2024 gegužės 31 d. penktadienis, 1:09
Reklama  |  facebook

Tarp elektroninių aukcionų laimikių šį pavasarį – buvusios kareivinės ir autokroso trasa

2024-04-22 13:31
Šių metų pradžia elektroninių aukcionų entuziastams nepašykštėjo patrauklių pasiūlymų – Registrų centro administruojamame elektroninių varžytynių ir aukcionų portale naujus savininkus surado buvusios kareivinės, autokroso trasa ir kiti įdomūs objektai. Be to, džiaugtis gali ir didelio pirkėjų susidomėjimo sulaukusių aukcionų organizatoriai, kuriems už parduodamą turtą pavyko gauti keliskart didesnę pinigų sumą.
nuotrauka
Buvusio karinio dalinio teritorija. Turto banko nuotr.


Minimos įmonės
Registrų centras, VĮ,
Turto bankas, VĮ,
Panevėžio m. savivaldybė,
Lietuvos oro uostai, VĮ,

Pelningiau nei antstolių varžytinės?

Pagrindinius nacionalinius duomenis tvarkančio Registrų centro duomenimis, pirmąjį šių metų ketvirtį e. varžytynių ir aukcionų portale buvo paskelbta kiek daugiau nei 3 tūkst. naujų e. aukcionų ir varžytynių, įvyko beveik 1,1 tūkst. e. aukcionų ir varžytynių, o jų metu parduoto turto vertė siekė 43,5 mln. eurų.

„E. varžytynių ir aukcionų portalas yra patogus įrankis įmonėms ir institucijoms realizuoti savo turimą turtą didžiausią kainą pasiūliusiam pirkėjui. Skirtingai nuo įprastų turto pardavimų platformų, portale evarzytynes.lt turtą parduodantis asmuo ar įmonė turi galimybę už patrauklų ir didelio pirkėjų susidomėjimo sulaukusį objektą gauti net kelis kartus daugiau nei pradinė pardavimo kaina. Vienu atveju tai reikš didesnes pajamas įmonei, kitu tai gali reikšti didesnę lėšų sumą, kurią bus galima grąžinti kreditoriams, na, o trečiu atveju tai bus didesnės lėšos į savivaldybės ar valstybės biudžetą", – sako pranešime cituojamas Registrų centro Asmenų IS departamento vadovas Saulius Grudzinskas.

Antstolių skelbtose varžytynėse pirmąjį šių metų ketvirtį parduota turto už 11,7 mln. eurų, savivaldybių aukcionuose  už 4,2 mln. eurų, nemokumo administratorių varžytynėse – už 5,2 mln. eurų, kitų institucijų aukcionuose – už 1,3 mln. eurų. Pirmąjį ketvirtį taip pat įvyko Turto banko organizuoti aukcionai už 21,2 mln. eurų.

„Pastarąjį ketvirti aktyviai e. aukcionų paslauga naudojosi Lietuvos oro uostai, kurie už parduotą įvairų turtą gavo bene 2,5 karto daugiau pajamų, nei tikėjosi. Didelio dalyvių susidomėjimo sulaukė Turto banko organizuotas aukcionas, kuriame buvo siūloma įsigyti Aukštadvaryje esantį garažą ir žemės sklypą – čia dalyviai atliko daugiau nei 200 kainos kėlimo žingsnių. Na, o prie neįprastų aukcionų laimikių šįkart būtų galima priskirti autokroso trasą, kurią aukcione pardavė Telšių rajono savivaldybė", – e. aukcionų laimikius apibendrina Registrų centro atstovas S. Grudzinskas.

Pranešime pacituoto Lietuvos oro uostų finansų departamento vadovo Petro Akstino teigimu, e. aukcionų platforma ne tik leidžia įmonei daugiau uždirbti, bet ir padeda sutaupyti su aukcionų organizavimu susijusias išlaidas.

„Mums svarbu tai, kad šioje platformoje jau susiformavusi aktyvi aukcionų dalyvių bendruomenė, kuri visada stebi naujienas bei aktyviai dalyvauja aukcionuose. Būdami šios platformos dalyviai sutaupome savo išteklius aukcionų žinomumo didinimui, rinkodaros priemonėms, duomenų apsaugai ir kitoms IT išlaidoms, nes viską patikime būtent šiai sistemai", – kalba pranešime pacituotas Lietuvos oro uostų atstovas P. Akstinas.

Tarp laimikių – buvusios kareivinės ir autokroso trasa

Brangiausiu per pastarąjį ketvirtį e. aukcionuose ir varžytynėse parduotu objektu tapo Turto banko organizuotame aukcione parduota buvusio karinio dalinio teritorija, esanti Vilniuje, Kalnėnuose. Už žemės sklypą, buvusias kareivines ir kitus statinius pirkėjas sutiko sumokėti beveik 15 mln. eurų.

Tarp brangiausiai realizuoto turto pateko dar vienas Turto banko objektas – už 2,4 mln. eurų naujus šeimininkus portalo evarzytynes.lt pagalba atrado sostinės Genių gatvėje esančios bendrabučio patalpos. 2,15 mln. eurų - tiek kreditorių naudai pavyko gauti nemokumo administratoriui varžytynėse radus šiuo metu dėl bankroto likviduojamos bendrovės „Žemaitijos keliai" turto pirkėją.

Beveik triskart daugiau miesto biudžetą pavyko papildyti Panevėžio miesto savivaldybei, kuri aukcione žemės sklypą ir jame esančią automobilių stovėjimo aikštelę pardavė už beveik 2 mln. eurų, kai pradinė turto pardavimo kaina buvo beveik 700 tūkst. eurų.
Statybunaujienos.ltSavivaldybėse

nuotrauka
2024-05-30 14:38
Sostinės A. Goštauto kvartalas, kur Turto bankas plėtoja didžiausią valstybės biurų projektą, šiuo metu atrodo nykiai, tačiau, pasak vyriausiosios Vilniaus architektės Lauros Kairienės, turi didžiulį potencialą sukurti reprezentatyvią valdžios institucijų būstinę, kokybiškai išplėsti vaikščiojamąją ...
nuotrauka
2024-05-30 09:33
Šią savaitę Vilniaus Gedimino prospekte nukritęs balkonas dar kartą priminė apie prastos būklės balkonų keliamas grėsmes tiek praeiviams, tiek daugiabučių gyventojams. Daugiabučių priežiūra ir administravimu užsiimančios „Civinity Namai" statinių techninės priežiūros specialistas Povilas Lysiukas pe...
nuotrauka
2024-05-29 10:48
Šiandien įkasta simbolinė kapsulė ateities kartoms būsimo daugiafunkcio centro pamatuose Sendvaryje, Trušeliuose. Čia per artimiausius porą metų iškils net 8 tūkstančių kvadratinių metrų pastatas, kuriame veiks mokykla ir darželis. Taip pat atsiras universali sporto, treniruoklių ir kultūros salės, ...
nuotrauka
2024-05-27 14:43
Baisogaloje ir Šeduvoje atidaromos dvi naujos didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelės, į kurias Radviliškio rajono gyventojai atliekas galės pristatyti jau nuo šių metų gegužės 28 dienos.
nuotrauka
2024-05-27 09:51
Amaliuose šią savaitę atverta pusantro kilometro atkarpa su naujais viadukais ir žiedinėmis sankryžomis. Tai ženkli dalis pirmajame Pietrytinio aplinkkelio darbų etape. Įgyvendinus visą projektą, naujoji trasa taps patogia ir greita jungtimi tarp A1 ir „Via Baltica“ magistralių. Maža to, apvažiavima...
nuotrauka
2024-05-24 11:03
Netrukus bus tęsiami prieš dvejus metus pradėti ir vėliau sustabdyti gatvės, dubliuojančios Liepojos gatvę, privažiuojamojo kelio nuo Šiltnamių g. iki Klaipėdos g. statybos darbai. Tikimasi, kad eismas naujuoju keliu, iš kurio tikimasi geresnės saugumo situacijos, vyks dar šį rudenį.
nuotrauka
2024-05-23 13:50
Viena žaliausių Lietuvos savivaldybių Tauragė vadinama ne veltui: šią savaitę miestelyje persodinti dideli medžiai. Pasak savivaldybės atstovų, šis projektas yra ypač svarbus dėl sparčiai kintančio klimato bei vis dažnesnių karščio bangų mieste. Medžiai yra natūrali priemonė, kuri padeda sumažinti p...
nuotrauka
2024-05-22 17:09
Šiandien šalia Panevėžio aplinkkelio, ties Bliūdžių kaimu, oficialiai paskelbta didžiausio Baltijos šalyse elektromobilių parko statybų pradžia – įkasta laiko kapsulė. Projektą vystys elektromobilių įkrovimo stotelių operatorė UAB „Eldrive“.
nuotrauka
2024-05-22 15:56
Klaipėdos rajono darželiuose ypač trūkstant vietų mažiesiems gyventojams, Savivaldybė ir toliau investuoja į ugdymo įstaigų plėtrą. Žengtas dar vienas svarbus žingsnis – jau ieškoma rangovo, kuris statys naują modernų darželį Sendvario seniūnijoje, Mazūriškiuose.
nuotrauka
2024-05-22 14:22
Sparčiai augančiame Vilniaus Kalnėnų mikrorajone bus statomas darželis-pradinė mokykla. Architektūros projekto konkursų dalyviai pateikė net 12 idėjų, kaip galėtų atrodyti naujoji švietimo įstaiga. Iš jų bus renkamas nugalėtojas. Planuojama, kad nauja ugdymo įstaiga adresu Moravų g. 4, duris turėtų ...
nuotrauka
2024-05-22 09:29
Panevėžio miesto savivaldybės užsibrėžta ambicija mieste įkurti profesionalaus, šiuolaikinio meno erdvę, virsta realybe: jau kitą savaitę duris atvers pasaulinio garso menininko, daugiafunkcionalisto Stasio Eidrigevičiaus menų centras, pavadintas Stasys Museum.
nuotrauka
2024-05-21 10:00
Akcinė bendrovė „Via Lietuva" pasirašė sutartį, pagal kurią bus rekonstruojamas Ariogaloje, Raseinių rajono savivaldybėje, esantis tiltas per Dubysą. Tilto rekonstravimo darbai bus pradėti birželio mėnesį, baigti darbus planuojama iki 2025 m. spalio mėn.
nuotrauka
2024-05-21 09:54
Vilniaus savivaldybė pradeda Kazbėjų tilto per Vokės upę rekonstrukciją. Tikimasi, kad remonto darbai užtruks iki kitų metų pradžios ir vėl bus leidžiamas automobilių, dviračių ir pėsčiųjų eismas, kuris nuo 2018 metų buvo apribotas dėl tilto avarinės būklės.
nuotrauka
2024-05-20 14:37
Baigiami pagrindinės Klaipėdos miesto arterijos – Baltijos prospekto bei Šilutės ir Vilniaus plentų žiedinės sankryžos rekonstrukcijos darbai. Tam, kaip valstybei svarbiam vietinės reikšmės kelių projektui, šiemet skirta daugiau kaip 1 mln. eurų Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų.
nuotrauka
2024-05-20 14:31
Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai piktnaudžiavimu siekiant turtinės naudos, dokumentų klastojimu bei sukčiavimu pareikšti buvusiam Vilniaus miesto ...
nuotrauka
2024-05-20 14:25
Tankiai gyvenamame Vilniaus Pašilaičių rajone atsiras dar vienas valstybinis lopšelis-darželis, kurį galės lankyti 280 vaikų. Projektui jau išduotas statybą leidžiantis dokumentas ir, jei procesas vyks sklandžiai, statyba turėtų prasidėti iki kitų metų ir trukti apie dvejus metus. Priimti vaikus dar...
nuotrauka
2024-05-20 11:09
Oficialiai pažymėtas Tauragės daugiafunkcės arenos antrasis statybų etapas – į būsimus sporto ir kultūros centro pamatus įkasta simbolinė laiko kapsulė ateities kartoms. Tikimasi, kad itin laukta ir regionui svarbi arena įneš dar daugiau kultūros ir galimybių sportuoti į visos apskrities gyvenimą. ...
nuotrauka
2024-05-17 07:46
Rekonstruotas Kauno apskrities VPK Kauno miesto Nemuno policijos komisariato pastatas. Atlikti rekonstrukcijos darbai kainavo apie 1,2 mln. Eur.
nuotrauka
2024-05-17 06:10
Aplinkos ministerija praneša, kad 550 asmenų, turinčių teisę atkurti nuosavybės teises į žemės sklypus individualiai statybaiVilniaus mieste, iki š. m. gegužės 1 d. pasirinko sklypus. Planuojama, kad dar šiemet šie sklypai bus registruoti Nekilnojamojo turto registre kaip savininkų, laukusių nuosavy...
nuotrauka
2024-05-16 14:51
Dar šiais metais planuojama atnaujinti aikštę prie Klaipėdos santuokų rūmų. Darbai bus atliekami pagal anksčiau atliktą techninį projektą – įrengiant parkavimo vietas, daugiau žaliųjų zonų ir sukuriant vientisą vaizdą su M. Mažvydo alėja.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse