2024 vasario 24 d. šeštadienis, 0:51
Reklama  |  facebook

Unikalią „Mokslo salos“ ekspoziciją Kaune kuria profesionalai iš Lenkijos

2022-12-14 17:34
Nemuno saloje statomas išskirtinio dizaino Mokslo ir inovacijų sklaidos centras „Mokslo sala“ sulaukė išankstinės kalėdinės dovanos – trečiadienį Kauno savivaldybės administracija su Lenkijos bendrove „Trias Avi“ oficialiai pasirašė bendradarbiavimo sutartį dėl interaktyvios ekspozicijos įrengimo. Didžiulę pasaulinę patirtį turintys viešojo konkurso laimėtojai eksponatų kūrimą pradės jau dabar ir muziejaus erdvėse juos įrengs kitąmet.
nuotrauka
Kauno m. sav. nuotr.


Minimos įmonės
Kauno m. savivaldybė,
Trias Avi, Lenkijos įmonė,
Išskirtinis visoje Europoje

11,5 tūkst. kv. metrų ploto muziejaus pastate išsiteks nuolatinės ir kintančios ekspozicijos, unikali virtualių projekcijų erdvė, STEAM laboratorijos, kavinės bei administracinė dalis. Čia vaikai ir net jų tėveliai teorines žinias galės pritaikyti praktikoje.

Nuolatinių ekspozicijų erdvėje numatyta įrengti 140 eksponatų, o laikinojoje eksponatus planuojama keisti kartą per metus.

Planuojama, kad naujasis mokslo muziejus Nemuno saloje per metus sulauks apie 300 tūkst. lankytojų. Ekspozicijos sukūrimu ir įdiegimu rūpinsis Lenkijos bendrovė, kurios eksponatų galima rasti Koperniko mokslo centre, Nacionalinio banko Pinigų centre Varšuvoje ir moderniame mokslo epicentre Balstogėje. Trečiadienį su viešojo konkurso laimėtojais 5,3 mln. eurų vertės sutartis pasirašyta pačiame mokslo ir inovacijų centre.

MOKSLO SALA

„Džiaugiamės galėdami būti „Mokslo salos“ projekto dalimi, ypač todėl, kad tai pirmasis mokslo centras Lietuvoje. Kadangi esame atsakingi tiek už dizainą, tiek ir sukūrimą, jau dabar galime teigti, jog tai bus išskirtinis objektas Europos mastu. Lenkijos rinkoje esame jau 26 metus, o pastaruosius kelerius metus daugiausia dėmesio skiriame mokslo centrams, muziejams ir parodų erdvėms. Per tą laiką sukūrėme daugiau kaip 50 ekspozicijų. Taip pat aktyviai veikiame visame pasaulyje, teikdami pažangiausius multimedijos sprendimus tarptautinėms įmonėms Europoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose“, – Kauno savivaldybės pranešime cituojamas Dawid Polasik, Lenkijos bendrovės „Trias Avi“ komercijos direktorius, atsakingas už projekto ir ekspozicijos kūrimą „Mokslo saloje“.

Sveikindamas Kauną su naujojo objekto statybomis, „Trias Avi“ viceprezidentas Marcin Wojczynski pastebėjo, kad tarp muziejaus ir mokslo centro yra esminis skirtumas, jog pastarajame lankytojai gali eksponatus liesti.

Papuoš modernizmo akcentai

Autoriai ekspoziciją muziejuje suskirstys į 7 nuolatines temas: apie žmogaus kūną ir sveikatą, maistą, gamtą ir aplinką, atliekas ir taršą, energiją, transportą ir bendravimą. Kiekviena erdvė išsiskirs individualia forma ir savitai išdėstytais eksponatais.

Mokslo centro erdvės turės ir specialią ekspozicijos dalį, skirtą mažiausiems (3–6 metų) lankytojams, pritaikytą jų pažinimo poreikiams. Čia vaikai su mokslu susipažins per žaidimus, pojūčius, spalvas ir formas.

„Norime, kad vaikai mokslu susidomėtų anksčiau nei pradeda mokytis. Visos ekspozicijos tikslas – įsimylėti mokslą. Planuojame virtualių projekcijų erdvę – kupole įrengta skaitmeninė ekspozicija, kurioje lankytojai galės ne tik keliauti po kosmosą, bet ir domėtis kitais mokslais. Šis objektas taps mokslo populiarinimo širdimi“, – teigė Mokslo ir inovacijų populiarinimo centro vadovė Aistė Lukaševičiūtė.

MOKSLO SALA

Ekspozicijos stilistiką puoš modernizmas, užimantis svarbią vietą tarp pagrindinių architektūrinių temų Kaune. Scenografiją įkvėpė labiausiai atpažįstami miesto modernistiniai pastatai: Centrinis paštas, Įgulos karininkų ramovė, Žaliakalnio funikulierius, Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, Vytauto Didžiojo karo muziejus, Lietuvos bankas ir kiti. Parodos spalvinė gama bus nuosekli interjero architektūrai.

Pasak ekspozicijos kūrėjų, apsilankymas mokslo centre sužadins įvairias lankytojų emocijas – džiaugsmą, adrenaliną, atsipalaidavimą, budrumą.

Statybų pabaiga – kitąmet

A++ energinio naudingumo klasės pastatą suprojektavo tarptautinį konkursą laimėjusi Ispanijos ir Australijos architektų kompanija „SMAR Architecture Studio“. Techninę dalį padeda įgyvendinti architekto Gintauto Natkevičiaus komanda.

Nemuno saloje jau atlikta daugiau kaip du trečdaliai statybos darbų. Įrengtos beveik visos monolitinės konstrukcijos – poliai, sienos, perdangos, grindys. Taip pat sumontuota apie 1700 kv. metrų lauko vitrinų. Iki metų pabaigos numatyta pilnai apšiltinti stogą.

Kitąmet statybų pabaigos sulauksiančio Mokslo ir inovacijų centro puošmena taps išskirtinė 21 metro skersmens „pasvirusio disko“ konstrukcija.

Bendra projekto vertė – apie 35 mln. eurų su PVM. Mokslo centro statybos atsieis apie 26 mln. Eur. Likusią sumos dalį sudarys ekspozicijų ir kiti vidaus įrengimo darbai. 

Kauno m. sav. nuotr.

Statybunaujienos.lt
Žymės  Mokslo centrasSavivaldybėse

nuotrauka
2024-02-23 08:44
Panevėžys atsinaujina ir jau šį pavasarį duris atvers dar vienas ambicingas ir perspektyvus miesto traukos objektas – Stasio Eidrigevičiaus menų centras. Šio projekto rangos darbai jau užbaigti, šiuo metu vyksta vidaus įrangos, baldų, ekspozicijos detalių montavimo, įrengimo ir kt. darbai.
nuotrauka
2024-02-22 15:51
Klaipėdoje toliau ieškoma galimybių įrengti daugiau automobilių stovėjimo vietų. Pradėtas didžiulis projektas Kauno gatvės mikrorajone – įgyvendinus keturis smulkesnius projektus bus įrengtos 957 naujos parkavimo vietos.
nuotrauka
2024-02-22 11:01
Sostinės Viršuliškių g. 101 daugiabučio gaisrą tyrusi komisija jau baigė darbą ir pateikė išvadas bei rekomendacijas namo valdytojui. Pastatas šiuo metu avarinės būklės – ekspertai siūlo vidurinę nuo gaisro nukentėjusią daugiabučio dalį išardyti ir naujai atstatyti.
nuotrauka
2024-02-20 15:21
Diskutuojant apie Šeškinės kalno transformaciją, kalba dažniausiai sukasi apie centrinę komplekso ašį – Nacionalinį stadioną. Tačiau tai tik vienas iš daugelio Daugiafunkciame komplekse numatytų statinių. Kartu su šiuo objektu atsiras ir tarptautinės kategorijos lengvosios atletikos stadionas, trys ...
nuotrauka
2024-02-20 10:26
Vilniaus miesto savivaldybė, įgyvendindama „LIFE GreenMe5" projektą, dalyje Salomėjos Neries gatvės išbandys įvairias priemones sumažinti transporto keliamą triukšmo ir oro taršą. Planuojama, kad pasiteisinusios priemonės vėliau bus pritaikomos ir kitose Vilniaus gatvėse.
nuotrauka
2024-02-19 18:47
Etnografija garsėjančiame Rumšiškių miestelyje, Kaišiadorių r. savivaldybėje planuojama statyti atvirą centralizuotą muziejinių vertybių saugyklą su kompetencijų centru.
nuotrauka
2024-02-14 09:20
Lietuvos apeliacinis teismas, išnagrinėjęs 48 tomų baudžiamąją bylą dėl korupcijos Panevėžio rajono savivaldybėje organizuojant viešuosius pirkimus, netenkino nei nuteistojo Algio Dziko, buvusio Panevėžio rajono savivaldybės administracijos vyriausiojo specialisto, prašymo jį išteisinti dėl piktnaud...
nuotrauka
2024-02-14 08:52
Teismas atmetė Kauno statybos bendrovės ieškinį, kuriuo prašyta pripažinti neteisėtomis konkurso sąlygas, nutraukti pirkimą ir priteisti bylinėjimosi išlaidas. Tokį teismo sprendimą priėmė Klaipėdos apygardos teismas.
nuotrauka
2024-02-13 15:13
Ilgai laukti pokyčiai Vydmantų gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriuje „Pasagėlė“: prasideda šios įstaigos pastato kapitalinio remonto darbai.
nuotrauka
2024-02-13 15:04
Atliepiant Druskininkų gyventojų ir svečių poreikius turėti laivuojamą Nemuno upę visoje Druskininkų savivaldybėje, Druskininkų meras ir VVKD sukirto rankomis dėl vandens kelio (17,7 km) paruošimo, pritaikymo laivybai Nemuno upės atkarpoje ties Druskininkais.
nuotrauka
2024-02-13 10:49
Ketvirtadienį pasirašyta Palangos asmens sveikatos priežiūros centro, arba kitaip vadinamos poliklinikos, rekonstravimo darbų sutartis. Šį dokumentą savo parašais patvirtino Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorė Violeta Staskonienė ir konkursą laimėjusio rangovo – UAB „Telšių meistr...
nuotrauka
2024-02-13 10:44
Jau šiais metais prasidės Panevėžio irklavimo bazės statybos darbai. Artimiausiu metu bus skelbiami viešieji pirkimai Smėlynės g. 2D valčių elingo su pagalbinėmis patalpomis rangos darbams įsigyti.
nuotrauka
2024-02-13 09:58
Vilniaus vystymo kompanija kviečia rangovus dalyvauti konkurse dėl lengvosios atletikos maniežo Žirmūnuose statybos. Naujasis sporto centras bus statomas pagal konkursą laimėjusios architektų studijos „IMPLMNT architects“ projektą. Lengvaatlečiams skirtame projekte vienu metu galėtų treniruotis apie...
nuotrauka
2024-02-12 14:34
Lietuvos automobilių kelių direkcija šiais metais didina dėmesį pasienio kelių ruožų infrastruktūros atnaujinimui ir plėtrai. Bendrovė pasirašė sutartį dėl kelio atnaujinimo darbų šalia Lazdijų pasienio punkto. Taip pat bus tvarkoma buvusio Lazdijų pasienio kontrolės punkto teritorija. Šiais metais ...
nuotrauka
2024-02-09 13:15
Daugelį metų pavojų pėstiesiems ir vairuotojams kėlusi keturšalė sankryža Ginkūnuose, Šiaulių rajone, dar šiemet bus rekonstruota į žiedinę. Darbai čia turėtų prasidėti jau kovo mėnesį. Sutarties vertė – 1,318 mln. eurų, darbai šioje sankryžoje turi būti atlikti per 7 mėnesius.
nuotrauka
2024-02-09 12:31
Vasario 16-ąją apdovanojimas už metų darbą Klaipėdai bus įteiktas entuziastingiems kultūros paveldo puoselėtojams – verslininkui Augustinui Jankevičiui ir paramos fondo „Augustus“ vadovui Arvydui Urbiui. Jų pastangomis buvusiame Klaipėdos dujų fabriko pastatų komplekse atgimė du išskirtiniai past...
nuotrauka
2024-02-09 09:49
Siekdama gerinti šilumos tiekimo kokybę, centralizuotai šilumą tiekianti AB „Panevėžio energija“ tęsia nuoseklią šilumos tinklų rekonstrukciją, tad šiemet planuoja atnaujinti 6,24 km įvairaus skersmens vamzdynų visame bendrovės eksploatuojamame regione. Bendra investicijų vertė sieks apie 4,2 mln. e...
nuotrauka
2024-02-09 09:43
Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys Almantas Stankūnas kreipėsi į Vilniaus merą Valdą Benkunską ir administracijos direktorių Adomą Bužinską, reikalaudamas informacijos apie sustabdytų statybos darbų, sutarties kainos indeksavimo ir statybos darbų pabaigimo termino nukėlimo teisėtumą.
nuotrauka
2024-02-09 09:19
Daugiafunkcio komplekso statybų projektas – itin kompleksiškas ir sudėtingas, todėl siekiant suteikti kuo daugiau aiškumo apie sostinei ir visai Lietuvai reikšmingą daugiafunkcį kompleksą, Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas atsako į 10 svarbiausių klausimų apie projektą, kurio dalis yra ir naci...
nuotrauka
2024-02-08 12:41
Klaipėdos gatvėse remonto darbai aktyviai vyksta ir žiemą. Dėl temperatūros pokyčių atsirandantys asfalto pažeidimai – kasmetinė daugelio miestų ir rajonų problema. Siekiant užtikrinti eismo saugumą ir komfortą, Klaipėdoje pavasario nelaukiama ir duobės tvarkomos iškart. Kol neturima pakankamos karš...

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse