2022 birželio 27 d. pirmadienis, 21:22
Reklama  |  facebook

Viena naujos kartos komunalinė mašina pakeičia 50 šluotų Fotogalerija Video

2020-09-30 09:16
Vienas iš civilizacijos rodiklių – rankų darbo keitimas mašinomis, mechanizmais. Ir ne tik. Pandemija rodo, kad mašinos yra nepakeičiamos mažinant užsikrėtimo koronavirusu grėsmes.
nuotrauka
Gatvių valymo mašina-vakuuminis siurblys. „Komuva“ nuotr.


Minimos įmonės
Komuva, UAB
Klaipėdos m. savivaldybė,
Grinda, UAB

Jau įprasta, kad informuojant apie oro sąlygas būna pranešama ir apie oro taršą kietosiomis dalelėmis, kurios kelia pavojų žmonių sveikatai. Vikipedijos duomenimis, tarša kietosiomis dalelėmis sukėlė 22 tūkst.–52 tūkst. mirčių per metus JAV (nuo 2000 m.), 2012 m. prisidėjo prie 432 tūkst. priešlaikinių mirčių Europoje ir prie 3 mln. mirčių pasauliniu mastu. Ir tai yra vienas iš svarbiausių faktorių, kodėl valomos ir laistomos gatvės.

„Pažiūrėkite į mieste dirbančią komunalinę techniką. Paprastai ant jos yra lipdukas su žyma PM10. Tai rodo, kad tokia mašina surenka kietąsias daleles, kurių skersmuo neviršija 10 μm (mikrometro arba mikronų)“, – pasakoja įmonės „Komuva“ direktorius Vidas Kuizinas, pastebėdamas, kad šiuo metu komunalinių mašinų rinkoje jau yra PM2.5 mašinų, surenkančių kietąsias daleles, kurių skersmuo neviršija 2,5 μm. 

Lietuvoje vykdoma programa „Oro taršos kietosiomis dalelėmis mažinimas, atnaujinant gatvių priežiūros ir valymo technologijas“, kuri finansuojama iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų. Lėšos skiriamos įsigyti mašinas – vakuuminius siurblius su ne žemesniu efektyvumu negu PM10. Ne viena Lietuvos savivaldybė pasinaudojo šia galimybe ir įsigijo modernią miestų valymo įrangą. Viena iš tokių – Klaipėdos savivaldybė, šį pavasarį iš „Komuvos“ įsigijusi 3 naujas „Aebi Schmidt International AG“ (Vokietija) šaligatviams, pėsčiųjų ir dviračių takams skirtas mašinas bei vieną siauroms gatvelėms valyti. Pasak Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko, šių pokyčių tikslas – mažesnė aplinkos tarša. Analogiškas taršą kietosiomis dalelėmis mažinančias mašinas įsigijo ir ne viena kita savivaldybė: Panevėžio, Šiaulių, Kauno bei kt. Kai kurios mažesnės savivaldybės įsigyja ir naudotos (2–4 metų) komunalinės technikos, kuri, pasak „Komuvos“ vadovo, efektyvumu nelabai nusileidžia naujoms, tik gali prisireikti daugiau lėšų remontui, todėl ji nebus tokia rentabili.

„Naujos technikos pardavimas neretai prasideda nuo naudotos, – sako V. Kuizinas. – Pamatęs naudą, klientas paprastai visada įsigyja ir naują.“ 

Skiriamasis naujos kartos komunalinių mašinų bruožas – vakuuminiai siurbliai, kurios veikia panašiu į buitinių dulkių siurblių veikimo principą. Tokių komunalinių mašinų bunkerio talpa siekia 2–9 kub. m. Jos valo ir plauna gatves, taip miestuose mažindamos pavojingą taršą kietosiomis dalelėmis. Vakuuminėmis mašinomis valomi ir lėktuvų kilimo-tūpimo takai, kuriems keliami aukšti saugumo reikalavimai, lemiami ir švaraus paviršiaus.

Pridėtinę šių mašinų naudą pamatė ir operatyviai panaudojo Vilniaus „Grinda“, kuri per karantiną dezinfekavo didžiausio transporto ir pėsčiųjų eismo intensyvumo gatves. Dezinfekcines priemones į vakuumines mašinas galima pilti ir naudoti ne tik plaunant, bet ir šluojant gatves. 

Viena vakuuminė mašina gali atlikti 50 valytojų darbą – ji atlieka daug įvairių funkcijų, kurios tiesiog užprogramuojamos. Mašina ne tik dirba efektyviau ir greičiau, bet ir atlaisvina žmones nuo darbo taršioje aplinkoje, kai tenka grandyti sunkiai prieinamas vietas (pavyzdžiui, šaligatvių bortelių pakraščius). Mašina su vieliniais šepečiais lengvai ir neteršdama aplinkos tokį suvažinėtą gruntą pakelia ir susiurbia. Ta pati mašina gali būti pritaikyta sniegui nuo kelių valyti, slidumui mažinti naudojant druskos barstytuvus, ar dirbti kaip vakuuminis siurblys, susiurbiantis medžių lapus ir kitas aplinkos šiukšles. Be to, speciali įranga gali būti montuojama ant elementarių sunkvežimių.

„Jeigu reikėtų įvardinti idealų komplektą miestui valyti – neabejotinai tai būtų daugiafunkcė komunalinė mašina, pritaikyta ištisus metus valyti gatves, viešąsias erdves nuo purvo ir sniego. Reikia tik pakeisti įrangą“, – sako „Komuvos“ vadovas, parodydamas, kaip nesudėtingai galima palaikyti mieste švarą, mažinti pavojingas kietąsias daleles ir efektyvinti darbą. 

Be jau minėtos „Aebi Schmidt International AG“, „Komuva“ bendradarbiauja ir su kitomis Vokietijos (DUCKER, MULAG, HOLDER) bei Austrijos („Kahlbacher Machinery“) įmonėmis – yra jų prekybos partneris Lietuvoje.
Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka

Modernios valymo mašinos-vakuuminiai siurbliai iš KOMUVOS

Statybinė ir kelių technika, įrankiai

nuotrauka
2022-06-20 06:30
Į krovos pajėgumų didinimą Malkų įlankos terminalas investavo 5 mln. Eur. Į terminalą pristatytas mobilus, elektra varomas hidraulins kranas „Mansinen 300 ER“, kuris šiuo metu yra didžiausias toks Baltijos šalių uostuose. Taip pat baigiamas statyti naujas 3200 kv. m dengtas sandėlis, o iki liepos pa...
nuotrauka
2022-05-09 12:03
Pjovimo bei gręžimo mašinų ir instrumentų rinka Lietuvoje demonstruoja aiškias tendencijas: naudojimo laiką pratęsti restauruojant, susigrąžinti senus, bet pasiteisinusius modelius, benzininius vidaus degimo variklius keisti elektriniais ir ekonomiškais dyzeliniais.
nuotrauka
2022-02-21 11:16
Net viena trečioji Europos Sąjungoje (ES) sunaudojamos energijos atitenka transporto sektoriui. Automobiliai, sunkvežimiai ir autobusai sukuria apie 70 proc. transporto sektoriaus šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio, likusią dalį – aviacija ir laivyba.
nuotrauka
2021-12-09 07:32
STORCH kuria ir gamina aukštos kokybės dažymo įrankius, skirtus profesionaliam naudojimui, jau daugiau nei 120 metų. Ilgametė patirtis reiškia patikimus gaminius.
nuotrauka
2021-09-29 07:16
Vokietijos CEDIMA GmbH jau šimtmetį deimantus „augina“ laboratorijose, kontroliuodama jų stiprumą, išmatavimus ir savybes, kokių reikia gaminant instrumentus ir specialias mašinas, paprastai naudojamas pjauti, gręžti ar atlikti panašius darbus.
nuotrauka
2021-09-22 06:25
Kiekvienas Europos ir Lietuvos keliais riedantis vilkikas jo savininkui yra didžiulė investicija. Visgi kartais vadovaujamasi klaidinga prielaida, jog kol transporto priemonė važiuoja – viskas gerai, ir per mažai dėmesio skiriama reguliariai jos priežiūrai.
nuotrauka
2021-08-30 07:30
Naujieji „Cat“ mini ekskavatorių modeliai 302.7 CR, 303 CR ir 303.5 CR – tai išties unikalios 2,7–3,5 t klasės kasimo mašinos, žymiai našesnės už ankstesnės kartos modelius. Minėti modeliai kuria papildomą pridėtinę vertę verslui – tiesioginę ir netiesioginę.
nuotrauka
2021-07-29 07:41
Statybos verslas sukasi kokybės ir terminų karuselėje, nes šie faktoriai lemia užsakymų portfelį ir pelną. Vienu iš itin svarbių faktorių, kurie gali garantuoti našumą arba lemti nemenkus nuostolius, tampa įrangos, technikos patikimumas. Ką daryti, kad technika taptų efektyvia pagalbininke, o ne gal...
nuotrauka
2021-05-04 07:05
Kad statybinė technika atlieptų konkurencinės rinkos iššūkius, ji turi būti ne tik efektyvi, bet taip pat ir patraukli ja dirbantiems žmonėms, nes visuotinai žinomos problemos dėl darbuotojų trūkumo. Todėl 125 metų patirtis, kurią sukaupė „Doosan Infracore Europe“ – Pietų Korėjos konglomeratui „Doos...
nuotrauka
2021-02-19 07:16
Vilniuje įsikūrusios įmonės „Trantera“ veikla yra susijusi su transporto priemonėmis. Todėl įmonės vadovas Aleksandr Lavrinovič įsitikinęs: verslo sėkmei ypač svarbu, kad mechanizmai ir transporto priemonės būtų ne tik patikimos, efektyvios, bet ir stiprintų įmonės įvaizdį. Neatsitiktinai jau beveik...
nuotrauka
2021-02-15 07:49
Idealu, kad būsimam šaltukui galima būtų pasirengti iš anksto. Tai ypač svarbu vairuotojams, kurie slidžiais keliais išbandomi kiekvieną žiemą, ir kelius prižiūrinčioms tarnyboms, kurios vis kaltinamos, kad „vėl nespėjo pasirengti“.
nuotrauka
2021-02-11 09:28
Esant stipriam snygiui, vis dažniau visuomenėje pasigirsta, kad keliai valomi prastai, labai retai. Tačiau ar žinojote, kad sniego valymo, barstymo eiga ir sparta priklauso nuo kelio ar gatvės reikšmės? Kuo kelias aukštesnės kategorijos, tuo priežiūros darbai vykdomi greičiau, reikalavimai atliekami...
nuotrauka
2020-10-01 08:00
Ekskavatorinis krautuvas – bene populiariausia mašina, atliekant įvairius žemės kasimo, krovimo, pervežimo ir kitus darbus. Ši technika sėkmingai dirba statybose – pirmoji atvyksta, paskutinė išvyksta.
nuotrauka
2020-03-25 08:00
Vilniaus Pilaitės rajone pastatytas automatizuotos įrankių nuomos terminalas. Moduliniame statinyje su 200 užrakinamų dėžių galima nuomotis įrankius visą parą – naudojantis specialia kurts programėle. Išmanus bekontaktis nuomos būdas arti namų pasirodė esąs įžvalgus sprendimas.
nuotrauka
2020-01-28 09:11
Dar 1995 m. Švedijos bendrovė „Husqvarna“ žengė pirmą žingsnį į naują technikos segmentą – pristatė pirmąjį pasaulyje komercinį robotą vejapjovę – „Husqvarna Solar“, robotą vejapjovę su saulės baterijomis. Šis išradimas pradėjo keisti pasaulio požiūrį į vejos priežiūrą ir jį keičia iki šiol. Veją pr...
nuotrauka
2019-08-26 09:38
Nauji „Cat“ mini ekskavatoriai nuo didžiųjų ekskavatorių skiriasi dydžiu ir svoriu, tačiau išmanumu mažai kuo nusileidžia didžiosioms kasimo mašinoms. Tai universali ir nepamainoma smulkioji statybinė technika, kuri dabar dar efektyvesnė, taupesnė ir patogesnė nei bet kada.
nuotrauka
2019-08-14 14:36
Palangos paplūdimiuose triūsia nauja ir moderni smėlio valymo mašina „BeachTech Marina“. Ekonomiškai ir tyliai dirbanti savaeigė technika kol kas neturi analogo Baltijos jūros regione.
nuotrauka
2019-08-09 11:08
Atliekų tvarkymo įmonė „Ekonovus“ pirmoji šalyje pradeda dirbti su dujinėmis šiukšliavežėmis, kurios ne tik mažiau terš orą, bet ir veiks kur kas tyliau nei dyzelinės jų „kolegės“.
nuotrauka
2019-07-10 14:00,      papildyta 2019-07-10 14:57, papildyta nuotraukomis ir video
Š. m. gegužės mėn. vyko statybinės technikos šventė „Caterpillar Roadshow“, kurios metu visiems besidomintiems statybinės technikos naujovėmis buvo pademonstruotos pažangiausios „Cat“ prekės ženklo mašinos. Renginio organizatorius – UAB „Avesco Lithuania“, oficialus „Cat“ technikos atstovas Lietuvoj...
nuotrauka
2019-04-18 10:00
Darbo įrankis turi būti malonus akiai ir rankai, patogus paimti, galintis efektyvinti darbą ir ilgai patikimai tarnauti. Šiuolaikinės technologijos, medžiagos ir gamintojų ambicingumas sudaro galimybę įgyvendinti visus šiuos vartotojo poreikius ir lūkesčius. Daugiau kaip 90 metų rinkoje veikianti „C...

Statybunaujienos.lt » Statybinė ir kelių technika, įrankiai