2023 spalio 4 d. trečiadienis, 6:37
Reklama  |  facebook

Turto banko valdomi pastatai Šiauliuose ruošiami modernizavimui

2022-11-17 16:01
Pradėjęs modernizuoti savo valdomus pastatus Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje bei kituose šalies miestuose, Turto bankas nepaliks nuošalyje ir savo valdomo turto Šiauliuose. Planuojama, jog jau gruodį prasidės Vilniaus g. 265, Šiauliuose esančio pastatų komplekso, kuriame įsikūrusi Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI), modernizacijos darbai. Modernizacijai rengiamas ir didžiausias Turto banko valdomas objektas Šiauliuose – Ežero g. 17 esantis Sodros pastatas.
nuotrauka
Ežero gatvėje, Šiauliuose esantis Sodros pastatas ruošiamas modernizavimui. Augusto Didžgalvio nuotr.


Minimos įmonės
Turto bankas, VĮ,
HSC Baltic, UAB
VMI (Valstybinė mokesčių inspekcija),
SODRA,
Modernizuoti planuojama vieną iš trijų Vilniaus g. 265 esančio pastatų komplekso korpusų. Kiti du korpusai buvo modernizuoti VMI rūpesčiu dar iki šį turtą perimant Turto bankui. Modernizuojamas korpusas yra 910 kv. m ploto, jame – 46 darbo vietos. Pastatas šiuo metu yra itin neefektyvus, jis tenkina žemos F energinės klasės reikalavimus, po modernizacijos bus pasiekta B klasė, vien pastato šildymui reikės perpus mažiau energijos nei šiuo metu (62 MWh sutaupymas).

„Mūsų valdomo pastato Šiauliuose modernizavimo tikslas yra ne tik sumažinti energijos sąnaudas, tačiau kartu ir atkurti bei pagerinti pastato ir jo inžinerinių sistemų fizines savybes. Įgyvendinus šio pastato modernizaciją bus ne tik sumažintos išlaidos šildymui, bet užtikrinamas geresnis patalpų mikroklimatas ir pasiekiamas aukštesnis komforto lygis ten dirbsiantiems darbuotojams. Lankytojus ir interesantus taip pat pasitiks atnaujinta vidaus aplinka – kur kas patrauklesnė, modernesnė ir jaukesnė“, – apie Turto banko valdomo pastato Šiauliuose modernizaciją pasakoja Turto banko pranešime cituojamas įmonės vadovas Mindaugas Sinkevičius.

Planuojama apšiltinti pastatą (jo perdangas, ir išorines sienas), pakeisti visus langus ir lauko duris, bus įrengtos vėdinimo ir vėsinimo sistemos, automatizuotas jų valdymas, sukurta galimybė ir įdiegtos techninės priemonės reguliuoti patalpų oro temperatūrą pagal kiekvienos patalpos poreikius. Todėl galima bus sumažinti ilgesnį laiką nenaudojamų ar tuščių patalpų šildymą.

Pastate bus visiškai atnaujintos elektros energijos tiekimo, apšvietimo, vandentiekio ir nuotekų inžinerinės sistemos, įrengtos vaizdo stebėjimo, apsaugos, įėjimo kontrolės ir gaisro signalizacijos. „Sutvarkysime lauko inžinerines komunikacijas, parkavimo vietas, atnaujinsime pėsčiųjų ir važiuojamosios dalies dangas, įrengsime teritorijos apšvietimą. Taip pat įrengsime vieną elektromobilių įkrovimo stotelę, paruošime komunikacijas dar aštuonioms parkavimo vietoms turėti galimybę įrengti įkrovimo stoteles“, – apie numatomus aplinkos prie pastato Šiauliuose, Vilniaus g. 265, pokyčius pasakoja Turto banko vadovas.

turto bankas Šiauliai

Atliekama didžiausio mieste įmonės valdomo pastatų komplekso stogų apkrovos ekspertizė. Augusto Didžgalvio nuotr.

Senuose pastatuose daug rūpesčių turi ne tik judėjimo negalią turintys žmonės, bet ir senyvo amžiaus asmenys. Atliekant modernizacijos darbus jis bus pilnai pritaikytas žmonėms su specialiais poreikiais – akliesiems, turintiems judėjimo negalią. Bus įrengtos jiems dedikuotos parkavimo vietos, takai su specialiu ženklinimu, nuožulnus keltuvas, tualetų patalpos pritaikytos šių žmonių poreikiams.

Atsižvelgiant į tai, kad saulės elektrinės ateityje taps daugelio visuomeninių pastatų dalimi, o žalioji energetika tampa vienu iš pagrindinių  prioritetų, pastate bus numatytos vietos saulės elektrinės inžinierinėms komunikacijoms. Turto bankas planuoja įrengti 86 kW galios saulės elektrinę ant visų trijų pastatų komplekso stogų, tačiau galutinis sprendimas priklausys nuo stogų apkrovos ekspertizės išvadų.

Bendra visų darbų vertė siekia daugiau kaip vieną milijoną eurų (1,185 mln. Eur). Modernizavimo rangos darbų sutartis pasirašyta su UAB „HSC Baltic“, kuri įgyvendina jau ne vieną valstybės pastatų modernizacijos projektą. Projektas įgyvendinamas pasitelkus Europos Sąjungos fondų bei Turto banko lėšas.

Šiuo metu taip pat atliktas Ežero g. 17, Šiauliuose esančio Sodros pastato energijos vartojimo auditas, baigiamas rengti modernizacijos projektas bei ruošiamasi teikti paraišką ES fondų finansavimui gauti. Gavus finansavimą, kitais metais planuojama skelbti šio objekto modernizacijos darbų konkursą.

Iš viso Turto bankas Šiauliuose valdo 26 objektus, kurių bendras plotas daugiau nei 34 tūkst. kv. m. Ilgainiui, modernizavus objektus, atsisakius energiškai neefektyvaus ar perteklinio ploto, numatoma sumažinti valdomą plotą iki 27 tūkst. kv. m.

Turto banko įgyvendinamos valstybės administracinių pastatų modernizacijos programos tikslas –  didinti energijos vartojimo viešiesiems pastatams šildyti ir apšviesti efektyvumą, mažinti į atmosferą išmetamų, šiltnamio efektą sukeliančių, dujų (CO2) kiekį, užtikrinti viešųjų pastatų infrastruktūros atitikimą higienos normos reikalavimams. 
Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2023-10-03 12:20
Turto valdymo bendrovė „Nter Asset Management“ įsigijo 1,03 ha ploto sklypą su buvusios gydyklos ir kitais statiniais prestižiniame Vilniaus Antakalnio rajone, adresu P. Širvio g. 5.
nuotrauka
2023-10-03 07:21
Nuo praėjusių metų pradžios Lietuvoje įsigaliojo statybos techninis reglamentas (STR), iš esmės keičiantis vėdinamo fasado naudojimą. Pagal STR, vėdinamam fasadui sukurti nebeužtenka to, kad visi komponentai būtų sertifikuoti. Dabar jis turi būti tiekiamas kaip vieno gamintojo elementas ir turėti ET...
nuotrauka
2023-10-02 10:47
Nors apie technologinio pramonės perversmo įtaką šalies verslams kalbama jau daugiau nei dešimtmetį, ekspertai prognozuoja, jog Lietuvos įmonių laukia dar didesni pasikeitimai. Anot Kauno technologijos universiteto Ekonomikos ir verslo fakulteto (KTU EVF) dekanės, profesorės dr. Editos Gimžauskienės...
nuotrauka
2023-10-02 10:36
Kauniečiams seniai pažįstamo studentų laisvalaikio klubo „Kolegos“ vietoje iškilo naujas unikalus pastatas – Kauno technologijos universiteto (KTU) tarpdisciplininis prototipavimo laboratorijų centras „M-Lab“. KTU Studentų miestelio vaizdą pakeitęs pastatas ne tik leido išsaugoti buvusio pastato arc...
nuotrauka
2023-10-02 08:17
Vienai iš pirmaujančių statybos bendrovių „Naresta“ beveik tris dešimtmečius vadovavusį generalinį direktorių Arūną Šlenį keičia šiemet vasarį prie vadovų komandos prisijungęs vykdomasis direktorius Tadas Grincevičius. Jis pareigas eiti pradeda spalio 2 d. Buvęs vadovas A. Šlenys lieka vadovauti nau...
nuotrauka
2023-09-30 14:29
Aplinkos ministerija parengė Statybinių atliekų tvarkymo taisyklių pakeitimus, kurie paskatins perdirbtas statybines atliekas naudoti kaip antrinę žaliavą, užtikrins aiškesnį teisinį statybinių atliekų tvarkymo reguliavimą. Siūloma nustatyti kriterijų sistemą, kuri užtikrintų tinkamą inertinių staty...
nuotrauka
2023-09-29 15:47
Vilnius pripažintas draugiškiausiu verslui augančios Europos miestu – paskelbė organizacija „Emerging Europe" šių metų indekse „The Business-Friendly City Perception". Atrankos komisija buvo sudaryta iš 100 visame pasaulyje garsių investavimo ekspertų, kurie vertino miestus su daugiau nei 200 tūkst....
nuotrauka
2023-09-28 13:58
Nacionalinio stadiono vietoje intensyviai vyksta pasiruošimo darbai – sunkiasvorė technika kasa žemę ir ruošia vietą pamatams, įrengiami bandomieji pamatų poliai, gaminamos ir montuojamos statybinės konstrukcijos.
nuotrauka
2023-09-27 07:20
Dėl ydingos verslo aplinkos, viešųjų pirkimų praktikos, politikų baimės imtis sprendimų stringa projektai, griūva įmonių planai. Nors politikai deklaruoja mažinantys administracinę naštą verslui, statybos įmonės verčiamos vykdyti joms nebūdingas veiklas, kiekviename konkurse vis iš naujo įrodinėti, ...
nuotrauka
2023-09-26 11:49
Žaliakalnio karūna tituluojamoje laikinosios sostinės vietoje kompanijos „Citus“ valdomame projekte „Radio City by CITUS“ baigtas pirmasis etapas. Į jį investuota daugiau nei 8,3 mln. eurų.
nuotrauka
2023-09-26 08:36
Užsienio kapitalo įmonė LAYHER BALTIC jau 11 metų dalyvauja Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA), kuriai šiemet suėjo 30 metų, veikloje. Įmonės vadovas Viktoras Voroncovas sako, kad tapusi įtakinga, LSA turi žengti dar toliau – jungti kuo daugiau statybininkų: ne tik statybos ir susijusias įmones...
nuotrauka
2023-09-25 16:39
Rugsėjo 22d. Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalione Alytuje atidarytos rekonstruotos kareivinės. Kareivinių rekonstrukcijai buvo skirta 2,7 mln. eurų, darbus atliko UAB „Statrama“. Rekonstruotose kareivinėse galės tarnauti ir gyventi apie 200 karių.
nuotrauka
2023-09-22 12:59
Diskusijose apie kvalifikuotų darbuotojų stoką bei jų pritraukimo galimybes vis dažniau atsigręžiama į emigracijoje gyvenančius ir į Lietuvą sugrįžti svajojančius mūsų piliečius. Juolab, kad grįžtančių į gimtinę ar rimtai ketinančių tai daryti skaičiai kasmet auga. Emigrantų, ypač kvalifikuotų darbu...
nuotrauka
2023-09-22 11:30
Nekilnojamojo turto vystymo bendrovė „Homa Group“ keičia 2021 m. įsigyto viešbučio „Simple Plus“ pastato koncepciją ir pavadinimą. Šiuo metu Ševčenkos g. 21, Vilniaus Naujamiesčio rajone, atliekami paprastojo remonto darbai.
nuotrauka
2023-09-21 09:30
Pasaulyje gerai žinomas SIKA prekinis ženklas, kuriuo žymimos specifinės cheminės medžiagos, skirtos statybai, turi 113 metų patirtį, kuri prasidėjo Šveicarijoje. Šimtametė kompanijos istorija yra pagrindas, ant kurio kuriami modernios rinkos produktai ir kuris liudija šimtmečio patikrintą patikimum...
nuotrauka
2023-09-20 13:35
Tvarių miestų plėtros ir statybų bendrovės „YIT Lietuva“ sostinės Viršuliškių rajone baigiamą vystyti naują 18 aukštų „Sky Office“ verslo centrą savo naujiesiems biurams jau pasirinko keletas nuomininkų.
nuotrauka
2023-09-19 20:06
Viena didžiausių šalies statybos bendrovių „Naresta“ pasirašė generalinės rangos sutartį dėl nacionalinio stadiono komplekso Vilniuje pirmojo etapo statybų. Sutartis pasirašyta su stadiono projektą įgyvendinančiu koncesininku – „BaltCap Infrastructure Fund“ valdoma įmone „Vilniaus daugiafunkcinis ko...
nuotrauka
2023-09-18 13:47
Turto bankas paskelbė du aukcionus ir siūlo įsigyti patalpas Vilniaus Naujamiesčio rajone – Algirdo ir Vytenio gatvėse esančiuose pastatuose – iš viso daugiau nei 1,6 tūkst. kv. m ploto.
nuotrauka
2023-09-18 07:17
Statyba tradiciškai laikoma inertiška, ją sunku įsivaizduoti be sunkiasvorės technikos, kalno medžiagų. Bet statyba taip pat įgyja vis daugiau lankstumo, kurio jai suteikia naujos technologijos. Viena tokių – geopolimerų injekcijų technologija.
nuotrauka
2023-09-15 15:41
2022 m. pabaigoje Lietuvos banko licenciją gavęs Uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirtas investicinis fondas „Reverest Baltic Opportunity Fund“ pradėjo įgyvendinti nekilnojamojo turto projektus, siekdamas skirti išskirtinį dėmesį miesto pridėtinės vertės kūrimui ir objektų plėtrai be...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas