2023 rugsėjo 25 d. pirmadienis, 12:06
Reklama  |  facebook

„Teltonikos“ technologijų centro projektas. Kita rangovų darbo pusė Fotogalerija

2022-09-29 07:00
„Teltonikos“ technologijų centras Molėtuose duris atvėrė dvigubai greičiau negu buvo planuota. 10,8 tūkst. kv. m pastatas, kuriame kuriasi telemedicinos ir tinklo įrangos projektavimo biuras, laboratorijos bei testavimo ir robotizuotos surinkimo linijos, iškilo per 10 mėnesių.
nuotrauka
„Teltonikos“ nuotr.


Minimos įmonės
Teltonikos įmonių grupė,
Archis, UAB
Contestus, UAB
Velansta, UAB
Saint-Gobain statybos gaminiai, UAB

„Teltonikos“ technologijų centrui suteiktas stambaus projekto statusas

Investicijos į „Teltonikos“ technologijų centrą Molėtuose (statybos valdytojas – UAB „Contestus“, fasadinę aliuminio / stiklo konstrukciją įrengė UAB „Velansta“, vidaus pertvaros įrengtos naudojant „Saint Gobain statybos gaminiai“ įmonės „Rigips“ sausos statybos sistemas) sieks apie 34 mln. eurų: tai ne vien pastatai ir gamyklos veiklos pradžiai skirta įranga, bet ir 2023–2024 m. planuojamos paleisti papildomos gamybinės linijos, didinamos gamybos apimtys. Pernai gruodį Ekonomikos ir inovacijų ministerija su bendrove „Teltonika EMS“ pasirašė stambaus investicinio projekto sutartį dėl Technologijų centro kūrimo Molėtų rajone. Šis projektas įgyvendintas pasinaudojus ministerijos pasiūlyta žaliojo koridoriaus iniciatyva stambiems investuotojams.

11 tūkst. kv. m ploto patalpose kuriasi ne tik projektavimo biuras, laboratorijos, testavimo ir robotizuotos surinkimo linijos, administracinės patalpos, bet ir specialios logistinės erdvės produkcijai tiekti ir sandėliuoti.

Rūpinantis darbuotojais, įkurtos poilsio zonos. Molėtuose kuriasi ir mokymų centras, kuriame žadama rengti laisvalaikio užsiėmimus, edukacines veiklas jaunimui, nes užsakovui – „Teltonikos“ įmonių grupei ir prezidentui Arvydui Paukščiui – svarbu supažindinti moksleivius ir jaunus žmones su naujausiomis technologijomis ir inžinerijos naujovėmis.

TELTONIKAĮmonės, dalyvaujančios įgyvendinant stambius, ne tik regionui, bet ir Lietuvai svarbius projektus, paprastai vertina ne tik tai, kokius darbus objekte atliko, kokius ir kiek sudėtingus įrenginius ar sistemas sumontavo. Rangovams ne mažiau rūpi nauja ir gilinama jau sukaupta patirtis, svarbios projekto eigos dedamosios, bendradarbiavimas su statybos proceso dalyviais. Juk lemiančiu faktoriumi tampa ne vien profesionalumas, specialiosios kompetencijos, bet ir gebėjimas dirbti didelėje komandoje, kai reikia derinti veiksmus su keliolika, o kartais ir su keliomis dešimtimis rangovų. Ir darbo kultūra, kurios lygį lemia užsakovas, ir kurios laikytis ir atitikti privalo visi proceso dalyviai.

„Įgyvendinant šį projektą Molėtuose, mūsų užduotis buvo atstovauti užsakovo interesams, kad „Teltonikos“ technologijų centras būtų pastatytas optimaliausiomis sąnaudomis per trumpiausią įmanomą laiką, bet būtų aukščiausios kokybės, tvarus pastatas. Užsakovas mus pasirinko, nes pasitikėjo, ir mes tą pasitikėjimą stengėmės pateisinti“, – sako Rokas Urbonas, kurio vadovaujama įmonė ARCHIS dalyvavo „Teltonikos“ technologijų centro statyboje.

Derino STR ir Technologijų centro veiklai būtinas sąlygas

Molėtuose bus projektuojami ir gaminami moderniausi prietaisai: dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatai, prieširdžių virpėjimus atpažįstančios išmaniosios apyrankės, kuriama aukštosiomis technologijomis paremta tinklo įranga, sprendžianti svarbias problemas įvairiose industrijose – nuo energetikos ir išmaniojo miesto iki transporto ir prekybos sektorių. Būtent šios jautrios išmaniosios technologijos ir gaminiai lėmė labai aukštus reikalavimus statybos proceso dalyviams. Kaip pastebi R.Urbonas, jiems buvo svarbu ne tik atitikti STR, ypatingiems statiniams keliamus reikalavimus (drėgmės, temperatūriniai parametrai ir kt.), bet ir tiksliai įgyvendinti užsakovo sąlygas, kurios būtinos, kad Technologijų centras efektyviai vykdytų sudėtingas veiklas.

TELTONIKA PAUKŠTYSTeltonikos“ įmonių grupės
įkūrėjas ir prezidentas
Arvydas PAUKŠTYS
 
„Džiaugiuosi, kad mano gimtinėje pavyko įgyvendinti tokį projektą – tai yra didžiausia Molėtuose verslo investicija per visus nepriklausomybės metus. Tikiu, kad „Teltonikos“ technologijų centras bus vertinamas kaip unikalus objektas visame Molėtų krašte, nes jis jungia itin modernią daiktų interneto prietaisų gamyklą, administracinius ir gaminių projektavimo biurus, laboratorijas ir net restoraną.

Prisimenu, kokį įspūdį man paliko studijų metais pamatytos Tauragės „Tauro“ ir Jurbarko „Vilmos“ gamyklos – jeigu tokios elektronikos gamyklos būtų veikusios Molėtuose ir čia būčiau turėjęs tokias sąlygas, kokias dabar siūlys „Teltonika“, iš Molėtų niekur nebūčiau išvažiavęs.

Manau, kad svarbu žmonėms suteikti galimybes dirbti ten, kur jie gyvena, kad jie galėtų kurti ir plėstis. Todėl tikiuosi, kad, siūlydami tokias pat darbo sąlygas ir atlyginimus kaip Vilniuje, paskatinsime vietos gyventojus likti dirbti savo gimtajame mieste, taip pat pritrauksime šeimų iš kitų miestų“.

„Teltonikos“ nuotr.

„Pasiekti šiuos tikslus – nemenkas iššūkis, ypač, kai objekte dirba per 20 stambių rangovų ir daugybė smulkių rangovų, subrangovų, tiekėjų, 100–130 žmonių. Bet tuo pat metu tai ir neįkainojama patirtis“, – sako R.Urbonas.

Darbą efektyvino ne tik BIM modelis, kurį naudojant tiksliau ir sparčiau atliekami darbai, taip pat ir identifikuojami defektai. Statybos proceso dalyviai naudojo ir „Dalux“ programą, kuri leidžia tiesiog telefonu padaryti nuotrauką ir užfiksuotus projekto neatitikimus pažymėti projekte. Informacija siunčiama atsakingam už klaidos ištaisymą specialistui. Visos šios technologijos, kaip pastebi R.Urbonas, spartino darbus ir leido greičiau pasiekti tikslą.

ARCHIS

Atsakingas požiūris į aplinką

„Teltonikos“ technologijų centro pastatas darniai įsiliejo į Molėtų kraštovaizdį. Ir tai ne vien vizuali dermė su aplinka. Naujajame technologijų centre visi procesai ir veikla yra grindžiami ISO 14001 aplinkosaugos standartu, „Teltonika“ nuolat prisideda prie tvaresnės aplinkos kūrimo ir taiko priemones, mažinančias neigiamą poveikį aplinkai. Ant technologijų centro stogo bus sumontuota saulės elektrinė, kuri patenkins dalį reikalingos elektros poreikio. Likusią dalį elektros įmonė pirks iš tiekėjų, energiją gaminančių iš atsinaujinančių išteklių.

Pastato statyboje taip pat buvo naudotos aplinkai draugiškos medžiagos ir taupančios inžinerinės sistemos. Pats dviejų aukštų su antstatu pastatas taip pat yra energiškai efektyvus – A++ energinio naudingumo klasės.

„Užsakovas kėlė aukštus reikalavimus visuose procesuose ir darbų etapuose. Atsakingas požiūris į aplinką prasidėjo nuo pat statybvietės: tai ir švari, tvarkinga aplinka, atliekų rūšiavimas, taupus statybinių medžiagų naudojimas, atliekų perdirbimas“, – pasakoja R.Urbonas, akcentuodamas, kad tokios, atrodo, smulkios detalės, kuria aukštą darbų kultūrą, kurios dalimi tampa visi proceso dalyviai.

Modernių technologijų ir estetikos dermė

„Teltonikoje“ įdiegtos naujausios technologijos, užtikrinančios skirtingos paskirties patalpų funkcionalumą, saugumą, racionaliai išnaudojant erdves, kad procesai vyktų optimaliai greitai.

Ne mažesnis dėmesys buvo skirtas ir įrengiant apie 3 tūkst. kv. m biuro patalpas. Jose įrengti erdvūs kabinetai, poilsio ir susitikimų erdvės, kur įdiegtos priemonės, užtikrinančios akustinį komfortą bei tinkamą mikroklimatą darbuotojams. Darbuotojams įrengtos ir rūbinės, dušo patalpos, virtuvė ir restoranas su terasomis, kur galės lankytis ir vietos gyventojai, Molėtų svečiai.

„Užsakovui buvo svarbūs visi statybos, patalpų įrengimo aspektai. Objekte naudotos kokybiškos medžiagos, o atliekant apdailą, didelis dėmesys skiriamas estetikai – net gamybinėse patalpose buvo ieškoma variantų, kaip estetiškai užbaigti betoninius paviršius“, – projekto subtilybėmis, kurios rodo užsakovo prioritetus, dalijasi R.Urbonas.

Šeimos įmonės stiprybė ir garantas

Įmonės ARCHIS veiklų ratas itin platus: nuo projektavimo, bendrųjų statybos darbų, inžinerinių lauko tinklų iki griovimo ir apdailos darbų.

Rokas Urbonas ARCHISRokas URBONAS,
įmonės ARCHIS vadovas.
ARCHIS nuotr. 

Šios kompetencijos – teorinės ir praktinės – koncentruojamos ir į statybos projektų valdymą, kurio esmė – pasiekti, kad projektai būtų įgyvendinti laiku ir sklandžiai, neviršijant sutarto biudžeto ir užtikrinant statybos darbų kokybę. Šeimos valdoma ARCHIS įmonė patirtį statybų srityje kaupia jau 31-erius metus: Rokas Urbonas vadovavimą įmonei perėmė iš tėčio Jono Urbono, kuris į statybų rinką žengė 1991 metais. Šeimos verslas kūrėsi nuosekliai – iš individualios įmonės, kuri 2007-aisiais metais peraugo į uždarąją akcinę bendrovę ARCHIS.

Šeimos valdomos įmonės yra priimamos kaip atsakingo ir sąžiningo darbo garantas, nes tokių įmonių veikla, įgyvendinti projektai, suteiktos paslaugos tampa ir šeimos garbės reikalu. Lietuva dar tik kaupia tokią patirtį, kai įkūrėjų pavardės tampa ir įmonių pavadinimais, kai vaikai vadovavimą perima iš savo tėvų, o versle dirba šeimos nariai. Todėl tokios įmonės, kurių viena yra ir ARCHIS, nuolat kaupia patirtį, kurią vertina ne tik „čia ir dabar“ įgytomis žiniomis, patobulintomis kompetencijomis, bet ir žvelgia toliau, patirtį vertina ilguoju periodu.

Perspektyvą lemia atsakomybė prieš šeimą

Kalbėdamas apie patirtį, įgytą statant „Teltonikos“ technologijų centrą, įmonės vadovas R.Urbonas išskiria pokyčių, neišvengiamai atsirandančių statant objektą, valdymą, kai reikia priimti greitus ir teisingus sprendimus, bendradarbiaujant su visais procese dalyvaujančiais rangovais ir užsakovų atstovais. Analizuodamas patirtį ilguoju laikotarpiu, R.Urbonas įžvalgiai vertina užsimezgusius ryšius su kitais rangovais, išsiplėtusį profesinių kontaktų ratą, dirbant didelėje komandoje.

TELTONIKA ARCHIS

Šiuo metu ARCHIS įmonės komanda yra apie 50 darbuotojų, dalis jų – subrangovai. Įgyvendinant projektą Molėtuose, kasdien dirbo 10–20 įmonės žmonių: inžinierių, techninių darbuotojų, architektų, statybos darbų vadovų, projektų koordinatorių, vadybininkų, statybos darbuotojų.

„Mūsų įmonės paslaugų paketas platus. Tai akivaizdžiai rodo, kad, įgyvendindami statybos projektą, naudojame įvairiose srityse sukauptą specialistų patirtį, kuri leidžia visai komandai dirbti geriau, efektyviau, kokybiškiau ir pasiūlyti patikrintus sprendimus, – dalijasi R.Urbonas ir pastebi, kad jam pačiam, kaip vadovui, svarbu procesų išbaigtumas ir tikslų įgyvendinimas. – Mes esame šeimos įmonė. Auga mano ir brolio vaikai, tikimės, kad jie taip pat taps šeimos verslo dalimi. Todėl mums svarbūs mūsų darbai.“

Kai į objektą ateina įmonė, ji atsiveda ne tik darbuotojus, atsineša ne vien darbo įrankius ir net ne tik patirtį, kad ir kokia didelė ji būtų. Įmonė į objektą ateina su savo darbo kultūra, nuostatomis, požiūriu, kurie lemia projekto sėkmę. Patirtį galima sukaupti, bet atsakingumo nepasiskolinsi. 

Įmonių ARCHIS ir „Teltonikos“ nuotr.

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
Pramoninė statyba

nuotrauka
2023-09-18 16:04
Pasvalio rajone pradėjo veikti „Tube Green“ biometano gamykla, kuri per metus pagamins 100 tūkst. megavatvalandžių (MWh) biometano. Tokio kiekio užtektų visus metus dujomis aprūpinti 110 tūkst. Lietuvos gyventojų arba pilnai patenkinti 26 proc. dujomis šalyje varomo transporto poreikio. Pagal gamybo...
nuotrauka
2023-09-18 15:39
AB „Panevėžio energija“ atstovai pristatė planuojamą Panevėžio elektrinės rekonstrukcijos, pritaikant naudoti atsinaujinančius energijos išteklius, projektą – rekonstruoti termofikacinę elektrinę ir dujinę kogeneraciją pakeisti biokuro kogeneracija.
nuotrauka
2023-09-14 12:30
Vilniaus oro uostas šį rudens-žiemos sezoną žengia dar vieną žingsnį tvarumo link. Čia pradės veikti moderni orlaivių nuledinimo nuotekų perdirbimo gamykla – vienintelė tokia visose Baltijos šalyse.
nuotrauka
2023-09-13 15:04
Trečiadienį, rugsėjo 13 d., Akmenės laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) oficialiai atverta pirmoji Baltijos šalyse ir vos trečioji Europoje konstrukcijų tvariai statybai gamykla. „VMG Lignum Construction“ gamykloje Skandinavijos, Š. Amerikos, Australijos ir didžiosioms Europos rinkoms kasmet planuoj...
nuotrauka
2023-08-18 08:42
VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro (ŠRATC) įgyvendinamas projektas „Rūšiuojamuoju būdu surinktų maisto ir virtuvės atliekų apdorojimo infrastruktūros sukūrimas Šiaulių regione“ jau įpusėjo. Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyne pradėta maisto ir virtuvės atliekų (MVA) apdorojimo pas...
nuotrauka
2023-06-27 11:01
Nekilnojamojo turto (NT) projektų plėtojimo ir valdymo įmonė „Eika“ baigė sandorį su rapsų aliejaus, baltyminių pašarų priedų ir biodyzelino gamintoja „MESTILLA“, kurios kontrolinį akcijų paketą valdo „Linas Agro Group“ akcininkai. Įmonės sutarė dėl aliejinių augalų perdirbimo ir biodyzelino gamyklo...
nuotrauka
2023-06-14 10:03
Devintus metus rinkoje veikiantys biodujų jėgainių statytojai ir su jomis susijusių technologijų tiekėjai „Biokona“, siekdami plėsti savo veiklą, vykdo gamybinių patalpų su biurais statybas Kauno laisvosios ekonominės zonos (LEZ) teritorijoje. Bendras gamybinių ir administracinių patalpų plotas suda...
nuotrauka
2023-04-06 10:34
„Darnu Group“ pasirašė partnerystės sutartį su „Rimi Lietuva“ dėl pagrindinio prekybos tinklo logistikos centro vystymo Baltijos šalyse. Jis bus statomas pagal užsakomųjų projektų („build to suit“) modelį. Daugiau kaip 40 tūkst. kv. metrų ploto inovatyvus, ateities standartus atitinkantis pastatas i...
nuotrauka
2023-02-27 10:06
Ilgiausią Baltijos šalyse kilimo ir tūpimo taką turinčio tarptautinio Šiaulių oro uosto laukia permainos. Vieniems iš oro uosto bendrasavininkų – kariškiams – nutarus susigrąžinti pastatus pietinėje oro uosto dalyje, visos civilinės aviacijos paslaugos bus perkeltos į šiaurinę aerodromo dalį, kur pl...
nuotrauka
2023-02-23 12:00
Kėdainių laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) kyla pasaulyje didžiausios dviračių gamintojos „Pon.Bike“ gamykla. Šiandien į 40 tūkst. kv. m ploto pastato pamatus buvo įkasta simbolinė laiko kapsulė. Didžiulių „Pon.Bike“ investicijų sulauksianti gamykla pradės veikti 2024 m. vasarą. Iki tol dviračių g...
nuotrauka
2023-02-21 11:38
Vasario viduryje pradėti Vilniaus oro uoste veiksiančios orlaivių nuledinimo skysčio perdirbimo gamyklos statybos darbai. Lietuvos oro uostų atstovų teigimu, šių metų antroje pusėje pradėsianti veiklą gamykla leis vykdyti būtinas orlaivių paruošimo procedūras oro uoste pažangesniais būdais, kurie ka...
nuotrauka
2023-02-09 07:34
Dažų ir pramoninių dangų gamintojo „Tikkurila“ produktai buvo pasirinkti REHAU gamyklos, pastatytos Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje ir pelniusios „Lietuvos metų gaminio 2022“ aukso medalį, metalo konstrukcijoms padengti.
nuotrauka
2023-01-10 04:36
Išmaniųjų skaitiklių gamintoja „Axioma Metering“ Kauno LEZ teritorijoje pradeda statyti antrąją gamyklą, kurioje sukurs daugiau nei 300 darbo vietų. Kompanija dar šiemet į gamyklos statybas investuos 15 mln. eurų, dar apie 5 mln. eurų bus skirta naujai robotizuotai ultragarsinių vandens skaitiklių g...
nuotrauka
2022-11-18 10:09
Pasaulyje didžiausia dviračių gamintoja „Pon.Bike“, priklausanti Nyderlandų holdingui „Pon Holdings“, netrukus pradės 40 tūkst. kv. metrų ploto gamyklos statybas Lietuvoje, Kėdainių laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ). Bendrovė ką tik pasirašė sutartį su tvarios miestų plėtros ir statybų bendrove „Y...
nuotrauka
2022-11-09 17:42
Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) pradėta statyti 15 mln. eurų vertės Singapūro medicininės įrangos „Esco Lifesciences“ gamykla. Joje bus gaminami optimalų mikroklimatą ląstelėms užtikrinantys laminarai bei inkubatoriai.
nuotrauka
2022-10-18 14:40
„Agrokoncerno“ įmonių grupė Kuršėnuose planuoja įgyvendinti daugiau nei 300 milijonų eurų vertės projektą. Įmonė „Agrokoncernas GDP“ buvusioje Pavenčių cukraus fabriko teritorijoje statys vieną moderniausių Europoje giluminio grūdų perdirbimo gamyklą. Planuojama, kad jos statybos truks apie penkeriu...
nuotrauka
2022-10-14 08:23
Trumpiau nei per metus buvo įgyvendintas „Continental Automotive Lithuania“ gamyklos pirmasis plėtros etapas. Užsakovai jo įgyvendinimą įvardina kaip puikų, o Lietuvos BIM projektų konkurse jis pelnė geriausio gamybinių pastatų BIM projekto vardą.
nuotrauka
2022-10-06 18:44
VIPA pasirašė pirmąją paskolos sutartį iš skatinamosios finansinės priemonės „Tipinės gamybos paskirties pastatų laisvosiose ekonominėse zonose, pramonės parkuose ir kitose pramoninėse teritorijose įrengimas“ lėšų. Paskola suteikta UAB „Flex Start Two“ įmonei, kuri Klaipėdos laisvojoje ekonominėje z...
nuotrauka
2022-09-30 07:36
Įgyvendinant „Teltonikos“ Technologijų centro statybos projektą, rangovai turėjo aiškias užduotis: aukšta kokybė ir preciziškas darbų kalendorius.
nuotrauka
2022-09-27 06:52
Akmenės laisvoji ekonominė zona (LEZ) sėkmingai užbaigė infrastruktūros plėtros darbus. Už daugiau nei 3,5 mln. eurų pietinėje teritorijos dalyje išvystyta inžinerinė infrastruktūra, įdiegti nauji susisiekimo sprendimai.

Statybunaujienos.lt » Pramoninė statyba