2023 rugsėjo 26 d. antradienis, 23:20
Reklama  |  facebook

UAB „Lauksva“ – nuo baldų gamybos namų kieme iki kruizinių laivų rinkos ir pasaulinio pripažinimo Fotogalerija Video

2022-02-11 11:45
Medienos perdirbimo, baldų ir popieriaus pramonės bendrovė „Lauksva“ jubiliejiniuose apdovanojimuose „Lietuvos metų gaminys 2021“ buvo įvertinta aukso medaliu. Aukščiausią įvertinimą bendrovės gaminiai gauna jau penktą kartą. Lietuviškų baldų kokybė pripažinimo sulaukė ir užsienyje. Gaminiai eksportuojami į daugiau nei 20 šalių, o pernai šeimos įmonė įžengė ir į itin sudėtingą laivų rinką.
nuotrauka
„Lauksvos“ nuotr.


Minimos įmonės
Lauksva, UAB
Kelias ne tik į pirkėjų namus, bet ir į tarptautines partnerystes bei išskirtinių gaminių prabangiausiems viešbučiams, restoranams ar renginiams gamybą prieš beveik tris dešimtmečius prasidėjo Loretos ir Sauliaus Valaičių namuose Šakiuose. Šeimos verslas, kai minkšti baldai rankomis buvo gaminami tiesiog namų kieme, išaugo į 112 darbuotojų turinčią inovatyvią įmonę, bendradarbiaujančią su didžiausiomis užsienio kompanijomis ir dizaineriais, naudojančią aukščiausios kokybės sertifikuotas žaliavas ir plečiančią partnerysčių tinklą Europoje ir pasaulyje. Šeimos kompanijoje dirba jau antra karta.

Daugiau nei pusė gaminių – eksportui

Daugiau kaip 50 proc. visų gamybos apimčių šiuo metu sudaro kontraktai su užsienio šalimis. „Lauksvos“ baldai keliauja po visą pasaulį. Tad jeigu atostogaudami kur nors Norvegijoje prisėsite ant stilingo minkštasuolio, užsuksite į kavinę Didžiojoje Britanijoje, restoraną Italijoje ar naktinį klubą Vokietijoje, apsigyvensite penkių žvaigždučių viešbutyje Nyderlanduose ar Austrijoje ir, laukdami registracijos, klestelsit ant stilingos sofutės vestibiulyje, gali būti, kad patogiai įsitaisysite ant UAB „Lauksva“ pagaminto baldo.

LAUKSVA BALDAI

Nuotraukoje – 
aukso medaliu įvertintas
L formos minkštas
kampas „SQUARE“

Vienas naujausių kompanijos kūrinių – aukso medaliu įvertintas L formos minkštas kampas „SQUARE“. Šis stilingas ir ergonomiškas baldas suteikia galimybę pasididinti sėdėjimo gylį per 10 cm. Išskirtinė sėdynės mechanizmo prailginimo technologija leidžia ištraukti sėdynę į priekį per vieną žingsnį. Tad norint įsitaisyti patogiau pakeičiant sėdėjimo poziciją, nereikia skleisti baldo ar įsigyti papildomo pakojo kojoms ištiesti. Šis baldas turi funkcionalias galvos atramas ir pasižymi išskirtine siuvinio dekoravimo technologija.

Didžioji dalis tokių baldų paprastai yra dekoruojami iš vientiso audinio jį sudygsniuojant, o „SQUARE“ rombų formų dekoravimas atliekamas susiuvant atskirus audinio gabalėlius. Norint gauti tokį išraiškingą dekoravimą, ruošiant siuvinį, dedama daugiau pastangų ir papildomų medžiagų. Tai užtikrina aukštesnę kokybę ir ilgesnį baldo prekinės išvaizdos išsaugojimo laiką.

Siūlo individualizuotus ir maksimaliai komfortiškus sprendimus

Šio gaminio dizainas modernus ne tik išore, bet ir sudėtimi: naudojamas naujos kartos, itin komfortiškas ir ilgaamžis TIGER touch® porolonas, kuris užtikrina gerą oro pralaidumą bei kūno šilumos absorbciją, kuri mažina prakaitavimą. Be to, šis porolonas atitinka „Oeko-Tex“ standarto reikalavimus. Atlošo minkštumą lemia kartu su porolonu naudojamos elastines juostas, o sėdynėje – zig-zag tipo spyruoklės.

LAUKSVOS BALDAI

Nuotraukoje – 
minkštas
kampas „SQUARE“

„SQUARE“ pardavimai nuo pat sukūrimo viršijo lūkesčius. Per pirmuosius devynis 2021 m. mėnesius šio modelio pardavimai sudarė 7 proc. bendros įmonės apyvartos. Gauta ypač daug „SQUARE“ dizaino modifikacijų užsakymų – vidutiniškai 23 proc. visų priimtų užsakymų yra su nestandartiniais pakeitimais. Tai rodo, kad vartotojai ypač linkę rinktis šį modelį, nes jo dizainą galima modifikuoti pagal asmeninius, šeimos poreikius, įmanoma pritaikyti prie erdvės specifikacijų.

„Tai ypač svarbu mums, kaip gamintojui, siekiančiam didinti nestandartinių užsakymų kiekį, tokiu būdu atliepiant specifinius, asmeninius Lietuvos vartotojų poreikius individualizuojant gaminius. Džiaugiamės, kad naujos kartos dizainą vertina Lietuvos vartotojai ir su kiekviena naujiena mūsų klientai tampa vis drąsesni, vis daugiau užsisako individualius, pagal savo poreikius pritaikytus baldus“, – analogų Lietuvoje neturinčio „SQUARE“ pagal pardavimų rezultatus, potencialą ir įtaką vertina UAB „Lauksva“ direktorė Loreta Valaitienė.

Baldai laivams atitinka itin griežtus reikalavimus

„Lauksvos“ gaminių asortimentą šiandien sudaro ne tik standartiniai baldai namams, įstaigoms, restoranams ar viešosioms erdvėms. 2019 m. didelį žingsnį įmonė žengė į kruizinių laivų rinką. Tokio tipo baldų gamybai keliami ypač aukšti reikalavimai – turi būti parinktos drėgmei atsparios medžiagos, išskirtinė gamybos technologija, o dizainas, spalva ir forma pritaikyti prie kiek neįprastų laivo erdvės matmenų. Tai tikras iššūkis. „Jūra mus išmokė gaminti. Laivus nuolat skalauja jūra, jie plukdomi į labai skirtingas klimato sąlygas, tad baldas turi tarnauti ir ten, kur 20 laipsnių šalčio, ir ten, kur vargina 40 laipsnių karštis“, – apie neįprastus iššūkius kalbėjo L.Valaitienė.

LAUKSVOS BALDAI

Nuotraukoje – 
„Lauksvos“ baldai
vienoje iš kavinių Vilniuje 

Siekdama įgyvendinti vis ambicingesnius užmojus ir augantį baldų gamybos poreikį, įmonė nuolat investuoja į inovacijas, išmanius gamybos įrenginius. Pernai bendrovė įsigijo stakles „CNC Morbidelli CX200“ (investicija apie 200 tūkst. Eur), kurios užtikrina efektyvesnę, našesnę gamybą. Į įrenginio atmintį gali būti įtraukiamas atraižų likutis, taip mažinant medžiagų pirkimo kaštus. Naujosios staklės prie jo dirbantiems žmonėms daug saugesnės, nes dėl jose sumontuotų apsaugos daviklių (fotoelementų) sugeba aptikti operatoriaus buvimo vietą, pristabdyti judėjimo greitį.

Socialiai atsakingai įmonei labai svarbi ir aplinkos apsauga, todėl „Lauksva“ investuoja į kuo ekologiškesnes, aplinkai nekenksmingas žaliavas. Visiems baldams naudojami klijai vandens pagrindu: jie nekenkia nei žmogaus organizmui, nei aplinkai. Naudojamas maltas (perdirbtas) porolonas. Iš medienos atliekų įmonė gamina biokurą, o sinteponą, kartoną, polietileno plėvelę ir kitas atliekas atiduoda perdirbti.

Plečia baldų salonų tinklą Lietuvoje

Nors įmonės gaminius Lietuvoje galima įsigyti didžiausiuose internetinės prekybos portaluose, ten dažniausiai žmonės susirenka informaciją, o galutinį sprendimą priimti ateina į tikrą saloną, nes nori gyvai pamatyti baldus, audinių pavyzdžius. Įmonė turi daugiau nei 400 įvairiausių spalvų, raštų, faktūrų audinių pavyzdžių, taip pat siūlo platų kojelių ir kitų aksesuarų pasirinkimą bei galimybę derinti matmenis pagal individualius poreikius.

LAUKSVOS BALDAI

Nuotraukoje – 
„Lauksvos“ baldai
viename iš Palangos restoranų 

Atsižvelgdama į vartotojų poreikius, UAB „Lauksva“ pernai atidarė naują 400 kv. m firminį baldų saloną Panevėžyje, kuriame galima rasti įvairiausių minkštų baldų, atitinkančių pačius skirtingiausius poreikius. Sparčiai augant nekilnojamojo turto pardavimams ir specifinių išmatavimų baldų poreikiui pajūrio regione, nuo vasario duris atvėrė naujas salonas Klaipėdoje, naujame prekybos centre „Helios Galerija“.

LAUKSVA Sėkmingą įmonės plėtrą lemia ir gaminių kokybę bei ilgaamžiškumą užtikrinti padeda ilgametė patirtis, sukaupta gaminant tipinius serijinius ir kontraktinius ar individualizuotus baldus, bendradarbiavimas su didžiausiomis užsienio kompanijomis ir žinomais dizaineriais, aukščiausios kokybės sertifikuotos žaliavos naudojimas ir nuolatinis tobulėjimas. Vis dėlto esminis raktas į sėkmę yra pati organizacija – darbuotojų kaita maža, o didelė dalis jų yra dirbantys bent apie dešimtmetį. Todėl patirtis kaupiama nuosekliai, perduodama iš kartos į kartą, o baldininkų meistriškumo žinios kaupiamos ir išsaugomos.

„Lauksvos“ nuotr.

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka

LAUKSVA. SQUARE DIZAINAS
Metų nominacijos

nuotrauka
2023-09-22 07:39
Įveikęs pirmąjį rimtą karjeros iššūkį, konstruktorius Andrius Gudelis jautėsi geriausiu. Po 10 metų geriausiu jį pripažino ir statybos inžinierių bendruomenė: Lietuvos statybos inžinierių sąjungos (LSIS) apdovanojimuose Andrius Gudelis šiemet buvo išrinktas Metų statybos inžinieriumi-projektuotoju.
nuotrauka
2023-09-15 07:19
Karolis Kauklys yra UAB LAYHER BALTIC Finansų skyriaus vadovas (CFO). Prieš šešerius metus atėjęs į įmonę, jis įnešė naujovių, kurios buvo svarbios ne tik vokiško kapitalo įmonei, bet lemtingai pakeitė ir kelių LAYHER BALTIC klientų įmones.
nuotrauka
2023-09-11 07:08
Statybininkų dienos proga, kuri šiemet buvo švenčiama Druskininkuose, tradiciškai įteikti apdovanojimai geriausiems sektoriaus darbuotojams. Taip pat šiemet Lietuvos statybininkų asociacija švenčia 30-metį. Ta proga įteikti specialūs proginiai ženklai.
nuotrauka
2023-09-09 07:45
Lietuvos statybininkų asociacijos 30-mečio proga išleistas specialus proginis ženklas. Išskirtinei progai sukurta ribota – 50 – ženklų serija. Vakar, Statybininkų dienos šventės metu, buvo įteikti pirmieji ženklai.
nuotrauka
2023-07-21 06:40
Lietuvos architektų „Trimonis architects“ suprojektuotas daugiafunkcis kompleksas „U40“, įsikūręs Užupio g. 40, atrinktas į vieno iš prestižiškiausių ir didžiausių pasaulio architektūros ir dizaino festivalių „World Architecture Festival“ (WAF) finalą.
nuotrauka
2023-07-17 07:58
Prikeliant naujam gyvenimui kultūros paveldo objektus, teisingiausia yra rasti būdą, kaip istorinę architektūrą tinkamai įveiklinti: tik įžvalgūs ir teisingi sprendimai lems, ar objektas bus išsaugotas ateities kartoms. Kad ir kokių iššūkių pasitaikytų šiame kelyje, UAB ARCHINOVA vadovo Aleksandro G...
nuotrauka
2023-07-01 07:51
Tarptautinės architektų dienos išvakarėse, birželio 30 d., įteikti Nacionaliniai architektūros apdovanojimai (NAA) – įvertinti geriausi per pastaruosius metus įgyvendinti architektūros kūriniai ir jų autoriai.
nuotrauka
2023-06-21 17:49
Paskelbti antrą kartą Lietuvoje vykusio nacionalinio konkurso „Metų pameistrys“, kurio globėja Lietuvos Pirmoji Ponia Diana Nausėdienė, nugalėtojai ir prizininkai.
nuotrauka
2023-06-20 08:10
Prasideda paraiškų teikimas Metų statybos inžinieriaus nominacijai.
nuotrauka
2023-06-13 14:10
Polocko gatvėje įsikūrusio Vilniaus Medinės miesto architektūros muziejaus rekonstrukcijai suteiktas tarptautinio kultūros paveldo išsaugojimo Europa Nostra apdovanojimas. Šį prestižinį apdovanojimą iki šiol yra gavę tik du Lietuvos objektai. Apdovanojimai sostinės muziejui bus įteikti šventinėje ce...
nuotrauka
2023-06-07 16:43
Likus kiek mažiau nei mėnesiui iki pirmųjų Nacionalinių architektūros apdovanojimų (NAA), paskelbtas trumpasis nominantų sąrašas, kurį išrinko speciali komisija. Devynių NAA kategorijų ir Didžiojo prizo laimėtojai bus apdovanoti birželio 30-ąją – Tarptautinės architektų dienos išvakarėse.
nuotrauka
2023-06-04 15:55
Lietuvoje plėtojami nekilnojamojo turto (NT) projektai varžysis dėl geriausiųjų titulo Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) ir Darnios plėtros akademijos partnerių rengiamame konkurse „Už darnią plėtrą“.
nuotrauka
2023-05-30 13:31
Didžiausiai Baltijos šalyse tarptautinei statybų verslo parodai „Resta“ suteiktas Pasaulinės parodų industrijos asociacijos UFI sertifikatas. Lietuvos parodų ir kongresų centro LITEXPO teigimu, ši paroda yra vienintelė Baltijos šalyse, pelniusi tokį įvertinimą.
nuotrauka
2023-05-25 17:52
Aplinkos ministerijos organizuotame renginyje „Žaliųjų viešųjų pirkimų lyderių apdovanojimai“ įteiktos padėkos žaliausiai 2022-aisiais pirkusioms valstybės įstaigoms ir įmonėms bei daugiausiai žaliųjų pirkimų laimėjusiems verslo subjektams.
nuotrauka
2023-05-22 16:47
Netrukus bus paskelbti pirmųjų Nacionalinių architektūros apdovanojimų (NAA) devynių kategorijų trumpieji nominantų sąrašai. Šiuo metu komisijos nariai vertina pateiktas 127 paraiškas, kurių mažiausiai sulaukta kategorijoje „Tvarios inovacijos architektūroje“.
nuotrauka
2023-05-22 07:25
Konkurso „Lietuvos BIM projektai 2023“ nugalėtojais tapo 2 darnios miestų plėtros įmonės „YIT Lietuva“ Vilniuje įgyvendinti projektai. Verslo centras „Žalgirio 112“ pelnė geriausio visuomeninių pastatų BIM projekto vardą, o „Matau Vilnių“ tapo geriausiu gyvenamųjų pastatų BIM projektu.
nuotrauka
2023-04-19 11:43
Pirmieji Nacionaliniai architektūros apdovanojimai (NAA) oficialiai baigė paraiškų registraciją. Per kiek daugiau nei du mėnesius apdovanojimų organizatoriai sulaukė 127 paraiškų, iš kurių dabar komisija išrinks trumpąjį nominantų sąrašą, o liepos 1 d. –apdovanojimų vakarą – paskelbs nugalėtojus.
nuotrauka
2023-03-30 13:27
Išrinkta pirmųjų Nacionalinių architektūros apdovanojimų (NAA), kurie įvyks liepos 1-ąją, prizo idėja. Iš 11 vizualaus ir tarpdisciplininio meno bei dizaino kūrėjų, komisijos nuomone, geriausiai konkurso kriterijus atspindėjo šiuolaikinio meno kūrėjos, architektės ir dizainerės Aistės Ambrazevičiūtė...
nuotrauka
2023-03-29 12:04
SPA VILNIUS Druskininkai buvo įteiktas prestižinis „Žaliojo rakto“ sertifikatas už įsipareigojimą užtikrinti aplinkosauginę atsakomybę ir tvarią veiklą turizmo sektoriuje.
nuotrauka
2023-03-29 08:35
Paraiškas Nacionaliniams architektūros apdovanojimams (NAA), kurie įvyks liepos 1-ąją, bus galima teikti dar dvi savaites, iki balandžio 14 d. Architektai ir urbanistai gali pretenduoti į 9 apdovanojimų kategorijas ir didįjį prizą, kuriuo bus apdovanotas geriausias kūrinys, išrinktas iš visų kategor...

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos