2024 gegužės 22 d. trečiadienis, 23:28
Reklama  |  facebook

Stoglangis – ne tik gražu, bet ir praktiška Fotogalerija

2016-08-31 14:00
Kai svajojame apie savo namus, galvoje turime vietą, į kurią visada malonu sugrįžti, vietą, kurioje jauku, šviesu ir gaivu. Jaukaus būsto kūrimas – tai ilgas procesas, kurio metu reikia atsakingai pasirinkti kiekvieną dedamąją. Jeigu jūsų namo stogas plokščias arba turi mansardą, kurią galima paversti jaukiausia jų dalimi, puikiu sprendimu gali tapti stoglangis. Jis namams gali ne tik suteikti daugiau natūralios šviesos ar gaivaus oro, bet ir prisidėti prie energijos taupymo bei joms skirtų išlaidų mažinimo.
nuotrauka
Kuriant dizainą mansardai įmanomos labai įvairios stoglangių kombinacijos bei sujungimai. „Fakro“ nuotr.


Minimos įmonės
Fakro,

Tinkamą variantą gali išsirinkti kiekvienas

Stogo langai tiks tiek įsirenginėjant mūrinius, tiek medinius namus. Instaliavus juos į šlaitinius stogus bus galima džiaugtis ne tik šviesa, bet ir nuostabiais vaizdas, kurie pro juos atsivers. Stoglangiai padeda įsileisti lauką į vidų. Medžiai ir dangus jų dėka bus kaip niekada arti.

Mediniai namai išsiskiria savo energiniu efektyvumu, dizaino galimybėmis bei yra draugiški aplinkai. Tačiau tuo pačiu jie turi ir minusų. Juos sunkiau vėdinti, jie labiau traukia drėgmę. Stoglangis mediniam namui gali padėti spręsti šias problemas, o ir jų montavimas – niekuo ne sudėtingesnis už montavimą į mūrinius.

stoglangiai

„Tai, kad namas yra medinis, stoglangio montavimui neturi jokios įtakos. Stoglangiai gali būti sėkmingai įrengiami tiek mūriniuose, tiek blokiniuose, tiek mediniuose namuose. Šilumos izoliavimo savybių suteikia lango ir stiklo paketo konstrukcijos bei sandarus montavimas į stogo dangą. Oro kokybę lemia patalpos ventiliacija. Pats stoglangis prie namo vėdinimo sistemos efektyvumo labiausiai prisideda tuo, kad ventiliacijai turi savo orlaides, kurios pagerina jos rezultatus“, – sako stoglangių gamintojo „Fakro“ projektų vadovė Eglė Andziulytė.

Renkantis sau tinkamiausią stogo langą, reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kur jis bus montuojamas, kokio šilumos efektyvumo norima pasiekti, kokio šviesos šaltinio reikia, kokį vaizdą tikimasi matyti pro stoglangį. Stogo langai tikrai nėra prabangos prekė. Sau tinkamą variantą gali surasti kiekvienas.

„Renkantis stogo langą, reikėtų įvertinti, į kokią patalpą jis bus montuojamas, kokios bus jo paskirtys, kokiame aukštyje planuojama jį dėti. Atsižvelgdamas į poreikius ir kainos bei kokybės santykį, kiekvienas gali išsirinkti sau tinkamą stogo langą pagal atsidarymą, klasę, matmenį ir termoizoliacines savybes“, – teigė pašnekovė.

Padės jaukiai įsirengti mansardą

Mūsų kasdienė savijauta tiesiogiai priklauso nuo to, kokiu oru kvėpuojame, kiek natūralios šviesos gauname. Vertikalus langas toli gražu ne visada patenkins tokį poreikį. Ypač jeigu namas yra su plokščiu stogu arba turi mansardą. Tiesiog gal atsitikti taip, kad saulės šviesą užstos kaimyniniai pastatai arba ji pro langą kris labai ribotą laiką. Stoglangis tokiais atvejais yra tiesiog ideali išeitis.

stoglangiaiStoglangiai namams ne tik suteikia daugiau šviesos nei įprasti langai, bet ir estetiškai gražiau atrodo. „Ieškant sprendimo, ar numatyti stoglangius stoge, ar rinktis vertikalius langus sienose, vertėtų įvertinti pagrindinius stogo langų pranašumus: natūralią dienos šviesą, papildomą vėdinimą bei estetinį vaizdą. Esant poreikiui stoglangis gali būti naudojamas išlipti ant stogo, formuoti mini balkoną ar tiesiog prieiti prie lango krašto“, – sakė ji.

Stogo langai gali būti montuojami vietose, kuriose įprastų langų paprasčiausiai negali būti. Neatsitiktinai stoglangiai itin populiarūs įrengiant medinių namų mansardas. Jose jie ne tik atlieka savo tiesioginę funkciją, bet ir gali tapti išskirtiniu dizaino sprendimu.

„Kuriant dizainą mansardai įmanomos labai įvairios stoglangių kombinacijos bei sujungimai Taip pat galimi įvairūs spalviniai variantai, priderinant juos prie bendro fasado. Kitų šalių rinkose netgi yra populiarūs modeliai, kurie specialiai pritaikyti prie tos šalies išorinio fasado tendencijų ir tradicijų“, – pasakojo „Fakro“ projektų vadovė.

Teisingas montavimas – būtina sąlyga

stoglangiaiŠiandien daugelis žmonių savo namams kelia ne tik estetinius, bet ir tam tikrus energinius reikalavimus. Stogo langai yra priemonė, kuri leidžia ir šioje srityje pasiekti gerų rezultatų. „Fakro“ gaminiai pasižymi tuo, kad užtikrina minimalius šilumos nuostolius, o tai reiškia mažesnes sąskaitas. Stogo langų konstrukcija užtikrina tvarų energijos balansą dėl pasyvios šilumos surinkimo žiemą. Tai leidžia efektyviai taupyti šilumos energiją.  

Reikėtų atsiminti, kad mediniai langai paprastai montuojami gyvenamosiose ar bendros paskirties patalpose. Tuo tarpu patalpose, kur vyrauja drėgmė, montuojami PVC langai. Statybose, kur daug dėmesio skiriama energiją taupantiems sprendimams, siūloma pasirinkti stoglangius su ypatingai energiją taupančiais stiklo paketais, o „pasyviajai statybai“ rekomenduojami ypatingai energiją taupantys apverčiami langai.

Visgi renkantis geriausia yra tiesiog pasitarti su specialistais. Jie padės išvengti daugelio problemų. „Fakro“ specialistai teigia, kad dažniausiai serviso darbų prireikia dėl to, jog stoglangiai buvo neteisingai sumontuoti, todėl patartina nesivaržant paprašyti pagalbos ar patarimo.

Visada geriau pasitarti su specialistu dar prieš renkantis stoglangį. Esama pakankamai sudėtingų stogo konstrukcijų, skiriasi stogų dangos ir nuolydžiai, o tai turi didelės įtakos renkantis stoglangių tarpinę. Idealiausia būtų stoglangius ir jų vietą numatyti dar projektuojant namą. Tada įmanoma priderinti stoglangių dydžius ir tipus, o ir montavimas į dar tik dengiamą stogą, o ne į jau uždengtą, yra gerokai lengvesnis.

„Tam kad būtumėte tikri dėl stoglangio tipo, dydžio ir kiekių pasirinkimo bei montavimo niuansų visuoment rekomenduojame kviestis „Fakro“ specialistą. Jis jums greitai ir patogiai suteiks reikalingą techniną konsultaciją kartu su montuotoju. Tai padaryti galima tiesiog susisiekus su mumis“, – sako E. Andziulytė.

„Fakro“ nuotr. 

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
SPRENDIMAI

nuotrauka
2024-05-22 14:45
JUNG garsėja aukštos kokybės sprendimais, skirtais elektros instaliacijai ir išmaniesiems namams. Gydymo įstaigos ne išimtis – JUNG asortimente yra daugybė specializuotų sprendimų, kurie atitinka ligoninių, ambulatorijų, slaugos namų ir kitų medicinos įstaigų reikalavimus.
nuotrauka
2024-05-22 07:04
Prasidėjus šildymo ar vėsinimo sezonui, viena iš svarbiausių aktualijų tampa klausimas, kaip palaikyti norimą temperatūrą namuose be didelių šildymo ar vėsinimo sąnaudų. Populiariausias veiksmų planas – sienų izoliacija ir alternatyvūs šildymo-vėsinimo būdai. Tačiau paprastai pamirštama, kad didžiau...
nuotrauka
2024-05-07 07:04
Be akivaizdžių klimato kaitos padarinių, šiuo metu susiduriame ir su sparčiai augančiomis energijos kainomis, todėl energijos tausojimas tapo didžiausiu namų ūkių rūpesčiu. Energinis efektyvumas reiškia, kad tai pačiai užduočiai atlikti arba tam pačiam rezultatui gauti sunaudojama mažiau energijos. ...
nuotrauka
2024-04-27 09:01
Tiek buityje, tiek ir pramonėje neretai tenka susidurti su problema, kuri, nors ir nedidelė, bet kelia daug nepatogumų: kažkas užrūdijo, sunkiai atsidaro, neįmanoma pastumti. Mesti lauk ir keisti nauju –neracionalu. SOUDAL pasiūlė universalų sprendimą – atnaujintą „Soudal Multi Spray“.
nuotrauka
2024-04-26 14:46
Terminas rekuperacija girdėtas, ko gero, daugeliui. Ypač tie, kurie šiuo metu statosi namą, tam ruošiasi arba yra pirkimo procese, pakankamai dažnai tenka kalbėti apie įvairius techninius dalykus, tarp kurių patenka ir rekuperatoriai. Šis prietaisas atlieka labai svarbų vaidmenį gerinant oro kokybę ...
nuotrauka
2024-04-24 07:43
„Wolf Group“ yra pirmaujanti Europos statybinės chemijos produktų ir sprendimų gamintoja bei platintoja. Įmonė šiemet mini 30 metų veiklos sukaktį. 1994 m. dviejų draugų – Jaan Puusaag ir Jaanus Paeväli – įkurta įmonė išaugo į rinkos lyderę, veikiančią didelėje pasaulio dalyje ir eksportuojančią sav...
nuotrauka
2024-04-23 07:26
Iki balandžio 30 d. vilniečiai kviečiami teikti paraiškas istorinių pastatų išorės tvarkymui. Savivaldybė remia nuo 60 iki 80 proc. istorinių pastatų tvarkybos darbų išlaidų. Vilniaus miesto savivaldybės Kultūros paveldo apsaugos skyriaus vedėja Donata Kabelkė pasakoja svarbiausius dalykus, kuriuos ...
nuotrauka
2024-04-18 09:52
Ryškiomis spalvomis pleškančios gėlės – vienas iš gražiausių ir pigiausių namų akcentų. Tai, kad šiemet daug namų balkonų, terasų ir sodų pražys įvairiais žiedais, rodo ir gėlių, sėklų pardavimo skaičiai, sako Gintarė Kitovė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė. Tiesa, planuojant jomis dekoru...
nuotrauka
2024-04-15 10:06
Apgyvendinti skirtingo amžiaus vaikus viename kambaryje daugeliui tėvų skamba kaip rimtas iššūkis. Ypač, kai vaikų amžius ir poreikiai yra skirtingi, o vietos reikia ne tik namų darbams ruošti, bet ir žaidimams. Kaip padaryti, kad kambaryje vyrautų tvarka, o vietos pakaktų visiems, pademonstravo int...
nuotrauka
2024-04-09 07:44
Artėjant šiltajam metų sezonui, daugelis privačių ir daugiabučių namų įgauna naują išvaizdą. Dažnai būna keičiamos namų ar butų, lauko arba vidaus durys. Tačiau vienas iš pirmųjų žingsnių, renkantis duris, – apgalvoti ir nuspręsti, koks durų rakinimo sprendimas Jums bus tinkamiausias ir pateisins Jū...
nuotrauka
2024-04-04 11:44
Skirdami daugiau dėmesio tvarumui, gyventojai vis dažniau ieško būdų, kaip savo namuose sumažinti anglies dvideginio pėdsaką ir padidinti energijos vartojimo efektyvumą. Galvojant apie tai, šiltinami pastatai ir jų stogai, keičiami fasadų langai, tačiau dažnai neįvertinama, kokie svarbūs stogo langa...
nuotrauka
2024-04-03 07:43
Statant ar remontuojant klijai yra svarbus elementas, nes jie gali labai paveikti darbo kokybę ir patvarumą. Tinkamai parinkti klijai gali padėti užtikrinti, kad konstrukcija bus tvirta, patvari, estetiška ir atitiks visus reikalavimus. Klijų pasirinkimas yra svarbus ir gali turėti didelę įtaką meis...
nuotrauka
2024-03-30 08:30
Kai atsirado šviesa, žmonės būrėsi aplink ją. Prisijaukinęs šviesą, 21-ojo amžiaus žmogus nori, kad ji sektų paskui jį ir keistųsi pagal jo poreikius. „LEMONA electronics“ siūlo išmanius apšvietimo sprendimus, kurie atliepia modernios visuomenės poreikį – būste, spintoje, net virtuvinės spintelės st...
nuotrauka
2024-03-26 15:16
Ar kada nors pagalvojote, kad įmanoma padidinti saugumą, palengvinti savo buitį ir dar sumažinti sąskaitas už elektrą? Aktyviai tobulinamos išmaniosios sistemos ne tik padeda siekti šių tikslų, bet ir nereikalauja daug investicijų, o jų nauda pajuntama gana greitai.
nuotrauka
2024-03-22 12:06
Netinkami pastatų projektavimo sprendimai vėliau gali lemti ne tik dar didesnes išlaidas, bet ir sveikatos problemas. Dėl prastai suprojektuotų vėdinimo sistemų gyventojai gali susidurti su pelėsiu, kurio išnaikinimas neretai tampa neįmanomas.
nuotrauka
2024-03-15 15:55
Dabartinėje nekilnojamojo turto rinkoje itin didelis mažesnių būstų pasirinkimas. Jų kainos labiau prieinamos, tad perkant galima gerokai sutaupyti, o pasitelkus keletą gudrybių įrengti taip, kad atrodytų kur kas erdvesni. Pasak ekspertų, žinant vos kelias taisykles, keliolikos kvadratinių metrų lo...
nuotrauka
2024-02-29 07:45
Būstuose populiarėja plačios ir aukštos stumdomos sistemos į terasą, balkoną ar kiemą. Tačiau kartu kyla problema – kaip apsisaugoti nuo vabzdžių ir valdyti šviesos srautą. Amerikiečių gamintojas CENTOR pasiūlė modernų sprendimą: stilingus ištraukiamus tinklelius ir susukamas vertikalias žaliuzes. Š...
nuotrauka
2024-02-23 07:15
Parduodamo arba nuomojamo objekto kainą lemia plotas. Tad užsakovai suinteresuoti turėti kuo daugiau ploto, bet neprarasti kokybiškos apdailos. Tradiciškai laikoma, kad kuo storesnis atitvarų ar perdangų apdailos sluoksnis, tuo geriau izoliuojamas garsas. Bet taip mažėja plotas, patalpų aukštis. Vok...
nuotrauka
2024-02-14 14:36
Būsto statyboms ar renovacijai naudojamos šilumą atspindinčios medžiagos ir pastato apdaila gali turėti įtakos ryšio kokybei namuose. Aukštos energetinės klasės A++ pastatai pasižymi ekonomiškumu, tačiau juose gyvenantys ir dirbantys žmonės gali susidurti su ryšio sutrikimais. Ekspertas ramina – pas...
nuotrauka
2024-02-09 07:55
Rinkoje nuolat trūksta naujų kokybiškesnių izoliacinių gaminių. Poliuretano putos – tai medžiaga, turinti geriausias izoliacines savybes. Techniniu požiūriu tai reiškia, kad šie gaminiai turi mažiausią šilumos laidumą. Poliuretanas gali būti jau pagamintos plokštės arba aukšto ir žemo slėgio purškia...

Statybunaujienos.lt » SPRENDIMAI