2024 balandžio 13 d. šeštadienis, 7:22
Reklama  |  facebook

UAB „Lauksva“ – nuo baldų gamybos namų kieme iki kruizinių laivų rinkos ir pasaulinio pripažinimo Fotogalerija Video

2022-02-11 11:45
Medienos perdirbimo, baldų ir popieriaus pramonės bendrovė „Lauksva“ jubiliejiniuose apdovanojimuose „Lietuvos metų gaminys 2021“ buvo įvertinta aukso medaliu. Aukščiausią įvertinimą bendrovės gaminiai gauna jau penktą kartą. Lietuviškų baldų kokybė pripažinimo sulaukė ir užsienyje. Gaminiai eksportuojami į daugiau nei 20 šalių, o pernai šeimos įmonė įžengė ir į itin sudėtingą laivų rinką.
nuotrauka
„Lauksvos“ nuotr.


Minimos įmonės
Lauksva, UAB
Kelias ne tik į pirkėjų namus, bet ir į tarptautines partnerystes bei išskirtinių gaminių prabangiausiems viešbučiams, restoranams ar renginiams gamybą prieš beveik tris dešimtmečius prasidėjo Loretos ir Sauliaus Valaičių namuose Šakiuose. Šeimos verslas, kai minkšti baldai rankomis buvo gaminami tiesiog namų kieme, išaugo į 112 darbuotojų turinčią inovatyvią įmonę, bendradarbiaujančią su didžiausiomis užsienio kompanijomis ir dizaineriais, naudojančią aukščiausios kokybės sertifikuotas žaliavas ir plečiančią partnerysčių tinklą Europoje ir pasaulyje. Šeimos kompanijoje dirba jau antra karta.

Daugiau nei pusė gaminių – eksportui

Daugiau kaip 50 proc. visų gamybos apimčių šiuo metu sudaro kontraktai su užsienio šalimis. „Lauksvos“ baldai keliauja po visą pasaulį. Tad jeigu atostogaudami kur nors Norvegijoje prisėsite ant stilingo minkštasuolio, užsuksite į kavinę Didžiojoje Britanijoje, restoraną Italijoje ar naktinį klubą Vokietijoje, apsigyvensite penkių žvaigždučių viešbutyje Nyderlanduose ar Austrijoje ir, laukdami registracijos, klestelsit ant stilingos sofutės vestibiulyje, gali būti, kad patogiai įsitaisysite ant UAB „Lauksva“ pagaminto baldo.

LAUKSVA BALDAI

Nuotraukoje – 
aukso medaliu įvertintas
L formos minkštas
kampas „SQUARE“

Vienas naujausių kompanijos kūrinių – aukso medaliu įvertintas L formos minkštas kampas „SQUARE“. Šis stilingas ir ergonomiškas baldas suteikia galimybę pasididinti sėdėjimo gylį per 10 cm. Išskirtinė sėdynės mechanizmo prailginimo technologija leidžia ištraukti sėdynę į priekį per vieną žingsnį. Tad norint įsitaisyti patogiau pakeičiant sėdėjimo poziciją, nereikia skleisti baldo ar įsigyti papildomo pakojo kojoms ištiesti. Šis baldas turi funkcionalias galvos atramas ir pasižymi išskirtine siuvinio dekoravimo technologija.

Didžioji dalis tokių baldų paprastai yra dekoruojami iš vientiso audinio jį sudygsniuojant, o „SQUARE“ rombų formų dekoravimas atliekamas susiuvant atskirus audinio gabalėlius. Norint gauti tokį išraiškingą dekoravimą, ruošiant siuvinį, dedama daugiau pastangų ir papildomų medžiagų. Tai užtikrina aukštesnę kokybę ir ilgesnį baldo prekinės išvaizdos išsaugojimo laiką.

Siūlo individualizuotus ir maksimaliai komfortiškus sprendimus

Šio gaminio dizainas modernus ne tik išore, bet ir sudėtimi: naudojamas naujos kartos, itin komfortiškas ir ilgaamžis TIGER touch® porolonas, kuris užtikrina gerą oro pralaidumą bei kūno šilumos absorbciją, kuri mažina prakaitavimą. Be to, šis porolonas atitinka „Oeko-Tex“ standarto reikalavimus. Atlošo minkštumą lemia kartu su porolonu naudojamos elastines juostas, o sėdynėje – zig-zag tipo spyruoklės.

LAUKSVOS BALDAI

Nuotraukoje – 
minkštas
kampas „SQUARE“

„SQUARE“ pardavimai nuo pat sukūrimo viršijo lūkesčius. Per pirmuosius devynis 2021 m. mėnesius šio modelio pardavimai sudarė 7 proc. bendros įmonės apyvartos. Gauta ypač daug „SQUARE“ dizaino modifikacijų užsakymų – vidutiniškai 23 proc. visų priimtų užsakymų yra su nestandartiniais pakeitimais. Tai rodo, kad vartotojai ypač linkę rinktis šį modelį, nes jo dizainą galima modifikuoti pagal asmeninius, šeimos poreikius, įmanoma pritaikyti prie erdvės specifikacijų.

„Tai ypač svarbu mums, kaip gamintojui, siekiančiam didinti nestandartinių užsakymų kiekį, tokiu būdu atliepiant specifinius, asmeninius Lietuvos vartotojų poreikius individualizuojant gaminius. Džiaugiamės, kad naujos kartos dizainą vertina Lietuvos vartotojai ir su kiekviena naujiena mūsų klientai tampa vis drąsesni, vis daugiau užsisako individualius, pagal savo poreikius pritaikytus baldus“, – analogų Lietuvoje neturinčio „SQUARE“ pagal pardavimų rezultatus, potencialą ir įtaką vertina UAB „Lauksva“ direktorė Loreta Valaitienė.

Baldai laivams atitinka itin griežtus reikalavimus

„Lauksvos“ gaminių asortimentą šiandien sudaro ne tik standartiniai baldai namams, įstaigoms, restoranams ar viešosioms erdvėms. 2019 m. didelį žingsnį įmonė žengė į kruizinių laivų rinką. Tokio tipo baldų gamybai keliami ypač aukšti reikalavimai – turi būti parinktos drėgmei atsparios medžiagos, išskirtinė gamybos technologija, o dizainas, spalva ir forma pritaikyti prie kiek neįprastų laivo erdvės matmenų. Tai tikras iššūkis. „Jūra mus išmokė gaminti. Laivus nuolat skalauja jūra, jie plukdomi į labai skirtingas klimato sąlygas, tad baldas turi tarnauti ir ten, kur 20 laipsnių šalčio, ir ten, kur vargina 40 laipsnių karštis“, – apie neįprastus iššūkius kalbėjo L.Valaitienė.

LAUKSVOS BALDAI

Nuotraukoje – 
„Lauksvos“ baldai
vienoje iš kavinių Vilniuje 

Siekdama įgyvendinti vis ambicingesnius užmojus ir augantį baldų gamybos poreikį, įmonė nuolat investuoja į inovacijas, išmanius gamybos įrenginius. Pernai bendrovė įsigijo stakles „CNC Morbidelli CX200“ (investicija apie 200 tūkst. Eur), kurios užtikrina efektyvesnę, našesnę gamybą. Į įrenginio atmintį gali būti įtraukiamas atraižų likutis, taip mažinant medžiagų pirkimo kaštus. Naujosios staklės prie jo dirbantiems žmonėms daug saugesnės, nes dėl jose sumontuotų apsaugos daviklių (fotoelementų) sugeba aptikti operatoriaus buvimo vietą, pristabdyti judėjimo greitį.

Socialiai atsakingai įmonei labai svarbi ir aplinkos apsauga, todėl „Lauksva“ investuoja į kuo ekologiškesnes, aplinkai nekenksmingas žaliavas. Visiems baldams naudojami klijai vandens pagrindu: jie nekenkia nei žmogaus organizmui, nei aplinkai. Naudojamas maltas (perdirbtas) porolonas. Iš medienos atliekų įmonė gamina biokurą, o sinteponą, kartoną, polietileno plėvelę ir kitas atliekas atiduoda perdirbti.

Plečia baldų salonų tinklą Lietuvoje

Nors įmonės gaminius Lietuvoje galima įsigyti didžiausiuose internetinės prekybos portaluose, ten dažniausiai žmonės susirenka informaciją, o galutinį sprendimą priimti ateina į tikrą saloną, nes nori gyvai pamatyti baldus, audinių pavyzdžius. Įmonė turi daugiau nei 400 įvairiausių spalvų, raštų, faktūrų audinių pavyzdžių, taip pat siūlo platų kojelių ir kitų aksesuarų pasirinkimą bei galimybę derinti matmenis pagal individualius poreikius.

LAUKSVOS BALDAI

Nuotraukoje – 
„Lauksvos“ baldai
viename iš Palangos restoranų 

Atsižvelgdama į vartotojų poreikius, UAB „Lauksva“ pernai atidarė naują 400 kv. m firminį baldų saloną Panevėžyje, kuriame galima rasti įvairiausių minkštų baldų, atitinkančių pačius skirtingiausius poreikius. Sparčiai augant nekilnojamojo turto pardavimams ir specifinių išmatavimų baldų poreikiui pajūrio regione, nuo vasario duris atvėrė naujas salonas Klaipėdoje, naujame prekybos centre „Helios Galerija“.

LAUKSVA Sėkmingą įmonės plėtrą lemia ir gaminių kokybę bei ilgaamžiškumą užtikrinti padeda ilgametė patirtis, sukaupta gaminant tipinius serijinius ir kontraktinius ar individualizuotus baldus, bendradarbiavimas su didžiausiomis užsienio kompanijomis ir žinomais dizaineriais, aukščiausios kokybės sertifikuotos žaliavos naudojimas ir nuolatinis tobulėjimas. Vis dėlto esminis raktas į sėkmę yra pati organizacija – darbuotojų kaita maža, o didelė dalis jų yra dirbantys bent apie dešimtmetį. Todėl patirtis kaupiama nuosekliai, perduodama iš kartos į kartą, o baldininkų meistriškumo žinios kaupiamos ir išsaugomos.

„Lauksvos“ nuotr.

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka

LAUKSVA. SQUARE DIZAINAS
Metų nominacijos

nuotrauka
2024-04-11 15:22
Balandžio 16 d. visi BIM entuziastai turi galimybę iš arti susipažinti su Lietuvos skaitmeninės statybos lyderiais: jau devintus metus „Skaitmeninė statyba“ drauge su Lietuvos statybininkų asociacija (LSA) kviečia į konkurso „Lietuvos BIM projektai“ dalyvių projektų pristatymo renginį.
nuotrauka
2024-04-10 13:46
Ketvirtus metus vykstančios kampanijos „Ateitis – elektronikams" iniciatoriai, vienijantys lyderiaujančias sektoriaus įmones ir aukštąsias mokyklas Kaune, skelbia konkursą mokytojams-elektronikos entuziastams. Konkursu siekiama įvertinti mokytojų, skatinančių moksleivius domėtis perspektyvia elektro...
nuotrauka
2024-03-26 15:09
Mančesteryje vykusioje „Civic Trust Awards“ apdovanojimų ceremonijoje verslo ir laisvalaikio kompleksas „Bokšto skveras“ pripažintas nugalėtoju ir specialaus prizo laimėtoju, kuris įteikiamas išskirtiniams rekonstrukcijos projektams, įgyvendintiems saugomose teritorijose.
nuotrauka
2024-03-21 10:30
Kovo 20 d. paskelbtas kvietimas teikti paraiškas Žaliųjų pirkimų lyderių apdovanojimams, kurie skirti viešojo sektoriaus įmonėms, organizacijoms ir institucijoms, taip pat prekių ir paslaugų tiekėjams, tiekėjus vienijančioms organizacijoms ar viešuosiuose pirkimuose dalyvaujančioms organizacijoms, į...
nuotrauka
2024-03-13 09:28
Didžiausioje pasaulyje nekilnojamojo turto parodoje „MIPIM" Kanuose, Vilniui įteikti iš viso 5 apdovanojimai už pasiekimus Europos perspektyviausio miesto rinkimuose. Bendroje vidutinio dydžio miestų kategorijoje sostinė užėmė 3-ją vietą. Apdovanojimus kasmet rengia dienraščio „Financial Times" inve...
nuotrauka
2024-02-22 09:17
Devintus metus „Skaitmeninė statyba“ drauge su Lietuvos statybininkų asociacija (LSA) organizuoja unikalų konkursą „Lietuvos BIM projektai“. Konkursu siekiama išrinkti geriausią šalies įmonių praktiką skaitmeninės statybos srityje – taikant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir me...
nuotrauka
2024-01-26 07:59
Jau daugiau nei 20 metų sostinės gimtadienį vainikuoja Vilniaus garsinančių lyderių apdovanojimai. Už idėjas ir darbus Vilniui, miesto puoselėjimą ir garsinimą kasmet Šv. Kristoforo statulėlėmis apdovanojami iškiliausi vilniečiai. Reikšmingiausi miesto apdovanojimai įteikt dešimt laureatų.
nuotrauka
2024-01-19 14:46
Baltijos-Amerikos laisvės fondas (BAFF) ir JAV ambasada Lietuvoje kartu su Inovacijų agentūra kviečia teikti paraiškas Lietuvos-Amerikos inovacijų apdovanojimui laimėti. Pretenduoti gali Lietuvos verslai, aukštojo mokslo įstaigos ir kitos organizacijos ar fiziniai asmenys, kurie bendradarbiaudami su...
nuotrauka
2024-01-19 07:58
Vienas ambicingiausių 2023 m. projektų – daugiau nei 500 bunų, įrengtų Nemuno vagoje. Pagrindinė bunų įrengimo Nemuno atkarpoje paskirtis – išlaikyti gilią ir laivybai tinkamą upės vagą. Specialiai šiam svarbiam Vidaus vandens kelių direkcijos vykdytam projektui įmonių grupė „Milsa“ sukūrė naują gam...
nuotrauka
2023-12-15 09:03
Kasmet pasitikdama didžiąsias metų šventes Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) sukviečia verslo bendruomenę, visuomenės, politikos ir mokslo lyderius į kalėdinį LPK vakarą. Gruodžio 13 d. iškilmingoje „Pirklių klube“ vykusioje apdovanojimų ceremonijoje skambėjo ne tik padėkos ir sveikinimai ar...
nuotrauka
2023-12-13 17:48
Gruodžio 13 d., Vilniuje 27-ąjį kartą įteikti Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) rengiamo kasmetinio konkurso „Lietuvos metų gaminys“ apdovanojimai. Šiais metais konkurse dalyvavo 50 lietuvišką produkciją gaminančių įmonių. Aukščiausio įvertinimo aštuoniose vertinimo kategorijose siekė 81 ga...
nuotrauka
2023-12-07 15:43
Trečiadienį Vilniuje iškilmingoje konkurso „Už darnią plėtrą“ ceremonijoje paskelbti ir apdovanoti geriausi 2023 metų NT projektai Lietuvoje. Geriausiųjų NT projektų rinkimus Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija (LNTPA) ir Darnios plėtros akademija organizuoja jau 16 metus.
nuotrauka
2023-12-07 14:24
Tarptautinės Amerikos mokyklos Vilniuje pastatas pripažintas geriausiu 2022 metais šalyje pastatytu visuomeniniu objektu. Apie tai gruodžio 6 d. paskelbė Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija su Darnios plėtros akademija ir Tarptautinei Amerikos mokyklai Vilniuje (AISV) įteikė pagrindinį m...
nuotrauka
2023-12-04 16:23
Aplinkos ministerija pirmadienį įteikė apdovanojimus žaliausioms Lietuvos savivaldybėms. Jomis tapo Utenos rajono, Vilniaus ir Klaipėdos miestų savivaldybės. Visos trys tapo jau antrą kartą sudaryto Lietuvos savivaldybių aplinkosaugos reitingo lyderėmis.
nuotrauka
2023-11-28 10:10
Šiandien vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius įteikė apdovanojimus savivaldybių administracijų atstovams už sėkmingiausiai įgyvendintus VRM administruojamus 2014-2020 metų laikotarpiu ir Europos Sąjungos lėšomis finansuotus infrastruktūros projektus regionuose.
nuotrauka
2023-10-18 11:16
Jeigu jūs rūpinatės savo įmonės darbuotojų saugumu ir gerove, emocine būsena ir palankia atmosfera kolektyve, skatinate įvairovę, tausojate aplinką ar stiprinate bendruomenes – jūsų įmonę kviečiame dalyvauti Nacionalinių atsakingo verslo apdovanojimų 2023 konkurse ir iki lapkričio 21 d. teikti parai...
nuotrauka
2023-10-16 11:21
Ilgalaikė Lietuvos medinės statybos patirtis ir tradicija sėkmingai pasireiškia ir šiuolaikinėje architektūroje. Vienas tokių pavyzdžių – architektūros estetikos studijos „Arches“ projektuotas gyvenamasis namas vienai šeimai – „Kedro namai“. Slovėnijoje rengiamame BIG SEE Wood Design Award’23 šis pr...
nuotrauka
2023-10-16 09:47
ARCHzona parodos metu paskelbtas trumpasis sąrašas architektų, patekusių į prestižinį geriausios Europos apdovanojimų EUmies Awards sąrašas.
nuotrauka
2023-10-06 05:55
Europos Komisijos įsteigtų Žaliosios sostinės apdovanojimų finale Vilnius tituluotas žaliąja Europos sostine 2025. Konkurso finale Taline Vilnius nugalėjo du finalininkus – Portugalijos Gimarainsą bei Austrijos Gracą.
nuotrauka
2023-09-22 07:39
Įveikęs pirmąjį rimtą karjeros iššūkį, konstruktorius Andrius Gudelis jautėsi geriausiu. Po 10 metų geriausiu jį pripažino ir statybos inžinierių bendruomenė: Lietuvos statybos inžinierių sąjungos (LSIS) apdovanojimuose Andrius Gudelis šiemet buvo išrinktas Metų statybos inžinieriumi-projektuotoju.

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos