2023 birželio 10 d. šeštadienis, 16:35
Reklama  |  facebook

Turto bankas modernizuos valstybės administruojamus pastatus uostamiestyje

2022-12-15 08:47
Įsibėgėjusi valstybės administracinių pastatų modernizacijos programa startuoja ir Klaipėdoje. Turto bankas į Klaipėdos senamiestyje, S. Nėries g. 4, esančio pastato atnaujinimą investuos beveik 2 mln. eurų, dar 2,2 mln. eurų bus skirta pastato, esančio Naikupės g. 27 A, modernizacijai ir aplinkinės teritorijos sutvarkymui.
nuotrauka
Augusto Didžgalvio nuotr.


Minimos įmonės
Turto bankas, VĮ,
Klaipėdos apdaila, UAB
Rangos darbų sutartis dėl kultūros vertybe pripažinto pastato, esančio S. Nėries g., modernizacijos ir vidaus patalpų remonto pasirašyta su UAB „Klaipėdos apdaila“. Šiuo metu vyksta pastate įsikūrusių įstaigų perkraustymo ir kiti paruošiamieji darbai. Rangos darbai bus pradėti gavus statybos leidimą. Jį tikimasi gauti iki metų galo.

„Pastatų modernizavimas leidžia pasiekti ilgalaikį ir tvarų efektą mažinant energijos resursų naudojimą, o kartu ir valstybės išlaidas pastatų išlaikymui. Klaipėdoje modernizuojamų pastatų energijos suvartojimas po modernizacijos sumažės net 70 proc.“, – cituojamas Mindaugas Sinkevičius, Turto banko generalinis direktorius.

Mažės energijos suvartojimas, gerės darbo sąlygos

Šiuo metu F energinės klasės pastatas po modernizacijos atitiks B energinio naudingumo klasę, o energijos suvartojimas jame sumažės beveik 70 proc. Kadangi pastatas senamiestyje ir yra saugomas, ant jo stogo nebus galimybės įrengti saulės baterijų, tačiau planuojama įrengti vieną elektromobilių įkrovimo vietą.

Atliekant remonto darbus bus apšiltintos pastato vidaus sienos, keičiami išorės ir vidaus langai bei durys, įrengta nuogrinda, atlikti vidaus apdailos darbai, įrengta vėdinimo sistema ir, atsižvelgiant į įstaigų poreikius, naujai perplanuotos ir suremontuotos vidaus patalpos. Atlikus remontą į pastatą sugrįš jame iki šiol veikusi Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus Rezistencijos ir tremties ekspozicija, Klaipėdos teritorinė muitinė, Muitinės departamento padalinys ir Muitinės informacinių sistemų centras. Taigi po modernizacijos darbo sąlygos pagerės net 100 čia dirbančių žmonių.

Taip pat bus atnaujinama ir pastato išorė: remontuojama fasado tinko apdaila, įrengta nauja lietaus vandens surinkimo sistema, sniego gaudytuvai su tvorele, žaibosaugos sistema. Pastatas bus apsaugotas ir nuo galimų nelaimių bei vandalizmo atvejų, nes žadama modernizuoti gaisrinės, elektroninių ryšių, elektros tinklų, apsauginės signalizacijos ir vaizdo stebėjimo sistemas. Numatytas esamų medinių ir plieninių konstrukcijų padengimas antikorozinėmis, ugniai atspariomis ir nuo aplinkos poveikio apsaugančiomis dangomis. Taip pat bus modernizuojama, seniai šiuolaikinių reikalavimų neatitinkanti ir neefektyvi, šildymo ir vandentiekio sistema.

Pastatas taps draugiškas ir neįgaliesiems – bus įrengta keltuvas pritaikytas žmonėm su negalia, įrengtos nuovaža ir pritaikyti įėjimai skirti neįgaliesiems. Numatoma įrengti sanitarinius mazgus pritaikytus neįgaliesiems ir kiti sprendiniai.

Bus tvarkoma ir teritorija

Naikupės g. 27 esantį Užimtumo tarnybos pastatą modernizuos įmonė „Konsolė“. Projektas ypatingas tuo, kad rangos darbų metu Užimtumo tarnybos darbuotojai liks savo darbo vietose, įstaiga nebus perkeliama. Visi numatyti statybos darbai bus vykdomi vienu metu etapais, siekiant kuo mažiau sutrikdyti institucijos, veikiančios pastate, veiklą. Šiuo metu šiame 1 776 kv. m ploto pastate yra 66 darbo vietos, po modernizacijos bus pasiektas didesnis ploto efektyvumas ir įrengtos 73 darbo vietos.

Atlikus parengiamuosius darbus ant Naikupės gatvėje esančio pastato stogo planuojama įrengti saulės elektrinę. Augusto Didžgalvio nuotr.

1966 m. statybos pastatas yra F energinės klasės, po modernizacijos bus pasiekta B klasė, o energijos sąnaudos mažės apie 67 proc. Pastato modernizavimo projektas apims išorės sienų, cokolio ir stogo šiltinimą, langų ir išorės durų keitimą, išorės perdangos šiltinimą, elektros, šildymo ir karšto vandens tiekimo, vėdinimo, apšvietimo, šalto vandens tiekimo ir nuotekų sistemų atnaujinimą ir modernizavimą, tambūrų ir laiptinių remontą, teritorijos sutvarkymą.

Modernizacijos projekto metu bus numatyta galimybė ant šio pastato stogo įrengti saulės elektrinę, tačiau pati elektrinė bus įrengta kitu etapu. Prie pastato bus įrengtos dvi elektromobilių įkrovimo stotelės.

Pastatas bus pilnai pritaikytas žmonėms su negalia, jie galės savarankiškai patekti į pastatą, laisvai jame judėti ir naudotis visomis lankytojams skirtomis patalpomis. Bus įrengtas neįgaliesiems skirtas keltuvas viduje, pritaikyti pagrindinis įėjimas į pastatą, lankytojų aptarnavimo patalpos ir praėjimai į jas, koridoriai, holai, sanitarinis mazgas, evakuacijos išėjimai ir kt.

Tuo pačiu bus sutvarkytos pastato prieigos: įrengta nauja nuogrinda aplink pastatą, sutvarkyti pėsčiųjų takai, automobilių aikštelėje sužymėtos parkavimo vietos, įskaitant vietas su įspėjamaisiais paviršiais žmonėms su individualiais poreikiais, įrengtos dviračių parkavimo atramos, įgyvendinti privalomi reikalavimai dėl ugniagesių ir gelbėjimo automobilių privažiavimo ir manevravimo teritorijoje. Tiek pastato darbuotojų, tiek lankytojų patogumui bei poilsiui planuojama sutvarkyti ir vidinį pastato kiemelį: įrengti želdynus, gėlynus ir poilsio zoną su suoliukais bei stalais.

Abu projektai bus įgyvendinti per metus. Projektai įgyvendinami pasitelkus Europos Sąjungos fondų bei Turto banko lėšas. 
Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2023-06-09 07:08
Verslo miestelių plėtrą Lietuvoje vykdanti „SBA Urban“ startavo su pirmojo „Urban HUB“ statybų darbais Kauno rajone. Numatoma, kad didžiausias Baltijos šalyse prekybos, biurų ir logistikos (ang. stock-office) projektas bus baigtas per rekordiškai trumpą laiką. Daugiau nei 70 tūkst. kv. m ploto miest...
nuotrauka
2023-06-06 12:36
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Realco“ pasirašė sutartį su „Veikmės statyba“ dėl sostinės centriniame verslo rajone plėtojamo verslo centro „Hero“ statybų. Bendrovė pasirinkta verslo centro konstruktyvo statyboms, kurias numatyta baigti kitų metų spalio mėnesį. Užbaigti statyti verslo ce...
nuotrauka
2023-06-05 13:26
Per balandį ir gegužę pasirašius sutartis su projektuotojais, iki 2026 m. Vilniuje atsidarys dar keturios naujos įvairaus amžiaus vaikams skirtos švietimo įstaigos: darželis Balsiuose (Aušrinės g. 10A), darželis Šnipiškėse (Kernavės g. 82), progimnazija Pavilnyje (S. Lozoraičio g. 95) bei progimnazi...
nuotrauka
2023-06-02 11:31
Sostinės gyventojai ir miesto svečiai jau gali išvysti beveik išbaigtą JAV architekto Danielio Libeskindo projektuoto, Konstitucijos prospekte kylančio verslo centro „Artery“ išorės vaizdą. Pastate vyksta užbaigiamieji, daugiau nei metus trukę, fasado stiklinimo darbai. Pasak projekto vystytojų, sta...
nuotrauka
2023-06-02 10:15
Bendrovė BAUMIT, į Lietuvą tiekianti fasadų sistemas, atidarė didžiausią Baltijos šalyse „BAUMIT Life“ fasadų centrą - bendradarbystės erdvę, kuri veikia naujose įmonės patalpose Vilniuje, Ukmergės g. 364.
nuotrauka
2023-06-01 14:50
Darželių laukiančioms jaunoms vilniečių šeimoms džiugi žinia – pasirašyta rangos sutartis dėl darželio augančiame Pilaitės rajone. Planuojama, kad mažieji darželį galės pradėti lankyti 2026-aisiais. Numatoma, kad ugdymo įstaigą galės lankyti iki 320 vaikų: 16 ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo ...
nuotrauka
2023-06-01 12:22
Nesandari stogo danga ir vandens nuvedimo sistema, savaiminiai augalai ant pastato, drėgmės pažeisti konstrukcijų elementai – tokios ir panašios problemos kamuoja daugelį vertingų istorinių Lietuvos pastatų. Šią situaciją gerai žino Kultūros infrastruktūros centro Kultūros paveldo prevencinės prieži...
nuotrauka
2023-05-31 09:49
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Realco“ rinkoje ketina pasiskolinti apie 60 proc., arba iki 67 mln. eurų, lėšų Vilniaus centrinėje dalyje statomam verslo centrui „Hero“, į kurį iš viso investuos 112 mln. eurų.
nuotrauka
2023-05-29 14:50
Nekilnojamo turto plėtros kompanija „Hanner“ gavo leidimą verslo centro „Business Stadium Central“ sostinės Rinktinės gatvėje statyboms. Darbus įmonė planuoja pradėti iš karto, investicijos sieks 60 mln. eurų.
nuotrauka
2023-05-29 11:00
Skaitmeninius sprendimus statybos ir gamybos pramonei sėkmingai vysčiusios Lietuvos įmonės sutelkia jėgas naujam etapui prancūzų kapitalo grupėje.
nuotrauka
2023-05-23 14:49
Vilniaus daugiafunkcio komplekso Šeškinėje projektas keliasi į naują etapą – šiandien, gegužės 23 d., išduotas statybos leidimas Nacionaliniam stadionui ir jame įsikursiančiam sporto muziejui. Stadiono statybos darbai – kartu su visu Daugiafunkciniu kompleksu – turėtų būti baigti 2025 m. Projektą vy...
nuotrauka
2023-05-22 09:53
Estijos kapitalo bankas „Bigbank“ suteikė 9,8 mln. eurų finansavimą NT vystymo grupei „Lithome“, įgyvendinančiai aukštos klasės gyvenamąjį kompleksą Vilniaus Naujamiestyje – „Algirdo promenada“. Bendros investicijos į 119 butų ir 10 komercinių patalpų kompleksą sieks 14,5 mln. eurų, o komplekso dydi...
nuotrauka
2023-05-18 11:58
„Eika“ įmonių grupei priklausantis nutolęs saulės elektrinės parkas Klaipėdos rajone jau gamina elektros energiją. Nuo 2023 pavasario 5 megavatų bendros galios elektrinė aprūpina apie 85 proc. „Eika“ grupės dabartinio energijos poreikio.
nuotrauka
2023-05-18 08:04
Statybos pramonė ieško būdų, kaip pagaminti tokius gaminius, kurie pastatams padėtų kuo taupiau naudoti energiją ir būtų tvarūs – paliktų kuo mažesnį anglies dvideginio pėdsaką ir būtų perdirbami. Vienas tokių gaminių – BIOPORAS, kuris naudojamas kaip efektyvi termoizoliacinė medžiaga.
nuotrauka
2023-05-18 06:46
Vyriausybė pritarė Finansų ministerijos pateiktam A. Goštauto gatvės administracinio kvartalo konversijos pirmojo etapo investiciniam projektui. Šis projektas apima pastato, esančio A. Goštauto g. 11, kapitalinį remontą. Skaičiuojama darbų vertė siekia 16,185 mln. eurų, darbus ketinama baigti 2025 m...
nuotrauka
2023-05-18 06:20
Fondas „East Capital Real Estate Fund IV“ susitarė dėl dviejų Vilniuje esančių 10 aukštų biurų pastatų – „Duetto A“ ir „Duetto B“, kurių bendras nuomai skirtas plotas sudaro 17 260 kv. m. Sandoris bus užbaigtas 2023 m. birželio pradžioje.
nuotrauka
2023-05-15 09:39
Lietuvos zoologijos sodo renovacija jau beveik pasiekė tikslą – įgyvendinta daugiau nei 80 proc. numatytų darbų. Pastatyti daugumos gyvūnų vidaus bei žiemojimo pastatai, lauko voljerai, baigtas rekonstruoti senasis žirafų, zebrų pastatas, pastatytas apžvalgos bokštas su liftu, pilnai įrengtas takas ...
nuotrauka
2023-05-15 09:36
Pilnai rekonstravęs vieną universiteto bendrabutį, Kauno technologijos universitetas (KTU) toliau modernizuoja turimus gyvenamosios paskirties pastatus. Siekiant sukurti šiuolaikišką, studento poreikius atitinkančią gyvenamąją aplinką, šiuo metu ruošiami dar kelių KTU bendrabučių rekonstrukcijos pro...
nuotrauka
2023-05-10 13:57
Tradiciškai gegužės pradžioje Videniškių (Molėtų r.) Šv. Lauryno bažnyčioje ir vienuolyno muziejuje paminėta palaimintojo Mykolo Giedraičio diena. Kultūros infrastruktūros centro (KIC) užsakymu pernai buvo atlikti koplyčios ir zakristijų stogų, fasadų tvarkybos (remonto) darbai.
nuotrauka
2023-05-09 07:49
Pavasaris, kaip rodo ilgametė specialistų patirtis, yra geriausias metas apšiltinti sienas ir stogą. Itin svarbu, kad statybų ekspertams siūloma vis daugiau patikimų sprendimų, kurių vienas populiariausių – greičiausio stingimo putų klijai rinkoje „FOME FLEX 60 Seconds Fast Fix“.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas