2024 vasario 25 d. sekmadienis, 1:27
Reklama  |  facebook

Statybų bendrovė už tą patį nusižengimą negali būti baudžiama dukart

2023-10-20 07:45
Lietuvos Aukščiausiajame Teisme išnagrinėta administracinio nusižengimo byla, kurioje Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (Inspekcija) 2022 m. balandžio 15 d. surašė privalomąjį nurodymą statybų bendrovei iki 2022 m. balandžio 26 d. pateikti visus turimus dokumentus, susijusius su žemės sklypuose, esančiuose Palangoje, vykdomais ir vykdytais statybos darbais, su atliekų tvarkymu statybvietėje, taip pat paaiškinimą raštu dėl atliekamų statybos darbų.
nuotrauka
Palangos m. savivaldybės nuotr.


Minimos įmonės
Statybos inspekcija (Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos),
Bendrovei nustatytu terminu nepateikus reikalaujamų dokumentų, Statybos inspekcija surašė administracinio nusižengimo protokolą ir paskyrė 289,50 Eur dydžio baudą už tai, kad privalomasis nurodymas nebuvo įvykdytas. Taip pat šiai bendrovei Inspekcija paskyrė 4344 Eur baudą už tai, kad pakartotinai, nepraėjus vieniems metams, bendrovė padarė administracinį nusižengimą, t. y. neįvykdė paties privalomojo nurodymo.

Pirmosios instancijos teismas panaikino Statybos inspekcijos nutarimą ir administracinio nusižengimo teiseną nutraukė. Teismas nurodė, kad tiek vienu administracinio nusižengimo protokolu, tiek kitu administracinio nusižengimo nutarimu bendrovei kaltinimai buvo pateikti dėl to paties Inspekcijos privalomojo nurodymo nevykdymo. Teismo vertinimu, taip Inspekcija pažeidė draudimą bausti antrą kartą už tuo pačius veiksmus (lot. non bis in idem). Apeliacinės instancijos teismas paliko nepakeistą pirmosios instancijos teismo sprendimą.

Kreipdamasi į Lietuvos Aukščiausiąjį Teismą, Inspekcija prašė panaikinti teismų sprendimus, kuriais administracinio nusižengimo byla nutraukta, ir palikti galioti Inspekcijos nutarimą, kuriuo bendrovei paskirta bauda. Inspekcija savo prašymą grindė tuo, kad administracinio nusižengimo protokole ir nutarime, kuriais bendrovė nubausta, buvo aiškiai nurodyti skirtingi laikotarpiai, kuriais bendrovė neįvykdė pareigos pateikti dokumentus. Tai, kad bendrovė sumokėjo pirmuoju protokolu paskirtą 289,50 Eur baudą, neatleido jos nuo pareigos pateikti statybų dokumentus. Todėl bendrovė, ir toliau nevykdydama privalomojo nurodymo, padarė naują administracinį nusižengimą, už jį ir buvo nubausta.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, išnagrinėjęs bylą, nustatė, kad žemesnės instancijos teismai tinkamai aiškino įstatymą ir pagrįstai nusprendė, jog nagrinėjamu atveju bendrovė pirmą kartą buvo pagrįstai nubausta už Inspekcijos privalomojo nurodymo neįvykdymą iki nustatytos datos. Antrasis nubaudimas pagrįstai pripažintas neatitinkančiu teisės principo, draudžiančio antrą kartą bausti už tą patį pažeidimą, reikalavimų.

Šiuo atveju Inspekcija, vieną kartą nubaudusi bendrovę administracine tvarka, nepateikė naujo privalomojo nurodymo, kuriame būtų išdėstytos dokumentų pateikimo apimtys ir terminai. Tiek  viename administracinio nusižengimo protokole, tiek kitame nutarime administracinės atsakomybės pagrindas nurodytas tas pats – privalomojo nurodymo nevykdymas. Todėl, nors bendrovei inkriminuota veika padaryta skirtingais laikotarpiais, pateikti kaltinimai, kaip pagrįstai nustatė abiejų instancijų teismai, yra iš esmės tapatūs.

Teisėjų kolegija pažymėjo, kad tokiais atvejais, kai nusižengimas pasireiškia pareigos nevykdymu tam tikrą laikotarpį, negalima iš esmės automatiškai, tik nustatant naują trunkamojo nusižengimo laikotarpį, taikyti administracinę atsakomybę, nevykdžius naujai inicijuoto administracinio proceso ir jo metu nenustačius nusižengimo sudėtį atitinkančios neteisėtos veikos. Kita vertus, turi būti užtikrinta, kad vien dėl trunkamojo nusižengimo pobūdžio asmenys, vieną kartą jau patraukti atsakomybėn už pareigos nevykdymą, tačiau toliau jos nevykdantys, negalėtų išvengti atsakomybės už tolesnį nusižengimo darymą. Todėl, siekdamos tinkamai tęsti priežiūros veiksmus, įgaliotos institucijos (pareigūnai) gali siųsti pakartotinius privalomuosius nurodymus ir nustatyti naujus jų vykdymo terminus bei, nustačiusios nusižengimo požymius, patraukti administracinėn atsakomybėn už atitinkamos pareigos nevykdymą.

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjų kolegija paliko galioti pirmosios ir apeliacinės instancijos teismų priimtus sprendimus, kuriais panaikintas Inspekcijos 2022 m. liepos 13 d. nutarimas ir administracinio nusižengimo teisena bendrovei nutraukta, rašoma pranešime. 
Statybunaujienos.ltSavivaldybėse

nuotrauka
2024-02-23 08:44
Panevėžys atsinaujina ir jau šį pavasarį duris atvers dar vienas ambicingas ir perspektyvus miesto traukos objektas – Stasio Eidrigevičiaus menų centras. Šio projekto rangos darbai jau užbaigti, šiuo metu vyksta vidaus įrangos, baldų, ekspozicijos detalių montavimo, įrengimo ir kt. darbai.
nuotrauka
2024-02-22 15:51
Klaipėdoje toliau ieškoma galimybių įrengti daugiau automobilių stovėjimo vietų. Pradėtas didžiulis projektas Kauno gatvės mikrorajone – įgyvendinus keturis smulkesnius projektus bus įrengtos 957 naujos parkavimo vietos.
nuotrauka
2024-02-22 11:01
Sostinės Viršuliškių g. 101 daugiabučio gaisrą tyrusi komisija jau baigė darbą ir pateikė išvadas bei rekomendacijas namo valdytojui. Pastatas šiuo metu avarinės būklės – ekspertai siūlo vidurinę nuo gaisro nukentėjusią daugiabučio dalį išardyti ir naujai atstatyti.
nuotrauka
2024-02-20 15:21
Diskutuojant apie Šeškinės kalno transformaciją, kalba dažniausiai sukasi apie centrinę komplekso ašį – Nacionalinį stadioną. Tačiau tai tik vienas iš daugelio Daugiafunkciame komplekse numatytų statinių. Kartu su šiuo objektu atsiras ir tarptautinės kategorijos lengvosios atletikos stadionas, trys ...
nuotrauka
2024-02-20 10:26
Vilniaus miesto savivaldybė, įgyvendindama „LIFE GreenMe5" projektą, dalyje Salomėjos Neries gatvės išbandys įvairias priemones sumažinti transporto keliamą triukšmo ir oro taršą. Planuojama, kad pasiteisinusios priemonės vėliau bus pritaikomos ir kitose Vilniaus gatvėse.
nuotrauka
2024-02-19 18:47
Etnografija garsėjančiame Rumšiškių miestelyje, Kaišiadorių r. savivaldybėje planuojama statyti atvirą centralizuotą muziejinių vertybių saugyklą su kompetencijų centru.
nuotrauka
2024-02-14 09:20
Lietuvos apeliacinis teismas, išnagrinėjęs 48 tomų baudžiamąją bylą dėl korupcijos Panevėžio rajono savivaldybėje organizuojant viešuosius pirkimus, netenkino nei nuteistojo Algio Dziko, buvusio Panevėžio rajono savivaldybės administracijos vyriausiojo specialisto, prašymo jį išteisinti dėl piktnaud...
nuotrauka
2024-02-14 08:52
Teismas atmetė Kauno statybos bendrovės ieškinį, kuriuo prašyta pripažinti neteisėtomis konkurso sąlygas, nutraukti pirkimą ir priteisti bylinėjimosi išlaidas. Tokį teismo sprendimą priėmė Klaipėdos apygardos teismas.
nuotrauka
2024-02-13 15:13
Ilgai laukti pokyčiai Vydmantų gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriuje „Pasagėlė“: prasideda šios įstaigos pastato kapitalinio remonto darbai.
nuotrauka
2024-02-13 15:04
Atliepiant Druskininkų gyventojų ir svečių poreikius turėti laivuojamą Nemuno upę visoje Druskininkų savivaldybėje, Druskininkų meras ir VVKD sukirto rankomis dėl vandens kelio (17,7 km) paruošimo, pritaikymo laivybai Nemuno upės atkarpoje ties Druskininkais.
nuotrauka
2024-02-13 10:49
Ketvirtadienį pasirašyta Palangos asmens sveikatos priežiūros centro, arba kitaip vadinamos poliklinikos, rekonstravimo darbų sutartis. Šį dokumentą savo parašais patvirtino Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorė Violeta Staskonienė ir konkursą laimėjusio rangovo – UAB „Telšių meistr...
nuotrauka
2024-02-13 10:44
Jau šiais metais prasidės Panevėžio irklavimo bazės statybos darbai. Artimiausiu metu bus skelbiami viešieji pirkimai Smėlynės g. 2D valčių elingo su pagalbinėmis patalpomis rangos darbams įsigyti.
nuotrauka
2024-02-13 09:58
Vilniaus vystymo kompanija kviečia rangovus dalyvauti konkurse dėl lengvosios atletikos maniežo Žirmūnuose statybos. Naujasis sporto centras bus statomas pagal konkursą laimėjusios architektų studijos „IMPLMNT architects“ projektą. Lengvaatlečiams skirtame projekte vienu metu galėtų treniruotis apie...
nuotrauka
2024-02-12 14:34
Lietuvos automobilių kelių direkcija šiais metais didina dėmesį pasienio kelių ruožų infrastruktūros atnaujinimui ir plėtrai. Bendrovė pasirašė sutartį dėl kelio atnaujinimo darbų šalia Lazdijų pasienio punkto. Taip pat bus tvarkoma buvusio Lazdijų pasienio kontrolės punkto teritorija. Šiais metais ...
nuotrauka
2024-02-09 13:15
Daugelį metų pavojų pėstiesiems ir vairuotojams kėlusi keturšalė sankryža Ginkūnuose, Šiaulių rajone, dar šiemet bus rekonstruota į žiedinę. Darbai čia turėtų prasidėti jau kovo mėnesį. Sutarties vertė – 1,318 mln. eurų, darbai šioje sankryžoje turi būti atlikti per 7 mėnesius.
nuotrauka
2024-02-09 12:31
Vasario 16-ąją apdovanojimas už metų darbą Klaipėdai bus įteiktas entuziastingiems kultūros paveldo puoselėtojams – verslininkui Augustinui Jankevičiui ir paramos fondo „Augustus“ vadovui Arvydui Urbiui. Jų pastangomis buvusiame Klaipėdos dujų fabriko pastatų komplekse atgimė du išskirtiniai past...
nuotrauka
2024-02-09 09:49
Siekdama gerinti šilumos tiekimo kokybę, centralizuotai šilumą tiekianti AB „Panevėžio energija“ tęsia nuoseklią šilumos tinklų rekonstrukciją, tad šiemet planuoja atnaujinti 6,24 km įvairaus skersmens vamzdynų visame bendrovės eksploatuojamame regione. Bendra investicijų vertė sieks apie 4,2 mln. e...
nuotrauka
2024-02-09 09:43
Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys Almantas Stankūnas kreipėsi į Vilniaus merą Valdą Benkunską ir administracijos direktorių Adomą Bužinską, reikalaudamas informacijos apie sustabdytų statybos darbų, sutarties kainos indeksavimo ir statybos darbų pabaigimo termino nukėlimo teisėtumą.
nuotrauka
2024-02-09 09:19
Daugiafunkcio komplekso statybų projektas – itin kompleksiškas ir sudėtingas, todėl siekiant suteikti kuo daugiau aiškumo apie sostinei ir visai Lietuvai reikšmingą daugiafunkcį kompleksą, Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas atsako į 10 svarbiausių klausimų apie projektą, kurio dalis yra ir naci...
nuotrauka
2024-02-08 12:41
Klaipėdos gatvėse remonto darbai aktyviai vyksta ir žiemą. Dėl temperatūros pokyčių atsirandantys asfalto pažeidimai – kasmetinė daugelio miestų ir rajonų problema. Siekiant užtikrinti eismo saugumą ir komfortą, Klaipėdoje pavasario nelaukiama ir duobės tvarkomos iškart. Kol neturima pakankamos karš...

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse