2023 gegužės 30 d. antradienis, 16:46
Reklama  |  facebook

Unikalią „Mokslo salos“ ekspoziciją Kaune kuria profesionalai iš Lenkijos

2022-12-14 17:34
Nemuno saloje statomas išskirtinio dizaino Mokslo ir inovacijų sklaidos centras „Mokslo sala“ sulaukė išankstinės kalėdinės dovanos – trečiadienį Kauno savivaldybės administracija su Lenkijos bendrove „Trias Avi“ oficialiai pasirašė bendradarbiavimo sutartį dėl interaktyvios ekspozicijos įrengimo. Didžiulę pasaulinę patirtį turintys viešojo konkurso laimėtojai eksponatų kūrimą pradės jau dabar ir muziejaus erdvėse juos įrengs kitąmet.
nuotrauka
Kauno m. sav. nuotr.


Minimos įmonės
Kauno m. savivaldybė,
Trias Avi, Lenkijos įmonė,
Išskirtinis visoje Europoje

11,5 tūkst. kv. metrų ploto muziejaus pastate išsiteks nuolatinės ir kintančios ekspozicijos, unikali virtualių projekcijų erdvė, STEAM laboratorijos, kavinės bei administracinė dalis. Čia vaikai ir net jų tėveliai teorines žinias galės pritaikyti praktikoje.

Nuolatinių ekspozicijų erdvėje numatyta įrengti 140 eksponatų, o laikinojoje eksponatus planuojama keisti kartą per metus.

Planuojama, kad naujasis mokslo muziejus Nemuno saloje per metus sulauks apie 300 tūkst. lankytojų. Ekspozicijos sukūrimu ir įdiegimu rūpinsis Lenkijos bendrovė, kurios eksponatų galima rasti Koperniko mokslo centre, Nacionalinio banko Pinigų centre Varšuvoje ir moderniame mokslo epicentre Balstogėje. Trečiadienį su viešojo konkurso laimėtojais 5,3 mln. eurų vertės sutartis pasirašyta pačiame mokslo ir inovacijų centre.

MOKSLO SALA

„Džiaugiamės galėdami būti „Mokslo salos“ projekto dalimi, ypač todėl, kad tai pirmasis mokslo centras Lietuvoje. Kadangi esame atsakingi tiek už dizainą, tiek ir sukūrimą, jau dabar galime teigti, jog tai bus išskirtinis objektas Europos mastu. Lenkijos rinkoje esame jau 26 metus, o pastaruosius kelerius metus daugiausia dėmesio skiriame mokslo centrams, muziejams ir parodų erdvėms. Per tą laiką sukūrėme daugiau kaip 50 ekspozicijų. Taip pat aktyviai veikiame visame pasaulyje, teikdami pažangiausius multimedijos sprendimus tarptautinėms įmonėms Europoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose“, – Kauno savivaldybės pranešime cituojamas Dawid Polasik, Lenkijos bendrovės „Trias Avi“ komercijos direktorius, atsakingas už projekto ir ekspozicijos kūrimą „Mokslo saloje“.

Sveikindamas Kauną su naujojo objekto statybomis, „Trias Avi“ viceprezidentas Marcin Wojczynski pastebėjo, kad tarp muziejaus ir mokslo centro yra esminis skirtumas, jog pastarajame lankytojai gali eksponatus liesti.

Papuoš modernizmo akcentai

Autoriai ekspoziciją muziejuje suskirstys į 7 nuolatines temas: apie žmogaus kūną ir sveikatą, maistą, gamtą ir aplinką, atliekas ir taršą, energiją, transportą ir bendravimą. Kiekviena erdvė išsiskirs individualia forma ir savitai išdėstytais eksponatais.

Mokslo centro erdvės turės ir specialią ekspozicijos dalį, skirtą mažiausiems (3–6 metų) lankytojams, pritaikytą jų pažinimo poreikiams. Čia vaikai su mokslu susipažins per žaidimus, pojūčius, spalvas ir formas.

„Norime, kad vaikai mokslu susidomėtų anksčiau nei pradeda mokytis. Visos ekspozicijos tikslas – įsimylėti mokslą. Planuojame virtualių projekcijų erdvę – kupole įrengta skaitmeninė ekspozicija, kurioje lankytojai galės ne tik keliauti po kosmosą, bet ir domėtis kitais mokslais. Šis objektas taps mokslo populiarinimo širdimi“, – teigė Mokslo ir inovacijų populiarinimo centro vadovė Aistė Lukaševičiūtė.

MOKSLO SALA

Ekspozicijos stilistiką puoš modernizmas, užimantis svarbią vietą tarp pagrindinių architektūrinių temų Kaune. Scenografiją įkvėpė labiausiai atpažįstami miesto modernistiniai pastatai: Centrinis paštas, Įgulos karininkų ramovė, Žaliakalnio funikulierius, Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, Vytauto Didžiojo karo muziejus, Lietuvos bankas ir kiti. Parodos spalvinė gama bus nuosekli interjero architektūrai.

Pasak ekspozicijos kūrėjų, apsilankymas mokslo centre sužadins įvairias lankytojų emocijas – džiaugsmą, adrenaliną, atsipalaidavimą, budrumą.

Statybų pabaiga – kitąmet

A++ energinio naudingumo klasės pastatą suprojektavo tarptautinį konkursą laimėjusi Ispanijos ir Australijos architektų kompanija „SMAR Architecture Studio“. Techninę dalį padeda įgyvendinti architekto Gintauto Natkevičiaus komanda.

Nemuno saloje jau atlikta daugiau kaip du trečdaliai statybos darbų. Įrengtos beveik visos monolitinės konstrukcijos – poliai, sienos, perdangos, grindys. Taip pat sumontuota apie 1700 kv. metrų lauko vitrinų. Iki metų pabaigos numatyta pilnai apšiltinti stogą.

Kitąmet statybų pabaigos sulauksiančio Mokslo ir inovacijų centro puošmena taps išskirtinė 21 metro skersmens „pasvirusio disko“ konstrukcija.

Bendra projekto vertė – apie 35 mln. eurų su PVM. Mokslo centro statybos atsieis apie 26 mln. Eur. Likusią sumos dalį sudarys ekspozicijų ir kiti vidaus įrengimo darbai. 

Kauno m. sav. nuotr.

Statybunaujienos.lt
Žymės  Mokslo centrasSavivaldybėse

nuotrauka
2023-05-30 06:26
Po Europos Komisijos paskelbtos Naujojo Europos bauhauzo iniciatyvos Aplinkos ministerija pradeda skatinti daugiabučių kvartalinę renovaciją. Modernizuojant daugiabučius itin daug dėmesio bus skiriama kvartalo visumai. Planuojama atrinkti iki dešimties Lietuvos savivaldybių, kuriose ši iniciatyva bū...
nuotrauka
2023-05-24 08:00
Šią vasarą Kretingoje, Vytauto gatvėje, prasidės rekonstrukcijos darbai – bus rekonstruojamas beveik kilometro ilgio ruožas, miesto teritorijoje jungiantis magistralinį kelią A11 Šiauliai–Palanga ir krašto kelią Nr. 216 Gargždai–Kretinga. Kaip valstybei svarbiam vietinės reikšmės kelių projektui, ši...
nuotrauka
2023-05-23 14:49
Vilniaus daugiafunkcio komplekso Šeškinėje projektas keliasi į naują etapą – šiandien, gegužės 23 d., išduotas statybos leidimas Nacionaliniam stadionui ir jame įsikursiančiam sporto muziejui. Stadiono statybos darbai – kartu su visu Daugiafunkciniu kompleksu – turėtų būti baigti 2025 m. Projektą vy...
nuotrauka
2023-05-23 13:32
Ekonomikos ir inovacijų ministerija septynių šalies savivaldybių infrastruktūros projektams vystyti paskirstė 11,7 mln. eurų finansavimą. Savivaldybėms suteiktos lėšos padės įrengti ir tobulinti laisvosiose ekonominėse zonose (LEZ), pramonės parkuose ir kitose pramoninėse teritorijose esančią infras...
nuotrauka
2023-05-23 11:47
Naujoji Juodkrantės keleivinių laivų uosto prieplaukos marina (teritorija) projektuojama į šiaurę nuo esamos keleivinių laivų prieplaukos. Planuojama, kad Juodkrantės uostas talpins apie 80 įvairaus dydžio laivų ir taps visam Klaipėdos regionui svarbiu objektu, kuris leis reguliariu viešojo vandens ...
nuotrauka
2023-05-19 09:23
Klaipėdiečių ir miesto svečių laukia naujovė. Savivaldybė inicijavo naujos muzikinės programos išmaniajam fontanui Danės skvere sukūrimą. Sumanymą įgyvendino Klaipėdos koncertų salė, kuri iš ryškiausių įstaigoje atliekamų kūrinių parengė unikalią ir originalią muzikinę programą.
nuotrauka
2023-05-19 06:48
Seime buvo baigtas svarstyti Kurortų ir kurortinių teritorijų darnaus vystymo įstatymo projektas, kuriuo numatomas vientisas ir tikslingas šio sektoriaus teisinis reglamentavimas. Po įvykusio balsavimo įstatymui pritarta – jis turėtų įsigalioti jau šių metų liepą.
nuotrauka
2023-05-18 06:45
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), reaguodama į viešojoje erdvėje skelbiamą informaciją ir periodiškai gaunamus pranešimus dėl įtariamo savivaldybių lėšų neskaidraus, nepagrįsto naudojimo ir atskaitomybės trūkumo bei skaidrumo stokos savivaldoje regimybės, nuolat vertina informaciją, bendradarbiauja ...
nuotrauka
2023-05-12 13:57
Kauno apygardos teismas priėmė apkaltinamąjį nuosprendį byloje, kurioje Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Mindaugas Šaučiūnas kaltintas piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi bei dokumentų klastojimu, bendrininkaujant kartu su artimu giminaiči...
nuotrauka
2023-05-12 13:23
2013-2021 m. gyvenimo kokybė gerėjo visose kaimiškosiose savivaldybėse, labiausiai jose išvystytos švietimo paslaugos bei viešoji infrastruktūra. Didžiausią pažangą padarė Kalvarija, 2013-2020 m. užėmusi paskutinę savivaldybių gyvenimo kokybės indekso (GKI) vietą ir 2021 m. pakilusi į 55-ą poziciją.
nuotrauka
2023-05-12 10:54
Plungės rajone įsikūręs nedidelis Žemaitijos miestelis gali pasigirti ne tik turtinga istorija, bet didžiuojasi ir kultūros paveldo pastatų ansambliu, originaliomis lauko skulptūromis, meno kūrėjus iš viso pasaulio liepos mėnesį viliojančiu SOFIJOS festivaliu.
nuotrauka
2023-05-12 10:41
Bus rekonstruojamas Vilniaus Elektrinės tiltas prie Bukčių miško, vilniečių pramintas Bruklino vardu. Jis sujungs kairėje upės pusėje projektuojamus takus palei Eigulių ir Elektrinės gatves – su Miškinių gatve ir Lazdynų rajonu dešinėje pusėje. Iki šiol naudotas tik inžineriniams tinklams, po rekons...
nuotrauka
2023-05-11 10:09
Konkurso būdu atrinktoms trims Lietuvos savivaldybėms Ekonomikos ir inovacijų ministerija skyrė 5 mln. eurų kelių, vedančių į pramonines teritorijas ir laisvąsias ekonomines zonas (LEZ), tiesimui ir tvarkymui. Lėšos skirtos Kauno ir Kėdainių rajonų bei Klaipėdos miesto savivaldybėms.
nuotrauka
2023-05-11 09:56
Aplinkos ministerija ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerija rekomenduoja savivaldybėms, kokios tvarkos reikėtų laikytis mokant kredito, paimto daugiabučiam namui atnaujinti įmokas ir apmokant palūkanas. Šią tvarką nustato Kredito, paimto daugiabučiam namui atnaujinti (modernizuoti), ir palūkanų...
nuotrauka
2023-05-10 14:50
Klaipėdos apygardos prokuratūra vadovauja Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos atliekamam ikiteisminiam tyrimui dėl Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus vedėjo Petro Keinio, jo pavaduotojos Danutės Mikienės galimo kyšininkavimo ir dokumento suklasto...
nuotrauka
2023-05-05 13:28
Sostinėje aplinką prižiūrinčios įmonės jau pradeda šienauti miesto teritorijas. Vilniaus savivaldybė pranešė, kad „įsiklausius į gyventojų nuomones, šiemet bus šienaujama visame mieste“. Parkuose, skveruose, kur vaikšto daug žmonių, ir daugiabučių kiemuose bus prižiūrima trumpa veja. Natūralios piev...
nuotrauka
2023-05-02 11:28
Per artimiausią mėnesį bus baigta didžioji dalis rekonstrukcijos darbų Klaipėdos senamiestyje. Įvertinus likusių darbų apimtis, numatyta, jog iki birželio 1-os dienos bus atidarytos visos šiuo metu tvarkomos gatvės, darbai ilgiau tęsis tik nedidelėje Žvejų gatvės atkarpoje nuo Teatro iki Pilies g.
nuotrauka
2023-05-01 20:01
Kaune pradėjo veikti didžioji dalis fontanų ir geriamojo vandens stotelių.
nuotrauka
2023-04-26 07:34
Pagal pasirašytą iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamą sutartį Telšių rajono savivaldybės administracija įgyvendino projektą „Telšių miesto gatvių apšvietimo modernizavimas, didinat energijos vartojimo efektyvumą“.
nuotrauka
2023-04-20 10:03
Vilniečius jau džiugina pirmosios pavasarinės gėlės. Krokų, narcizų, žydrių ir scylių žiedais pasidengė Neries krantinė prie Baltojo tilto, Bernardinų sodas, Trakų Vokės dvaro sodybos aplinka, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro prieigos, J. Jablonskio skveras. Įvairūs žiedai miestiečius d...

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse