2024 gegužės 24 d. penktadienis, 4:15
Reklama  |  facebook

Turto banko valdomi pastatai Šiauliuose ruošiami modernizavimui

2022-11-17 16:01
Pradėjęs modernizuoti savo valdomus pastatus Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje bei kituose šalies miestuose, Turto bankas nepaliks nuošalyje ir savo valdomo turto Šiauliuose. Planuojama, jog jau gruodį prasidės Vilniaus g. 265, Šiauliuose esančio pastatų komplekso, kuriame įsikūrusi Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI), modernizacijos darbai. Modernizacijai rengiamas ir didžiausias Turto banko valdomas objektas Šiauliuose – Ežero g. 17 esantis Sodros pastatas.
nuotrauka
Ežero gatvėje, Šiauliuose esantis Sodros pastatas ruošiamas modernizavimui. Augusto Didžgalvio nuotr.


Minimos įmonės
Turto bankas, VĮ,
HSC Baltic, UAB
VMI (Valstybinė mokesčių inspekcija),
SODRA,
Modernizuoti planuojama vieną iš trijų Vilniaus g. 265 esančio pastatų komplekso korpusų. Kiti du korpusai buvo modernizuoti VMI rūpesčiu dar iki šį turtą perimant Turto bankui. Modernizuojamas korpusas yra 910 kv. m ploto, jame – 46 darbo vietos. Pastatas šiuo metu yra itin neefektyvus, jis tenkina žemos F energinės klasės reikalavimus, po modernizacijos bus pasiekta B klasė, vien pastato šildymui reikės perpus mažiau energijos nei šiuo metu (62 MWh sutaupymas).

„Mūsų valdomo pastato Šiauliuose modernizavimo tikslas yra ne tik sumažinti energijos sąnaudas, tačiau kartu ir atkurti bei pagerinti pastato ir jo inžinerinių sistemų fizines savybes. Įgyvendinus šio pastato modernizaciją bus ne tik sumažintos išlaidos šildymui, bet užtikrinamas geresnis patalpų mikroklimatas ir pasiekiamas aukštesnis komforto lygis ten dirbsiantiems darbuotojams. Lankytojus ir interesantus taip pat pasitiks atnaujinta vidaus aplinka – kur kas patrauklesnė, modernesnė ir jaukesnė“, – apie Turto banko valdomo pastato Šiauliuose modernizaciją pasakoja Turto banko pranešime cituojamas įmonės vadovas Mindaugas Sinkevičius.

Planuojama apšiltinti pastatą (jo perdangas, ir išorines sienas), pakeisti visus langus ir lauko duris, bus įrengtos vėdinimo ir vėsinimo sistemos, automatizuotas jų valdymas, sukurta galimybė ir įdiegtos techninės priemonės reguliuoti patalpų oro temperatūrą pagal kiekvienos patalpos poreikius. Todėl galima bus sumažinti ilgesnį laiką nenaudojamų ar tuščių patalpų šildymą.

Pastate bus visiškai atnaujintos elektros energijos tiekimo, apšvietimo, vandentiekio ir nuotekų inžinerinės sistemos, įrengtos vaizdo stebėjimo, apsaugos, įėjimo kontrolės ir gaisro signalizacijos. „Sutvarkysime lauko inžinerines komunikacijas, parkavimo vietas, atnaujinsime pėsčiųjų ir važiuojamosios dalies dangas, įrengsime teritorijos apšvietimą. Taip pat įrengsime vieną elektromobilių įkrovimo stotelę, paruošime komunikacijas dar aštuonioms parkavimo vietoms turėti galimybę įrengti įkrovimo stoteles“, – apie numatomus aplinkos prie pastato Šiauliuose, Vilniaus g. 265, pokyčius pasakoja Turto banko vadovas.

turto bankas Šiauliai

Atliekama didžiausio mieste įmonės valdomo pastatų komplekso stogų apkrovos ekspertizė. Augusto Didžgalvio nuotr.

Senuose pastatuose daug rūpesčių turi ne tik judėjimo negalią turintys žmonės, bet ir senyvo amžiaus asmenys. Atliekant modernizacijos darbus jis bus pilnai pritaikytas žmonėms su specialiais poreikiais – akliesiems, turintiems judėjimo negalią. Bus įrengtos jiems dedikuotos parkavimo vietos, takai su specialiu ženklinimu, nuožulnus keltuvas, tualetų patalpos pritaikytos šių žmonių poreikiams.

Atsižvelgiant į tai, kad saulės elektrinės ateityje taps daugelio visuomeninių pastatų dalimi, o žalioji energetika tampa vienu iš pagrindinių  prioritetų, pastate bus numatytos vietos saulės elektrinės inžinierinėms komunikacijoms. Turto bankas planuoja įrengti 86 kW galios saulės elektrinę ant visų trijų pastatų komplekso stogų, tačiau galutinis sprendimas priklausys nuo stogų apkrovos ekspertizės išvadų.

Bendra visų darbų vertė siekia daugiau kaip vieną milijoną eurų (1,185 mln. Eur). Modernizavimo rangos darbų sutartis pasirašyta su UAB „HSC Baltic“, kuri įgyvendina jau ne vieną valstybės pastatų modernizacijos projektą. Projektas įgyvendinamas pasitelkus Europos Sąjungos fondų bei Turto banko lėšas.

Šiuo metu taip pat atliktas Ežero g. 17, Šiauliuose esančio Sodros pastato energijos vartojimo auditas, baigiamas rengti modernizacijos projektas bei ruošiamasi teikti paraišką ES fondų finansavimui gauti. Gavus finansavimą, kitais metais planuojama skelbti šio objekto modernizacijos darbų konkursą.

Iš viso Turto bankas Šiauliuose valdo 26 objektus, kurių bendras plotas daugiau nei 34 tūkst. kv. m. Ilgainiui, modernizavus objektus, atsisakius energiškai neefektyvaus ar perteklinio ploto, numatoma sumažinti valdomą plotą iki 27 tūkst. kv. m.

Turto banko įgyvendinamos valstybės administracinių pastatų modernizacijos programos tikslas –  didinti energijos vartojimo viešiesiems pastatams šildyti ir apšviesti efektyvumą, mažinti į atmosferą išmetamų, šiltnamio efektą sukeliančių, dujų (CO2) kiekį, užtikrinti viešųjų pastatų infrastruktūros atitikimą higienos normos reikalavimams. 
Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-05-23 13:36
Didžiausia pasaulyje lanksčiai nuomojamų įrengtų darbo vietų kompanija IWG, kuriai priklauso biurų nuomos tinklas „Regus", verslo centre „U219" Vilniuje steigia naują darbo erdvę. Joje bus sukurtos hibridiniam darbui pritaikytos darbo vietos, privatūs biurai, posėdžių salės ir kūrybinės erdvės. Biur...
nuotrauka
2024-05-23 10:47
„Pro Kapital Lietuva" pasirinko finansinį partnerį plėtojamo aukščiausios klasės NT projekto Vilniaus senamiestyje įgyvendinimui – pasirašyta sutartis su „Šiaulių banku" dėl 13,2 mln. eurų paskolos.
nuotrauka
2024-05-22 17:24
„EIKA Development" valdomame, naujai statomame verslo centre „Jasinskio 2" daugiau nei pusė ploto jau yra išnuomota: čia įsikurs advokatų kontora „Ellex Valiūnas" bei į kokybiškas, modernias patalpas kelsis ir Nyderlandų karalystės ambasada, kuri sudarė sutartį dėl 552 kv. m ploto patalpų nuomos.
nuotrauka
2024-05-21 14:36
Investicija į nekilnojamąjį turtą (NT) lietuviams visada buvo viliojantis pasirinkimas, tai atskleidė ir pandemija, kai dažnas puolė ieškoti antro būsto pajūryje ar sodybos užmiestyje. Pranešime cituojamas NT ekspertas Marius Bružas sako, kad nors šis bumas jau praėjo, išskirtinio būsto poreikis yra...
nuotrauka
2024-05-21 13:13
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ verslo centro „Business Stadium Central“ vidaus inžinerinių sistemų montavimo rangovais pasirinko Lietuvos įmones „Aktinis“, „Todera“, „Ivalta“, „PoolPro“. Bendra su rangovais sudarytų sutarčių vertė – 5,6 mln. eurų.
nuotrauka
2024-05-21 12:56
Kada prekybos centras gali vadintis tvariu? Ar tam užtenka deramai surūšiuoti atliekas ir pakeisti lemputes? Vienas iš technologiškai pažangiausių „Nordika“ tvarumo aspektų – R8 tech įrankio, kuris paremtas dirbtiniu intelektu, naudojimas. Ši automatizavimo sistema valdo prekybos centro šildymo, vė...
nuotrauka
2024-05-21 09:50
Dar prieš kelerius metus prie rekordinio efektyvumo saulės elementų kūrimo prisidėję Kauno technologijos universiteto (KTU) chemikai šiemet išradimą dar patobulino. Pasak jų, tai – itin svarbus žingsnis link naujos kartos saulės elementų gamybos.
nuotrauka
2024-05-21 07:11
Apie 40 % visų šalčio tiltų pastate susidaro dėl sienų ir kolonų. Ir tai lemia apie 10 % šildymo energijos nuostolių. Vokietijos įmonė SCHÖCK BAUTEILE GmbH sukūrė ir rinkai pasiūlė tvarių, patogių ir aukštos kokybės sprendimų – SCHÖCK SCONNEX gaminių asortimentą, prisidedantį prie tvaraus pastato ko...
nuotrauka
2024-05-20 14:25
Tankiai gyvenamame Vilniaus Pašilaičių rajone atsiras dar vienas valstybinis lopšelis-darželis, kurį galės lankyti 280 vaikų. Projektui jau išduotas statybą leidžiantis dokumentas ir, jei procesas vyks sklandžiai, statyba turėtų prasidėti iki kitų metų ir trukti apie dvejus metus. Priimti vaikus dar...
nuotrauka
2024-05-20 11:09
Oficialiai pažymėtas Tauragės daugiafunkcės arenos antrasis statybų etapas – į būsimus sporto ir kultūros centro pamatus įkasta simbolinė laiko kapsulė ateities kartoms. Tikimasi, kad itin laukta ir regionui svarbi arena įneš dar daugiau kultūros ir galimybių sportuoti į visos apskrities gyvenimą. ...
nuotrauka
2024-05-20 10:51
Ekonomikos ir inovacijų ministerija investuoja į Lietuvoje veikiančių verslo paslaugų centrų modernizavimą. Skelbiamas 2,4 mln. eurų kvietimas teikti projektų įgyvendinimo planus verslo paslaugų centrams, norintiems automatizuoti savo veiklos procesus.
nuotrauka
2024-05-17 07:46
Rekonstruotas Kauno apskrities VPK Kauno miesto Nemuno policijos komisariato pastatas. Atlikti rekonstrukcijos darbai kainavo apie 1,2 mln. Eur.
nuotrauka
2024-05-15 08:46
Aukštaitijos sostinėje toliau tęsiami tarptautinės plaukimo federacijos (FINA) standartus atitiksiančio daugiafunkcio sporto ir sveikatingumo centro „Aukštaitija“ rekonstravimo darbai. Kyla priestatas, kuriame bus įrengtas 10-ies takelių, 50 metrų ilgio tarptautinius standartus atitinkantis baseinas...
nuotrauka
2024-05-15 08:30
Vilniaus vakarinėje dalyje, šalia Buivydiškių tvenkinio, neseniai iškilęs modernus 5 aukštų biurų pastatas „Vestum" vilioja nuomininkus. Naujasis nekilnojamojo turto objektas vienoje iš pagrindinių Vilniaus miesto sankryžų, kur susikerta Šiaurinė gatvė ir Vakarinis aplinkkelis, pirmiausia domina pat...
nuotrauka
2024-05-14 10:50
Praėję metai UAB „Merko statyba“ buvo sėkmingi naujai pasirašytomis generalinės rangos sutartimis. Šiais metais jau matomi akivaizdūs jų rezultatai – 2024 metų pirmo ketvirčio UAB Merko statyba apyvarta iš generalinės rangos sutarčių pasiekė 49 mln. eurų. Palyginimui – 2023 metų pirmą ketvirtį šis s...
nuotrauka
2024-05-10 09:10
Pirmieji keturi šių metų mėnesiai pagal įregistruotų nekilnojamojo turto (NT) sandorių skaičių atsilieka nuo praėjusių metų – reikšmingesnių pokyčių neįnešė ir balandžio mėnuo, skelbia įregistruotus NT sandorius analizuojantis Registrų centras.
nuotrauka
2024-05-10 08:09
„Turto bankas“ paskelbė išskirtinį aukcioną laikinojoje sostinėje – parduodamas prestižinis administracinis pastatas su inžineriniais statiniais ir žemės sklypo dalimi centrinėje Kauno miesto dalyje, Laisvės alėjoje. Pradinė kaina aukcione, nustatyta nepriklausomų vertintojų, siekia 1, 7 mln. eurų.
nuotrauka
2024-05-09 09:36
Akcinė bendrovė „Via Lietuva“ gegužės mėnesio pradžioje pradeda konsultacijas dėl Valstybinio ir privataus kapitalo partnerystės principu vystomų projektų įgyvendinimo galimybių. Šio finansavimo modelio pritaikymas leistų kur kas greičiau įgyvendinti svarbiausius šalies kelių infrastruktūros gerinim...
nuotrauka
2024-05-09 07:20
Įmonė „Ukmergės gelžbetonis“ jau trečius metus gamina pilkąjį polistireninį putplastį BIOPORĄ. Šios termoizoliacinės medžiagos gamybai naudojamos ne iškastinės, o iš atsinaujinančių energijos šaltinių gaunamos žaliavos, t. y. nafta keičiama biodujomis, gautomis iš maisto atliekų.
nuotrauka
2024-05-07 10:09
Į vienos didžiausių pastatų priežiūros ir inžinierinių sprendimų grupių Baltijos šalyse „Civinity" valdybą paskirtas naujas nepriklausomas valdybos narys – pasaulyje pirmaujančios mobilumo paslaugas teikiančios technologijų bendrovės „Trafi" bendraįkūrėjas Martynas Gudonavičius.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas