2021 gruodžio 3 d. penktadienis, 6:13
Reklama  |  facebook

Vilnius. Atliekų turėtojams rinkliavos dydį lems faktiškai priduotų atliekų svoris pernai

2020-12-11 08:06
Vilniaus miesto savivaldybės taryba pritarė vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą nuostatų pakeitimo projektui. Patvirtinti pakeitimai tiksliau apibrėžia vietinės rinkliavos apskaičiavimą bei mišrių komunalinių atliekų konteinerių kontrolę. Nuostatuose pateikti ir 2021 metų rinkliavos dydžiai pagal nekilnojamojo turto objektų kategorijas, detalizuotos kitos tvarkos. Visi pakeitimai, kurie įsigalios nuo 2021 m. sausio 1 d., kitų metų rinkliavos apskaičiavimo modeliui ir tarifams įtakos neturės.
nuotrauka
VASA nuotr.


Minimos įmonės
Vilniaus m. savivaldybė,
VASA (Vilniaus atliekų sistemos administratorius), savivaldybės įmonė,
„Rinkliavos nuostatų pakeitimus inicijavome atsižvelgdami į atliekų sistemos administravimo praktikoje pasitaikančius probleminius atvejus, kurie kildavo dėl įvairių teisinių interpretacijų. Tarybai pritarus siūlytoms nuostatų korekcijoms, rinkliavos reglamentavimas taps aiškesnis ir atliekų turėtojams, ir atliekų sistemos administratoriui, ir savivaldybei. Atsiras ne tik daugiau galimybių suteikti paslaugas pagal teisėtus atliekų turėtojų poreikius, bet ir užkirsti kelią galimam piktnaudžiavimui", – pranešime cituojamas Vilniaus miesto savivaldybės Energetikos skyriaus vedėjas Ilja Karužis.

Pasak jo, rinkliavos nuostatuose įtvirtinta galimybė kotedžų ir sublokuotų namų savininkams kreiptis dėl bendro naudojimo konteinerio pakeitimo į atskirą individualaus naudojimo konteinerį paliekant teisę administratoriui, atlikus faktinį patikrinimą vietoje, priimti sprendimą, nepažeidžiant kitų rinkliavos mokėtojų teisėtų interesų.

Nuostatų pakeitimai suteikia galimybę sodų paskirties namų savininkams kreiptis dėl individualaus atliekų konteinerio suteikimo ne tik pagal deklaruotus asmenų nekilnojamojo turto objekte, bet ir tais atvejais, kai nurodoma, jog jame yra nuolat gyvenama.

Nekilnojamojo turto registre neregistruotiems objektams, kurie naudojami renginiams, prekybai ar kitai terminuotai veiklai, suteikta galimybė teisėtai naudotis Vilniaus miesto atliekų tvarkymo sistema, t. y. atliekų turėtojams bus skiriami laikino naudojimo mišrių komunalinių atliekų konteineriai, o rinkliavos dydis bus apskaičiuojamas atsižvelgiant į nurodytus duomenis savivaldybės išduotame veiklai vykdyti leidime.

Energetikos skyriaus vedėjo Ilja Karužio teigimu, praktikoje pasitaikydavo atvejų, kai prašymo dėl lengvatos taikymo klientai negalėdavo pateikti laiku dėl objektyvių priežasčių arba dėl nuo jų nepriklausančių aplinkybių. Anksčiau prašymai dėl lengvatų taikymo už buvusius laikotarpius nebuvo svarstomi. Dabar nauji pakeitimai suteiks galimybę kiekvienu atveju vertinti faktines aplinkybes ir priimti sprendimą dėl lengvatos taikymo už praėjusį laikotarpį individualiai.

Kaip praneša savivaldybė, tvirtinant nuostatų pakeitimus nustatyti 2021 metų rinkliavos dydžiai pagal nekilnojamojo turto objektų kategorijas. Dėl šių pakeitimų kitų metų rinkliavos tarifai nedidės, rinkliavos apskaičiavimo modelis nesikeis ir toliau laikantis principo „teršėjas moka". Atliekų turėtojams rinkliavos dydį lems faktiškai priduotų atliekų svoris per praėjusius metus. Miestiečiai, kurie atsakingai tvarkė savo atliekas, stengėsi jas rūšiuoti ir tokiu būdu gerokai sumažino bendrą mišrių atliekų kiekį, kitais metais gali tikėtis šiek tiek mažesnių arba panašių mokesčių už atliekų tvarkymą.
Dėl šių pakeitimų kitų metų rinkliavos tarifai nedidės, rinkliavos apskaičiavimo modelis nesikeis ir toliau laikantis principo „teršėjas moka". Atliekų turėtojams rinkliavos dydį lems faktiškai priduotų atliekų svoris per praėjusius metus. 
Ateinančiais metais savivaldybė ir jos valdoma įmonė „Vilniaus atliekų sistemos administratorius" (VASA) planuoja stiprinti atliekų turėtojų ir vežėjų kontrolę. Numatoma didinti vaizdo stebėjimo kamerų bendro atliekų surinkimo aikštelėse skaičių, plėsti kontrolierių veiklos apimtis bei intensyvumą. Įtraukiant seniūnijas ir miesto bendruomenes bus siekiama aktyvinti edukaciją apie atliekų tvarkymo kultūrą bei pažeidimų prevenciją. 
Statybunaujienos.lt
Savivaldybėse

nuotrauka
2021-12-01 13:35
Baigėsi kvietimas savivaldybėms ir regioniniams atliekų tvarkymo centrams (RATC) teikti paraiškas valstybės paramai namų ūkiuose susidariusioms asbesto atliekoms tvarkyti. Aplinkos projektų valdymo agentūra sulaukė beveik 50 paraiškų iš 53 savivaldybių daugiau kaip 2 mln. eurų sumai.
nuotrauka
2021-11-30 16:35
Vilniaus apygardos administracinis teismas išnagrinėjo Palangos savivaldybės administracijos skundą ir nusprendė sumažinti jai Konkurencijos tarybos skirtą baudą nuo 33 750 iki 22 500 eurų.
nuotrauka
2021-11-30 09:30
Vilniaus miesto savivaldybės iniciatyva per šiuos metus sostinėje atnaujinta 10 ugdymo įstaigų aikštynų. Savivaldybė iš viso skaičiuoja per dvejus metus atnaujinusi 22 stadionus ir planuoja atnaujinti dar 13 kitąmet.
nuotrauka
2021-11-26 08:36
Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdyba atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimo kyšininkavimo, papirkimo ir piktnaudžiavimo Biržų rajono savivaldybėje. Įtarimai pareikšti 5 asmenims, tarp kurių – Biržų rajono savivaldybės meras, buvęs savivaldybės administracijos direktorius ir buvęs Seimo...
nuotrauka
2021-11-25 08:00
Šilutės rajono savivaldybė vykdo Būsto (aplinkos) pritaikymo programą neįgaliesiems ir šeimų, auginančių vaikus su sunkia negalia, socialinio saugumo stiprinimą pritaikant būstą ir gyvenamąją aplinką bei kompensuoja sensorinių pagalbos priemonių įsigijimą.
nuotrauka
2021-11-25 07:40
Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdyba, gavusi Neringos mero pranešimą apie pasiūlytą kyšį, pradėjo ikiteisminį tyrimą. Šį ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai, o jį atlieka STT...
nuotrauka
2021-11-23 14:55
Artėjant žiemai, Neries dešinės krantinės ruožas ruošiamas naujiems rangovams, kurie pavasarį užbaigs tvarkyti teritoriją ties Olimpiečių gatve. Šią savaitę darbus atlikusi įmonė „Skominta“ išveš dalį nepasodintų želdynų ir statybines medžiagas, krantinėje likusias nutrūkus rangos sutarčiai.
nuotrauka
2021-11-23 07:09
Lietuva per ateinantį dešimtmetį yra įsipareigojusi daugelį sričių, tarp jų ir susisiekimą, transformuoti žaliojo kurso kryptimi. Tą galima padaryti tik sukūrus bendras sistemas. Susisiekimo ministerija šiuo metu rengia bendrą dviračių infrastruktūros schemą, viešojo transporto, elektromobilių įkrov...
nuotrauka
2021-11-20 07:11
Savivaldybių administracijos ir regioniniai atliekų tvarkymo centrai (RATC) jau gali teikti paraiškas individualiems antrinių žaliavų konteineriams įsigyti. Tam iš Atliekų prevencijos ir tvarkymo programos skirta 1,6 mln. eurų.
nuotrauka
2021-11-19 11:12
Vilniaus savivaldybės Taryba pritarė naujos mokyklos Tarandėje statybai reikalingo sklypo, esančio tarp Benykštaičių ir Bendorių gatvių, pirkimui. 0,0558 ha ploto sklypas būtų prijungtas prie anksčiau įsigyti suplanuoto 1,3700 ha ploto sklypo.
nuotrauka
2021-11-18 09:04
Regionuose trūksta patogios ir modernios infrastruktūros sportui bei kultūros veikloms, kuri užtikrintų patrauklesnes gyvenimo sąlygas ir padėtų šiems sėkmingiau varžytis su didmiesčiais. Šiai problemai spręsti Tauragės rajono savivaldybė užsimojo pastatyti daugiafunkcį sporto ir kultūros centrą, o ...
nuotrauka
2021-11-17 16:06
Vilniaus miesto savivaldybė kartu su UAB „Vilniaus vystymo kompanija" užbaigė krepšinio arenos, įsikūrusios šalia Vilniaus Žemynos progimnazijos, statybas. Komplekso operavimą taryba nusprendė perduoti savivaldybės įstaigai „Active Vilnius".
nuotrauka
2021-11-17 16:02
Panevėžyje duris atvėrė Pusiaukelės namai, įkurti buvusio policijos pastato patalpose. Pusiaukelės namai – tai pataisos įstaigos specialus, atviro tipo padalinys.
nuotrauka
2021-11-17 15:20
Kauno apygardos prokuratūros Alytaus apylinkės prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas ir teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje piktnaudžiavimu tarnyba ir dokumentų klastojimu kaltinamas Alytaus miesto savivaldybės administracijos Architektūros, urbanistikos ir žemėtvarkos skyriaus vedėjo pa...
nuotrauka
2021-11-17 15:08
Vilniaus Taryba nutarė daugiau nei 25 metus miesto infrastruktūrą planuojančią ir inovatyvius sprendimus miestui teikiančią įstaigą „Vilniaus planas" pertvarkyti į uždarąją akcinę bendrovę.
nuotrauka
2021-11-16 13:40
Seimo priimti Savivaldybių infrastruktūros plėtros įstatymo pakeitimai sumažins administracinę naštą savivaldybėms. Jos galės panaudoti „užšaldytas“ infrastruktūros plėtros įmokų lėšas, turės ruošti mažiau dokumentų, bus aiškesnis jų turinys.
nuotrauka
2021-11-16 11:48
Kasmet paskutinėmis lapkričio dienomis Europoje minima atliekų mažinimo savaitė, kurios metu visose Europos valstybėse atkreipiamas dėmesys į atliekų mažinimą ir rūšiavimą. Šia proga Sostinės savivaldybės įmonė „Vilniaus atliekų tvarkymo administratorius“ (VASA) kviečia šalies įmones atsisakyti pavi...
nuotrauka
2021-11-15 17:03
Kauno miesto savivaldybės administracija teimą prašo stabdyti Kultūros paveldo departamento (KPD) reikalavimą Vilniaus gatvę grįsti tašytais akmenimis.
nuotrauka
2021-11-15 16:44
Energetikos ministerija kreipėsi į savivaldybes, ragindama šilumos gamyboje naudoti daugiau vietinių miško kirtimo atliekų – pigiausio biokuro iš medienos skiedrų. Ministerijos skaičiavimais, tai leistų galutinę šilumos kainą vartotojams sumažinti daugiau nei 10 proc., taip pat skatintų vietinį vers...
nuotrauka
2021-11-15 12:57
Naujojoje Akmenėje planuojamas naujas daugiabučių gyvenamųjų namų kvartalas. Akmenės rajono savivaldybės vadovai pokalbio susitiko su grupe architektų, teritorijų planavimo, investicijų ir kitų sričių specialistų aptarti, kur ir kaip jis galėtų būti suprojektuotas.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse