2022 gegužės 28 d. šeštadienis, 22:37
Reklama  |  facebook

Vilniečiai padovanojo šventinę nuotaiką miestui ir jo svečiams

2021-12-25 07:26
Iš 40 konkurso „Kuriu Kalėdų nuotaiką Vilniuje 2021" dalyvių sostinė išsirinko 4 laimėtojus, kurių kūrybiškumas dovanoja šventinę nuotaiką ir puošia ne tik savas erdves, bet ir miestą.
nuotrauka
Kalėdiškiausiai ir originaliausiai šiais metais pasirodė restoranas „Balzac" (UAB Sweet art, Savičiaus g. 7), laimėjęs I vietą. Sauliaus Žiūros nuotr.


Minimos įmonės
Vilniaus m. savivaldybė,

Šiais metais, praneša sostinės savivaldybė, konkurse varžėsi restoranai, parduotuvės, viešbučiai, įstaigos, bendruomenės, puošdami vitrinas, fasadus, skverus, kiemus ir gatves. Trims laimėtojams pergalę lėmė Vilniaus miesto savivaldybės komisijos skirti balsai, o ketvirtajam – Delfi portale balsavusiųjų simpatijos.

Konkurso komisijos sprendimu, kalėdiškiausiai ir originaliausiai šiais metais pasirodė restoranas „Balzac" (UAB Sweet art, Savičiaus g. 7), laimėjęs I vietą. Laimėtojui atiteko 1500 Eur prizas. II vietą užėmė Stiklo kvartalas (Asociacija „Miesto kvartalas", Stiklių g. 7), laimėjęs 1200 Eur. III vieta skirta kavinės „Augustas ir Barbora Love Story Café" (UAB Ribas Lt, Stiklių g. 7) puošybai. Tretiesiems atitenka 800 Eur prizas. Už sukurtą Kalėdų nuotaiką Vilniuje bus apdovanotas ir Muitinės departamentas (Jakšto g. 1), sulaukęs daugiausiai – 20,8% simpatijų balsų iš beveik 15 tūkst. balsavusių internetu „Delfi" naujienų svetainėje. Simpatijų prizas – 1500 Eur.

Pirmosios vietos laimėtoja – komanda papuošimus savo rankomis kūrė beveik 3 mėnesius.

„Šių metų puošybos idėja gimė iš meilės gamtai. Visi esam pasiilgę natūralumo. Šįmet mūsų vitrina kvepia mišku. Įdėjome daug širdies ir teigiamos energijos, skirtingai nuspalvinome apie 5000 kankorėžių. Kai darai viską iš širdies, iš natūralių, miške rastų medžiagų, tai jaudina žmones. Dalytis meile – tai ir yra Šv. Kalėdų dvasia", – cituojama restorano „Balzac" vadovė Jadvyga Lobul.

II vietą užėmė Stiklo kvartalas (Asociacija „Miesto kvartalas", Stiklių g. 7), laimėjęs 1200 Eur.

II vietą pelnęs Stiklo kvartalas senajame Vilniaus žydų kvartale, labai palaikomas verslo bendruomenės, šiais metais vėl susivienijo ir ypatingai išpuošė net 6 erdves. Čia galima išvysti alėjas mažų apšviestų eglučių iš lietuviškų medelynų, pasakiškas vitrinas, prie kurių rikiuojasi eilės norinčiųjų nusifotografuoti, galerijos Art(erija) instaliacijas, kurios jau tapo unikaliu šios erdvės bruožu – pakėlus galvą aukštyn dabar galima išvysti menininko, scenografo Artūro Šimonio darbus, pagerbiančius senąją litvakų jidiš kalbą.

„Įvertinimas mums visiems labai svarbus, reiškiantis kad esame visi kartu stiprūs ir kad Stiklo kvartalas pamažu nubraukia dulkes nuo paslėpto, užmiršto tranzitinio rajonėlio ir virsta Vilniaus senamiesčio deimantu", – sako asociacijos „Miesto kvartalas" pirmininkė ir bendruomenės iniciatyvos „Stiklo kvartalas" koncepcijos autorė Julija Janus.

III vieta ir 800 Eur prizas skirti kavinės „Augustas ir Barbora Love Story Café" (UAB Ribas Lt, Stiklių g. 7) puošybai. 

III vietą laimėjusi kavinė „Augustas ir Barbora Love Story Café" stebina ir žavi išskirtine dekoracija, kuri yra viena labiausiai fotografuojamų mieste. Idėją įgyvendinti padėjo floristas dekoratorius Mantas Petruškevičius.

„Pastarieji metai buvo „šalti", turėjome nuolat laikytis atstumo vienas nuo kito, tad norėjosi sukurti kažką jaukaus, šilto ir magiško, kad lankytojai ir praeiviai pasijustų tarsi pasakoje, paslaptingame miške. Dekoracijos idėją įkvėpė „Alisa stebuklų šalyje", – pasakojo „Augustas ir Barbora Love Story Café" marketingo vadovė Neringa Liutkevičiūtė.

Delfi simpatijų balsus laimėjusi Muitinės departamento vitrina papuošta sertifikuotų tautinio paveldo produktų amatininkės, senojo pynimo amato puoselėtojos Margaritos Macijauskienės kūriniais iš šiaudelių, linų, popieriaus, medvilnės gumulėlių ir džiovintų gėlių. Tarp šių tradicinių sodų yra ir pagal išlikusį kalbininko F. Kuršaičio etnografinį aprašą atkurtas Mažosios Lietuvos sodas.

„Tai ne paviršutiniškos, o tikros, baltos, raminančios, įkvepiančios tikėjimo Kalėdos. Džiaugiuosi, kad tradiciniai sodai buvo pastebėti ir puikiai įvertinti", – džiaugėsi Muitinės departamento Komunikacijos skyriaus patarėja Henrika Rukšėnienė.

Pasak Komisijos narės, Vilniaus dizaino kolegijos Interjero dizaino katedros vedėjos Ievos Žukauskaitės, cituojamos pranešime, šiais metais miesto puošėjus vertinusi komisija kreipė dėmesį ne tik į bendrą teminį vaizdą ir nuotaiką, tačiau ir atlikimo technikos savitumą, sudėtingumą, išradingumą, detales, apšvietimo sprendimus, tvarių ekologiškų medžiagų panaudojimą.

Daugiau informacijos apie „Kalėdos sostinėje 2021" renginius. 

Sauliaus Žiūros nuotr. 

Statybunaujienos.lt
Savivaldybėse

nuotrauka
2022-05-27 13:59
Rekonstruotas Druskininkų centre, vaizdingoje Nemuno ir Ratnyčios upių santakoje esantis lenktas tiltelis ir jo prieigos.
nuotrauka
2022-05-27 10:21
Geriausias gyventojų verslumo ir verslo konkurencingumo rodiklis 2020 m. tarp visų šalies savivaldybių buvo Vilniaus m., Neringos ir Klaipėdos m. savivaldybėse. 2013-2020 m. gyventojų verslumo ir verslo konkurencingumo rodikliai sparčiausiai gerėjo kaimiškose savivaldybėse, o vertinant atskiras savi...
nuotrauka
2022-05-27 09:29
Sostinės Naujamiestis jau spėjo tapti vienu patraukliausių rajonų investuotojams dėl patogios lokacijos, kur buvusios pramoninės teritorijos virsta gyvenamosiomis ir verslo erdvėmis, o ant Tauro kalno duris atvers moderni kultūros erdvė. Daugiau gyvybės atsiranda ir dar arčiau gyventojų – šįvakar be...
nuotrauka
2022-05-26 17:03
Klaipėdoje numatomas naujas sporto ir laisvalaikio kompleksas. Tokį objektą mieste pirmą kartą ketinama statyti viešosios ir privačios partnerystės (koncesijos) būdu.
nuotrauka
2022-05-26 09:38
Iki 2026-ųjų vidurio sostinėje bus sutvarkyta unikali žydų (litvakų) sakralinė vieta – Vilniaus Didžioji sinagoga. Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenė ir Geros valios fondas pasirašė sinagogos įamžinimo memorandumą.
nuotrauka
2022-05-25 18:38
Iš pagrindų atnaujintoje Vilniaus gatvėje rangovai pradėjo pagrindinio pėsčiųjų tako grindinio klojimą. Kauno savivaldybei pasiekus kompromisą su Kultūros paveldo departamentu, vieną seniausių susisiekimo arterijų mieste po kapitalinio remonto dengs autentiškų nugludintų ir tašytų akmenų derinys.
nuotrauka
2022-05-25 10:38
Lankydamasis Alytuje, susisiekimo ministras Marius Skuodis su miesto meru Nerijumi Cesiuliu ir savivaldybės atstovais aptarė regiono kelių tvarkymo ir priežiūros klausimus. Siekiant gerinti valstybei svarbių vietinės reikšmės kelių būklę, susisiekimo komunikacijoms Ulonų, Pulko, Santaikos gatvėse Al...
nuotrauka
2022-05-24 09:46
Vilniaus miesto savivaldybė Aplinkos ministerijai siūlo peržiūrėti esamą renovacijos modelį, siekiant išspręsti dėl išaugusių statybos rangos darbų kainų stringančių konkursų problemą.
nuotrauka
2022-05-20 05:51
Šnipiškės toliau atsinaujina – tarp Žalgirio iki Lvivo gatvių šiandien šventiškai atidaryta nauja beveik kilometro ilgio Kernavės gatvė. Gatvė įrengta rūpinantis, kad ji būtų patogi, saugi, žalia, gyva, kaimyniška, jauki.
nuotrauka
2022-05-19 12:43
Lietuvoje toliau mažėjant registruotam nedarbui, kai kuriuose regionuose stebimas netolygus jo kitimas. Balandį šie rodikliai mažėjo 45 iš 60 savivaldybių, 8 – nepakito, o 7 – augo. Didžiausias mažėjimas fiksuotas Joniškio rajone (1 proc. punkto). Šiuo metu jis siekia 9,7 proc. ir, palyginti su tuo ...
nuotrauka
2022-05-18 08:51
Po pateikimo Seimas pritarė Aplinkos ministerijos parengtam įstatymų pakeitimų paketui, kuris leis pradėti valstybinės žemės valdymo ir naudojimo reformą. Jos tikslas – atskirti sprendimų priėmimo ir įgyvendinimo kontrolės funkcijas, taip sukuriant aiškų ir skaidrų valstybinės žemės valdymo ir naudo...
nuotrauka
2022-05-16 15:00
Įvairios kabelių, laidų, vamzdžių zonos Lietuvoje driekiasi tūkstančius kilometrų, jos užima žymią miestų dalį. Vilniaus miesto savivaldybės iniciatyva jau kelios įvairių apsaugos zonų priežiūrą reglamentuojančios ir vykdančios institucijos peržiūri jose galiojančius draudimus.
nuotrauka
2022-05-12 13:50
Seimas pritarė Aplinkos ministerijos parengtoms Žmonių palaikų laidojimo įstatymo pataisoms, kuriomis patikslintos kremavimo veiklos licencijavimo nuostatos, pašalinančios korupcijos riziką, ištaisytos ekshumavimo reglamentavimo spragos. Be to, savivaldybės nebegalės imti mokesčio už kolumbariumo ni...
nuotrauka
2022-05-12 13:29
Šį pavasarį Vilnius pristato naujas vejų priežiūros taisykles, pagal kurias mieste vyraus natūralios pievos ir savaime želiantys augalai. Atsisakant šienavimo ten, kur jis nėra būtinas, daugelyje miesto vietų kursis natūralios gamtos oazės, padedančios gyventi jaukiau ir tvariau.
nuotrauka
2022-05-12 07:33
Druskininkų savivaldybė paskelbė vieno svarbiausių Druskininkų traukos objektų – uždaros slidinėjimo trasos „Snow Arena“ ir jai priskirto valstybinės žemės sklypo – pardavimo aukcioną.
nuotrauka
2022-05-11 15:38
Vilniaus apygardos administracinis teismas patenkino UAB „Lakrima“ skundą atsakovei Vilniaus rajono savivaldybės tarybai dėl nepritarimo krematoriumo įrengimui Vilniaus rajone, Rukainių seniūnijoje.
nuotrauka
2022-05-10 15:43
Naujosios Vilnios seniūnijoje planuojama Džiaugsmo gatvės rekonstrukcija, dėl kurios sprendinių projektuotojai netrukus kvies gyventojus į viešą konsultaciją.
nuotrauka
2022-05-06 10:06
Druskininkuose startavo projektas „Druskininkai – be ribų“, kuriuo siekiama įvertinti, kiek Druskininkai yra draugiški neįgaliesiems, bei nustatyti tobulintinus kurorto aspektus turistų ir vietos gyventojų su negalia atžvilgiu.
nuotrauka
2022-05-05 11:37
Pagal bendrą gyvenimo kokybę Vilnius 2013–2020 m. stabiliai užėmė pirmą vietą. Tarp 5-ių geriausiai įvertintų savivaldybių per visą laikotarpį buvo Klaipėdos bei Kauno miestai, tačiau atskirose srityse didžiuosius miestus pralenkė mažesnės savivaldybės, pavyzdžiui, viešoji infrastruktūra geriausiai ...
nuotrauka
2022-05-05 06:20
Vyriausybė pritarė įstatymų pakeitimams, kurie leis pradėti ilgai lauktą reformą – valstybinės žemės valdymą 103 Lietuvos miestuose patikėjimo teise perduoti 60 savivaldybių. Savivaldybių teisė valdyti jų teritorijose esančią žemę yra Vakarų Europos standartas, kurio turi siekti ir Lietuva.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse

nuotrauka

Lietaus nuotekų valdymo sistema: kaip išvengti vandens taršos, didesnių mokesčių ir panaudoti lietaus vandenį

Tinkamas lietaus nuotekų srautų suvaldymas lietaus vandens kaupimosi vietose gali užkirsti kelią potvyniams. Universali Pipelife lietaus nuotekų valdymo sistema „Raineo“ – tai galimybė ne ti...