2021 birželio 15 d. antradienis, 3:32
Reklama  |  facebook

Vilnius. Atliekų turėtojams rinkliavos dydį lems faktiškai priduotų atliekų svoris pernai

2020-12-11 08:06
Vilniaus miesto savivaldybės taryba pritarė vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą nuostatų pakeitimo projektui. Patvirtinti pakeitimai tiksliau apibrėžia vietinės rinkliavos apskaičiavimą bei mišrių komunalinių atliekų konteinerių kontrolę. Nuostatuose pateikti ir 2021 metų rinkliavos dydžiai pagal nekilnojamojo turto objektų kategorijas, detalizuotos kitos tvarkos. Visi pakeitimai, kurie įsigalios nuo 2021 m. sausio 1 d., kitų metų rinkliavos apskaičiavimo modeliui ir tarifams įtakos neturės.
nuotrauka
VASA nuotr.


Minimos įmonės
Vilniaus m. savivaldybė,
VASA (Vilniaus atliekų sistemos administratorius), savivaldybės įmonė,
„Rinkliavos nuostatų pakeitimus inicijavome atsižvelgdami į atliekų sistemos administravimo praktikoje pasitaikančius probleminius atvejus, kurie kildavo dėl įvairių teisinių interpretacijų. Tarybai pritarus siūlytoms nuostatų korekcijoms, rinkliavos reglamentavimas taps aiškesnis ir atliekų turėtojams, ir atliekų sistemos administratoriui, ir savivaldybei. Atsiras ne tik daugiau galimybių suteikti paslaugas pagal teisėtus atliekų turėtojų poreikius, bet ir užkirsti kelią galimam piktnaudžiavimui", – pranešime cituojamas Vilniaus miesto savivaldybės Energetikos skyriaus vedėjas Ilja Karužis.

Pasak jo, rinkliavos nuostatuose įtvirtinta galimybė kotedžų ir sublokuotų namų savininkams kreiptis dėl bendro naudojimo konteinerio pakeitimo į atskirą individualaus naudojimo konteinerį paliekant teisę administratoriui, atlikus faktinį patikrinimą vietoje, priimti sprendimą, nepažeidžiant kitų rinkliavos mokėtojų teisėtų interesų.

Nuostatų pakeitimai suteikia galimybę sodų paskirties namų savininkams kreiptis dėl individualaus atliekų konteinerio suteikimo ne tik pagal deklaruotus asmenų nekilnojamojo turto objekte, bet ir tais atvejais, kai nurodoma, jog jame yra nuolat gyvenama.

Nekilnojamojo turto registre neregistruotiems objektams, kurie naudojami renginiams, prekybai ar kitai terminuotai veiklai, suteikta galimybė teisėtai naudotis Vilniaus miesto atliekų tvarkymo sistema, t. y. atliekų turėtojams bus skiriami laikino naudojimo mišrių komunalinių atliekų konteineriai, o rinkliavos dydis bus apskaičiuojamas atsižvelgiant į nurodytus duomenis savivaldybės išduotame veiklai vykdyti leidime.

Energetikos skyriaus vedėjo Ilja Karužio teigimu, praktikoje pasitaikydavo atvejų, kai prašymo dėl lengvatos taikymo klientai negalėdavo pateikti laiku dėl objektyvių priežasčių arba dėl nuo jų nepriklausančių aplinkybių. Anksčiau prašymai dėl lengvatų taikymo už buvusius laikotarpius nebuvo svarstomi. Dabar nauji pakeitimai suteiks galimybę kiekvienu atveju vertinti faktines aplinkybes ir priimti sprendimą dėl lengvatos taikymo už praėjusį laikotarpį individualiai.

Kaip praneša savivaldybė, tvirtinant nuostatų pakeitimus nustatyti 2021 metų rinkliavos dydžiai pagal nekilnojamojo turto objektų kategorijas. Dėl šių pakeitimų kitų metų rinkliavos tarifai nedidės, rinkliavos apskaičiavimo modelis nesikeis ir toliau laikantis principo „teršėjas moka". Atliekų turėtojams rinkliavos dydį lems faktiškai priduotų atliekų svoris per praėjusius metus. Miestiečiai, kurie atsakingai tvarkė savo atliekas, stengėsi jas rūšiuoti ir tokiu būdu gerokai sumažino bendrą mišrių atliekų kiekį, kitais metais gali tikėtis šiek tiek mažesnių arba panašių mokesčių už atliekų tvarkymą.
Dėl šių pakeitimų kitų metų rinkliavos tarifai nedidės, rinkliavos apskaičiavimo modelis nesikeis ir toliau laikantis principo „teršėjas moka". Atliekų turėtojams rinkliavos dydį lems faktiškai priduotų atliekų svoris per praėjusius metus. 
Ateinančiais metais savivaldybė ir jos valdoma įmonė „Vilniaus atliekų sistemos administratorius" (VASA) planuoja stiprinti atliekų turėtojų ir vežėjų kontrolę. Numatoma didinti vaizdo stebėjimo kamerų bendro atliekų surinkimo aikštelėse skaičių, plėsti kontrolierių veiklos apimtis bei intensyvumą. Įtraukiant seniūnijas ir miesto bendruomenes bus siekiama aktyvinti edukaciją apie atliekų tvarkymo kultūrą bei pažeidimų prevenciją. 
Statybunaujienos.lt
Savivaldybėse

nuotrauka
2021-06-11 13:48
Jonavoje atidarytas atnaujintas natūralios dangos centrinis miesto stadionas, kurio tribūnose telpa 2 tūkst. žiūrovų. Rekonstrukcijos metu stadione pastatytos visiškai naujos tribūnų patalpos, įrengti persirengimo kambariai sportininkams, treneriams, teisėjams, patalpos žurnalistams, VIP ložė.
nuotrauka
2021-06-10 16:14
Rangos sutartis dėl Vingio mikrorajono aikštės tarp Vingio ir I. Simonaitytės g., ir jos prieigų remonto darbų tarp Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos ir supaprastinto atviro konkurso laimėtojo UAB „Stamela“ pasirašyta pernai, lapkričio pabaigoje. Sutarties kaina – 1,1 mln. Eur.
nuotrauka
2021-06-10 10:32
Dėl projekto įgyvendinimo technologijos sprendinių tikslinimo laikinai yra sustabdyti tvarkymo darbai Vingrių skersgatvyje, kur po rekonstravimo atsivers viešoji erdvė – Šaltinių skveras, praneša Vilniaus savivaldybė.
nuotrauka
2021-06-09 09:05
Vilniaus mieste daugiabučių gyventojai, nusprendę pasinaudoti savivaldybės vykdoma Kaimynijų programa, suformavę ir išsinuomoję žemės sklypus prie namų įgyvendina šių teritorijų sutvarkymo projektus. Pirmieji projektai su savivaldybės ir jai pavaldžių įstaigų pagalba baigiami jau dabar. Vienas jų – ...
nuotrauka
2021-06-04 18:05
Šilumos perdavimo tinklų Plungės mieste statybos ir rekonstravimo projektą įgyvendins konkursą laimėjusi „Požeminių darbų“ įmonė.
nuotrauka
2021-06-02 16:22
Klaipėdoje atnaujinta dar viena viešoji erdvė – gyventojams jau atverta rekonstruota Ferdinando aikštė.
nuotrauka
2021-06-02 15:26
Siekdama sustiprinti teisinį pamatą savivaldybių infrastruktūrai plėtoti, Aplinkos ministerija siūlo patikslinti sausio 1 d. įsigaliojusį Savivaldybių infrastruktūros plėtros įstatymą ir užtikrinti, kad ši plėtra vyktų kuo sklandžiau. Vyriausybė pritarė ministerijos parengtoms įstatymo pataisoms.
nuotrauka
2021-06-02 15:12
Praėjus penkiems mėnesiams nuo Savivaldybių infrastruktūros plėtros įstatymo įsigaliojimo, Vilniaus miesto tarybai, svarstymui komitetuose, šiandien perduoti 2020 m. gruodį priimtų sprendimų pakeitimai. Tarybai pritarus, bus pakoreguoti infrastruktūros plėtros įmokos tarifai ir įmokos mokėjimo krite...
nuotrauka
2021-06-02 14:13
Apsilankęs Tauragės nuotekų valymo ir medienos apdirbimo, vėjo energijos komponentų ir pieno produktų gamybos įmonėse aplinkos ministras Simonas Gentvilas pakvietė Tauragės merą Dovydą Kaminską paversti pirmuoju klimatui neutraliu ir beatliekiu miestu Lietuvoje.
nuotrauka
2021-06-02 08:21
Kaune kuriamas Aleksoto inovacijų pramonės parkas (AIPP) pelnė pripažinimą nacionaliniu lygmeniu dėl savo potencialo konkuruoti su Europoje veikiančiais technologijų ir mokslo kompleksais. Buvusioje aviacijos gamyklos teritorijoje užbaigtas infrastruktūros vystymo etapas, netrukus startuos sraigtasp...
nuotrauka
2021-06-01 21:27
Klaipėdoje tęsiami daugiabučių namų kiemų tvarkymo darbai. Patvirtintas Klaipėdos miesto daugiabučių namų kiemų infrastruktūros gerinimo priemonių planas 2021–2023 m.
nuotrauka
2021-05-31 07:49
Pakartotinai patikrinusi Vilniaus miesto savivaldybės teritorijos bendrojo plano keitimą, Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) pritarė jo teikimui tvirtinti savivaldybės tarybai.
nuotrauka
2021-05-28 09:54
Kauno miesto taryba priėmė mokestines lengvatas orientuotas į verslus, sunkiai išgyvenančius COVID–19 pandemiją. Siekiant sušvelninti „karantininius“ padarinius mokesčiai už NT, žemės ir valstybinės žemės nuomą sumažės ketvirtadaliu, o apgyvendinimo paslaugų sektoriui – net 50 proc.
nuotrauka
2021-05-27 09:27
Vilniaus miesto savivaldybė sudarė sutartis su tiekėjais dėl 10 ugdymo įstaigų sporto aikštynų modernizavimo. Iš viso iki rugsėjo planuojama modernizuoti daugiau nei 42 tūkst. kv. metrų užimančius plotus.
nuotrauka
2021-05-25 08:11
Viena didžiausių Vilniaus miesto žaliųjų erdvių – Tauro kalno teritorija – vasarą pasitinka su permainomis: čia pradėti tvarkybos darbai, kurie apims ir Liuteronų sodo, ir Nacionalinės koncertų salės aplinkos sutvarkymą.
nuotrauka
2021-05-25 08:03
Trys savivaldybės – Alytaus ir Klaipėdos miestų bei Visagino – atrinktos dalyvauti programos „Kurk Lietuvai“ kartu su Aplinkos ministerija vykdomame vadinamajame žaliosios infrastruktūros projekte.
nuotrauka
2021-05-20 17:04
Klaipėdos centre įsikūrusiame Karalienės Luizės jaunimo centre atliktas kapitalinis jaunimo centro sporto salės remontas, pastatas pasikeitė iš esmės.
nuotrauka
2021-05-18 08:25
Susisiekimo ministerija informuoja, kad atsižvelgus į savivaldybių siūlymus ir prašymus, dalį Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų bus galima panaudoti kelio želdiniams kaip eismo saugumo priemonei.
nuotrauka
2021-05-17 13:44
Vasaros pradžioje vilniečių lauks dar daugiau žaliųjų erdvių – baigiami atnaujinti parkai ir skverai taps atviri visuomenei. Birželį jau bus galima grožėtis Reformatų skvero želdynais, pasivaikščioti naujuoju Paplaujos bulvaru, laiką leisti sutvarkytoje dešinėje Neries krantinėje.
nuotrauka
2021-05-13 13:23
Sovietiniais metais statytų Vilniaus rajonų laukia dideli pokyčiai - Vilniaus miesto savivaldybė šiandien, gegužės 13 d., pristatė gyvenamųjų rajonų gyvybingumo programą MIESTAS+. Šios programos, kuri turėtų trukti bent dešimtmetį, tikslas – atnaujinti senųjų miesto rajonų butus, namus, kiemus, gatv...

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse

nuotrauka

Požeminis vanduo ir geoterminė energija – tvarumo ir naudos garantija

Gręžiniai, skirti požeminio vandens gavybai ar geoterminei energijai išgauti, yra svarbūs įrenginiai. Netinkamai naudojami žemės gelmių turtai gali brangiai kainuoti sveikatai ir biudžetui.