Stoglangis – ne tik gražu, bet ir praktiška 

Tinkamą variantą gali išsirinkti kiekvienas
Stogo langai tiks tiek įsirenginėjant mūrinius, tiek medinius namus. Instaliavus juos į šlaitinius stogus bus galima džiaugtis ne tik šviesa, bet ir nuostabiais vaizdas, kurie pro juos atsivers. Stoglangiai padeda įsileisti lauką į vidų. Medžiai ir dangus jų dėka bus kaip niekada arti.Mediniai namai išsiskiria savo energiniu efektyvumu, dizaino galimybėmis bei yra draugiški aplinkai. Tačiau tuo pačiu jie turi ir minusų. Juos sunkiau vėdinti, jie labiau traukia drėgmę. Stoglangis mediniam namui gali padėti spręsti šias problemas, o ir jų montavimas – niekuo ne sudėtingesnis už montavimą į mūrinius.
„Tai, kad namas yra medinis, stoglangio montavimui neturi jokios įtakos. Stoglangiai gali būti sėkmingai įrengiami tiek mūriniuose, tiek blokiniuose, tiek mediniuose namuose. Šilumos izoliavimo savybių suteikia lango ir stiklo paketo konstrukcijos bei sandarus montavimas į stogo dangą. Oro kokybę lemia patalpos ventiliacija. Pats stoglangis prie namo vėdinimo sistemos efektyvumo labiausiai prisideda tuo, kad ventiliacijai turi savo orlaides, kurios pagerina jos rezultatus“, – sako stoglangių gamintojo „Fakro“ projektų vadovė Eglė Andziulytė.
Renkantis sau tinkamiausią stogo langą, reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kur jis bus montuojamas, kokio šilumos efektyvumo norima pasiekti, kokio šviesos šaltinio reikia, kokį vaizdą tikimasi matyti pro stoglangį. Stogo langai tikrai nėra prabangos prekė. Sau tinkamą variantą gali surasti kiekvienas.
„Renkantis stogo langą, reikėtų įvertinti, į kokią patalpą jis bus montuojamas, kokios bus jo paskirtys, kokiame aukštyje planuojama jį dėti. Atsižvelgdamas į poreikius ir kainos bei kokybės santykį, kiekvienas gali išsirinkti sau tinkamą stogo langą pagal atsidarymą, klasę, matmenį ir termoizoliacines savybes“, – teigė pašnekovė.Padės jaukiai įsirengti mansardą
Mūsų kasdienė savijauta tiesiogiai priklauso nuo to, kokiu oru kvėpuojame, kiek natūralios šviesos gauname. Vertikalus langas toli gražu ne visada patenkins tokį poreikį. Ypač jeigu namas yra su plokščiu stogu arba turi mansardą. Tiesiog gal atsitikti taip, kad saulės šviesą užstos kaimyniniai pastatai arba ji pro langą kris labai ribotą laiką. Stoglangis tokiais atvejais yra tiesiog ideali išeitis.
Stoglangiai namams ne tik suteikia daugiau šviesos nei įprasti langai, bet ir estetiškai gražiau atrodo. „Ieškant sprendimo, ar numatyti stoglangius stoge, ar rinktis vertikalius langus sienose, vertėtų įvertinti pagrindinius stogo langų pranašumus: natūralią dienos šviesą, papildomą vėdinimą bei estetinį vaizdą. Esant poreikiui stoglangis gali būti naudojamas išlipti ant stogo, formuoti mini balkoną ar tiesiog prieiti prie lango krašto“, – sakė ji.
„Kuriant dizainą mansardai įmanomos labai įvairios stoglangių kombinacijos bei sujungimai Taip pat galimi įvairūs spalviniai variantai, priderinant juos prie bendro fasado. Kitų šalių rinkose netgi yra populiarūs modeliai, kurie specialiai pritaikyti prie tos šalies išorinio fasado tendencijų ir tradicijų“, – pasakojo „Fakro“ projektų vadovė.
Teisingas montavimas – būtina sąlyga

Reikėtų atsiminti, kad mediniai langai paprastai montuojami gyvenamosiose ar bendros paskirties patalpose. Tuo tarpu patalpose, kur vyrauja drėgmė, montuojami PVC langai. Statybose, kur daug dėmesio skiriama energiją taupantiems sprendimams, siūloma pasirinkti stoglangius su ypatingai energiją taupančiais stiklo paketais, o „pasyviajai statybai“ rekomenduojami ypatingai energiją taupantys apverčiami langai.
Visgi renkantis geriausia yra tiesiog pasitarti su specialistais. Jie padės išvengti daugelio problemų. „Fakro“ specialistai teigia, kad dažniausiai serviso darbų prireikia dėl to, jog stoglangiai buvo neteisingai sumontuoti, todėl patartina nesivaržant paprašyti pagalbos ar patarimo.Visada geriau pasitarti su specialistu dar prieš renkantis stoglangį. Esama pakankamai sudėtingų stogo konstrukcijų, skiriasi stogų dangos ir nuolydžiai, o tai turi didelės įtakos renkantis stoglangių tarpinę. Idealiausia būtų stoglangius ir jų vietą numatyti dar projektuojant namą. Tada įmanoma priderinti stoglangių dydžius ir tipus, o ir montavimas į dar tik dengiamą stogą, o ne į jau uždengtą, yra gerokai lengvesnis.
„Tam kad būtumėte tikri dėl stoglangio tipo, dydžio ir kiekių pasirinkimo bei montavimo niuansų visuoment rekomenduojame kviestis „Fakro“ specialistą. Jis jums greitai ir patogiai suteiks reikalingą techniną konsultaciją kartu su montuotoju. Tai padaryti galima tiesiog susisiekus su mumis“, – sako E. Andziulytė.
„Fakro“ nuotr.