2024 vasario 29 d. ketvirtadienis, 11:33
Reklama  |  facebook

Teismas išteisino Kupiškio merą ir Kupiškio rajono savivaldybės kultūros centro direktorę

2022-08-30 06:58
Panevėžio apygardos teismas nusprendė, kad nei Kupiškio meras Dainius Bardauskas, nei savivaldybės kultūros centro direktorė J.Janušonienė nėra kalti dėl jiems inkriminuotų nusikalstamų veikų – reikalavimo duoti kyšį ir jo priėmimo, prekybos poveikiu, dokumentų klastojimo ir kurstymo suklastoti dokumentą.
nuotrauka
Dainius Bardauskas. FB nuotr.


Minimos įmonės
Kupiškio r. savivaldybė,
Kaltinimai merui ir direktorei buvo susiję su kūrybos ir meno festivaliu „Stichijos“, kuris kelerius metus iš eilės buvo rengiamas Kupiškio marių saloje „Uošvės liežuvis“. Prokurorai, kaip rašoma teismo pranešime teigė, kad 2017, 2018 ir 2019 metais kaltinamieji iš kelių bendrovių galimai pareikalavo ir paėmė kyšius už tai, kad jiems būtų sudarytos išskirtinės prekybos sąlygos festivalių metu, taip apribojant galimybę kitiems asmenims prekiauti festivalyje.

Be to, prokurorai kaltino merą kurstymu suklastoti dokumentus, o Kupiškio rajono kultūros centro direktorę – dokumentų klastojimu. Prokurorų manymu, „Stichijų“ festivalio metu 2019 metais vienam iš atlikėjų už koncertą buvo sumokėta visai kita pinigų suma, nei nurodyta sutartyje. Anot prokuratūros, abu kaltinamieji iš festivalių organizavimo gavo ir nematerialinės asmeninės naudos sau. Kaltintojai įsitikinę, kad meras, festivaliuose sakydamas sveikinimo kalbas, gerino savo kaip politiko įvaizdį ir kėlė reitingus, o kultūros centro direktorė neva įrodė savo darbdaviui merui, kad yra tinkama eiti šias pareigas.

Išnagrinėjęs bylą teismas konstatavo, kad kaltinamieji D. Bardauskas ir J. Janušonienė nepadarė veikų, turinčių nusikaltimų, kuriais jie kaltinami, požymių.

Teismų praktikoje pripažįstama, kad kyšis yra bet kokios turtinės ar kitokios asmeninės naudos sau ar kitam asmeniui forma išreikštas neteisėtas ar nepagrįstas atlygis už pageidaujamą valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens teisėtą ar neteisėtą veikimą arba neveikimą vykdant įgaliojimus. Apklausiami teisme kaltinamieji teigė, kad organizuojant festivalius buvo ieškoma rėmėjų, kurie finansiškai prisidėtų prie šių švenčių organizavimo, nes savivaldybės galimas skirti finansavimas neatitiko numatomų renginių biudžeto. Finansinės lėšos iš rėmėjų, kaltinamųjų teigimu, buvo priimtos kaip parama, o ne kyšis, ir iš rėmėjų gauti pinigai buvo panaudoti festivaliams organizuoti.

Teismas, išklausęs bylos liudytojus ir išanalizavęs visus surinktus įrodymus, pažymėjo, kad šie kaltinamųjų paaiškinimai atitinka byloje esančius duomenis.

Teismas taip pat pažymėjo, kad gauta parama iš tiesų ne visais atvejais buvo įforminta sutartimi. Tačiau, teismo įsitikinimu, tam tikri Labdaros ir paramos įstatymo pažeidimai arba aplinkybė, kad buvo ieškoma renginiams rėmėjų, savaime nereiškia, kad šis paramos gavimo būdas buvo nusikalstamas, nustačius faktą, kad visa gauta parama panaudota šventėms organizuoti. Šioje byloje teismas kategoriškai nesutiko ir su prokuratūros vertinimu, kaip rašoma pranešime, kad priimdami verslininkų paramą kultūros renginiams organizuoti kaltinamieji gavo kokios nors materialios ar nematerialios naudos asmeniškai sau.

Teismas atkreipė dėmesį, kad masinio komercinio renginio metu naudą gauna visi – žiūrovai, rėmėjai (reklama), rėmėjai – dalyviai, kurie gauna naudą ne tik iš reklamos, bet ir pelną iš savo tiesioginės veiklos. Teismas tik iš dalies sutiko su tuo, kad nauda merui D. Bardauskui pasireiškė tuo, kad festivalis merui buvo kaip tribūna politiniams populiarumui didinti ir reitingams kelti.

„Byloje nėra duomenų ir neįmanoma įvertinti, kaip kito mero reitingai po festivalių „Stichijos“, ar padidėjo mero populiarumas, ar jis sumažėjo. Taigi šiuo aspektu vertinant kaltinamojo D. Bardausko gautą kitokio pobūdžio – nematerialią naudą, nėra pagrindo pripažinti, netgi darant prielaidą, kad minėta nematerialaus pobūdžio nauda buvo gauta, kad ji gauta nusikalstamais tyčiniais veiksmais“, – cituojamas bylą išnagrinėjęs teisėjas Donatas Jatužis.

Panevėžio apygardos teismo nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui. 
Statybunaujienos.lt
Žymės  TeismasSavivaldybėse

nuotrauka
2024-02-28 17:27
Lietuvos apeliacinis teismas pakeitė apygardos teismo nuosprendį – nenustatė, kad buvęs Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius Vilius Šiliauskas pripažįsta savo kaltę ir nuoširdžiai gailisi, ir už kyšininkavimą jam paskyrė 5 metų laisvės atėmimo bausmę, kurią, atsižvelgęs į prokuroro ...
nuotrauka
2024-02-28 17:17
Pirmoji dainykla duris vilniečiams atvers pavasarį. Vilniaus miesto savivaldybės Taryba pritarė antrosios dainyklos patalpų nuomos konkursui. Daugiau kaip 7 metams bus išnuomotos daugiau nei 400 kv. m. paviljonas, esantis Pylimo gatvėje.
nuotrauka
2024-02-28 15:51
Prieš dvejus metus Vilniuje buvo pradėtas kurti virtualus miesto judumo žemėlapis, kuris padės dar tiksliau stebėti miesto pulsą ir atlikus duomenų analizes, spręsti miesto infrastruktūros problemas. Visomis sistemos galimybėmis Vilniaus miesto planuotojai ir viešojo transporto administratoriai prad...
nuotrauka
2024-02-27 09:13
Jeigu netoli namų pasigendate gerų kelių, pramogų vietų ar kitų patogumų – esate ne vieni. Naujausia „Luminor“ banko užsakymu atlikta apklausa rodo, kad net pusė Lietuvos gyventojų ne iki galo patenkinti savo gyvenamosiomis apylinkėmis. Vis dėlto, rečiau besikraustantys žmonės apie savo gyvenvietes ...
nuotrauka
2024-02-27 09:07
Nuo šių metų valstybinė žemė miestuose ir miesteliuose patikėjimo teise perduota valdyti savivaldybėms. Joms patikėta teisė sudaryti valstybinės žemės nuomos, panaudos sandorius, priimti administracinius sprendimus, susijusius su patikėjimo teisės įgyvendinimu. Šių naujų valstybinės žemės patikėtini...
nuotrauka
2024-02-26 11:30
Siekiant kokybiško laisvalaikio ir daugiau erdvių vaikams ir jaunimui, Klaipėdos miesto savivaldybės planuose – kasmet kompleksiškai sutvarkyti pasirinktą viešąją erdvę ir įrengti kelias vaikų žaidimo aikšteles.
nuotrauka
2024-02-23 08:44
Panevėžys atsinaujina ir jau šį pavasarį duris atvers dar vienas ambicingas ir perspektyvus miesto traukos objektas – Stasio Eidrigevičiaus menų centras. Šio projekto rangos darbai jau užbaigti, šiuo metu vyksta vidaus įrangos, baldų, ekspozicijos detalių montavimo, įrengimo ir kt. darbai.
nuotrauka
2024-02-22 15:51
Klaipėdoje toliau ieškoma galimybių įrengti daugiau automobilių stovėjimo vietų. Pradėtas didžiulis projektas Kauno gatvės mikrorajone – įgyvendinus keturis smulkesnius projektus bus įrengtos 957 naujos parkavimo vietos.
nuotrauka
2024-02-22 11:01
Sostinės Viršuliškių g. 101 daugiabučio gaisrą tyrusi komisija jau baigė darbą ir pateikė išvadas bei rekomendacijas namo valdytojui. Pastatas šiuo metu avarinės būklės – ekspertai siūlo vidurinę nuo gaisro nukentėjusią daugiabučio dalį išardyti ir naujai atstatyti.
nuotrauka
2024-02-20 15:21
Diskutuojant apie Šeškinės kalno transformaciją, kalba dažniausiai sukasi apie centrinę komplekso ašį – Nacionalinį stadioną. Tačiau tai tik vienas iš daugelio Daugiafunkciame komplekse numatytų statinių. Kartu su šiuo objektu atsiras ir tarptautinės kategorijos lengvosios atletikos stadionas, trys ...
nuotrauka
2024-02-20 10:26
Vilniaus miesto savivaldybė, įgyvendindama „LIFE GreenMe5" projektą, dalyje Salomėjos Neries gatvės išbandys įvairias priemones sumažinti transporto keliamą triukšmo ir oro taršą. Planuojama, kad pasiteisinusios priemonės vėliau bus pritaikomos ir kitose Vilniaus gatvėse.
nuotrauka
2024-02-19 18:47
Etnografija garsėjančiame Rumšiškių miestelyje, Kaišiadorių r. savivaldybėje planuojama statyti atvirą centralizuotą muziejinių vertybių saugyklą su kompetencijų centru.
nuotrauka
2024-02-14 09:20
Lietuvos apeliacinis teismas, išnagrinėjęs 48 tomų baudžiamąją bylą dėl korupcijos Panevėžio rajono savivaldybėje organizuojant viešuosius pirkimus, netenkino nei nuteistojo Algio Dziko, buvusio Panevėžio rajono savivaldybės administracijos vyriausiojo specialisto, prašymo jį išteisinti dėl piktnaud...
nuotrauka
2024-02-14 08:52
Teismas atmetė Kauno statybos bendrovės ieškinį, kuriuo prašyta pripažinti neteisėtomis konkurso sąlygas, nutraukti pirkimą ir priteisti bylinėjimosi išlaidas. Tokį teismo sprendimą priėmė Klaipėdos apygardos teismas.
nuotrauka
2024-02-13 15:13
Ilgai laukti pokyčiai Vydmantų gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriuje „Pasagėlė“: prasideda šios įstaigos pastato kapitalinio remonto darbai.
nuotrauka
2024-02-13 15:04
Atliepiant Druskininkų gyventojų ir svečių poreikius turėti laivuojamą Nemuno upę visoje Druskininkų savivaldybėje, Druskininkų meras ir VVKD sukirto rankomis dėl vandens kelio (17,7 km) paruošimo, pritaikymo laivybai Nemuno upės atkarpoje ties Druskininkais.
nuotrauka
2024-02-13 10:49
Ketvirtadienį pasirašyta Palangos asmens sveikatos priežiūros centro, arba kitaip vadinamos poliklinikos, rekonstravimo darbų sutartis. Šį dokumentą savo parašais patvirtino Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorė Violeta Staskonienė ir konkursą laimėjusio rangovo – UAB „Telšių meistr...
nuotrauka
2024-02-13 10:44
Jau šiais metais prasidės Panevėžio irklavimo bazės statybos darbai. Artimiausiu metu bus skelbiami viešieji pirkimai Smėlynės g. 2D valčių elingo su pagalbinėmis patalpomis rangos darbams įsigyti.
nuotrauka
2024-02-13 09:58
Vilniaus vystymo kompanija kviečia rangovus dalyvauti konkurse dėl lengvosios atletikos maniežo Žirmūnuose statybos. Naujasis sporto centras bus statomas pagal konkursą laimėjusios architektų studijos „IMPLMNT architects“ projektą. Lengvaatlečiams skirtame projekte vienu metu galėtų treniruotis apie...
nuotrauka
2024-02-12 14:34
Lietuvos automobilių kelių direkcija šiais metais didina dėmesį pasienio kelių ruožų infrastruktūros atnaujinimui ir plėtrai. Bendrovė pasirašė sutartį dėl kelio atnaujinimo darbų šalia Lazdijų pasienio punkto. Taip pat bus tvarkoma buvusio Lazdijų pasienio kontrolės punkto teritorija. Šiais metais ...

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse