2023 vasario 6 d. pirmadienis, 5:17
Reklama  |  facebook

Turto banko valdomi pastatai Šiauliuose ruošiami modernizavimui

2022-11-17 16:01
Pradėjęs modernizuoti savo valdomus pastatus Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje bei kituose šalies miestuose, Turto bankas nepaliks nuošalyje ir savo valdomo turto Šiauliuose. Planuojama, jog jau gruodį prasidės Vilniaus g. 265, Šiauliuose esančio pastatų komplekso, kuriame įsikūrusi Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI), modernizacijos darbai. Modernizacijai rengiamas ir didžiausias Turto banko valdomas objektas Šiauliuose – Ežero g. 17 esantis Sodros pastatas.
nuotrauka
Ežero gatvėje, Šiauliuose esantis Sodros pastatas ruošiamas modernizavimui. Augusto Didžgalvio nuotr.


Minimos įmonės
Turto bankas, VĮ,
HSC Baltic, UAB
VMI (Valstybinė mokesčių inspekcija),
SODRA,
Modernizuoti planuojama vieną iš trijų Vilniaus g. 265 esančio pastatų komplekso korpusų. Kiti du korpusai buvo modernizuoti VMI rūpesčiu dar iki šį turtą perimant Turto bankui. Modernizuojamas korpusas yra 910 kv. m ploto, jame – 46 darbo vietos. Pastatas šiuo metu yra itin neefektyvus, jis tenkina žemos F energinės klasės reikalavimus, po modernizacijos bus pasiekta B klasė, vien pastato šildymui reikės perpus mažiau energijos nei šiuo metu (62 MWh sutaupymas).

„Mūsų valdomo pastato Šiauliuose modernizavimo tikslas yra ne tik sumažinti energijos sąnaudas, tačiau kartu ir atkurti bei pagerinti pastato ir jo inžinerinių sistemų fizines savybes. Įgyvendinus šio pastato modernizaciją bus ne tik sumažintos išlaidos šildymui, bet užtikrinamas geresnis patalpų mikroklimatas ir pasiekiamas aukštesnis komforto lygis ten dirbsiantiems darbuotojams. Lankytojus ir interesantus taip pat pasitiks atnaujinta vidaus aplinka – kur kas patrauklesnė, modernesnė ir jaukesnė“, – apie Turto banko valdomo pastato Šiauliuose modernizaciją pasakoja Turto banko pranešime cituojamas įmonės vadovas Mindaugas Sinkevičius.

Planuojama apšiltinti pastatą (jo perdangas, ir išorines sienas), pakeisti visus langus ir lauko duris, bus įrengtos vėdinimo ir vėsinimo sistemos, automatizuotas jų valdymas, sukurta galimybė ir įdiegtos techninės priemonės reguliuoti patalpų oro temperatūrą pagal kiekvienos patalpos poreikius. Todėl galima bus sumažinti ilgesnį laiką nenaudojamų ar tuščių patalpų šildymą.

Pastate bus visiškai atnaujintos elektros energijos tiekimo, apšvietimo, vandentiekio ir nuotekų inžinerinės sistemos, įrengtos vaizdo stebėjimo, apsaugos, įėjimo kontrolės ir gaisro signalizacijos. „Sutvarkysime lauko inžinerines komunikacijas, parkavimo vietas, atnaujinsime pėsčiųjų ir važiuojamosios dalies dangas, įrengsime teritorijos apšvietimą. Taip pat įrengsime vieną elektromobilių įkrovimo stotelę, paruošime komunikacijas dar aštuonioms parkavimo vietoms turėti galimybę įrengti įkrovimo stoteles“, – apie numatomus aplinkos prie pastato Šiauliuose, Vilniaus g. 265, pokyčius pasakoja Turto banko vadovas.

turto bankas Šiauliai

Atliekama didžiausio mieste įmonės valdomo pastatų komplekso stogų apkrovos ekspertizė. Augusto Didžgalvio nuotr.

Senuose pastatuose daug rūpesčių turi ne tik judėjimo negalią turintys žmonės, bet ir senyvo amžiaus asmenys. Atliekant modernizacijos darbus jis bus pilnai pritaikytas žmonėms su specialiais poreikiais – akliesiems, turintiems judėjimo negalią. Bus įrengtos jiems dedikuotos parkavimo vietos, takai su specialiu ženklinimu, nuožulnus keltuvas, tualetų patalpos pritaikytos šių žmonių poreikiams.

Atsižvelgiant į tai, kad saulės elektrinės ateityje taps daugelio visuomeninių pastatų dalimi, o žalioji energetika tampa vienu iš pagrindinių  prioritetų, pastate bus numatytos vietos saulės elektrinės inžinierinėms komunikacijoms. Turto bankas planuoja įrengti 86 kW galios saulės elektrinę ant visų trijų pastatų komplekso stogų, tačiau galutinis sprendimas priklausys nuo stogų apkrovos ekspertizės išvadų.

Bendra visų darbų vertė siekia daugiau kaip vieną milijoną eurų (1,185 mln. Eur). Modernizavimo rangos darbų sutartis pasirašyta su UAB „HSC Baltic“, kuri įgyvendina jau ne vieną valstybės pastatų modernizacijos projektą. Projektas įgyvendinamas pasitelkus Europos Sąjungos fondų bei Turto banko lėšas.

Šiuo metu taip pat atliktas Ežero g. 17, Šiauliuose esančio Sodros pastato energijos vartojimo auditas, baigiamas rengti modernizacijos projektas bei ruošiamasi teikti paraišką ES fondų finansavimui gauti. Gavus finansavimą, kitais metais planuojama skelbti šio objekto modernizacijos darbų konkursą.

Iš viso Turto bankas Šiauliuose valdo 26 objektus, kurių bendras plotas daugiau nei 34 tūkst. kv. m. Ilgainiui, modernizavus objektus, atsisakius energiškai neefektyvaus ar perteklinio ploto, numatoma sumažinti valdomą plotą iki 27 tūkst. kv. m.

Turto banko įgyvendinamos valstybės administracinių pastatų modernizacijos programos tikslas –  didinti energijos vartojimo viešiesiems pastatams šildyti ir apšviesti efektyvumą, mažinti į atmosferą išmetamų, šiltnamio efektą sukeliančių, dujų (CO2) kiekį, užtikrinti viešųjų pastatų infrastruktūros atitikimą higienos normos reikalavimams. 
Statybunaujienos.lt
Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2023-02-03 11:00
Dėl didėjančio automobilių skaičiaus ir su tuo susijusios būtinybės naujai statomuose objektuose užtikrinti reikiamą stovėjimo vietų skaičių, projektuojamos vis gilesnės automobilių stovėjimo aikštelės. Dažnai dėl tankaus miesto užstatymo, įskaitant ir senamiesčius, užstatymo teritorijose su nuolydž...
nuotrauka
2023-02-02 08:10
Atgimsta dar vienas Kauno miesto istorinis pastatas – architekto Karolio Reisono projektuota Evangelikų reformatų bažnyčia (E. Ožeškienės g. 41). Jau parengti architektų grupės UAB „Senamiesčio projektai“ tvarkybos darbų projektiniai pasiūlymai, pagal kuriuos bus restauruota Evangelikų reformatų baž...
nuotrauka
2023-02-02 07:21
Statinio statybos techninis prižiūrėtojas turi turėti ne tik reikiamų kompetencijų, išsilavinimą, bet ir praktinės patirties, įsitikinęs inžinierius Ridas Verpečinskas, MB „Gorikliai“ statybų techninės priežiūros vadovas.
nuotrauka
2023-02-02 06:11
Vilniaus oro uoste pradėtos naujo išvykimo terminalo statybos: startavo visai Lietuvos aviacijai strategiškai svarbus projektas. Apie tai paskelbta sausio 31 dieną oficialios ceremonijos metu. Teigiama, kad didelio masto projektas truks dvejus metus, visi darbai vyks veikiančiame oro uoste, o pirmie...
nuotrauka
2023-02-01 14:14
Transporto priemonėms judėti nuo Molėtų iki Pabradės miesto ir atgal taps dar saugiau, patogiau bei greičiau. Tvarios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ atliks šio kelio virš 5 km ilgio ruožo kapitalinį remontą. Darbus, kurie prasidės pasibaigus technologinei pertraukai, planuo...
nuotrauka
2023-02-01 07:38
Baseinų, šaldymo patalpų stogai yra veikiami drėgmės, garų, cheminių medžiagų, specifinės temperatūros. Tokia agresyvi aplinka verčia atidžiai rinktis stogo sistemas. Taigi ko reikia vengti ir kuo keisti tradicinius gaminius?
nuotrauka
2023-02-01 05:51
Aplinkos ministras Simonas Gentvilas lankėsi Kaune statomame specializuotame Laukinių gyvūnų globos centre (LGGC). Planuojama, kad centras, steigiamas prie Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU), pradės veikti šių metų pabaigoje. Iki kovo pabaigos bus pastatyti ir įrengti pagrindiniai pastata...
nuotrauka
2023-01-31 15:06
Augant vilniečių galimybėms patekti į pirmuoju prioritetu pasirinktus darželius (pernai pateko apie 80 proc. vaikų), jaunų šeimų pamėgtame sostinės rajone per 20 mėnesių nuo kapsulės įkasimo pastatytas modernus 14 grupių 240 vietų lopšelis-darželis. Šiuo metu jį lanko 133 vaikai, netrukus pradės lan...
nuotrauka
2023-01-31 10:15
Sostinės senamiestyje, šalia S. Moniuškos skvero, restauruota šv. Kotrynos bažnyčia. Atnaujintas vėlyvojo baroko laikų pastatas, pagal restauravimo programas sutvarkyti kryžiai ir fasadinės skulptūros, o bažnyčia apšviesta specialiais, meno vertybes tausojančiais LED šviestuvais.
nuotrauka
2023-01-31 06:43
Ignalinos atominėje elektrinėje (IAE) įvykdytas projektas, kurio metu nuo branduolinio kuro dalių (nuobirų) išvalytas kuro išlaikymo baseinų dugnas.
nuotrauka
2023-01-30 13:24
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ šiemet į NT projektus Lietuvoje investuos 114 mln. eurų – apie 13 mln. eurų daugiau nei 2022 metais. Didžioji dalis investicijų – 89 mln. eurų – bus nukreiptos į negyvenamosios paskirties projektus – prekybinius sandėlius (stock-office) bei viešosio...
nuotrauka
2023-01-30 09:26
Statydami naujus pastatus, tiek daugiabučius, tiek ir individualius gyvenamuosius namus, siekiame, kad jie būtų energiškai efektyvūs, kokybiški ir ilgaamžiai. Siekiame, kad išlaidos būsto šildymui būtų kuo mažesnės, o gyvenamoji aplinka sveika ir patogi.
nuotrauka
2023-01-30 04:49
Pernai Druskininkuose pradėti ir šiuo metu tęsiami vilos „Oazė“, esančios V. Krėvės g. 6, tvarkybos darbai. Darbus vykdo UAB „Paveldo sprendimai LT“. Sausį ši įmonė pradėjo ir Vilos pastatų kompleksui priklausančios medinės vilos tvarkybos darbus pagal architektės Marijos Nemunienės parengtą projekt...
nuotrauka
2023-01-27 15:24
Lazdynų daugiafunkcio komplekso statyba oficialiai baigėsi – Vilniaus miesto savivaldybė gavo Statybos inspekcijos patvirtintą statybos užbaigimo aktą, o tai reiškia, kad rangos darbai Lazdynų baseine baigti.
nuotrauka
2023-01-26 04:44
Industrinio nekilnojamojo turto (NT) vystymo ir valdymo bendrovė „Sirin Development“ įdiegė kokybės valdymo sistemos (9001) ir aplinkosaugos valdymo sistemos (14001) ISO standartus bei gavo tai patvirtinančius sertifikatus. Tokiu būdu bendrovė siekia gerinti įmonės vadybos ir paslaugų teikimo proces...
nuotrauka
2023-01-25 06:29
Praėjusių metų „Eikos statybos“ apyvarta, palyginus su 2021 m., išaugo daugiau kaip dvigubai. Verslui tai didžiulė grėsmė neįvykdyti įsipareigojimų. Tačiau laiku priimti įmonės valdymo sprendimai, stipri komanda ir principas „Statome kaip sau“ leido visus įsipareigojimus įvykdyti laiku ir išvengti n...
nuotrauka
2023-01-24 09:28
NT plėtros bendrovių grupė „Omberg group“ gavo statybų leidimą projektui „Stockholm“ Kaune ir pradeda paruošiamuosius statybų darbus. 7 tūkst. kv. m ploto daugiafunkcės paskirties patalpų kompleksas (angl. „stock-office“) sujungs sandėliavimo patalpas, pardavimo erdves ir biurus, o rinkoje išsiskirs...
nuotrauka
2023-01-24 07:24
Elektrėnuose įvyko iškilminga naujai statomo Elektrėnų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pastato kapsulės įleidimo ceremonija. Naujajame pastate ugniagesiai gelbėtojai dirbs modernioje, erdvioje, šiuolaikinėje gaisrinėje, kur bus įrengta 20 darbo vietų, poilsio patalpos darbuotojams, sporto salė, er...
nuotrauka
2023-01-20 12:12
Ištrupėjusia danga ir duobėmis vairuotojus pasitikdavusi aikštelė šalia buvusio Kauno „Merkurijaus“ teritorijos – jau praeitis. Jos vietoje iškilo daugiaaukštė automobilių saugykla. Naujasis objektas atpalaiduos centrines miesto gatves nuo pakraščiuose išrikiuotų automobilių. K. Donelaičio gatvės 65...
nuotrauka
2023-01-20 08:37
Vilniaus miesto moksleivių sveikatos centro laukia kardinalūs pokyčiai – sostinės savivaldybė pasirašė sutartį dėl Žirmūnų baseino tvarkymo darbų.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas