2020 birželio 4 d. ketvirtadienis, 23:18
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

AVONA. Apie prikeliamus objektus ir orų darbą

2019-10-01 07:30
Kaune įsikūrusi statybų įmonė „Avona“ šiuo metu darbus vykdo visoje Lietuvoje. Tie darbai – tai ir nauja statyba, ir visuomeninių pastatų atnaujinimas, ir daugiabučių modernizavimas, ir parkų prikėlimas naujam gyvenimui.
nuotrauka
AVONOS atnaujintas Kalniečių parkas Kaune. Kauno m. sav. nuotr.


Minimos įmonės
Avona, UAB

Irkluotojai jau kraustosi į naują elingą

Jau baigiami statybos darbai Šiauliuose, kur „Avona“ stato „Atžalyno“ sporto centrui priklausantį irklavimo bazės elingą prie Talkšos ežero. Tai pirmasis numatytų statybų etapas. Iš pusšimtį metų stovėjusių ir jau sukežusių pastatų sportininkai jau perkrausto savo inventorių į naują modernų elingą. 

Naujasis elingas – tai ežero pakrantėje išaugęs 1000 kv. m pastatas. Kaip sako statinio statybos vadovas Arvydas Alešiūnas, pats pastatas nesudėtingas, angaro tipo, jo aukščiausias taškas siekia 8 m, o viduje sukurta didelė erdvė. Konstruktyvui naudotas metalas ir daug medinių elementų, fasado apdailai – fibrocementinės lentelės.


Nuotraukoje – Česlovas Zabarauskas,
kaip LSA bendruomenės narys, gerai susipažinęs su situacija, sako,
kad šalies statybininkai turi pakankamai patirties dirbti kokybiškai, įgyvendinti išskirtinius projektus.
Tačiau statybininkai turi gerbti save ir dirbti oriomis sąlygomis, kurios kuriamos kartu – ir su užsakovais, ir su valstybe. 

Didžiausias iššūkis buvo pamatų įrengimas. Taip nutiko todėl, kad, pirmiausia, sutartis buvo pasirašyta ir žemės darbus teko atlikti lapkritį ir gruodį, pačiais nepalankiausiais tokiems darbams mėnesiais. Kadangi elingas buvo statomas prie pat ežero, žemės darbus apsunkino ir aukštas vandens lygis. Korekcijų įnešė ir gruntas, nes, įrengiant polinius pamatus, teko įveikti durpių sluoksnį.

„Pamatus įrenginėjome sunkiai prognozuojamame durpingame grunte. Todėl operatyviai teko ieškoti efektyvių sprendimų, pamatų polius įrengėme apsauginiuose vamzdžiuose“, – pasakojo A. Alešiūnas, pastebėdamas, kad dirbant sudėtinguose objektuose tokių atvejų (iššūkių keliantis gruntas) pasitaiko neretai. Šaltuoju metų laiku statybos darbus teko stabdyti, nes oro sąlygos neleido ne tik atlikti būtinų darbų – sudėtinga buvo net įvažiuoti į statybvietę. 

Dar vienas sporto infrastruktūros objektas, šiemet įgyvendintas „Avonos“, – mokyklos stadionas Kaune. Buvęs senas stadionas atnaujintas iš esmės: ne tik padidėjo stadiono plotas, bet atsirado ir naujų statinių. Atnaujinimo metu buvo įrengti nauji bėgimo takai su guminėmis dangomis, sumontuoti treniruokliai, įrengtas daugiau negu 4 tūkst. kv. m futbolo stadionas su dirbtine veja. Rekonstruodami senas stadiono erdves, rangovai naujai suprojektavo ir įrengė drenažo sistemą; naujai įrengta moderni apšvietimo sistema.

Atnaujino 3 Kauno parkus

Pastaruosius trejetą metų „Avona“ įgyvendino nemažai aplinkos projektų, puošdama Kauną, modernesne darydama Garliavos ir Kairių (Kauno r.) gyvenamąją aplinką. 

Kalniečių parką „Avona“ pakeitė neatpažįstamai. 21,1 ha parke telkšojo prižėlęs, dumblo nusėstas tvenkinys. Norint jį išvalyti, pirmiausia rangovams teko pasiruošti – pašalinti žalienas, kurios trukdė pasiekti dumblą. Kito etapo metu žemsiurbe buvo pašalintas dumblas, kuris parko tvenkinyje kaupėsi bene 12 metų. Kaip sakė statinio statybos vadovas Petras Jurkus, pirmiausia reikėjo rasti būdą išvalyti tvenkinį, išvežti dumblą, neužteršiant miesto. Specialiai iš Olandijos buvo parsiųsdinti maišai dumblui rinkti. Tvenkinio valymas – dumblo pumpavimas – truko apie 2 mėnesius. Dar 1–2 mėnesių reikėjo, kol maišuose esantis dumblas kiek apdžiūtų, kad galima būtų išvežti, neteršiant aplinkos.

Dalį tvenkinio pakrantės teko sutvirtinti akmenimis, saugant nuo žiurkių, kurių atsirado gyventojams lesinant antis.

Dainavos parkas Kaune

Dar vienas iš darbų, reikalaujančių didelio kruopštumo, buvo sutvarkyti takus, kuriais parko lankytojams sudėtinga būdavo pereiti nesušlampant kojų. Naudojant grunto stabilizavimo metodą, buvo įrengtas tvirtas tako pagrindas, ant kurio galima kloti asfalto dangą. Nemažai laiko įmonės darbuotojai skyrė parko drenažui įrengti. Pirmiausia buvo nudrenuotos žemosios parko zonos, tačiau teko įrengti drenažą ir šalia takų. Po rekonstrukcijos parke įrengta nauja apšvietimo sistema, pašalinti menkaverčiai krūmai ir šabakštynai. Įrengta šunų vedžiojimo aikštelė, pastatyti nauji suolai, įrengtos žaidimų aikštelės vaikams, sporto zonos, pavėsinės, nutiesti dviračių takai. 

Tvarkant Dainavos ir Draugystės parkus, buvo įrengtos paplūdimio tinklinio, krepšinio, parkūro (ekstremalaus sporto) aikštelės, vieta žaisti stalo tenisą, petankę, judėti 1,5 km ilgio bėgimo-ėjimo trasa. Parke įrengti treniruokliai, vietos riedutininkams ir riedlentininkams, žaidimų zonos vaikams. „Mums teko ir inžinerinių tinklų atnaujinimo darbai – įrengta lietaus nuotekų sistema, atnaujintas apšvietimas. Pakeitėme susidėvėjusią mažąją parko architektūrą“, – sakė statinio statybos vadovas Gytis Donauskas.

Dainavos parkas pasitinka atnaujinta infrastruktūra. Parko lankytojus ypač džiugina apšviestas tvenkinio fontanas su beveik 5 metrų srovės plotu. Tai išskirtinis statinys ir patrauklus parko akcentas.

Baigia kultūros centrų modernizavimą

Netrukus „Avona“ užbaigs darbus Kuršėnuose ir Joniškyje, kur kaip generaliniai rangovai atnaujino sovietmečio laikų kultūros centrus. 

Kuršėnų kultūros centras

Joniškio kultūros centro modernizavimas vyksta keliais etapais nuo 2003 m. „Avona“ objekto ėmėsi 2017 m. pavasarį. Ir Joniškyje, ir Kuršėnuose svarbiausiais „Avonos“ darbais buvo žiūrovų salių įrengimas. Joniškyje tai yra 450 kv. m salė su 260 kv. m scena, Kuršėnuose salė šiek tiek mažesnė – 370 kv. m su 200 kv. m scena. Abi salės – amfiteatrinės, jose įrengtos vidaus inžinerinės sistemos, būtinos tokio tipo patalpoms: vėdinimas – vėsinimas, garso ir apšvietimo įranga.

Apie statybos rangovams spendžiamus spąstus

„Platus darbų baras mums leidžia pasidžiaugti objektais, kurie po atnaujinimo gyte atgyja, prisipildo gyvybės, kaip tai yra Kauno parkuose, atnaujintuose mūsų įmonės darbuotojų, – džiaugiasi bendrovės „Avona“ generalinis direktorius Česlovas Zabarauskas. – Tačiau, įrengiant analogiškus objektus kitose vietovėse, tenka gerokai pavargti.“

Tarp „Avonos“ objektų – ir Garliavos bei Kairių (Kauno r.) gyvenamuosiuose rajonuose įrengiamos aktyvaus poilsio bei vaikų žaidimų aikštelės. Garliavoje darbai vėluoja metus, nes rangovai, kaip ir daugelis jų kolegų, pateko į nekokybiškai parengtų techninių projektų spąstus, kai reali situacija ir projektai prasilenkia. Atrodo, pasak A. Alešiūno, kad projektuotojai net nematė, ką suprojektavo: aikštelės kampas atsiduria tarp medžių, kurių nevalia nupjauti, pradėjus darbus, pasirodo, kad toje vietoje įrengti inžineriniai tinklai, nors pagal projektą jų neturėjo būti.

„Statybininkai gerai žino, ką reiškia darbų terminai. Tačiau objektyvios aplinkybės, kaip sutarčių pasirašymo laikas, nekokybiški techniniai projektai, o pastaruoju metu ir itin juntamas darbuotojų trūkumas, gali įnešti nemalonių korekcijų“, – pastebi didžiulę patirtį statybos sektoriuje turintis „Avonos“ vadovas ir savininkas Č. Zabarauskas.

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2020-06-02 09:05
Vilniaus miesto savivaldybės kontroliuojama UAB „Grinda“ per 2019 m. pardavimų apimtis išaugino iki 21,512 mln. Eur ir uždirbo 1,798 mln. Eur audituoto pelno. Tai – bene didžiausias per visą įmonės istoriją pasiektas grynojo pelno rodiklis.
nuotrauka
2020-05-29 12:37
Kauno kogeneracinė jėgainė (KKJ) žengė dar vieną svarbų žingsnį pirmyn – ketvirtadienį į Lietuvos elektros energijos perdavimo tinklą patiekė pirmąsias iš atliekų pagamintas elektros energijos kilovatvalandes. Bandomuoju režimu pirmą kartą išbandytas „Siemens“ kompanijos 26 MW elektrinės galios gene...
nuotrauka
2020-05-25 13:40
Įgyvendinant „Rail Baltica“ projektą, Kauno geležinkelio mazgo rangovai susidūrė su nenumatytomis aplinkybėmis. Atliekant žemė kasimo darbus ties Palemonu aptiktas sovietmečio palikimas – didelis užteršto grunto kiekis naftos produktais.
nuotrauka
2020-05-25 08:41
SEB bankas susitarė su įmonių grupe EIKA dėl finansavimo pratęsimo grupės valdomiems EIKA Verslo Centrui (toliau EVC) ir prekybos centrui „Pupa“. Paskola pratęsiama trejiems metams.
nuotrauka
2020-05-25 08:15
Valstybės nekilnojamąjį turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas įgyvendina tris didelės vertės projektus, taikant informacinį modeliavimą (angl. Building Information Modeling, BIM). Vyriausybei patvirtinus siūlymą nuo kitų metų didelės vertės viešojo sektoriaus proje...
nuotrauka
2020-05-22 08:26
Europos Sąjunga iškėlė tikslą iki 2050 metų pereiti prie klimatui neutralaus ekonomikos modelio. „Prie šio perėjimo prisidės visi ekonomikos sektoriai, tad kaip niekad svarbu užtikrinti darnų jų vystymą, tarpusavio integraciją ir koordinuotą valdymą. Dujų, šilumos, elektros, transporto, pramonės, mi...
nuotrauka
2020-05-19 13:58
Šiuo metu baigiamai statyti Vilniaus kogeneracinei jėgainei (VKJ) Aplinkos apsaugos agentūra (Agentūra) išdavė Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės (TIPK) leidimą. Tai vienas svarbiausių leidimų numatomoje įmonės veikloje.
nuotrauka
2020-05-19 09:57
Šalies studentams nuolat besiskundžiant atgyvenusiu universitetiniu būstu bei požiūriu į jį, KTU užsibrėžė per penkerius metus modernizuoti 5 iš 12 turimų bendrabučių. Pirmasis naujam gyvenimui bus prikeltas Kaune, Gričiupio g. 13, stovintis dvylikaaukštis.
nuotrauka
2020-05-15 15:00
Trakų Vokės dvaro šeimininkams karantino apribojimai sukūrė ir galimybių – šiuo laikotarpiu, kuomet nevyksta renginiai, intensyviau imtasi anksčiau pradėtų dvaro ir jo aplinkos tvarkymo darbų – restauruojami rūmai, daug dėmesio sulaukė ir parkas, čia esančios senosios alėjos, kurios gaivinamos nauja...
nuotrauka
2020-05-12 13:13
Energetikos ministerija pateikė derinti suinteresuotoms pusėms Vyriausybės nutarimo projektą dėl vietų Baltijos jūroje, kuriose verta plėtoti vėjo elektrinių parkus. Taip pat pateikti siūlymai dėl elektrinių galių – jis galėtų patenkinti ketvirtadalį Lietuvos poreikio.
nuotrauka
2020-04-29 14:38
Šalia Elektrėnų trečiadienį, balandžio 29 d., atidaryta 1 MW saulės elektrinė. Šis įvykis žymi pirmos pasaulyje visiems šalies namų ūkiams prieinamos nutolusių saulės jėgainių platformos „Ignitis saulės parkai“ veiklos startą.
nuotrauka
2020-04-27 08:01
2020 m. balandžio 24 d. Šiaulių kultūros centras ir UAB „Aukstata“ pasirašė Šiaulių miesto centrinio parko estrados modernizavimo darbų sutartį. Estradoje numatyta atlikti darbus už beveik 1,4 mln. eurų. Planuojama, kad miesto gyventojai ir svečiai atnaujinta parko estrada galės naudotis jau kitų me...
nuotrauka
2020-04-23 10:34
Siekdama švelninti karantino padarinius ekonomikai, UAB „Grinda“ plečia darbų apimtis ir papildomai įdarbins daugiau darbuotojų. Tokiu būdu siekiama padėti žmonėms, kurie šiuo sunkiu laikotarpiu neteko pagrindinio pragyvenimo šaltinio.
nuotrauka
2020-04-23 09:41
Pernai pradėtas Lietuvos zoologijos sodo infrastruktūros atnaujinimo projektas įgauna pagreitį.
nuotrauka
2020-04-22 09:05
Bendrovės „Baltisches Haus“ prekybos paskirties pastatas, esantis Lentvaryje, Geležinkelio g. 38, įvertintas tarptautiniu tvariųjų pastatų BREEAM sertifikatu (angl. Building Research Establishment Environmental Assessment Method), atspindinčiu pastatų valdymo kokybę bei poveikį aplinkai.
nuotrauka
2020-04-22 07:40
Dėl šiltos žiemos šiemet gerokai anksčiau prasidėję statybų ir renovacijos darbai nestoja ir karantino metu. Suomiškų plieninių stogo dangų gamintojo „Ruukki“ rinkodaros vadovas Mantas Grigaliūnas patikino, kad šiuo metu stogų pirkimo sumažėjimo nepastebi.
nuotrauka
2020-04-21 09:10
Balandžio 14 dieną ERGOLAIN įmonių grupės direktore tapo Vilma Bružienė, iki tol užėmusi direktoriaus pavaduotojos pareigas ir buvusi atsakinga už verslo plėtrą. V. Bružienė pakeitė bendrovei metus vadovavusį Justą Dargužą – konsultacijų įmonės „Strateginės konsultacijos“ partnerį.
nuotrauka
2020-04-18 09:17
Vilniaus miesto savivaldybės įsteigtas aktyvaus laisvalaikio ir sporto aikštynas prie Baltojo tilto šiuo metu yra itin intensyvių rekonstrukcijos darbų vieta. Vasaros pradžioje čia neturi likti nei darbininkų, nei jų technikos – aikštynas turi būti parengtas naudoti. Jei tik to nedraus karantino lai...
nuotrauka
2020-04-10 08:43
Pasibaigus karantinui kauniečiai ir miesto svečiai laiką galės leisti naujoje viešojoje erdvėje. Jaukų skverą S. Daukanto gatvės ir Karaliaus Mindaugo prospekto sankirtoje, šalia pėsčiųjų tilto į Nemuno salą įrenginėja darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“. Į 0,2 ha ploto šiuo met...
nuotrauka
2020-04-08 09:19
Anksčiau nei planuota, pietinėje Klaipėdos jūrų uosto dalyje užbaigti suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo laivo–saugyklos stovėjimo zonoje sąnašinio grunto valymo darbai. Tad sėkmingai laivas–saugykla "Independence“, prišvartuotas įprastoje vietoje, pirmadienį atnaujino darbą.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka

„Išjungti“ žmogui kenksmingus organizmus galima ir šviesos jungikliu?

Pastaruoju metu tam tikrais daiktais išmokome naudotis „be rankų“. Durų rankeną įmanoma nuspausti alkūne taip pat lengvai kaip ir įjungti šviesą, o pirkinių krepšelį prekybos centre – suimti...