2023 gruodžio 9 d. šeštadienis, 13:29
Reklama  |  facebook

Stoglangis – ne tik gražu, bet ir praktiška Fotogalerija

2016-08-31 14:00
Kai svajojame apie savo namus, galvoje turime vietą, į kurią visada malonu sugrįžti, vietą, kurioje jauku, šviesu ir gaivu. Jaukaus būsto kūrimas – tai ilgas procesas, kurio metu reikia atsakingai pasirinkti kiekvieną dedamąją. Jeigu jūsų namo stogas plokščias arba turi mansardą, kurią galima paversti jaukiausia jų dalimi, puikiu sprendimu gali tapti stoglangis. Jis namams gali ne tik suteikti daugiau natūralios šviesos ar gaivaus oro, bet ir prisidėti prie energijos taupymo bei joms skirtų išlaidų mažinimo.
nuotrauka
Kuriant dizainą mansardai įmanomos labai įvairios stoglangių kombinacijos bei sujungimai. „Fakro“ nuotr.


Minimos įmonės
Fakro,

Tinkamą variantą gali išsirinkti kiekvienas

Stogo langai tiks tiek įsirenginėjant mūrinius, tiek medinius namus. Instaliavus juos į šlaitinius stogus bus galima džiaugtis ne tik šviesa, bet ir nuostabiais vaizdas, kurie pro juos atsivers. Stoglangiai padeda įsileisti lauką į vidų. Medžiai ir dangus jų dėka bus kaip niekada arti.

Mediniai namai išsiskiria savo energiniu efektyvumu, dizaino galimybėmis bei yra draugiški aplinkai. Tačiau tuo pačiu jie turi ir minusų. Juos sunkiau vėdinti, jie labiau traukia drėgmę. Stoglangis mediniam namui gali padėti spręsti šias problemas, o ir jų montavimas – niekuo ne sudėtingesnis už montavimą į mūrinius.

stoglangiai

„Tai, kad namas yra medinis, stoglangio montavimui neturi jokios įtakos. Stoglangiai gali būti sėkmingai įrengiami tiek mūriniuose, tiek blokiniuose, tiek mediniuose namuose. Šilumos izoliavimo savybių suteikia lango ir stiklo paketo konstrukcijos bei sandarus montavimas į stogo dangą. Oro kokybę lemia patalpos ventiliacija. Pats stoglangis prie namo vėdinimo sistemos efektyvumo labiausiai prisideda tuo, kad ventiliacijai turi savo orlaides, kurios pagerina jos rezultatus“, – sako stoglangių gamintojo „Fakro“ projektų vadovė Eglė Andziulytė.

Renkantis sau tinkamiausią stogo langą, reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kur jis bus montuojamas, kokio šilumos efektyvumo norima pasiekti, kokio šviesos šaltinio reikia, kokį vaizdą tikimasi matyti pro stoglangį. Stogo langai tikrai nėra prabangos prekė. Sau tinkamą variantą gali surasti kiekvienas.

„Renkantis stogo langą, reikėtų įvertinti, į kokią patalpą jis bus montuojamas, kokios bus jo paskirtys, kokiame aukštyje planuojama jį dėti. Atsižvelgdamas į poreikius ir kainos bei kokybės santykį, kiekvienas gali išsirinkti sau tinkamą stogo langą pagal atsidarymą, klasę, matmenį ir termoizoliacines savybes“, – teigė pašnekovė.

Padės jaukiai įsirengti mansardą

Mūsų kasdienė savijauta tiesiogiai priklauso nuo to, kokiu oru kvėpuojame, kiek natūralios šviesos gauname. Vertikalus langas toli gražu ne visada patenkins tokį poreikį. Ypač jeigu namas yra su plokščiu stogu arba turi mansardą. Tiesiog gal atsitikti taip, kad saulės šviesą užstos kaimyniniai pastatai arba ji pro langą kris labai ribotą laiką. Stoglangis tokiais atvejais yra tiesiog ideali išeitis.

stoglangiaiStoglangiai namams ne tik suteikia daugiau šviesos nei įprasti langai, bet ir estetiškai gražiau atrodo. „Ieškant sprendimo, ar numatyti stoglangius stoge, ar rinktis vertikalius langus sienose, vertėtų įvertinti pagrindinius stogo langų pranašumus: natūralią dienos šviesą, papildomą vėdinimą bei estetinį vaizdą. Esant poreikiui stoglangis gali būti naudojamas išlipti ant stogo, formuoti mini balkoną ar tiesiog prieiti prie lango krašto“, – sakė ji.

Stogo langai gali būti montuojami vietose, kuriose įprastų langų paprasčiausiai negali būti. Neatsitiktinai stoglangiai itin populiarūs įrengiant medinių namų mansardas. Jose jie ne tik atlieka savo tiesioginę funkciją, bet ir gali tapti išskirtiniu dizaino sprendimu.

„Kuriant dizainą mansardai įmanomos labai įvairios stoglangių kombinacijos bei sujungimai Taip pat galimi įvairūs spalviniai variantai, priderinant juos prie bendro fasado. Kitų šalių rinkose netgi yra populiarūs modeliai, kurie specialiai pritaikyti prie tos šalies išorinio fasado tendencijų ir tradicijų“, – pasakojo „Fakro“ projektų vadovė.

Teisingas montavimas – būtina sąlyga

stoglangiaiŠiandien daugelis žmonių savo namams kelia ne tik estetinius, bet ir tam tikrus energinius reikalavimus. Stogo langai yra priemonė, kuri leidžia ir šioje srityje pasiekti gerų rezultatų. „Fakro“ gaminiai pasižymi tuo, kad užtikrina minimalius šilumos nuostolius, o tai reiškia mažesnes sąskaitas. Stogo langų konstrukcija užtikrina tvarų energijos balansą dėl pasyvios šilumos surinkimo žiemą. Tai leidžia efektyviai taupyti šilumos energiją.  

Reikėtų atsiminti, kad mediniai langai paprastai montuojami gyvenamosiose ar bendros paskirties patalpose. Tuo tarpu patalpose, kur vyrauja drėgmė, montuojami PVC langai. Statybose, kur daug dėmesio skiriama energiją taupantiems sprendimams, siūloma pasirinkti stoglangius su ypatingai energiją taupančiais stiklo paketais, o „pasyviajai statybai“ rekomenduojami ypatingai energiją taupantys apverčiami langai.

Visgi renkantis geriausia yra tiesiog pasitarti su specialistais. Jie padės išvengti daugelio problemų. „Fakro“ specialistai teigia, kad dažniausiai serviso darbų prireikia dėl to, jog stoglangiai buvo neteisingai sumontuoti, todėl patartina nesivaržant paprašyti pagalbos ar patarimo.

Visada geriau pasitarti su specialistu dar prieš renkantis stoglangį. Esama pakankamai sudėtingų stogo konstrukcijų, skiriasi stogų dangos ir nuolydžiai, o tai turi didelės įtakos renkantis stoglangių tarpinę. Idealiausia būtų stoglangius ir jų vietą numatyti dar projektuojant namą. Tada įmanoma priderinti stoglangių dydžius ir tipus, o ir montavimas į dar tik dengiamą stogą, o ne į jau uždengtą, yra gerokai lengvesnis.

„Tam kad būtumėte tikri dėl stoglangio tipo, dydžio ir kiekių pasirinkimo bei montavimo niuansų visuoment rekomenduojame kviestis „Fakro“ specialistą. Jis jums greitai ir patogiai suteiks reikalingą techniną konsultaciją kartu su montuotoju. Tai padaryti galima tiesiog susisiekus su mumis“, – sako E. Andziulytė.

„Fakro“ nuotr. 

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
SPRENDIMAI

nuotrauka
2023-12-07 15:06
Medinių pastatų Lietuvoje apstu, tačiau kur bepasisuksi, seni, sukrypę, kiaurais stogais medinukai vis dar bado akis, o tokių pastatų savininkai, norėdami imitis remonto ar rekonstrukcijos darbų, ne visuomet žino nuo ko ir pradėti.
nuotrauka
2023-12-05 11:01
Vidaus sienų perdažymas – paprastas ir nebrangus būdas atnaujinti ir pagerinti namų išvaizdą. Sienų dažymas bus smagus ir pasitenkinimą teikiantis užsiėmimas, jei tinkamai nusiteiksite ir pasiruošite.
nuotrauka
2023-11-16 12:13
Nuo plaktuko, atsuktuvo ir replių iki skirtingų rūšių grąžtų bei suktuvų – kiekvieno meistro įrankių dėžėje galima sutikti pačius įvairiausius įrankius. Nors namų remonto ar kiti statybos darbai neįsivaizduojami be elektrinių įrankių, savo patvarumu ir funkcionalumu gali nustebinti ir šiuolaikiški a...
nuotrauka
2023-11-10 11:26
Šviesos jungiklis, kištukinis lizdas ar termostatas ilgą laiką buvo svarbūs tik dėl savo funkcijų, neteikiant per daug reikšmės jų išvaizdai ir derėjimui interjere. Dizainerių teigimu, būtina griauti mitą, kad šie prietaisai privalo būti tik balti: jų spalvą ir formą apsprendžia vieta interjere.
nuotrauka
2023-11-09 14:47
Ergonomiškos virtuvės įrengimas – tikras mokslas, kuriam reikia nemenko bagažo žinių ir pasirengimo. Salono „Gintaro baldai" interjero dizainerė Jūratė Sventickienė dalijasi įžvalgomis, kokios klaidos planuojant virtuvę pasitaiko dažniausiai, ir pataria, kaip jų išvengti.
nuotrauka
2023-11-07 13:31
Išmanieji namai, kur į bendrą tinklą sujungtos įvairios namų funkcijos jau dabar leidžia turėti didesnį komfortą ir efektyviai vartoti energiją, pasitelkus dirbtinį intelektą dar labiau patobulės. Ekspertai tikina, kad pakankamai greitai toks namas šeimininko norus tenkins gavęs ne tik pavienes žodi...
nuotrauka
2023-10-30 11:36
Išmaniųjų namų sistemos daugeliui jau nėra naujiena. Jos vis dažniau yra diegiamos ne tik gyvenamuosiuose būstuose, bet ir biuruose, viešbučiuose ar kituose dideliuose pastatuose. Jungiklių ir protingų namų sistemų centras „JUNG Vilnius" kartu su įmone „SoulWood LT" nusprendė, jog protingo namo sist...
nuotrauka
2023-10-11 12:45
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) kartu su Statybų sektoriaus vystymo agentūros (SSVA) ekspertais parengė rekomendacijas A energinio naudingumo klasės reikalavimams. Šios rekomendacijos pirmiausia yra skirtos daugiabučių namų atnaujinimo administratoriams, bet taip pat gali būti naudingos ti...
nuotrauka
2023-10-10 16:40
Mikroklimato reguliavimas šiuolaikiniuose būstuose vis sparčiau automatizuojamas. Automatinis šildymo valdymas bei kitų optimalių mikroklimato rodiklių palaikymas galimas pasirinkus išmaniuosius namų sprendimus, kurie suteikia komforto, taupo laiką bei leidžia sumažinti sunaudojamos energijos kiekį.
nuotrauka
2023-10-09 14:22
Ekspertai pastebi, kad nemažą įtaką didesnėms sąskaitoms daro nepakankamas būstų paruošimas šildymo sezonui, todėl kviečia nenumoti ranka ir ruošti namus žiemai.
nuotrauka
2023-10-09 11:43
„Visada svajojome turėti namus prie jūros ir norėjome tą svajonę įgyvendinti“, – sako dizainerė, verslininkė Simona Nainė. Su vyru Jonu šią vasarą ji įsirengė jaukius, šviesius namus, stebinančius išmaniais sprendimais. Pora atskleidė, kodėl pasirinko pirkti būstą Kunigiškėse ir kokie sprendimai kur...
nuotrauka
2023-10-02 07:48
Stogo langai įneša 3 kartus daugiau dienos šviesos negu fasadiniai langai. Kai kalbama apie stogo langus, dažniausiai pagalvojame apie šlaitinius stogus, bet ar žinojote, kad yra sprendimų, praplečiančių erdvės pojūtį namuose bei leidžiančių mėgautis puikiu vaizdu į dangų, ir plokštiems stogams?
nuotrauka
2023-09-26 12:20
Lygiai kaip drabužių ir aksesuarų mados, namų dizaino tendencijos yra cikliškos – tai, kas buvo populiaru prieš kelis dešimtmečius, beveik visada sugrįžta. Panašu, kad taip nutiko ir su tapetais, kurie neseniai grįžo į interjero mados viršūnes.
nuotrauka
2023-09-26 11:17
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno ligoninėje artimiausiu metu bus pradėti Skubiosios pagalbos bei Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyrių modernizavimo darbai. Pokyčiai, kurie bus įgyvendinti iki 2024 m. pabaigos, leis užtikrinti paslaugų teikimą didesniems pacientų srautams i...
nuotrauka
2023-09-21 09:30
Pasaulyje gerai žinomas SIKA prekinis ženklas, kuriuo žymimos specifinės cheminės medžiagos, skirtos statybai, turi 113 metų patirtį, kuri prasidėjo Šveicarijoje. Šimtametė kompanijos istorija yra pagrindas, ant kurio kuriami modernios rinkos produktai ir kuris liudija šimtmečio patikrintą patikimum...
nuotrauka
2023-09-20 13:38
Neprižiūrimi balkonai ne tik mažina gyvenamųjų namų estetinį patrauklumą, bet ilgainiui gali tapti rimtos nelaimės priežastimi.
nuotrauka
2023-09-19 11:39
Lietuvoje iškylantys nauji NT projektai įprastai atitinka tarptautinius tvarumo standartus, tačiau tai tik ledkalnio viršūnė – kur kas didesnę nekilnojamojo turto rinkos dalį sudaro senesni, energetiškai mažiau efektyvūs pastatai. Pasak tvarumo ekspertų, senuosius pastatus prikelianti renovacija ar ...
nuotrauka
2023-09-18 15:40
Lietuvos rinkai šiemet pristatyta inovatyvi skaitmeninė namų sistema JUNG HOME taps svarbiausiu akcentu specialiai tarptautinei parodai „Supernamai 2023“ sukurtame JUNG stende. Rugsėjo 29–spalio 1 d. „Litexpo“ parodų centro lankytojai, užsukę į šį interaktyvų stendą, turės unikalią galimybę ne tik i...
nuotrauka
2023-09-13 15:12
Tiek didesnius namų remonto darbus, tiek ir mažesnės apimties būsto atnaujinimo projektus, kuriuos seniau būtų patikėję meistrams, žmonės vis dažniau renkasi atlikti patys. Bent kartą per metus – tokiu dažnumu statybos ir remonto įrankius perka dauguma Lietuvos gyventojų.
nuotrauka
2023-08-22 11:40
Protingi, prie žmonių poreikių prisitaikantys būstai, tampa neatsiejama kasdienybės dalimi. Gausėjant inovacijų vis dažniau svarstoma ne apie pavienius išmanius prietaisus, bet apie visą būstą apimančias, ekonomiškai veikiančias, aplinkosauginius ir individualius žmonių poreikius tenkinančias sistem...

Statybunaujienos.lt » SPRENDIMAI