2022 gruodžio 6 d. antradienis, 10:29
Reklama  |  facebook

UAB „Lauksva“ – nuo baldų gamybos namų kieme iki kruizinių laivų rinkos ir pasaulinio pripažinimo Fotogalerija Video

2022-02-11 11:45
Medienos perdirbimo, baldų ir popieriaus pramonės bendrovė „Lauksva“ jubiliejiniuose apdovanojimuose „Lietuvos metų gaminys 2021“ buvo įvertinta aukso medaliu. Aukščiausią įvertinimą bendrovės gaminiai gauna jau penktą kartą. Lietuviškų baldų kokybė pripažinimo sulaukė ir užsienyje. Gaminiai eksportuojami į daugiau nei 20 šalių, o pernai šeimos įmonė įžengė ir į itin sudėtingą laivų rinką.
nuotrauka
„Lauksvos“ nuotr.


Minimos įmonės
Lauksva, UAB
Kelias ne tik į pirkėjų namus, bet ir į tarptautines partnerystes bei išskirtinių gaminių prabangiausiems viešbučiams, restoranams ar renginiams gamybą prieš beveik tris dešimtmečius prasidėjo Loretos ir Sauliaus Valaičių namuose Šakiuose. Šeimos verslas, kai minkšti baldai rankomis buvo gaminami tiesiog namų kieme, išaugo į 112 darbuotojų turinčią inovatyvią įmonę, bendradarbiaujančią su didžiausiomis užsienio kompanijomis ir dizaineriais, naudojančią aukščiausios kokybės sertifikuotas žaliavas ir plečiančią partnerysčių tinklą Europoje ir pasaulyje. Šeimos kompanijoje dirba jau antra karta.

Daugiau nei pusė gaminių – eksportui

Daugiau kaip 50 proc. visų gamybos apimčių šiuo metu sudaro kontraktai su užsienio šalimis. „Lauksvos“ baldai keliauja po visą pasaulį. Tad jeigu atostogaudami kur nors Norvegijoje prisėsite ant stilingo minkštasuolio, užsuksite į kavinę Didžiojoje Britanijoje, restoraną Italijoje ar naktinį klubą Vokietijoje, apsigyvensite penkių žvaigždučių viešbutyje Nyderlanduose ar Austrijoje ir, laukdami registracijos, klestelsit ant stilingos sofutės vestibiulyje, gali būti, kad patogiai įsitaisysite ant UAB „Lauksva“ pagaminto baldo.

LAUKSVA BALDAI

Nuotraukoje – 
aukso medaliu įvertintas
L formos minkštas
kampas „SQUARE“

Vienas naujausių kompanijos kūrinių – aukso medaliu įvertintas L formos minkštas kampas „SQUARE“. Šis stilingas ir ergonomiškas baldas suteikia galimybę pasididinti sėdėjimo gylį per 10 cm. Išskirtinė sėdynės mechanizmo prailginimo technologija leidžia ištraukti sėdynę į priekį per vieną žingsnį. Tad norint įsitaisyti patogiau pakeičiant sėdėjimo poziciją, nereikia skleisti baldo ar įsigyti papildomo pakojo kojoms ištiesti. Šis baldas turi funkcionalias galvos atramas ir pasižymi išskirtine siuvinio dekoravimo technologija.

Didžioji dalis tokių baldų paprastai yra dekoruojami iš vientiso audinio jį sudygsniuojant, o „SQUARE“ rombų formų dekoravimas atliekamas susiuvant atskirus audinio gabalėlius. Norint gauti tokį išraiškingą dekoravimą, ruošiant siuvinį, dedama daugiau pastangų ir papildomų medžiagų. Tai užtikrina aukštesnę kokybę ir ilgesnį baldo prekinės išvaizdos išsaugojimo laiką.

Siūlo individualizuotus ir maksimaliai komfortiškus sprendimus

Šio gaminio dizainas modernus ne tik išore, bet ir sudėtimi: naudojamas naujos kartos, itin komfortiškas ir ilgaamžis TIGER touch® porolonas, kuris užtikrina gerą oro pralaidumą bei kūno šilumos absorbciją, kuri mažina prakaitavimą. Be to, šis porolonas atitinka „Oeko-Tex“ standarto reikalavimus. Atlošo minkštumą lemia kartu su porolonu naudojamos elastines juostas, o sėdynėje – zig-zag tipo spyruoklės.

LAUKSVOS BALDAI

Nuotraukoje – 
minkštas
kampas „SQUARE“

„SQUARE“ pardavimai nuo pat sukūrimo viršijo lūkesčius. Per pirmuosius devynis 2021 m. mėnesius šio modelio pardavimai sudarė 7 proc. bendros įmonės apyvartos. Gauta ypač daug „SQUARE“ dizaino modifikacijų užsakymų – vidutiniškai 23 proc. visų priimtų užsakymų yra su nestandartiniais pakeitimais. Tai rodo, kad vartotojai ypač linkę rinktis šį modelį, nes jo dizainą galima modifikuoti pagal asmeninius, šeimos poreikius, įmanoma pritaikyti prie erdvės specifikacijų.

„Tai ypač svarbu mums, kaip gamintojui, siekiančiam didinti nestandartinių užsakymų kiekį, tokiu būdu atliepiant specifinius, asmeninius Lietuvos vartotojų poreikius individualizuojant gaminius. Džiaugiamės, kad naujos kartos dizainą vertina Lietuvos vartotojai ir su kiekviena naujiena mūsų klientai tampa vis drąsesni, vis daugiau užsisako individualius, pagal savo poreikius pritaikytus baldus“, – analogų Lietuvoje neturinčio „SQUARE“ pagal pardavimų rezultatus, potencialą ir įtaką vertina UAB „Lauksva“ direktorė Loreta Valaitienė.

Baldai laivams atitinka itin griežtus reikalavimus

„Lauksvos“ gaminių asortimentą šiandien sudaro ne tik standartiniai baldai namams, įstaigoms, restoranams ar viešosioms erdvėms. 2019 m. didelį žingsnį įmonė žengė į kruizinių laivų rinką. Tokio tipo baldų gamybai keliami ypač aukšti reikalavimai – turi būti parinktos drėgmei atsparios medžiagos, išskirtinė gamybos technologija, o dizainas, spalva ir forma pritaikyti prie kiek neįprastų laivo erdvės matmenų. Tai tikras iššūkis. „Jūra mus išmokė gaminti. Laivus nuolat skalauja jūra, jie plukdomi į labai skirtingas klimato sąlygas, tad baldas turi tarnauti ir ten, kur 20 laipsnių šalčio, ir ten, kur vargina 40 laipsnių karštis“, – apie neįprastus iššūkius kalbėjo L.Valaitienė.

LAUKSVOS BALDAI

Nuotraukoje – 
„Lauksvos“ baldai
vienoje iš kavinių Vilniuje 

Siekdama įgyvendinti vis ambicingesnius užmojus ir augantį baldų gamybos poreikį, įmonė nuolat investuoja į inovacijas, išmanius gamybos įrenginius. Pernai bendrovė įsigijo stakles „CNC Morbidelli CX200“ (investicija apie 200 tūkst. Eur), kurios užtikrina efektyvesnę, našesnę gamybą. Į įrenginio atmintį gali būti įtraukiamas atraižų likutis, taip mažinant medžiagų pirkimo kaštus. Naujosios staklės prie jo dirbantiems žmonėms daug saugesnės, nes dėl jose sumontuotų apsaugos daviklių (fotoelementų) sugeba aptikti operatoriaus buvimo vietą, pristabdyti judėjimo greitį.

Socialiai atsakingai įmonei labai svarbi ir aplinkos apsauga, todėl „Lauksva“ investuoja į kuo ekologiškesnes, aplinkai nekenksmingas žaliavas. Visiems baldams naudojami klijai vandens pagrindu: jie nekenkia nei žmogaus organizmui, nei aplinkai. Naudojamas maltas (perdirbtas) porolonas. Iš medienos atliekų įmonė gamina biokurą, o sinteponą, kartoną, polietileno plėvelę ir kitas atliekas atiduoda perdirbti.

Plečia baldų salonų tinklą Lietuvoje

Nors įmonės gaminius Lietuvoje galima įsigyti didžiausiuose internetinės prekybos portaluose, ten dažniausiai žmonės susirenka informaciją, o galutinį sprendimą priimti ateina į tikrą saloną, nes nori gyvai pamatyti baldus, audinių pavyzdžius. Įmonė turi daugiau nei 400 įvairiausių spalvų, raštų, faktūrų audinių pavyzdžių, taip pat siūlo platų kojelių ir kitų aksesuarų pasirinkimą bei galimybę derinti matmenis pagal individualius poreikius.

LAUKSVOS BALDAI

Nuotraukoje – 
„Lauksvos“ baldai
viename iš Palangos restoranų 

Atsižvelgdama į vartotojų poreikius, UAB „Lauksva“ pernai atidarė naują 400 kv. m firminį baldų saloną Panevėžyje, kuriame galima rasti įvairiausių minkštų baldų, atitinkančių pačius skirtingiausius poreikius. Sparčiai augant nekilnojamojo turto pardavimams ir specifinių išmatavimų baldų poreikiui pajūrio regione, nuo vasario duris atvėrė naujas salonas Klaipėdoje, naujame prekybos centre „Helios Galerija“.

LAUKSVA Sėkmingą įmonės plėtrą lemia ir gaminių kokybę bei ilgaamžiškumą užtikrinti padeda ilgametė patirtis, sukaupta gaminant tipinius serijinius ir kontraktinius ar individualizuotus baldus, bendradarbiavimas su didžiausiomis užsienio kompanijomis ir žinomais dizaineriais, aukščiausios kokybės sertifikuotos žaliavos naudojimas ir nuolatinis tobulėjimas. Vis dėlto esminis raktas į sėkmę yra pati organizacija – darbuotojų kaita maža, o didelė dalis jų yra dirbantys bent apie dešimtmetį. Todėl patirtis kaupiama nuosekliai, perduodama iš kartos į kartą, o baldininkų meistriškumo žinios kaupiamos ir išsaugomos.

„Lauksvos“ nuotr.

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka

LAUKSVA. SQUARE DIZAINAS

Metų nominacijos

nuotrauka
2022-11-27 06:29
Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su Viešųjų pirkimų tarnyba išrinko 2022 m. geriausiai ir profesionaliausiai organizuotus pirkimus. Iš viso tarp laimėtojų pateko net 13 Lietuvos organizacijų.
nuotrauka
2022-10-17 15:01
Lietuvos dizaino forumas jau dešimtus metus iš eilės organizavo „Gero dizaino“ apdovanojimų teikimo ceremoniją. Šiemet ji vyko spalio 12 dieną Kaune, verslo centre BLC. Renginys yra programos „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ dalis.
nuotrauka
2022-10-17 08:39
Vilniaus rotušėje spalio 13 d. įteikti Lietuvos architektų sąjungos konkurso „Žvilgsnis į save 2021-2022“ apdovanojimai.
nuotrauka
2022-10-10 08:29
Šalies savivaldybėms, labiausiai nusipelniusioms konkrečiose srityse, spalio 7 dienos vakarą Vilniuje išdalinti svarbiausieji savivaldos metų apdovanojimai – 16 bronzinių „Auksinės krivūlės“ statulėlių.
nuotrauka
2022-09-27 07:16
Statybininkų dienos proga apdovanoti du įmonės „Layher Baltic“ darbuotojai. Projektų vadybininkei Margaritai Leganovičiūtei įteikta Lietuvos statybininkų asociacijos padėka, o vyr. pastolių projektavimo inžinieriui Ramanui Dzikavitskiui – Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkės padėka.
nuotrauka
2022-09-16 11:26
Vienui vienu punktu iki vienuolikos procentų – tiek per metus Lietuvoje padidėjo renovuotų senų daugiabučių dalis. Maždaug 650 senų daugiabučių perėjo į atnaujintų kategoriją, kurioje jau yra 4387.
nuotrauka
2022-09-14 13:11
Architektūrinės estetikos studijos „arches“ suprojektuotas viešbutis ir SPA Amberton Green SPA Druskininkai laimėjo 1-ąją vietą tarptautiniame tvarios architektūros konkurse „Sustainability in Architecture Construction and Design in Baltics 2022“.
nuotrauka
2022-09-13 09:37
Lietuvos statybos inžinierių sąjungos, Lietuvos statybininkų asociacijos, VšĮ Statybos sektoriaus vystymo agentūros ir Europos statybos inžinierių tarybos atstovai Statybininkų dienos šventės metu Palangoje paskelbė metų inžinieriaus konkurso laimėtojus.
nuotrauka
2022-09-12 06:35,      papildyta 2022-09-14 08:00, Papildyta nuotraukomis
Statybininkų dienos šventėje tradiciškai įvyko jau 9-oji Statybininkų olimpiada.
nuotrauka
2022-09-09 16:10,      papildyta 2022-09-16 15:19, Papildytas sąrašas
Šiandien, rugsėjo 9 d., Palangoje Lietuvos statybininkų asociacijos nariai mini Statybininkų dieną, kuri švenčiama antrąjį rugsėjo savaitgalį. Šventės proga įteikti apdovanojimai statybų sektoriaus atstovams.
nuotrauka
2022-08-01 14:46
Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė gavo Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio įsteigtą Ukrainos taikos apdovanojimą. Ukrainos žmonių vardu ministrė apdovanota už paramą Ukrainai šalies karo su Rusija metu.
nuotrauka
2022-07-01 14:04
Liepos 1-ąją, Tarptautinę architektų dieną, oficialiai pristatyti Nacionaliniai architektūros apdovanojimai’2023 (NAA), kuriuos inicijuoja Aplinkos ministerija. Ši diena pasirinkta neatsitiktinai – simboliška, kad lygiai po metų, šventinio renginio metu bus paskelbti pirmieji NAA laimėtojai.
nuotrauka
2022-06-07 10:53
BIM yra modernus įrankis, kuris vis labiau įsitvirtina statybos sektoriuje, apimdamas vis daugiau statybos proceso dalyvių. Apie BIM vertes ir neišnaudotas galimybes – konkurso „Lietuvos BIM projektai 2022“ komisijos nariai: Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) prezidentas, VšĮ „Skaitmeninė staty...
nuotrauka
2022-06-01 07:42
Didžiausiame Lietuvos skaitmeninės statybos tematikos renginyje – tarptautinėje konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2022. Vilnius“ – paskelbti ir apdovanoti geriausi 2022 m. BIM projektai.
nuotrauka
2022-05-20 07:38
Konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2022. Vilnius“ paskelbti geriausi Lietuvos BIM projektai. Geriausiu BIM projektu užsienyje pripažintas „Science Park Towers“ Švedijoje, kurį įgyvendino „INHUS Engineering“, „Peikko Lietuva“ ir „Staticus“.
nuotrauka
2022-05-18 11:02
Projektavimo įmonė „Atamis“ yra dalis komandos, projektavusios administracinės paskirties pastatą T.Ševčenkos g. 13, Vilniuje. Šis objektas pripažintas geriausiu visuomeniniu BIM projektu. Jam buvo suformuotas pirmasis Lietuvoje „Taip pastatyta“ BIM objekto elektroninis statinio pasas.
nuotrauka
2022-05-17 15:32
Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ kviečia Lietuvos mokslo ir verslo bendruomenes susipažinti su pirmąja Baltijos šalyse prie perdavimo tinklo prijungta 1 MW galios ir 1 MWh talpos baterija ir ją išmėginti.
nuotrauka
2022-05-17 07:15
Konkurse „Lietuvos BIM projektai 2022“ geriausiu visuomeniniu BIM projektu buvo pripažintas UAB „Naresta“, generalinio rangovo, rekonstruotas administracinis pastatas T.Ševčenkos g. 13, Vilniuje. Užsakovas – VĮ „Turto bankas“, projektavo įmonė „Atamis“.
nuotrauka
2022-05-11 07:29
„Raitininkų sodo“ projektas, kurį įmonė „YIT Lietuva“ įgyvendino dviem etapais, sulaukė svarbaus įvertinimo. Konkurse „Lietuvos BIM projektai 2022“ šis projektas pripažintas geriausiu gyvenamųjų pastatų BIM projektu.
nuotrauka
2022-05-10 07:32
KTU Statybos ir architektūros fakulteto Išmaniųjų miestų ir infrastruktūros centro sukurtas Kauno miesto skaitmeninis dvynys konkurse „Lietuvos BIM projektai 2022“ pripažintas geriausiu miesto modelio BIM projektu.

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos