2022 sausio 16 d. sekmadienis, 11:47
Reklama  |  facebook

UAB „ICC Engineering“ – suvirintųjų sujungimų defektų nustatymo profesionalai Fotogalerija

2017-01-27 08:00,      Nuotraukų galerija 2017-01-27 16:00
Suvirintųjų sujungimų defektų nustatymo paslaugų įmonė UAB „ICC Engineering“ per daugiau nei 10 veiklos metų ne tik sukaupė vertingos patirties, bet ir užsitarnavo rinkoje patikimo paslaugų teikėjo vardą ir užtikrintai konkuruoja su kitomis analogišką veiklą vykdančiomis bendrovėmis.
nuotrauka
„ICC Engineering“ atlieka radiografinę kontrolę Būtingės naftos terminale. „ICC Engineering“ iliustr.


Minimos įmonės
ICC Engineering, UAB
Radiacinės saugos centras,
Įmonė patenka „Stipriausių Lietuvoje“ reitingą ir jame laikosi ne vienus metus. Sertifikatas, kurį įteikė UAB „Creditinfo Lietuva“ pažymi, kad UAB „ICC Engineering“ turi itin aukštą mokumo reitingą. Tokiu gali pasigirti vos 4 proc. Lietuvos įmonių.

Taiko neardančius bandymų metodus 

Mažeikiuose įsikūrusi bendrovė veikia nuo 2000 metų. Savo kelią rinkoje pradėjo kaip UAB „Tarptautinė statybos korporacija“ padalinys Mažeikių gamybinės bazės filiale, o 2004 m. buvo įregistruota UAB „ICC Engineering“, veikianti iki šios dienos.

ICC Engineering

Pagrindinė įmonės veikla – suvirintųjų sujungimų ir pagrindinio metalo vidaus ir išorės defektų nustatymas. Paslauga atliekama taikant neardančius bandymų (NDT) metodus: radiografinę kontrolę (RT); ultragarsinę kontrolę (UT); magnetinę kontrolę (MT); kapiliarinę (spalvinę) kontrolę (PT); vizualinę (apžiūrimąją) kontrolę (VT); vakuuminius bandymus (LT); suvirintųjų sujungimų (siūlių) terminį apdirbimą – aukštą atleidimą (PWHT); metalo storio ir kietumo matavimus.

Nuotraukoje –
UAB „ICC Engineering“ direktorius Egidijus Viktoravičius

Svarbu atkreipti dėmesį, kad tik atlikus vizualinę kontrolę ir ją priėmus, galima taikyti kitus neardančiosios kontrolės metodus, kurie padeda nustatyti šiuos defektus: neįvirinimą, nesulydymą, įtrūkimus, poras, porų sankaupas, metalinius ir nemetalinius intarpus. Taip pat šiais metodais aptinkami ir defektai (suvirinimo siūlės įduba ar per didelis įvirinimas), kurių negalima nustatyti atliekant vizualinę (apžiūrimąją) kontrolę.

„Užsakovai, atliekantys suvirinimo ir montavimo darbus, turėtų laiku pasikviesti neardančiosios kontrolės specialistus. Pasitaiko atvejų, kai kviečiama atlikti kontrolę, darbams įpusėjus arba netgi einant į pabaigą. Tokiu atveju, nustačius suvirinimo siūlių defektų, gali kilti daug problemų. Būtina ištaisyti defektus ir pakartotinai atlikti neardančiąją kontrolę bei atlikti papildomą patikrinimą neardančiaisiais metodais. Kartais dėl kilusių nesklandumų kaltinami neardančios kontrolės specialistai, tačiau tai nėra teisinga ir pagrįsta. Mes tiesiog atliekame savo darbą, o rezultatai priklauso ir nuo to, kuriame darbų etape buvo kreiptasi į mus“, – veiklos niuansus atskleidžia UAB „ICC Engineering“ direktorius Egidijus Viktoravičius.

Padeda išvengti defektų

Bendrovės teikiamos paslaugos itin svarbios gamybos bei paslaugų įmonėms, savo veikloje naudojančioms potencialiai pavojingus įrenginius, įrangą ir kitas metalines konstrukcijas. UAB „ICC Engineering“ tikslas – patikrinti ir užtikrinti įvairių konstrukcijų metalo ir suvirintųjų sujungimų kokybę.

ICC Engineering

Nuo suvirinimo siūlės formos priklauso siūlės tvirtumas. Jei suvirinimo siūlės forma neatitinka standarto reikalavimų, siūlė gali neatlaikyti numatytų apkrovų, o dėl to gali atsirasti papildomų įtempimų konstrukcijoje. Todėl labai svarbu, kad būtų tiksliai nustatytas suvirinimo briaunų paruošimas ir sujungimo surinkimas prieš atliekant suvirinimo darbus. Tokiu būdu galima išvengti daugelio kitų defektų atliekant suvirinimą.

Taikant neardančiosios kontrolės bandymų metodus, galima patikrinti suvirinimo siūlės formą, išorinius ir vidinius defektus ir kitas suvirinimo sujungimų savybes. Forma ir geometriniai matmenys (plotis, aukštis) apžiūrimi atliekant vizualinę kontrolę, kurios metu taip pat nustatomi ir išoriniai matomi siūlės defektai: poros, porų sankaupos, paviršiniai įtrūkimai, išsisluoksniavimas, subėgimas, šaknies neįvirinimas, neleistinos įpjovos, metalo purslai ir užlajos, pradeginimai ir kt.

Prieš suvirinimą tikrinamas briaunų paruošimas ir sujungimo surinkimas, o baigus virinti atliekama paviršiaus defektų apžiūrimoji kontrolė, tikrinant suvirinimo siūles, terminio poveikio zoną ir pagrindinio metalo paviršių. 

Profesionali konsultacija – kaip prevencinė priemonė 

Be neardančios kontrolės, įmonė siūlo ir terminio suvirinimo siūlių formavimo (PWHT) paslaugas, atlieka kietumo bei storio matavimus, koordinuoja ir prižiūri suvirinimo darbus, organizuoja ir veda suvirintojų (pagal standarto LST EN ISO 9606-1 „Suvirintojų kvalifikacijos tikrinimas“ ir slėginių indų direktyvą PED 2014/68/EU savo bei Užsakovo teritorijoje) bei suvirinimo procedūrų patvirtinimo protokolo (SPPP / WPQR) atestavimą, ruošia vamzdynų, rezervuarų, metalo konstrukcijų ir kitų potencialiai pavojingų įrenginių techninę – vykdomąją dokumentaciją bei techninio įrenginio pasus, suvirinimo procedūrų aprašus (SPA) bei remonto technologinius lapus; ruošia kokybės kontrolės planus (KKP) ir kontrolės procedūras (KP).

Tai, kad bendrovė, be neardančios kontrolės darbų dar tikrina ir suvirintojų kvalifikaciją bei atlieka suvirintojų atestacijos organizavimą, išskiria kompaniją iš kitų rinkos dalyvių ir užtikrina, kad prieš darbų pradžią užsakovams bus suteikta išsami konsultacija apie suvirinimo darbų atlikimą ir tinkamą bei savalaikį neardančiosios kontrolės užsakymo pateikimą ir atlikimą.

Paslaugas teikia aukščiausios kvalifikacijos darbuotojai

„Branginame savo gerą vardą, tad visuomet sąžiningai vykdome įsipareigojimus. Mūsų prioritetas – profesionalumas ir aukšta kokybė, laikantis nustatytų technologinių reikalavimų bei darbų atlikimo terminų“, – pabrėžia UAB „ICC Engineering“ vadovas, 20 metų darbo patirtį sukaupęs diplomuotas statybos inžinierius Egidijus Viktoravičius.

 Bendrovė į savo komandą subūrė itin patyrusius ir aukštą kvalifikaciją turinčius profesionalus, kurie nuolat gilina savo žinias ir siekia tobulėti. Specialiai apmokyti defektoskopininkai yra išlaikę egzaminus ir turi pažymėjimus, patvirtinančius, kad jų žinios atitinka standarto LST EN ISO 9712 „Neardomieji bandymai. Neardomųjų bandymų personalo kvalifikacijos tikrinimas ir sertifikavimas“ reikalavimus bei slėginių indų direktyvą 97/23/EC.

Įmonėje dirba Europos ir Tarptautinis suvirinimo inžinierius, atestuotas pagal LST EN 719 standartą „Suvirinimo darbų derinimas. Užduotys ir atsakomybė“. Bendrovei dar 2000 m. Radiacinės saugos centras išdavė ir 2014 m. atnaujino veiklos su jonizuojančiais šaltiniais licenciją.

Užsakymus įgyvendina ne tik Lietuvoje

 Geriausiai įmonės patirtį ir profesionalumą liudija nuveikti darbai. Bendrovės įvykdytų užsakymų ir prižiūrimų objektų sąraše – daugiau nei 50 įmonių, veikiančių visoje Lietuvoje ir už jos ribų. Užsakovai įmonės paslaugomis naudojosi objektuose AB „Orlen Lietuva“ Mažeikiuose; UAB „Orion Global PET“ Klaipėdoje; AB „Lietuvos energija“ Kaune; AB „Lietuvos elektrinė“

Elektrėnuose; UAB „Mestila“ Klaipėda; Šilutės spirito gamykloje, Gyvūninės kilmės atliekų perdirbimo įmonėje Rietave; UAB „Kurana“ Pasvalyje; AB „Klaipėdos nafta“ Klaipėdoje, AB „Achema“ Jonavoje, AB „Akmenės cementas“ ir daugelyje kitų. 

Įgyvendintų darbų sąraše dominuoja vamzdynų, rezervuarų ir metalinių konstrukcijų neardančioji kontrolė. Kompanijai savo žinias ir patirtį teko pritaikyti ir dirbant Latvijoje bei Estijoje.

Reklama
 „ICC Engineering“ iliustr.
Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka

Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2022-01-14 11:56
2022 m. sausį oficialiai baigtas didžiausias šalies aviacijos istorijoje Vilniaus oro uosto aerodromo atnaujinimo projektas. Trejus metus trukusios rekonstrukcijos metu atnaujinti ir įrengti nauji orlaivių riedėjimo takai, pakeistos ir išplatintos dangos, sudarant sąlygas riedėti didesnės kategorijo...
nuotrauka
2022-01-14 10:01
Vilniaus m. savivaldybė ir Vilniaus vystymo kompanija pasirašė sutartį dėl Žirmūnų lengvosios atletikos maniežo projektavimo. Maniežą projektuos MB „Syrusas“, veikianti pavadinimu „IMPLMNT architects“ (architektai Aurimas Syrusas, Greta Šidlauskaitė, Eglė Gečaitė, Aurelija Kniukštaitė, Kotryna Bajor...
nuotrauka
2022-01-13 09:39
UAB Merko statyba baigė darbus Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijos inicijuotame projekte – bendrovė renovavo Lietuvos kariuomenės Vytauto Didžiojo jėgerių bataliono kareivinių pastatą.
nuotrauka
2022-01-11 09:37
Metų pradžia – tinkamas laikas įvertinti praėjusių metų darbus. Apžvelgdamas juos, Kultūros infrastruktūros centro direktorius Šarūnas Šoblinskas teigė, kad 2021 m. padėjo labiau suprasti rinkos situaciją ir priimti sprendimus, kurie padėtų geriau rūpintis mūsų šalies istorijai svarbiais statiniais.
nuotrauka
2022-01-10 08:13
Kauno Žaliakalnyje atgimstančiame sporto ir laisvalaikio komplekse darbai vyksta ir šaltuoju metų laiku. Kauno sporto halėje liko paskutiniai rekonstrukcijos štrichai, o nuo pamatų statomame Dariaus ir Girėno stadione jau montuojamos žiūrovams skirtos kėdės.
nuotrauka
2022-01-07 12:31
Lietuvos paštas ir VšĮ „Kaunas 2022“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Joje numatyta, kad Lietuvos paštas 2022-aisiais metais atveria organizacijai buvusio Kauno centrinio pašto rūmus – juose visus metus vyks „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ renginiai.
nuotrauka
2022-01-07 10:22
Fondų valdymo įmonės UAB „Eika Asset Management“ (EAM) valdomas NT fondas UAB „Eika Real Estate Fund“ (EREF) užbaigė sandorį dėl inžinerinės didmeninės prekybos įmonės UAB „ViaCon Baltic“ gamybos bazės, įsikūrusios Kauno rajone, įsigijimo. „ViaCon Baltic“ ilgalaike sutartimi nuomojasi beveik 5 ha te...
nuotrauka
2022-01-06 09:07
Po kelerius metus trukusių derinimo procedūrų, Aplinkos ministerija pritarė restorano „Strandhalle“ statyboms Smiltynėje.
nuotrauka
2022-01-05 07:14
Rinkoje siūlomos įvairių formų ir dydžių fasadų plokštės. Tačiau šių plokščių tvirtinimas kabėmis ir varžtais ne visuomet atitinka architekto sumanymą, statytojo, vis labiau vertinančio estetiką, poreikį. „Soudal“ pasiūlė sprendimą, kuris patenkins ir architektų, ir estetiką vertinančių statytojų lū...
nuotrauka
2022-01-04 11:56
Šiandien, sausio 4 d., Vilniuje sunkioji technika pradėjo ardyti nuo 1993 m. užkonservuotas nebaigtas statyti stadiono konstrukcijas. Per 4 mėnesius bendrovė „Vilniaus BDT“ įsipareigojo nugriauti yrančias žiūrovų tribūnas, išvalyti teritoriją ir parengti aikštelę 85 tūkst. kv. m daugiafunkciam sveik...
nuotrauka
2022-01-04 09:47
Rekordais paženklintus 2021-uosius šalies būsto rinka užbaigė išlaikiusi didelį aktyvumą, tačiau perėjusi į stabilaus augimo trajektoriją. Tokią tendenciją atspindi darnios miestų plėtros ir statybų bendrovės „YIT Lietuva“ praėjusių metų būsto pardavimo rezultatai.
nuotrauka
2022-01-04 09:32
„Vilniaus metrologijos centras“, seniausia Lietuvoje metrologijos įmonė, teikianti aukštos kokybės teisinės, mokslinės ir industrinės metrologijos paslaugas, keičia pavadinimą ir nuo sausio 4 d. vadinsis „Nordic Metrology Science“.
nuotrauka
2021-12-31 09:18
Valstybės nekilnojamąjį turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas ir bendrovė „Infes“ pasirašė sutartį dėl modernaus policijos administracinio pastato statybos darbų. Sutartimi numatytų rangos darbų vertė 14,34 mln. eurų įskaitant pridėtinės vertės mokestį.
nuotrauka
2021-12-30 11:45
Privataus kapitalo fondų valdytojos „BaltCap“ fondas „BaltCap Infrastructure Fund“ (BInF) per savo antrinę įmonę „Forest Investment“ skolina 6 mln. eurų biokuro kogeneracinės jėgainės statybai Alytuje. Projektą įgyvendina bendrovė „Biovatas“. Planuojama, kad šilumos ir elektros energijos gamyba kati...
nuotrauka
2021-12-30 10:07
Vilniaus savivaldybė kartu su Vilniaus pataisos namais sutvarkė ir išvalė teritoriją (apie 2365 kv. m) šalia Vizitiečių vienuolyno, Drujos g. 11. Anksčiau čia buvo griežtojo režimo pataisos darbų kolonijos gamybinė teritorija, užteršta sunkiaisiais metalais ir naftos produktais.
nuotrauka
2021-12-29 11:59
Pusantrų metų vykdyti Vilniaus universiteto (VU) centrinių rūmų ir Istorijos bei Filologijos fakultetų fasadų ir kiemų tvarkybos darbai pateikė reikšmingų staigmenų ne tik VU bendruomenei, bet ir šalies mokslininkams bei istorikams.
nuotrauka
2021-12-28 09:43
Statybų sektorius Europos mastu pradeda istorinę transformaciją, o įsibėgėjantys procesai per artimiausius keletą metų turėtų stipriai pakeisti tradicinių statybos medžiagų gavybos, pastatų statybos ir renovacijos industrijas.
nuotrauka
2021-12-20 11:58
Pavasarį rinkai oficialiai pristatytas ir nuomininkų paiešką pradėjęs sostinės Konstitucijos pr. „Lords LB Asset Management“ valdomo fondo statomas verslo centras „Artery“ skelbia išnuomojęs jau trečdalį patalpų. Pasaulinio garso architekto Danielio Libeskindo suprojektuotame pastate statybos vyksta...
nuotrauka
2021-12-20 09:03
Nekilnojamojo turto pirkimų–pardavimų rinkoje apie 26,5 proc. atsiskaitymų vis dar sudaro grynieji pinigai. Nekilnojamojo turto (NT) sektoriaus strateginę analizę atlikę ir išnagrinėję per 11 tūkst. NT pirkimo ar įsigijimo sandorių Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pareigūnai skaičiuoja,...
nuotrauka
2021-12-17 16:02
Kauno Aleksote, Vilties g. 2, atvertas naujasis Socialinių mokslų kolegijos (toliau – SMK) Kauno filialo pastatų kompleksas. Atnaujinti, XIX amžių menantys karininkų namai ir greta pastatytas naujas, modernus pastatas virto šiuolaikiška ir pažangia erdve, atliepsiančia ne tik studentų, bet ir miesto...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas