomojama dalis butų, pradėtas vystyti 2019 m., o šiuo metu kyla jau ketvirtasis projekto etapas. Kaip teigia Vilniaus miesto vyriausiasis architektas Mindaugas Pakalnis, dideli projektai sostinėje ženkliai prisideda prie įvairių rajonų atgimimo, o net 4 ha ploto teritorijos pokyčiai strategiškai patogioje miesto vietoje – Šnipiškių rajone – išryškina moderniąją Vilniaus pusę ir kartu su šiuolaikiškais verslo centrais sudaro progresyvaus sostinės rajono visumą.

„Projektas išties prisideda prie sostinės tvarios plėtros – smagu, jog dešiniajame Neries krante, Šnipiškių rajone atsiranda kompaktiškas, miestietiškos architektūros gyvenamasis kvartalas su saugiais kiemais, gyvybingomis gatvėmis, komfortiška aplinka bei darniai vystoma infrastruktūra, atspindinčia modernaus Vilniaus veidą“, – teigia jis.

Pagrindinės projekto investuotojos „BTA Baltic Insurance Company“ valdybos pirmininkas Wolfgangas Stockmeyeris džiaugiasi unikaliu investiciniu projektu didžiausiame ir sparčiausiai besiplečiančiame Lietuvos mieste.

„Tai – pirmasis tokio pobūdžio investicinis projektas trijose Baltijos šalių sostinėse vienu metu, ir mums tai yra jaudinanti patirtis. Akivaizdu, jog nors ir dirbame finansų srityje, pravartu mąstyti plačiau bei rasti perspektyviausias sostinių vystymosi sritis. Projektas Vilniuje ypatingas tuo, jog tai yra naujovė būsto nuomos rinkoje, skirta patenkinti sparčiai augančius jos poreikius. Tikime nuomos rinkos segmento plėtra ir siekiame pasiūlyti aukšto lygio butus, atitinkančius klientų poreikius. Nekantriai laukiame projekto progreso, sektoriaus plėtros bei norime ir toliau prie to prisidėti“, – komentuoja W. Stockmeyeris.

Visus pastatus ketinama sertifikuoti pagal tarptautiniu mastu pripažintą tvarumo vertinimo sertifikatą BREEAM. Atitikimas šiems standartams statybos projektams suteikia pranašumą privataus nekilnojamojo turto nuomos rinkoje, taip pat prisideda prie tvaraus būsto prieinamumo gyventojams, didina investicijų į tokius pastatus grąžą, sumažinant jų eksploatavimo išlaidas. 

YIT LIETUVA nuotr. 

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka

Žymės  Nuoma
Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2022-11-30 10:20
Technologijoms sparčiai keičiant pasaulį, viena sfera – nekilnojamasis turtas (NT) – liko praktiškai nepaliesta inovacijų. Tačiau pamažu situacija ima keistis ir inovatoriai skiria vis daugiau dėmesio šiai sričiai. Kokios perspektyviausios NT technologijų, dar vadinamų PropTech, idėjos yra vystomos ...
nuotrauka
2022-11-30 10:00
Bankas „Bigbank“ suteikė 8,5 mln. eurų paskolą Druskininkuose atgimstančios „Nemuno“ sanatorijos konversiją plėtojančiai „Citus“ grupės įmonei UAB „Arinela“. Paskola bus finansuojama pirmoji projekto „Nemunas by CITUS“ konversijos dalis, o visą projektą sudarys trys savarankiški etapai.
nuotrauka
2022-11-29 13:39
Ekonominei situacijai prastėjant, Lietuvos įmonės ruošiasi sudėtingesniems laikams. Ekonomistas Aleksandras Izgorodinas sako, kad, nors šalies ekonomika iššūkiams pasiruošusi neblogai, tačiau bendros Euro zonos ir pasaulinės tendencijos ją taip pat palies, o kitąmet greičiausiai bus neišvengta ekono...
nuotrauka
2022-11-29 07:16
Įmonė „Kauno šilas“, į rinką tiekianti šiltinimo medžiagas, specialistams pasiūlė ir konkrečių šiltinimo sprendinių – sukurti du katalogai – „Energiškai efektyvus šiltinimas Šiloporu. Brėžinių katalogas, A+, A++ klasė“ ir „Skydiniai namai. A+, A++ klasė“. Didžioji šių katalogų vertė – ilgametė patir...
nuotrauka
2022-11-27 06:07
Miestų veidas nuolat keičiasi ir tobulėja, kurdamas ne tik patogesnę, bet ir patrauklesnę aplinką. Ieškant optimaliausio balanso, analizuojama, kaip galima atgaivinti primirštas ir neretai apleistas teritorijas. Teigiamų rezultatų siekia ne tik miesto valdžia, bet ir nekilnojamojo turto (NT) vystyto...
nuotrauka
2022-11-24 14:48
Kaune duris atvėrė prekybos ir verslo centras „Kalniečiai“, pavadintas anksčiau buvusio prekybos centro vardu. Savanorių prospekte 375-uoju numeriu pažymėto 6 aukštų nekilnojamojo turto objekto bendras patalpų plotas – beveik 7 tūkst. kv. metrų, per 3 tūkst. kv. metrų iš jų užima verslo centro erdvė...
nuotrauka
2022-11-22 15:34
Po kelių dešimtmečių pertraukos „Rotonda" vėl kviečia vilniečius ir miesto svečius apsilankyti. Prie daugeliui nostalgiją keliančio pastato Sereikiškių parke atgimimo prisidėjo ir Vilniaus miesto savivaldybė, kuri, siekdama atgaivinti sostinės širdyje ilgą laiką apleistą kavinę, investavo apie 230 t...
nuotrauka
2022-11-22 07:27
Statybų sektorius susiduria ne tik su daugelį sričių paliečiančiais kylančių kainų, žaliavų trūkumo ar vis augančio investicijų ekologiškiems sprendimams poreikio iššūkiais. Didėjančio vartotojų reiklumo ir rinkos bei aplinkos sąlygų diktuojami pokyčiai reikalauja kūrybiškų ir tvarių sprendimų.
nuotrauka
2022-11-21 16:04
Lazdijuose pradedamos naujojo sporto centro statybos, po kurių iškils 8293,71 kv. m ploto statinys. Jo erdvėse numatytos patalpos įvairioms sporto šakoms, baseinui bei krepšinio salei.
nuotrauka
2022-11-21 09:56
Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) vystytojai pirmieji Baltijos šalys pasiekė aukštą garso izoliaciją. Vilniuje vystomas NT projektas „Mindaugo rezidencija“ yra pirmasis daugiabutis Baltijos šalyse, turintis A klasės garso izoliaciją, kuri gyventojams užtikrina maksimalų privatumą ir komfortą.
nuotrauka
2022-11-18 14:24
Į aplinką harmoningai įsiliejantis fasadas, dvi modernios koncertų salės su preciziška akustika, transformuojama konferencijų, kongresų erdvė, tvariais sprendimais paremta šildymo bei vėsinimo sistema. Visa tai ir kur kas daugiau architektai numato M. K. Čiurlionio koncertų centro Kaune vizijoje.
nuotrauka
2022-11-17 16:10
VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija (toliau – Kelių direkcija) skelbia viešąjį pirkimą sukurti Lietuvos klimatinėms sąlygoms tinkamus asfalto mišinius panaudojant perdirbtų padangų gumą ir nustatyti jų eksploatacines savybes, siekiant įvertinti tolesnio panaudojimo galimybes. Atvirame konkurse d...
nuotrauka
2022-11-17 16:01
Pradėjęs modernizuoti savo valdomus pastatus Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje bei kituose šalies miestuose, Turto bankas nepaliks nuošalyje ir savo valdomo turto Šiauliuose. Planuojama, jog jau gruodį prasidės Vilniaus g. 265, Šiauliuose esančio pastatų komplekso, kuriame įsikūrusi Valstybinė mokesčių in...
nuotrauka
2022-11-17 10:57
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Galio Group" Klaipėdoje baigė komercinių patalpų komplekso „STOCK-o" pirmojo etapo statybas. Šis projektas, kartu su vasarą duris atvėrusia „Decathlon" parduotuve, Baltijos prospekte sukurs naują prekybinį miestelį.
nuotrauka
2022-11-16 15:30
UAB „Statybos inžinierių konsultantų biuras“, pasiūlęs tinkamiausią kruiziniams laivams švartuoti skirtos krantinės ir naujo Uosto direkcijos administracinio pastato projekto sprendinį, jau netrukus imsis darbų. Su įmone pasirašyta ir jau yra įsigaliojusi projektavimo paslaugų pirkimo sutartis. Proj...
nuotrauka
2022-11-15 10:32
SBA grupės nekilnojamojo turto (NT) vystytoja „SBA Urban“ su danų tvarios architektūros kūrėjais „PLH Architects“ pristato šalia Ukmergės gatvės iškilsiantį el. prekybos miestelį „Urban HUB Vilnius“. 22 tūkst. kv. m ploto „stock office“ tipo projektą planuojama įgyvendinti iki ateinančių metų pabaig...
nuotrauka
2022-11-15 07:36
Įmonės TECHNOGAJA sukurti AMAZING KIS vėdinimo sistemų filtrai sėkmingai naudojami tiek vietos rinkoje, tiek Vokietijoje, Švedijoje, Suomijoje, Norvegijoje, žengia ir į kitas rinkas. Tokį AMAZING KIS filtrų populiarumą lemia ne tik tiesioginės, bet ir pridėtinės vertės šiuos filtrus naudojančiam bei...
nuotrauka
2022-11-09 09:17
UAB Merko statyba apyvarta iš generalinės rangos sutarčių 2022 metų trečią ketvirtį pasiekė 56 mln. eurų ir buvo 30 proc. didesnė nei pernai tuo pačiu laiku (43 mln. eurų).
nuotrauka
2022-11-08 14:52
Prieš 15 metų įkurtame kvartale „Bajorų kalvos" po poros savaičių duris atvers naujas Vilniaus savivaldybės darželis „Bajorėlis". Pirmuoju etapu į darželį priimta 140 vaikų, tačiau grupių bus ir daugiau.
nuotrauka
2022-11-07 10:53
Bankas „Bigbank“ suteikė 6,32 mln. eurų paskolą Vilniuje, Visoriuose plėtojamam butų projektui „Visi savi by CITUS“, kuriam valdyti buvo pasitelkta nekilnojamojo turto (NT) paslaugų bendrovė „Citus“. Projekto savininkas – uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirta investicinė bendrovė UAB ...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas