2021 rugsėjo 24 d. penktadienis, 20:44
Reklama  |  facebook

Šiaulių miesto savivaldybė įspėjo miesto gatves valančią bendrovę

2019-01-22 13:45
Šiaulių miesto savivaldybės vadovai pakvietė į pokalbį miesto gatves ir šaligatvius prižiūrinčios bendrovės UAB „Ecoservice projektai“ atstovus. Kalbėta apie praėjusios savaitės pabaigoje tekusius oro sąlygų išbandymus ir apie tai, kaip teritorijų prižiūrėtojams pavyko su jais susidoroti. Savivaldybė nėra patenkinta rangovų darbu, dėl kai kurių teritorijų valymo pareikšti įspėjimai.
nuotrauka
Šiauliai. V. Lebedžio nuotr.


Minimos įmonės
Šiaulių m. savivaldybė,
Ecoservice projektai, UAB
Po bendrovės UAB „Ecoservice projektai“ vadovo ir Savivaldybės vadovų susitikimo pas Šiaulių miesto merą Artūrą Visocką praėjusios savaitės situacija pristatyta spaudos konferencijoje. Ketvirtadienis šiauliečius pasitiko slidžiomis gatvėmis ir šaligatviais, penktadienis – sunkiai išbrendamu sniegu. Savivaldybės atstovai įsitikinę, kad rangovai ne viską padarė, jog suvaldytų sudėtingą situaciją.

„Oro sąlygos buvo tikrai neeilinės, penktadienį snygis baigėsi tik apie aštuntą valandą ryto, tačiau tikrai matome trūkumų ir valytojų darbe. Šį kartą rangovams sankcijų dar netaikysime, tačiau juos perspėjome, pasakėme, kokių problemų matome. Stebėsime, jeigu situacija kartosis, tada jau eisime prie baudų“, – išplatintame pranešime cituojamas laikinai Savivaldybės administracijos direktorius pareigas einantis Gintautas Sitnikas.

Šiaulių mieste yra apie 230 kilometrų pagal nustatytą eilės tvarką valomų gatvių.

„Ši žiema yra gerokai sudėtingesnė, iki šio laiko jau gatvėse esame išbėrę tiek druskos, kiek per visą praėjusį šaltąjį sezoną – per 2000 tonų. Mūsų žmonės pastarąjį mėnesį dirba kiekvieną dieną ir kiekvieną naktį. Druską barstome artėjant sniegui, kad nesusidarytų apledėjimas – kol kas mums šią užduotį pavykdavo atlikti. Didžiausia problema – kai reikia išvalyti tokį didelį kiekį sniego. Penktadienio duomenimis, iškrito apie 25 cm sniego sluoksnis. Tą rytą snigti baigė 8 val., kadangi prieš tai gatves buvome pabarstę, valyti pradėjome apie 9 val., nenorėjome piko valandomis gatvių dar apsunkinti savo technika. Pagrindines miesto gatves turime nuvalyti per penkias valandas, taip ir padarėme, B kategorijos – per 6 val. Gyventojams būtų patogiausia, kad visas gatves nuvalytume iš karto, bet, deja, to negaliu pažadėti. Kai kas lygina valymo kokybę magistraliniuose keliuose ir mieste, bet mieste tą darbą atlikti daug sudėtingiau. Keliuose valymo mašinos gali važiuoti dideliu greičiu, o miesto gatvės ne tokios lygios, todėl darbas čia lėtesnis ir sudėtingesnis, čia daug sankryžų, stovinčių automobilių, kitų kliūčių“ , – sakė UAB „Ecoservice projektai“ generalinis direktorius Artūras Prokarenka.

kaip skelbiama Savivaldybės pranešime, šaligatviams valyti UAB „Ecoservice projektai“ turi 8 specialias transporto priemones, priklausomai nuo oro sąlygų, mieste dirba 40–50 žmonių, kurie rankiniu būdu valo ir barsto takus. Barstymui naudojamas druskos ir skaldelės mišinys.

Daugiabučių kiemų valymu rūpinasi namų bendrijos arba administruojančios įmonės. Per 200 kiemų prižiūrinčios bendrovės „Mano būsto valdymas“ Šiaulių regiono vadovė Roma Janušonienė sakė, kad įprastai namų teritorijas valo kas dvi savaites, tačiau gamtos iššūkiai privertė pakoreguoti grafiką. Sunkiausia diena buvo penktadienis – dirbo visos brigados su visa turima technika, dalį darbų teko užbaigti šeštadienį. Pirmiausia valomi priėjimai prie takų, o privažiavimai ir stovėjimo aikštelės valomos vėliau, darbo dienomis – kai kiemuose mažiausia automobilių.
Statybunaujienos.lt
Savivaldybėse

nuotrauka
2021-09-24 06:10
Mokslo metų pradžia vaikams ir pedagogams dažnai tampa ne tik džiaugsmu, bet ir iššūkiu po atostogų grįžti į disciplinuotą rutiną. Kad mokymosi ir darbo aplinka nekeltų rūpesčių ir būtų maloni bei komfortiška, Vilniaus vystymo kompanija ugdymo įstaigas atnaujina ir modernizuoja.
nuotrauka
2021-09-22 18:24
Šiandien, rugsėjo 22 d., Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas galutine instancija išnagrinėjo Maskvos namų apeliaciją, kuria buvo skųstas pirmos instancijos sprendimas atmesti Maskvos namų skundą Savivaldybei dėl atsisakymo derinti projektinius pasiūlymus Maskvos namų statybai (savavališkos...
nuotrauka
2021-09-22 11:22
Su Rinktinės gatve Vilniuje besiribojančiame sklype Ceikinių g. 2 planuojamas naujas daugiafunkcis administracinių ir viešbučio pastatų kvartalas.
nuotrauka
2021-09-21 10:26
2021 m. liepos 1 d. įsigaliojus LR teritorijų planavimo įstatymo pakeitimams, statytojams atsirado galimybė didinti sklypų užstatymo intensyvumą, už tai įsipareigojant dalį būstų perduoti į savivaldybės būsto fondą. Ekspertų vertinimu, ši galimybė slepia savyje ir rizikas: užstatymo intensyvumo didi...
nuotrauka
2021-09-18 07:12
Pernai pradėjusioje veikti patalpų ir sporto erdvių nuomos sistemoje „Active Vilnius“ Vilniaus miesto savivaldybė vėl organizuoja viešus nuomos aukcionus. Po pirmojo aukciono, skirto komercinei patalpų ir aikštynų nuomai, sulaukusi partnerių pastebėjimų savivaldybė atliko aukcionų vykdymo tvarkos pa...
nuotrauka
2021-09-17 10:20
Klaipėdos apygardos teismo teisėjų kolegija nusprendė kreiptis į Regionų apygardos administracinį teismą su prašymu ištirti, ar Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos sprendimu patvirtintos Klaipėdos tvarkymo ir švaros taisyklės neprieštarauja įstatymams.
nuotrauka
2021-09-16 14:14
Rudenį sostinė pasitiko atnaujinusi 6 tiltus ir viadukus, kurie tapo patogesni pėstiesiems, turintiems individualių poreikių, bei tėvams su vežimėliais. Dar vienam tiltui, kuris po rekonstrukcijos bus pritaikytas dviratininkams ir pėstiesiems, atlikta ekspertizė, o darbai bus pradėti jau kitąmet.
nuotrauka
2021-09-14 12:55
Baigtos naujojo Klaipėdos miesto bendrojo plano derinimo procedūros. Sulaukus teigiamos Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (VTPSI) išvados, nebeliko kliūčių baigiamajam etapui – plano svarstymui Savivaldybės tarybos komitetuose ir tvirtinimui taryboje.
nuotrauka
2021-09-14 06:32
Klaipėdoje atidaryta atnaujinta, šiuolaikinius reikalavimus atitinkanti ir moderni sporto bazė – Paryžiaus Komunos gatvėje esanti Klaipėdos futbolo mokykla.
nuotrauka
2021-09-10 06:12
Iki spalio 1 d. Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) priima paraiškas paramai, skirtai gyvenamiesiems būstams prijungti prie centralizuotų nuotekų tvarkymo sistemų aglomeracijose, turinčiose daugiau kaip 2 tūkst. gyventojų. Jas gali teikti viešieji geriamojo vandens tiekėjai ir nuotekų tvarkyto...
nuotrauka
2021-09-10 05:31
Po teisminių ginčų RUAB „Šiaulių plentas“ ir RUAB „Žemaitijos keliai“ savo jėgomis, medžiagomis ir lėšomis atliks rangos darbus Naujosios Akmenės centre – bus šalinami defektai.
nuotrauka
2021-09-08 17:07
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atliko Vilniaus miesto savivaldybės teisės aktų, reglamentuojančių statytojų atleidimą nuo savivaldybės infrastruktūros plėtros įmokos mokėjimo arba jos sumažinimo, antikorupcinį vertinimą. Nustatyta, kad kriterijai, kuomet nuo įmokos gali būti atleidžiama arba įmoka...
nuotrauka
2021-09-07 10:12
Pramoninėms sostinės vietoms transformuojantis į darnias miesto zonas, Drujos g. 2 esantį pramoninės paskirties pastatą rengiamasi rekonstruoti į administracinį, o jo projektiniai pasiūlymai netrukus nuotoliniu būdu bus pristatyti visuomenei.
nuotrauka
2021-09-06 06:55
Beveik 36 km ilgio dviračių tako Kuršių nerijoje ruožą planuojama rekonstruoti per kelerius metus – tai bus didžiausias visų Lietuvoje per artimiausius kelerius metus numatomų dviračių takų rekonstrukcijos projektų.
nuotrauka
2021-09-06 06:25
Panevėžio rajone daugėja fotovoltinių elektrinių, įrengtų ant visuomeninės paskirties pastatų. Birželio pradžioje pradėjo veikti 30 kW galios fotovoltinė elektrinė ant Raguvos gimnazijos stogo, o rugpjūčio 26 dienos posėdyje Panevėžio rajono savivaldybės taryba pritarė Klimato kaitos programos proje...
nuotrauka
2021-09-03 15:47
Buvusio Šv. Jokūbo ligoninės komplekso teritorijoje tarp Vasario 16-osios, J. Tumo-Vaižganto, A. Goštauto g. ir Lukiškių a. prasideda rekonstrukcijos ir statybos darbai, kuriuos baigus duris atvers viešbučio pastatų kompleksas, administracinės paskirties pastatai, restoranai, kavinės ir parduotuvės....
nuotrauka
2021-09-02 15:39
Skaičiuojama, kad Kretingos miesto ir rajono teritorijoje yra 37 statiniai, kurių techninė būklė neatitinka esminių statiniams keliamų techninių reikalavimų. Todėl šiems objektams siūloma taikyti maksimalų 3 proc. tarifą nuo nekilnojamojo turto mokestinės vertės.
nuotrauka
2021-09-01 17:24
Naujuosius mokslo metus pradėjo daugiau kaip 10 tūkst. Kauno rajono moksleivių, o Užliedžių ir Ramučių pradinių bei Šlienavos pagrindinės mokyklos bendruomenės įžengė į naujas patalpas.
nuotrauka
2021-08-31 09:57
Vasaros pradžioje prasidėjęs intensyvus vadinamojo Kauno pilies žiedo ir jo prieigų kapitalinis remontas sparčiai artėja pabaigos link. Kaip ir buvo planuota, dar pirmąją rudens dieną eismas bus paleistas pačioje žiedinėje sankryžoje ir P. Vileišio tiltu.
nuotrauka
2021-08-30 08:05
Savivaldybei intensyviai atliekant miesto atnaujinimo darbus prie jų aktyviai prisideda ir verslas. Panevėžio miesto savivaldybė priėmė UAB „Harju Elekter“ paramą – įmonė parengė Tinklų g. dviračių – pėsčiųjų tako rekonstravimo techninį projektą ir perdavė jį Savivaldybei.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse