2021 birželio 24 d. ketvirtadienis, 8:16
Reklama  |  facebook

Šildymo sistemos gedimai žiemą: pavojus sveikatai ir iššūkis piniginei

2018-02-27 09:42
Paskutinėmis žiemos savaitėmis įsismarkavo arktiniai šalčiai – termometrų stulpeliai vietomis nukrito net iki -26 laipsnių. Draudikai pastebi, kad smarkiai šąlant orams padažnėja ir šildymo sistemų gedimai, dėl kurių net ir namuose galima pasijusti lyg lauke.
nuotrauka
Asociatyvi Pixabay.com nuotr.


Minimos įmonės
Compensa Vienna Insurance Goup,

Tūkstančius siekiantys nuostoliai

Skaičiuojama, kad daugiausia šildymo sistemų gedimų nutinka būtent šalčiausiais žiemos ir pavasario mėnesiais. Ne gyvybės draudimo bendrovės „Compensa Vienna Insurance Group“ sukaupti duomenys rodo, kad beveik pusę šildymo sistemos sutrikimų sudaro katilo gedimas. Reikšmingą gedimų dalį sudaro ir sugedę radiatoriai ar dėl įvairiausių priežasčių tiesiog dingęs šildymas. Taip pat fiksuojami užšalę radiatoriai ar trūkę vamzdžiai.

Draudikai praneša, kad šildymo sistemų gedimai gali ne tik sukelti pavojų gyventojams ar jų sveikatai, bet ir beveik visuomet atneša finansinių nuostolių. Nedidelių gedimų šalinimas gali atsieiti nuo 500 iki 1000 eurų, o sudėtingesnių – net ir keliasdešimt tūkstančių eurų.

Žiemą be šilumos neliksite

Mindaugas Balinskas, „Compensa Vienna Insurance Group“ žalų departamento vadovas atkreipia dėmesį, kad greitai pastebėjus nedidelį gedimą, šilumos trūkumo namuose galima net ir nepajusti, tačiau įvykus rimtesnei avarijai – tvarkymas gali užtrukti. Gedimo šalinimo trukmė priklauso nuo pačios žalos ar nutikusio įvykio masto, įrangos, kuri buvo pažeista ar sugadinta savitumo. Būna ir taip, kad įrangos pardavėjai neturi reikiamos detalės, tad tenka laukti ir ilgiau nei keletą dienų.

„Tokiais atvejais ieškome laikinų sprendimų, kad gyventojams netektų šalti visai be šildymo likusiame būste. Vienas tokių variantų – techninės pagalbos namuose paslauga, skirta užkirsti kelią galimiems nuostoliams arba kuo greičiau juos sumažinti. Taip pat – padėti išvengti tokių situacijų, kuomet uždelsus remontą nuostoliai sukeliami ir kaimynams. Gyventojai, turintys draudimą su šia paslauga, išsikviesti pagalbą gali 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę“, – sako M. Balinskas.

Geriausia prevencija – reguliari priežiūra

Specialistų teigimu, išvengti nemalonių netikėtumų per šalčius padeda nuolatinė šildymo sistemos priežiūra. Ją tikrinti rekomenduojama bent kas 3 mėnesius. Jeigu sudėtinga tai padaryti savarankiškai, patariama į pagalbą pasikviesti specialistus. Tikrinti svarbu ne tik sistemos sandarumą, bet ir degimo kamerų būklę.

Vos tik pastebėjus, kad šildymo sistema veikia neįprastai, pavyzdžiui, skleidžia kitokius garsus, mažiau šildo, susidaro daugiau dūmų, sumažėja dūmtraukio trauka arba vizualiai matomi pakitimai ant paties šildymo įrenginio ar išorinėse sistemų dalyse (radiatoriuose, atviruose vamzdžiuose), reikia nedelsiant reaguoti. Patariama išsikviesti specialistus, kurie gali apžiūrėti sistemą ir nustatyti, ar saugu ją toliau eksploatuoti, ar reikia pataisyti pastebėtą gedimą, kol šis nepadarė daugiau žalos.  

Statybunaujienos.lt
Miestiečiai

nuotrauka
2021-06-23 15:01
Sinoptikai prognozuoja, kad po ilgiau nei savaitę trukusių tropinių karščių Lietuvą šiomis dienomis turėtų nuplauti liūtys, lydimos gūsingo vėjo, perkūnijų ir audrų. Atokvėpio nuo kaitros laukiantys gyventojai raginami neatsipalaiduoti ir tinkamai pasiruošti galimai gamtos stichijai.
nuotrauka
2021-06-23 11:38
Daugiau nei trečdalis namų ūkių, analizuojančių, kiek energijos naudoja, tam skiria nuo 10 iki 50 minučių per metus. Tokius duomenis atskleidė „Ignitis“ užsakymu atliktas tyrimas apie energijos suvartojimą. Ekspertai pastebi, kad akylesnis namuose sunaudojamos elektros ar gamtinių dujų kiekio stebėj...
nuotrauka
2021-06-09 09:05
Vilniaus mieste daugiabučių gyventojai, nusprendę pasinaudoti savivaldybės vykdoma Kaimynijų programa, suformavę ir išsinuomoję žemės sklypus prie namų įgyvendina šių teritorijų sutvarkymo projektus. Pirmieji projektai su savivaldybės ir jai pavaldžių įstaigų pagalba baigiami jau dabar. Vienas jų – ...
nuotrauka
2021-06-08 14:37
Statybos inspekcija primena, ką būtina žinoti, kokius dokumentus gauti, jeigu keičiate langus daugiabučiame gyvenamajame name.
nuotrauka
2021-06-08 10:25
Renkantis naują būstą, balkoną kaip vieną svarbiausių kriterijų nurodo beveik pusė (47 proc.) Lietuvos gyventojų. NT plėtros bendrovės „Realco“ ekspertai pastebi, kad dažniau balkonais labiau domisi moterys nei vyrai, neretai teiraujamasi ir apie galimybę balkoną įstiklinti.
nuotrauka
2021-06-04 07:27
Šiemetinė Klimato kaitos programos 11 mln. eurų parama leis modernizuoti daugiau kaip 1300 privačių vienbučių ar dvibučių gyvenamųjų namų. Jeigu juos santykinai perkeltume į vieną miestą, tai pagal gyventojų skaičių galėtų būti Ramygala arba Salantai.
nuotrauka
2021-06-03 07:40
KLAUSIMAS. Kokie reikalavimai taikomi, įrengiant kondicionierių daugiabučiame name?
nuotrauka
2021-06-01 21:27
Klaipėdoje tęsiami daugiabučių namų kiemų tvarkymo darbai. Patvirtintas Klaipėdos miesto daugiabučių namų kiemų infrastruktūros gerinimo priemonių planas 2021–2023 m.
nuotrauka
2021-05-24 11:55
Du kartus per metus skalbiamas Pastatų atnaujinimo (modernizavimo) darbų kainynas, pagal kurį yra planuojamas daugiabučių renovacijos projektų biudžetas. Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) informuoja, kaip per metus pakito kainos ir kodėl taip svarbu stebėti pokyčius rinkoje.
nuotrauka
2021-05-24 09:29
Dauguma nuosavų žemės sklypų ar sodų savininkų savo sklypuose stato šiltnamius. Gerokai didesnių ir kitokių parametrų šiltnamių prireikia gėlininkams. Iš pirmo žvilgsnio atrodytų, kad šiltnamis – paprastas, nesudėtingas objektas, tačiau Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Apl...
nuotrauka
2021-05-21 07:15
Vis daugiau žmonių ieško ramybės ir keliasi gyventi arčiau gamtos. Daugeliu atvejų visi, statantys naujus namus ar įsigyjantys senas sodybas, jei nori užsitikrinti patogią buitį, neišvengiamai turi spręsti vandens tiekimo klausimą. Siekiant komfortiškai gyventi net ir atokiausiose vietovėse, tikras ...
nuotrauka
2021-05-20 15:12
Pandemija vis dar koreguoja atostogų planus – vietoje užsienio kurortų daugelis rinksis ramias atostogas sodybose. Vis tik aptemdyti atostogų nuotaikas užmiestyje gali nehigieniškos ir neišvaizdžios lauko būdelės, kurios daro žalą ne tik gamtai, bet ir gyventojų sveikatai. Tad kaip ilsėtis vasarnamy...
nuotrauka
2021-05-20 10:47
Harmoninga poilsio oazė aplink namus, jaukiai įrengta lauko terasa ar apželdintas svajonių sodas – šylant orams šios temos vis aktualesnės tarp naujakurių ir norinčių atnaujinti savo kiemus. „InoWood“ kraštovaizdžio specialistai įvardijo, į ką reikėtų atkreipti dėmesį ruošiant aplinką šiltajam sezon...
nuotrauka
2021-05-17 07:14
Liftai yra sritis, kurioje susipina verslo ir vartotojų interesai bei techninis ir teisinis reglamentavimas. Ir visa tinkamai veiks tik tuomet, kai dėmesio centre pirmiausia bus žmogaus siekis judėti saugiai, lengviau ir paprasčiau.
nuotrauka
2021-05-13 14:33
Aplinkos ministro įsakymu pratęsiamas terminas teikti paraiškas daugiabučiams renovuoti pagal Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą – jos bus priimamos iki gruodžio 31 d.
nuotrauka
2021-05-13 14:00
Preliminarioji sutartis yra šalių ikisutartinių santykių išraiška, kuria yra susitariama ateityje (iki nustatyto termino) pasirašyti pagrindinę sutartį. Taigi, pažengę šalių ikisutartiniai santykiai gali būti užfiksuojami preliminariojoje sutartyje.
nuotrauka
2021-05-13 13:23
Sovietiniais metais statytų Vilniaus rajonų laukia dideli pokyčiai - Vilniaus miesto savivaldybė šiandien, gegužės 13 d., pristatė gyvenamųjų rajonų gyvybingumo programą MIESTAS+. Šios programos, kuri turėtų trukti bent dešimtmetį, tikslas – atnaujinti senųjų miesto rajonų butus, namus, kiemus, gatv...
nuotrauka
2021-05-11 11:38
Didžiausia centralizuoto šilumos tiekimo bendrovė Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) užbaigė šildymo sezoną ir pradeda kasmetinius šilumos trasų tikrinimo bei remonto darbus. Iki spalio mėnesio kitam šildymo sezonui bendrovė paruoš apie 750 km požeminių sostinės vamzdynų.
nuotrauka
2021-05-06 09:54
Bendrovės „Realco“ atliktos naujakurių apklausos rodo, kad daugiausia nesklandumų, su kuriais susiduria naujo būsto gyventojai, kyla pirmaisiais gyvenimo jame metais. Augant iš brėžinių parduodamų būstų skaičiui, dalis pirkėjų vis garsiau kalba ir apie informacijos stoką.
nuotrauka
2021-05-04 10:55
Šiemet iš Aplinkos ministerijos administruojamos Klimato kaitos programos skirta 11 mln. eurų kompensacinėms išmokoms individualiems vieno ar dviejų butų gyvenamiesiems namams atnaujinti – 1 mln. eurų daugiau nei pernai.

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai