2021 lapkričio 29 d. pirmadienis, 8:03
Reklama  |  facebook

Turto bankas: pajamų augimą lėmė perėjimas nuo panaudos prie nuomos santykių

2021-10-23 07:38
Valstybės nekilnojamąjį turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas per pirmąjį šių metų pusmetį gavo 9,9 mln. eurų pajamų, tai yra 85 proc. daugiau nei tuo pat metu pernai, kai pajamos siekė 5,34 mln. eurų. Kaip ir prognozuota, šį pajamų augimą lėmė perėjimas nuo panaudos prie nuomos santykių. Nuomos pajamos nukreipiamos į valstybei priklausančių pastatų atnaujinimą bei modernizavimą, darbo sąlygų gerinimą.
nuotrauka
Turto banko / FB nuotr.


Minimos įmonės
Turto bankas, VĮ,
Administracinės paskirties valstybės nekilnojamojo turto valdymo ir priežiūros paslaugų pajamos pirmąjį šių metų pusmetį sudarė apie 59 proc. visų Turto banko pajamų – viso 5,86 mln. eurų. Palyginti su 2020 m. pirmuoju pusmečiu, šios pajamos buvo 3,27 mln. eurų didesnės.

2020-ųjų pabaigoje įvykdžius paskutinį – šeštąjį valstybės administracinio nekilnojamojo turto centralizavimo etapą, kaip praneša Turto bankas, nuo šių metų pradžios centralizuotai valdomas administracinės paskirties valstybės turtas yra suteikiamas ne panaudai (neatlygintinai), o nuomai. Šis pokytis palietė 140 valstybės institucijų, kurios tapo Turto banko klientėmis. Turto nuoma, kaip ir tikėtasi, paskatino institucijas atsisakyti nereikalingo turto, o Turto bankui leidžia užtikrinti finansinius išteklius valstybės turto atnaujinimui.

„Šiuo metu intensyviai dirbame ir vėliausiai kitų metų pirmąjį ketvirtį baigsime net 24 objektų, kurie bus modernizuojami 2022–2023 metais, projektavimą. Investicijos į šiuos objektus perkops 50 mln. eurų“, – pranešime cituojamas Turto banko generalinis direktorius Mindaugas Sinkevičius. Iš viso per artimiausius dešimt metų į centralizuotai valdomo turto atnaujinimą bei naujų projektų vystymą Turto bankas investuos apie 255 mln. eurų

„Ruošdamiesi nuomos santykiams, atnaujinome informacines sistemas, įdiegėme klientų užklausų valdymo sistemą, klientų aptarnavimo standartą, ir toliau peržiūrime ir tobuliname apskaitos bei viešųjų pirkimų procesus. Džiugu, kad padidėjusios administracinio turto apimtys, COVID-19 pandemijos situacija bei kiti veiksniai neturėjo neigiamos įtakos Turto banko klientų aptarnavimo kokybei. Atvirkščiai, mums pavyko pertvarkyti įmonės veiklą, pritaikant prie pasikeitusių sąlygų, o klientų pasitenkinimas Turto banko teikiamomis paslaugomis bei aptarnavimu augo ir buvo keliais punktais aukštesnis nei prognozuota“, – pasiektus rezultatus teigiamai vertina Turto banko vadovas.

Pirmojo šių metų pusmečio pabaigoje Turto bankas valdė 681 tūkst. kv. m administracinės paskirties valstybės turto, kurio vertė siekė 467,1 mln. eurų. Tuo pačiu metu pernai Turto banko portfelyje buvo 595,4 tūkst. kv. m, o turto vertė siekė 409,4 mln. eurų. Portfelio pokytį sudaro paskutiniu – šeštuoju etapu 2020 m. perimtas valdyti turtas.

Šiais metais ženkliai išaugę valstybei nebereikalingo nekilnojamojo turto pardavimų apimtys lėmė ir Turto banko pajamų už šios veiklos vykdymą augimą – jos sudarė net penktadalį pirmojo šių metų pusmečio įmonės pajamų arba 1,9 mln. eurų. Dar 571 tūkst. eurų pajamų gauta už bešeimininkio, konfiskuoto, valstybės paveldėto ir perduoto nekilnojamojo turto pardavimą.

Išaugus valdomo turto portfeliui, šiais metais didėjo išlaidos jo priežiūrai, remontams, priimta daugiau darbuotojų, kurie ne tik vykdo turto priežiūrą, bet ir ruošiasi plataus masto centralizuotai valdomo valstybės administracinio turto modernizacijos programai. Turto banko sąnaudos pirmąjį šių metų pusmetį siekė 8,44 mln. eurų ir buvo beveik 3 mln. eurų didesnės nei tuo pačiu metu pernai, kai sudarė 5,46 mln. eurų. Pirmąjį šių metų pusmetį palyginus su tuo pačiu periodu prieš metus amortizacijos ir nusidėvėjimo išlaidos augo 20 proc. (nuo 1,88 iki 2,25 mln. eurų), priežiūros ir eksploatacijos – 87,5 proc. (nuo 735 tūkst. Eurų iki 1,38 mln. eurų), remonto išlaidos augo net penkis kartus (nuo 179 tūkst. eurų iki 950 tūkst. eurų) ir, pradėjus suplanuotus remontus bei atnaujinimo projektus, toliau ženkliai augs.

Tarp didžiausių šiuo metu Turto banko vykdomų projektų – į pabaigą judanti šįmet pradėta naujojo LR Vadovybės apsaugos tarnybos biuro pastato rekonstrukcija T. Ševčenkos g. Vilniuje. Šio projekto vertė 10,74 mln. eurų. Jau įvyko Vilniaus miesto 5-ojo policijos komisariato ir kelių policijos pastato Sietyno g. Vilniuje rangos darbų konkursas, dar šįmet tikimasi pasirašyti sutartį su konkurso nugalėtoju ir pradėti šį 15 mln. eurų vertės projektą.

Grynasis Turto banko pelnas pirmąjį šių metų pusmetį sudarė 1,49 mln. eurų. 2021 m. pirmojo pusmečio EBITDA, lyginant su 2020 m. pirmuoju pusmečiu, padidėjo nuo 1,75 iki 3,69 mln. eurų.
Statybunaujienos.lt
Aktualijos

nuotrauka
2021-11-26 08:36
Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdyba atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimo kyšininkavimo, papirkimo ir piktnaudžiavimo Biržų rajono savivaldybėje. Įtarimai pareikšti 5 asmenims, tarp kurių – Biržų rajono savivaldybės meras, buvęs savivaldybės administracijos direktorius ir buvęs Seimo...
nuotrauka
2021-11-26 06:25
Seimas po svarstymo pritarė Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo pakeitimo projektui, kuriuo siekiama padidinti būsto šildymo išlaidų kompensacijos gavėjų aprėptį, būsto šildymo išlaidų kompensacijos adekvatumą ir taip sumažinti finansinę naštą nepasiturintiems gyventoj...
nuotrauka
2021-11-25 17:12
Aplinkos ministras Simonas Gentvilas sveikina teisėsaugos institucijų veiksmus skaidrinant statybų ir teritorijų planavimo priežiūrą.
nuotrauka
2021-11-25 16:42
Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Centrinė tyrimų valdyba atlieka stambaus masto ikiteisminį tyrimą dėl įtariamos korupcijos teritorijų planavimo ir statybų valstybinės priežiūros srityse.
nuotrauka
2021-11-25 08:36
Spalio pabaigoje teismų organizuota nemokamų teisinių konsultacijų diena parodė, kad kaip ir kasmet dažniausiai žmonės teiravosi apie skyrybas, išlaikymo vaikams priteisimą ar paveldėjimo priėmimą. Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų teisėja Agnė Surblienė atsako į labiausiai rūpimus klausimus apie pa...
nuotrauka
2021-11-25 07:47
Vyriausybė pritarė nuo 2023 m. laipsniškai atsisakyti šildymui naudojamo iškastinio kuro subsidijų, iki šiol taikomų angliai, koksui, lignitui, „raudonajam“ dyzelinui, suskystintoms naftos dujoms balionuose. Nuo 2023 m. akcizu taip pat bus apmokestinamos ir šildymui skirtos durpės.
nuotrauka
2021-11-25 07:40
Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdyba, gavusi Neringos mero pranešimą apie pasiūlytą kyšį, pradėjo ikiteisminį tyrimą. Šį ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai, o jį atlieka STT...
nuotrauka
2021-11-24 16:05
Lietuviška sutelktinio investavimo platforma „Nordstreet“ gavo Lietuvos banko licenciją, kuri įgalina įmonę leisti elektroninius pinigus. Naujoji el. pinigų įstaiga – „NS PAY“ leidžia priimti bei saugoti investuotojų lėšas, o jų investuotojai gauna prieigą prie šių lėšų ir tokiu būdu gali investuoti...
nuotrauka
2021-11-24 09:40
„Luminor“ bankas investicijų valdymo įmonės „Union Asset Management“ nekilnojamojo turto investiciniam fondui „Union RE Core Fund I“ suteikė 12,8 mln. eurų finansavimą, skirtą 17,7 tūkst. kv. metrų ploto industriniam pastatų kompleksui Kauno mieste įsigyti.
nuotrauka
2021-11-23 14:37
Seimui priėmus Statybos įstatymo ir Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros įstatymo pataisas, statybos užbaigimo procedūros bus skaidresnės, paprastesnės ir ne taip ilgai užtruks.
nuotrauka
2021-11-22 14:36
Kol kas visas Lietuvoje naudojamas biometanas yra importuojamas ir Lietuvoje negaminamas. Artimiausiais metais situacija turėtų pasikeisti – viena pirmųjų biometano dujų gamybos jėgainių iki 2023 m. turėtų iškilti prie Panevėžio, Šilagalyje, netoli magistralės „Via Baltica“. Biometanas bus saugiai g...
nuotrauka
2021-11-22 09:32
Vėjo energetika Lietuvoje demonstruoja augimo šuolį – „Wind Europe“ duomenimis, trečiąjį metų ketvirtį pagal užsakytų vėjo jėgainių kiekį Lietuva buvo antra Europoje, tačiau pagal iš vėjo pagaminamos elektros energijos kiekį vis dar atsilieka nuo Europos vidurkio ir ypač stipriai atsilieka nuo vėjo ...
nuotrauka
2021-11-22 09:12
Artėjant žiemos sezonui Užimtumo tarnybos laisvų darbo vietų registre užregistruota 56,1 tūkst. darbo pasiūlymų. Tai itin gausus pasirinkimas ir darbo ieškantiems, ir darbą keičiantiems žmonėms. Dabar Lietuvoje darbo paklausa net 50,8 proc. didesnė nei pernai spalį.
nuotrauka
2021-11-22 07:14
Latvijos įmonė „PreferRent“ sukūrė statybinės technikos nuomos platformą, kuri suveda statybinės technikos, statybinės įrangos nuomos bendroves ir įmones, kurioms šios technikos reikia darbui.
nuotrauka
2021-11-22 07:03
Jonušo Radvilos rūmų pastatų komplekso ir jo prieigų Vilniaus g. 24, Vilniuje, tarptautinio atviro architektūrinio projekto konkursas artėja prie galutinės vertinimo eilės sudarymo. Vertinimo komisija iš konkursui pateiktų darbų, kurie nebuvo atmesti pagal konkurso sąlygas, sudarė preliminarią archi...
nuotrauka
2021-11-20 07:24
Seime po svarstymo pritarus Gėlo požeminio vandens gavybos gręžinių įteisinimo laikinojo įstatymo projektui, socialinių tinklų erdvėje pasirodė nepagrįstų baimių ir mitų apie šio įstatymo tikslą.
nuotrauka
2021-11-20 07:11
Savivaldybių administracijos ir regioniniai atliekų tvarkymo centrai (RATC) jau gali teikti paraiškas individualiems antrinių žaliavų konteineriams įsigyti. Tam iš Atliekų prevencijos ir tvarkymo programos skirta 1,6 mln. eurų.
nuotrauka
2021-11-19 07:16
Didžiausios Estijos statybų bendrovės investavo į šioje šalyje lyderio pozicijas užimančią ir Lietuvoje vis aktyviau naudojamą statybos projektų biudžetų kontrolės ir valdymo programinės įrangos platformą „Bauwise“. Su šia platforma sėkmingai dirba generaliniai rangovai, nekilnojamojo turto vystytoj...
nuotrauka
2021-11-19 07:13
Architektų ir teritorijų planavimo vadovų profesinis atestavimas nuo šiol bus skaidresnis ir aiškesnis. Už tai atsakingi Architektų rūmai privalo užtikrinti, kad Architektų profesinio atestavimo komisijos sprendimai būtų objektyvūs ir nešališki, ji prisiimtų atsakomybę už savo išvadų pagrįstumą.
nuotrauka
2021-11-18 17:30
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad gyventojai, turintys nekilnojamojo turto (NT), kurio bendra mokestinė vertė viršija 150 tūkst. eurų ribą, Nekilnojamojo turto mokesčio deklaracijas pateikti ir mokestį sumokėti turi iki gruodžio 15 d. Iki šios dienos jau apie 900 mokesčių mokėtojų...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

„Business Garden“ projekte – aplinkotvarkos elementų ir augalų dermė

Vilniuje baigiamas statyti „Do architects“ projektuotas biuro pastatų kompleksas „Business Garden Vilnius“, kurio aplinkos sutvarkymo klausimus spręsti ir įgyvendinti padėjo UAB „Betono moza...