2019 rugsėjo 20 d. penktadienis, 19:00
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

„Avona“ didžiuojasi įgyvendinusi tiek kariškiams, tiek visuomenei svarbų projektą

2017-02-06 09:32
Už karinių oro pajėgų aviacijos bazės II paieškos gelbėjimo posto (Paieškos ir gelbėjimo postas) pastato Kaune statybą bendrovė „Avona“ pelnė aukso medalį „Lietuvos metų gaminio 2016“ konkurse. Projektas įgyvendintas S. Dariaus ir S. Girėno aerodromo teritorijos dalyje, kurioje yra 3 sraigtasparnių aikštelės, saugomos Kultūros paveldo departamento, tad statyti čia galima tik prisitaikant prie esamo bendrojo aerodromo funkcinio zonavimo, laikantis bendrųjų eksploatacijos reikalavimų bei panaudojant ir išsaugant išlikusių vertybių elementus, šiuo atveju – išlikusias sraigtasparnių aikšteles.
nuotrauka
Karinių oro pajėgų aviacijos bazė pastatyta S. Dariaus ir S Girėno aerodrome, kuris, įkurtas 1915 m. Aleksote, yra vienas iš seniausiai veikiančių aerodromų Lietuvoje ir vienas iš seniausių Europoje. „Avonos“ nuotr.


Minimos įmonės
Avona, UAB
Karinių oro pajėgų aviacijos bazės II paieškos gelbėjimo postas Kaune suprojektuotas ir pastatytas veikiančiame S. Dariaus ir S. Girėno aerodrome. Nors šis sudėtingas, bet kartu ir estetiškas statinys priklauso karinėms oro pajėgoms, jis naudojamas kaip paieškos ir gelbėjimo postas, kuriame visą parą budi kariškiai ir kitas personalas.

Karinių oro pajėgų aviacijos bazės Paieškos ir gelbėjimo posto kompleksą sudaro sraigtasparnio angaras, administracinis buitinis korpusas bei atskirai stovintis ūkinio blokas – stoginė, garažas bei katilinė. Pastato architektūrinė išraiška – vadinamosios aerodrominės formos, korpusai – su ovaliniais langais angare bei pilkšvais sidabro spalvos skardos rombais („žvynais“). „Vientisa fasadų ir stogų danga sudaro specifinį aviacinio statinio estetikos įspūdį. Šitokiam statinio eksterjerui pritarė ir Kultūros paveldo departamento ekspertai“, – sako UAB „Avona“ generalinis direktorius Česlovas Zabarauskas, tvirtindamas, kad tai yra vienas iš moderniausių karinių oro pajėgų statinių Europoje.

Tarnauja visuomenei ir papildo Aleksoto kraštovaizdį

Karinių oro pajėgų aviacijos bazė pastatyta S. Dariaus ir S Girėno aerodrome, kuris, įkurtas 1915 m. Aleksote, yra vienas iš seniausiai veikiančių aerodromų Lietuvoje ir vienas iš seniausių Europoje. Šio pastato paskirtis yra specifinė, todėl reikėjo sudėtingų projektinių sprendimų.

Užsakovo pageidavimu, Paieškos ir gelbėjimo posto teritorijoje įrengta 14 vietų automobilių stovėjimo aikštelė. 

Pagrindinis Paieškos ir gelbėjimo posto pastatas yra sraigtasparnio angaras, kuris turi pakeliamus 27,5 m pločio ir 7 m aukščio vartus. Sraigtasparnis į angarą yra įstumiamas.

Su administraciniu korpusu angaras sujungtas vidinėmis durimis, vedančiomis į pagrindinį pastato koridorių, jungiantį visas pagrindines patalpas, ir turintį du evakuacinius išėjimus. Pagrindinėse erdvėse įrengtos patalpos, būtinos darbui bei poilsiui.

Pastato fasadų apdailos sprendimus padiktavo pastato architektūra: visas fasadas padengtas šviesiai pilkais rombo formos cinko skardos lakštais, langų apvadai – tamsiai pilkos skardos.

Karinių oro pajėgų aviacijos bazės II paieškos ir gelbėjimo posto pastato statybų metu buvo įgyvendinta daug sudėtingų projektinių sprendimų, išlaikytas KPD saugomų objektų vientisumas ir savitumas. Pastatytas Paieškos ir gelbėjimo postas ne tik tarnauja visuomenei, bet ir puikiai papildo Aleksoto kraštovaizdį. Pasak Č. Zabarausko, naujasis Paieškos ir gelbėjimo postas yra tikra miesto puošmena, kuria gali didžiuotis visi kauniečiai.

Konstrukcinė dalis – teko įgyvendinti sudėtingus projektinius sprendinius

Projekto, kurį Kaune, 1 919 643 kv. m sklype, įgyvendino bendrovė „Avona“, vertė – 3 833 657,21 €. Bendras sraigtasparnio angaro ir administracinio korpuso plotas siekia 1 780,24 kv. m, o aukštis – 11,95 m; stoginės su garažu ir katiline plotas – 159 kv. m, aukštis – 4,45 m. Pastato energetinio naudingumo klasė – C, akustinio komforto sąlygų klasė – taip pat C.

Statant 30x32 m ploto ir 11,2 m aukščio sraigtasparnio angarą, buvo įrengti spraustiniai poliniai pamatai, o laikančiosioms angaro konstrukcijoms parinktos plieninės arkos. Arkos skėtimo jėgoms pamatuose atlaikyti grindų konstrukcijoje buvo suprojektuotos stygos. Dvišarnyrė arka lanksčiai sujungta su pamatu. Arkos plokštumos pastovumą užtikrina įstrižieji ryšiai.

Pagalbiniai pastatai (katilinė ir garažas) su stogine sumontuoti iš plieninių laikančių konstrukcijų. Atitvaros įrengtos iš 100–150 mm kompozitinės plokštės su mineraline vata. Denginys ir visas pastato fasadas padengtas rombo formos cinko lakštais. Kolonos ir sijos sujungtos lanksčiai, o sijos su kolonomis – standžiai, taip užtikrinant pastato stabilumą rėmo plokštumoje. Pastato stabilumą iš rėmo plokštumos užtikrina horizontalūs ir įstrižieji ryšiai.

„Atliekant statybos rangos darbus ir įgyvendinant techniniame projekte numatytus sprendinius, mums, kaip rangovams, ne kartą teko susidurti su sudėtingais projektiniais sprendimais ir juos įgyvendinti, – sako bendrovės „Avona“ generalinis direktorius Č. Zabarauskas. – Statant Paieškos ir gelbėjimo posto pastatus, buvo suderinti šiuolaikinės architektūros principai su kultūros paveldo palikimu vienoje teritorijoje.“

Aviacijos bazės Paieškos ir gelbėjimo posto pastatas priklauso karinėms oro pajėgoms, statinyje sudarytos normalios darbo sąlygos – užtikrintas optimalus temperatūros ir drėgmės režimas, geriamo vandens tiekimas, nuotekų šalinimas, patalpų šildymas, vėdinimas, natūralus ir dirbtinis apšvietimas. Koridoriuje ir pasitarimo patalpoje, esančioje pastato viduryje, natūralus apšvietimas užtikrintas įrengus stoglangius.

Gelbsti medikams ir ugniagesiams
Karinių oro pajėgų aviacijos bazės Paieškos ir gelbėjimo posto statiniai suprojektuoti ir pastatyti derinant naujausias technologijas ir kultūrinį paveldą.

„Mes didžiuojamės, kad įgyvendinome projektą, kuris svarbus tiek kariškiams, tiek ir visuomenei“, – sako Č. Zabarauskas. Sraigtasparnio įgula dalyvauja žmonių gelbėjimo operacijose, suteikia būtinąją medicininę pagalbą nukentėjusiajam iki atvykstant medikams, skubiai perveža ligonius į gydymo įstaigą, padeda Lietuvos ugniagesiams gesinti gaisrus, perveža donorų organus transplantacijoms.

Šis objektas, pabrėžia bendrovės „Avona“ vadovas, taip pat labai svarbus ir NATO karinei aviacijai, kuri buvo įsikūrusi Šiauliuose ir vykdė oro policijos misiją.
Reklama
 „Avonos“ nuotr.  
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Metų nominacijos

nuotrauka
2019-06-28 11:18
Jau 11-ą kartą apdovanoti geriausi Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų investicijų Lietuvoje projektų nugalėtojai. Konkurso „Europos burės“ apdovanojimų metu įvertinti 5-ių nominacijų laimėtojai – statulėlės atiteko Lietuvos šeimų, auginančių kurčius ir neprigirdinčius vaikus, bendrijai „Pagava...
nuotrauka
2019-06-11 10:39
Kauno augančio verslo apdovanojimuose (K.A.V.A.) pirmą kartą apdovanotas geriausias Kauno NT plėtotojas. Nugalėtojais tapo „YIT Lietuva“ už drąsą apleistą Neries pakrantę paversti nauju, moderniu miesto centru su patogiai miestiečių laisvalaikiui pritaikyta krantine.
nuotrauka
2019-06-06 14:28
Rytoj, birželio 7-ąją, kai iki pasaulinės parodos „EXPO 2020“ atidarymo liks lygiai 500 dienų, Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos konferencijų salėje (Gedimino pr. 51, V a.) 11 val. bus pristatytas Lietuvos paviljono Dubajuje projekto konkursą laimėjęs pasiūlymas.
nuotrauka
2019-05-31 11:47
Kauno technologijos universiteto (KTU) Statybos ir architektūros fakulteto (SAF) docento architekto Daliaus Šarakausko projektas laimėjo pirmąją vietą kasmetiniuose „Latvijos statybos apdovanojimuose 2018“. Tai vienas didžiausių ir svarbiausių konkursų kaimyninėje šalyje. Jį rengia valstybinės insti...
nuotrauka
2019-05-30 14:15
Tradiciniame Vokietijos - Lietuvos verslo apdovanojimų renginyje, kurį organizuoja Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai, buvo pagerbta Vokietijos kapitalo įmonė, įsikūrusi Vilniuje, Salininkuose, – „Layher Baltic“. Jai įteiktas „Metų AHK narys“ apdovanojimas.
nuotrauka
2019-01-22 07:35
Mažųjų įmonių grupėje bendrovė „HSC Baltic“ pelnė „Sėkmingai dirbančios įmonės 2018“ vardą. Kaip sako jos direktorius Rimvydas Beržonskis, varomoji įmonės jėga – jauna komanda, alkana veikti, ieškoti naujovių ir iššūkių.
nuotrauka
2019-01-18 07:35
Rokiškio rajone įsikūręs jau šeštąjį savo istorijos šimtmetį nuo 1515 m. skaičiuojantis Ilzenbergo dvaras Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) ir Darnios plėtros akademijos konkurse „Už darnią plėtrą“ šiemet išrinktas geriausiu visuomeniniu daugiafunkciu objektu. Tai vienintelis ...
nuotrauka
2019-01-17 07:35
Grigiškių transporto mazgo rekonstrukcija, III etapas; magistralinio kelio A5 Kaunas-Marijampolė-Suvalkai ruožo nuo 35,40 iki 45,15 km rekonstravimas; pėsčiųjų viadukas A14 kelyje – tai trys bendrovės „Kelprojektas“ projektai, pelnę įmonei aukštą pripažinimą. Pirmieji du projektai apdovanoti „Lietuv...
nuotrauka
2019-01-16 07:35
Pramonės plėtra, miestų augimas ir gyventojų tankumo didėjimas ne tik liudija žmonijos pažangą, bet ir kelia nemažai iššūkių. Viena iš nepageidaujamų žmogaus veiklos pasekmių – tarša kvapais. Deja, dauguma kvapų šalinimo ar dezinfekcijos sprendimų ne tik daug kainuoja, bet daro žalą aplinkai. UAB „A...
nuotrauka
2019-01-15 08:28
„Sėkmingai dirbančios įmonės 2018“ apdovanojimą pelniusios įmonės „Staticus“ specialistai ir patys su džiugia nuostaba žvelgia į savo įgyvendintus projektus. Jie neretai sako, kad užduotys, iš pradžių atrodančios „nerealiai sudėtingai“, dirbant pasirodo esančios gerokai paprastesnės. Nes jie gerai i...
nuotrauka
2019-01-14 17:02
Penki dešimtmečiai – tiek Lietuvos mokslo padangėje skaičiuoja Kauno technologijos universiteto (KTU) profesorius, habilituotas technologijos mokslų daktaras Rymantas Jonas Kažys, savo gyvenimą susiejęs su ultragarso tyrinėjimais. Mokslininko įdirbis – daugiau kaip 100 išradimų. Kai kurie jų patentu...
nuotrauka
2019-01-13 17:49
Valstybės sienų apsauga – itin atsakingas uždavinys, tad išsaugoti ypatingą statusą galima tik šiuolaikiškais sprendimais bei naujausiomis priemonėmis. Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) surengtame konkurse „Lietuvos metų gaminys 2018“ aukso medaliu įvertintas bendrovės „Kortas“ Švendubrės s...
nuotrauka
2019-01-10 07:35,      papildyta 2019-01-10 14:58, papildyta nuotraukomis
2018-ieji bendrovei „YIT Kausta“ (dabar – „YIT Lietuva“) buvo dosnūs laimėjimų. Du objektai (gyvenamasis namas ir verslo centras) pelnė „Lietuvos metų gaminio 2018“ aukso medalius; konkurse „Už darnią plėtrą“ pelnytas apdovanojimas geriausio gyvenamojo projekto kategorijoje; „Lietuvos BIM projektai ...
nuotrauka
2019-01-09 07:35
Metams baigiantis, Lietuvos pramonininkų konfederacija paskelbė nominacijos „Sėkmingai dirbanti įmonė“ laureatus. Tarp jų – viena stambiausių Lietuvoje granito ir dolomito skaldos gamintoja „Milsa“ įmonių grupė. Apdovanojimas skirtas įvertinus gaminamos ir parduodamos produkcijos apimtis, pelningumą...
nuotrauka
2019-01-08 07:35
Įgyvendinti sudėtingą inžinerinį projektą per rekordiškai trumpą laiką – ir rizikinga, nes gali nukentėti kokybė, ir sunkiai pasiekiama, nes tokie objektai paprastai reikalauja sudėtingo ir aukštos kvalifikacijos darbo. 52 tūkst. kub. m naftos ir naftos produktų saugyklą bendrovės „Montuotojas“ spec...
nuotrauka
2019-01-03 07:35
Kai kalbama apie pastatų statybą, apie patogų kasdienį jų naudojimą, saugumą, apie interjerą ir eksterjerą, reikia prisiminti liaudies išmintį: „ir nedidelis akmuo gali išversti didelį vežimą“. Šį posakį kuo geriausiai iliustruoja kojų valymo grotelės.
nuotrauka
2018-12-28 07:35
Išmanios „Biownlight“ šviesos valdymo technologijos pagalba atkuriama natūrali dienos šviesa, kuri suteikia galimybę realizuoti ergonomiškas, žmogui draugiškas ir savijautą gerinančias darbo ir poilsio erdves.
nuotrauka
2018-12-27 10:53
Uždarosios akcinės bendrovės „Dauniškis ir Ko“ direktorius Alvydas Rudokas 2018 m., Lietuvos statybininkų asociacijai minint 25-metį, ir asmeninio jubiliejaus proga buvo apdovanotas Lietuvos statybininko garbės ženklu.
nuotrauka
2018-12-21 07:35
Giedraičių (Pašilių k., Molėtų r. sav.) transformatorių pastotės rekonstravimo projektas konkurse „Lietuvos BIM projektai 2018“ buvo pripažintas geriausiu inžinerinių tinklų BIM projektu. Bendrovės „Projektai ir Co“, kūrusios šį projektą, direktorius Tomas Gudaitis sako, kad tai buvo rizikingas band...
nuotrauka
2018-12-19 10:44
Vos per devynis mėnesius Vilniuje buvo pastatytas „Benedikto turgus“. Tai naujausias bendrovės „Gilesta“ statinys, gimęs pagal architekto Dainiaus Kitovo projektą. „Benedikto turgus“ laikomas naujos kokybės standartu Lietuvoje – ir dėl išskirtinių dizaino sprendimų, ir dėl patogumų vartotojams.

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos

nuotrauka

„UTHERM premium“ – pagerinto šilumos laidumo PIR plokštės

„UTHERM premium“ plokštės pasižymi puikiomis šiluminėmis savybėmis, yra perpus plonesnės negu mineralinės vatos ar EPS sluoksnis. Tokiu būdu taupoma erdvė. Šios plokštės lengvos ir lengvai m...
nuotrauka

Naujos CAT® technikos paklausa Baltijos šalyse didėja

Š. m. gegužės mėn. vyko statybinės technikos šventė „Caterpillar Roadshow“, kurios metu visiems besidomintiems statybinės technikos naujovėmis buvo pademonstruotos pažangiausios „Cat“ prekės...