2022 liepos 3 d. sekmadienis, 9:28
Reklama  |  facebook

UAB „Lauksva“ – nuo baldų gamybos namų kieme iki kruizinių laivų rinkos ir pasaulinio pripažinimo Fotogalerija Video

2022-02-11 11:45
Medienos perdirbimo, baldų ir popieriaus pramonės bendrovė „Lauksva“ jubiliejiniuose apdovanojimuose „Lietuvos metų gaminys 2021“ buvo įvertinta aukso medaliu. Aukščiausią įvertinimą bendrovės gaminiai gauna jau penktą kartą. Lietuviškų baldų kokybė pripažinimo sulaukė ir užsienyje. Gaminiai eksportuojami į daugiau nei 20 šalių, o pernai šeimos įmonė įžengė ir į itin sudėtingą laivų rinką.
nuotrauka
„Lauksvos“ nuotr.


Minimos įmonės
Lauksva, UAB
Kelias ne tik į pirkėjų namus, bet ir į tarptautines partnerystes bei išskirtinių gaminių prabangiausiems viešbučiams, restoranams ar renginiams gamybą prieš beveik tris dešimtmečius prasidėjo Loretos ir Sauliaus Valaičių namuose Šakiuose. Šeimos verslas, kai minkšti baldai rankomis buvo gaminami tiesiog namų kieme, išaugo į 112 darbuotojų turinčią inovatyvią įmonę, bendradarbiaujančią su didžiausiomis užsienio kompanijomis ir dizaineriais, naudojančią aukščiausios kokybės sertifikuotas žaliavas ir plečiančią partnerysčių tinklą Europoje ir pasaulyje. Šeimos kompanijoje dirba jau antra karta.

Daugiau nei pusė gaminių – eksportui

Daugiau kaip 50 proc. visų gamybos apimčių šiuo metu sudaro kontraktai su užsienio šalimis. „Lauksvos“ baldai keliauja po visą pasaulį. Tad jeigu atostogaudami kur nors Norvegijoje prisėsite ant stilingo minkštasuolio, užsuksite į kavinę Didžiojoje Britanijoje, restoraną Italijoje ar naktinį klubą Vokietijoje, apsigyvensite penkių žvaigždučių viešbutyje Nyderlanduose ar Austrijoje ir, laukdami registracijos, klestelsit ant stilingos sofutės vestibiulyje, gali būti, kad patogiai įsitaisysite ant UAB „Lauksva“ pagaminto baldo.

LAUKSVA BALDAI

Nuotraukoje – 
aukso medaliu įvertintas
L formos minkštas
kampas „SQUARE“

Vienas naujausių kompanijos kūrinių – aukso medaliu įvertintas L formos minkštas kampas „SQUARE“. Šis stilingas ir ergonomiškas baldas suteikia galimybę pasididinti sėdėjimo gylį per 10 cm. Išskirtinė sėdynės mechanizmo prailginimo technologija leidžia ištraukti sėdynę į priekį per vieną žingsnį. Tad norint įsitaisyti patogiau pakeičiant sėdėjimo poziciją, nereikia skleisti baldo ar įsigyti papildomo pakojo kojoms ištiesti. Šis baldas turi funkcionalias galvos atramas ir pasižymi išskirtine siuvinio dekoravimo technologija.

Didžioji dalis tokių baldų paprastai yra dekoruojami iš vientiso audinio jį sudygsniuojant, o „SQUARE“ rombų formų dekoravimas atliekamas susiuvant atskirus audinio gabalėlius. Norint gauti tokį išraiškingą dekoravimą, ruošiant siuvinį, dedama daugiau pastangų ir papildomų medžiagų. Tai užtikrina aukštesnę kokybę ir ilgesnį baldo prekinės išvaizdos išsaugojimo laiką.

Siūlo individualizuotus ir maksimaliai komfortiškus sprendimus

Šio gaminio dizainas modernus ne tik išore, bet ir sudėtimi: naudojamas naujos kartos, itin komfortiškas ir ilgaamžis TIGER touch® porolonas, kuris užtikrina gerą oro pralaidumą bei kūno šilumos absorbciją, kuri mažina prakaitavimą. Be to, šis porolonas atitinka „Oeko-Tex“ standarto reikalavimus. Atlošo minkštumą lemia kartu su porolonu naudojamos elastines juostas, o sėdynėje – zig-zag tipo spyruoklės.

LAUKSVOS BALDAI

Nuotraukoje – 
minkštas
kampas „SQUARE“

„SQUARE“ pardavimai nuo pat sukūrimo viršijo lūkesčius. Per pirmuosius devynis 2021 m. mėnesius šio modelio pardavimai sudarė 7 proc. bendros įmonės apyvartos. Gauta ypač daug „SQUARE“ dizaino modifikacijų užsakymų – vidutiniškai 23 proc. visų priimtų užsakymų yra su nestandartiniais pakeitimais. Tai rodo, kad vartotojai ypač linkę rinktis šį modelį, nes jo dizainą galima modifikuoti pagal asmeninius, šeimos poreikius, įmanoma pritaikyti prie erdvės specifikacijų.

„Tai ypač svarbu mums, kaip gamintojui, siekiančiam didinti nestandartinių užsakymų kiekį, tokiu būdu atliepiant specifinius, asmeninius Lietuvos vartotojų poreikius individualizuojant gaminius. Džiaugiamės, kad naujos kartos dizainą vertina Lietuvos vartotojai ir su kiekviena naujiena mūsų klientai tampa vis drąsesni, vis daugiau užsisako individualius, pagal savo poreikius pritaikytus baldus“, – analogų Lietuvoje neturinčio „SQUARE“ pagal pardavimų rezultatus, potencialą ir įtaką vertina UAB „Lauksva“ direktorė Loreta Valaitienė.

Baldai laivams atitinka itin griežtus reikalavimus

„Lauksvos“ gaminių asortimentą šiandien sudaro ne tik standartiniai baldai namams, įstaigoms, restoranams ar viešosioms erdvėms. 2019 m. didelį žingsnį įmonė žengė į kruizinių laivų rinką. Tokio tipo baldų gamybai keliami ypač aukšti reikalavimai – turi būti parinktos drėgmei atsparios medžiagos, išskirtinė gamybos technologija, o dizainas, spalva ir forma pritaikyti prie kiek neįprastų laivo erdvės matmenų. Tai tikras iššūkis. „Jūra mus išmokė gaminti. Laivus nuolat skalauja jūra, jie plukdomi į labai skirtingas klimato sąlygas, tad baldas turi tarnauti ir ten, kur 20 laipsnių šalčio, ir ten, kur vargina 40 laipsnių karštis“, – apie neįprastus iššūkius kalbėjo L.Valaitienė.

LAUKSVOS BALDAI

Nuotraukoje – 
„Lauksvos“ baldai
vienoje iš kavinių Vilniuje 

Siekdama įgyvendinti vis ambicingesnius užmojus ir augantį baldų gamybos poreikį, įmonė nuolat investuoja į inovacijas, išmanius gamybos įrenginius. Pernai bendrovė įsigijo stakles „CNC Morbidelli CX200“ (investicija apie 200 tūkst. Eur), kurios užtikrina efektyvesnę, našesnę gamybą. Į įrenginio atmintį gali būti įtraukiamas atraižų likutis, taip mažinant medžiagų pirkimo kaštus. Naujosios staklės prie jo dirbantiems žmonėms daug saugesnės, nes dėl jose sumontuotų apsaugos daviklių (fotoelementų) sugeba aptikti operatoriaus buvimo vietą, pristabdyti judėjimo greitį.

Socialiai atsakingai įmonei labai svarbi ir aplinkos apsauga, todėl „Lauksva“ investuoja į kuo ekologiškesnes, aplinkai nekenksmingas žaliavas. Visiems baldams naudojami klijai vandens pagrindu: jie nekenkia nei žmogaus organizmui, nei aplinkai. Naudojamas maltas (perdirbtas) porolonas. Iš medienos atliekų įmonė gamina biokurą, o sinteponą, kartoną, polietileno plėvelę ir kitas atliekas atiduoda perdirbti.

Plečia baldų salonų tinklą Lietuvoje

Nors įmonės gaminius Lietuvoje galima įsigyti didžiausiuose internetinės prekybos portaluose, ten dažniausiai žmonės susirenka informaciją, o galutinį sprendimą priimti ateina į tikrą saloną, nes nori gyvai pamatyti baldus, audinių pavyzdžius. Įmonė turi daugiau nei 400 įvairiausių spalvų, raštų, faktūrų audinių pavyzdžių, taip pat siūlo platų kojelių ir kitų aksesuarų pasirinkimą bei galimybę derinti matmenis pagal individualius poreikius.

LAUKSVOS BALDAI

Nuotraukoje – 
„Lauksvos“ baldai
viename iš Palangos restoranų 

Atsižvelgdama į vartotojų poreikius, UAB „Lauksva“ pernai atidarė naują 400 kv. m firminį baldų saloną Panevėžyje, kuriame galima rasti įvairiausių minkštų baldų, atitinkančių pačius skirtingiausius poreikius. Sparčiai augant nekilnojamojo turto pardavimams ir specifinių išmatavimų baldų poreikiui pajūrio regione, nuo vasario duris atvėrė naujas salonas Klaipėdoje, naujame prekybos centre „Helios Galerija“.

LAUKSVA Sėkmingą įmonės plėtrą lemia ir gaminių kokybę bei ilgaamžiškumą užtikrinti padeda ilgametė patirtis, sukaupta gaminant tipinius serijinius ir kontraktinius ar individualizuotus baldus, bendradarbiavimas su didžiausiomis užsienio kompanijomis ir žinomais dizaineriais, aukščiausios kokybės sertifikuotos žaliavos naudojimas ir nuolatinis tobulėjimas. Vis dėlto esminis raktas į sėkmę yra pati organizacija – darbuotojų kaita maža, o didelė dalis jų yra dirbantys bent apie dešimtmetį. Todėl patirtis kaupiama nuosekliai, perduodama iš kartos į kartą, o baldininkų meistriškumo žinios kaupiamos ir išsaugomos.

„Lauksvos“ nuotr.

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka

LAUKSVA. SQUARE DIZAINAS

Metų nominacijos

nuotrauka
2022-07-01 14:04
Liepos 1-ąją, Tarptautinę architektų dieną, oficialiai pristatyti Nacionaliniai architektūros apdovanojimai’2023 (NAA), kuriuos inicijuoja Aplinkos ministerija. Ši diena pasirinkta neatsitiktinai – simboliška, kad lygiai po metų, šventinio renginio metu bus paskelbti pirmieji NAA laimėtojai.
nuotrauka
2022-06-07 10:53
BIM yra modernus įrankis, kuris vis labiau įsitvirtina statybos sektoriuje, apimdamas vis daugiau statybos proceso dalyvių. Apie BIM vertes ir neišnaudotas galimybes – konkurso „Lietuvos BIM projektai 2022“ komisijos nariai: Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) prezidentas, VšĮ „Skaitmeninė staty...
nuotrauka
2022-06-01 07:42
Didžiausiame Lietuvos skaitmeninės statybos tematikos renginyje – tarptautinėje konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2022. Vilnius“ – paskelbti ir apdovanoti geriausi 2022 m. BIM projektai.
nuotrauka
2022-05-20 07:38
Konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2022. Vilnius“ paskelbti geriausi Lietuvos BIM projektai. Geriausiu BIM projektu užsienyje pripažintas „Science Park Towers“ Švedijoje, kurį įgyvendino „INHUS Engineering“, „Peikko Lietuva“ ir „Staticus“.
nuotrauka
2022-05-18 11:02
Projektavimo įmonė „Atamis“ yra dalis komandos, projektavusios administracinės paskirties pastatą T.Ševčenkos g. 13, Vilniuje. Šis objektas pripažintas geriausiu visuomeniniu BIM projektu. Jam buvo suformuotas pirmasis Lietuvoje „Taip pastatyta“ BIM objekto elektroninis statinio pasas.
nuotrauka
2022-05-17 15:32
Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ kviečia Lietuvos mokslo ir verslo bendruomenes susipažinti su pirmąja Baltijos šalyse prie perdavimo tinklo prijungta 1 MW galios ir 1 MWh talpos baterija ir ją išmėginti.
nuotrauka
2022-05-17 07:15
Konkurse „Lietuvos BIM projektai 2022“ geriausiu visuomeniniu BIM projektu buvo pripažintas UAB „Naresta“, generalinio rangovo, rekonstruotas administracinis pastatas T.Ševčenkos g. 13, Vilniuje. Užsakovas – VĮ „Turto bankas“, projektavo įmonė „Atamis“.
nuotrauka
2022-05-11 07:29
„Raitininkų sodo“ projektas, kurį įmonė „YIT Lietuva“ įgyvendino dviem etapais, sulaukė svarbaus įvertinimo. Konkurse „Lietuvos BIM projektai 2022“ šis projektas pripažintas geriausiu gyvenamųjų pastatų BIM projektu.
nuotrauka
2022-05-10 07:32
KTU Statybos ir architektūros fakulteto Išmaniųjų miestų ir infrastruktūros centro sukurtas Kauno miesto skaitmeninis dvynys konkurse „Lietuvos BIM projektai 2022“ pripažintas geriausiu miesto modelio BIM projektu.
nuotrauka
2022-04-29 07:39
Vilniuje po dviejų metų priverstinės pertraukos įvyko jau antrasis tarptautinis pastolininkų čempionatas, kurį organizavo BSA Baltijos pastolininkų asociacija kartu su įmone „Layher Baltic“.
nuotrauka
2022-04-29 06:35
Europos Komisija, vykdydama Klimatui neutralių ir sumanių miestų misiją, prisidės prie 100 Europos miestų, sieksiančių iki 2030 m. neutralizuoti savo poveikį klimatui, plėtros. Tarp jų pateko du Lietuvos miestai – Vilnius ir Tauragė. Jie gaus paramą ir finansavimą, kad per šį dešimtmetį taptų klimat...
nuotrauka
2022-04-25 09:08
Balandžio 22 d., penktadienį, didžiausiame skaitmeninės statybos tematikos renginyje Lietuvoje – tarptautinėje konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2022. Vilnius“ – paskelbti ir apdovanoti geriausi 2022 m. Lietuvos BIM projektai. VšĮ „Skaitmeninė statyba“ rengiamame kasmetiniame konkurse 6-iose kateg...
nuotrauka
2022-04-25 07:43
Penktadienį, balandžio 22 d., Viktoras Voroncovas, LAYHER BALTIC vadovas, buvo apdovanotas Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) auksiniu pasižymėjimo ženklu.
nuotrauka
2022-02-22 12:06
Paupys – pirmasis lietuviškas nekilnojamojo turto projektas, nominuotas prestižiniuose MIPIM apdovanojimuose. Šiemet jis pretenduoja tapti geriausiu urbanistiniu projektu pasaulyje – šioje kategorijoje apdovanojami projektai naujam gyvenimui prikėlę apleistas, nenaudojamas miesto teritorijas ar past...
nuotrauka
2022-02-22 07:02
Procesų skaitmenizavimas – neišvengiama statybų sektoriaus ateitis. GEALAN, viena iš pirmaujančių Europoje PVC langų ir durų profilių sistemų gamintojų, jau dabar siūlo nuoseklų langų gamybos skaitmeninimo procesą. Už geriausią architektų, projektuotojų ir langų gamintojų palaikymą BIM sprendimais į...
nuotrauka
2022-02-08 07:16
UAB „Gilesta“ pastatytas Kauno klinikų Ambulatorinis diagnostikos centras konkurse „Lietuvos metų gaminys 2021“ buvo įvertintas aukso medaliu. Pandemijos metu išaugus medicininių paslaugų poreikiui, šis pastatas tapo reikšmingas ne tik užsakovui ir generaliniam rangovui, bet ir visai Lietuvai.
nuotrauka
2022-02-07 07:10
Įmonė „Panevėžio statybos trestas“ (PST), kaip pagrindinis statybos rangovas, įgyvendino valstybei svarbų projektą – pastatė Kauno kogeneracinę jėgainę (Kauno KJ) ir pelnė „Lietuvos metų gaminys 2021“ aukso medalį.
nuotrauka
2022-02-03 07:11
Pirmasis miego SPA Šiaurės Europoje „Amberton Green SPA Druskininkai“ projektas „Lietuvos metų gaminio 2021“ konkurse pelnė aukso medalį. Objektą pastatė UAB „VA STATYBA“.
nuotrauka
2022-02-01 07:01
Balkonų ir kitų iš fasado išsikišančių pastato elementų statyba šalyse, kuriose žiẽmos šáltos, – tikras iššūkis. Užkirsti kelią šiluminiams tilteliams, išlaikant konstrukcijos vientisumą, inžinieriams gali būti nelengva užduotis, ypač tada, kai pastato architektūra yra išskirtinė.
nuotrauka
2022-01-26 06:02
Šventinį Vilniaus gimtadienio vakarą 10 garbingų miestiečių Rotušėje iškilmingai apdovanoti Šv. Kristoforo statulėlėmis už idėjas ir darbus Vilniui, miesto puoselėjimą ir garsinimą. Reikšmingiausiam miesto apdovanojimui šįmet buvo nominuota per 50 kandidatų.

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos