2023 vasario 8 d. trečiadienis, 0:26
Reklama  |  facebook

Teisiamųjų suole – Biržų rajono savivaldybės meras Vytas Jareckas ir dar 4 asmenys

2022-03-18 09:18
Ketvirtadienį, kovo 17 d., Panevėžio apygardos teismas atvertė baudžiamąją bylą, kurioje Biržų rajono savivaldybės meras Vytas Jareckas ir dar 4 asmenys, tarp kurių – buvęs Biržų r. savivaldybės administracijos direktorius ir buvęs tos pačios savivaldybės tarybos narys, buvęs Seimo narys bei vienos Biržų rajono seniūnijos seniūno pavaduotojas, kaltinami dėl piktnaudžiavimo, kyšininkavimo ir papirkimo.
nuotrauka
Biržų r. sav. / FB nuotr.


Minimos įmonės
Biržų r. savivaldybė,
Posėdžiui prasidėjus, kaip rašoma Panevėžio apygardos teismo pranešime, buvusio Seimo nario gynėjas pareiškė nušalinimą valstybinį kaltinimą palaikančiai prokurorei. Jo nuomone, prokurorė dar ikiteisminio tyrimo metu rodė išankstinį nusistatymą prieš jo ginamąjį, buvo šališka ir savo veiksmais užkirto kelią jo ginamajam tinkamai gintis, t. y. varžė jo teises.

Teismas nušalinimą atmetė, nurodęs, kad pagrindai, kuriais gynėjas prašė nušalinti prokurorę, nerodo prokurorės šališkumo, o gynėjo nurodyti prokurorės veiksmai yra vertintini kaip valstybinio kaltintojo veikimas kompetencijos ribose.

Šalys teismui pateikė ir daugiau prašymų. Buvo prašoma kaltinamąjį aktą grąžinti prokurorui, kad būtų ištaisyti šio dokumento trūkumai, išreikalauti duomenis, susijusius su kriminaline žvalgyba, atlikta ikiteisminiame tyrime, išskirti bylą į dvi atskiras bylas.

Išnagrinėjęs šiuos proceso dalyvių prašymus teismas nutarė jų netenkinti. Teismas nusprendė, kad klausimą dėl vieno iš prašymų – tam tikrų kriminalinės žvalgybos duomenų išreikalavimo spręs baudžiamosios bylos nagrinėjimo metu.

Užbaigęs prašymų stadiją teismas pradėjo bylą nagrinėti iš esmės. Prokurorė pagarsino kaltinamąjį aktą.

Manoma, kad Biržų rajono savivaldybės meras Vytas Jareckas kartu su tuometiniu Biržų rajono savivaldybės administracijos direktoriumi galimai neteisėtai siekė, kad būtų atleistas savivaldybės įsteigtos viešosios įstaigos direktorius, o jį jo pareigas būtų paskirtas kitas asmuo. Meras kaltinamas dėl kyšininkavimo, buvęs administracijos direktorius – dėl kyšininkavimo ir dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi.

Anot valstybinio kaltintojo, Biržų rajono savivaldybės administracijos direktorius, kaip savivaldybės rengiamų konkursų komisijos narys, kartu su buvusiu Seimo nariu galimai neteisėtai siekė, kad tam tikras asmuo būtų paskirtas į seniūno bei seniūno pavaduotojo pareigas. Šis asmuo byloje kaltinamas dėl padėjimo piktnaudžiauti tarnyba.

Buvęs Seimo narys kaltinamas tuo, kad veikdamas bendrininkų grupe organizavo piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi, t. y. galimai organizavo savivaldybės administracijos direktoriaus piktnaudžiavimą, taip siekdamas padėti savo pažįstamam asmeniui įsidarbinti seniūnijoje.

Buvęs Biržų rajono savivaldybės tarybos narys kaltinamas dėl papirkimo. Pareigūnai mano, kad šis tarybos narys siekė, kad būtų atleistas tam tikros viešosios įstaigos direktorius, o į jo vietą būtų paskirta tarybos nario bendrapartietė už valdančiajai koalicijai palankų jo balsavimą posėdžiuose.

Nė vienas iš kaltinamųjų savo kaltės nepripažino, parodymus teismui jie duos po to, kai bus apklausti visi liudytojai, praneša Panevėžio apygardos teismas. Kitas teismo posėdis suplanuotas balandžio 20 dieną. Jame teismas pradės liudytojų apklausas.
Statybunaujienos.lt
Savivaldybėse

nuotrauka
2023-02-07 10:00
Vilniaus apygardos administracinis teismas patvirtino, kad Vilniaus miesto savivaldybė buvo teisi, nepritardama įmonės UAB „Rinvest" planams Lazdynėliuose pasiekti Bendrajame plane nustatytą maksimalų užstatymo intensyvumą ir užstatymo tankį.
nuotrauka
2023-02-06 05:46
AB Lietuvos automobilių kelių direkcijoje įvyko susitikimas su projektuotojais dėl terminų pagreitinimo projektuojant tiltą per Nevėžį Kėdainiuose (valstybinės reikšmės rajoninio kelio Nr. 1906 Aukštutiniai Kaniūkai–Babtai–Labūnava–Kėdainiai 44,339 km), kurio sija praėjusią savaitę įgriuvo į upę, ir...
nuotrauka
2023-02-03 16:36
Alytaus rūmų teismas paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį, kuriuo dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir dokumentų klastojimo nuteistas Alytaus miesto savivaldybės administracijos Architektūros, urbanistikos ir žemėtvarkos skyriaus vedėjo pavaduotojas, savivaldybės vyriausiasis architektas Mindaugas Matažinska...
nuotrauka
2023-02-03 10:08
Itin sparčiai augančiame sostinės rajone, kurį renkasi vis daugiau jaunų šeimų, ruošiamasi statyti vaikų lopšelį-darželį. Numatoma, kad ugdymo įstaigą galės lankyti iki 320 vaikų, jame bus įrengta 16 ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupių.
nuotrauka
2023-02-03 09:51
Panevėžio apygardos teismas, išnagrinėjęs Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus (ONKTS) prokurorės apeliacinį skundą, iš dalies jį patenkino ir buvusį Anykščių rajono savivaldybės merą Kęstutį Tubį pripažino kaltu dėl prekybos poveikiu. Jam skirta 9 t...
nuotrauka
2023-02-02 13:42
Vilnius atnaujino realios situacijos trimatį žemėlapį, kuris leidžia pamatyti miestą iš paukščio skrydžio virtualiai. Žemėlapis skirtas vaizdingai ir aiškiai pristatyti miesto teritoriją, joje esančius pastatus bei žaliąsias erdves.
nuotrauka
2023-02-02 05:14
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atliko korupcijos rizikos analizę Alytaus miesto, Jonavos, Kėdainių, Šiaulių, Šilutės ir Tauragės rajonų savivaldybių komunalinių atliekų tvarkymo procesuose. Nustatyta, kad komunalinių atliekų tvarkymas ir administravimas skirtingose savivaldybėse nėra pakankamai ko...
nuotrauka
2023-01-31 15:06
Augant vilniečių galimybėms patekti į pirmuoju prioritetu pasirinktus darželius (pernai pateko apie 80 proc. vaikų), jaunų šeimų pamėgtame sostinės rajone per 20 mėnesių nuo kapsulės įkasimo pastatytas modernus 14 grupių 240 vietų lopšelis-darželis. Šiuo metu jį lanko 133 vaikai, netrukus pradės lan...
nuotrauka
2023-01-31 06:33
Esamos degalinės Nidoje teritorijoje planuojama teikti naujas paslaugas – įgyvendinus čia esančių pastatų rekonstrukciją numatoma įkurti savitarnos plovyklą, o padidinus prekybos patalpų tūrį – sudaryti galimybes prekybos centro veiklai.
nuotrauka
2023-01-27 15:24
Lazdynų daugiafunkcio komplekso statyba oficialiai baigėsi – Vilniaus miesto savivaldybė gavo Statybos inspekcijos patvirtintą statybos užbaigimo aktą, o tai reiškia, kad rangos darbai Lazdynų baseine baigti.
nuotrauka
2023-01-27 05:26
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) priėmė sprendimą byloje, kurioje Konkurencijos taryba buvo pripažinusi, kad Panevėžio miesto savivaldybė neįvykdė įpareigojimų – nutraukti komunalinių atliekų tvarkymo sutartį su bendrove „Panevėžio specialus autotransportas“.
nuotrauka
2023-01-27 04:56
Tradiciniai, jau 25-ieji, „Šv. Kristoforo" apdovanojimai šiemet tapo Vilniaus 700-ojo jubiliejaus šventės dalimi. Tarp vienuolikos apdovanotųjų – net šeši, nominuoti už pagalbą ir kovojančiai Ukrainai, ir Vilniuje prieglobstį radusiems ukrainiečiams. Reikšmingiausiems miesto apdovanojimams vilniečia...
nuotrauka
2023-01-24 07:24
Elektrėnuose įvyko iškilminga naujai statomo Elektrėnų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pastato kapsulės įleidimo ceremonija. Naujajame pastate ugniagesiai gelbėtojai dirbs modernioje, erdvioje, šiuolaikinėje gaisrinėje, kur bus įrengta 20 darbo vietų, poilsio patalpos darbuotojams, sporto salė, er...
nuotrauka
2023-01-24 04:56
Lietuvos apeliacinis teismas atmetė apeliacinius skundus ir paliko galioti pirmosios instancijos teismo sprendimą, kuriuo dėl piktnaudžiavimo siekiant turtinės naudos, kyšininkavimo ir svetimo turto pasisavinimo kaltu pripažintas buvęs Raseinių rajono savivaldybės Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriau...
nuotrauka
2023-01-24 04:44
Panevėžio miesto savivaldybės taryba pritarė taikyti nekilnojamojo turto mokesčio lengvatą juridiniams asmenims, 2022 metais mieste rėmusiems sporto, kultūros ir mokslo veiklas.
nuotrauka
2023-01-23 06:23
Teismas paskelbė nuosprendį byloje dėl Mažeikių rajono savivaldybėje neskaidriai organizuotų viešųjų pirkimų.
nuotrauka
2023-01-20 12:12
Ištrupėjusia danga ir duobėmis vairuotojus pasitikdavusi aikštelė šalia buvusio Kauno „Merkurijaus“ teritorijos – jau praeitis. Jos vietoje iškilo daugiaaukštė automobilių saugykla. Naujasis objektas atpalaiduos centrines miesto gatves nuo pakraščiuose išrikiuotų automobilių. K. Donelaičio gatvės 65...
nuotrauka
2023-01-20 09:59
Iki šiol uždara ir tik Lietuvos geležinkelių veiklai tarnaujanti ~40 hektarų teritorija Naujamiestyje atsivers miestui. Pradiniai teritorijos naujo pritaikymo vizijos kūrimo etapai – puikus metas į procesą įsitraukti ir miestiečiams. Projekto partneriai kviečia gyventojus dalyvauti apklausoje ir išs...
nuotrauka
2023-01-20 06:39
Neringos savivaldybėje atnaujinta Juodkrantės vila „Monbijou“ praeivius ir vėl žavi savo grakštumu ir puošybos detalėmis.
nuotrauka
2023-01-19 17:32
Sostinėje netrukus bus renkami geriausi Vilniaus standartus atitinkantys ugdymo įstaigų projektai. Architektūros projekto konkursų dalyviai pateikė idėjas, pagal kurias bus projektuojamos mokyklos Perkūnkiemyje ir Pavilnyje bei vaikų darželiai Balsiuose ir Šnipiškėse. „Vilniaus vystymo kompanija“ kv...

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse