2023 spalio 1 d. sekmadienis, 0:44
Reklama  |  facebook

Vilniaus individualių namų gyventojai bus aprūpinti rūšiavimo konteineriais

2023-08-14 06:14
Liepos mėnesį pasirašytos naujos pakuočių atliekų ir antrinių žaliavų surinkimo sutartys suteikia savivaldybės įmonei „Vilniaus atliekų sistemos administratorius" (VASA) tiesioginę šių atliekų surinkimo kontrolę bei infrastruktūros administravimą Vilniaus mieste. Individualių namų gyventojai, jau turintys individualius mišrių komunalinių atliekų konteinerius, iki lapkričio mėnesio pabaigos bus aprūpinti rūšiavimo konteinerių komplektais.
nuotrauka
Nuotr. Sauliaus Žiūros.


Minimos įmonės
VASA (Vilniaus atliekų sistemos administratorius), savivaldybės įmonė,
Vilniaus m. savivaldybė,
„Vežėjai pasirengę, kad konteineriai sėkmingai ir sklandžiai būtų išdalinti Vilniaus miesto individualių namų gyventojams. Planuojame, kad iki rudens pabaigos rūšiavimo konteinerius turės tie, kurie dabar naudojasi individualiais mišrių komunalinių atliekų konteineriais“, – Vilniaus m. sav. pranešime cituojama VASA vadovė Justina Prunskienė.

Pakuočių atliekų ir antrinių žaliavų rūšiavimo konteinerių komplektą, kurie bus išdalinti individualių namų gyventojams, sudarys du antžeminiai konteineriai: stiklo (120 l) ir plastiko, popieriaus bei metalo (240 l). Rūšiavimo konteinerius gyventojams pristatys atliekų vežėjai. Pastačius konteinerius jie bus įtraukiami į bendrą pakuočių atliekų surinkimo grafiką. Grafikas per 5 dienas nuo pastatymo bus paskelbtas atliekų vežėjo interneto svetainėje. Jeigu gyventojai iki šiol turėjo tik kurį nors vieną rūšiavimo kmplekto konteinerį, jiems bus pastatytas ir antrasis.

Gyventojams patiems nereikės užsakinėti konteinerių komplekto

Gyventojams nereikia specialiai kreiptis ar pildyti prašymų dėl šių konteinerių pastatymo. Nesvarbu, ar gyventojai anksčiau jau buvo kreipęsi, užpildę prašymus vežėjams ar VASA, rūšiavimo konteineriai bus pristatomi individualių namų gyventojams, taip pat sodo paskirties objektams, kuriuose nuolat gyvenama. Tik įsigijus naują nekilnojamąjį objektą, kuriam reikalingi individualūs atliekų konteineriai, reikės užpildyti prašymą vasa.lt svetainėje.

VASA kviečia gyventojus atnaujinti kontaktus savitarnoje, kad būtų galima elektroniniu paštu informuoti apie rūšiavimo konteinerių pristatymą.

Atliekų vežėjai sužymės jau turimus pakuočių atliekų konteinerius

Kas iki šiol turėjo individualius pakuočių atliekų konteinerius, taip pat sulauks atliekų vežėjų dėmesio. Jau naudojami konteineriai bus sužymėti: užklijuojamas lipdukas su identifikaciniu numeriu ir naujas informacinis lipdukas. Gyventojų, jau turinčių pakuočių konteinerius, prašoma išstumti šiuos konteinerius pakuočių atliekų išvežimo dienomis ir palikti išstumtus visai dienai, nesvarbu ar konteineris tuščias ar su atliekomis. Atliekų vežėjai konteinerių žymėjimą vykdys nuo 6 val. iki 21 val.

Rūšiavimo konteineriai papildomai nekainuos

Individualių namų gyventojams išdalinti rūšiavimo konteinerių komplektai, pakuočių atliekų surinkimas ir išvežimas papildomai nieko nekainuos. Jokie papildomi mokesčiai, susiję su šia rūšiavimo infrastruktūra ir jos aptarnavimu nebus įtraukiami į rinkliavą už komunalinių atliekų surinkimą ir jų tvarkymą.

Už antrinių žaliavų (stiklo, popieriaus, plastiko, metalo) bei pakuočių atliekų surinkimo ir sutvarkymo finansavimą yra atsakingos gamintojus ir importuotojus atstovaujančios pakuočių tvarkymo organizacijos.

Gerės pakuočių atliekų surinkimo kokybė

Iki šiol VASA neturėjo teisinių priemonių pakuočių atliekų ir antrinių žaliavų surinkimo vežėjų paslaugų kontrolei, nes buvusias sutartis administravo pakuočių atliekų tvarkymo organizacijos. Nuo šiol VASA galės užtikrinti tokią pakuočių atliekų surinkimo kokybę, kaip ir mišrių komunalinių atliekų. VASA administruos pakuočių atliekų surinkimo grafikus, atsižvelgs į gyventojų poreikius ir sieks, kad sostinėje nebūtų perpildytų pakuočių atliekų konteinerių.

„Naujos sutartys suteiks VASA tiesioginę šių atliekų surinkimo kontrolę. Iki šiol tiesiogiai kontroliavome mišrių atliekų surinkimą sostinės gyventojams, o nuo šiol užtikrinsime ir kokybišką pakuočių atliekų surinkimą. Gyventojams bus suteikti trūkstami pakuočių atliekų konteineriai, šių atliekų išvežimo grafikai suderinti pagal gyventojų poreikius. Jau pora metų mišrios atliekos Vilniaus mieste išvežamos 99,8 proc. pagal grafiką. Tokio pat rezultato sieksime ir pakuočių atliekų surinkime," – teigia J. Prunskienė.


Statybunaujienos.ltSavivaldybėse

nuotrauka
2023-09-29 15:41
Aplinkos ministerija parengė ir teikia derinti su institucijomis Vyriausybės nutarimo „Dėl steigiamo Germanto regioninio parko planavimo schemos (ribų ir tvarkymo planų) rengimo pradžios ir planavimo tikslų“ projektą. Iniciatyva įsteigti Germanto regioninį parką atėjo iš Telšių regiono, tam 2022 m. ...
nuotrauka
2023-09-26 13:31
Nuo 2024 m. sausio 1 d. miestuose ir miesteliuose savivaldybėms patikėjimo teise bus perduota valstybinė žemė, kuri nėra suplanuota valstybės reikmėms. Patikėjimo teise valdomoje valstybinėje žemėje savivaldybės miestų ir miestelių teritorijose atliks naujas funkcijas, kurias joms numato perduoti Na...
nuotrauka
2023-09-26 11:05
Panevėžyje sparčiai vykdomi miesto autobusų stoties statybos darbai. Jau įrengti lauko vandentiekio, vidaus lietaus nuotekų bei drenažo, vidaus vandentiekio tinklai, sumontuotos stoties pastato denginį laikysiančios metalinės kolonos, išbetonuota požeminės stovėjimo aikštelės perdanga, keleivių lau...
nuotrauka
2023-09-22 12:59
Diskusijose apie kvalifikuotų darbuotojų stoką bei jų pritraukimo galimybes vis dažniau atsigręžiama į emigracijoje gyvenančius ir į Lietuvą sugrįžti svajojančius mūsų piliečius. Juolab, kad grįžtančių į gimtinę ar rimtai ketinančių tai daryti skaičiai kasmet auga. Emigrantų, ypač kvalifikuotų darbu...
nuotrauka
2023-09-21 11:46
Sostinėje daugėja rekreacinių zonų, kuriose gyventojai gali mėgautis gamtos teikiamais malonumais ir poilsiu. Tyrimai rodo, kad arti namų esantys parkai ir žaliosios erdvės teigiamai veikia gyventojų sveikatą – mažina stresą, širdies ir kraujagyslių ligų riziką, padeda išvengti medžiagų apykaitos su...
nuotrauka
2023-09-21 11:13
Nuvilnijus informacijos bangai, kad sostinės gyventojai, gaunantys kompensacijas už šildymą ir balsuojantys prieš renovaciją, valstybės paramos nebegaus, patikslinama, kokių priemonių artimiausiu metu bus imtasi.
nuotrauka
2023-09-18 11:48
Prasideda priėjimo prie Gulbino ežero atvėrimo darbai. Vilniečiai galės patogiai ateiti prie ežero, esančio šalia Gulbinų kvartalo, iš šiaurinės ir pietinės pusių. Planuojamas įrengti apie 250 m ilgio medinis takas, ežero pakrantėje taip pat bus kuriama poilsiavietė, įrengiamos grilio vietos su suol...
nuotrauka
2023-09-14 11:55
Kauno apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus (VIGS) prokurorai, reaguodami į žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją apie bandymus keisti Alytaus bendrąjį planą ir miesto centre leisti statyti penkiaaukščius pastatus, inicijavo tyrimą dėl galimo viešojo intereso pažeidimo.
nuotrauka
2023-09-13 15:47
Baisogaloje ir Šeduvoje pradėta dviejų naujų didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelių statyba.
nuotrauka
2023-09-12 16:38
Šalia Vilniaus, Avižieniuose oficialiai pradėtos prekybinių sandėlių (angl. stock-office) projekto „Urban HUB" statybos.
nuotrauka
2023-09-12 15:39
Sparčiai augančiame sostinės Pilaitės mikrorajone simboliniu kapsulės įkasimu pažymėtas vaikų lopšelio-darželio statybos darbų startas.
nuotrauka
2023-09-11 11:17
Nuo rugsėjo 11 d. bus teikiamas finansavimas namų ūkiuose susidariusių asbestinio šiferio atliekų surinkimo, vežimo ir šalinimo išlaidoms.
nuotrauka
2023-09-08 09:11
2 201 gyventojas – tiek šiauliečių dalyvauja VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro (ŠRATC) ir Šiaulių miesto savivaldybės administracijos įgyvendinamame maisto ir virtuvės atliekų surinkimo projekte „#AšPats. Planuoju. Valgau. Rūšiuoju. Saugau.“ Teisingai atskirtos ir išrūšiuotos maisto atliek...
nuotrauka
2023-09-07 08:16
Dar 2021 m. pavasarį Akmenės rajono savivaldybės administracija ir VŠĮ Lietuvos verslo paramos agentūra (dabar – Inovacijų agentūra) pasirašė projekto „Apšvietimo tinklų atnaujinimas, mažinant energijos suvartojimą Akmenės rajono savivaldybėje“ finansavimo sutartį (preliminari Projekto vertė – 3.101...
nuotrauka
2023-09-07 08:05
Pasirašyti pirmieji energijos sutaupymo susitarimai su savivaldybių valdomomis įmonėmis. Energetikos ministerija ir UAB „Šiaulių vandenys“ bei UAB „Kėdbusas“ sutarė dėl techninių energijos efektyvumo didinimo priemonių diegimo įmonių veikloje.
nuotrauka
2023-09-07 07:56
Vilniaus senamiesčio ir jo apsaugos zonos tvarkymo (specialųjį) planą planuojama parengti per dvejus metus. Parengtas, šis dokumentas taps pagrindiniu Vilniaus senamiesčio ir jo apsaugos zonos teritorijų planavimo dokumentu, kuriuo, be kita ko, bus numatoma, kokie statybos, rekonstrukcijos, remonto,...
nuotrauka
2023-09-07 07:33
Šiuo metu Panevėžyje yra 465 gatvės. Jų bendras ilgis siekia daugiau nei 295 km. Ilgiausia – J. Janonio g., jos ilgis siekia 5,8 km. Antra pagal ilgį gatvė Panevėžyje – Klaipėdos g. – 4,9 km, trečia – Smėlynės g. – 3,9 km. Toliau rikiuojasi Pušaloto g. – 3,6 km, Nemuno ir Kerbedžio gatvės, kurių ilg...
nuotrauka
2023-09-06 10:57
Telšiuose atidarytas „Ateities“ progimnazijos baseinas.
nuotrauka
2023-09-06 10:46
Apie „Rail Baltica“ projektą, Panevėžio laisvąją ekonominę zoną bei jau šį savaitgalį vyksiantį 520-ąjį Aukštaitijos sostinės gimtadienį – pokalbis su Panevėžio miesto meru Ryčiu Račkausku.
nuotrauka
2023-09-06 09:43
Nuo Čekijos širdies Prahos iki Suomijos sostinės Helsinkio – Europos šalis sujungsiantis transeuropinio tinklo kelias E67 ypač reikšmingas Lietuvai. Čia, nuo Marijampolės iki Lietuvos ir Lenkijos sienos, įgyvendinamas vienas didžiausių pastaraisiais dešimtmečiais projektų – magistralinio kelio „Via ...

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse