2022 rugsėjo 30 d. penktadienis, 0:25
Reklama  |  facebook

Pusė bendrovės „Alvora“ darbuotojų įdarbinti pagal pažintis: jie yra giminės, draugai arba artimieji

Sigita NEMEIKAITĖ      2014-04-14 14:49
Viena iš sėkmingiausiai šalyje ir užsienyje dirbanti bendrovė „Alvora“ ne tik toliau veržliai plėtoja savo veiklą. Įmonė niekados nepamiršta, kad viena sėkmės paslapčių – patyrusi, kvalifikuota ir motyvuota specialistų komanda. Neatsitiktinai „Alvora“ šioje srityje turi savo strategiją, taktiką ir praktiką.
nuotrauka
„Didžiąją dalį naujų darbuotojų sudaro esamų darbuotojų giminės ir draugai bei pažįstami. Taip į mūsų komandą ateina apie 50 procentų naujokų", – sako N. Kolesnik. Bendrovės nuotr.


Minimos įmonės
Alvora, UAB
Apie 400 darbuotojų turinti „Alvora“ yra viena iš nedaugelio Lietuvos rinkoje esančių įmonių, kuri savo jėgomis gali atlikti tiek bendrastatybinius, tiek technologinių įrenginių, bei vamzdynų montavimo darbus. Įmonė dirba ne tik Lietuvoje, bet ir Rusijos Federacijoje bei Baltarusijoje, kur yra įsteigusi antrines įmones. Plėtodama didelius ir sudėtingus projektus šalyje ir užsienyje, įmonė turi užsitikrinti, kad visų grandžių specialistų nepritrūktų. Tad būtina sąlyga – juos tiesiog turėti: rasti, išsiugdyti, išsiauginti.

Vertina tuos, kurie žino, ko nežino

Bendrovės generalinis direktorius Nikolaj Kolesnik neslepia principų, kurių vedinas formuoja tvirtą įmonės darbuotojų komandą: „Darbuotojai savo vertę įrodo dirbdami. Todėl pirmiausia – darbštumas. Antra, ryžtas tobulėti ir mokytis. Taigi svarbiausi šiedu aspektai. Negaliu priimti darbuotojo, kuris teigia, jog žino viską! Įdomesnis pretendentas į darbo vietą yra sakantis, kad žino, ko nežinantis. Manyčiau, kad skatinimas yra būtinas ir labai reikalingas. Norėčiau pabrėžti, kad vien į bazinius (materialinius/nematerialinius) skatinimus orientuotis nepakanka, svarbu parodyti darbuotojui, kad vertini pastangas ir atsakomybę“.

Įmonės vadovas tvirtina, kad atsižvelgiant į šalies darbo rinkos tendencijas, dabar labiausiai trūksta kvalifikuotų suvirintojų ir montuotojų. Dažniausiai ieškoma patyrusių darbuotojų, tačiau laikomasi ir nuomonės, kad profesionalus galima užsiauginti. Todėl dažnai į „Alvorą“ priimami ką tik universitetą baigę ir jokios patirties neturintys jaunuoliai arba netgi žmonės su viduriniu išsilavinimu.

Patikrinti, savi – patikimiausi

Generalinis direktorius praskleidė dar vieną žmogiškųjų išteklių telkimo paslaptį, kuri kai ką gali net šokiruoti. Tačiau N. Kolesnik nė kiek nesibaimina, kad gali išgirsti priekaištų dėl karjeros skatinimo pagal pažintis.

„Didžiąją dalį naujų darbuotojų sudaro esamų darbuotojų giminės ir draugai bei pažįstami. Taip į mūsų komandą ateina apie 50 procentų naujokų. Šį šaltinį laikome patikimu, nes jis generuoja didžiausius potencialių darbuotojų srautus. Patrauklumo teikia ir faktas, jog tik mūsų darbuotojai, būdami komandos dalimi, geriausiai žino, kokie žmonės atitinka bendrovės reikalavimus“, – sako „Alvoros“ vadovas.

Tačiau vien šių statybos specialistų atrankos būdų nepakanka. Įmonė veikia pačiu plačiausiu paieškų frontu – palaikydama artimus ryšius su aukštosiomis mokyklomis, kitomis specialistų rengimo institucijomis, ieškodama darbuotojų internete, pasitelkusi personalo valdymo agentūras, Lietuvos darbo biržą.

Mokytis ir tobulėti – nuolatos

„Alvoros“ vadovas N. Kolesnik tvirtina, kad Lietuvos darbo birža įmonei yra vienas iš galimų darbuotojų paieškos šaltinių. Be to, pastaruosius penkerius metus nuolat vykdomi bendri kvalifikacijos įgijimo projektai su Jeruzalės darbo rinkos mokymo centru, bendradarbiaujama su Respublikiniu energetikų mokymų centru, VGTU Medžiagotyros ir suvirinimo katedra. Toks tiesioginis komunikavimas su iniciatyvą palaikančiomis institucijomis liudija, kad nenutrūkstamas ryšys tarp mokyklų, universitetų ir verslo pasiteisina – galima užsiauginti naują specialistą.

Įmonės vadovo netrikdo, kad ką tik pradėję karjerą „Alvoroje“ darbuotojai neturi įgūdžių, patirties. Tai įgyjama ir užgyvenama. Laikomasi nuostatos, kad žinios ir išsilavinimas svarbu, bet svarbiau – žmogus ir jo gebėjimai, o mokymasis visą gyvenimą turėtų būti kiekvieno asmens ilgalaikis tikslas.

Sukūrė darbuotojų rengimo sistemą

Nuolatinė, nuosekli darbuotojų paieška visomis kryptimis bei jų motyvavimas kloja stabilumo, patikimumo ir tvirtumo pamatus įmonės veikloje. To siekdama bendrovė jau kelerius metus savo lėšomis organizuoja mokinių grupes ir rengia suvirintojus. Tokiu būdu „Alvora“ yra sukūrusi savąją darbuotojų rengimo sistemą.

„Kvalifikuoti darbuotojai yra gyvybiškai svarbūs kiekvienai bendrovei. Nuo darbuotojo žinių ir sugebėjimų priklauso jo darbo rezultatai, o galiausiai ir verslo sėkmė. Kiekvienais metais pagal sukurtą atlikto darbo vertinimo ir grįžtamojo ryšio sistemą atliekame darbuotojų veiklos vertinimą, kurio pagrindinis tikslas – skatinti darbuotojus siekti karjeros. Ypatingai aktyvūs bei tobulėti siekiantys darbuotojai, darbų vadovams arba projektų vadovams rekomenduojant teikiami kaip kandidatai kvalifikacijai kelti“, – pasakoja N. Kolesnik.

Laimi abipusę naudą

Įmonės generalinis direktorius sako, kad vertinti naujai parenkamų darbuotojų tinkamumą įgalioti vyriausieji suvirinimo darbų inžinieriai. Įprastai teoriniai mokymai, kurių trukmė yra apie 2 mėnesiai, vyksta Jeruzalės darbo rinkos mokymo centre pagal praktinio mokymo sutartį. Studijų programoje numatyta praktika atliekama panaudojant bendrovės turimą techninę ir materialinę bazę. Sėkmingai mokymus baigusiems specialistams išduodamas suvirintojo kvalifikacijos patvirtinimo pažymėjimas. Šis dokumentas suteikia galimybę atestuotis pagal Europos Sąjungos reikalavimus bei gauti suvirintojo tarptautinį kvalifikacijos sertifikatą.

„Norėčiau pažymėti, jog tokių mokymų nauda – abipusė. Darbuotojai yra motyvuoti kelti savo kvalifikaciją, o darbdavys – turėti kvalifikuotus darbuotojus. Be to, kiekvienais metais organizuojame kompleksinius ir specializuotus darbuotojų mokymus, siunčiame specialistus į stažuotes ES šalyse, nuolat lankomės tiek Lietuvoje, tiek užsienyje rengiamose parodose.

Kaip ugdyti būsimuosius kvalifikuotus darbuotojus, galimybių ieškome nuolat. Suvokiant darbuotojų svarbą verslo sėkmei, atskirai paminėčiau, kad darbdaviai neturėtų ramiai laukti naujų tinkamų darbuotojų, o aktyviai prisidėti prie jų kokybiško paruošimo“, – tvirtino daugiau nei 20 metų sėkmingai dirbančios bendrovės vadovas Nikolaj Kolesnik.

Statybunaujienos.lt
Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2022-09-29 14:54
Jau artimiausiu metu Turto banko valdomo administracinio pastato, esančio J. Jablonskio g. 30, Anykščiuose, modernizacijos darbai. Valstybės turtą valdanti įmonė Turto bankas rangos darbų sutartį pasirašė su bendrove „Aukštaitijos ranga“. Bendros investicijos, kurios dengiamos Turto banko bei Europo...
nuotrauka
2022-09-29 13:26
Turbūt retas žmogus galėtų įsivaizduoti gyvenimą be navigacijos telefone, ar be galimybės žaibiškai surasti, kur skaniausi sušiai mieste. Vis labiau pasaulį užkariaujančios skaitmenizavimo inovacijos kuriamos ir Kaune. KTU Išmaniųjų miestų ir infrastruktūros centro (IMIC) komandos skaitmenizuotas KT...
nuotrauka
2022-09-29 11:36
Su klimato kaita augant tvaresnės statybos poreikiui, stiprėja paklausa mediniams daugiabučiams. Kol Lietuvoje aukštesnę nei 4 aukštų medinę statybą riboja teisės aktai, mūsų šalies ekspertai pavydžiai žiūri į Skandinavijos šalyse augančius medinius dangoraižius. Tačiau Švedijos medinių namų plėtoto...
nuotrauka
2022-09-29 09:38
Dėl karo Ukrainoje išaugusios statybinių medžiagų kainos, pabrangusi elektra ir dujos, sutrikęs žaliavų tiekimas privertė sustabdyti daug projektų. Naujos statybos būstų paleidimas į rinką pastaruoju metu buvo vis dažniau atidedamas, o darbų užbaigimo terminai nukeliami neapibrėžtam laikui. Kaip art...
nuotrauka
2022-09-29 07:00
„Teltonikos“ technologijų centras Molėtuose duris atvėrė dvigubai greičiau negu buvo planuota. 10,8 tūkst. kv. m pastatas, kuriame kuriasi telemedicinos ir tinklo įrangos projektavimo biuras, laboratorijos bei testavimo ir robotizuotos surinkimo linijos, iškilo per 10 mėnesių.
nuotrauka
2022-09-27 07:16
Statybininkų dienos proga apdovanoti du įmonės „Layher Baltic“ darbuotojai. Projektų vadybininkei Margaritai Leganovičiūtei įteikta Lietuvos statybininkų asociacijos padėka, o vyr. pastolių projektavimo inžinieriui Ramanui Dzikavitskiui – Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkės padėka.
nuotrauka
2022-09-26 07:14
Nusėdęs, pakrypęs, skylantis statinys – gal ir nedažna, bet labai sunki liga, galinti pasibaigti ir avarija ar pastato nugriovimu. Baltijos šalyse ir Lenkijoje lietuviško kapitalo bendrovė „Geolift Baltic“ siūlo konstrukcijų stabilizavimą ir pakėlimą geopolimerinėmis injekcijomis – greita ir elegant...
nuotrauka
2022-09-23 11:12
Sostinės būsto nuomos rinkoje paklausai ir toliau viršijant pasiūlą, visuomenei oficialiai buvo pristatytas pirmasis daugiabutis, skirtas tik nuomai. Vilniaus Šnipiškių rajone esančiame „Naujojo Skanseno“ kvartale, įsikūrusiame tarp Žalgirio ir Linkmenų gatvių, pirmuoju etapu pasiūlyti 124 įvairaus ...
nuotrauka
2022-09-23 07:10
Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro pastate tęsiami atnaujinimo darbai. Jau įrengtas pastato konstruktyvas, atlikta didžioji dalis fasado darbų. Pastato viduje atliekami apdailos darbai bei daug iššūkių keliantys technologiniai scenos mechanizmų, apšvietimo įrengimo darbai.
nuotrauka
2022-09-22 06:17
15 tūkstančių sėdimų vietų, stogas virš tribūnų, du didžiuliai ekranai, automatiškai laistoma ir šildoma žalia veja bei aukščiausios kokybės bėgimo takai. Visa tai – tik dalis nuo pamatų atstatyto naujutėlaičio Dariaus ir Girėno stadiono privalumų. Sportininkai ir žiūrovai juos išbandys jau netrukus...
nuotrauka
2022-09-22 05:54
Konstitucijos prospekte Vilniuje – vis ryškesni vieno ambicingiausių pastarojo dešimtmečio sostinėje statomų pastatų kontūrai. Pasaulinio garso architekto Danielio Libeskindo suprojektuoto verslo centro „Artery“ statybos Vilniaus centrinio verslo kvartalo širdyje žengia į finalinius etapus: jau past...
nuotrauka
2022-09-20 09:39
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ baigė pirmąjį „Vilniaus verslo parko“ etapą. Sostinės Ukmergės gatvėje pastatytas pirmasis prekybinių sandėlių (angl. stock office) patalpų kompleksas, kur vienoje vietoje veikia įmonių biurai, sandėliai ir prekybinės patalpos. Netrukus bendrovė pla...
nuotrauka
2022-09-19 15:32
Tvarios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ kartu su partneriu „Reefo“ (antrinė įmonė UAB „Corein“) viešajame aukcione įsigijo 1,1 ha ploto sklypą kartu su 7580 kv.m. patalpų Vilniaus centre. Adresu J. Basanavičiaus g. 28 esančiame sklype, kuriame šiuo metu stovi Vilniaus Gedimino techn...
nuotrauka
2022-09-19 07:18
Plėtrą Lietuvoje tęsiantis prekybos tinklas „Lidl“ pradeda antrojo logistikos centro statybas šalyje. Naujasis logistikos centras įsikurs Vilniuje, netoli Lentvario, jo plotas sieks apie 64 tūkst. kv. metrų. Investicijos į projektą sieks daugiau nei 100 mln. eurų, čia planuojama sukurti per 300 nauj...
nuotrauka
2022-09-19 06:48
„Dabartinė geopolitinė situacija regione yra ypač įtempta. Kurdami tinkamas sąlygas kariams prisidedame prie nacionalinio saugumo didinimo ir užtikriname Lietuvos kariuomenės bei sąjungininkų poreikius“, – Krašto apsaugos ministerijos pranešime cituojamas viceministras Žilvinas Tomkus, dalyvaudamas ...
nuotrauka
2022-09-14 07:55
Saugius, energiją taupančius ir aplinkai nekenksmingus statybos sprendimus siūlantis prekės ženklas PENOSIL pristato naują produktą – akrilinį užpildą „Penosil LightFiller 620“. Šis produktas yra itin lengvas ir padeda atlikti remonto darbus ne tik lengviau, bet ir greičiau. Panaudojus užpildą, dažy...
nuotrauka
2022-09-12 06:44
Remiantis oficialiais duomenimis, liepos mėnesio vidutinė biržos elektros kaina Lietuvoje buvo didžiausia per visą dalyvavimo biržoje laikotarpį nuo 2013 m. Rugpjūtį, palyginti su liepa, kaina biržoje išaugo dar 57 proc. Įmonių atstovai skundžiasi, ruošia „protesto akcijas“, siekdami atkreipti dėmes...
nuotrauka
2022-09-12 06:41
Atliekant statybos darbus, kiekvienam naujos statybos ar renovuojamam pastatui reikia didelio kiekio tvirtinimo detalių. Ir jos – ne vien sąmatos eilutė, bet ir galutinio rezultato, pastato gyvavimo ciklo kokybės lėmėjos.
nuotrauka
2022-09-09 07:29
Modernizuodami daugiabučius namus ne tik padidiname jų energinį efektyvumą, taip sumažindami išlaidas šildymui, bet ir kuriame sąlygas sveikesnei, patogesnei gyvenamajai aplinkai bei pageriname estetinę pastato išvaizdą. Jau ne paslaptis, kad butas modernizuotame name yra patrauklesnis ir kainuoja d...
nuotrauka
2022-09-08 07:01
Per dvejus metus „Statmax“ įmonė rekonstravo apie 3 tūkst. kv. m ploto Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro patalpų, kuriose įsikūrė vienas iš moderniausių šalyje Statybos sektorinis praktinio mokymo centras.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka

Likviduojant istorinę taršą, bus išvalyta virš 6 tūkst. kub. m užteršto grunto

Teritorijos, dėl neatsakingos veiklos sovietmečiu užterštos cheminėmis medžiagomis, po sutvarkymo pamažu virsta poilsio zonomis.
nuotrauka

Pagal universalaus dizaino principus paklotas nestandartinių formų trinkelių grindinys Kulautuvoje

Grindinį žmonės paprastai pastebi tik dviem atvejais: kai už jo užkliūva arba grožėdamiesi negali atitraukti akių. Kauno rajono Kulautuvos miestelio Akacijų alėjoje ir V.Augausko gatvėje pak...