2024 vasario 28 d. trečiadienis, 1:24
Reklama  |  facebook

„Ukmergės gelžbetoniui“ augti padeda investicijos

2016-09-23 11:01
Nuo 1958-ųjų veikiančioje „Ukmergės gelžbetonio“ įmonėje iki šių dienų jau pagaminta daugiau kaip 2 milijonai kubinių metrų gelžbetonio ir betono gaminių. Tokius įspūdingus skaičius bendrovei leido pasiekti aktyvus reagavimas į rinkos poreikius bei stabilios investicijos į naujausias gamybos technologijas. Šį rudenį „Ukmergės gelžbetonis“ pristato dar keletą naujienų.
nuotrauka
„Ukmergės gelžbetonis“ įsigijo kolonų ir sijų gamybos linijas. „Elematic“ iliustr.


Minimos įmonės
Ukmergės gelžbetonis, AB
Atnaujinę vieną gamybos barą, ėmėsi kito

Kaip pasakoja bendrovės „Ukmergės gelžbetonis“ rinkodaros direktorius Tadas Larinas, siekdama išlikti konkurencinga ir pajėgi tenkinti klientų poreikius, įmonė nuolat investuoja tiek į betono ir gelžbetonio, tiek į polistireninio putplasčio gamybos technologijas. Pasak įmonės atstovo, pastaraisiais metais augant renovacijos bei naujos statybos mastams lygiagrečiai augo ir polistireninio putplasčio produkcijos paklausa.

„Reaguojant į didėjančius reikalavimus pastatų energiniam efektyvumui ir storėjant termoizoliaciniam sluoksniui, turėjome investuoti į našesnę įrangą ir infrastruktūrą. Per paskutinius trejus metus buvo visiškai atnaujinta visa polistireninio putplasčio gamybinė įranga bei autoparkas, smarkiai padidintas sandėlių plotas. Po ilgos koncentracijos į šią produkcijos šaką nuspręsta atsigręžti į betono ir gelžbetonio gamybos barą“, – bendrovės veiklos gaires brėžia T. Larinas.

Lyg šiol aktyviausiai „Ukmergės gelžbetonis“ bendradarbiavo su gyvenamojo būsto statytojais ir NT vystytojais, todėl ir visas gelžbetonio gaminių asortimentas buvo orientuotas į šį segmentą. Šiuo metu didžiausios bendrovės prekių grupės yra kiaurymėtosios perdengimo plokštės, laiptų ir balkonų elementai, TT profilio plokštės, cokolinės plokštės bei sąramos. Gelžbetonio gaminius bendrovė realizuoja ne tik Lietuvoje. Eksporto į Skandinaviją apimtys sudaro iki 20 proc. visos gelžbetonio produkcijos. „Šiandien statybų apimtys šioje rinkoje yra itin didelės, todėl eksportas šia kryptimi yra rentabilus“, – sako T. Larinas.

Pasak jo, didžioji dalis šių gaminių yra realizuojami daugiabučių ir gyvenamųjų namų statyboje. „Ieškant naujų produkcijos pardavimo kanalų pastebėjome, kad komercinės ar pramoninės paskirties objektuose rangovas arba užsakovas mieliau renkasi gamintoją, kuris gali pasiūlyti visą kompleksą surenkamo gelžbetonio konstrukcijų. Turėdami ribotus kolonų ir sijų gamybinius pajėgumus galėjome konkuruoti tik labai smulkiuose objektuose. Siekiant įsitvirtinti naujame segmente buvo priimtas sprendimas investuoti į šių elementų gamybos linijas“, – poreikį investicijoms aiškina rinkodaros direktorius.

Linijų montavimo ir testavimo darbai jau eina į pabaigą. Įrengimai pilnu pajėgumu pradės veikti nuo spalio 1 dienos. Skaičiuojama, kad investicijos į naujus įrengimus siekia virš milijono eurų. Plečiant gelbžbetonio produktų gamybą teko perplanuoti ir gamybinių patalpų erdves. Dabar itin aktualus tapo naujų darbuotojų klausimas – naujai sumontuotiems įrengimams aptarnauti reikės 25 kvalifikuotų gamybos darbuotojų.

Kokių naujovių pasiūlys?

Kairėje – kolonos 

Suomijos gamintojo „Elematic“ įranga leis gaminti įvairaus ilgio stačiakampio ir kvadratinio skerspjūvio kolonas. Šis konstrukcinis elementas naudojamas vieno aukšto (sandėliavimo, gamybiniai pastatai) arba daugiaaukščių karkasinių (negyvenamieji pastatai, automobilių stovėjimo aikštelės) pastatų statybai. Dėl savo atsparumo ugniai gelžbetoninės kolonos gali būti naudojamos įvairios paskirties pastatams.

Be to, šiam konstrukciniam elementui nereikalinga papildoma apdaila – gaminių paviršiai lygūs, nepaliekama aštrių briaunų. Kolonų aukščiai priklauso nuo konstrukcinių ir architektūrinių pastato sprendimų. Nauja įranga leis gaminti kolonas, kurių pločiai yra nuo 300 iki 1000 mm, aukščiai – nuo 300 iki 800 mm.

„Ukmergės gelžbetonis“ užsakovams galės pasiūlyti šias kolonų modifikacijas:
  • stačiakampio/kvadratinio skerspjūvio;
  • su gembėmis (konsolėmis) skirtomis kitoms konstrukcijoms atremti;
  • praplatėjančias viršuje;
  • nuožulniais kampais.

Antra „Elematic“ gamybos linija yra skirta sijų gamybai. Šie gaminiai dažniausiai armuojami iš anksto įtemptais lynais, tačiau galimas ir paprastas armavimo variantas. Sijos yra naudojamos pramonės ir negyvenamųjų pastatų perdangos ir denginio elementams atremti. Šios konstrukcijos leidžia perdengti dideles pastato angas, be to, pasižymi puikiomis ilgaamžiškumo bei eksploatacinėmis savybėmis.

„Ukmergės gelžbetonio“ asortimentą papildys stačiakampio formos, L profilio bei apverstos T profilio sijos. Sijų ilgiai bei lentynų aukščiai priklauso nuo apkrovų ir projekto reikalavimų. Galimi sijų pločiai – nuo 400 iki 1400 mm, aukščiai – nuo 400 iki 1200 mm.

Dešinėje – sijos

„Be to, sijų gamybos linijoje galėsime gaminti ir iš anksto įtemptas ir neįtemptas „massive slab“ tipo plokštes. Jų maksimalus plotis gali būti 1300 mm. Norime pasidžiaugti, kad nauji pajėgumai leis visavertiškai konkuruoti su kitais gelžbetonio gamintojais ir auginti savo, kaip gamintojo, kompetenciją bei partnerių ratą“, – apie investicijų naudą ir siūlomas galimybes kalba bendrovės atstovas T. Larinas.

Pasak jo, suomių „Elematic“ įranga pasirinkta neatsitiktinai – su jais bendrovė tęstinį darbą vykdo ne vienerius metus. „Turime šio gamintojo įrengimus perdengimo plokščių, laiptų aikštelių ir balkoninių plokščių gamybai. Esame patenkinti gaminių kokybe ir aptarnavimu. „Elematic“ įranga šiuo metu vyrauja mūsų gamykloje“, – sako įmonės atstovas.

Šiandien įmonė išsidėsčiusi 10 ha plote Ukmergės mieste ir 30 ha smėlio ir žvyro karjeruose Ukmergės rajone. Gamybiniai pastatai užima 15 tūkst. kv. m plotą. Bendrovėje dirba apie 150 darbuotojų.

Dėl gaminių kreiptis:
Pardavimų vadovas
Gintaras Urbonavičius
Mob. +370 687 55945
El. p. gintaras@ug.lt

 „Elematic“ iliustr.
Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-02-27 08:50
SBA grupės nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „SBA Urban“ savo prekybos ir verslo miestus „Urban HUB“ plėtos su Europos rekonstrukcijos ir plėtros banku (ERPB). Su naujuoju strateginiu investuotoju pasirašyta akcininkų sutartis dėl 30 mln. eurų vertės nuosavo kapitalo investicijos į jau vysto...
nuotrauka
2024-02-23 08:44
Panevėžys atsinaujina ir jau šį pavasarį duris atvers dar vienas ambicingas ir perspektyvus miesto traukos objektas – Stasio Eidrigevičiaus menų centras. Šio projekto rangos darbai jau užbaigti, šiuo metu vyksta vidaus įrangos, baldų, ekspozicijos detalių montavimo, įrengimo ir kt. darbai.
nuotrauka
2024-02-23 07:15
Parduodamo arba nuomojamo objekto kainą lemia plotas. Tad užsakovai suinteresuoti turėti kuo daugiau ploto, bet neprarasti kokybiškos apdailos. Tradiciškai laikoma, kad kuo storesnis atitvarų ar perdangų apdailos sluoksnis, tuo geriau izoliuojamas garsas. Bet taip mažėja plotas, patalpų aukštis. Vok...
nuotrauka
2024-02-22 11:24
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ planuoja statyti gyvenamuosius namus Lenkijoje. Įmonė pasirašė preliminarias sutartis žemės sklypui Varšuvoje įsigyti, investicijos į projektą sieks 24 mln. eurų.
nuotrauka
2024-02-21 08:37
Pirmaujanti Latvijos medinių langų gamintoja „Arbo Windows" įsigijo vieną didžiausių Lietuvos medinių langų gamybos įmonių UAB „Arlanga Wood", kuri priklausė įmonių grupės „Arlanga Group" įkūrėjui Arūnui Mažoniui. Sandorį finansavo bankas „BluOr Bank" su Latvijos „Plėtros finansų įstaigos Altum" užt...
nuotrauka
2024-02-21 07:52
Lietuvos statybos sektorius, pakėlęs pastatų energinio efektyvumo lygį, vis daugiau dėmesio skiria, kad būtų sumažintas anglies dvideginio pėdsakas. Nors šalyje tai dar nėra reglamentuota, rinka nelaukia ir remiasi tarptautiniais standartais. Objektyviai palyginti skirtingų medžiagų ir gaminių povei...
nuotrauka
2024-02-20 10:40
Didžiausia prekybinių sandėlių (angl. stock office) plėtotoja Vilniuje „Darnu Group“ Gariūnų gatvėje pradeda antrojo „Vilniaus verslo parko“ etapo statybas. Šiuo metu baigiamą statyti 4700 kv. m. ploto I etapą papildys dar 3500 kv. m. patalpų, kuriose bus įrengta 12 savarankiškas inžinerines sistema...
nuotrauka
2024-02-20 07:51
Kaip statyti pastatus greitai, naudoti kuo mažiau darbo jėgos, bet užtikrinti kuo aukštesnę kokybę? Atsakas – didinti statybos darbų mechanizacijos lygį, o sienas statant naudoti stambiagabarites sienines plokštes, kurios tinka ne tik pramoninei, bet ir gyvenamųjų pastatų statybai. Šiems rinkos iššū...
nuotrauka
2024-02-19 12:02
Suomijoje, Joensuu Abloy gamykloje, sukurta „Abloy Cumulus“ – naujos kartos platforma įeigos sistemai be raktų. CUMULUS sujungia aukštos kokybės užraktus ir saugų įeigos teisių valdymą.
nuotrauka
2024-02-15 17:38
Sostinės biurų rinka pasipildė nauju verslo centru. Administracinės paskirties pastato, iškilusio Vilniaus centre, Sporto gatvėje, rangos darbus atliko tvarios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“. Naująjį verslo centrą rangovas pastatė už daugiau nei 12 mln. eurų nekilnojamojo turto plė...
nuotrauka
2024-02-12 16:09
Vykdydama verslo centro „Europa“ atnaujinimo ir modernizavimo planą, nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ baigė daugiaaukštės automobilių stovėjimo aikštelės renovacijos darbus. Jie truko vienerius metus, įmonės investicijos siekė 5 mln. eurų.
nuotrauka
2024-02-12 12:12
Išmaniuosius skaitiklius gaminanti ir juos eksportuojanti lietuvių kompanija „Elgama-Elektronika" praėjusiais metais skaičiavo rekordinį grynąjį pelną, kuris augo daugiau nei 14 kartų ir siekė 4,6 mln. eurų (2022 m. – 0,32 mln. eurų), o apyvarta augo beveik du kartus iki 41,37 mln. eurų (2022 m. – 2...
nuotrauka
2024-02-12 10:33
Lietuvos apeliacinis teismas iš dalies tenkino akcinės draudimo bendrovės „Gjensidige“ apeliacinį skundą ir konstatavo, kad UAB „Agromena lt“ ir BĮ Kultūros infrastruktūros centras, dėl kurių darbuotojų kaltės Tytuvėnų Bernardinų vienuolyne ir bažnyčioje 2012 m. kilo gaisras, šiuos pastatus apdraudu...
nuotrauka
2024-02-09 07:55
Rinkoje nuolat trūksta naujų kokybiškesnių izoliacinių gaminių. Poliuretano putos – tai medžiaga, turinti geriausias izoliacines savybes. Techniniu požiūriu tai reiškia, kad šie gaminiai turi mažiausią šilumos laidumą. Poliuretanas gali būti jau pagamintos plokštės arba aukšto ir žemo slėgio purškia...
nuotrauka
2024-02-08 08:04
Rinkoje vertinami sprendimai, kurie sudaro sąlygas statyti greitai, optimaliomis sąnaudomis bei gauti kokybišką rezultatą. Todėl itin populiarūs lego principu surenkami namai. Vieną tokių galimybių siūlo „ShellBau“ – karkasiniai namai iš patobulintų struktūrinių izoliacinių skydų (SIP).
nuotrauka
2024-02-07 14:39
Daugiau kaip dvejus metus sostinės prekybos ir laisvalaikio centre „Panorama" intensyviai vykdyti atnaujinimo darbai oficialiai baigti. Pasak „Panoramos" vadovės Birutės Kalanovaitės, šie pokyčiai buvo didžiausi per 15 prekybos centro veiklos metų ir pareikalavo beveik 15 mln. eurų dydžio investicij...
nuotrauka
2024-02-07 13:23
Lietuvos bankas skelbia mūsų šalies ir kitų euro zonos šalių kredito įstaigų (bankų, kredito unijų) paskolų ir sutarto termino (terminuotųjų) indėlių palūkanų normų palyginimą 2023 m. gruodžio mėn. duomenimis. Į paveikslus įtrauktos tos euro zonos šalys, kurių duomenys skelbiami Europos Centrinio Ba...
nuotrauka
2024-02-07 09:42
Nekilnojamojo turto projektų vystytojas „Releven" gavo 20 mln. eurų finansavimą Vilniaus Senamiestyje plėtojamam gyvenamajam kvartalui „Sanguškų parkas", į kurį per visą statybų laikotarpį ketinama investuoti apie 40 mln. eurų. Finansavimą projektui suteikė specializuotas Estijos kapitalo bankas „Bi...
nuotrauka
2024-02-05 09:12
Pokyčiai Daugiafunkcio komplekso projekte: fondas „Baltcap" pasitraukia, bendrovė „Hanner" planuoja perimti projektą. Vasario pabaigoje dėl projekto statybos indeksavimo ir kitų pakeitimų balsuos Vilniaus miesto savivaldybės taryba.
nuotrauka
2024-02-05 07:41
Kaip patikimai užsandarinti konstrukcines ir išsiplečiančias siūles fasaduose, stoguose ar pėsčiųjų takuose? Sprendimas – naujos kartos hermetikas „Fome Flex ROOF & FAÇADE“, padedantis suformuoti ypatingai elastingą ir patvarią siūlę.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas