2022 liepos 1 d. penktadienis, 2:31
Reklama  |  facebook

Tvarumas, poveikio aplinkai mažinimas ir ypatingas komfortas žmogui. Ar tai suderinama?

2022-02-02 07:10
Projektuojant biurų pastatą „Sqveras“, buvo siekiama sukurti biurų erdves, kuriose darbuotojams būtų užtikrinta puiki savijauta bei jaukumas. Ne mažiau svarbu buvo sukurti pastatą, tausojantį aplinką ir energiją, podraug mažinantį CO2 išmetimą į aplinką. Šie poreikiai lėmė tai, kad kaip pagrindinė pastato šildymo-vėsinimo sistema buvo pasirinkta „Uponor TABS“ (Thermal active building system).
nuotrauka
UPONOR iliustr.


Minimos įmonės
Uponor, UAB
YIT Lietuva, UAB

„Uponor TABS“ sinergija su žemės gelmių vėsa mažina sąnaudas

„Uponor TABS“ technologija leidžia pagal poreikį įkrauti pastato konstrukcijas šiluma arba vėsa. Tokiu būdu, išnaudojant konstrukcijų terminę masę, vyksta šildymo arba vėsinimo procesas. Pastato šildymui bei vėsinimui sistemoje naudojamo termofikato temperatūra dėl didelio aktyvaus ploto yra artima aplinkos temperatūrai, todėl energijos poreikis yra ženkliai mažesnis, nei naudojant tradicines sistemas. Tai didina šilumos šaltinio efektyvumą ir leidžia panaudoti atsinaujinančius ir nemokamus vėsinimo šaltinius pagal taupios energijos projektavimo principus. 

UPONOR
„Uponor TABS“
šildymo ir vėsinimo sistemos išskirtinumas –
 
• sukuriamas darbui, poilsiui, žmogaus savijautai komfortiškas mikroklimatas – vienodas visame pastate.
• Jį užtikrina sistemos esmė: vėsinimas ir šildymas konstrukcijomis leidžia išvengti ūžesio, oro pūtimo atskiruose taškuose.
• Sistema yra ilgaamžė, nėra jokių detalių, kurios gestų.
• Veikdama sinergiškai su geoterminiais šilumos siurbliais, sistema yra tvari, ekologiška, taupanti energiją ir pinigus.
 
„Verslo centre „Sqveras“ sumontuota „Uponor TABS“ sistema leidžia išnaudoti žemės energiją pastatui vėsinti. Šiam tikslui naudojamas šaltis iš gręžinio, nenaudojant šilumos siurblio kompresoriaus. Tai reiškia, kad vėsinimas šiam pastatui praktiškai nekainuoja“, – akcentuoja UPONOR vadovas Marius Pastarnokas.

„Uponor TABS“ kuria komfortišką mikroklimatą

Šiuolaikiniame pasaulyje žmonės darbe praleidžia labai daug laiko, todėl darbo aplinka ir mikroklimatas darbo vietoje yra svarbūs faktoriai. Tai rodo ir Sveikatos apsaugos ministerijos duomenys.

UPONOR „Uponor TABS“

Evaldo Lasio / YIT LIETUVA nuotr. 

Pvz., padidėjus temperatūrai darbo vietoje, kyla kūno temperatūra, dažnėja širdies plakimas ir kvėpavimas, kurie lemia pablogėjusį dėmesį ir koordinaciją, mažėja organizmo reakcijos į regos ir klausos dirgiklius greitis. Tiek esant per aukštai, tiek ir per žemai oro temperatūrai, žmogaus kūno termoreguliacijos aparatas smarkiai apkraunamas, o tai mažina jo darbingumą.

Taigi tyrimais įrodyta, kad darbuotojai, kuriems yra užtikrinamas komfortas, dirba ženkliai efektyviau, nei tie, kurie turi kęsti karštį, triukšmą ar kitus trikdžius.

Naudojant „Uponor TABS“ sistemą, lubos ir grindys spinduliuoja šilumą arba vėsą visame patalpos plote tolygiai, taip biure yra kuriamas ypatingas komfortas be vėjo, be triukšmo ir be zonų, kuriose niekas nenori būti.

Ar tvarumas apsimoka

Tvarus vystymasis – tai įsipareigojimas pasiekti geresnę žmonių gyvenimo kokybę. Šia prasme tvarumas yra ir atsakingas išteklių naudojimas – neperžengiant jų atsinaujinimo galimybių ir naudojimo tiek ir taip, kad aplinka gebėtų absorbuoti susidarančius teršalus.

„Uponor TABS“UPONOR nuotraukoje –
 „Uponor TABS“ sistema

Pastatai yra laikomi vienais iš didžiausių planetos teršėjų – per visą pastato gyvavimo ciklą. Todėl sektorius kuria naujas technologijas, ieško būdų, kaip sumažinti poveikį aplinkai. Inžinerinės sistemos yra viena šių dedamųjų, kurios turi potencialą kurti tvarumą ir pridėtinių verčių.

Visuomenėje paplito terminas „žaliasis smegenų plovimas“ arba apsimestinis tvarumo demonstravimas. Galima tik nutuokti, kad tai yra verslas arba visuomenės dalis, kurie abu suvokia, kad nuošalėje likti nebegalima, bet nemato realios naudos. Dėl to ir pastatų, kuriuos statant darbuotojų savijautai ir tvarumui būtų skiriamas prioritetas, jau yra, tačiau, kaip pastebi M.Pastarnokas, dar vis mažuma. Dažniausiai einama lengvesniu keliu, pasirenkant sistemas, kurias yra paprasta projektuoti ir montuoti, taip skaičiuojant didesnį pelną.

Tačiau, kaip dažnai būna, tvarūs sprendimai apsimoka visomis prasmėmis. Tvaraus pastato sistemų priežiūra pigesnė, o šildymo ir vėsinimo sąnaudos – mažesnės. Pastato savininkui kur kas paprasčiau moderniam centrui surasti nuomininkų, o nuomininkų darbuotojų efektyvumas, dirbant komfortiškomis sąlygomis, didesnis ir rezultatai geresni.

„YIT Lietuva“ įgyvendintas verslo centro projektas yra išskirtinis šalyje – jame puikiai dera tvarumas ir gera darbuotojų savijauta. Kompleksas pelnė ne tik „Lietuvos metų gaminio 2021“ aukso medalį, bet ir 2020 m. buvo pripažintas geriausiu visuomeniniu BIM projektu šalyje.
Statybunaujienos.lt
Inžinerinės sistemos

nuotrauka
2022-06-21 11:05
Į Klaipėdą atplukdyti pirmieji 78 energijos kaupimo įrenginiai – baterijos, skirtos momentinio rezervo paslaugą Lietuvai turinčiai užtikrinti energijos kaupimo įrenginių sistemai.
nuotrauka
2022-06-08 16:28
Vilniaus miesto savivaldybės taryba nutarė vilniečiams pasiūlyti šilumos taupymo sprendimą. Gyventojams, nusprendusiems atnaujinti gyvenamųjų namų šilumos punktus su priklausomąja sistema, savivaldybė teiks finansinę pagalbą. Programos įgyvendinimui savivaldybė planuoja skirti daugiau nei 2,4 mln. e...
nuotrauka
2022-06-02 09:55
Birželio 1 d. įsigaliojo Energetikos ministerijos parengtos Šilumos ūkio įstatymo pataisos, kurios leidžia šilumos tiekėjams prižiūrėti šilumos punktus ir įgyvendinti jų atnaujinimo projektus.
nuotrauka
2022-05-27 10:06
Siekiant efektyvinti daugiabučių namų šilumos sistemų veiklą, Energetikos ministras Dainius Kreivys pasirašė įsakymą, kuriuo atnaujinamos šilumos tiekimo tinklų ir šilumos punktų įrengimo taisyklės. Jas įgyvendinus, gyventojai galės patys reguliuoti namo šildymą ir sumažinti savo išlaidas.
nuotrauka
2022-05-23 20:57
Siekiant realiomis sąlygomis įsitikinti, kad bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) planuojami diegti išmanieji elektros skaitikliai atitinka visus iškeltus aukščiausius reikalavimus, t. y. skaičiuoja energiją tiksliai, veikia saugiai bei tiksliai matuoja tinklo parametrus – atliekama išs...
nuotrauka
2022-05-16 07:14
Kylant kainoms ir didėjant nerimui dėl ekonominės padėties ir infliacijos, kaip niekad aktualu mažinti vartojimo kaštus ir ieškoti tvarių sprendimų. Nemažą dalį išlaidų sudaro šildymo bei vėdinimo kaštai. Norint sutaupyti, specialistai rekomenduoja senus, nebeefektyvius šildymo sistemos siurblius pa...
nuotrauka
2022-05-12 07:41
Antrus metus turą Europoje rengiančios Švedijos kompanijos „NIBE Energy Systems“ ekspomobilis jau šį mėnesį pirmą kartą užsuks ir į Lietuvą. Gegužės 24 d. didžiausio Skandinavijos šildymo technikos gamintojo paroda ant ratų veiks Šiauliuose, gegužės 25 d. – Kaune, o gegužės 26 d. – Klaipėdoje.
nuotrauka
2022-05-12 07:26
Dušas primena malonų, šiltą vasaros lietų, kai vanduo atgaivina įkaitusį kūną ir susigeria į žemę. Naujieji „hansgrohe RainDrain“ dušo latakai padeda atgaivinti šiuos pojūčius: jie ne tik neleidžia kauptis vandeniui dušo zonoje, bet ir kuria vientisą vonios kambario vaizdą.
nuotrauka
2022-05-05 10:22
Įsibėgėjęs Lietuvos elektros rinkos liberalizavimo procesas kelia gyventojams ne tik papildomų rūpesčių, bet ir klausimų. Ryškėja ir dar viena tendencija – tarp gyventojų ima sklandyti nepagrįsti mitai, kurie ilgainiui gali jiems lemti ir papildomų išlaidų. „Ignitis“ pasiūlymų klientams vadovas Deiv...
nuotrauka
2022-05-03 09:09
Artėjant birželio 18 dienai, kuomet didžioji dalis Lietuvos namų ūkių, turi sudaryti nepriklausomo elektros tiekimo sutartis, „Ignitis“ informuoja, kad to nepadarę vartotojai gali patirti didesnių išlaidų. Remiantis aktualiais duomenimis, tokiu atveju elektros galutinė kaina gali siekti ir 40 ct/kWh...
nuotrauka
2022-04-29 10:33
Elektros tiekėjas „Ignitis“ atkreipia dėmesį, kad prieš porą mėnesių kilusios diskusijos apie galimybę nukelti II elektros rinkos liberalizavimo etapą paskleidė sumaištį. „Ignitis“ klientų aptarnavimo centrai iš dalies gyventojų girdi apie svarstymus laukti iki paskutinės minutės ir tik tuomet sudar...
nuotrauka
2022-04-08 13:33
Šildymo sezonui artėjant prie pabaigos, AB Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) paruošė sąskaitas už kovo mėnesio paslaugas. Pastarojo mėnesio šilumos kaina buvo mažesnė negu vasarį ir siekė 10,88 ct/kWh (su 9 proc. PVM). Tačiau Seimui patvirtinus 0 proc. pridėtinės vertės mokestį (PVM) šildymo ir karšto ...
nuotrauka
2022-04-04 13:27
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi ginčą, kilusį tarp vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) bei UAB „Ignitis“ dėl vartotojo prašymo iš vieno objekto perkelti pagamintos elektros energijos kiekį į kitą objektą, VERT nutarė, jog vartotojo prašymas nepagrį...
nuotrauka
2022-03-22 08:48
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi tarp vartotojo ir UAB „Ignitis“ kilusio ginčo aplinkybes, konstatavo, kad bendrovė pagrįstai vartotojui pateikė apmokėti sąskaitą už suvartotą elektros energiją ir suteiktas paslaugas bei atmetė vartotojo reikalavimą įpareigoti bendrovę...
nuotrauka
2022-03-22 07:35
Lietuvos įmonė TECHNOGAJA didžiausioje filtravimo technologijų parodoje FILTECH (Vokietija) pristatė analogų neturintį vėdinimo sistemų filtrą. Dėl pandemijos ir karo Ukrainoje kylant energetinių išteklių kainoms, šis filtras („TGfilters Amazing MPL“), energijos sąskaitas mažinantis net iki 30 proc....
nuotrauka
2022-03-21 16:07
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi ginčą, kilusį tarp vartotojo ir UAB „Ignitis“ bei AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) dėl mokesčių už elektros energiją, nutarė, jog vartotojo reikalavimas nepagrįstas, nes elektros skaitiklis nebuvo sugedęs, kaip teigė vartotoja...
nuotrauka
2022-03-17 10:39
„Naujas „Light Conversion“ pastatas – ambicingas statybų projektas. „Caverion Lietuva“ per sutartą terminą įrengė švarias patalpas, įdiegė „Light Conversion“ švarių patalpų (angl. Cleanrooms) techninius sprendimus. Laboratorijos gali būti pritaikomos prie besikeičiančių poreikių – patalpos paruoštos...
nuotrauka
2022-03-01 11:08
Valstybės kontrolė atliko vertinimą, kurio metu analizavo, ar vykdoma centralizuoto šilumos tiekimo plėtra, užtikrina patikimą šilumos tiekimą vartotojams konkurencinga kaina. Vertinimas buvo atliekamas remiantis Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos ir Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos duo...
nuotrauka
2022-02-21 16:01
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi ginčą tarp vartotojo ir UAB „Kaišiadorių šiluma“, nutarė, jog vartotojo reikalavimas atlikti mokesčių už šilumos energiją perskaičiavimą ir anuliuoti priskaičiuotus delspinigius, nepagrįstas.
nuotrauka
2022-02-18 07:14
„KAN-therm“ Lietuvai atvėrė kompanijos sandėlius su didžiausiu Europoje šildymo, vėsinimo ir geriamojo vandens sistemų asortimentu.

Statybunaujienos.lt » Inžinerinės sistemos