2023 birželio 9 d. penktadienis, 7:38
Reklama  |  facebook

„Ukmergės gelžbetoniui“ augti padeda investicijos

2016-09-23 11:01
Nuo 1958-ųjų veikiančioje „Ukmergės gelžbetonio“ įmonėje iki šių dienų jau pagaminta daugiau kaip 2 milijonai kubinių metrų gelžbetonio ir betono gaminių. Tokius įspūdingus skaičius bendrovei leido pasiekti aktyvus reagavimas į rinkos poreikius bei stabilios investicijos į naujausias gamybos technologijas. Šį rudenį „Ukmergės gelžbetonis“ pristato dar keletą naujienų.
nuotrauka
„Ukmergės gelžbetonis“ įsigijo kolonų ir sijų gamybos linijas. „Elematic“ iliustr.


Minimos įmonės
Ukmergės gelžbetonis, AB
Atnaujinę vieną gamybos barą, ėmėsi kito

Kaip pasakoja bendrovės „Ukmergės gelžbetonis“ rinkodaros direktorius Tadas Larinas, siekdama išlikti konkurencinga ir pajėgi tenkinti klientų poreikius, įmonė nuolat investuoja tiek į betono ir gelžbetonio, tiek į polistireninio putplasčio gamybos technologijas. Pasak įmonės atstovo, pastaraisiais metais augant renovacijos bei naujos statybos mastams lygiagrečiai augo ir polistireninio putplasčio produkcijos paklausa.

„Reaguojant į didėjančius reikalavimus pastatų energiniam efektyvumui ir storėjant termoizoliaciniam sluoksniui, turėjome investuoti į našesnę įrangą ir infrastruktūrą. Per paskutinius trejus metus buvo visiškai atnaujinta visa polistireninio putplasčio gamybinė įranga bei autoparkas, smarkiai padidintas sandėlių plotas. Po ilgos koncentracijos į šią produkcijos šaką nuspręsta atsigręžti į betono ir gelžbetonio gamybos barą“, – bendrovės veiklos gaires brėžia T. Larinas.

Lyg šiol aktyviausiai „Ukmergės gelžbetonis“ bendradarbiavo su gyvenamojo būsto statytojais ir NT vystytojais, todėl ir visas gelžbetonio gaminių asortimentas buvo orientuotas į šį segmentą. Šiuo metu didžiausios bendrovės prekių grupės yra kiaurymėtosios perdengimo plokštės, laiptų ir balkonų elementai, TT profilio plokštės, cokolinės plokštės bei sąramos. Gelžbetonio gaminius bendrovė realizuoja ne tik Lietuvoje. Eksporto į Skandinaviją apimtys sudaro iki 20 proc. visos gelžbetonio produkcijos. „Šiandien statybų apimtys šioje rinkoje yra itin didelės, todėl eksportas šia kryptimi yra rentabilus“, – sako T. Larinas.

Pasak jo, didžioji dalis šių gaminių yra realizuojami daugiabučių ir gyvenamųjų namų statyboje. „Ieškant naujų produkcijos pardavimo kanalų pastebėjome, kad komercinės ar pramoninės paskirties objektuose rangovas arba užsakovas mieliau renkasi gamintoją, kuris gali pasiūlyti visą kompleksą surenkamo gelžbetonio konstrukcijų. Turėdami ribotus kolonų ir sijų gamybinius pajėgumus galėjome konkuruoti tik labai smulkiuose objektuose. Siekiant įsitvirtinti naujame segmente buvo priimtas sprendimas investuoti į šių elementų gamybos linijas“, – poreikį investicijoms aiškina rinkodaros direktorius.

Linijų montavimo ir testavimo darbai jau eina į pabaigą. Įrengimai pilnu pajėgumu pradės veikti nuo spalio 1 dienos. Skaičiuojama, kad investicijos į naujus įrengimus siekia virš milijono eurų. Plečiant gelbžbetonio produktų gamybą teko perplanuoti ir gamybinių patalpų erdves. Dabar itin aktualus tapo naujų darbuotojų klausimas – naujai sumontuotiems įrengimams aptarnauti reikės 25 kvalifikuotų gamybos darbuotojų.

Kokių naujovių pasiūlys?

Kairėje – kolonos 

Suomijos gamintojo „Elematic“ įranga leis gaminti įvairaus ilgio stačiakampio ir kvadratinio skerspjūvio kolonas. Šis konstrukcinis elementas naudojamas vieno aukšto (sandėliavimo, gamybiniai pastatai) arba daugiaaukščių karkasinių (negyvenamieji pastatai, automobilių stovėjimo aikštelės) pastatų statybai. Dėl savo atsparumo ugniai gelžbetoninės kolonos gali būti naudojamos įvairios paskirties pastatams.

Be to, šiam konstrukciniam elementui nereikalinga papildoma apdaila – gaminių paviršiai lygūs, nepaliekama aštrių briaunų. Kolonų aukščiai priklauso nuo konstrukcinių ir architektūrinių pastato sprendimų. Nauja įranga leis gaminti kolonas, kurių pločiai yra nuo 300 iki 1000 mm, aukščiai – nuo 300 iki 800 mm.

„Ukmergės gelžbetonis“ užsakovams galės pasiūlyti šias kolonų modifikacijas:
  • stačiakampio/kvadratinio skerspjūvio;
  • su gembėmis (konsolėmis) skirtomis kitoms konstrukcijoms atremti;
  • praplatėjančias viršuje;
  • nuožulniais kampais.

Antra „Elematic“ gamybos linija yra skirta sijų gamybai. Šie gaminiai dažniausiai armuojami iš anksto įtemptais lynais, tačiau galimas ir paprastas armavimo variantas. Sijos yra naudojamos pramonės ir negyvenamųjų pastatų perdangos ir denginio elementams atremti. Šios konstrukcijos leidžia perdengti dideles pastato angas, be to, pasižymi puikiomis ilgaamžiškumo bei eksploatacinėmis savybėmis.

„Ukmergės gelžbetonio“ asortimentą papildys stačiakampio formos, L profilio bei apverstos T profilio sijos. Sijų ilgiai bei lentynų aukščiai priklauso nuo apkrovų ir projekto reikalavimų. Galimi sijų pločiai – nuo 400 iki 1400 mm, aukščiai – nuo 400 iki 1200 mm.

Dešinėje – sijos

„Be to, sijų gamybos linijoje galėsime gaminti ir iš anksto įtemptas ir neįtemptas „massive slab“ tipo plokštes. Jų maksimalus plotis gali būti 1300 mm. Norime pasidžiaugti, kad nauji pajėgumai leis visavertiškai konkuruoti su kitais gelžbetonio gamintojais ir auginti savo, kaip gamintojo, kompetenciją bei partnerių ratą“, – apie investicijų naudą ir siūlomas galimybes kalba bendrovės atstovas T. Larinas.

Pasak jo, suomių „Elematic“ įranga pasirinkta neatsitiktinai – su jais bendrovė tęstinį darbą vykdo ne vienerius metus. „Turime šio gamintojo įrengimus perdengimo plokščių, laiptų aikštelių ir balkoninių plokščių gamybai. Esame patenkinti gaminių kokybe ir aptarnavimu. „Elematic“ įranga šiuo metu vyrauja mūsų gamykloje“, – sako įmonės atstovas.

Šiandien įmonė išsidėsčiusi 10 ha plote Ukmergės mieste ir 30 ha smėlio ir žvyro karjeruose Ukmergės rajone. Gamybiniai pastatai užima 15 tūkst. kv. m plotą. Bendrovėje dirba apie 150 darbuotojų.

Dėl gaminių kreiptis:
Pardavimų vadovas
Gintaras Urbonavičius
Mob. +370 687 55945
El. p. gintaras@ug.lt

 „Elematic“ iliustr.
Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2023-06-09 07:08
Verslo miestelių plėtrą Lietuvoje vykdanti „SBA Urban“ startavo su pirmojo „Urban HUB“ statybų darbais Kauno rajone. Numatoma, kad didžiausias Baltijos šalyse prekybos, biurų ir logistikos (ang. stock-office) projektas bus baigtas per rekordiškai trumpą laiką. Daugiau nei 70 tūkst. kv. m ploto miest...
nuotrauka
2023-06-06 12:36
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Realco“ pasirašė sutartį su „Veikmės statyba“ dėl sostinės centriniame verslo rajone plėtojamo verslo centro „Hero“ statybų. Bendrovė pasirinkta verslo centro konstruktyvo statyboms, kurias numatyta baigti kitų metų spalio mėnesį. Užbaigti statyti verslo ce...
nuotrauka
2023-06-05 13:26
Per balandį ir gegužę pasirašius sutartis su projektuotojais, iki 2026 m. Vilniuje atsidarys dar keturios naujos įvairaus amžiaus vaikams skirtos švietimo įstaigos: darželis Balsiuose (Aušrinės g. 10A), darželis Šnipiškėse (Kernavės g. 82), progimnazija Pavilnyje (S. Lozoraičio g. 95) bei progimnazi...
nuotrauka
2023-06-02 11:31
Sostinės gyventojai ir miesto svečiai jau gali išvysti beveik išbaigtą JAV architekto Danielio Libeskindo projektuoto, Konstitucijos prospekte kylančio verslo centro „Artery“ išorės vaizdą. Pastate vyksta užbaigiamieji, daugiau nei metus trukę, fasado stiklinimo darbai. Pasak projekto vystytojų, sta...
nuotrauka
2023-06-02 10:15
Bendrovė BAUMIT, į Lietuvą tiekianti fasadų sistemas, atidarė didžiausią Baltijos šalyse „BAUMIT Life“ fasadų centrą - bendradarbystės erdvę, kuri veikia naujose įmonės patalpose Vilniuje, Ukmergės g. 364.
nuotrauka
2023-06-01 14:50
Darželių laukiančioms jaunoms vilniečių šeimoms džiugi žinia – pasirašyta rangos sutartis dėl darželio augančiame Pilaitės rajone. Planuojama, kad mažieji darželį galės pradėti lankyti 2026-aisiais. Numatoma, kad ugdymo įstaigą galės lankyti iki 320 vaikų: 16 ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo ...
nuotrauka
2023-06-01 12:22
Nesandari stogo danga ir vandens nuvedimo sistema, savaiminiai augalai ant pastato, drėgmės pažeisti konstrukcijų elementai – tokios ir panašios problemos kamuoja daugelį vertingų istorinių Lietuvos pastatų. Šią situaciją gerai žino Kultūros infrastruktūros centro Kultūros paveldo prevencinės prieži...
nuotrauka
2023-05-31 09:49
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Realco“ rinkoje ketina pasiskolinti apie 60 proc., arba iki 67 mln. eurų, lėšų Vilniaus centrinėje dalyje statomam verslo centrui „Hero“, į kurį iš viso investuos 112 mln. eurų.
nuotrauka
2023-05-29 14:50
Nekilnojamo turto plėtros kompanija „Hanner“ gavo leidimą verslo centro „Business Stadium Central“ sostinės Rinktinės gatvėje statyboms. Darbus įmonė planuoja pradėti iš karto, investicijos sieks 60 mln. eurų.
nuotrauka
2023-05-29 11:00
Skaitmeninius sprendimus statybos ir gamybos pramonei sėkmingai vysčiusios Lietuvos įmonės sutelkia jėgas naujam etapui prancūzų kapitalo grupėje.
nuotrauka
2023-05-23 14:49
Vilniaus daugiafunkcio komplekso Šeškinėje projektas keliasi į naują etapą – šiandien, gegužės 23 d., išduotas statybos leidimas Nacionaliniam stadionui ir jame įsikursiančiam sporto muziejui. Stadiono statybos darbai – kartu su visu Daugiafunkciniu kompleksu – turėtų būti baigti 2025 m. Projektą vy...
nuotrauka
2023-05-22 09:53
Estijos kapitalo bankas „Bigbank“ suteikė 9,8 mln. eurų finansavimą NT vystymo grupei „Lithome“, įgyvendinančiai aukštos klasės gyvenamąjį kompleksą Vilniaus Naujamiestyje – „Algirdo promenada“. Bendros investicijos į 119 butų ir 10 komercinių patalpų kompleksą sieks 14,5 mln. eurų, o komplekso dydi...
nuotrauka
2023-05-18 11:58
„Eika“ įmonių grupei priklausantis nutolęs saulės elektrinės parkas Klaipėdos rajone jau gamina elektros energiją. Nuo 2023 pavasario 5 megavatų bendros galios elektrinė aprūpina apie 85 proc. „Eika“ grupės dabartinio energijos poreikio.
nuotrauka
2023-05-18 08:04
Statybos pramonė ieško būdų, kaip pagaminti tokius gaminius, kurie pastatams padėtų kuo taupiau naudoti energiją ir būtų tvarūs – paliktų kuo mažesnį anglies dvideginio pėdsaką ir būtų perdirbami. Vienas tokių gaminių – BIOPORAS, kuris naudojamas kaip efektyvi termoizoliacinė medžiaga.
nuotrauka
2023-05-18 06:46
Vyriausybė pritarė Finansų ministerijos pateiktam A. Goštauto gatvės administracinio kvartalo konversijos pirmojo etapo investiciniam projektui. Šis projektas apima pastato, esančio A. Goštauto g. 11, kapitalinį remontą. Skaičiuojama darbų vertė siekia 16,185 mln. eurų, darbus ketinama baigti 2025 m...
nuotrauka
2023-05-18 06:20
Fondas „East Capital Real Estate Fund IV“ susitarė dėl dviejų Vilniuje esančių 10 aukštų biurų pastatų – „Duetto A“ ir „Duetto B“, kurių bendras nuomai skirtas plotas sudaro 17 260 kv. m. Sandoris bus užbaigtas 2023 m. birželio pradžioje.
nuotrauka
2023-05-15 09:39
Lietuvos zoologijos sodo renovacija jau beveik pasiekė tikslą – įgyvendinta daugiau nei 80 proc. numatytų darbų. Pastatyti daugumos gyvūnų vidaus bei žiemojimo pastatai, lauko voljerai, baigtas rekonstruoti senasis žirafų, zebrų pastatas, pastatytas apžvalgos bokštas su liftu, pilnai įrengtas takas ...
nuotrauka
2023-05-15 09:36
Pilnai rekonstravęs vieną universiteto bendrabutį, Kauno technologijos universitetas (KTU) toliau modernizuoja turimus gyvenamosios paskirties pastatus. Siekiant sukurti šiuolaikišką, studento poreikius atitinkančią gyvenamąją aplinką, šiuo metu ruošiami dar kelių KTU bendrabučių rekonstrukcijos pro...
nuotrauka
2023-05-10 13:57
Tradiciškai gegužės pradžioje Videniškių (Molėtų r.) Šv. Lauryno bažnyčioje ir vienuolyno muziejuje paminėta palaimintojo Mykolo Giedraičio diena. Kultūros infrastruktūros centro (KIC) užsakymu pernai buvo atlikti koplyčios ir zakristijų stogų, fasadų tvarkybos (remonto) darbai.
nuotrauka
2023-05-09 07:49
Pavasaris, kaip rodo ilgametė specialistų patirtis, yra geriausias metas apšiltinti sienas ir stogą. Itin svarbu, kad statybų ekspertams siūloma vis daugiau patikimų sprendimų, kurių vienas populiariausių – greičiausio stingimo putų klijai rinkoje „FOME FLEX 60 Seconds Fast Fix“.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas