2023 rugsėjo 26 d. antradienis, 9:51
Reklama  |  facebook

ROSTANUI 25-eri. Regiono įmonės atrama – ilgametis komandos branduolys

2023-08-25 12:36
Pastaruosius penkerius metus statybos įmonė ROSTANAS, atsisakiusi subrangos darbų, rinkoje įsitvirtino kaip generalinės rangos paslaugas teikianti įmonė. Mažeikiuose įsikūręs ROSTANAS stato gamybinius, logistikos, komercinius, sandėliavimo pastatus.
nuotrauka
ROSTANO pastatytas „Maxima“ prekybos centras Vilniaus Kalnėnuose. ROSTANO nuotr.


Minimos įmonės
Rostanas, UAB

Į generalinę rangą 25-erius metus veikianti įmonė ėjo nuosekliai: pirmuosius 15 metų, kaupdama patirtį ir palaipsniui didindama apimtis, įmonė dirbo kaip subrangovė, dar 5-erius metus subrangą išbandė kartu su generalinės rangos funkcijomis, o paskutinius 5-erius metus rinkoje įsitvirtino kaip generalinės rangos paslaugų teikėja.

„Projektus vykdome nuo statybvietės aptvėrimo iki statybos užbaigimo procedūrų, – sako 15 metų įmonei ROSTANAS vadovaujantis Saulius Uselis. – Atsisakėme smulkių darbų, kuriems, kaip ir specialiesiems, samdome subrangovus.“

Mažeikiuose įsikūrusi įmonė turi nuosavą gamybinę bazę ir visiškai sukomplektuotą įrangą įvairiems statybos darbams.

Užsakymų portfelyje vyrauja komercinės paskirties pastatai

ROSTANAS, kuriam jau 2002 m. suteikta teisė būti ypatingojo statinio statybos rangovu, visoje Lietuvoje stato gamybinius, logistikos, sandėliavimo ir komercinius pastatus.

Pastarąjį penkmetį ROSTANAS, kaip generalinis rangovas, pastatė nemažai žinomų Lietuvoje prekės ženklų prekybos centrų, gamybinių pastatų – „IKI“, „Maxima“, „Moki – Veži“, „Vigesta“, „Lyra Group“. Objektų geografija plati – Vilnius, Kretinga, Kuršėnai, Šilalė, Klaipėda, Mažeikiai. Šiuo metu įmonė uostamiestyje stato tris prekybos centrus – du „Maxima“ ir vieną „IKI“.

ROSTANAS

Vienas iš ROSTANO įgyvendintų projektų – prekybos centras „IKI“ Kuršėnuose. ROSTANO nuotr. 

Veiklos išgryninimas, vykdant generalinio rangovo funkcijas ir susitelkus į komercinės paskirties pastatų statybą, pasiteisino. Tai rodo ir atsiliepimai iš užsakovų, kurie įmonę įvardina kaip patikimą ir patyrusį statybos partnerį, kuris puikiai įvykdo sudėtingus statybos projektus. Užsakovai pabrėžia, kad ROSTANAS darbus organizuoja kokybiškai, operatyviai ir sklandžiai ir tai yra generalinis rangovas, kuriuo galima pasitikėti.

Naujus iššūkius suvaldė išbandytomis priemonėmis

Rangos sutarties kainos įmonėms kelia ne mažesnių iššūkių, kaip pandemija ir karas Ukrainoje.

ROSTANAS

 Mažeikiuose įgyvendintas „Vigestos“ projektas. ROSTANO nuotr.

„Su pandemijos ir karo pasekmėmis susidūrėme, kaip ir daugelis įmonių, nors didesnių problemų ar nuostolių pavyko išvengti, – sako S.Uselis. – Mums pasisekė su užsakovais – rangos sutartyse buvo numatytos rizikos, kuriomis dalinomės su užsakovais. Tai padėjo suvaldyti situaciją.“

25-erius metus rinkoje veikianti įmonė jau turi patirties, turi sukūrusi mechanizmus, kurie padėjo prisitaikyti prie situacijos ir veikti stresinėmis sąlygomis. Vienas iš tokių amortizatorių – veiklą vykdyti su būtinąja finansine atsarga, nors tai nėra paprasta užduotis pirmiausia dėl rangos sutartyse vyraujančių nepalankių įmonei kainų. Todėl įmonė visada vertina realias galimybes įgyvendinti įsipareigojimus.

„Kai projektą vykdome ne su pačia palankiausia pasiūlymo kaina, visa viltis yra patyrusi įmonės specialistų komanda, – dalijasi įmonės vadovas S.Uselis. – Nes tik patyrę darbuotojai turi kompetencijų, būtinos patirties mažiausiomis sąnaudomis kokybiškai įgyvendinti projektus. Kiekviena klaida reiškia, kad darbus teks perdaryti, gal ir ne kartą, o užsakovas mokės tik už vieną darbą. Taupydami sąnaudas, skrupulingai vertiname ir projektus, nes geriau sugaišti laiko prie brėžinių, negu taisyti klaidas objekte.“

Dirba su patikimais veiklos partneriais

Įmonės veiklos pokyčiai – persiorientavimas teikti vien generalinės rangos paslaugas – pakeitė ir darbuotojų struktūrą. Generalinės rangos funkcijoms vykdyti įmonė sustiprino inžinerinį personalą, įdarbino daugiau projektų vadovų.

„Mums, kaip generaliniam rangovui, svarbu pastatyti objektą, kuris atitiktų užsakovo lūkesčius – mes laikomės nuostatos, kad klientų poreikių ir lūkesčių tenkinimas yra mūsų sėkmės pagrindas. Užsakovai mums padeda kurti tvarų verslą, todėl džiaugiamės, kai mus pasirenka nauji užsakovai, kai sugrįžta buvę klientai – pasitikėjimas įpareigoja, ir mes stengiamės pasitikėjimo nenuvilti, – akcentuoja įmonės ROSTANAS vadovas S.Uselis. – Todėl ypatingą dėmesį skiriame ne tik mūsų pačių darbuotojams ir jų vykdomiems darbams, bet ir subrangovams: dirbame su nuolatiniais ir kruopščiai atrinktais mūsų partneriais, kuriais mes pasitikime, kurie teikia kokybiškas paslaugas, tiekia aukščiausios kokybės statybos produktus“.ROSTANAS

Bendradarbiaujant, ypač kai nuolat išbandomas rinkos stabilumas, svarbu pasitikėjimas – tiek įmonės viduje, tiek bendraujant ir bendradarbiaujant su užsakovais, tiek ir su tiekėjais. Statybos procesuose dalyvauja daug subjektų ir visų aplinkybių numatyti neįmanoma. Todėl ROSTANAS iš proceso dalyvių reikalauja kokybiško darbo, sąžiningo įsipareigojimų vykdymo sutartais terminais, o ištikus nenumatytiems atvejams – atsakomybės, kurią liudija ne bėgimas, o rastas sprendimas. 
Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2023-09-26 08:36
Užsienio kapitalo įmonė LAYHER BALTIC jau 11 metų dalyvauja Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA), kuriai šiemet suėjo 30 metų, veikloje. Įmonės vadovas Viktoras Voroncovas sako, kad tapusi įtakinga, LSA turi žengti dar toliau – jungti kuo daugiau statybininkų: ne tik statybos ir susijusias įmones...
nuotrauka
2023-09-22 12:59
Diskusijose apie kvalifikuotų darbuotojų stoką bei jų pritraukimo galimybes vis dažniau atsigręžiama į emigracijoje gyvenančius ir į Lietuvą sugrįžti svajojančius mūsų piliečius. Juolab, kad grįžtančių į gimtinę ar rimtai ketinančių tai daryti skaičiai kasmet auga. Emigrantų, ypač kvalifikuotų darbu...
nuotrauka
2023-09-22 11:30
Nekilnojamojo turto vystymo bendrovė „Homa Group“ keičia 2021 m. įsigyto viešbučio „Simple Plus“ pastato koncepciją ir pavadinimą. Šiuo metu Ševčenkos g. 21, Vilniaus Naujamiesčio rajone, atliekami paprastojo remonto darbai.
nuotrauka
2023-09-21 09:30
Pasaulyje gerai žinomas SIKA prekinis ženklas, kuriuo žymimos specifinės cheminės medžiagos, skirtos statybai, turi 113 metų patirtį, kuri prasidėjo Šveicarijoje. Šimtametė kompanijos istorija yra pagrindas, ant kurio kuriami modernios rinkos produktai ir kuris liudija šimtmečio patikrintą patikimum...
nuotrauka
2023-09-20 13:35
Tvarių miestų plėtros ir statybų bendrovės „YIT Lietuva“ sostinės Viršuliškių rajone baigiamą vystyti naują 18 aukštų „Sky Office“ verslo centrą savo naujiesiems biurams jau pasirinko keletas nuomininkų.
nuotrauka
2023-09-19 20:06
Viena didžiausių šalies statybos bendrovių „Naresta“ pasirašė generalinės rangos sutartį dėl nacionalinio stadiono komplekso Vilniuje pirmojo etapo statybų. Sutartis pasirašyta su stadiono projektą įgyvendinančiu koncesininku – „BaltCap Infrastructure Fund“ valdoma įmone „Vilniaus daugiafunkcinis ko...
nuotrauka
2023-09-18 13:47
Turto bankas paskelbė du aukcionus ir siūlo įsigyti patalpas Vilniaus Naujamiesčio rajone – Algirdo ir Vytenio gatvėse esančiuose pastatuose – iš viso daugiau nei 1,6 tūkst. kv. m ploto.
nuotrauka
2023-09-18 07:17
Statyba tradiciškai laikoma inertiška, ją sunku įsivaizduoti be sunkiasvorės technikos, kalno medžiagų. Bet statyba taip pat įgyja vis daugiau lankstumo, kurio jai suteikia naujos technologijos. Viena tokių – geopolimerų injekcijų technologija.
nuotrauka
2023-09-15 15:41
2022 m. pabaigoje Lietuvos banko licenciją gavęs Uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirtas investicinis fondas „Reverest Baltic Opportunity Fund“ pradėjo įgyvendinti nekilnojamojo turto projektus, siekdamas skirti išskirtinį dėmesį miesto pridėtinės vertės kūrimui ir objektų plėtrai be...
nuotrauka
2023-09-15 11:17
Visuomenės nuomonės tyrimai rodo, kad Lietuvos verslui pavyksta auginti pasitikėjimą darbdaviais. Šalies vadybos ekspertai sako, kad šis laimėjimas džiugina, bet kartu ir užkrauna didesnes atsakomybes.
nuotrauka
2023-09-14 14:17
Turto valdymo bendrovės „BRAITIN" valdomai investicijų bendrovei „Verslo trikampis" Šiaulių bankas skolina 25,7 mln. eurų. Bendrovė, Vilniuje valdanti to paties pavadinimo biurų kompleksą, naujai gautas lėšas naudos anksčiau prisiimtų įsipareigojimų refinansavimui bei kasdienės veiklos poreikiams.
nuotrauka
2023-09-14 14:01
Pradedamas įgyvendinti naujas tvarus projektas „Sand Offices". Naujas verslo centras iškils sostinės Žalgirio ir Linkmenų gatvėse esančio seno administracinio pastato vietoje ir pasiūlys modernius inovatyvaus dizaino biurus.
nuotrauka
2023-09-14 13:31
Šią vasarą vos per du mėnesius – liepą ir rugpjūtį – investuotojai į naujus „Estateguru" sutelktinio finansavimo projektus investavo 18,9 mln. eurų.
nuotrauka
2023-09-14 07:57
Nuo praėjusių metų gegužės atsisakyta deklaracijų apie neypatingų statinių statybos užbaigimą tvirtinimo Valstybinėje teritorijų planavimo ir statybos inspekcijoje (Statybos inspekcija), perduodant šią funkciją statinio ekspertizės rangovams. Tačiau pokyčiai įnešė į rinką sumaišties.
nuotrauka
2023-09-12 16:47
Modernizuodama verslo centrą „Europa“, nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ atnaujina ir daugiaaukštę automobilių stovėjimo aikštelę. Tūkstančio parkavimo vietų aikštelės atnaujinimo darbus planuojama užbaigti iki šių metų pabaigos, investicijos sieks apie 6 mln. eurų.
nuotrauka
2023-09-12 16:38
Šalia Vilniaus, Avižieniuose oficialiai pradėtos prekybinių sandėlių (angl. stock-office) projekto „Urban HUB" statybos.
nuotrauka
2023-09-11 12:28
Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje pristatytas NATO itin aukštos parengties greitojo reagavimo pajėgų poreikiams skirtos infrastruktūros vystymo projektas.
nuotrauka
2023-09-08 07:10
UKMERGĖS GELŽBETONIS – įmonė, gaminanti ne tik gelžbetonio gaminius, bet ir polistireninį putplastį, kurio gaminimo patirtis – 27 metai. Anksčiau didžiausios įmonės apyvartos buvo susijusios su polistireniniu putplasčiu, o per pastaruosius 5 metus gelžbetonio gaminių gamyba išaugo apie 3 kartus ir d...
nuotrauka
2023-09-07 08:08
Siekiant sudaryti tinkamas tarnybos ir gyvenimo sąlygas sąjungininkams ir Lietuvos kariams Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalione Marijampolėje atidaryta nuolatinė modulinė stovykla, kurioje įrengta visa jai reikalinga karinė infrastruktūra. Ši stovykla bus na...
nuotrauka
2023-09-05 12:47
Daugiafunkcio komplekso ant Šeškinės kalno projekte pradedamas naujas etapas: šią savaitę išduotas leidimas statyti Kultūros ir ugdymo centrą. Dar dviejų, į Ozo g. 27 kompleksą įeinančių objektų – Sporto centro su lengvosios atletikos maniežu ir futbolo treniruočių aikšte bei vaikų darželio – techni...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas