2023 birželio 4 d. sekmadienis, 14:20
Reklama  |  facebook

„Vita Baltic International“ gaminamas porolonas – ir garso slopinimui bei sandarinimui

2022-03-08 06:45
Putų poliuretanas, paprastai vadinamas porolonu, naudojamas daugelyje sričių: baldų, čiužinių ir statybos pramonėse. Šalia Alytaus įsikūrusi UAB „Vita Baltic International“ porolono gamykla tiekia aktualius garso slopinimo ir akustinio komforto kūrimo sprendimus ne tik statybos, bet ir kitiems sektoriams.
nuotrauka
UAB „Vita Baltic International“ generalinis direktorius Renatas Degulis. „Vita Baltic International“ nuotr.


Minimos įmonės
Vita Baltic International, UAB
Lonas, UAB
Porolonas dėl savo smulkios porėtos struktūros, nesudėtingo naudojimo gali būti pritaikytas statyboje ar statybos pramonės įmonėse: tai ir garsui nepralaidūs sandarinimo tarpikliai, ir sprendimai garsui slopinti, pvz., triukšminguose gamyklų cechuose.

Garso slopinimas porolonu – kompleksinio sprendimo dedamoji

Lietuvoje veikianti UAB „Vita Baltic International“ priklauso „Vita“ grupei, vienai iš didžiausių pasaulyje poliuretano, lanksčių putų gamintojų.

VITA BALTIC INTERNATIONAL„Mes gaminame poroloną Lietuvoje, o kai kurias specifines rūšis importuojame iš kitų grupės įmonių, – sako įmonės generalinis direktorius Renatas Degulis. – Pvz., išsiplečiančias impregnuotas dervomis sujungimų izoliacinės juostelės langų, durų, stogų ir kitų sujungimams sandarinti, mūsų įmonė importuoja. O trikampės, savaime prilimpančios putų poliuretano sandarinimo juostos, puikiai tinkančios stogams ir kraigams, gaminamos Lietuvoje.“

Langams, durims, stogams ir kitiems sujungimams sandarinti gali būti naudojamos porolono juostelės su savaime prilimpančiu paviršiumi. Impregnuotos putų poliuretano juostelės sandarinant gali pakeisti porėtą gumą – vandens nebepraleidžia jau esant 50 proc. suspaudimui. Porolonas tinka ir medžiui, metalui apdirbti: abrazyvinės medžiagos gali būti laminuojamos su porolono juosta. Gamykloje prie Alytaus turimos laminavimo technologijos leidžia pasiūlyti poroloną, suklijuotą su įvairiais audiniais, savaime prilimpančiu popieriumi.

„Mūsų kompetencijos leidžia pasiūlyti baldų ar statybos įmonėms efektyvius garso slopinimo, akustinio komforto sprendimus – kaip dedamąsias. Pvz., vienai iš didžiausių Lietuvoje baldų gamybos įmonių tiekiame poroloną, naudojamą garso slopinimo sienelėse. Skaičiai rodo – ši tendencija įgyja pagreitį. Mūsų gaminamas porolonas naudojamas ir muzikos įrašų studijoms, koncertų salėms, gamybinėms patalpoms įrengti, tiekiame jį ir statybos pramonei“, – sako R.Degulis.

Tvarumą kuria gamyboje ir veikloje

Atliepiant tvarumo tendencijas, „Vita Baltic International“ įmonės reikmėms perka atsinaujinančių šaltinių energiją, o viskoelastinio porolono gamyboje 15–20 proc. poliolių keičia į tvarų ricinos aliejų. Tvarumas gamykloje įgyvendinamas ir per LEAN, t. y., naudojant mažesnius išteklius sukurti didesnę vertę klientui ir didinti savo konkurencingumą rinkoje.

VITA BALTIC UNTERNATIONAL

„Jau antrus metus efektyviai mūsų gamykloje veikia vienas iš LEAN metodų – „Kaizen“, kai žmogus pats gali patobulinti darbo vietą be didesnių investicijų, – sako įmonės vadovas. – Esame sutarę, kad kiekvienas iš 215 įmonės darbuotojų per metus pateikia bent vieną pasiūlymą, kuriuo dalijasi su kitais, tad per metus turime per 200 pasiūlymų, kurie mūsų veiklą daro „lieknesne“ – efektyvesne. Svarbu ir tai, kad toks atsakomybės perdavimas darbuotojams juos įtraukia, daro lojaliais įmonei.“

VITA BALTIC INTERNATIONAL

Viena iš didžiausių kompanijos „Vita Group“ vertybių yra saugus darbas. Pernai kompanija minėjo 1111 dienų (šiemet jau perkopta 1200 dienų) be nelaimingų atsitikimų. Tai didelis pasiekimas kompanijoje, kur kasdien pagaminama apie 1,4 km porolono.

Įmonė „Vita Baltic International“ yra Baltijos šalių porolonų rinkos lyderis. Produkcija, atitinkanti aukščiausius ES kokybės ir gamtosaugos reikalavimus, eksportuojama į daugiau nei 20 šalių.

Kartu su partneriu suteikė pagalbą pabėgėliams iš Ukrainos

„Kartu mes esame stipresni, todėl su ilgamečiais draugais ir partneriais „Lonas“ suvienijome jėgas ir dovanojame net 1000 čiužinių žmonėms, kurie dėl karo turėjo palikti savo šalį, savo miestus, savo namus. Kartu, reaguodami greitai ir užtikrintai, mes įnešame savo indelį, palaikydami Ukrainą“, – pasidalino įmonė savo Facebook paskyroje. Pirmieji čiužinukai perduoti Lietuvos Raudonajam Kryžiui. 

„Vita Baltic International“ nuotr.

Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2023-06-02 11:31
Sostinės gyventojai ir miesto svečiai jau gali išvysti beveik išbaigtą JAV architekto Danielio Libeskindo projektuoto, Konstitucijos prospekte kylančio verslo centro „Artery“ išorės vaizdą. Pastate vyksta užbaigiamieji, daugiau nei metus trukę, fasado stiklinimo darbai. Pasak projekto vystytojų, sta...
nuotrauka
2023-06-02 10:15
Bendrovė BAUMIT, į Lietuvą tiekianti fasadų sistemas, atidarė didžiausią Baltijos šalyse „BAUMIT Life“ fasadų centrą - bendradarbystės erdvę, kuri veikia naujose įmonės patalpose Vilniuje, Ukmergės g. 364.
nuotrauka
2023-06-01 14:50
Darželių laukiančioms jaunoms vilniečių šeimoms džiugi žinia – pasirašyta rangos sutartis dėl darželio augančiame Pilaitės rajone. Planuojama, kad mažieji darželį galės pradėti lankyti 2026-aisiais. Numatoma, kad ugdymo įstaigą galės lankyti iki 320 vaikų: 16 ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo ...
nuotrauka
2023-06-01 12:22
Nesandari stogo danga ir vandens nuvedimo sistema, savaiminiai augalai ant pastato, drėgmės pažeisti konstrukcijų elementai – tokios ir panašios problemos kamuoja daugelį vertingų istorinių Lietuvos pastatų. Šią situaciją gerai žino Kultūros infrastruktūros centro Kultūros paveldo prevencinės prieži...
nuotrauka
2023-05-31 09:49
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Realco“ rinkoje ketina pasiskolinti apie 60 proc., arba iki 67 mln. eurų, lėšų Vilniaus centrinėje dalyje statomam verslo centrui „Hero“, į kurį iš viso investuos 112 mln. eurų.
nuotrauka
2023-05-29 14:50
Nekilnojamo turto plėtros kompanija „Hanner“ gavo leidimą verslo centro „Business Stadium Central“ sostinės Rinktinės gatvėje statyboms. Darbus įmonė planuoja pradėti iš karto, investicijos sieks 60 mln. eurų.
nuotrauka
2023-05-29 11:00
Skaitmeninius sprendimus statybos ir gamybos pramonei sėkmingai vysčiusios Lietuvos įmonės sutelkia jėgas naujam etapui prancūzų kapitalo grupėje.
nuotrauka
2023-05-23 14:49
Vilniaus daugiafunkcio komplekso Šeškinėje projektas keliasi į naują etapą – šiandien, gegužės 23 d., išduotas statybos leidimas Nacionaliniam stadionui ir jame įsikursiančiam sporto muziejui. Stadiono statybos darbai – kartu su visu Daugiafunkciniu kompleksu – turėtų būti baigti 2025 m. Projektą vy...
nuotrauka
2023-05-22 09:53
Estijos kapitalo bankas „Bigbank“ suteikė 9,8 mln. eurų finansavimą NT vystymo grupei „Lithome“, įgyvendinančiai aukštos klasės gyvenamąjį kompleksą Vilniaus Naujamiestyje – „Algirdo promenada“. Bendros investicijos į 119 butų ir 10 komercinių patalpų kompleksą sieks 14,5 mln. eurų, o komplekso dydi...
nuotrauka
2023-05-18 11:58
„Eika“ įmonių grupei priklausantis nutolęs saulės elektrinės parkas Klaipėdos rajone jau gamina elektros energiją. Nuo 2023 pavasario 5 megavatų bendros galios elektrinė aprūpina apie 85 proc. „Eika“ grupės dabartinio energijos poreikio.
nuotrauka
2023-05-18 08:04
Statybos pramonė ieško būdų, kaip pagaminti tokius gaminius, kurie pastatams padėtų kuo taupiau naudoti energiją ir būtų tvarūs – paliktų kuo mažesnį anglies dvideginio pėdsaką ir būtų perdirbami. Vienas tokių gaminių – BIOPORAS, kuris naudojamas kaip efektyvi termoizoliacinė medžiaga.
nuotrauka
2023-05-18 06:46
Vyriausybė pritarė Finansų ministerijos pateiktam A. Goštauto gatvės administracinio kvartalo konversijos pirmojo etapo investiciniam projektui. Šis projektas apima pastato, esančio A. Goštauto g. 11, kapitalinį remontą. Skaičiuojama darbų vertė siekia 16,185 mln. eurų, darbus ketinama baigti 2025 m...
nuotrauka
2023-05-18 06:20
Fondas „East Capital Real Estate Fund IV“ susitarė dėl dviejų Vilniuje esančių 10 aukštų biurų pastatų – „Duetto A“ ir „Duetto B“, kurių bendras nuomai skirtas plotas sudaro 17 260 kv. m. Sandoris bus užbaigtas 2023 m. birželio pradžioje.
nuotrauka
2023-05-15 09:39
Lietuvos zoologijos sodo renovacija jau beveik pasiekė tikslą – įgyvendinta daugiau nei 80 proc. numatytų darbų. Pastatyti daugumos gyvūnų vidaus bei žiemojimo pastatai, lauko voljerai, baigtas rekonstruoti senasis žirafų, zebrų pastatas, pastatytas apžvalgos bokštas su liftu, pilnai įrengtas takas ...
nuotrauka
2023-05-15 09:36
Pilnai rekonstravęs vieną universiteto bendrabutį, Kauno technologijos universitetas (KTU) toliau modernizuoja turimus gyvenamosios paskirties pastatus. Siekiant sukurti šiuolaikišką, studento poreikius atitinkančią gyvenamąją aplinką, šiuo metu ruošiami dar kelių KTU bendrabučių rekonstrukcijos pro...
nuotrauka
2023-05-10 13:57
Tradiciškai gegužės pradžioje Videniškių (Molėtų r.) Šv. Lauryno bažnyčioje ir vienuolyno muziejuje paminėta palaimintojo Mykolo Giedraičio diena. Kultūros infrastruktūros centro (KIC) užsakymu pernai buvo atlikti koplyčios ir zakristijų stogų, fasadų tvarkybos (remonto) darbai.
nuotrauka
2023-05-09 07:49
Pavasaris, kaip rodo ilgametė specialistų patirtis, yra geriausias metas apšiltinti sienas ir stogą. Itin svarbu, kad statybų ekspertams siūloma vis daugiau patikimų sprendimų, kurių vienas populiariausių – greičiausio stingimo putų klijai rinkoje „FOME FLEX 60 Seconds Fast Fix“.
nuotrauka
2023-05-08 09:18
„SBA Urban“ naujos koncepcijos verslo miestelio „Urban HUB“ pirmojo etapo statyboms partneriu pasirinko įmonę „YIT Lietuva“. Pasirašytos generalinės rangos sutarties vertė – 30 mln. eurų. Pirmojo etapo darbus numatoma baigti jau 2024 m. pradžioje.
nuotrauka
2023-05-05 11:35
Vilniaus oro uoste prasidėjęs darbų įkarštis vyksta ne tik naujojo terminalo statybų aikštelėje. Intensyviai planuojamas naujas oro uosto išplanavimas, naujos erdvės ir kiti pokyčiai. Pastačius naująjį terminalą ir sujungus jį su esamu, Vilniaus oro uoste keleiviai skrydžių lauks šiuolaikiškoje erdv...
nuotrauka
2023-05-05 10:48
Jau visai netrukus Vilniuje, Viršuliškių rajone, duris atvers naujas 18 aukštų „Sky Office“ verslo centras. Statybos darbus šiuo metu vykdanti darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ sostinės biuro erdvių rinką papildys 8800 kv. m nuomojamo ploto. Projektuodamas naująjį verslo centr...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas