2022 rugpjūčio 9 d. antradienis, 17:08
Reklama  |  facebook

Vilniaus savivaldybei iš buvusios „Rubikon apskaitos sistemos“ priteista virš 4,6 mln. Eur

2022-02-18 07:37
Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija, išnagrinėjusi apeliacinį skundą civilinėje byloje pagal Generalinės prokuratūros prokuroro, ginančio viešąjį interesą, ir Vilniaus m. savivaldybės administracijos ieškinį dėl žalos atlyginimo, vasario 17 d. priėmė nutartį iš dalies tenkinti ieškinį byloje ir priteisti iš tuometinės įmonės „Rubikon apskaitos sistemos“ (dabar – Europos bendrovės „City Service SE“) Vilniaus miesto savivaldybės naudai virš 4,6 mln. (4 646 753) Eur žalos atlyginimą.
nuotrauka
Vilniaus m. sav. nuotr.


Minimos įmonės
Vilniaus m. savivaldybė,
City Service SE (buvusi „Rubikon apskaitos sistemos“),
Minėta įmonė ir Vilniaus miesto savivaldybės administracija 2002 m. ir 2010 m. sudarė sutartis dėl šilumos ūkio priežiūros, eksploatacijos, pasiruošimo žiemai, avarijų likvidavimo ir remonto, taip pat šilumos energijos ir karšto vandens tiekimo paslaugų Vilniaus miesto lopšeliams, darželiams, mokykloms bei gimnazijoms teikimo.

Pagal šias sutartis, kaip rašoma Generalinės prokuratūros pranešime, Vilniaus miesto savivaldybės administracija iš įmonės „Rubikon apskaitos sistemos“ pirko paslaugas, apskaičiuojamas pagal formules, į kurių dedamąsias buvo įtraukiami šilumos energijos tiekimo ir karšto vandens paruošimo normatyviniai dydžiai, tuo tarpu pati įmonė šilumos energiją, naudojamą švietimo įstaigų šildymui ir karšto vandens paruošimui, įsigijo iš šilumos energiją gaminančios ir ją centralizuotai tiekiančios UAB „Vilniaus energija“, tačiau, priešingai nei Vilniaus miesto savivaldybės administracija, įmonė su UAB „Vilniaus energija“ atsiskaitė pagal atsiskaitomuosius šilumos ir (ar) karšto vandens apskaitos prietaisų rodmenis. Toks atsiskaitymo būdas, kai viena iš darbų kainos dedamųjų dalių yra šildymo išlaidos, kurios priklauso ne nuo faktiškai suvartoto šilumos kiekio, o nuo teoriškai reikalingo šilumos kiekio, sudarė prielaidas atsakovei nepagrįstai gauti pelno iš susidariusio skirtumo tarp atsakovės mokėtos sumos faktinei šilumos energijos gamintojai ir tiekėjai UAB „Vilniaus energija“ ir savivaldybės mokėtos sumos atsakovei.

Tenkindamas ieškinį, kaip rašoma pranešime, Lietuvos apeliacinis teismas su tokiais argumentais sutiko, atsižvelgęs į Lietuvos Aukščiausiojo Teismo išaiškinimus dėl dviejų sutarčių vykdymo ypatumų ieškinį tenkino iš dalies, pažymėdamas, kad pirmosios instancijos teismas nagrinėjamoje byloje pagrįstai taikė mišrios kaltės institutą. Nustačius paprastą Vilniaus m. savivaldybės administracijos neatsargumą dėl 2010 m. sutarties neteisėto vykdymo, pasireiškusį atsainiu ir pasyviu požiūriu į sutarties vykdymą, teismas sprendė, kad Vilniaus m. savivaldybės administracijos neatsargumas nebuvo nei pagrindinė, nei lemiama žalos atsiradimo priežastis, pasireiškė neveikimu, taigi savivaldybės neatsargumas kaltės aspektu nebuvo lygiavertis įmonės „Rubikon apskaitos sistemos“ aktyviems neteisėtiems veiksmams, todėl savivaldybės kaltės laipsnis sumažintas iki 20 proc.

Generalinė prokuratūra, kreipdamasi į teismą dėl viešojo intereso gynimo, akcentavo, kad minėtose sutartyse su įmone įtvirtintas atsiskaitymų būdas pripažintinas neatitinkančiu protingumo principo bei prieštaraujančiu geros moralės principui, o sutarčių vykdymo būdas ir atsakovės elgesys – neatitinkančiu šalių sąžiningumo, proporcingumo bei interesų pusiausvyros principų.

Lietuvos apeliacinio teismo nutartis įsiteisėja nuo jos paskelbimo dienos. 
Statybunaujienos.lt
Savivaldybėse

nuotrauka
2022-08-09 12:00
Vilniuje užbaigtas pirmasis išmanaus vandentiekio diegimo etapas ir dar šiemet išmanieji vandens skaitikliai pasieks sostinės gyventojų namus. Galutinai įdiegus pirmąjį tokį regione išmanųjį vandentiekį, gyventojams nebereikės patiems fiksuoti ir deklaruoti vandens skaitiklių rodmenų, o nauja sistem...
nuotrauka
2022-08-04 09:48
Sostinės savivaldybė netrukus pradės Vilniaus miesto moksleivių sveikatos centro rekonstrukciją. Savivaldybės valdoma įmonė „Vilniaus vystymo kompanija" paskelbė Žirmūnuose esančio baseino rangos darbų konkursą.
nuotrauka
2022-08-02 16:43
Ekonomikos ir inovacijų ministerija Lietuvos savivaldybių infrastruktūros projektams skiria 10 mln. eurų. Pasinaudojusios šiomis lėšomis, jos galės įrengti ir tobulinti Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose (LEZ), pramonės parkuose ir kitose pramoninėse teritorijose esančią infrastruktūrą. Paraišk...
nuotrauka
2022-07-28 15:34
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) nuo rugpjūčio 4 d. kviečia savivaldybių pastatų valdytojus teikti paraiškas 50 proc. kompensacinei išmokai gauti. Šis finansavimas skirtas savivaldybių išlaidoms, kurios patirtos atnaujinant savivaldybei priklausantį viešąjį pastatą, padengti, kai jo kitai d...
nuotrauka
2022-07-27 08:25
Konkurencijos taryba davė sutikimą Druskininkų savivaldybei patikėti slidinėjimo paslaugų teikimo ir slidinėjimo trasų eksploatavimo veiklą savo valdomai įmonei „Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centras AQUA“.
nuotrauka
2022-07-25 14:42
Vietines buitinių nuotekų sistemas savo namų ūkiuose naudojantys kauniečiai per artimiausius kelerius metus galės prisijungti prie centralizuotų tinklų be jokių papildomų išlaidų. Miestas pasirengęs finansuoti vandentiekio bei nuotekų infrastruktūros įvedimą į gyventojų namus. Iš viso numatyta skirt...
nuotrauka
2022-07-25 08:23
Vilniaus miesto savivaldybė ir VšĮ „Active Vilnius" Naujojoje Vilnioje įrengs visiškai naują riedučių, riedlenčių ir BMX dviračių parką. Numatyta, kad parku bendruomenė galės pradėti naudotis dar šiemet.
nuotrauka
2022-07-21 09:45
Vilniaus miesto savivaldybės taryba priėmė sprendimą įpareigoti sostinės įstaigas imtis žaliosios elektros energijos gamybos. 318 kultūros, ugdymo, globos, sveikatos priežiūros įstaigų, bibliotekų pradės saulės elektrinių įrengimo darbus ant savo stogų arba įsigys nutolusias saulės elektrines.
nuotrauka
2022-07-20 13:16
Kontrastingosios Šnipiškės keičia savo veidą ir tampa ne tik verslui patraukliu rajonu, bet ir jaukia, nuo seno čia gyvenančią bendruomenę ir naujakurius jungiančia oaze. Neseniai čia buvo rekonstruota Kernavės gatvė, dabar šnipiškiečiams atidaroma atnaujinta „Drakonų pieva“.
nuotrauka
2022-07-20 09:26
Nors sostinės atliekų tvarkymo taisyklės draudžia palikti bet kokias atliekas prie konteinerių, per 2021 m. atliekų konteinerių aikštelėse vilniečiai paliko net 1516 tonų atliekų. „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“ (VASA) sudarė pačių netvarkingiausių sostinės aikštelių dvidešimtuką pagal ...
nuotrauka
2022-07-19 16:55
Siekdamos informuoti plačiąją visuomenę apie teisę dalyvauti kuriant viešųjų erdvių želdynus, projekto „Kurk Lietuvai“ dalyvės kartu su Aplinkos ministerija paruošė dvilapį, kuriame supaprastintai pateikė Želdyno įstatymo suteikiamas teises gyventojams. Taip skatinama piliečius pasinaudoti savo teis...
nuotrauka
2022-07-19 16:40
Geros žinios sostinės sporto bendruomenei – Vilniaus Žirmūnų gimnazijos teritorijoje netrukus bus rekonstruotas sporto aikštynas ir iškils visų matmenų futbolo aikštė. Vilniaus savivaldybės bendrovė „Vilniaus vystymo kompanija" šiuo metu paskelbė projektavimo ir rangos darbams įsigyti.
nuotrauka
2022-07-19 16:39
Po išsamios analizės ir parengtos strategijos iki 2029 metų Kaunas nusprendė steigti Kompetencijų centrą, valdysiantį ir apdorosiantį visą svarbiausią informaciją.
nuotrauka
2022-07-19 13:22
Prieš ketverius metus Kauno Ašigalio gatvėje įrengta žiedinė sankryža ir atverta jungtis su A1 magistrale palengvino kauniečių susisiekimą su Kalniečių ir Eigulių mikrorajonais bei suteikė naują išvažiavimą Vilniaus kryptimi. Rengiamasi suprojektuoti ir pastatyti viaduką, iš Ašigalio gatvės vedantį ...
nuotrauka
2022-07-14 09:38
Širvintų r. savivaldybės ir Lietuvos automobilių ir kelių direkcijos lėšomis finansuotas pagrindinės miesto gatvės kapitalinio remonto projektas apima 2,815 km atkarpą nuo regioninio kelio Kabaldos k. Paširvinčio g. iki Mindaugo g. sankryžos Širvintose.
nuotrauka
2022-07-13 13:57
Vilniuje darbus vykdančios statybos įmonės nuo šiol turės skirti gerokai didesnį dėmesį brandiems medžiams – sostinės savivaldybė patvirtino brandžių ir senų medžių tvarkymo rekomendacijas.
nuotrauka
2022-07-12 12:13
Vilniaus miesto savivaldybė kviečia nuomotis patalpas sostinės centre – Gedimino pr. 13. Tikimasi, kad naujos idėjos ir pasiūlymai vilniečių ir miesto svečių dar labiau sustiprins šią vietą. Neatmetama galimybė, kad po konkurso čia ir toliau veiks knygynas.
nuotrauka
2022-07-07 13:23
Klaipėdos miesto savivaldybė pradeda beprecedentį procesą – sieks, kad būtų nutraukta valstybinės žemės nuomos sutartis prieš terminą, už žemės sklype esantį pastatą atlyginant teisės aktų nustatyta tvarka. Tokiu būdu siekiama išspręsti įsisenėjusią problemą dėl Klaipėdos senamiestyje, nekilnojamųjų...
nuotrauka
2022-07-05 13:46
Nacionalinio stadiono Vilniuje prakeiksmas nuimtas – šiandien, liepos 5 d., įsigaliojusi Daugiafunkcio komplekso (DK) koncesijos sutartis numato, kad nuo šios dienos stadionas turi būti pastatytas ir pradėti veikti per 3 metus – tokia yra koncesininko atsakomybė. Atitinkamai, Daugiafunkcio komplekso...
nuotrauka
2022-07-05 13:37
Klaipėdos mieste pradėta tvarkyti dar viena viešoji erdvė – skveras šalia Šilutės pl. 40A esančio prekybos centro. Per dvejus metus bus atlikta darbų už daugiau nei 2,6 mln. eurų.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse