2023 birželio 2 d. penktadienis, 14:17
Reklama  |  facebook

UAB „ICC Engineering“ – suvirintųjų sujungimų defektų nustatymo profesionalai Fotogalerija

2017-01-27 08:00,      Nuotraukų galerija 2017-01-27 16:00
Suvirintųjų sujungimų defektų nustatymo paslaugų įmonė UAB „ICC Engineering“ per daugiau nei 10 veiklos metų ne tik sukaupė vertingos patirties, bet ir užsitarnavo rinkoje patikimo paslaugų teikėjo vardą ir užtikrintai konkuruoja su kitomis analogišką veiklą vykdančiomis bendrovėmis.
nuotrauka
„ICC Engineering“ atlieka radiografinę kontrolę Būtingės naftos terminale. „ICC Engineering“ iliustr.


Minimos įmonės
ICC Engineering, UAB
Radiacinės saugos centras,
ORLEN Lietuva, AB
Įmonė patenka „Stipriausių Lietuvoje“ reitingą ir jame laikosi ne vienus metus. Sertifikatas, kurį įteikė UAB „Creditinfo Lietuva“ pažymi, kad UAB „ICC Engineering“ turi itin aukštą mokumo reitingą. Tokiu gali pasigirti vos 4 proc. Lietuvos įmonių.

Taiko neardančius bandymų metodus 

Mažeikiuose įsikūrusi bendrovė veikia nuo 2000 metų. Savo kelią rinkoje pradėjo kaip UAB „Tarptautinė statybos korporacija“ padalinys Mažeikių gamybinės bazės filiale, o 2004 m. buvo įregistruota UAB „ICC Engineering“, veikianti iki šios dienos.

ICC Engineering
Nuotraukoje –
UAB „ICC Engineering“ direktorius
Egidijus Viktoravičius

Pagrindinė įmonės veikla – suvirintųjų sujungimų ir pagrindinio metalo vidaus ir išorės defektų nustatymas. Paslauga atliekama taikant neardančius bandymų (NDT) metodus: radiografinę kontrolę (RT); ultragarsinę kontrolę (UT); magnetinę kontrolę (MT); kapiliarinę (spalvinę) kontrolę (PT); vizualinę (apžiūrimąją) kontrolę (VT); vakuuminius bandymus (LT); suvirintųjų sujungimų (siūlių) terminį apdirbimą – aukštą atleidimą (PWHT); metalo storio ir kietumo matavimus.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad tik atlikus vizualinę kontrolę ir ją priėmus, galima taikyti kitus neardančiosios kontrolės metodus, kurie padeda nustatyti šiuos defektus: neįvirinimą, nesulydymą, įtrūkimus, poras, porų sankaupas, metalinius ir nemetalinius intarpus. Taip pat šiais metodais aptinkami ir defektai (suvirinimo siūlės įduba ar per didelis įvirinimas), kurių negalima nustatyti atliekant vizualinę (apžiūrimąją) kontrolę.

„Užsakovai, atliekantys suvirinimo ir montavimo darbus, turėtų laiku pasikviesti neardančiosios kontrolės specialistus. Pasitaiko atvejų, kai kviečiama atlikti kontrolę, darbams įpusėjus arba netgi einant į pabaigą. Tokiu atveju, nustačius suvirinimo siūlių defektų, gali kilti daug problemų. Būtina ištaisyti defektus ir pakartotinai atlikti neardančiąją kontrolę bei atlikti papildomą patikrinimą neardančiaisiais metodais. Kartais dėl kilusių nesklandumų kaltinami neardančios kontrolės specialistai, tačiau tai nėra teisinga ir pagrįsta. Mes tiesiog atliekame savo darbą, o rezultatai priklauso ir nuo to, kuriame darbų etape buvo kreiptasi į mus“, – veiklos niuansus atskleidžia UAB „ICC Engineering“ direktorius Egidijus Viktoravičius.

Padeda išvengti defektų

Bendrovės teikiamos paslaugos itin svarbios gamybos bei paslaugų įmonėms, savo veikloje naudojančioms potencialiai pavojingus įrenginius, įrangą ir kitas metalines konstrukcijas. UAB „ICC Engineering“ tikslas – patikrinti ir užtikrinti įvairių konstrukcijų metalo ir suvirintųjų sujungimų kokybę.

ICC Engineering

Nuo suvirinimo siūlės formos priklauso siūlės tvirtumas. Jei suvirinimo siūlės forma neatitinka standarto reikalavimų, siūlė gali neatlaikyti numatytų apkrovų, o dėl to gali atsirasti papildomų įtempimų konstrukcijoje. Todėl labai svarbu, kad būtų tiksliai nustatytas suvirinimo briaunų paruošimas ir sujungimo surinkimas prieš atliekant suvirinimo darbus. Tokiu būdu galima išvengti daugelio kitų defektų atliekant suvirinimą.

Taikant neardančiosios kontrolės bandymų metodus, galima patikrinti suvirinimo siūlės formą, išorinius ir vidinius defektus ir kitas suvirinimo sujungimų savybes. Forma ir geometriniai matmenys (plotis, aukštis) apžiūrimi atliekant vizualinę kontrolę, kurios metu taip pat nustatomi ir išoriniai matomi siūlės defektai: poros, porų sankaupos, paviršiniai įtrūkimai, išsisluoksniavimas, subėgimas, šaknies neįvirinimas, neleistinos įpjovos, metalo purslai ir užlajos, pradeginimai ir kt.

Prieš suvirinimą tikrinamas briaunų paruošimas ir sujungimo surinkimas, o baigus virinti atliekama paviršiaus defektų apžiūrimoji kontrolė, tikrinant suvirinimo siūles, terminio poveikio zoną ir pagrindinio metalo paviršių. 

Profesionali konsultacija – kaip prevencinė priemonė 

Be neardančios kontrolės, įmonė siūlo ir terminio suvirinimo siūlių formavimo (PWHT) paslaugas, atlieka kietumo bei storio matavimus, koordinuoja ir prižiūri suvirinimo darbus, organizuoja ir veda suvirintojų (pagal standarto LST EN ISO 9606-1 „Suvirintojų kvalifikacijos tikrinimas“ ir slėginių indų direktyvą PED 2014/68/EU savo bei Užsakovo teritorijoje) bei suvirinimo procedūrų patvirtinimo protokolo (SPPP / WPQR) atestavimą, ruošia vamzdynų, rezervuarų, metalo konstrukcijų ir kitų potencialiai pavojingų įrenginių techninę – vykdomąją dokumentaciją bei techninio įrenginio pasus, suvirinimo procedūrų aprašus (SPA) bei remonto technologinius lapus; ruošia kokybės kontrolės planus (KKP) ir kontrolės procedūras (KP).

Tai, kad bendrovė, be neardančios kontrolės darbų dar tikrina ir suvirintojų kvalifikaciją bei atlieka suvirintojų atestacijos organizavimą, išskiria kompaniją iš kitų rinkos dalyvių ir užtikrina, kad prieš darbų pradžią užsakovams bus suteikta išsami konsultacija apie suvirinimo darbų atlikimą ir tinkamą bei savalaikį neardančiosios kontrolės užsakymo pateikimą ir atlikimą.

Paslaugas teikia aukščiausios kvalifikacijos darbuotojai

„Branginame savo gerą vardą, tad visuomet sąžiningai vykdome įsipareigojimus. Mūsų prioritetas – profesionalumas ir aukšta kokybė, laikantis nustatytų technologinių reikalavimų bei darbų atlikimo terminų“, – pabrėžia UAB „ICC Engineering“ vadovas, 20 metų darbo patirtį sukaupęs diplomuotas statybos inžinierius Egidijus Viktoravičius.

 Bendrovė į savo komandą subūrė itin patyrusius ir aukštą kvalifikaciją turinčius profesionalus, kurie nuolat gilina savo žinias ir siekia tobulėti. Specialiai apmokyti defektoskopininkai yra išlaikę egzaminus ir turi pažymėjimus, patvirtinančius, kad jų žinios atitinka standarto LST EN ISO 9712 „Neardomieji bandymai. Neardomųjų bandymų personalo kvalifikacijos tikrinimas ir sertifikavimas“ reikalavimus bei slėginių indų direktyvą 97/23/EC.

Įmonėje dirba Europos ir Tarptautinis suvirinimo inžinierius, atestuotas pagal LST EN 719 standartą „Suvirinimo darbų derinimas. Užduotys ir atsakomybė“. Bendrovei dar 2000 m. Radiacinės saugos centras išdavė ir 2014 m. atnaujino veiklos su jonizuojančiais šaltiniais licenciją.

Užsakymus įgyvendina ne tik Lietuvoje

 Geriausiai įmonės patirtį ir profesionalumą liudija nuveikti darbai. Bendrovės įvykdytų užsakymų ir prižiūrimų objektų sąraše – daugiau nei 50 įmonių, veikiančių visoje Lietuvoje ir už jos ribų. Užsakovai įmonės paslaugomis naudojosi objektuose AB „Orlen Lietuva“ Mažeikiuose; UAB „Orion Global PET“ Klaipėdoje; AB „Lietuvos energija“ Kaune; AB „Lietuvos elektrinė“

Elektrėnuose; UAB „Mestila“ Klaipėda; Šilutės spirito gamykloje, Gyvūninės kilmės atliekų perdirbimo įmonėje Rietave; UAB „Kurana“ Pasvalyje; AB „Klaipėdos nafta“ Klaipėdoje, AB „Achema“ Jonavoje, AB „Akmenės cementas“ ir daugelyje kitų. 

Įgyvendintų darbų sąraše dominuoja vamzdynų, rezervuarų ir metalinių konstrukcijų neardančioji kontrolė. Kompanijai savo žinias ir patirtį teko pritaikyti ir dirbant Latvijoje bei Estijoje.

Reklama
 „ICC Engineering“ iliustr.
Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2023-06-02 11:31
Sostinės gyventojai ir miesto svečiai jau gali išvysti beveik išbaigtą JAV architekto Danielio Libeskindo projektuoto, Konstitucijos prospekte kylančio verslo centro „Artery“ išorės vaizdą. Pastate vyksta užbaigiamieji, daugiau nei metus trukę, fasado stiklinimo darbai. Pasak projekto vystytojų, sta...
nuotrauka
2023-06-02 10:15
Bendrovė BAUMIT, į Lietuvą tiekianti fasadų sistemas, atidarė didžiausią Baltijos šalyse „BAUMIT Life“ fasadų centrą - bendradarbystės erdvę, kuri veikia naujose įmonės patalpose Vilniuje, Ukmergės g. 364.
nuotrauka
2023-06-01 14:50
Darželių laukiančioms jaunoms vilniečių šeimoms džiugi žinia – pasirašyta rangos sutartis dėl darželio augančiame Pilaitės rajone. Planuojama, kad mažieji darželį galės pradėti lankyti 2026-aisiais. Numatoma, kad ugdymo įstaigą galės lankyti iki 320 vaikų: 16 ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo ...
nuotrauka
2023-06-01 12:22
Nesandari stogo danga ir vandens nuvedimo sistema, savaiminiai augalai ant pastato, drėgmės pažeisti konstrukcijų elementai – tokios ir panašios problemos kamuoja daugelį vertingų istorinių Lietuvos pastatų. Šią situaciją gerai žino Kultūros infrastruktūros centro Kultūros paveldo prevencinės prieži...
nuotrauka
2023-05-31 09:49
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Realco“ rinkoje ketina pasiskolinti apie 60 proc., arba iki 67 mln. eurų, lėšų Vilniaus centrinėje dalyje statomam verslo centrui „Hero“, į kurį iš viso investuos 112 mln. eurų.
nuotrauka
2023-05-29 14:50
Nekilnojamo turto plėtros kompanija „Hanner“ gavo leidimą verslo centro „Business Stadium Central“ sostinės Rinktinės gatvėje statyboms. Darbus įmonė planuoja pradėti iš karto, investicijos sieks 60 mln. eurų.
nuotrauka
2023-05-29 11:00
Skaitmeninius sprendimus statybos ir gamybos pramonei sėkmingai vysčiusios Lietuvos įmonės sutelkia jėgas naujam etapui prancūzų kapitalo grupėje.
nuotrauka
2023-05-23 14:49
Vilniaus daugiafunkcio komplekso Šeškinėje projektas keliasi į naują etapą – šiandien, gegužės 23 d., išduotas statybos leidimas Nacionaliniam stadionui ir jame įsikursiančiam sporto muziejui. Stadiono statybos darbai – kartu su visu Daugiafunkciniu kompleksu – turėtų būti baigti 2025 m. Projektą vy...
nuotrauka
2023-05-22 09:53
Estijos kapitalo bankas „Bigbank“ suteikė 9,8 mln. eurų finansavimą NT vystymo grupei „Lithome“, įgyvendinančiai aukštos klasės gyvenamąjį kompleksą Vilniaus Naujamiestyje – „Algirdo promenada“. Bendros investicijos į 119 butų ir 10 komercinių patalpų kompleksą sieks 14,5 mln. eurų, o komplekso dydi...
nuotrauka
2023-05-18 11:58
„Eika“ įmonių grupei priklausantis nutolęs saulės elektrinės parkas Klaipėdos rajone jau gamina elektros energiją. Nuo 2023 pavasario 5 megavatų bendros galios elektrinė aprūpina apie 85 proc. „Eika“ grupės dabartinio energijos poreikio.
nuotrauka
2023-05-18 08:04
Statybos pramonė ieško būdų, kaip pagaminti tokius gaminius, kurie pastatams padėtų kuo taupiau naudoti energiją ir būtų tvarūs – paliktų kuo mažesnį anglies dvideginio pėdsaką ir būtų perdirbami. Vienas tokių gaminių – BIOPORAS, kuris naudojamas kaip efektyvi termoizoliacinė medžiaga.
nuotrauka
2023-05-18 06:46
Vyriausybė pritarė Finansų ministerijos pateiktam A. Goštauto gatvės administracinio kvartalo konversijos pirmojo etapo investiciniam projektui. Šis projektas apima pastato, esančio A. Goštauto g. 11, kapitalinį remontą. Skaičiuojama darbų vertė siekia 16,185 mln. eurų, darbus ketinama baigti 2025 m...
nuotrauka
2023-05-18 06:20
Fondas „East Capital Real Estate Fund IV“ susitarė dėl dviejų Vilniuje esančių 10 aukštų biurų pastatų – „Duetto A“ ir „Duetto B“, kurių bendras nuomai skirtas plotas sudaro 17 260 kv. m. Sandoris bus užbaigtas 2023 m. birželio pradžioje.
nuotrauka
2023-05-15 09:39
Lietuvos zoologijos sodo renovacija jau beveik pasiekė tikslą – įgyvendinta daugiau nei 80 proc. numatytų darbų. Pastatyti daugumos gyvūnų vidaus bei žiemojimo pastatai, lauko voljerai, baigtas rekonstruoti senasis žirafų, zebrų pastatas, pastatytas apžvalgos bokštas su liftu, pilnai įrengtas takas ...
nuotrauka
2023-05-15 09:36
Pilnai rekonstravęs vieną universiteto bendrabutį, Kauno technologijos universitetas (KTU) toliau modernizuoja turimus gyvenamosios paskirties pastatus. Siekiant sukurti šiuolaikišką, studento poreikius atitinkančią gyvenamąją aplinką, šiuo metu ruošiami dar kelių KTU bendrabučių rekonstrukcijos pro...
nuotrauka
2023-05-10 13:57
Tradiciškai gegužės pradžioje Videniškių (Molėtų r.) Šv. Lauryno bažnyčioje ir vienuolyno muziejuje paminėta palaimintojo Mykolo Giedraičio diena. Kultūros infrastruktūros centro (KIC) užsakymu pernai buvo atlikti koplyčios ir zakristijų stogų, fasadų tvarkybos (remonto) darbai.
nuotrauka
2023-05-09 07:49
Pavasaris, kaip rodo ilgametė specialistų patirtis, yra geriausias metas apšiltinti sienas ir stogą. Itin svarbu, kad statybų ekspertams siūloma vis daugiau patikimų sprendimų, kurių vienas populiariausių – greičiausio stingimo putų klijai rinkoje „FOME FLEX 60 Seconds Fast Fix“.
nuotrauka
2023-05-08 09:18
„SBA Urban“ naujos koncepcijos verslo miestelio „Urban HUB“ pirmojo etapo statyboms partneriu pasirinko įmonę „YIT Lietuva“. Pasirašytos generalinės rangos sutarties vertė – 30 mln. eurų. Pirmojo etapo darbus numatoma baigti jau 2024 m. pradžioje.
nuotrauka
2023-05-05 11:35
Vilniaus oro uoste prasidėjęs darbų įkarštis vyksta ne tik naujojo terminalo statybų aikštelėje. Intensyviai planuojamas naujas oro uosto išplanavimas, naujos erdvės ir kiti pokyčiai. Pastačius naująjį terminalą ir sujungus jį su esamu, Vilniaus oro uoste keleiviai skrydžių lauks šiuolaikiškoje erdv...
nuotrauka
2023-05-05 10:48
Jau visai netrukus Vilniuje, Viršuliškių rajone, duris atvers naujas 18 aukštų „Sky Office“ verslo centras. Statybos darbus šiuo metu vykdanti darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ sostinės biuro erdvių rinką papildys 8800 kv. m nuomojamo ploto. Projektuodamas naująjį verslo centr...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas