2024 balandžio 19 d. penktadienis, 8:42
Reklama  |  facebook

Unikalaus šviestuvo kūrėjai įminė natūralios dienos šviesos mįslę

2018-12-28 07:35
Išmanios „Biownlight“ šviesos valdymo technologijos pagalba atkuriama natūrali dienos šviesa, kuri suteikia galimybę realizuoti ergonomiškas, žmogui draugiškas ir savijautą gerinančias darbo ir poilsio erdves.
nuotrauka
LED šviestuvas „Skylighter“, kurį sukūrė ir pagamino bendrovė „Selteka“, pelnė „Lietuvos metų gaminio 2018“ aukso medalį. Bendrovės nuotr.


Minimos įmonės
Selteka, UAB
Vilniaus universitetas (VU),
Būtent dėl šių pranašumų Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) rengtame konkurse „Lietuvos metų gaminys 2018“ mašinų ir įrengimų pramonės grupėje aukso medaliu įvertintas LED šviestuvas „Skylighter“, kurį sukūrė ir pagamino bendrovė „Selteka“.

Įminė šviesos paslaptį

LED šviestuvas „Skylighter“ sukurtas gamintojams bendradarbiaujant su Vilniaus universiteto mokslininkais. Kaip sako patys šviestuvo kūrėjai, tai puikus mokslo ir industrijos sinergijos sėkmės pavyzdys.

Šešių šviesos šaltinių maišymo technologija „Biown“ kol kas neturi pasaulyje analogų – jos sukurta šviesa artima natūraliai dienos šviesai.

„Kaip vieną didžiausių pridėtinių verčių norėčiau akcentuoti paties projekto prasmingumą. Šviesa yra vienas didžiausių mūsų gyvenimo būdą ir biologinius ciklus lemiančių veiksnių. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad žmogus geriausiai jaučiasi būdamas natūralioje dienos šviesoje. Tokia jau mūsų prigimtis. Dabar gyvenimo tempas toks intensyvus, kad didžiąją laiko dalį esame priversti praleisti nenatūralioje šviesoje ir tai neigiamai veikia mūsų nuotaikas, darbingumą“, – kalbėjo bendrovės „Selteka“ technikos direktorius Ramūnas Danauskas.

Jo žodžiais, galimybė natūralios šviesos apšvietimą sukurti patalpose atvėrė didelį potencialą išlaikyti prigimtinį biologinį ritmą, o tai itin teigiamai atsiliepia bendrai žmogaus sveikatai, darbingumui, nuotaikai.

Išmanūs – ir dizainas, ir valdymas

Unikalus „Skylighter“ dizainas lengvai pritaikomas įvairios paskirties patalpose – biuruose, mokyklose, ligoninėse, gamybos patalpose ir kt. Šviestuvas gali būti pakabinamas, montuojamas prie lubų arba įmontuojamas į jas, o šviestuvo forma leidžia šviesą skleisti plačiai, neakinant žmonių, esančių patalpoje.

Išmanus šviestuvas ar jų grupė gali būti valdomi dviem būdais. Jungikliu arba išmaniąja programa galima keisti šviesos intensyvumą, spalvą ir perjungti į/iš ECO režimą. Unikali technologija suteikia galimybę kurti komfortišką darbo aplinką: pavyzdžiui, naktinės pamainos darbuotojams, siekiant išvengti mieguistumo faktoriaus sukeliamų klaidų, įjungti šaltesnę ir intensyvesnę šviesą.

Įdomu tai, kad siekiant palaikyti natūralų žmogaus bioritmą dienos metu, šviestuvas automatiškai keičia šviesos intensyvumo ir spalvų temperatūros parametrus – šviesa intensyvesnė ir su žymia mėlynos spalvos spektre dedamąja ryte, ir mažiau intensyvi, rausva su minimaliu mėlynos spalvos dalyvavimu spektre, artėjant vakarui.

Moderni technologija gimė Kaune

LED šviestuvas „Skylighter“, kurį sukūrė ir pagamino bendrovė „Selteka“, pelnė „Lietuvos metų gaminio 2018“ aukso medalį. Apdovanojimą atsiima „Selteka“ technikos direktorius Ramūnas Danauskas. LPK nuotr.

„Tai didelį potencialą turintis produktas. Šviesos rinka – yra viena didžiausių komercinių rinkų pasaulyje, kur pečius suremia globalūs žaidėjai ir visi jie sutartinai tvirtina, kad šių dienų inovacijų tikslas – kurti žmogaus poreikius tenkinančia šviesą. Mes nesirinkome lengviausio kelio, kai tik imituojamas baltos šviesos pokytis nuo melsvos iki rusvos maišant vos du šviesos kanalus. Mes maišėme iš karto šešis, siekdami išgauti šviesos kokybės parametrus, kurie būtų maksimaliai artimi natūraliai“, – apie lietuviško produkto pranašumus kalbėjo UAB „Selteka“ technikos direktorius R. Danauskas.

Įmonės gamybinės patalpos

Ir „Biownlight“ technologija, ir „Skylighter“ dizainas sukurti Lietuvoje. Gaminys itin palankiai įvertintas jau ne vienoje tarptautinėje parodoje. Svarbu pažymėti, kad visa šviestuvo gamyba ir technologijos tobulinimas vykdomas „Seltekoje“, Kaune.

Statybunaujienos.ltMetų nominacijos

nuotrauka
2024-04-17 10:48
Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su Viešųjų pirkimų tarnyba penktąjį kartą kviečia organizacijas dalyvauti konkurse – pristatyti savo pasiektus rezultatus šių metų efektyviausių viešųjų pirkimų rinkimuose.
nuotrauka
2024-04-11 15:22
Balandžio 16 d. visi BIM entuziastai turi galimybę iš arti susipažinti su Lietuvos skaitmeninės statybos lyderiais: jau devintus metus „Skaitmeninė statyba“ drauge su Lietuvos statybininkų asociacija (LSA) kviečia į konkurso „Lietuvos BIM projektai“ dalyvių projektų pristatymo renginį.
nuotrauka
2024-04-10 13:46
Ketvirtus metus vykstančios kampanijos „Ateitis – elektronikams" iniciatoriai, vienijantys lyderiaujančias sektoriaus įmones ir aukštąsias mokyklas Kaune, skelbia konkursą mokytojams-elektronikos entuziastams. Konkursu siekiama įvertinti mokytojų, skatinančių moksleivius domėtis perspektyvia elektro...
nuotrauka
2024-03-26 15:09
Mančesteryje vykusioje „Civic Trust Awards“ apdovanojimų ceremonijoje verslo ir laisvalaikio kompleksas „Bokšto skveras“ pripažintas nugalėtoju ir specialaus prizo laimėtoju, kuris įteikiamas išskirtiniams rekonstrukcijos projektams, įgyvendintiems saugomose teritorijose.
nuotrauka
2024-03-21 10:30
Kovo 20 d. paskelbtas kvietimas teikti paraiškas Žaliųjų pirkimų lyderių apdovanojimams, kurie skirti viešojo sektoriaus įmonėms, organizacijoms ir institucijoms, taip pat prekių ir paslaugų tiekėjams, tiekėjus vienijančioms organizacijoms ar viešuosiuose pirkimuose dalyvaujančioms organizacijoms, į...
nuotrauka
2024-03-13 09:28
Didžiausioje pasaulyje nekilnojamojo turto parodoje „MIPIM" Kanuose, Vilniui įteikti iš viso 5 apdovanojimai už pasiekimus Europos perspektyviausio miesto rinkimuose. Bendroje vidutinio dydžio miestų kategorijoje sostinė užėmė 3-ją vietą. Apdovanojimus kasmet rengia dienraščio „Financial Times" inve...
nuotrauka
2024-02-22 09:17
Devintus metus „Skaitmeninė statyba“ drauge su Lietuvos statybininkų asociacija (LSA) organizuoja unikalų konkursą „Lietuvos BIM projektai“. Konkursu siekiama išrinkti geriausią šalies įmonių praktiką skaitmeninės statybos srityje – taikant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir me...
nuotrauka
2024-01-26 07:59
Jau daugiau nei 20 metų sostinės gimtadienį vainikuoja Vilniaus garsinančių lyderių apdovanojimai. Už idėjas ir darbus Vilniui, miesto puoselėjimą ir garsinimą kasmet Šv. Kristoforo statulėlėmis apdovanojami iškiliausi vilniečiai. Reikšmingiausi miesto apdovanojimai įteikt dešimt laureatų.
nuotrauka
2024-01-19 14:46
Baltijos-Amerikos laisvės fondas (BAFF) ir JAV ambasada Lietuvoje kartu su Inovacijų agentūra kviečia teikti paraiškas Lietuvos-Amerikos inovacijų apdovanojimui laimėti. Pretenduoti gali Lietuvos verslai, aukštojo mokslo įstaigos ir kitos organizacijos ar fiziniai asmenys, kurie bendradarbiaudami su...
nuotrauka
2024-01-19 07:58
Vienas ambicingiausių 2023 m. projektų – daugiau nei 500 bunų, įrengtų Nemuno vagoje. Pagrindinė bunų įrengimo Nemuno atkarpoje paskirtis – išlaikyti gilią ir laivybai tinkamą upės vagą. Specialiai šiam svarbiam Vidaus vandens kelių direkcijos vykdytam projektui įmonių grupė „Milsa“ sukūrė naują gam...
nuotrauka
2023-12-15 09:03
Kasmet pasitikdama didžiąsias metų šventes Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) sukviečia verslo bendruomenę, visuomenės, politikos ir mokslo lyderius į kalėdinį LPK vakarą. Gruodžio 13 d. iškilmingoje „Pirklių klube“ vykusioje apdovanojimų ceremonijoje skambėjo ne tik padėkos ir sveikinimai ar...
nuotrauka
2023-12-13 17:48
Gruodžio 13 d., Vilniuje 27-ąjį kartą įteikti Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) rengiamo kasmetinio konkurso „Lietuvos metų gaminys“ apdovanojimai. Šiais metais konkurse dalyvavo 50 lietuvišką produkciją gaminančių įmonių. Aukščiausio įvertinimo aštuoniose vertinimo kategorijose siekė 81 ga...
nuotrauka
2023-12-07 15:43
Trečiadienį Vilniuje iškilmingoje konkurso „Už darnią plėtrą“ ceremonijoje paskelbti ir apdovanoti geriausi 2023 metų NT projektai Lietuvoje. Geriausiųjų NT projektų rinkimus Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija (LNTPA) ir Darnios plėtros akademija organizuoja jau 16 metus.
nuotrauka
2023-12-07 14:24
Tarptautinės Amerikos mokyklos Vilniuje pastatas pripažintas geriausiu 2022 metais šalyje pastatytu visuomeniniu objektu. Apie tai gruodžio 6 d. paskelbė Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija su Darnios plėtros akademija ir Tarptautinei Amerikos mokyklai Vilniuje (AISV) įteikė pagrindinį m...
nuotrauka
2023-12-04 16:23
Aplinkos ministerija pirmadienį įteikė apdovanojimus žaliausioms Lietuvos savivaldybėms. Jomis tapo Utenos rajono, Vilniaus ir Klaipėdos miestų savivaldybės. Visos trys tapo jau antrą kartą sudaryto Lietuvos savivaldybių aplinkosaugos reitingo lyderėmis.
nuotrauka
2023-11-28 10:10
Šiandien vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius įteikė apdovanojimus savivaldybių administracijų atstovams už sėkmingiausiai įgyvendintus VRM administruojamus 2014-2020 metų laikotarpiu ir Europos Sąjungos lėšomis finansuotus infrastruktūros projektus regionuose.
nuotrauka
2023-10-18 11:16
Jeigu jūs rūpinatės savo įmonės darbuotojų saugumu ir gerove, emocine būsena ir palankia atmosfera kolektyve, skatinate įvairovę, tausojate aplinką ar stiprinate bendruomenes – jūsų įmonę kviečiame dalyvauti Nacionalinių atsakingo verslo apdovanojimų 2023 konkurse ir iki lapkričio 21 d. teikti parai...
nuotrauka
2023-10-16 11:21
Ilgalaikė Lietuvos medinės statybos patirtis ir tradicija sėkmingai pasireiškia ir šiuolaikinėje architektūroje. Vienas tokių pavyzdžių – architektūros estetikos studijos „Arches“ projektuotas gyvenamasis namas vienai šeimai – „Kedro namai“. Slovėnijoje rengiamame BIG SEE Wood Design Award’23 šis pr...
nuotrauka
2023-10-16 09:47
ARCHzona parodos metu paskelbtas trumpasis sąrašas architektų, patekusių į prestižinį geriausios Europos apdovanojimų EUmies Awards sąrašas.
nuotrauka
2023-10-06 05:55
Europos Komisijos įsteigtų Žaliosios sostinės apdovanojimų finale Vilnius tituluotas žaliąja Europos sostine 2025. Konkurso finale Taline Vilnius nugalėjo du finalininkus – Portugalijos Gimarainsą bei Austrijos Gracą.

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos