2023 gruodžio 4 d. pirmadienis, 9:40
Reklama  |  facebook

Tvarumas, poveikio aplinkai mažinimas ir ypatingas komfortas žmogui. Ar tai suderinama?

2022-02-02 07:10
Projektuojant biurų pastatą „Sqveras“, buvo siekiama sukurti biurų erdves, kuriose darbuotojams būtų užtikrinta puiki savijauta bei jaukumas. Ne mažiau svarbu buvo sukurti pastatą, tausojantį aplinką ir energiją, podraug mažinantį CO2 išmetimą į aplinką. Šie poreikiai lėmė tai, kad kaip pagrindinė pastato šildymo-vėsinimo sistema buvo pasirinkta „Uponor TABS“ (Thermal active building system).
nuotrauka
UPONOR iliustr.


Minimos įmonės
Uponor, UAB
YIT Lietuva, UAB

„Uponor TABS“ sinergija su žemės gelmių vėsa mažina sąnaudas

„Uponor TABS“ technologija leidžia pagal poreikį įkrauti pastato konstrukcijas šiluma arba vėsa. Tokiu būdu, išnaudojant konstrukcijų terminę masę, vyksta šildymo arba vėsinimo procesas. Pastato šildymui bei vėsinimui sistemoje naudojamo termofikato temperatūra dėl didelio aktyvaus ploto yra artima aplinkos temperatūrai, todėl energijos poreikis yra ženkliai mažesnis, nei naudojant tradicines sistemas. Tai didina šilumos šaltinio efektyvumą ir leidžia panaudoti atsinaujinančius ir nemokamus vėsinimo šaltinius pagal taupios energijos projektavimo principus. 

UPONOR
„Uponor TABS“
šildymo ir vėsinimo sistemos išskirtinumas –
 
• sukuriamas darbui, poilsiui, žmogaus savijautai komfortiškas mikroklimatas – vienodas visame pastate.
• Jį užtikrina sistemos esmė: vėsinimas ir šildymas konstrukcijomis leidžia išvengti ūžesio, oro pūtimo atskiruose taškuose.
• Sistema yra ilgaamžė, nėra jokių detalių, kurios gestų.
• Veikdama sinergiškai su geoterminiais šilumos siurbliais, sistema yra tvari, ekologiška, taupanti energiją ir pinigus.
 
„Verslo centre „Sqveras“ sumontuota „Uponor TABS“ sistema leidžia išnaudoti žemės energiją pastatui vėsinti. Šiam tikslui naudojamas šaltis iš gręžinio, nenaudojant šilumos siurblio kompresoriaus. Tai reiškia, kad vėsinimas šiam pastatui praktiškai nekainuoja“, – akcentuoja UPONOR vadovas Marius Pastarnokas.

„Uponor TABS“ kuria komfortišką mikroklimatą

Šiuolaikiniame pasaulyje žmonės darbe praleidžia labai daug laiko, todėl darbo aplinka ir mikroklimatas darbo vietoje yra svarbūs faktoriai. Tai rodo ir Sveikatos apsaugos ministerijos duomenys.

UPONOR „Uponor TABS“

Evaldo Lasio / YIT LIETUVA nuotr. 

Pvz., padidėjus temperatūrai darbo vietoje, kyla kūno temperatūra, dažnėja širdies plakimas ir kvėpavimas, kurie lemia pablogėjusį dėmesį ir koordinaciją, mažėja organizmo reakcijos į regos ir klausos dirgiklius greitis. Tiek esant per aukštai, tiek ir per žemai oro temperatūrai, žmogaus kūno termoreguliacijos aparatas smarkiai apkraunamas, o tai mažina jo darbingumą.

Taigi tyrimais įrodyta, kad darbuotojai, kuriems yra užtikrinamas komfortas, dirba ženkliai efektyviau, nei tie, kurie turi kęsti karštį, triukšmą ar kitus trikdžius.

Naudojant „Uponor TABS“ sistemą, lubos ir grindys spinduliuoja šilumą arba vėsą visame patalpos plote tolygiai, taip biure yra kuriamas ypatingas komfortas be vėjo, be triukšmo ir be zonų, kuriose niekas nenori būti.

Ar tvarumas apsimoka

Tvarus vystymasis – tai įsipareigojimas pasiekti geresnę žmonių gyvenimo kokybę. Šia prasme tvarumas yra ir atsakingas išteklių naudojimas – neperžengiant jų atsinaujinimo galimybių ir naudojimo tiek ir taip, kad aplinka gebėtų absorbuoti susidarančius teršalus.

„Uponor TABS“UPONOR nuotraukoje –
 „Uponor TABS“ sistema

Pastatai yra laikomi vienais iš didžiausių planetos teršėjų – per visą pastato gyvavimo ciklą. Todėl sektorius kuria naujas technologijas, ieško būdų, kaip sumažinti poveikį aplinkai. Inžinerinės sistemos yra viena šių dedamųjų, kurios turi potencialą kurti tvarumą ir pridėtinių verčių.

Visuomenėje paplito terminas „žaliasis smegenų plovimas“ arba apsimestinis tvarumo demonstravimas. Galima tik nutuokti, kad tai yra verslas arba visuomenės dalis, kurie abu suvokia, kad nuošalėje likti nebegalima, bet nemato realios naudos. Dėl to ir pastatų, kuriuos statant darbuotojų savijautai ir tvarumui būtų skiriamas prioritetas, jau yra, tačiau, kaip pastebi M.Pastarnokas, dar vis mažuma. Dažniausiai einama lengvesniu keliu, pasirenkant sistemas, kurias yra paprasta projektuoti ir montuoti, taip skaičiuojant didesnį pelną.

Tačiau, kaip dažnai būna, tvarūs sprendimai apsimoka visomis prasmėmis. Tvaraus pastato sistemų priežiūra pigesnė, o šildymo ir vėsinimo sąnaudos – mažesnės. Pastato savininkui kur kas paprasčiau moderniam centrui surasti nuomininkų, o nuomininkų darbuotojų efektyvumas, dirbant komfortiškomis sąlygomis, didesnis ir rezultatai geresni.

„YIT Lietuva“ įgyvendintas verslo centro projektas yra išskirtinis šalyje – jame puikiai dera tvarumas ir gera darbuotojų savijauta. Kompleksas pelnė ne tik „Lietuvos metų gaminio 2021“ aukso medalį, bet ir 2020 m. buvo pripažintas geriausiu visuomeniniu BIM projektu šalyje.
Statybunaujienos.ltInžinerinės sistemos

nuotrauka
2023-11-29 09:57
Kaip tvariai su minimaliai neigiamu aplinkai poveikiu gaminti energiją iš atsinaujinančių šaltinių: saulės, vėjo ir vandens? Kaip išsisukti nenaudojant iškastinio kuro? Šiuos ir kitus klausimus praėjusią savaitę kėlė šalies inžinerinė bendruomenė Projektų ekspertizės ir gaisro saugos įmonių asociaci...
nuotrauka
2023-11-28 09:42
Vėstant orams gyventojams vėl pradeda kilti klausimai dėl šildymo – norima, kad kambariuose būtų komfortiška temperatūra, tačiau baiminamasi didesnių sąskaitų. Įtaką sąskaitų dydžiui daro ne tik šilumos suvartojimas, kurį lemia lauko oro temperatūra, drėgmė, vėjo stiprumas, pastato energetinis efekt...
nuotrauka
2023-11-10 11:26
Šviesos jungiklis, kištukinis lizdas ar termostatas ilgą laiką buvo svarbūs tik dėl savo funkcijų, neteikiant per daug reikšmės jų išvaizdai ir derėjimui interjere. Dizainerių teigimu, būtina griauti mitą, kad šie prietaisai privalo būti tik balti: jų spalvą ir formą apsprendžia vieta interjere.
nuotrauka
2023-10-30 11:36
Išmaniųjų namų sistemos daugeliui jau nėra naujiena. Jos vis dažniau yra diegiamos ne tik gyvenamuosiuose būstuose, bet ir biuruose, viešbučiuose ar kituose dideliuose pastatuose. Jungiklių ir protingų namų sistemų centras „JUNG Vilnius" kartu su įmone „SoulWood LT" nusprendė, jog protingo namo sist...
nuotrauka
2023-10-30 07:10
Viena didžiausių energetikos bendrovių Baltijos šalyse „Enefit“ pasirašė sutartį su prekybos tinklu „Norfa“ dėl viešojo įkrovimo stotelių įrengimo. 107 skirtingose prekybos tinklo stovėjimo aikštelėse visoje Lietuvoje iš viso bus įrengta mažiausiai naujų 250 įkroviklių, kuriuose vienu metu bus galim...
nuotrauka
2023-10-19 11:37
Namuose turime daug įvairių prietaisų, kuriuos tenka nuolat įkrauti – nuo telefonų, akumuliatorinių žoliapjovių, robotų iki automobilių. Milijonai žmonių įvairius prietaisus palieka įkrauti nakčiai ar net išėję iš namų. Energijos specialistas atskleidžia, kokius saugaus prietaisų įkrovimo aspektus t...
nuotrauka
2023-10-18 11:30
Vilniaus miesto savivaldybė dar šiais metais planuoja daugiau nei 20 švietimo, sporto, kultūros įstaigų, sveikatos priežiūros ir socialinių paslaugų įstaigų aprūpinti nutolusiomis saulės elektrinėmis. Žaliąją energija apsirūpins ir pati Savivaldybė, Vilniaus Rotušė bei Energetikos ir technikos muzie...
nuotrauka
2023-10-12 11:29
Atvėsus orams šilumos tiekėjai vis dažniau sulaukia klientų klausimų apie šildymo sezono pradžią. Šilumos poreikis – individualus, todėl gyventojams, kurių namuose pernelyg šalta, rekomenduojama pasinaudoti galimybe ir šildymo sezoną pradėti anksčiau.
nuotrauka
2023-10-10 16:40
Mikroklimato reguliavimas šiuolaikiniuose būstuose vis sparčiau automatizuojamas. Automatinis šildymo valdymas bei kitų optimalių mikroklimato rodiklių palaikymas galimas pasirinkus išmaniuosius namų sprendimus, kurie suteikia komforto, taupo laiką bei leidžia sumažinti sunaudojamos energijos kiekį.
nuotrauka
2023-09-27 11:17
Nuo rugsėjo 23 d. įsigaliojo Gaisrinės saugos pagrindinių reikalavimų pakeitimai, atveriantys galimybes statyti aukštesnius nei 5 aukštų visuomeninius pastatus, naudojant iš medienos ir organinių medžiagų pagamintus statybos produktus. Iki šiol maksimalus tokių pastatų aukštis negalėjo viršyti 5 auk...
nuotrauka
2023-09-26 12:09
Šildymo sezono metu kiekvienais metais padaugėja patalpose kylančių gaisrų, kurie pridaro didelių nuostolių. Kaip pažymi pranešime cituojamas Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Valstybinės priešgaisrinės priežiūros organizavimo skyriaus viršininkas Aurimas Gudžiauskas, dažniausia gais...
nuotrauka
2023-09-25 07:16
Dviejų Vilniaus mokyklų moksleiviai naujuosius mokslo metus pradeda sportuodami moderniai apšviestose sporto salėse. LEDVANCE apšvietimas įrengtas Taikos progimnazijos ir Fabijoniškių gimnazijos sporto salėse.
nuotrauka
2023-09-20 14:03
AB Vilniaus šilumos tinklų valdomoje Vilniaus termofikacinėje elektrinėje Nr. 2 trečiadienį surengtos funkcinės civilinės saugos pratybos, kurių tikslas – stiprinti pasirengimo lygį ir įvertinti bendrovės ekstremaliųjų situacijų valdymo plano ir operacijų centro veiksmingumą, tobulinti reagavimo pro...
nuotrauka
2023-09-18 15:40
Lietuvos rinkai šiemet pristatyta inovatyvi skaitmeninė namų sistema JUNG HOME taps svarbiausiu akcentu specialiai tarptautinei parodai „Supernamai 2023“ sukurtame JUNG stende. Rugsėjo 29–spalio 1 d. „Litexpo“ parodų centro lankytojai, užsukę į šį interaktyvų stendą, turės unikalią galimybę ne tik i...
nuotrauka
2023-09-12 16:22
Valstybinė darbo inspekcija informuoja, kad Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministro įsakymu buvo patvirtintas „Nuolatinę potencialiai pavojingų įrenginių priežiūrą atliekančių asmenų kvalifikacijos arba specialiųjų žinių ir įgūdžių reikalavimų nustatymo aprašas".
nuotrauka
2023-09-07 07:38
Turto bankas pasirašė sutartį dėl 41 valstybės biurų pastato inžinerinių sistemų automatizavimo. Skaičiuojama, kad ši priemonė kasmet leis sutaupyti ne mažiau nei 10–13 proc. elektros ir šilumos energijos, o investicijos atsipirks vos per trejus metus.
nuotrauka
2023-08-22 15:21
Tikriausiai net nereikia pasakoti, kaip svarbu namuose užtikrinti malonią šilumą – šiam tikslui dažniausiai pasitelkiami šildymo katilai. Nusprendus tokią įrangą naudoti savo namuose, reikės susipažinti su skirtingais katilų tipais. Kaip ir galima tikėtis, kiekvienas iš jų turi tiek trūkumų, tiek ir...
nuotrauka
2023-06-29 07:26
Išmaniųjų statybų ir tvarumo idėjos jau neatsiejamos nuo reikalavimų šiuolaikiniams ir ateities pastatams, todėl jos tvirtai įkėlė koją ir į vonios kambarį. Santechninės įrangos kompanija „LAUFEN“ šiemet pristatė naujas vonios kambario kolekcijas, kurios atspindi ne tik 130 veiklos metų patirtį, nep...
nuotrauka
2023-06-16 07:15
Belgijos kompanija „Ideal Standard“ rinkai pasiūlė dušo sistemų kolekciją ALU+, kuri atliepia karščiausias rinkos tendencijas – yra estetiška, taupi ir tvari. ALU+ kolekcija skirta šiuolaikiniam vonios kambariui: turi integruotą daiktų laikymo sistemą, modelius galima rinktis iš kelių modernių spalv...
nuotrauka
2023-06-06 07:17
Vienas iš esminių efektyvaus nuotekų tvarkymo dalykų – siurblinės. Jos turi būti parinktos pagal konkrečius poreikius ir atitikti aplinkosaugos standartus. Naujos kartos „Innovative Water Systems“ (IWS) siurblinės yra sandarios, atsparios smūgiams, todėl patikimos ir patogios montuoti.

Statybunaujienos.lt » Inžinerinės sistemos