2023 birželio 6 d. antradienis, 1:25
Reklama  |  facebook

Žalieji pirkimai: tarp lyderių – pastatų projektavimas, statybos darbai ir statybinės medžiagos

2023-05-25 17:52
Aplinkos ministerijos organizuotame renginyje „Žaliųjų viešųjų pirkimų lyderių apdovanojimai“ įteiktos padėkos žaliausiai 2022-aisiais pirkusioms valstybės įstaigoms ir įmonėms bei daugiausiai žaliųjų pirkimų laimėjusiems verslo subjektams.
nuotrauka
Aplinkos ministerijos nuuotr.


Minimos įmonės
Kauno tiltai, AB
LTG (Lietuvos geležinkeliai), AB
Ignitis grupė (buvusi Lietuvos energija), AB
CPO LT, VŠĮ
APVA (Aplinkos projektų valdymo agentūra),
Vilniaus m. savivaldybė,
ESO (Energijos skirstymo operatorius), AB
LTG Infra (Lietuvos geležinkelių infrastruktūra), AB
Lazdijų r. savivaldybė,
„Mūsų, viešojo sektoriaus standartas, reikalavimai tiekėjams keičia Lietuvą. Praėjusiais metais viešasis sektorius išleido 4,6 mlrd. eurų pirkdamas žaliau. Tai Lietuvą daro žalesnę“, – Aplinkos ministerijos pranešime cituojamas ministras Simonas Gentvilas.

Pernai daugiausia valstybinio sektoriaus įstaigos žaliai pirko pastatų projektavimo, statybos darbų paslaugas ir statybines medžiagas, elektrą, transporto paslaugas ir prekes.

Aplinkos ministerija 10-yje kategorijų apdovanojo savivaldybes, ministerijas, Aplinkos ministerijai pavaldžias įstaigas ir kitus pirkimų vykdytojus, kurie 2022-aisiais lyderiavo žaliųjų pirkimų srityje. Specialios padėkos atiteko verslo subjektams, kurie laimėjo daugiausiai žaliųjų viešųjų pirkimų.

Daugiausiai žaliųjų pirkimų vykdžiusio pirkimų vykdytojo kategorijoje apdovanotos net trys įstaigos. AB „Energijos skirstymo operatorius“ įvykdęs rekordinį žaliųjų pirkimų skaičių – 489 pirkimus, o tai sudarė 97,4 proc. visų įstaigos vykdytų pirkimų. Padėkos taip pat įteiktos ir Lietuvos automobilių kelių direkcijai prie Susisiekimo ministerijos (156 žali pirkimai sudarė 84,7 proc. visų pirkimų) ir AB „LTG Infra“ (44 žali pirkimai sudarė 81,3 proc. visų pirkimų).

Savivaldybių kategorijoje apdovanotos dvi savivaldybės. Tai Vilniaus m. sav. administracija, kuri2022 m. įvykdė žaliųjų pirkimų už 140 mln. eurų ir iš visų viešųjų pirkimų žalieji sudarė 78,3 proc. bei Lazdijų r. sav. administracija – 89,9 proc. iš visų savivaldybės vykdytų viešųjų pirkimų buvo žali.

Apdovanojimus pelnė ir 2 ministerijos: Užsienio reikalų ministerija skyrė beveik 5,9 mln. Eur (74,7 proc.) 2022 m. žaliesiems pirkimams, o Kultūros ministerijos žaliųjų viešųjų pirkimų rodiklis tarp ministerijų buvo aukščiausias ir siekė 84,4 proc.

Aplinkos ministerijai pavaldžių įstaigų kategorijoje apdovanojimai įteikti 3 įstaigoms, kurios ne tik įvykdė Vyriausybės užbrėžtą žaliųjų pirkimų tikslą, bet įvykdė ir strateginiuose planuose įrašytą tikslą – 90 proc. visų viešųjų pirkimų turi būti žali. Padėkas gavo Aplinkos apsaugos agentūra, kurios žaliųjų pirkimų rodiklis siekė net 94,3 proc., Aplinkos projektų valdymo agentūra – 92,1 proc. ir Valstybinė miškų tarnyba – 90,1 proc.

Lyderių apdovanojimai taip pat įteikti už įvykdytus žaliausius pirkimus statybos paslaugų, maisto ir maitinimo paslaugų bei transporto priemonių ir transporto paslaugų kategorijose. Žaliausiu statybų paslaugų pirkimu tapo Klaipėdos r. sav. administracijos vykdytas viešasis pirkimas, kuriuo buvo siekiama įsigyti Daugiafunkcio sporto centro Gargžduose projekto parengimą ir statybą.

UAB „Kauno autobusai“ įvykdė žaliausią pirkimą transporto priemonių ir transporto paslaugų kategorijoje pirkdama naujus dujinius hibridinius autobusus. Jonavos r. Ruklos Jono Stanislausko mokykla-daugiafunkcis centras, įsigijęs mokinių, priešmokyklinio bei ikimokyklinio amžiaus vaikų ir personalo maitinimą, gavo apdovanojimą už žaliausią pirkimą maisto ir maitinimo paslaugų kategorijoje.

Tarp lyderiaujančių verslo subjektų 2022 m. atsirado trys įmonės, kurios laimėjo daugiausiai žaliųjų pirkimų: AB „Kauno tiltai“ (28 sutartys, kurių bendra vertė 225 mln. Eur), UAB „Ignitis grupės paslaugų centras“ (32 sutartys, virš 141 mln. Eur); AB „Lietuvos geležinkeliai“ (19 sutarčių, virš 161 mln. Eur).

Specialios padėkos taip pat buvo įteiktos institucijoms, prisidedančioms prie žaliųjų pirkimų politikos formavimo ir gerinimo Lietuvoje. Už lyderystę ir bendradarbiavimą Aplinkos ministras įteikė apdovanojimus Viešųjų pirkimų tarnybai, Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijai ir VšĮ „CPO LT“.

2022 m. ne mažiau kaip 50 proc. viešųjų pirkimų, skaičiuojant pagal vertę, turėjo būti žaliaisiais, šiemet tikslas iškeltas – 100 proc. pirkti žaliai. 2022 m. bendras Lietuvoje vykdytų žaliųjų pirkimų rodiklis – 60,2 proc. (VPT švieslentės duomenimis). 
Statybunaujienos.ltMetų nominacijos

nuotrauka
2023-06-04 15:55
Lietuvoje plėtojami nekilnojamojo turto (NT) projektai varžysis dėl geriausiųjų titulo Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) ir Darnios plėtros akademijos partnerių rengiamame konkurse „Už darnią plėtrą“.
nuotrauka
2023-05-30 13:31
Didžiausiai Baltijos šalyse tarptautinei statybų verslo parodai „Resta“ suteiktas Pasaulinės parodų industrijos asociacijos UFI sertifikatas. Lietuvos parodų ir kongresų centro LITEXPO teigimu, ši paroda yra vienintelė Baltijos šalyse, pelniusi tokį įvertinimą.
nuotrauka
2023-05-22 16:47
Netrukus bus paskelbti pirmųjų Nacionalinių architektūros apdovanojimų (NAA) devynių kategorijų trumpieji nominantų sąrašai. Šiuo metu komisijos nariai vertina pateiktas 127 paraiškas, kurių mažiausiai sulaukta kategorijoje „Tvarios inovacijos architektūroje“.
nuotrauka
2023-05-22 07:25
Konkurso „Lietuvos BIM projektai 2023“ nugalėtojais tapo 2 darnios miestų plėtros įmonės „YIT Lietuva“ Vilniuje įgyvendinti projektai. Verslo centras „Žalgirio 112“ pelnė geriausio visuomeninių pastatų BIM projekto vardą, o „Matau Vilnių“ tapo geriausiu gyvenamųjų pastatų BIM projektu.
nuotrauka
2023-04-19 11:43
Pirmieji Nacionaliniai architektūros apdovanojimai (NAA) oficialiai baigė paraiškų registraciją. Per kiek daugiau nei du mėnesius apdovanojimų organizatoriai sulaukė 127 paraiškų, iš kurių dabar komisija išrinks trumpąjį nominantų sąrašą, o liepos 1 d. –apdovanojimų vakarą – paskelbs nugalėtojus.
nuotrauka
2023-03-30 13:27
Išrinkta pirmųjų Nacionalinių architektūros apdovanojimų (NAA), kurie įvyks liepos 1-ąją, prizo idėja. Iš 11 vizualaus ir tarpdisciplininio meno bei dizaino kūrėjų, komisijos nuomone, geriausiai konkurso kriterijus atspindėjo šiuolaikinio meno kūrėjos, architektės ir dizainerės Aistės Ambrazevičiūtė...
nuotrauka
2023-03-29 12:04
SPA VILNIUS Druskininkai buvo įteiktas prestižinis „Žaliojo rakto“ sertifikatas už įsipareigojimą užtikrinti aplinkosauginę atsakomybę ir tvarią veiklą turizmo sektoriuje.
nuotrauka
2023-03-29 08:35
Paraiškas Nacionaliniams architektūros apdovanojimams (NAA), kurie įvyks liepos 1-ąją, bus galima teikti dar dvi savaites, iki balandžio 14 d. Architektai ir urbanistai gali pretenduoti į 9 apdovanojimų kategorijas ir didįjį prizą, kuriuo bus apdovanotas geriausias kūrinys, išrinktas iš visų kategor...
nuotrauka
2023-03-27 10:50
Jau aštuntus metus iš eilės „Skaitmeninė statyba“ tęsia tradiciją ir rengia kasmetinį konkursą „Lietuvos BIM projektai“, skirtą išrinkti geriausią šalies įmonių praktiką, taikant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją, o taip pat kviečia ir į viešą konkurso dalyvių pro...
nuotrauka
2023-03-22 05:27
„Geros architektūros apibrėžimas nuolat kinta. Klimato kaitos kontekste gera architektūra yra ta, kuri padeda prisitaikyti prie naujų pokyčių. Karo Ukrainoje kontekste – ta, kuri visų pirma yra saugi. Tačiau šalia kintančių savybių yra ir nekintamų bruožų. Vienas jų – estetika. Gera architektūra vis...
nuotrauka
2023-03-13 16:47
2021 m. pradėtas ir 2022 m. pradžioje įgyvendintas Palangos oro uosto rekonstrukcijos projektas, kurio pagrindinis rangovas buvo Latvijos įmonė „A.C.B.“, pelnė aukščiausią įvertinimą Latvijos statybų apdovanojimuose. Projektas pelnė pirmą vietą konkurse „Latvijas Būvniecības gada balva 2022“ (Latvij...
nuotrauka
2023-03-02 13:32
Architektūroje meninė kokybė būtina. Tačiau kokią – meniškai vertingą ar socialiai atsakingą architektūrą pasirinkti? Kokios vertybės dabar svarbiausios ir kaip architektūrą vertinti stebint ne eksperto akimi? Šiuo metu vyksta Nacionalinių architektūros apdovanojimų paraiškų teikimui, šia proga eksp...
nuotrauka
2023-02-22 04:59
Pernai pirmą kartą „Financial Times“ investicijų ekspertų pastebėtas Panevėžys įvertintas ir šiais metais. Aukštaitijos sostinė „Europos ateities miestai ir regionai 2023“ reitinge net trijuose geriausiųjų dešimtukuose: tiesioginių užsienio investicijų strategiją vertinančioje „fDi strategijos“ kate...
nuotrauka
2023-02-20 12:37
Vyriausybės posėdyje dvylikai kūrėjų už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui paskirtos Vyriausybės kultūros ir meno premijos. Viena iš jų – garsiam architektui, pedagogui prof. Gintarui Čaikauskui.
nuotrauka
2023-02-10 09:47
Jau aštuntus metus iš eilės „Skaitmeninė statyba“ tęsia tradiciją ir rengia kasmetinį konkursą „Lietuvos BIM projektai“, skirtą išrinkti geriausią šalies įmonių praktiką, taikant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją.
nuotrauka
2023-02-09 05:03
Jau galima teikti paraiškas Nacionaliniams architektūros apdovanojimams (NAA), kurie įvyks liepos 1-ąją. Architektai ir urbanistai gali pretenduoti į devynias apdovanojimų kategorijas ir didįjį prizą, kuriuo bus apdovanotas geriausias kūrinys, išrinktas iš visų kategorijų nugalėtojų. NAA organizuoja...
nuotrauka
2023-02-03 07:28
Paskelbti CV-Online TOP Darbdaviai ’22. Į CV-Online TOP Darbdavio vardą pretendavo apie 1800 įmonių, kurios 2022 m. naudojosi www.cvonline.lt paslaugomis bei per metus paskelbė apie 51 000 darbo pasiūlymų.
nuotrauka
2023-01-27 04:56
Tradiciniai, jau 25-ieji, „Šv. Kristoforo" apdovanojimai šiemet tapo Vilniaus 700-ojo jubiliejaus šventės dalimi. Tarp vienuolikos apdovanotųjų – net šeši, nominuoti už pagalbą ir kovojančiai Ukrainai, ir Vilniuje prieglobstį radusiems ukrainiečiams. Reikšmingiausiems miesto apdovanojimams vilniečia...
nuotrauka
2023-01-20 11:18
Darbuotojams palankią aplinką ir emocinę gerovę kuriančios, ryšius su bendruomenėmis stiprinančios, aplinką tausojančios, padedančios darbuotojams derinti darbo ir šeimos įsipareigojimus, žmonėms su negalia draugiškiausios įmonės sausio 19 d. pagerbtos Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūm...
nuotrauka
2023-01-12 07:46
Aukštos įtampos atramų pamatai ir jų elementai – tai įmonės „Gelgaudiškio gelžbetonis“ gaminys, kuris konkurse „Lietuvos metų gaminys 2022“ pelnė aukso medalį.

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos