2024 kovo 3 d. sekmadienis, 18:53
Reklama  |  facebook

Šiaurės ir Rytų Europoje analogų neturintis „VIA VIKA“ fasadas įmonei STATICUS pelnė aukso medalį Fotogalerija Video

2022-12-22 07:28
Įmonė „Staticus“ suprojektavo, pagamino ir sumontavo biurų ir mažmeninės prekybos pastato „VIA VIKA“ fasadą, kuris neturi analogų Šiaurės ir Rytų Europoje. Šis Norvegijoje, Osle, įgyvendintas projektas konkurse „Lietuvos metų gaminys 2022“ įmonei „Staticus“ pelnė aukso medalį.
nuotrauka
Andriaus Gudelio nuotr.


Minimos įmonės
Staticus, UAB

Šiam Osle pastatytam biurų ir mažmeninės prekybos pastatui „VIA VIKA“ įmonė „Staticus“ suprojektavo, pagamino ir sumontavo 19 980 kv. m surenkamų ir metalo-stiklo konstrukcijų fasadų.

„Tai pirmasis Šiaurės ir Rytų Europoje pastatas, kuriame panaudota uždaros ertmės fasado technologija (angl. closed cavity façade), – sako „Staticus“ generalinė direktorė Aušra Vankevičiūtė, kalbėdama apie fasado novatoriškumą ir išskirtinumą. – Uždaros ertmės fasadą gaminome savo gamykloje Vilniuje. Tam investavome į inovatyvią įrangą bei specialias patalpas. Pagaminti sandarius fasado elementus, naudojant „Dry Air“ technologiją, mūsų įmonei buvo nauja patirtis.“

STATICUSProjekte suderinti dviejų tipų fasadai. Didžiąją fasado dalį, kaip pasakojo projektui vadovavęs „Staticus“ vyr. projektų vadovas Giedrius Valantinas, sudaro 2 sujungtos aliuminio-stiklo sistemos. Viena jų – uždaros ertmės fasadas (angl. closed cavitu facade) arba kitaip – sandarus dvigubas fasadas, kurio esmė – uždara tarp vidinio ir išorinio stiklo ertmė, leidžianti naudoti saulės kontrolės sistemas bet kokiu oru, taip pat pagerinanti akustines fasado savybei bei palengvinanti fasado aptarnavimą. Šioje erdvėje cirkuliuoja sausas oras, sudarydamas viršslėgį, kuris neleidžia į fasado vidų patekti dulkėms bei drėgmei. Kita fasado dalis – viengubo fasado elementai (angl. single skin façade). Abiejų tipų fasado elementai sujungti tobulai, tad sudėtinga atskirti, kur prasideda ir baigiasi sandaraus tipo fasado elementai, o kur – viengubo.

„VIA VIKA“ pastatas buvo suprojektuotas ir medžiagos parinktos susitelkiant į kiekvieną fasado detalę, vengiama perteklinių varžtų ar mechaninio tvirtinimo. Ir tuo pat metu suderintos įvairios sudėtingos medžiagos: raštuotas nerūdijantis plienas („Rimex Rosy Gold T22“), padengtas rožinio aukso spalvos labai plonu titano sluoksniu, naudojant specialų padengimo būdą (angl. physical vapour deposition), ir klijuotas struktūriniais klijais be matomo mechaninio tvirtinimo; natūralus kalkakmenis.

„VIA VIKA“ yra pavyzdinis efektyvaus energijos valdymo ir tvarių sprendimų, pasirenkant medžiagas, technologijas ir dizainą, projektas. A energinės naudingumo klasės pastatui suteiktas „BREEAM-NORExcellent“ sertifikatas.

Uždaros ertmės fasado sistema suteikia gerą šilumos izoliaciją, taip mažinant energijos poreikį šildymui: U vertė – 0.54 W/kv. mK. Renkantis medžiagas, buvo vadovaujamasi patvarumo kriterijais, kurie yra vienas iš tvaraus dizaino principų. Standartizuoti inžinerijos sprendimai įgalino efektyviai panaudoti medžiagas, realiu laiku stebint jų srautą gamybos metu. Susidariusios atliekos, kiek tai buvo įmanoma, panaudotos pakartotinai.

Uždaros ertmės fasadas leidžia pasiekti aukštus saulės šviesos komforto rodiklius (64% matomos šviesos pralaidumas, angl. visible light transimission), tuo pačiu suteikiant galimybę vidinių žaliuzių pagalba šviesos pralaidumą sumažinti beveik iki 0%. Galvojant apie pastate dirbančių ir besilankančių žmonių gerovę, įgyvendintos priemonės, kurios, nepaisant judrių kelių ir mokyklos šalia, leido pasiekti gerą garso izoliaciją – aukščiausias triukšmo lygis yra 42dB.

Projektas „VIA VIKA“ buvo nominuotas ir dviejose konkurso „Façade 2022 Design and Engineering Awards“ kategorijose: Tarptautinis metų projektas – inovacijos Ir Tarptautinis metų projektas –„naujas statinys“. Tai vienas prestižiškiausių ir svarbiausių Jungtinės Karalystės fasadų apdovanojimų, kuriuos organizuoja „Society of Façade Engineering SFE (CIBSE)“.

„Sėkmingai įgyvendinus „VIA VIKA“, šiuo metu Norvegijoje vykdome dar du projektus su inovatyviais uždaros ertmės fasadais –„K8“ ir „FilipstadBrygge“, – dalijasi įmonės „Staticus“ vadovė A.Vankevičiūtė.

Andriaus Gudelio nuotr. 

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka

STATICUS fasado projektas „VIA VIKA“, įgyvendintas Osle, Norvegijoje
Metų nominacijos

nuotrauka
2024-02-22 09:17
Devintus metus „Skaitmeninė statyba“ drauge su Lietuvos statybininkų asociacija (LSA) organizuoja unikalų konkursą „Lietuvos BIM projektai“. Konkursu siekiama išrinkti geriausią šalies įmonių praktiką skaitmeninės statybos srityje – taikant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir me...
nuotrauka
2024-01-26 07:59
Jau daugiau nei 20 metų sostinės gimtadienį vainikuoja Vilniaus garsinančių lyderių apdovanojimai. Už idėjas ir darbus Vilniui, miesto puoselėjimą ir garsinimą kasmet Šv. Kristoforo statulėlėmis apdovanojami iškiliausi vilniečiai. Reikšmingiausi miesto apdovanojimai įteikt dešimt laureatų.
nuotrauka
2024-01-19 14:46
Baltijos-Amerikos laisvės fondas (BAFF) ir JAV ambasada Lietuvoje kartu su Inovacijų agentūra kviečia teikti paraiškas Lietuvos-Amerikos inovacijų apdovanojimui laimėti. Pretenduoti gali Lietuvos verslai, aukštojo mokslo įstaigos ir kitos organizacijos ar fiziniai asmenys, kurie bendradarbiaudami su...
nuotrauka
2024-01-19 07:58
Vienas ambicingiausių 2023 m. projektų – daugiau nei 500 bunų, įrengtų Nemuno vagoje. Pagrindinė bunų įrengimo Nemuno atkarpoje paskirtis – išlaikyti gilią ir laivybai tinkamą upės vagą. Specialiai šiam svarbiam Vidaus vandens kelių direkcijos vykdytam projektui įmonių grupė „Milsa“ sukūrė naują gam...
nuotrauka
2023-12-15 09:03
Kasmet pasitikdama didžiąsias metų šventes Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) sukviečia verslo bendruomenę, visuomenės, politikos ir mokslo lyderius į kalėdinį LPK vakarą. Gruodžio 13 d. iškilmingoje „Pirklių klube“ vykusioje apdovanojimų ceremonijoje skambėjo ne tik padėkos ir sveikinimai ar...
nuotrauka
2023-12-13 17:48
Gruodžio 13 d., Vilniuje 27-ąjį kartą įteikti Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) rengiamo kasmetinio konkurso „Lietuvos metų gaminys“ apdovanojimai. Šiais metais konkurse dalyvavo 50 lietuvišką produkciją gaminančių įmonių. Aukščiausio įvertinimo aštuoniose vertinimo kategorijose siekė 81 ga...
nuotrauka
2023-12-07 15:43
Trečiadienį Vilniuje iškilmingoje konkurso „Už darnią plėtrą“ ceremonijoje paskelbti ir apdovanoti geriausi 2023 metų NT projektai Lietuvoje. Geriausiųjų NT projektų rinkimus Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija (LNTPA) ir Darnios plėtros akademija organizuoja jau 16 metus.
nuotrauka
2023-12-07 14:24
Tarptautinės Amerikos mokyklos Vilniuje pastatas pripažintas geriausiu 2022 metais šalyje pastatytu visuomeniniu objektu. Apie tai gruodžio 6 d. paskelbė Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija su Darnios plėtros akademija ir Tarptautinei Amerikos mokyklai Vilniuje (AISV) įteikė pagrindinį m...
nuotrauka
2023-12-04 16:23
Aplinkos ministerija pirmadienį įteikė apdovanojimus žaliausioms Lietuvos savivaldybėms. Jomis tapo Utenos rajono, Vilniaus ir Klaipėdos miestų savivaldybės. Visos trys tapo jau antrą kartą sudaryto Lietuvos savivaldybių aplinkosaugos reitingo lyderėmis.
nuotrauka
2023-11-28 10:10
Šiandien vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius įteikė apdovanojimus savivaldybių administracijų atstovams už sėkmingiausiai įgyvendintus VRM administruojamus 2014-2020 metų laikotarpiu ir Europos Sąjungos lėšomis finansuotus infrastruktūros projektus regionuose.
nuotrauka
2023-10-18 11:16
Jeigu jūs rūpinatės savo įmonės darbuotojų saugumu ir gerove, emocine būsena ir palankia atmosfera kolektyve, skatinate įvairovę, tausojate aplinką ar stiprinate bendruomenes – jūsų įmonę kviečiame dalyvauti Nacionalinių atsakingo verslo apdovanojimų 2023 konkurse ir iki lapkričio 21 d. teikti parai...
nuotrauka
2023-10-16 11:21
Ilgalaikė Lietuvos medinės statybos patirtis ir tradicija sėkmingai pasireiškia ir šiuolaikinėje architektūroje. Vienas tokių pavyzdžių – architektūros estetikos studijos „Arches“ projektuotas gyvenamasis namas vienai šeimai – „Kedro namai“. Slovėnijoje rengiamame BIG SEE Wood Design Award’23 šis pr...
nuotrauka
2023-10-16 09:47
ARCHzona parodos metu paskelbtas trumpasis sąrašas architektų, patekusių į prestižinį geriausios Europos apdovanojimų EUmies Awards sąrašas.
nuotrauka
2023-10-06 05:55
Europos Komisijos įsteigtų Žaliosios sostinės apdovanojimų finale Vilnius tituluotas žaliąja Europos sostine 2025. Konkurso finale Taline Vilnius nugalėjo du finalininkus – Portugalijos Gimarainsą bei Austrijos Gracą.
nuotrauka
2023-09-22 07:39
Įveikęs pirmąjį rimtą karjeros iššūkį, konstruktorius Andrius Gudelis jautėsi geriausiu. Po 10 metų geriausiu jį pripažino ir statybos inžinierių bendruomenė: Lietuvos statybos inžinierių sąjungos (LSIS) apdovanojimuose Andrius Gudelis šiemet buvo išrinktas Metų statybos inžinieriumi-projektuotoju.
nuotrauka
2023-09-15 07:19
Karolis Kauklys yra UAB LAYHER BALTIC Finansų skyriaus vadovas (CFO). Prieš šešerius metus atėjęs į įmonę, jis įnešė naujovių, kurios buvo svarbios ne tik vokiško kapitalo įmonei, bet lemtingai pakeitė ir kelių LAYHER BALTIC klientų įmones.
nuotrauka
2023-09-11 07:08
Statybininkų dienos proga, kuri šiemet buvo švenčiama Druskininkuose, tradiciškai įteikti apdovanojimai geriausiems sektoriaus darbuotojams. Taip pat šiemet Lietuvos statybininkų asociacija švenčia 30-metį. Ta proga įteikti specialūs proginiai ženklai.
nuotrauka
2023-09-09 07:45
Lietuvos statybininkų asociacijos 30-mečio proga išleistas specialus proginis ženklas. Išskirtinei progai sukurta ribota – 50 – ženklų serija. Vakar, Statybininkų dienos šventės metu, buvo įteikti pirmieji ženklai.
nuotrauka
2023-07-21 06:40
Lietuvos architektų „Trimonis architects“ suprojektuotas daugiafunkcis kompleksas „U40“, įsikūręs Užupio g. 40, atrinktas į vieno iš prestižiškiausių ir didžiausių pasaulio architektūros ir dizaino festivalių „World Architecture Festival“ (WAF) finalą.
nuotrauka
2023-07-17 07:58
Prikeliant naujam gyvenimui kultūros paveldo objektus, teisingiausia yra rasti būdą, kaip istorinę architektūrą tinkamai įveiklinti: tik įžvalgūs ir teisingi sprendimai lems, ar objektas bus išsaugotas ateities kartoms. Kad ir kokių iššūkių pasitaikytų šiame kelyje, UAB ARCHINOVA vadovo Aleksandro G...

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos