2023 kovo 27 d. pirmadienis, 16:32
Reklama  |  facebook

Remonto sąmata: kur galima sutaupyti, o kam geriau negailėti?

2017-06-20 15:05
Namų remontas atsiduria ne paskutinėje streso intensyvumo skalės vietoje. Dažnai šis darbas suryja pramogoms skirtą laiką ir net kelia barnius šeimoje. Ką jau kalbėti apie tai, kad remontas beveik visuomet kainuoja daugiau nei buvo planuota. Specialistai pataria, kaip sutaupyti nervų, pinigų, o svarbiausia – kur tvarkant būstą reikėtų investuoti daugiau, jei norite bent penkeriems metams atsisveikinti su remonto rūpesčiais.
nuotrauka
Buto remontas. Asociatyvi Pixabay.com nuotr.


Minimos įmonės
YIT Kausta Būstas, UAB
Roda Architects, UAB

Planuoti, planuoti ir dar kartą planuoti

Architektas ir architektūros studijos „Roda Architects“ vadovas Rytis Kaminskas teigia, kad būsto remontas ar rekonstravimas turi vieną esminį skirtumą nuo būsto statybos. Atliekant remontą ar renovaciją, niekas negali numatyti galutinio darbų sąrašo, todėl faktinė sąmata beveik visada skiriasi nuo planuotų išlaidų.

„Imantis remonto dažniausiai atrodo, kad darbų reikės padaryti mažiau. Tačiau situacija pasikeičia pradėjus ardyti sienas, grindis – atsidengia kažkas, ko negalima palikti. Kyla papildomų darbų poreikis, apie kuriuos, planuojant išlaidas, nepagalvota. Taip ypač dažnai nutinka pradėjus remontuoti naujai įsigytą būstą. Statant jį nuo nulio, galima tiksliai apskaičiuoti, kokių darbų, medžiagų reikės, bet remontuojant visada lieka klaustukas, kurio joks profesionalas negali numatyti“, – sako R. Kaminskas.

„YIT Kausta būstas“ projektų vadovo Jurijus Butiajevo teigimu, šiuo atveju gelbsti detalus planas ir kokybiškas būsto įrengimo projektas. „Kuo tiksliau sudaromas planas, tuo greičiau ir geriau įrengiamas būstas. Be to, taip lengviau kontroliuoti patį procesą, sutarti su statybininkais, dizaineriais ar kitais darbų vykdytojais“, – pataria J. Butiajevas.

Bendrovės atstovai pasakoja, kad šalia nuoseklaus planavimo svarbu nepamiršti ir tokio paties medžiagų pasirinkimo. Pasak interjero dizainerės Kristinos Grybaitės, pasitaiko, jog klientai nesudaro preliminarios išlaidų lentelės ir spontaniškai įsigyja daiktą ne pagal savo kišenę. „Turėjau klientų, kurie nusipirko labai brangias vonios plyteles ir daugiau nei metus miegojo ant čiužinio, nes neturėjo pinigų lovai“, – atsimena K. Grybaitė.

Investicijos į kokybę, o ne į tuo metu vyraujančią madą

Architektas ir projektuotojas R. Kaminskas įspėja, kad brangiausiai klientams kainuoja aklas madų sekimas. „Visuomet stengiuosi įtikinti klientus nesivaikyti vienadienių madingų dalykų. Tikrai niekada neprašausite su kokybiškais klasikiniais sprendimais: mediniais paviršiais, baltomis sienomis. Žinoma, kiekvienas būstas turi turėti individualumo, tačiau jį padiktuoja patys žmonės, jų gyvenimo būdas, pomėgiai“, – sako architektas.

Projektų vadovas J. Butiajevas pastebi, kad žmonės labiau rūpinasi namų estetiniu vaizdu ir ne visada atkreipia dėmesį į tokius svarbius aspektus kaip vėdinimo sistema, tvarkinga, saugi ir ilgaamžė elektros instaliacija, kokybiška hidroizoliacija, pastato vamzdynų būklė, garso izoliacija ir pan. Būtina investuoti ir tinkamai pasirūpinti šiais dalykais, nes vėliau juos pakeisti kainuos brangiau.

„Planuojantiems būsto atnaujinimą rekomenduoju pasidomėti šios srities naujovėmis, pavyzdžiui, energijos išteklių taupymo sprendimais, papildoma garso izoliacija, vėdinimo bei rekuperacijos sistemomis, leidžiančiomis net itin alergiškiems žmonėms gyventi patogiau“, – pataria J. Butiajevas.

Specializuoto paskolų banko „Bigbank“ filialo Lietuvoje duomenimis, vidutinė būsto remonto paskola šiemet buvo beveik 1000 eurų didesnė nei pernai tuo pačiu laikotarpiu. 2017 m. sausio–balandžio mėnesiais žmonės būsto atnaujinimui vidutiniškai skolinosi 7455 eurus, 2016 m. kiek mažiau – 6672 eurus.

„Po euro įvedimo žmonėms reikėjo laiko apsiprasti. Šiandien lūžis jau įvykęs: lito ir euro vertę žmonės suvokia panašiai, todėl skolinasi drąsiau, o paskolų sumos nuosekliai auga. Tai įrodo ir palyginimas su kitomis Baltijos šalimis. Pavyzdžiui, lietuviai išlaidomis būsto remontui stipriai lenkia Estijos gyventojus. Ten buto ar namo atnaujinimui vidutiniškai skiriama paskola yra 4243 eurai – beveik perpus mažiau nei Lietuvoje. Negalima pamiršti fakto, kad auga ir remonto darbų kainos“, – teigia „Bigbank“ Lietuvos filialo vadovas Rolandas Norvilas.

Taupyti reiktų smulkiems remonto darbams

Atlikti smulkius remonto darbus, pvz., pakabinti lentyną, galite ir patys – tam nebūtina samdyti specialistų. Tačiau esama situacijų, kada geriau kreiptis į savo srities profesionalus: architektus, dizainerius ir kt. „Norėdami sutaupyti gyventojai dažnai nusprendžia viską pasidaryti savarankiškai, o vėliau tenka taisyti klaidas ir išleisti dar daugiau pinigų“, – patirtimi dalijasi J. Butiajevas.

Paklausta, kas išduoda, jog įsirengiant namus taupyta neteisingai, interjero dizainerė K. Grybaitė teigia, jog tai – chaosas. Pasak dizainerės, skoningi namai pasižymi vientisumu: jei leidžiate sau prabangias vonios plyteles, turite investuoti ir į dušo kabiną, unitazą bei prausyklę. Ši taisyklė galioja ir kitoms patalpoms.

Dizainerė pataria, kaip namams suteikti skoningo savitumo. „Ant baltų sienų pakabinkite meno kūrinius, suteikiančius autentiškumo. Investuokite į įdomesnius, originalios formos, akį traukiančius šviestuvus. Šiandien galima rasti ir tokių, kurie skleidžia įvairių spalvų spindulius ant lubų. Jie suteikia būstui taip reikiamus akcentus. Gražiai, bet už mažesnę kainą įsirengti interjerą padės ir sendaikčių parduotuvės, įvairios išparduotuvės. Žinoma, tam reikia laiko, kantrybės ir pajautimo“, – teigia J. Grybaitė. 
Statybunaujienos.lt




SPRENDIMAI

nuotrauka
2023-03-20 07:45
„Teriva“ sistema – tai efektyvus sprendimas pigiai, lengvai ir greitai sumontuoti perdangas naujos statybos ir renovuojamuose pastatuose net ir tada, kai pastato išplanavimas sudėtingas, nepatogios montavimo sąlygos.
nuotrauka
2023-02-20 07:47
Aukštesnio energinio naudingumo pastatų nauda apskaičiuojama finansiškai, nes tai lemia mažesnes šildymo sąnaudas. O kaip ekonomiškai pagrįsti akustinio komforto, aukštesnės garso izoliacijos klasės naudą?
nuotrauka
2023-02-16 08:20
Įvertinę LR pastatų energinio naudingumo ir atitvarų projektavimo reglamentų reikalavimus, PAROC gaminių pasiūlą ir jų savybes, „Paroc“ specialistai atnaujino CAD brėžinius ir katalogą „Statau šiltą namą 2023“.
nuotrauka
2023-02-13 07:38
Akustinio komforto poreikis praaugo akustinio STR reikalavimus. Tačiau vartotojai, anot Viktoro Meko, įmonės „Akustika plius“ akustiko, dar nelabai suvokia, kas tai yra – painioja su pastato energinio naudingumo klase arba neskiria patalpų akustikos nuo garso izoliacijos. O statybų specialistams, ku...
nuotrauka
2023-02-08 07:30
SEB banko duomenimis, per pastaruosius dvejus metus būsto kaina padidėjo 40 procentų. Gyventojai viliasi, kad brangus būstas bus kokybiškas ir komfortiškas gyventi. Tačiau paradoksas – naujos statybos butai yra aukščiausio – A++ energinio naudingumo, o garsas jau kone 20 metų – vis tos pat minimalio...
nuotrauka
2023-02-07 07:28
Įmonė „Ekobazė“ verčiasi atliekų tvarkymu, tačiau prieš porą metų rinkai pateikė naują prekinį ženklą EKOFINA, kuris pretenduoja aktyviai dalyvauti žiedinėje ekonomikoje: įmonė iš atliekų gamina inovatyvius, pažangius ir aktualius gaminius, kurie taip pat naudojami ir statyboje.
nuotrauka
2023-02-01 06:13
Pastebima, kad renovavus daugiabutį namą, būsto išlaikymas tampa ekonomiškesniu, pagražėja gyvenamoji aplinka, išauga gyvenimo komfortas bei padidėja nekilnojamojo turto vertė. Paskaičiuota, kad renovavus būstą, jo pardavimo ar nuomos kaina išauga maždaug trečdaliu. Privataus namo renovacija taip pa...
nuotrauka
2023-01-31 07:31
Pastatų vidaus nuotekų sistemoms įrengti pilkojo ketaus vamzdžiai naudojami jau nuo seno. Dabar Lietuvoje juos jau baigia išstumti pigesni ir lengvesni plastikiniai vamzdžiai. Vis dėlto eksploatacinėmis – ypač akustinėmis bei priešgaisrinėmis – savybėmis plastikiniai smarkiai nusileidžia ketaus vamz...
nuotrauka
2023-01-30 09:26
Statydami naujus pastatus, tiek daugiabučius, tiek ir individualius gyvenamuosius namus, siekiame, kad jie būtų energiškai efektyvūs, kokybiški ir ilgaamžiai. Siekiame, kad išlaidos būsto šildymui būtų kuo mažesnės, o gyvenamoji aplinka sveika ir patogi.
nuotrauka
2022-12-14 07:31
Naujos kartos produktai vidaus ir fasado apdailai turi būti patvarūs ir vizualiai patrauklūs – tai rinkos spaudimas statybos pramonei. Patvarios, estetiškos vidaus ir išorės apdailos ieško kiekvienas, skaičiuojantis sąnaudas ir naudą, nenorintis kas kelerius metus imtis remonto, o pasidaryti apdailą...
nuotrauka
2022-12-14 05:13
Kiemo vartai bei varteliai yra bene svarbiausias tvoros elementas, kuris turi būti ne tik gražus, bet ir patvarus bei ilgaamžis, nes yra naudojamas kasdien. Apie tai, kaip, vykdant kiemo aptvėrimo darbus, išsirinkti vartus bei vartelius, numatyti jų plotį, atidarymo būdą ir kitus svarbius dalykus, k...
nuotrauka
2022-11-22 07:27
Statybų sektorius susiduria ne tik su daugelį sričių paliečiančiais kylančių kainų, žaliavų trūkumo ar vis augančio investicijų ekologiškiems sprendimams poreikio iššūkiais. Didėjančio vartotojų reiklumo ir rinkos bei aplinkos sąlygų diktuojami pokyčiai reikalauja kūrybiškų ir tvarių sprendimų.
nuotrauka
2022-11-21 09:56
Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) vystytojai pirmieji Baltijos šalys pasiekė aukštą garso izoliaciją. Vilniuje vystomas NT projektas „Mindaugo rezidencija“ yra pirmasis daugiabutis Baltijos šalyse, turintis A klasės garso izoliaciją, kuri gyventojams užtikrina maksimalų privatumą ir komfortą.
nuotrauka
2022-10-20 15:24
Šildymo sezonas tik prasideda, bet akivaizdu, kad šiemet už namų ir butų šildymą mokėsime gerokai brangiau. Jau pasigirsta prognozių, kad išlaidos šildymui augs ir toliau. Tokia situacija verčia susimąstyti – ką savo namuose galime pakeisti, kad nors kiek sumažintume sąskaitas už šildymą. Vienas iš ...
nuotrauka
2022-10-12 07:10
Siekdama pagerinti ir pagreitinti vartotojų pasirinkimą, PENOSIL sukūrė patogią kategorizavimo sistemą. Naujas dizainas padės ne tik padidinti produktų matomumą, bet ir leis aiškiau nustatyti jų paskirtį bei užtikrinti efektyvesnę ir malonesnę klientų patirtį. Nauja sistema patogi ir profesionalams,...
nuotrauka
2022-09-16 07:24
Terasa tapo neatskiriama būsto dalimi. Kad šis statinys leistų patirti visus malonumus ne tik šiltuoju metų laiku, reikia pasidomėti statybos ypatumais.
nuotrauka
2022-09-07 07:44
Šildomos grindys – tai ekonomiškai efektyviausias, estetiškiausias, todėl ir populiariausias šildymo būdas. Šildomų grindų įrengimas pirmajame aukšte, įprastai, problemų nesukelia, tačiau antrajame, ant medinės perdangos, gali tapti iššūkiu. Betonuoti dažnai negalima dėl per didelių apkrovų, todėl č...
nuotrauka
2022-09-02 07:47
Grindinį žmonės paprastai pastebi tik dviem atvejais: kai už jo užkliūva arba grožėdamiesi negali atitraukti akių. Kauno rajono Kulautuvos miestelio Akacijų alėjoje ir V.Augausko gatvėje paklota apie 7 tūkst. kv. m „Brikers LT“ trinkelių – patogių pėstiems ir važiuotiems, įspūdingų, derančių prie ap...
nuotrauka
2022-08-30 12:26
Nesvarbu, turite nuosavą būstą ar nuomojatės butą, natūralu, kad kartais tenka atlikti remontą namuose. Yra labai lengva paskambinti santechnikui, elektrikui ar kitam meistrui, nors iš tikrųjų kai kuriuos dažniausiai pasitaikančius būsto remonto darbus galima nesunkiai atlikti patiems. Be to, sutaup...
nuotrauka
2022-08-25 09:35
Įrankius, reikalingus būsto remontui, geriau pasiruošti dar prieš pradedant remontą, kad nesiblaškyti ieškant kokios nors smulkmenos, sujaukiančios visą suplanuotą darbo grafiką. Įrankių sąrašas sudaromas pagal suplanuotus darbų etapus, kuriuos reikės atlikti.

Statybunaujienos.lt » SPRENDIMAI