2025 m. liepos 16 d. trečiadienis, 7:21:06
Reklama  |  facebook

ALVORA. Kultūrinį šoką, darbą „po didinamuoju stiklu“ atperka naujos patirtys ir besiveriančios galimybės

2020-07-24 07:02
Liepą UAB „Alvora“ užbaigs įgyvendinti projektą Pietų Afrikoje. Pernai įmonė įgyvendino energetinio objekto projektą Švedijoje. Tai dvi naujos rinkos, į kurias „Alvora“, kaip viena iš nedaugelio Lietuvos įmonių, atliekanti bendruosius statybos ir technologinių įrenginių bei vamzdynų montavimo darbus, įžengė per pastaruosius dvejus metus. Įmonė taip pat dirbo Estijoje, vykdė strategiškai svarbius Europos Sąjungai projektus.
nuotrauka
Pernai „Alvora“ sėkmingai užbaigė pirmąjį projektą Švedijos rinkoje – biokuro katilinę Laholm miestelyje. „Alvoros“ nuotr.


Minimos įmonės
Alvora, UAB
Projektas Afrikoje – darbas nepažįstamoje kultūroje be pastato brėžinių

Šiuo metu „Alvora“ baiginėja darbus rizikinga laikomoje Pietų Afrikos rinkoje. Tai 2692 kv. m gamybos paskirties pastato su biuru rekonstrukcija Pietų Afrikos Respublikoje, Johanesburge.

„Ši šalis Afrikos žemyne yra piečiausias taškas, Johanesburgas nuo Vilniaus nutolęs net 8993 km atstumu, – pasakoja įmonės „Alvora“ generalinis direktorius Tomas Šidlauskas – Žinodami nestabilią šalies politiką, grėsmes svetimšaliams, ypač baltaodžiams, iš pradžių įžvelgėme ne tiek galimybes, kiek dideles rizikas. Situaciją švelnino tik faktas, kad mus kviečia dirbti Pietų Afrikoje veiklą plečianti viena Lietuvos įmonė.“


Pietų Afrikoje „Alvora“ rekonstravo gamybos paskirties pastatą su biuro patalpomis. Šiuo metu vyksta baigiamieji apdailos ir technologiniai darbai. „Alvoros“ nuotr. 

Johanesburge „Alvora“ ėmėsi rekonstruoti gamybos paskirties pastatą su biuro patalpomis, turint tik dalį seno pastato brėžinių. Pirmiausia į Pietų Afriką vyko „Alvoros“ projektų vadovas ir konstruktorius, kad būtų įvertinta seno pastato būklė, apsispręsta dėl statybos proceso ir ištirti vietinių medžiagų bei paslaugų sektoriai.

„Alvoros“ nuotraukoje –
įmonės projektų vadovas Mantas Rutkauskas  

„Pamatėme, kad Pietų Afrikoje ir statybinių medžiagų, ir paslaugų rinka ribota, o vietinių specialistų kompetencija, ten esamų medžiagų kokybė netenkina mūsų, o kaip vėliau pasirodė – ir užsakovų, – lūkesčių“, – pasakojo T. Šidlauskas aiškindamas, kodėl buvo nuspręsta Lietuvoje sukomplektuoti medžiagas, surinkti 10-ties kompetentingų specialistų komandą, kuri galėtų įgyvendinti projektą Afrikoje.

Krovinį su statybinėmis medžiagomis ir gaminiais plukdė 5 savaites

Į Afriką įmonė žengė kaip rangovinė įmonė, atsakinga už konstruktyvo darbus. Per tris mėnesius Lietuvoje buvo sukomplektuotos sienų ir stogo medžiagos, net smulkiausi tvirtinimo elementai bei įrankiai, pagaminti langai ir jūriniais konteineriais išsiųsta į Pietų Afriką laivu. Johanesburgą siunta pasiekė po 5 savaičių, todėl buvo iššūkis visa sukomplektuoti iki menkiausios detalės, nes papildomai užsakinėti medžiagas ir vėl siųsti laivu – per didelės laiko ir lėšų sąnaudos.

„Alvoros“ nuotraukoje – objekte Pietų Afrikoje su vietos statybininkais

Darbus Afrikoje „Alvora“ sėkmingai užbaigė per sutartą 3 mėnesių terminą. Buvo sumontuotas naujas 694 kv. m biuro ir pagalbinių patalpų stogas; 1998 kv. m gamybos patalpų sienos; sumontuoti nauji Lietuvoje pagaminti aliuminio profilio langai, sumontuota lietaus nuvedimo sistema.

„Alvoros“ nuotraukoje – objekte Pietų Afrikoje su vietos statybininkais

Užsakovai Afrikoje planavo, kad dalį darbų šiame objekte atliks „Alvora“, o apdailai ir technologiniams darbams samdys vietos įmones. Tačiau netruko paaiškėti, kad vietos įmonės netenkina užsakovų reikalavimų ir jie su „Alvora“ pratęsė sutartį dar 5 mėnesiams minėtiems darbams.

Skirtumus įvertino kaip naują galimybę, o ne kliūtį

Pernai „Alvora“ sėkmingai užbaigė pirmąjį projektą Švedijos rinkoje – biokuro katilinę Laholm miestelyje. Įmonė iš Lietuvos, laimėjusi konkursą, buvo pasamdyta kaip rangovė bendrastatybiniams darbams. 
„Gavę konkurso sąlygas pamatėme, kad statybos struktūra ir reikalavimai statybai, darbų kokybės priežiūrai, išpildomosios dokumentacijos parengimui bei darbų saugai gerokai skiriasi nuo Lietuvoje galiojančių reikalavimų, – pasakojo  ALVOROS generalinis direktorius Tomas Šidlauskas. – Kadangi jau buvome svarstę galimybę žengti į Švedijos rinką, skirtumus įvertinome kaip naują galimybę, o ne kliūtį.“

Nors ir dėl kitokių priežasčių, pasirengimas dirbti Švedijoje vyko analogiškai kaip ir Pietų Afrikoje.

Lietuvoje buvo suformuota specialistų komanda atlikti metalo, monolitinių betono konstrukcijų, fasado apdailos darbus bei sukomplektuotos statybinės medžiagos ir gaminiai. 

„Alvoros“ specialistai turi lietuviškas Statybininko korteles, patvirtinančias jų kompetencijas, tačiau užsienio rinkose jos negalioja. Lietuvos specialistai buvo testuojami pagal Švedijos rinkos reikalavimus, įgijo korteles, įrodančias, kad atitinka Švedijos darbų ir priešgaisrinės saugos reikalavimus.

„Esminis skirtumas – dėmesys darbų saugai. Nors ir Lietuvoje tam skiriama nemažai dėmesio, Švedijoje ji kur kas labiau akcentuojama, koncentruota, – pasakojo „Alvoros“ statybos direktorius Vaidas Kazlauskas. – Švedijoje projektui skiriama kur kas daugiau darbų saugos inžinierių. Jeigu pas mus dirba vienas, tai Švedijoje – kasdien mažiausiai du: visą dieną esi tarsi po didinamuoju stiklu.“

Švedijoje, anot „Alvoros“ vadovų, kitaip vertinama ir atsakomybė dėl kokybės. Jeigu Lietuvoje objekte kasdien dirba techninis prižiūrėtojas, kuriam suteiktos didelės atsakomybės, tai Švedijoje techninė priežiūra veikia kiek kitaip. Techninis prižiūrėtojas taip pat kasdien dirba objekte, bet kokybė palikta rangovo atsakomybei.

„Paradoksas, kai rangovui suteikta didesnė atsakomybė, jis yra tarsi dar labiau įpareigotas daryti geriau“, – pastebi V. Kazlauskas.

Lemiančius faktorius įvertinusi Lietuvoje, „Alvora“ išlaikė greitą tempą


Rengdamasi darbams Švedijoje, „Alvora“ Lietuvoje komplektavo visas statybines medžiagas, gaminius, pradedant nuo gamintų pačios įmonės, kaip metalo konstrukcijos karkasui, baigiant lietuviškais langais, smulkiomis detalėmis. Į Švediją visa buvo gabenama laivu. Įmonė įvertino, kad komplektuoti gaminius ir medžiagas Lietuvoje bei siųsti per Baltiją bus ekonomiškai naudingiau, negu visa įsigyti Švedijoje.

Projekto metu buvo įrengtas biokuro bunkeris iš monolitinių armuoto betono konstrukcijų; sumontuotas metalo konstrukcijų karkasas; sieninių plokščių fasadas. Taip pat buvo sumontuoti langai, durys, lietaus nuvedimo sistema, atlikti apskardinimo darbai.

„Alvoros“ nuotraukoje – 
Švedijoje įgyvendintas biokuro katilinės projektas

„Visos mūsų naudotos medžiagos ir statybos gaminiai turėjo CE ženklinimą, eksploatacinių savybių deklaracijas ir sertifikatus, todėl nekilo jokių problemų dėl medžiagų atitikties Švedijoje. Kadangi visa komplektavome iki pradedant darbus, galėjome valdyti terminus ir mažinti rizikas. Tai pasirodė esant teisingas sprendimas, nes terminas buvo gerokai įtemptas ir ne visa priklausė nuo mūsų darbuotojų“, – pasakojo V. Kazlauskas, aiškindamas, kad toks sprendimas buvo pagrįstas skaičiavimais.

„Alvora“ buvo atsakinga už statinio konstruktyvą, o už technologinę dalį – kiti rangovai. Šie darbai susiję, todėl vėluojant technologinės dalies darbams, buvo pratęstas ir sutartas 4 mėnesių terminas, nes „Alvorai“ teko laukti, kol bus baigti technologiniai darbai. Kadangi lemiantys faktoriai buvo įvertinti ir sudėlioti Lietuvoje, „Alvora“ išlaikė greitą tempą, todėl vėlavimas galutiniam rezultatui neturėjo jokios įtakos – projektu liko patenkinti ir užsakovai, ir „Alvora“.

Švedijos ir Afrikos pamokos: Lietuvoje geriausiai, bet rinka per maža

Projektai skirtingos darbo kultūros rinkose „Alvorai“ suteikė įvairialypės patirties.

„Statybos Švedijoje metu užsakovai mūsų darbų kokybei ir darbų saugai skyrė itin daug dėmesio. Tačiau „Alvoroje“ kokybė ir darbų sauga yra labai griežtai kontroliuojami aspektai, todėl jau pirmą savaitę su užsakovo atstovais radome bendrą kalbą, dėmesys į mus, kaip į naują rinkos dalyvį, labai sumažėjo. Vietoj padidinto dėmesio atsirado pasitikėjimas, todėl mūsų žmonės dirbo be nereikalingos įtampos ar streso“, – dalijasi įmonės generalinis direktorius T. Šidlauskas. Kalbėdamas apie patirtį Švedijos rinkoje, jis pastebi, kad ten niekas Lietuvos įmonių nelaukia „išskėstomis rankomis“ – reikia įrodyti, kad gebi, reikia didelio įdirbio, nes švedai itin saugo savo rinką.

„Alvoros“ nuotraukoje – 
Švedijoje įgyvendintas biokuro katilinės projektas

Statybos procesas vyko taip, kad Lietuvos įmonė projekto vykdymą perėmė iš Švedijos kompanijos.

„Mums nebuvo keliama kokių nors padidintų reikalavimų. Priešingai, tai mes švedams turėjome tam tikrų klausimų, reikalavimų atlikti darbus taip, kaip privalu“, – pasakojo statybos direktorius V. Kazlauskas.

„Alvora“ vertina sėkmingą patirtį ir kuria strategiją kitiems projektams Švedijos rinkoje.

Iš Pietų Afrikos įmonė parsiveža kitokios patirties. Nors paprastai Afrika gąsdina karščiais, „Alvoros“ darbuotojai patyrė kultūrinį šoką. Užsakovai juos iš karto įspėjo, kad svarbiausia Johanesburge – fizinis saugumas, o tam tikrose vietose baltaodžiams nepatartina net vaikščioti.

Johanesburge veikia laisvoji ekonominė zona (LEZ), kurioje kuriasi tarptautinės kompanijos. Specialistai iš Lietuvos apsigyveno arti LEZ esančiame viešbutyje, aptvertame viela, kuria paleista elektros srovė. 

„Ir Švedijoje, ir Afrikoje įgijome naujos patirties – tiek pati įmonė, tiek darbuotojai. Nors vietos rinkoje darbuotis geriausia, bet mūsų rinka per maža, tad mūsų srities paslaugų eksportas neišvengiamas“, – įsitikinęs bendrovės „Alvora“ generalinis direktorius Tomas Šidlauskas.
Statybunaujienos.lt



Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2025-07-15 15:00
Liepos 15 d. Vilniaus Žirmūnų rajone iškilmingai įkasta kapsulė su laišku ateities kartoms. Šis simbolinis gestas pažymėjo jau vykstančias moderniausio ir didžiausio lengvosios atletikos maniežo Vilniuje statybas – tai vienas svarbiausių sporto infrastruktūros projektų Lietuvoje.
nuotrauka
2025-07-15 10:41
Po itin nerezultatyvių 2024 metų Lietuvos komercinio nekilnojamojo turto investicinių sandorių rinkoje 2025 metais jau fiksuojamas augimas. „Ober-Haus“ duomenimis, per 2025 m. pirmąjį pusmetį Lietuvoje buvo įsigyta modernaus srautinio komercinio turto (biurai, prekybinės, sandėliavimo ir gamybinės p...
nuotrauka
2025-07-15 07:17
Sanatorijos „Gradiali“ atnaujinimo ir plėtros darbai Palangoje šiandien vertinami kaip vienas ambicingiausių pastarųjų metų sveikatingumo infrastruktūros projektų Lietuvoje. Projektą etapais įgyvendino generalinis rangovas – UAB „Rekana“ iš Šiaulių. Po trejų metų intensyvaus darbo sanatorijos plotas...
nuotrauka
2025-07-14 10:03
PS „MB.MS" – jungtinės veiklos įmonė, įsteigta UAB Merko statyba ir SIA Merko Būve (AS Merko Ehitus grupės dukterinių įmonių) bei SIA WPR 2, – pasirašė rangos sutartį dėl vėjo jėgainių parko statybos Latvijoje, Smiltenės rajone. Sutarties vertė – daugiau kaip 30 mln. eurų.
nuotrauka
2025-07-11 06:44
Europos Komisijai pradėjus viešąsias konsultacijas dėl karinio mobilumo paketo, Lietuva aktyviai sieks daugiau Europos Sąjungos (ES) investicijų strateginiams projektams, gerinantiems Baltijos šalių regiono susisiekimą ir karinio mobilumo jungtis su Europa.
nuotrauka
2025-07-10 12:42
Per pirmuosius šešis šių metų mėnesius tvarios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ pardavė 218 būstų ir komercinių patalpų Vilniuje ir Kaune. Šis skaičius beveik pasiekė visų 2024-ųjų metų rezultatą, kai buvo parduoti 239 objektai, ir gerokai viršija visų 2023 metų pardavimus, k...
nuotrauka
2025-07-09 06:55
Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) sprendimas nutraukti narystę Lietuvos pramonininkų konfederacijoje (LPK) sulaukė viešo dėmesio. Liepos 3 d. LSA paskelbė apie išėjimą iš organizacijos, su kuria ją siejo net 35 metų partnerystė. Po šio žingsnio abi pusės pateikė savo vertinimus – LSA akcentavo...
nuotrauka
2025-07-08 09:02
Dar prieš porą metų Kauno tarpukario architektūrai patekus į UNESCO paveldo sąrašą daugelio kauniečių ir miesto svečių akys atsigręžė į jų kasdien praeinamus istorinius pastatus. Visgi, nors kultūrinio paveldo požiūriu tokie pastatai yra vertybė, energetiškai jie gali būti vieni nuostolingiausių.
nuotrauka
2025-07-08 07:34
Pasibaigus Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) organizuotiems Metų renovacijos projekto rinkimams, paaiškėjo, kad vienas iš trijų daugiausiai visuomenės balsų surinkusių projektų – penkiaaukštis daugiabutis Marijampolėje. Pastatą atnaujino generalinis rangovas UAB „Coner“, o jo transformacija...
nuotrauka
2025-07-07 08:17
Naujamiestis – vienas iš greičiausiai augančių sostinės rajonų ir strateginė Vilniaus teritorija, kur sprendimai dėl plėtros šiandien gali nulemti ne tik šio rajono, bet ir miesto gyvybingumo ateitį, sako NT ir verslo ekspertai. Sparčiai besikeičiantis buvęs pramoninis rajonas vis dar neturi aiškaus...
nuotrauka
2025-07-03 20:05
Skiriasi šalies statybų sektoriaus įmones vienijančios Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) ir Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) keliai – LSA taryba liepos 3 d. priėmė sprendimą išstoti iš Lietuvos pramonininkų konfederacijos.
nuotrauka
2025-07-03 15:36
Kaune, A. Juozapavičiaus pr. 57, duris atvėrė atnaujintas Turto banko administracinis pastatas, kuriame patogesnėmis darbo sąlygomis jau džiaugiasi 6 valstybės įstaigos. Atlikti darbai leido reikšmingai pagerinti pastato energinį naudingumą nuo F iki A klasės. Teigiami pokyčiai leidžia energijos sąn...
nuotrauka
2025-07-03 09:52
2024-ieji Elinta Charge komandai tapo kryptingo virsmo metais. Reaguodama į rinkos pokyčius ir augančius klientų lūkesčius, įmonė perorientavo pardavimų strategiją, sustiprino fokusą į B2B segmentus ir performavo komandą. Šie sprendimai tapo pagrindu investicijoms į produktų kokybę, sertifikavimą, n...
nuotrauka
2025-07-02 13:13
Ekonomikos ir inovacijų ministerija (EIMIN) pasirašė 19-ąją stambaus investicinio projekto sutartį su bendrove „Pentasweet“, kuri Vilniuje plėtos gamybos projektą, paremtą pažangiomis biosintezės technologijomis. Įgyvendinant projektą planuojama investuoti 44 mln. eurų.
nuotrauka
2025-07-02 12:07
Vilniaus oro uostas tęsia keleiviams skirtų erdvių modernizavimo darbus – senosiose išvykimo erdvėse prasidėjo pertvarkos. Nuo keleivių atitvertose patalpose vyksta pasiruošimo rekonstrukcijai etapas. Planuojama, kad po maždaug pusantrų metų senoji erdvė pasikeis neatpažįstamai – terminalas taps ne ...
nuotrauka
2025-07-02 11:59
Nacionalinis plėtros bankas ILTE skyrė kiek daugiau nei pusę milijono eurų Kėdainių rajone esančio Kalnaberžės dvaro atnaujinimui. Pasak projektą įgyvendinančios UAB „Rangon“ vadovo, siekiama atgaivinti nykstantį kultūros paveldą ir pritaikyti jį šiuolaikiniams visuomenės poreikiams.
nuotrauka
2025-07-02 09:55
2025 m. pirmąjį pusmetį Vilniaus pirminė būsto rinka demonstravo įspūdingą atsigavimą – pardavimų apimtys išaugo daugiau nei dvigubai, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai. Aktyvumas fiksuotas ne tik sostinėje, bet ir Kaune bei Klaipėdoje. Rinkos dalyvės „EIKA Development“, „Citus“ ir „Realco“ v...
nuotrauka
2025-07-02 07:31
Jei esate architektas ar interjero dizaineris ir jaučiate, kad technologijos sparčiai keičia jūsų profesiją, greičiausiai esate susidūrę su klausimu: kaip suspėti su pokyčiais ir tuo pačiu dirbti efektyviau? Šiandien mokymai – tai ne tik naujų mygtukų pažinimas, bet visos darbo kultūros atnaujinimas...
nuotrauka
2025-07-01 16:19
KTU Studentų miestelis sparčiai modernėja – vykdomi atnaujinimo darbai atspindi universiteto siekį kurti tvarią, inovatyvią ir bendruomenei draugišką aplinką. Nuo žaliųjų erdvių ir sporto infrastruktūros iki apšvietimo – visi šie pokyčiai yra nuoseklūs žingsniai link šiuolaikiško, tarptautinius stan...
nuotrauka
2025-06-30 14:15
Ekonomikos ir inovacijų ministerijos (EIMIN) iniciatyva nuo š. m. rugpjūčio 1 d. bus įsteigiama smulkiojo ir vidutinio verslo (SVV) ombudsmeno pareigybė. Ji skirta nagrinėti SVV subjektų skundus. Tam šiandien pritarė Seimas.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas