„Wienerberger“. A++ ir estetika – kaip skaičiuoti investicijas

„Manau, kad pirmiausia kiekvienas, statantis namus sau, turi atsakyti į klausimą: kokio namo norime savo šeimai. O tada pradėti skaičiuoti investicijas, jų naudą ir jų atsiperkamumą, kurį logiškiausia vertinti ilguoju laikotarpiu, – įsitikinęs „Wienerberger“ atstovybės vadovas Vilmantas Pališkis. – Ir ne tik. Turite apsispręsti dėl remonto – ar esate pasirengęs tam jau po kelerių metų, ar norite gyventi žinodamas, kad remonto gali niekada net neprireikti. Tada taps aišku, į ką verta investuoti, o į ką gal ir ne.“
Pasak „Wienerberger“ atstovybės Lietuvoje vadovo, pastaruoju metu vienas iš populiariausių klausimų – kokius blokelius namo sienoms ir kokias medžiagas namų fasadui, kokią dangą stogui rinktis, statant A++ energinio naudingumo klasės namą, ar „Wienerberger“ gaminiai yra tinkami tokio namo statybai.
Sienos pagal „Wienerberger“
Kalbėdamas apie namo sienas ir privalomąjį reikalavimą pasiekti A++ energinio naudingumo klasę, V. Pališkis rekomenduoja naudoti „Wienerberger“ keraminius blokus „Porotherm“.
Šis keraminis blokas yra natūralus produktas, todėl viena iš pridėtinių „Porotherm“ verčių – pastato viduje sukuriamas jaukus ir malonus mikroklimatas.
„Norint pasiekti A++ energinę klasę, reikės ne tik bloko, bet ir apšiltinimo medžiagų, kurios kaip tik ir bus tos dedamosios, su kuriomis galima bus pasiekti A++ energinį naudingumą“, – sako „Wienerberger“ atstovas.Ką stogui teikia „Wienerberger“ danga
Įrengdamas šiltą stogą, joks statytojas neapsieis be apšiltinimo medžiagų. Tačiau estetiką sukurs pati stogo danga. Todėl verta pagalvoti, kokio stogo nori namo gyventojai – neutralaus ar emociškai paveikaus, visam pastato gyvavimo laikui ar tokio, kurį reikės keisti po keliolikos metų.
Stogo estetiką kuria ne tik jo forma, bet ir čerpių forma, dydis, spalva ar kelios derančios spalvos.
.jpg)
„Iš praktikos pastebiu keletą klaidų, kurios daromos renkantis stogo dangą, – dalijasi patirtimi V. Pališkis. – Dažnai žmonės galvoja, kad keraminės čerpės yra brangios, jos daug sveria, todėl vengia jas naudoti. Visi šie teiginiai yra mitas. Taip, keraminės čerpės sveria daugiau nei kitos stogų dangos, tačiau nereikia bijoti jas naudoti: konstruktoriai, skaičiuodami stogo apkrovas, įvertina ne tik stogo dangos svorį, bet ir visas kitas apkrovas – lietų, vėją, sniegą ir pan., todėl čerpių svoris beveik neturi įtakos stogo apkrovai.“
Ir dar viena dedamoji, kurią išskiria „Wienerberger“ atstovas – keraminės čerpės laikui bėgant ne sensta, o gražėja, todėl neretai lyginamos su vynu: kuo ilgiau stovi, tuo vertingesniu ir brangesniu tampa.Kainos logika
„Wienerberger“ stebi tendenciją, kad, padidėjus pastato energinės klasės reikalavimams, žmonės vis dažniau renkasi pastato fasadams keramines ar klinkerio plyteles. Šios plytelės pjaunamos iš plytų arba gaminamos ekstruziniu būdu. Kai naudojamos keraminės čerpės ar klinkerio plytelės, toks namas kainuos šiek tiek daugiau, negu renkantis kitas apdailos medžiagas. Tačiau kaina turi savo logiką: daugiau ima – daugiau ir atiduoda.
„Didesnė kaina reiškia, kad laikui bėgant nereikės rūpintis nei namo stogu, nei fasadu, o to išvengti naudojant kitas medžiagas, nepavyks, – neabejoja V. Pališkis. – Savo klientams visuomet rekomenduojame neskubėti, pasvarstyti ir tik galutinai nusprendus išsirinkti tokį namo fasadą ir stogą, kad jie teiktų malonumą ilgus metus. Juk namo stogo ir fasado nepakeisite taip paprastai ir pigiai, kaip, tarkim, nutarę perdažyti vidines sienas arba atnaujinti vonios kambarį.“
Imantis namo statybos ir vertinant jo sąmatą, verta paskaičiuoti ir namo sąnaudas jo eksploatavimo laikotarpiui, gyvavimo ciklui. Ir tada tampa aišku, kad pigu dabar reiškia brangu vėliau.