2020 rugsėjo 23 d. trečiadienis, 22:11
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

AVONA. Apie prikeliamus objektus ir orų darbą

2019-10-01 07:30
Kaune įsikūrusi statybų įmonė „Avona“ šiuo metu darbus vykdo visoje Lietuvoje. Tie darbai – tai ir nauja statyba, ir visuomeninių pastatų atnaujinimas, ir daugiabučių modernizavimas, ir parkų prikėlimas naujam gyvenimui.
nuotrauka
AVONOS atnaujintas Kalniečių parkas Kaune. Kauno m. sav. nuotr.


Minimos įmonės
Avona, UAB

Irkluotojai jau kraustosi į naują elingą

Jau baigiami statybos darbai Šiauliuose, kur „Avona“ stato „Atžalyno“ sporto centrui priklausantį irklavimo bazės elingą prie Talkšos ežero. Tai pirmasis numatytų statybų etapas. Iš pusšimtį metų stovėjusių ir jau sukežusių pastatų sportininkai jau perkrausto savo inventorių į naują modernų elingą. 

Naujasis elingas – tai ežero pakrantėje išaugęs 1000 kv. m pastatas. Kaip sako statinio statybos vadovas Arvydas Alešiūnas, pats pastatas nesudėtingas, angaro tipo, jo aukščiausias taškas siekia 8 m, o viduje sukurta didelė erdvė. Konstruktyvui naudotas metalas ir daug medinių elementų, fasado apdailai – fibrocementinės lentelės.


Nuotraukoje – Česlovas Zabarauskas,
kaip LSA bendruomenės narys, gerai susipažinęs su situacija, sako,
kad šalies statybininkai turi pakankamai patirties dirbti kokybiškai, įgyvendinti išskirtinius projektus.
Tačiau statybininkai turi gerbti save ir dirbti oriomis sąlygomis, kurios kuriamos kartu – ir su užsakovais, ir su valstybe. 

Didžiausias iššūkis buvo pamatų įrengimas. Taip nutiko todėl, kad, pirmiausia, sutartis buvo pasirašyta ir žemės darbus teko atlikti lapkritį ir gruodį, pačiais nepalankiausiais tokiems darbams mėnesiais. Kadangi elingas buvo statomas prie pat ežero, žemės darbus apsunkino ir aukštas vandens lygis. Korekcijų įnešė ir gruntas, nes, įrengiant polinius pamatus, teko įveikti durpių sluoksnį.

„Pamatus įrenginėjome sunkiai prognozuojamame durpingame grunte. Todėl operatyviai teko ieškoti efektyvių sprendimų, pamatų polius įrengėme apsauginiuose vamzdžiuose“, – pasakojo A. Alešiūnas, pastebėdamas, kad dirbant sudėtinguose objektuose tokių atvejų (iššūkių keliantis gruntas) pasitaiko neretai. Šaltuoju metų laiku statybos darbus teko stabdyti, nes oro sąlygos neleido ne tik atlikti būtinų darbų – sudėtinga buvo net įvažiuoti į statybvietę. 

Dar vienas sporto infrastruktūros objektas, šiemet įgyvendintas „Avonos“, – mokyklos stadionas Kaune. Buvęs senas stadionas atnaujintas iš esmės: ne tik padidėjo stadiono plotas, bet atsirado ir naujų statinių. Atnaujinimo metu buvo įrengti nauji bėgimo takai su guminėmis dangomis, sumontuoti treniruokliai, įrengtas daugiau negu 4 tūkst. kv. m futbolo stadionas su dirbtine veja. Rekonstruodami senas stadiono erdves, rangovai naujai suprojektavo ir įrengė drenažo sistemą; naujai įrengta moderni apšvietimo sistema.

Atnaujino 3 Kauno parkus

Pastaruosius trejetą metų „Avona“ įgyvendino nemažai aplinkos projektų, puošdama Kauną, modernesne darydama Garliavos ir Kairių (Kauno r.) gyvenamąją aplinką. 

Kalniečių parką „Avona“ pakeitė neatpažįstamai. 21,1 ha parke telkšojo prižėlęs, dumblo nusėstas tvenkinys. Norint jį išvalyti, pirmiausia rangovams teko pasiruošti – pašalinti žalienas, kurios trukdė pasiekti dumblą. Kito etapo metu žemsiurbe buvo pašalintas dumblas, kuris parko tvenkinyje kaupėsi bene 12 metų. Kaip sakė statinio statybos vadovas Petras Jurkus, pirmiausia reikėjo rasti būdą išvalyti tvenkinį, išvežti dumblą, neužteršiant miesto. Specialiai iš Olandijos buvo parsiųsdinti maišai dumblui rinkti. Tvenkinio valymas – dumblo pumpavimas – truko apie 2 mėnesius. Dar 1–2 mėnesių reikėjo, kol maišuose esantis dumblas kiek apdžiūtų, kad galima būtų išvežti, neteršiant aplinkos.

Dalį tvenkinio pakrantės teko sutvirtinti akmenimis, saugant nuo žiurkių, kurių atsirado gyventojams lesinant antis.

Dainavos parkas Kaune

Dar vienas iš darbų, reikalaujančių didelio kruopštumo, buvo sutvarkyti takus, kuriais parko lankytojams sudėtinga būdavo pereiti nesušlampant kojų. Naudojant grunto stabilizavimo metodą, buvo įrengtas tvirtas tako pagrindas, ant kurio galima kloti asfalto dangą. Nemažai laiko įmonės darbuotojai skyrė parko drenažui įrengti. Pirmiausia buvo nudrenuotos žemosios parko zonos, tačiau teko įrengti drenažą ir šalia takų. Po rekonstrukcijos parke įrengta nauja apšvietimo sistema, pašalinti menkaverčiai krūmai ir šabakštynai. Įrengta šunų vedžiojimo aikštelė, pastatyti nauji suolai, įrengtos žaidimų aikštelės vaikams, sporto zonos, pavėsinės, nutiesti dviračių takai. 

Tvarkant Dainavos ir Draugystės parkus, buvo įrengtos paplūdimio tinklinio, krepšinio, parkūro (ekstremalaus sporto) aikštelės, vieta žaisti stalo tenisą, petankę, judėti 1,5 km ilgio bėgimo-ėjimo trasa. Parke įrengti treniruokliai, vietos riedutininkams ir riedlentininkams, žaidimų zonos vaikams. „Mums teko ir inžinerinių tinklų atnaujinimo darbai – įrengta lietaus nuotekų sistema, atnaujintas apšvietimas. Pakeitėme susidėvėjusią mažąją parko architektūrą“, – sakė statinio statybos vadovas Gytis Donauskas.

Dainavos parkas pasitinka atnaujinta infrastruktūra. Parko lankytojus ypač džiugina apšviestas tvenkinio fontanas su beveik 5 metrų srovės plotu. Tai išskirtinis statinys ir patrauklus parko akcentas.

Baigia kultūros centrų modernizavimą

Netrukus „Avona“ užbaigs darbus Kuršėnuose ir Joniškyje, kur kaip generaliniai rangovai atnaujino sovietmečio laikų kultūros centrus. 

Kuršėnų kultūros centras

Joniškio kultūros centro modernizavimas vyksta keliais etapais nuo 2003 m. „Avona“ objekto ėmėsi 2017 m. pavasarį. Ir Joniškyje, ir Kuršėnuose svarbiausiais „Avonos“ darbais buvo žiūrovų salių įrengimas. Joniškyje tai yra 450 kv. m salė su 260 kv. m scena, Kuršėnuose salė šiek tiek mažesnė – 370 kv. m su 200 kv. m scena. Abi salės – amfiteatrinės, jose įrengtos vidaus inžinerinės sistemos, būtinos tokio tipo patalpoms: vėdinimas – vėsinimas, garso ir apšvietimo įranga.

Apie statybos rangovams spendžiamus spąstus

„Platus darbų baras mums leidžia pasidžiaugti objektais, kurie po atnaujinimo gyte atgyja, prisipildo gyvybės, kaip tai yra Kauno parkuose, atnaujintuose mūsų įmonės darbuotojų, – džiaugiasi bendrovės „Avona“ generalinis direktorius Česlovas Zabarauskas. – Tačiau, įrengiant analogiškus objektus kitose vietovėse, tenka gerokai pavargti.“

Tarp „Avonos“ objektų – ir Garliavos bei Kairių (Kauno r.) gyvenamuosiuose rajonuose įrengiamos aktyvaus poilsio bei vaikų žaidimų aikštelės. Garliavoje darbai vėluoja metus, nes rangovai, kaip ir daugelis jų kolegų, pateko į nekokybiškai parengtų techninių projektų spąstus, kai reali situacija ir projektai prasilenkia. Atrodo, pasak A. Alešiūno, kad projektuotojai net nematė, ką suprojektavo: aikštelės kampas atsiduria tarp medžių, kurių nevalia nupjauti, pradėjus darbus, pasirodo, kad toje vietoje įrengti inžineriniai tinklai, nors pagal projektą jų neturėjo būti.

„Statybininkai gerai žino, ką reiškia darbų terminai. Tačiau objektyvios aplinkybės, kaip sutarčių pasirašymo laikas, nekokybiški techniniai projektai, o pastaruoju metu ir itin juntamas darbuotojų trūkumas, gali įnešti nemalonių korekcijų“, – pastebi didžiulę patirtį statybos sektoriuje turintis „Avonos“ vadovas ir savininkas Č. Zabarauskas.

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2020-09-22 07:33
Betonas yra viena energijai imliausių statybų sektoriuje naudojamų medžiagų. Taupant lėšas, laiką ir ieškant gamtai draugiškų sprendimų, betono darbams vis dažniau naudojama ne metalinė armatūra, o polipropileno fibros. Viso gyvavimo ciklo metu šis pasirinkimas į aplinką išmetamo anglies dvideginio ...
nuotrauka
2020-09-21 09:24
Vilniaus „Grinda“ užbaigė sostinės judrios T. Narbuto gatvės lietaus nuotekų kolektoriaus rekonstrukciją. Įgyvendinant šį projektą, pirmą kartą Lietuvoje panaudoti inovatyvūs sprendimai aukštai iškėlė panašių inžinerinių projektų vadybos kartelę.
nuotrauka
2020-09-18 08:38
„Continental Automotive Lithuania“ paskelbė, jog įmonės gamykla Kaune buvo apdovanota LEED aukso sertifikatu. Tai aukščiausias LEED įvertinimas gamykliniam pastatui Lietuvoje iki šiol. Gamykla Kaune tapo ir pirmąja „Continental“ korporacijos lokacija pasaulyje gavusia tokį aukštą įvertinimą pastato ...
nuotrauka
2020-09-17 07:50
3D erdvėje galima ne tik atvaizduoti atskirus statinius, bet ir itin tiksliai atgaminti miestus su visomis kultūrinėmis vertybėmis. Tokią galimybę jiems suteikia DRONETEAM.lt komanda.
nuotrauka
2020-09-15 11:05
Penktadienį, rugsėjo 11 d., virtualaus susitikimo metu Turto banko, įvairių ministerijų, Vilniaus miesto savivaldybės ir kitų suinteresuotų organizacijų atstovai aptarė tolesnius veiksmus, siekiant Lukiškių komplekso dalies panaudojimo edukacijai švietimo, kultūros, inovacijų ir technologijų srityse...
nuotrauka
2020-09-14 09:00
Pradėti rekonstruoti Klaipėdos uosto simboliai – bangolaužiai. Nuo jūros bangų uostą saugantys bangolaužiai pastatyti prieš pusantro šimto metų. Juos atnaujinus bei išgilinus laivybos kanalą iki 17 metrų gylio, Klaipėdos uostas atsivers didžiausiems laivams, galintiems įplaukti į Baltijos jūrą.
nuotrauka
2020-09-14 08:30
Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas pasirašė įsakymus, kurias skiriamas finansavimas kogeneracijos projektams Jonavoje, Vilniuje, Visagine bei Alytuje. Visiems šiems projektams skirta suma siekia daugiau nei 19 mln. eurų ir prisideda prie Ateities ekonomikos DNR plano skatinimo.
nuotrauka
2020-09-14 07:51
Lietuviška konstrukcijų projektavimo bendrovė „INHUS Engineering“, priklausanti „INHUS“ įmonių grupei bei eksportuojanti inžinerines paslaugas į įvairias šalis, naujausia plėtros kryptimi pasirinko egzotišką ir kultūros požiūriu visai kitokią Pietų Korėjos rinką.
nuotrauka
2020-09-10 09:23
Klaipėdiečiai, „Baltic Tech Park“ įkūrėjai, įgyvendina ambicingą plėtros viziją – 2020 rugpjūčio mėn. patvirtintas 5,47 mln. vertės projektas Baltijos skaitmeninių inovacijų centro statyboms. Dalinis finansavimas – ES fondų lėšomis.
nuotrauka
2020-09-10 07:30
Covid-19 priminė, kad virusai ir bakterijos yra pavojingi. Jeigu nuo koronaviruso ginamės kaukėmis, tai legionelės, sukeliančios sunkią plaučių uždegimo formą, gali tykoti kiekvienuose namuose ir bet kur, kur įrengtas vandentiekis.
nuotrauka
2020-09-09 14:57
Naujojo Registrų centro duomenų centro įrengimo projektas juda į priekį - trečiadienį Vyriausybė oficialiai įmonei perdavė Vilniuje, Studentų g., esančias patalpas. Šiose patalpose pagrindinius šalies registrus ir informacines sistemas tvarkantis Registrų centras ketina įrengti šiuolaikinius saugumo...
nuotrauka
2020-09-08 10:05
Kaune veikiantis Vytauto Didžiojo karo muziejus šią vasarą pasirašė dvišalę sutartį su konkursą laimėjusia įmone UAB „Statybų laikas“. Pagal sutartį bus pradedami svarbaus muziejaus akcento – kariliono bokšto ir arkados remonto darbai. Remonto darbams Krašto apsaugos ministerija skyrė 455 tūkst. eur...
nuotrauka
2020-09-08 09:54
Rugsėjo 7 d. Krašto apsaugos ministerijoje viceministras Eimutis Misiūnas ir Vokietijos ambasadorius Lietuvoje Matthias Sonn pasirašė sutartį, pagal kurią Vokietija Lietuvai skirs iki 500 tūkst. eurų naujų amunicijos sandėlių Lietuvos kariuomenėje projektuoti. Šios lėšos Lietuvai neatlygintinai skir...
nuotrauka
2020-09-07 16:07
Vyriausybės kanceliarijoje buvo pristatyta futbolo stadiono Vilniuje, Žvėryno rajone (J. I. Kraševskio g. 2) galimybių studija.
nuotrauka
2020-09-07 14:58
Naujai kylančiame S. Dariaus ir S. Girėno stadione Kaune įsibėgėja veiksmas: į teritoriją jau atvyko bendrovės „Autokausta“ technika. Aplink tarptautinius standartus atitiksiantį stadioną iš esmės pasikeis visa plačiai aprėpianti Žaliakalnio erdvė.
nuotrauka
2020-09-07 09:58
Ilgai lauktas gyventojų ir miesto svečių, rugsėjo 4-ąją Tauragėje atidarytas pirmasis baseinas su pirčių erdve. Modernus suaugusiųjų, šeimų su vaikais bei senjorų pramogoms bei laisvalaikiui pritaikytas kompleksas bus skirtas ir gyventojų plaukimo bei sveikatinimo užsiėmimams organizuoti.
nuotrauka
2020-09-04 08:12
Vilniaus pataisos namuose baigiama pertvarkyti iš uždaryto Lukiškių kalėjimo perkelto tardymo izoliatoriaus infrastruktūrą. Rekonstruotos patalpos nuteistiesiems užtikrins aukščiausius tokioms įstaigoms taikomus higienos, sanitarijos, buitinių sąlygų standartus.
nuotrauka
2020-09-02 15:06
AB Panevėžio statybos trestas (PST) pateikė prašymą Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui atnaujinti teisminį procesą dėl konkurencijos įstatymo pažeidimo. Bendrovė pažymi, kad nepaisant šio žingsnio, jau vykdo paskirtos baudos mokėjimus pagal sutartą grafiką.
nuotrauka
2020-09-02 08:30
UAB „Concretus group“, valdanti vieną didžiausių aplinkotvarkos produktų gamintojų Lietuvoje UAB „Betono mozaika“ bei SIA „Betono mozaika“ Latvijoje, įsigijo 100 proc. Latvijos kompanijos AS „NordBrik“ akcijų. Šis žingsnis leis sustiprinti prekinio ženklo pozicijas Latvijos rinkoje.
nuotrauka
2020-09-01 10:23
5,6 mln. tonų – tokį į aplinką išmesto anglies dvideginio kiekį per visą savo veiklos istoriją nuo įkūrimo 1941-aisiais užfiksavo stogo langų ir jų priedų gamintoja – „VELUX Grupė“. Tačiau bendrovė pasiryžo net tik suskaičiuoti poveikį aplinkai, bet ir imtis radikalių pokyčių: iki šimtojo veiklos ju...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka

Betono armavimas naudojant polipropileno fibrą – pigesnis ir ekologiškesnis pasirinkimas

Betonas yra viena energijai imliausių statybų sektoriuje naudojamų medžiagų. Taupant lėšas, laiką ir ieškant gamtai draugiškų sprendimų, betono darbams vis dažniau naudojama ne metalinė arma...
nuotrauka

„Grinda“ išaugo Vilniaus rūbą

Vilniaus „Grinda“ užbaigė sostinės judrios T. Narbuto gatvės lietaus nuotekų kolektoriaus rekonstrukciją. Įgyvendinant šį projektą, pirmą kartą Lietuvoje panaudoti inovatyvūs sprendimai aukš...