2024 gegužės 30 d. ketvirtadienis, 22:54
Reklama  |  facebook

Pusė bendrovės „Alvora“ darbuotojų įdarbinti pagal pažintis: jie yra giminės, draugai arba artimieji

Sigita NEMEIKAITĖ      2014-04-14 14:49
Viena iš sėkmingiausiai šalyje ir užsienyje dirbanti bendrovė „Alvora“ ne tik toliau veržliai plėtoja savo veiklą. Įmonė niekados nepamiršta, kad viena sėkmės paslapčių – patyrusi, kvalifikuota ir motyvuota specialistų komanda. Neatsitiktinai „Alvora“ šioje srityje turi savo strategiją, taktiką ir praktiką.
nuotrauka
„Didžiąją dalį naujų darbuotojų sudaro esamų darbuotojų giminės ir draugai bei pažįstami. Taip į mūsų komandą ateina apie 50 procentų naujokų", – sako N. Kolesnik. Bendrovės nuotr.


Minimos įmonės
Alvora, UAB
Apie 400 darbuotojų turinti „Alvora“ yra viena iš nedaugelio Lietuvos rinkoje esančių įmonių, kuri savo jėgomis gali atlikti tiek bendrastatybinius, tiek technologinių įrenginių, bei vamzdynų montavimo darbus. Įmonė dirba ne tik Lietuvoje, bet ir Rusijos Federacijoje bei Baltarusijoje, kur yra įsteigusi antrines įmones. Plėtodama didelius ir sudėtingus projektus šalyje ir užsienyje, įmonė turi užsitikrinti, kad visų grandžių specialistų nepritrūktų. Tad būtina sąlyga – juos tiesiog turėti: rasti, išsiugdyti, išsiauginti.

Vertina tuos, kurie žino, ko nežino

Bendrovės generalinis direktorius Nikolaj Kolesnik neslepia principų, kurių vedinas formuoja tvirtą įmonės darbuotojų komandą: „Darbuotojai savo vertę įrodo dirbdami. Todėl pirmiausia – darbštumas. Antra, ryžtas tobulėti ir mokytis. Taigi svarbiausi šiedu aspektai. Negaliu priimti darbuotojo, kuris teigia, jog žino viską! Įdomesnis pretendentas į darbo vietą yra sakantis, kad žino, ko nežinantis. Manyčiau, kad skatinimas yra būtinas ir labai reikalingas. Norėčiau pabrėžti, kad vien į bazinius (materialinius/nematerialinius) skatinimus orientuotis nepakanka, svarbu parodyti darbuotojui, kad vertini pastangas ir atsakomybę“.

Įmonės vadovas tvirtina, kad atsižvelgiant į šalies darbo rinkos tendencijas, dabar labiausiai trūksta kvalifikuotų suvirintojų ir montuotojų. Dažniausiai ieškoma patyrusių darbuotojų, tačiau laikomasi ir nuomonės, kad profesionalus galima užsiauginti. Todėl dažnai į „Alvorą“ priimami ką tik universitetą baigę ir jokios patirties neturintys jaunuoliai arba netgi žmonės su viduriniu išsilavinimu.

Patikrinti, savi – patikimiausi

Generalinis direktorius praskleidė dar vieną žmogiškųjų išteklių telkimo paslaptį, kuri kai ką gali net šokiruoti. Tačiau N. Kolesnik nė kiek nesibaimina, kad gali išgirsti priekaištų dėl karjeros skatinimo pagal pažintis.

„Didžiąją dalį naujų darbuotojų sudaro esamų darbuotojų giminės ir draugai bei pažįstami. Taip į mūsų komandą ateina apie 50 procentų naujokų. Šį šaltinį laikome patikimu, nes jis generuoja didžiausius potencialių darbuotojų srautus. Patrauklumo teikia ir faktas, jog tik mūsų darbuotojai, būdami komandos dalimi, geriausiai žino, kokie žmonės atitinka bendrovės reikalavimus“, – sako „Alvoros“ vadovas.

Tačiau vien šių statybos specialistų atrankos būdų nepakanka. Įmonė veikia pačiu plačiausiu paieškų frontu – palaikydama artimus ryšius su aukštosiomis mokyklomis, kitomis specialistų rengimo institucijomis, ieškodama darbuotojų internete, pasitelkusi personalo valdymo agentūras, Lietuvos darbo biržą.

Mokytis ir tobulėti – nuolatos

„Alvoros“ vadovas N. Kolesnik tvirtina, kad Lietuvos darbo birža įmonei yra vienas iš galimų darbuotojų paieškos šaltinių. Be to, pastaruosius penkerius metus nuolat vykdomi bendri kvalifikacijos įgijimo projektai su Jeruzalės darbo rinkos mokymo centru, bendradarbiaujama su Respublikiniu energetikų mokymų centru, VGTU Medžiagotyros ir suvirinimo katedra. Toks tiesioginis komunikavimas su iniciatyvą palaikančiomis institucijomis liudija, kad nenutrūkstamas ryšys tarp mokyklų, universitetų ir verslo pasiteisina – galima užsiauginti naują specialistą.

Įmonės vadovo netrikdo, kad ką tik pradėję karjerą „Alvoroje“ darbuotojai neturi įgūdžių, patirties. Tai įgyjama ir užgyvenama. Laikomasi nuostatos, kad žinios ir išsilavinimas svarbu, bet svarbiau – žmogus ir jo gebėjimai, o mokymasis visą gyvenimą turėtų būti kiekvieno asmens ilgalaikis tikslas.

Sukūrė darbuotojų rengimo sistemą

Nuolatinė, nuosekli darbuotojų paieška visomis kryptimis bei jų motyvavimas kloja stabilumo, patikimumo ir tvirtumo pamatus įmonės veikloje. To siekdama bendrovė jau kelerius metus savo lėšomis organizuoja mokinių grupes ir rengia suvirintojus. Tokiu būdu „Alvora“ yra sukūrusi savąją darbuotojų rengimo sistemą.

„Kvalifikuoti darbuotojai yra gyvybiškai svarbūs kiekvienai bendrovei. Nuo darbuotojo žinių ir sugebėjimų priklauso jo darbo rezultatai, o galiausiai ir verslo sėkmė. Kiekvienais metais pagal sukurtą atlikto darbo vertinimo ir grįžtamojo ryšio sistemą atliekame darbuotojų veiklos vertinimą, kurio pagrindinis tikslas – skatinti darbuotojus siekti karjeros. Ypatingai aktyvūs bei tobulėti siekiantys darbuotojai, darbų vadovams arba projektų vadovams rekomenduojant teikiami kaip kandidatai kvalifikacijai kelti“, – pasakoja N. Kolesnik.

Laimi abipusę naudą

Įmonės generalinis direktorius sako, kad vertinti naujai parenkamų darbuotojų tinkamumą įgalioti vyriausieji suvirinimo darbų inžinieriai. Įprastai teoriniai mokymai, kurių trukmė yra apie 2 mėnesiai, vyksta Jeruzalės darbo rinkos mokymo centre pagal praktinio mokymo sutartį. Studijų programoje numatyta praktika atliekama panaudojant bendrovės turimą techninę ir materialinę bazę. Sėkmingai mokymus baigusiems specialistams išduodamas suvirintojo kvalifikacijos patvirtinimo pažymėjimas. Šis dokumentas suteikia galimybę atestuotis pagal Europos Sąjungos reikalavimus bei gauti suvirintojo tarptautinį kvalifikacijos sertifikatą.

„Norėčiau pažymėti, jog tokių mokymų nauda – abipusė. Darbuotojai yra motyvuoti kelti savo kvalifikaciją, o darbdavys – turėti kvalifikuotus darbuotojus. Be to, kiekvienais metais organizuojame kompleksinius ir specializuotus darbuotojų mokymus, siunčiame specialistus į stažuotes ES šalyse, nuolat lankomės tiek Lietuvoje, tiek užsienyje rengiamose parodose.

Kaip ugdyti būsimuosius kvalifikuotus darbuotojus, galimybių ieškome nuolat. Suvokiant darbuotojų svarbą verslo sėkmei, atskirai paminėčiau, kad darbdaviai neturėtų ramiai laukti naujų tinkamų darbuotojų, o aktyviai prisidėti prie jų kokybiško paruošimo“, – tvirtino daugiau nei 20 metų sėkmingai dirbančios bendrovės vadovas Nikolaj Kolesnik.

Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-05-30 08:03
Čerpės daugeliui asocijuojasi su raudonais senamiesčių stogais ir istoriniais objektais. Privačių namų savininkams čerpės atrodo patraukliai, bet kai kurie vengia jų dėl esą aukštos kainos ir apkrovos stogui. Tačiau čerpės būna ne tik keraminės, bet ir betoninės, kurios vizualiai nesiskiria nuo moli...
nuotrauka
2024-05-29 09:56
Šią savaitę užbaigti konstrukciniai „Sand Offices" verslo centro statybų darbai. Ta proga, tradiciškai, virš pastato iškeltas vainikas. Vilniaus Žalgirio ir Linkmenų gatvių sankirtoje kylančio verslo centro statybos prasidėjo šių metų sausio mėnesį.
nuotrauka
2024-05-28 10:40
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ didina dukterinės bendrovės „Lvovo projektai“ įstatinį kapitalą nuo 300 tūkst. iki 50 mln. eurų. Šiuo žingsniu siekiama efektyvinti įmonių grupės struktūrą ir Latvijoje uždirbtą kapitalą reinvestuoti Lietuvoje.
nuotrauka
2024-05-28 09:57
Apsaugos paslaugas teikianti bendrovė „Eurocash1" ir „Panevėžio statybos tresto" (PST) valdoma įmonė „Šeškinės projektai" pasirašė sutartį dėl daugiau nei 800 kv. m ploto biuro erdvių verslo centre „U219", Vilniuje. Jose įsikurs „Eurocash1" pagrindinė būstinė Baltijos šalyse.
nuotrauka
2024-05-27 14:50
Investicijų valdymo įmonė „Demus Asset Management“ valdomas uždarojo tipo fondas „Victory Development Venture“ įsigijo naują projektą – „Ežero takais by Citus“. Iš viso į projektą ketinama investuoti 8 mln. eurų, iš informuotųjų investuotojų „Demus Asset Management“ pritraukė 2 mln. eurų.
nuotrauka
2024-05-27 10:26
Naujausia, šių metų gegužės mėnesį atlikta Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) narių apklausa rodo, kad nekilnojamojo turto (NT) verslas labiausiai tiki būsto rinka ir būtent šiame sektoriuje kreips didesnę dalį savo investicijų. Neapibrėžtumo kupinoje rinkoje NT plėtotojai vis ...
nuotrauka
2024-05-27 09:40
Generalinė rangos įmonė „Conres“ pradėjo „Ukmergės pramonės parko“ plėtros I etapo statybos darbus. Penktadienį, simbolinės laiko kapsulės įkasimu, pažymėta šio projekto pradžia. Naujose gamybinėse patalpose įsikurs viena iš grupės įmonių – „Stansefabrikken“.
nuotrauka
2024-05-24 11:36
Per pirmąsias tris savaites nuo finansinės priemonės „Milijardas verslui" starto įmonės suskubo aktyviai teikti paraiškas finansavimui gauti. Nacionalinė plėtros įstaiga INVEGA sulaukė 25 paraiškų paskoloms, kurių bendra prašoma suma viršija 1 mlrd. eurų, tad nuo šiol klientų teikiamos paraiškos sko...
nuotrauka
2024-05-23 13:36
Didžiausia pasaulyje lanksčiai nuomojamų įrengtų darbo vietų kompanija IWG, kuriai priklauso biurų nuomos tinklas „Regus", verslo centre „U219" Vilniuje steigia naują darbo erdvę. Joje bus sukurtos hibridiniam darbui pritaikytos darbo vietos, privatūs biurai, posėdžių salės ir kūrybinės erdvės. Biur...
nuotrauka
2024-05-23 10:47
„Pro Kapital Lietuva" pasirinko finansinį partnerį plėtojamo aukščiausios klasės NT projekto Vilniaus senamiestyje įgyvendinimui – pasirašyta sutartis su „Šiaulių banku" dėl 13,2 mln. eurų paskolos.
nuotrauka
2024-05-22 17:24
„EIKA Development" valdomame, naujai statomame verslo centre „Jasinskio 2" daugiau nei pusė ploto jau yra išnuomota: čia įsikurs advokatų kontora „Ellex Valiūnas" bei į kokybiškas, modernias patalpas kelsis ir Nyderlandų karalystės ambasada, kuri sudarė sutartį dėl 552 kv. m ploto patalpų nuomos.
nuotrauka
2024-05-22 09:29
Panevėžio miesto savivaldybės užsibrėžta ambicija mieste įkurti profesionalaus, šiuolaikinio meno erdvę, virsta realybe: jau kitą savaitę duris atvers pasaulinio garso menininko, daugiafunkcionalisto Stasio Eidrigevičiaus menų centras, pavadintas Stasys Museum.
nuotrauka
2024-05-21 14:36
Investicija į nekilnojamąjį turtą (NT) lietuviams visada buvo viliojantis pasirinkimas, tai atskleidė ir pandemija, kai dažnas puolė ieškoti antro būsto pajūryje ar sodybos užmiestyje. Pranešime cituojamas NT ekspertas Marius Bružas sako, kad nors šis bumas jau praėjo, išskirtinio būsto poreikis yra...
nuotrauka
2024-05-21 13:13
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ verslo centro „Business Stadium Central“ vidaus inžinerinių sistemų montavimo rangovais pasirinko Lietuvos įmones „Aktinis“, „Todera“, „Ivalta“, „PoolPro“. Bendra su rangovais sudarytų sutarčių vertė – 5,6 mln. eurų.
nuotrauka
2024-05-21 12:56
Kada prekybos centras gali vadintis tvariu? Ar tam užtenka deramai surūšiuoti atliekas ir pakeisti lemputes? Vienas iš technologiškai pažangiausių „Nordika“ tvarumo aspektų – R8 tech įrankio, kuris paremtas dirbtiniu intelektu, naudojimas. Ši automatizavimo sistema valdo prekybos centro šildymo, vė...
nuotrauka
2024-05-21 09:50
Dar prieš kelerius metus prie rekordinio efektyvumo saulės elementų kūrimo prisidėję Kauno technologijos universiteto (KTU) chemikai šiemet išradimą dar patobulino. Pasak jų, tai – itin svarbus žingsnis link naujos kartos saulės elementų gamybos.
nuotrauka
2024-05-21 07:11
Apie 40 % visų šalčio tiltų pastate susidaro dėl sienų ir kolonų. Ir tai lemia apie 10 % šildymo energijos nuostolių. Vokietijos įmonė SCHÖCK BAUTEILE GmbH sukūrė ir rinkai pasiūlė tvarių, patogių ir aukštos kokybės sprendimų – SCHÖCK SCONNEX gaminių asortimentą, prisidedantį prie tvaraus pastato ko...
nuotrauka
2024-05-20 14:25
Tankiai gyvenamame Vilniaus Pašilaičių rajone atsiras dar vienas valstybinis lopšelis-darželis, kurį galės lankyti 280 vaikų. Projektui jau išduotas statybą leidžiantis dokumentas ir, jei procesas vyks sklandžiai, statyba turėtų prasidėti iki kitų metų ir trukti apie dvejus metus. Priimti vaikus dar...
nuotrauka
2024-05-20 11:09
Oficialiai pažymėtas Tauragės daugiafunkcės arenos antrasis statybų etapas – į būsimus sporto ir kultūros centro pamatus įkasta simbolinė laiko kapsulė ateities kartoms. Tikimasi, kad itin laukta ir regionui svarbi arena įneš dar daugiau kultūros ir galimybių sportuoti į visos apskrities gyvenimą. ...
nuotrauka
2024-05-20 10:51
Ekonomikos ir inovacijų ministerija investuoja į Lietuvoje veikiančių verslo paslaugų centrų modernizavimą. Skelbiamas 2,4 mln. eurų kvietimas teikti projektų įgyvendinimo planus verslo paslaugų centrams, norintiems automatizuoti savo veiklos procesus.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas