2024 gegužės 31 d. penktadienis, 0:42
Reklama  |  facebook

Stiklo paketų gamintojai GLASS LT investuos 3 mln. Eur į unikalią gamybos liniją

2024-03-26 10:09
Stiklo paketų gamintoja „Glass LT”, įsikūrusi Alytuje, į naują gamybos liniją investuoja 3 mln. Eur – tai leis išplėsti gaminių asortimentą ir apdoroti iki 2,6 mln. kv. m stiklo. Nepaisant sumažėjusios paklausos statybų rinkoje, pernai gamybos apimtys siekė 2,08 mln. kv. m apdoroto stiklo – tai šiek tiek daugiau nei 2022 m. (2,05 mln. kv. m), o šiais metais planuojamas iki 7 proc. augimas. Audituotais duomenimis, 2023 m. įmonės pajamos išliko panašios kaip 2022 m. ir pasiekė 35,6 mln. Eur.
nuotrauka
Bendrovės „Glass LT“ nuotr.


Minimos įmonės
Glass LT, UAB
Investicija į naują gamybos liniją „Glass LT“ baigia visų turimų stiklo paketų gamybos linijų naujinimo etapą, teigia įmonės vadovas Giedrius Jackūnas.

„Naujausia įsigyta linija yra išskirtinė savo techniniais parametrais ir vienintelė tokia Baltijos šalyse. Ji galės gaminti stiklo paketus, kurių matmenys iki 5,5 m ilgio, 3,2 m aukščio ir net 10 cm storio. Pagaminto stiklo paketo svoris galės būti iki 1,75 tonos. Automatiniu būdu linija galės gaminti trijų kamerų paketus su polisulfidu, silikonu, pripildyti juos argonu arba kriptonu. Ši linija sukomplektuota su automatinį bukinimą turinčia diskinio šlifavimo funkcija. Toks įrenginys Baltijos šalyse yra vienintelis“, – pasakoja pranešime cituojamas G. Jackūnas

Pradėjus veikti naujai gamybos linijai „Glass LT“ metiniai gamybos pajėgumai sieks iki 2,6 mln. kv. m apdirbto stiklo.

Glass LT„Glass LT“ nuotr.

Išlaikė pajamas sumažėjus paklausai statybų rinkoje

G. Jackūno teigimu, praėję metai statybų rinkai ir stiklo paketų gamintojams buvo kupini iššūkių: daugelį Europos šalių slegia sunki makroekonominė situacija, dėl išaugusių palūkanų pabrango statybos ir skolinimasis, investicijas stabdo sudėtinga geopolitinė situacija.

„Iki penktadalio smukus stiklo paketų paklausai daliai gamintojų teko mažinti gamybą, todėl „Glass LT“ gamybos apimčių išlaikymą vertiname pozityviai. Geru pasiekimu laikome ir tai, kad mums pavyko išlaikyti pajamų lygį praktiškai tokį patį, kaip ir prieš metus“, – komentuoja įmonės vadovas. 

Audituotais duomenimis, 2023 m. „Glass LT“ pajamos pasiekė 35,6 mln. Eur – tai 99 proc. prieš metus buvusių pajamų, kai jos siekė 35,9 mln. Eur. Labiausiai ekonominė situacija rinkoje kirto per gamyklos pelną – pernai jis pasiekė 0,44 mln. Eur, kai 2022 m. šis rodiklis buvo 1,1 mln. Eur.

„Šių metų perspektyvas vertiname santūriai – kol kas situacija pasaulyje ir ekonomikoje išlieka įtempta. Gamybos apimčių augimą planuojame nuosaikiai, iki 7 proc., o pajamas sieksime išlaikyti panašiame kaip šiemet lygyje. Mūsų prognozės paremtos dabartiniais užsakovų planais ir pirmųjų dviejų mėnesių rezultatais“, – ateities planus pristato „Glass LT“ vadovas.

Didžiąją dalį pagamintos produkcijos (apie 70 proc.) įmonė tiesiogiai ir netiesiogiai eksportuoja į Baltijos šalis, Lenkiją, Skandinaviją.

Glass LT

„Glass LT“ nuotr.

Didina tvariai gamybai reikalingus žaliosios energijos pajėgumus

Siekdama plėtoti verslą tvariai, „Glass LT“ pernai pasirašė naują rangos sutartį ir prie turimos 500 kW saulės elektrinės pradėjo dar vienos 500 kW saulės elektrinės statybas. Įmonė taip pat išsinuomojo 1000 kW nutolusios saulės elektrinės pajėgumus.

„Įgyvendinę šį plėtros etapą turėsime 2000 kW saulės elektrinės pajėgumus – jų su kaupu pakaks patenkinti „Glass LT“ poreikius“, – aiškina G. Jackūnas.

Šiuo metu įmonėje dirba beveik 250 darbuotojų. 
Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-05-30 08:03
Čerpės daugeliui asocijuojasi su raudonais senamiesčių stogais ir istoriniais objektais. Privačių namų savininkams čerpės atrodo patraukliai, bet kai kurie vengia jų dėl esą aukštos kainos ir apkrovos stogui. Tačiau čerpės būna ne tik keraminės, bet ir betoninės, kurios vizualiai nesiskiria nuo moli...
nuotrauka
2024-05-29 09:56
Šią savaitę užbaigti konstrukciniai „Sand Offices" verslo centro statybų darbai. Ta proga, tradiciškai, virš pastato iškeltas vainikas. Vilniaus Žalgirio ir Linkmenų gatvių sankirtoje kylančio verslo centro statybos prasidėjo šių metų sausio mėnesį.
nuotrauka
2024-05-28 10:40
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ didina dukterinės bendrovės „Lvovo projektai“ įstatinį kapitalą nuo 300 tūkst. iki 50 mln. eurų. Šiuo žingsniu siekiama efektyvinti įmonių grupės struktūrą ir Latvijoje uždirbtą kapitalą reinvestuoti Lietuvoje.
nuotrauka
2024-05-28 09:57
Apsaugos paslaugas teikianti bendrovė „Eurocash1" ir „Panevėžio statybos tresto" (PST) valdoma įmonė „Šeškinės projektai" pasirašė sutartį dėl daugiau nei 800 kv. m ploto biuro erdvių verslo centre „U219", Vilniuje. Jose įsikurs „Eurocash1" pagrindinė būstinė Baltijos šalyse.
nuotrauka
2024-05-27 14:50
Investicijų valdymo įmonė „Demus Asset Management“ valdomas uždarojo tipo fondas „Victory Development Venture“ įsigijo naują projektą – „Ežero takais by Citus“. Iš viso į projektą ketinama investuoti 8 mln. eurų, iš informuotųjų investuotojų „Demus Asset Management“ pritraukė 2 mln. eurų.
nuotrauka
2024-05-27 10:26
Naujausia, šių metų gegužės mėnesį atlikta Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) narių apklausa rodo, kad nekilnojamojo turto (NT) verslas labiausiai tiki būsto rinka ir būtent šiame sektoriuje kreips didesnę dalį savo investicijų. Neapibrėžtumo kupinoje rinkoje NT plėtotojai vis ...
nuotrauka
2024-05-27 09:40
Generalinė rangos įmonė „Conres“ pradėjo „Ukmergės pramonės parko“ plėtros I etapo statybos darbus. Penktadienį, simbolinės laiko kapsulės įkasimu, pažymėta šio projekto pradžia. Naujose gamybinėse patalpose įsikurs viena iš grupės įmonių – „Stansefabrikken“.
nuotrauka
2024-05-24 11:36
Per pirmąsias tris savaites nuo finansinės priemonės „Milijardas verslui" starto įmonės suskubo aktyviai teikti paraiškas finansavimui gauti. Nacionalinė plėtros įstaiga INVEGA sulaukė 25 paraiškų paskoloms, kurių bendra prašoma suma viršija 1 mlrd. eurų, tad nuo šiol klientų teikiamos paraiškos sko...
nuotrauka
2024-05-23 13:36
Didžiausia pasaulyje lanksčiai nuomojamų įrengtų darbo vietų kompanija IWG, kuriai priklauso biurų nuomos tinklas „Regus", verslo centre „U219" Vilniuje steigia naują darbo erdvę. Joje bus sukurtos hibridiniam darbui pritaikytos darbo vietos, privatūs biurai, posėdžių salės ir kūrybinės erdvės. Biur...
nuotrauka
2024-05-23 10:47
„Pro Kapital Lietuva" pasirinko finansinį partnerį plėtojamo aukščiausios klasės NT projekto Vilniaus senamiestyje įgyvendinimui – pasirašyta sutartis su „Šiaulių banku" dėl 13,2 mln. eurų paskolos.
nuotrauka
2024-05-22 17:24
„EIKA Development" valdomame, naujai statomame verslo centre „Jasinskio 2" daugiau nei pusė ploto jau yra išnuomota: čia įsikurs advokatų kontora „Ellex Valiūnas" bei į kokybiškas, modernias patalpas kelsis ir Nyderlandų karalystės ambasada, kuri sudarė sutartį dėl 552 kv. m ploto patalpų nuomos.
nuotrauka
2024-05-22 09:29
Panevėžio miesto savivaldybės užsibrėžta ambicija mieste įkurti profesionalaus, šiuolaikinio meno erdvę, virsta realybe: jau kitą savaitę duris atvers pasaulinio garso menininko, daugiafunkcionalisto Stasio Eidrigevičiaus menų centras, pavadintas Stasys Museum.
nuotrauka
2024-05-21 14:36
Investicija į nekilnojamąjį turtą (NT) lietuviams visada buvo viliojantis pasirinkimas, tai atskleidė ir pandemija, kai dažnas puolė ieškoti antro būsto pajūryje ar sodybos užmiestyje. Pranešime cituojamas NT ekspertas Marius Bružas sako, kad nors šis bumas jau praėjo, išskirtinio būsto poreikis yra...
nuotrauka
2024-05-21 13:13
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ verslo centro „Business Stadium Central“ vidaus inžinerinių sistemų montavimo rangovais pasirinko Lietuvos įmones „Aktinis“, „Todera“, „Ivalta“, „PoolPro“. Bendra su rangovais sudarytų sutarčių vertė – 5,6 mln. eurų.
nuotrauka
2024-05-21 12:56
Kada prekybos centras gali vadintis tvariu? Ar tam užtenka deramai surūšiuoti atliekas ir pakeisti lemputes? Vienas iš technologiškai pažangiausių „Nordika“ tvarumo aspektų – R8 tech įrankio, kuris paremtas dirbtiniu intelektu, naudojimas. Ši automatizavimo sistema valdo prekybos centro šildymo, vė...
nuotrauka
2024-05-21 09:50
Dar prieš kelerius metus prie rekordinio efektyvumo saulės elementų kūrimo prisidėję Kauno technologijos universiteto (KTU) chemikai šiemet išradimą dar patobulino. Pasak jų, tai – itin svarbus žingsnis link naujos kartos saulės elementų gamybos.
nuotrauka
2024-05-21 07:11
Apie 40 % visų šalčio tiltų pastate susidaro dėl sienų ir kolonų. Ir tai lemia apie 10 % šildymo energijos nuostolių. Vokietijos įmonė SCHÖCK BAUTEILE GmbH sukūrė ir rinkai pasiūlė tvarių, patogių ir aukštos kokybės sprendimų – SCHÖCK SCONNEX gaminių asortimentą, prisidedantį prie tvaraus pastato ko...
nuotrauka
2024-05-20 14:25
Tankiai gyvenamame Vilniaus Pašilaičių rajone atsiras dar vienas valstybinis lopšelis-darželis, kurį galės lankyti 280 vaikų. Projektui jau išduotas statybą leidžiantis dokumentas ir, jei procesas vyks sklandžiai, statyba turėtų prasidėti iki kitų metų ir trukti apie dvejus metus. Priimti vaikus dar...
nuotrauka
2024-05-20 11:09
Oficialiai pažymėtas Tauragės daugiafunkcės arenos antrasis statybų etapas – į būsimus sporto ir kultūros centro pamatus įkasta simbolinė laiko kapsulė ateities kartoms. Tikimasi, kad itin laukta ir regionui svarbi arena įneš dar daugiau kultūros ir galimybių sportuoti į visos apskrities gyvenimą. ...
nuotrauka
2024-05-20 10:51
Ekonomikos ir inovacijų ministerija investuoja į Lietuvoje veikiančių verslo paslaugų centrų modernizavimą. Skelbiamas 2,4 mln. eurų kvietimas teikti projektų įgyvendinimo planus verslo paslaugų centrams, norintiems automatizuoti savo veiklos procesus.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas