2024 balandžio 19 d. penktadienis, 9:21
Reklama  |  facebook

SSVA ir įmonės „Projektana“ ginče teisme – taikos sutartis

2023-12-19 11:06
Statybos sektoriaus vystymo agentūra (SSVA) bei statybos rangovas UAB „Projektana“ pasirašė taikos sutartį Vilniaus apygardos administraciniame teisme nagrinėjamoje byloje dėl kvalifikacijos atestato panaikinimo.
nuotrauka
Statybos sektoriaus vystymo agentūros nuotr.


Minimos įmonės
Projektana, UAB
SSVA (Statybos sektoriaus vystymo agentūra),
SSVA šių metų spalio mėnesį priėmė sprendimą panaikinti rangovo kvalifikacijos atestato galiojimą, nes bendrovė objekte Kaune dirbo tuo metu dar neturėdama kvalifikacijos atestato, suteikiančio teisę dirbti kultūros paveldo objekto teritorijoje, jo apsaugos zonoje, kultūros paveldo vietovėje.

Buvo nustatyta, kad dėl šios priežasties UAB „Projektana“ negalėjo vykdyti darbų adresu T. Daugirdo g. 1, kur vyko gyvenamosios paskirties pastatų rekonstravimo į daugiafunkcinį mokslo ir sporto centrą darbai.

Bendrovė SSVA sprendimą dėl kvalifikacijos atestato panaikinimo apskundė teismui, kuris lapkričio 13 d. pritaikė reikalavimo užtikrinimo priemones bei įmonei leido tęsti darbus ypatinguosiuose statiniuose, kol byla bus išnagrinėta.

Siekiant taikiai išspręsti kilusį ginčą ir užkirsti kelią kilti ginčams ateityje, buvo pasirašyta taikos sutartis, kuria teismo byloje panaikinamas SSVA sprendimas, o UAB „Projektana“ įsipareigoja penkis kartus atlikti pagal teisės aktus neprivalomą kvalifikacijos atestato peržiūrą, kuri nuo 2024 m. sausio 31 d. bus vykdoma kas metus. Įprastai, vadovaujantis teisės aktų nuostatomis, atestato peržiūros atliekamos kas penkerius metus.

UAB „Projektana“ nevykdant šios pareigos, SSVA turės teisę pareikalauti pateikti reikiamus dokumentus bei atlikti atestato peržiūros procedūrą anksčiau, nei tai numatyta Statybos techniniame reglamente 1.02.01:2017 „Statybos dalyvių atestavimo ir teisės pripažinimo tvarkos aprašas“, o nustačius pažeidimus, taikyti Lietuvos Respublikos statybos įstatyme nustatytas poveikio priemones.

Bendrovė, siekdama sudaryti sąlygas agentūrai papildomai prižiūrėti jos veiklos atitikimą teisės aktams, 60 mėnesių laikotarpiu nuo taikos sutarties įsiteisėjimo dienos taip pat įsipareigoja savanoriškai teikti duomenis apie numatomą bandomųjų polių montavimą.

UAB „Projektana“ įsipareigoja pateikti šiuos dokumentus: sutartį su užsakovu, bandomųjų polių specifikacijas ir bandymų programą, taip pat aiškinamąjį raštą, pagrindžiantį bandomųjų polių kiekį ir lokalizaciją.

„Rangovas parodė iniciatyvą siekdamas prisiimti atsakomybę ir tokį verslo požiūrį sveikiname. Mūsų pagrindinis siekis yra ne bausti, o padėti statybos dalyviams dirbti saugiai, kokybiškai ir tvariai. Taikos sutartyje numatytos priemonės leis tai užtikrinti, o įtariant pažeidimus – nedelsiant reaguoti“, – teigia SSVA direktorius Aidas Vaičiulis.

Be to, įmonė turės pateikti SSVA reikalingus dokumentus apie veiklą visuose ypatinguosiuose statiniuose.

Rangovui nepateikus ar nepilnai pateikus taikos sutartyje nurodytus duomenis SSVA turės teisę atlikti neplaninį jos veiklos ypatinguosiuose statiniuose patikrinimą.

Šalys taip pat susitaria, kad agentūros, trečiųjų asmenų ir valstybės išlaidas, patirtas bylą nagrinėjant Vilniaus apygardos administraciniame teisme, atlygina UAB „Projektana“.

Taikos sutartį dar turi patvirtinti teismas. 
Statybunaujienos.ltAktualijos

nuotrauka
2024-04-18 15:01
KTU mokslininkai ir verslo atstovai sako, kad ieškant konkurencinio pranašumo ekonominėje erdvėje, padėti gali verslo skaitmenizavimas – vienas prioritetinių Pramonės 4.0 tikslų. Tuo tarpu skaitmenizacijai diegti ir palaikyti jau reikalingi naujos kartos specialistai.
nuotrauka
2024-04-18 14:49
Lietuvos nekilnojamojo turto rinkos situacija – bene daugiausiai diskusijų pastaruoju metu viešojoje erdvėje kelianti tema. Laukiama jos atsigavimo požymių, netyla kalbos apie būstų kainas, aptariami nauji reikalavimai statytojams. Tačiau kaip mūsų šalį ir jos sąlygas statybų vystymui mato čia jau n...
nuotrauka
2024-04-18 13:10
Statybos sektoriaus vystymo agentūros (SSVA) atstovai Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narių ir administracijos darbuotojų mokymų metu pristatė Lietuvos bendrojo plano sprendinius, gerąją savivaldybių ir miestų bendrųjų planų rengimo praktiką, diskutavo apie ekstensyvios miestų plėtros keliamus...
nuotrauka
2024-04-18 10:42
Išrinktas architektūrinio konkurso nugalėtojas Pavilnio bibliotekos ir aplink ją esančios teritorijos prikėlimui naujam gyvenimui. Avarinės būklės biblioteka bus rekonstruojama – joje įsikurs bendruomenės namai, edukacijų erdvės, vaikų kambarys, skaitykla. Kartu čia įsikurs ir Naujosios Vilnios seni...
nuotrauka
2024-04-18 10:17
Šį pavasarį Turto banko aukcione Klaipėdos ir Kauno rajonuose parduoti ilgą laiką nenaudoti pastatai virs senelių ir socialinio užimtumo namais. Taip nusprendė pastatus įsigiję pirkėjai, kurie pažymi, kad Lietuvoje trūksta patalpų, kuriose būtų teikiamos kokybiškos socialinės paslaugos. Abu pirkėjai...
nuotrauka
2024-04-18 09:52
Ryškiomis spalvomis pleškančios gėlės – vienas iš gražiausių ir pigiausių namų akcentų. Tai, kad šiemet daug namų balkonų, terasų ir sodų pražys įvairiais žiedais, rodo ir gėlių, sėklų pardavimo skaičiai, sako Gintarė Kitovė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė. Tiesa, planuojant jomis dekoru...
nuotrauka
2024-04-18 08:42
Klaipėdoje pirmą kartą įvyko tarptautinis profesinio meistriškumo konkursas „Statybininkas 2024“. Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centre būsimieji statybininkai iš 7 mokyklų rungėsi mūrydami, apšiltindami ir tinkuodami sienas. Tačiau konkursas pateikė pamokų ir verslui, ir profesinio rengimo į...
nuotrauka
2024-04-17 16:32
Didelę infrastruktūros pastatų statybos ir kultūros paveldo objektų atnaujinimo patirtį Baltijos šalyse turinti Lietuvos statybos bendrovė „HSC Baltic" pasirašė ilgalaikės nuomos sutartį su „Baltic Horizon" valdomais „Meraki" verslo namais.
nuotrauka
2024-04-17 14:26
Vilniaus paukštyno akcininkai patvirtino investicijų į poveikio aplinkai mažinimą planą. Šiam planui įgyvendinti įmonė skirs 852 tūkst. eurų. Skaičiuojama, kad įgyvendinus numatytas priemones Vilniaus rajone, Rudaminoje, veikiančiuose bendrovės objektuose kvapų sklaida gali mažėti 40 proc.
nuotrauka
2024-04-17 10:48
Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su Viešųjų pirkimų tarnyba penktąjį kartą kviečia organizacijas dalyvauti konkurse – pristatyti savo pasiektus rezultatus šių metų efektyviausių viešųjų pirkimų rinkimuose.
nuotrauka
2024-04-17 10:11
Šiandien aukščiausiame Lietuvos statinyje – Vilniaus televizijos bokšte – surengtos bokšto viršutinės taurės naujų erdvių rekonstrukcijos pabaigtuvės. Pabaigus šį darbų etapą, lankytojams atveriamos naujos erdvės, kuriose jų laukia naujos paslaugos bei pramogos.
nuotrauka
2024-04-17 09:35
Turto bankas paskelbė pastato Vilniuje, Gedimino pr. 38, rangos ir projektavimo darbų viešąjį pirkimą. Pastatą ketinama iš esmės atnaujinti per dvejus su puse metų. Projekto įgyvendinimui jau gauta beveik 10 mln. eurų Aplinkos projektų valdymo agentūros parama.
nuotrauka
2024-04-17 08:53
Tai, apie ką kažkada svajojo vien rašytojai fantastai, tampa realybe. Dirbtinis intelektas milžinišku greičiu keičia mūsų gyvenimus – ne vien laisvalaikį ir pramogas, bet ir darbinę veiklą. Bendrovės „Emplonet" IT atrankų padalinio vadovė, dirbtinio intelekto personalo sprendimuose ekspertė Ieva Kil...
nuotrauka
2024-04-17 08:35
Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai piktnaudžiavimu siekiant turtinės naudos, disponavimu suklastotu dokumentu bei sukčiavimu pareikšti buvusiam Vilni...
nuotrauka
2024-04-17 08:01
Antradienį pasirašytas Lietuvos institucijų ir Vokietijos gynybos pramonės įmonės „Rheinmetall“ ketinimo protokolas dėl amunicijos gamyklos Lietuvoje statybų. Dokumentą, rodantį Lietuvos pasirengimą stiprinti savo ir regiono saugumą bei glaudžią partnerystę su Vokietija, pasirašė ekonomikos ir inova...
nuotrauka
2024-04-16 18:41
Panevėžio Beržų progimnazijos stadione šiuo metu įrengiamas pripučiamas futbolo maniežas. Minėtos progimnazijos teritorijoje jau darbuojasi statybininkai – modernizuojama futbolo aikštė, netrukus prasidės komunikacijų įrengimo darbai.
nuotrauka
2024-04-16 18:33
Balandžio 22d. startuoja kvietimas savivaldybių administracijoms teikti paraiškas suprojektuoti, suformuoti ir užregistruoti miestų miškų sklypus Nekilnojamojo turto registre. 2024 m. šiai priemonei įgyvendinti bus skiriama apie 47 tūkst. eur.
nuotrauka
2024-04-16 18:27
Žemės gelmėse slypi neišnaudotas potencialas, kurį galima paversti energijos šaltiniu. Bendradarbiaujant su tarptautinėmis įmonėmis, KTU „M-Lab“ įsikūręs „Geoenergy Lab“ paramos būdu gavo beveik 3 mln. eurų vertės programinę įrangą, leidžiančią efektyviai modeliuoti žemės gelmių reiškinius. Tai svar...
nuotrauka
2024-04-16 12:47
Aplinkos ministerija parengė Specialiųjų reikalavimų, specialiųjų architektūros reikalavimų, specialiųjų saugomos teritorijos tvarkymo ir apsaugos reikalavimų struktūros ir išdavimo tvarkos aprašo pataisas, leisiančias į statybų planavimo procedūras įtraukti ir visuomenės atstovus.
nuotrauka
2024-04-16 12:31
Interjero dizaineriai unisonu kalba – namų dekoro įrengimas nėra tik tinkamas daiktų išdėstymas. Tai buities dvasios ir malonios, jaukios erdvės kūrimas, kuris yra ypač aktualus, nes namai yra intymiausia ir artimiausia aplinka, kurioje leidžiame sau būti visiškai atsipalaidavusiems. Ne veltui inter...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos