2022 rugpjūčio 19 d. penktadienis, 5:38
Reklama  |  facebook

„Vita Baltic International“ gaminamas porolonas – ir garso slopinimui bei sandarinimui

2022-03-08 06:45
Putų poliuretanas, paprastai vadinamas porolonu, naudojamas daugelyje sričių: baldų, čiužinių ir statybos pramonėse. Šalia Alytaus įsikūrusi UAB „Vita Baltic International“ porolono gamykla tiekia aktualius garso slopinimo ir akustinio komforto kūrimo sprendimus ne tik statybos, bet ir kitiems sektoriams.
nuotrauka
UAB „Vita Baltic International“ generalinis direktorius Renatas Degulis. „Vita Baltic International“ nuotr.


Minimos įmonės
Vita Baltic International, UAB
Lonas, UAB
Porolonas dėl savo smulkios porėtos struktūros, nesudėtingo naudojimo gali būti pritaikytas statyboje ar statybos pramonės įmonėse: tai ir garsui nepralaidūs sandarinimo tarpikliai, ir sprendimai garsui slopinti, pvz., triukšminguose gamyklų cechuose.

Garso slopinimas porolonu – kompleksinio sprendimo dedamoji

Lietuvoje veikianti UAB „Vita Baltic International“ priklauso „Vita“ grupei, vienai iš didžiausių pasaulyje poliuretano, lanksčių putų gamintojų.

VITA BALTIC INTERNATIONAL„Mes gaminame poroloną Lietuvoje, o kai kurias specifines rūšis importuojame iš kitų grupės įmonių, – sako įmonės generalinis direktorius Renatas Degulis. – Pvz., išsiplečiančias impregnuotas dervomis sujungimų izoliacinės juostelės langų, durų, stogų ir kitų sujungimams sandarinti, mūsų įmonė importuoja. O trikampės, savaime prilimpančios putų poliuretano sandarinimo juostos, puikiai tinkančios stogams ir kraigams, gaminamos Lietuvoje.“

Langams, durims, stogams ir kitiems sujungimams sandarinti gali būti naudojamos porolono juostelės su savaime prilimpančiu paviršiumi. Impregnuotos putų poliuretano juostelės sandarinant gali pakeisti porėtą gumą – vandens nebepraleidžia jau esant 50 proc. suspaudimui. Porolonas tinka ir medžiui, metalui apdirbti: abrazyvinės medžiagos gali būti laminuojamos su porolono juosta. Gamykloje prie Alytaus turimos laminavimo technologijos leidžia pasiūlyti poroloną, suklijuotą su įvairiais audiniais, savaime prilimpančiu popieriumi.

„Mūsų kompetencijos leidžia pasiūlyti baldų ar statybos įmonėms efektyvius garso slopinimo, akustinio komforto sprendimus – kaip dedamąsias. Pvz., vienai iš didžiausių Lietuvoje baldų gamybos įmonių tiekiame poroloną, naudojamą garso slopinimo sienelėse. Skaičiai rodo – ši tendencija įgyja pagreitį. Mūsų gaminamas porolonas naudojamas ir muzikos įrašų studijoms, koncertų salėms, gamybinėms patalpoms įrengti, tiekiame jį ir statybos pramonei“, – sako R.Degulis.

Tvarumą kuria gamyboje ir veikloje

Atliepiant tvarumo tendencijas, „Vita Baltic International“ įmonės reikmėms perka atsinaujinančių šaltinių energiją, o viskoelastinio porolono gamyboje 15–20 proc. poliolių keičia į tvarų ricinos aliejų. Tvarumas gamykloje įgyvendinamas ir per LEAN, t. y., naudojant mažesnius išteklius sukurti didesnę vertę klientui ir didinti savo konkurencingumą rinkoje.

VITA BALTIC UNTERNATIONAL

„Jau antrus metus efektyviai mūsų gamykloje veikia vienas iš LEAN metodų – „Kaizen“, kai žmogus pats gali patobulinti darbo vietą be didesnių investicijų, – sako įmonės vadovas. – Esame sutarę, kad kiekvienas iš 215 įmonės darbuotojų per metus pateikia bent vieną pasiūlymą, kuriuo dalijasi su kitais, tad per metus turime per 200 pasiūlymų, kurie mūsų veiklą daro „lieknesne“ – efektyvesne. Svarbu ir tai, kad toks atsakomybės perdavimas darbuotojams juos įtraukia, daro lojaliais įmonei.“

VITA BALTIC INTERNATIONAL

Viena iš didžiausių kompanijos „Vita Group“ vertybių yra saugus darbas. Pernai kompanija minėjo 1111 dienų (šiemet jau perkopta 1200 dienų) be nelaimingų atsitikimų. Tai didelis pasiekimas kompanijoje, kur kasdien pagaminama apie 1,4 km porolono.

Įmonė „Vita Baltic International“ yra Baltijos šalių porolonų rinkos lyderis. Produkcija, atitinkanti aukščiausius ES kokybės ir gamtosaugos reikalavimus, eksportuojama į daugiau nei 20 šalių.

Kartu su partneriu suteikė pagalbą pabėgėliams iš Ukrainos

„Kartu mes esame stipresni, todėl su ilgamečiais draugais ir partneriais „Lonas“ suvienijome jėgas ir dovanojame net 1000 čiužinių žmonėms, kurie dėl karo turėjo palikti savo šalį, savo miestus, savo namus. Kartu, reaguodami greitai ir užtikrintai, mes įnešame savo indelį, palaikydami Ukrainą“, – pasidalino įmonė savo Facebook paskyroje. Pirmieji čiužinukai perduoti Lietuvos Raudonajam Kryžiui. 

„Vita Baltic International“ nuotr.

Statybunaujienos.lt
Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2022-08-16 10:31
Pasauliniai tyrimai rodo 5 biurų rinkos tendencijas: verslų vadovai toliau skatins darbuotojų grįžimą į biurus, geriausius talentus norintys pritraukti verslai didins biurų plotą, turėsime atsižvelgti į darbuotojų kartų skirtumus, augs lanksčių biurų paklausa, o vidutiniškai dešimtadaliu smuktelėsia...
nuotrauka
2022-08-11 13:05
Po kiek daugiau nei metus trukusios rekonstrukcijos Vilniuje esantis sporto kompleksas „SEB arena“ jau nuo rugsėjo duris atvers kaip didžiausias uždaras teniso, skvošo ir badmintono centras Vidurio Europoje. Atnaujintoje arenoje įrengtas ir pirmasis regione išmanusis teniso kortas, leisiantis organi...
nuotrauka
2022-08-10 10:09
Tankiai gyvenamame Vilniaus Pašilaičių rajone bus statomas lopšelis-darželis, kurį galės lankyti 280 vaikų. Naujasis darželis atitiks šiuolaikinės ugdymo įstaigos standartus, bus universalaus dizaino, kompleksiškas ir funkcionalus, pastate bus projektuojamas ir nedidelis baseinas vaikams.
nuotrauka
2022-08-09 13:28
Arkikatedros bazilikos, Žemutinės ir Aukštutinės pilių pastatų, jų liekanų ir kitų statinių komplekso Pilininko namas stovi šiaurės vakarinėje Pilies kalno papėdėje, teritorijos dalyje, kurioje, kaip manoma, XVI a. viduryje stovėję tarnybiniai kunigaikščių rūmų pastatai. Pilininko namas su keturiais...
nuotrauka
2022-08-09 08:12
UAB Merko statyba apyvarta iš generalinės rangos sutarčių 2022 metų pirmą pusmetį pasiekė 34 mln. eurų ir buvo 42 proc. didesnė nei pernai tuo pačiu laiku (24 mln. eurų).
nuotrauka
2022-08-05 10:11
Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijai vykdant uosto kanalo gilinimo darbus, dalis smėlio bus panaudota povandeniniam pylimui ties I Melnrage suformuoti. Šios krantotvarkos priemonės įgyvendinimas jau įgavo pagreitį, beveik pusė planuojamo supilti smėlio kiekio nugulė formuojamame povandeniniam...
nuotrauka
2022-08-04 14:01
2022 m. rugpjūčio 2 d. Lietuvos banko Priežiūros tarnyba pritarė uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirto fondo „Eika Green Energy Fund“ (toliau EGEF) steigimo dokumentams. Tai bus jau ketvirtasis UAB „Eika Asset Management“ (toliau EAM) valdomas investicinis fondas, steigiamas siekiant ...
nuotrauka
2022-08-04 09:48
Sostinės savivaldybė netrukus pradės Vilniaus miesto moksleivių sveikatos centro rekonstrukciją. Savivaldybės valdoma įmonė „Vilniaus vystymo kompanija" paskelbė Žirmūnuose esančio baseino rangos darbų konkursą.
nuotrauka
2022-08-04 09:37
SBA grupės investicijų valdymo įmonė „Capitalica Asset Management“ įkūrė naują uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirtą komercinio nekilnojamojo turto fondą „Capitalica Z114 Real Estate Fund“. Jo veiklai liepos mėn. pritarė Lietuvos Bankas.
nuotrauka
2022-08-03 16:46
Gerindama ir plėsdama Lietuvos kariuomenės infrastruktūrą, Krašto apsaugos ministerija įgyvendina ypatingos svarbos projektus – Lietuvoje statys tris naujus karinius miestelius. Jau gautas statybų leidimas kariniam miesteliui Šilalės rajone, o artimiausiu metu statybos prasidės ir Vilniaus rajone be...
nuotrauka
2022-08-03 11:26
AB „Panevėžio statybos trestas“ per Nasdaq Baltic šiandien, rugpjūčio 3 d., pranešė apie naujai gautą užsakymą AB „ORLEN Lietuva“ naftos perdirbimo gamykloje.
nuotrauka
2022-08-02 10:37
Didysis baseinas Lazdynų daugiafunkciame komplekse pilnai užpildytas vandeniu ir pradėtas šildyti. Vilniaus miesto savivaldybė skelbia, kad užbaigta didžioji dalis – 90 proc. – komplekso rangos darbų.
nuotrauka
2022-08-02 08:43
Plėtojant žaliausią Rygos biurų kompleksą „Verde“ pasiektas šiuo metu svarbiausias projekto plėtros etapas – užbaigtas statyti ir jau atiduotas eksploatuoti pirmasis komplekso pastatas. Komplekso vystytoja SBA grupės bendrovė „Capitalica Asset Management“ įgyvendino pirmąją investicinio Latvijos sos...
nuotrauka
2022-08-01 11:24
Liepos mėnesį Tvarkybos darbų priėmimo komisija priėmė Veliuonos Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčios tvarkybos darbus.
nuotrauka
2022-07-29 12:02
Valstybės investicijų valdymo agentūra (VIVA), valdanti Pagalbos verslui fondą, investavimo periodu pasirašė 2 mln. eurų vertės finansavimo sutartį su inžinerinius sprendimus pramonės ir šilumos gamybos įmonėms teikiančia bendrove „Energijos taupymo centras“.
nuotrauka
2022-07-28 14:50
Trys Krašto apsaugos ministerijai pavaldžios įstaigos – Gynybos resursų agentūra, Infrastruktūros valdymo agentūra bei Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas – persikėlė į naujas patalpas „Cloud Offices“ biurų pastate, Vilniaus Šnipiškių mikrorajone.
nuotrauka
2022-07-28 11:42
Šiaulių bankas suteikė 3,6 mln. eurų kreditą Klaipėdos Malūno parko teritorijoje plėtojamam „Parko pakrantės" daugiabučių namų kompleksui. Projektą vystanti nekilnojamojo turto plėtros įmonė „Eriadas" uostamiesčio būsto rinkai pasiūlys 100 įvairaus ploto butų.
nuotrauka
2022-07-27 14:57
Valstybės turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas jau netrukus pradės pastato, esančio Vytauto g. 28, Marijampolėje kapitalinį remontą bei modernizaciją. Bendros investicijos, kurios dengiamos Turto banko bei Europos Sąjungos fondų lėšomis, sieks 2,7 mln. eurų, o ats...
nuotrauka
2022-07-27 08:46
Valstybės investicijų valdymo agentūra (VIVA), valdanti Pagalbos verslui fondą (Fondą), suteiks papildomą 5 mln. eurų finansavimą vienai didžiausių inžinerinių sprendimų, pramoninių įrenginių gamybos ir statybos įmonei „Montuotojas“. Remiantis Fondo investavimo periodu pasirašyta sutartimi, Fondas p...
nuotrauka
2022-07-26 08:42
SBA grupės investicijų valdymo įmonė „Capitalica Asset Management“ įsigijo logistikos centrą Rygoje, šalia oro uosto. Tai jau trečioji fondo „Capitalica Green Logistics Fund“ investicija pastaraisiais metais. Fondas ir toliau tęsia plėtrą Baltijos šalių logistikos rinkoje ir per ateinančius metus ke...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas