2024 birželio 19 d. trečiadienis, 16:42
Reklama  |  facebook

„Ukmergės gelžbetoniui“ augti padeda investicijos

2016-09-23 11:01
Nuo 1958-ųjų veikiančioje „Ukmergės gelžbetonio“ įmonėje iki šių dienų jau pagaminta daugiau kaip 2 milijonai kubinių metrų gelžbetonio ir betono gaminių. Tokius įspūdingus skaičius bendrovei leido pasiekti aktyvus reagavimas į rinkos poreikius bei stabilios investicijos į naujausias gamybos technologijas. Šį rudenį „Ukmergės gelžbetonis“ pristato dar keletą naujienų.
nuotrauka
„Ukmergės gelžbetonis“ įsigijo kolonų ir sijų gamybos linijas. „Elematic“ iliustr.


Minimos įmonės
Ukmergės gelžbetonis, AB
Atnaujinę vieną gamybos barą, ėmėsi kito

Kaip pasakoja bendrovės „Ukmergės gelžbetonis“ rinkodaros direktorius Tadas Larinas, siekdama išlikti konkurencinga ir pajėgi tenkinti klientų poreikius, įmonė nuolat investuoja tiek į betono ir gelžbetonio, tiek į polistireninio putplasčio gamybos technologijas. Pasak įmonės atstovo, pastaraisiais metais augant renovacijos bei naujos statybos mastams lygiagrečiai augo ir polistireninio putplasčio produkcijos paklausa.

„Reaguojant į didėjančius reikalavimus pastatų energiniam efektyvumui ir storėjant termoizoliaciniam sluoksniui, turėjome investuoti į našesnę įrangą ir infrastruktūrą. Per paskutinius trejus metus buvo visiškai atnaujinta visa polistireninio putplasčio gamybinė įranga bei autoparkas, smarkiai padidintas sandėlių plotas. Po ilgos koncentracijos į šią produkcijos šaką nuspręsta atsigręžti į betono ir gelžbetonio gamybos barą“, – bendrovės veiklos gaires brėžia T. Larinas.

Lyg šiol aktyviausiai „Ukmergės gelžbetonis“ bendradarbiavo su gyvenamojo būsto statytojais ir NT vystytojais, todėl ir visas gelžbetonio gaminių asortimentas buvo orientuotas į šį segmentą. Šiuo metu didžiausios bendrovės prekių grupės yra kiaurymėtosios perdengimo plokštės, laiptų ir balkonų elementai, TT profilio plokštės, cokolinės plokštės bei sąramos. Gelžbetonio gaminius bendrovė realizuoja ne tik Lietuvoje. Eksporto į Skandinaviją apimtys sudaro iki 20 proc. visos gelžbetonio produkcijos. „Šiandien statybų apimtys šioje rinkoje yra itin didelės, todėl eksportas šia kryptimi yra rentabilus“, – sako T. Larinas.

Pasak jo, didžioji dalis šių gaminių yra realizuojami daugiabučių ir gyvenamųjų namų statyboje. „Ieškant naujų produkcijos pardavimo kanalų pastebėjome, kad komercinės ar pramoninės paskirties objektuose rangovas arba užsakovas mieliau renkasi gamintoją, kuris gali pasiūlyti visą kompleksą surenkamo gelžbetonio konstrukcijų. Turėdami ribotus kolonų ir sijų gamybinius pajėgumus galėjome konkuruoti tik labai smulkiuose objektuose. Siekiant įsitvirtinti naujame segmente buvo priimtas sprendimas investuoti į šių elementų gamybos linijas“, – poreikį investicijoms aiškina rinkodaros direktorius.

Linijų montavimo ir testavimo darbai jau eina į pabaigą. Įrengimai pilnu pajėgumu pradės veikti nuo spalio 1 dienos. Skaičiuojama, kad investicijos į naujus įrengimus siekia virš milijono eurų. Plečiant gelbžbetonio produktų gamybą teko perplanuoti ir gamybinių patalpų erdves. Dabar itin aktualus tapo naujų darbuotojų klausimas – naujai sumontuotiems įrengimams aptarnauti reikės 25 kvalifikuotų gamybos darbuotojų.

Kokių naujovių pasiūlys?

Kairėje – kolonos 

Suomijos gamintojo „Elematic“ įranga leis gaminti įvairaus ilgio stačiakampio ir kvadratinio skerspjūvio kolonas. Šis konstrukcinis elementas naudojamas vieno aukšto (sandėliavimo, gamybiniai pastatai) arba daugiaaukščių karkasinių (negyvenamieji pastatai, automobilių stovėjimo aikštelės) pastatų statybai. Dėl savo atsparumo ugniai gelžbetoninės kolonos gali būti naudojamos įvairios paskirties pastatams.

Be to, šiam konstrukciniam elementui nereikalinga papildoma apdaila – gaminių paviršiai lygūs, nepaliekama aštrių briaunų. Kolonų aukščiai priklauso nuo konstrukcinių ir architektūrinių pastato sprendimų. Nauja įranga leis gaminti kolonas, kurių pločiai yra nuo 300 iki 1000 mm, aukščiai – nuo 300 iki 800 mm.

„Ukmergės gelžbetonis“ užsakovams galės pasiūlyti šias kolonų modifikacijas:
  • stačiakampio/kvadratinio skerspjūvio;
  • su gembėmis (konsolėmis) skirtomis kitoms konstrukcijoms atremti;
  • praplatėjančias viršuje;
  • nuožulniais kampais.

Antra „Elematic“ gamybos linija yra skirta sijų gamybai. Šie gaminiai dažniausiai armuojami iš anksto įtemptais lynais, tačiau galimas ir paprastas armavimo variantas. Sijos yra naudojamos pramonės ir negyvenamųjų pastatų perdangos ir denginio elementams atremti. Šios konstrukcijos leidžia perdengti dideles pastato angas, be to, pasižymi puikiomis ilgaamžiškumo bei eksploatacinėmis savybėmis.

„Ukmergės gelžbetonio“ asortimentą papildys stačiakampio formos, L profilio bei apverstos T profilio sijos. Sijų ilgiai bei lentynų aukščiai priklauso nuo apkrovų ir projekto reikalavimų. Galimi sijų pločiai – nuo 400 iki 1400 mm, aukščiai – nuo 400 iki 1200 mm.

Dešinėje – sijos

„Be to, sijų gamybos linijoje galėsime gaminti ir iš anksto įtemptas ir neįtemptas „massive slab“ tipo plokštes. Jų maksimalus plotis gali būti 1300 mm. Norime pasidžiaugti, kad nauji pajėgumai leis visavertiškai konkuruoti su kitais gelžbetonio gamintojais ir auginti savo, kaip gamintojo, kompetenciją bei partnerių ratą“, – apie investicijų naudą ir siūlomas galimybes kalba bendrovės atstovas T. Larinas.

Pasak jo, suomių „Elematic“ įranga pasirinkta neatsitiktinai – su jais bendrovė tęstinį darbą vykdo ne vienerius metus. „Turime šio gamintojo įrengimus perdengimo plokščių, laiptų aikštelių ir balkoninių plokščių gamybai. Esame patenkinti gaminių kokybe ir aptarnavimu. „Elematic“ įranga šiuo metu vyrauja mūsų gamykloje“, – sako įmonės atstovas.

Šiandien įmonė išsidėsčiusi 10 ha plote Ukmergės mieste ir 30 ha smėlio ir žvyro karjeruose Ukmergės rajone. Gamybiniai pastatai užima 15 tūkst. kv. m plotą. Bendrovėje dirba apie 150 darbuotojų.

Dėl gaminių kreiptis:
Pardavimų vadovas
Gintaras Urbonavičius
Mob. +370 687 55945
El. p. gintaras@ug.lt

 „Elematic“ iliustr.
Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-06-17 11:50
Vilniuje, Zigmantiškių gatvėje, šalia Lentvario, „Maxima LT“ atidarė vieną moderniausių logistikos centrų Baltijos šalyse. Logistikos centras aptarnaus visą „Maximos“ prekybos tinklą – arti pustrečio šimto parduotuvių.
nuotrauka
2024-06-17 10:40
Šiuo metu statomame naujajame Vilniaus oro uosto išvykimo terminale – baigti saulės energijos modulių montavimo darbai. Saulės moduliai dengia 5 tūkst. kv. metrų plotą ant pastato stogo ir ateityje patenkins apie trečdalį viso naujojo išvykimo terminalo elektros poreikio.
nuotrauka
2024-06-17 10:34
Sostinės Naujamiestyje, buvusio „Lelijos“ siuvimo fabriko vietoje, oficialiai pradedamas didžiausio Europoje technologijų ir kūrybinių industrijų miestelio „Tech Zity Vilnius“ statybos. Pirmasis projekto etapas, apimantis 16,5 tūkst. kv. m ploto, duris atvers jau 2025 m. vasarą, o 75 proc. patalpų j...
nuotrauka
2024-06-14 10:55
Verslo parką „Business Garden Vilnius“ plėtojanti „Vastint Lithuania“ gavo leidimą projekto antrajam statybų etapui. Verslo parke Vilniuje iškils du biurų pastatai ir daugiaaukštė automobilių stovėjimo aikštelė, bus įrengta ir daugiau viešųjų erdvių. Į darbuotojų patogumą orientuotų biurų paklausą š...
nuotrauka
2024-06-14 10:42
„Ruukki Construction“, priklausanti SSAB, pasirašė sutartį su kelionių bendrove „Experience Pyhä Oy“ dėl „Ruukki® Classic LowCarbon“ stogo dangos, pagamintos iš SSAB „Fossil-free™“ plieno, tiekimo investicinės bendrovės ekologinių atostogų vilų projektui Pyhätunturi, Suomijos Laplandijoje. Ateityje ...
nuotrauka
2024-06-11 11:46
„Omniva LT“ baigė pirmąjį naujo Kauno logistikos centro statybos darbų etapą – jame užbaigtas biuro patalpų įrengimas, čia dirbti persikėlė administracijos darbuotojai iš Kauno. 2400 kv. m ploto patalpose sukurtos ne tik modernios darbo vietos, bet ir darbuotojų laisvalaikio bei poilsio erdvės. Suku...
nuotrauka
2024-06-11 10:49
Šiais metais grįžtančius į paskaitas studentus ar naują gyvenimo etapą Kaune pradedančius pirmakursius Kauno technologijos universitetas (KTU) pasitiks pasikeitęs. Šiemet užbaigta Studentų gatvės rekonstrukcija, šiuo metu daug dėmesio skiriama bendrabučių atnaujinimui, pastatų modernizavimui ir saul...
nuotrauka
2024-06-10 10:32
Naujuoju „Kärcher“ vadovu Lietuvoje paskirtas Mindaugas Levickas. Jis tapo atsakingas už Lietuvos padalinio tolesnę verslo plėtrą, veiklos strategijos planavimą ir įgyvendinimą, finansų bei personalo valdymą.
nuotrauka
2024-06-10 08:04
Karo kontekste, pažangios technologijos tampa svarbiu faktoriumi. Termovizoriai – įranga, gebanti atvaizduoti šilumą infraraudonųjų spindulių spektre – viena tokių technologijų. Ši įranga ne tik leidžia kariams identifikuoti priešus ir jų judėjimą teritorijoje, bet ir apsaugo jų gyvybes, padeda numa...
nuotrauka
2024-06-07 13:26
Lietuvoje pirmą kartą pradedama įgyvendinti „GovTech smėliadėžės" programa, skirta praktiškai išbandyti dirbtinio intelekto (DI) technologija grįstų sprendimų galimybes viešajame sektoriuje. Birželio 5 d. Vilniuje vykusiame programos atidarymo renginyje 14 viešojo sektoriaus institucijų pristatė sav...
nuotrauka
2024-06-07 10:54
SBA grupė, valdanti daugiau kaip 40 įmonių ir vienijanti 3 500 darbuotojų bendruomenę, personalo valdymą kelia į skaitmeninę sistemą „SAP SuccessFactors“.
nuotrauka
2024-06-07 09:56
Centrinėje sostinės dalyje esantis Šnipiškių rajonas, kuriame telkiasi didieji sostinės verslai ir neseniai duris atvėrė ramybe alsuojantis Vilniaus japoniškas sodas, pasipildė naujais daugiabučiais. Tvarios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ drauge su Čekijos investicijų grupe „RSJ In...
nuotrauka
2024-06-06 12:38
Su finansiniais sunkumais susidurianti pastatų vidaus inžinerinių sistemų montavimo ir projektavimo įmonė „Alinita“, priklausanti „Panevėžio statybos tresto“ grupei, planuoja pradėti restruktūrizavimo procesą.
nuotrauka
2024-06-06 10:40
UAB „Translinija", bendradarbiaudama su nekilnojamojo turto plėtros bendrove „EIKA Development", imasi naujo projekto – Utenoje planuoja statyti viešbutį su restoranu, konferencijų centru bei SPA zona. J. Basanavičiaus gatvėje, buvusio banko vietoje, iškilsiantį viešbutį planuojama baigti statyti 20...
nuotrauka
2024-06-05 14:50
Vienai iš didžiausių Lietuvoje NT plėtros bendrovių „Omberg group“, kartu su investiciniais fondais plėtojančiai gyvenamosios paskirties projektus Vilniuje ir komercinės – Kaune, vadovauti pradeda Deimantė Laumytė. Prie įmonių grupės vairo stojus ilgametę vadovavimo patirtį sukaupusiai verslo strate...
nuotrauka
2024-06-05 14:36
Šiemet praėjusių metų finansinę atskaitomybę laiku pateikė 103 882 bendrovės – tai penktadaliu (20,14 proc.) daugiau nei pernai (86 468). Nors savo 2023 m. rezultatus deklaravo daugiau įmonių, dalis sektorių patyrė pajamų mažėjimą palyginti su 2022 m., rodo kredito biuro „Creditinfo Lietuva" analizė...
nuotrauka
2024-06-05 13:23
Stiklo gamyba yra ne tik itin svarbus Europos pramonės sektorius, bet ir vienas iš pagrindinių energijos vartotojų bei aplinkos teršėjų. Vien 2021 metais jis į aplinką išmetė 17 mln. tonų anglies dvideginio, daugiausia dėl iškastinio kuro deginimo. Galimą šios problemos sprendimą netrukus gali pasiū...
nuotrauka
2024-06-04 09:46
Lietuvoje ketvirtadalis smulkių įmonių įvardija, kad susiduria su sunkumais ieškant darbuotojų. Ką daryti, kad darbuotojų paieškos procesas smulkioms įmonėms būtų lengvesnis ir kaip joms išsiskirti kitų darbdavių gausoje, pasakoja Užimtumo tarnybos ir „Luminor“ banko ekspertės.
nuotrauka
2024-06-04 08:57
Didžiausia Lietuvoje ekstremalaus sporto erdvė po stogu „Banga Ramp Park“ duris atvers rugpjūtį. Paspirtukų, BMX dviračių, riedlenčių ir riedučių sporto entuziastams skirtas 850 kv. m. rampų parkas įsikurs „SBA Urban“ plėtojamame projekte „Urban HUB“ šalia Ukmergės gatvės Avižieniuose, Vilniaus pašo...
nuotrauka
2024-06-04 08:51
Šiandien visame pasaulyje tvarumo klausimai tampa neatsiejama modernaus verslo dalimi. Dėl augančio vartotojų sąmoningumo ir tarptautinių teisinių reikalavimų, įmonės vis dažniau įdiegia tvarumo strategijas – Lietuvoje ši tendencija taip pat įgauna pagreitį.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas