2020 rugsėjo 21 d. pirmadienis, 11:53
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

„Avona“ didžiuojasi įgyvendinusi tiek kariškiams, tiek visuomenei svarbų projektą

2017-02-06 09:32
Už karinių oro pajėgų aviacijos bazės II paieškos gelbėjimo posto (Paieškos ir gelbėjimo postas) pastato Kaune statybą bendrovė „Avona“ pelnė aukso medalį „Lietuvos metų gaminio 2016“ konkurse. Projektas įgyvendintas S. Dariaus ir S. Girėno aerodromo teritorijos dalyje, kurioje yra 3 sraigtasparnių aikštelės, saugomos Kultūros paveldo departamento, tad statyti čia galima tik prisitaikant prie esamo bendrojo aerodromo funkcinio zonavimo, laikantis bendrųjų eksploatacijos reikalavimų bei panaudojant ir išsaugant išlikusių vertybių elementus, šiuo atveju – išlikusias sraigtasparnių aikšteles.
nuotrauka
Karinių oro pajėgų aviacijos bazė pastatyta S. Dariaus ir S Girėno aerodrome, kuris, įkurtas 1915 m. Aleksote, yra vienas iš seniausiai veikiančių aerodromų Lietuvoje ir vienas iš seniausių Europoje. „Avonos“ nuotr.


Minimos įmonės
Avona, UAB
Karinių oro pajėgų aviacijos bazės II paieškos gelbėjimo postas Kaune suprojektuotas ir pastatytas veikiančiame S. Dariaus ir S. Girėno aerodrome. Nors šis sudėtingas, bet kartu ir estetiškas statinys priklauso karinėms oro pajėgoms, jis naudojamas kaip paieškos ir gelbėjimo postas, kuriame visą parą budi kariškiai ir kitas personalas.

Karinių oro pajėgų aviacijos bazės Paieškos ir gelbėjimo posto kompleksą sudaro sraigtasparnio angaras, administracinis buitinis korpusas bei atskirai stovintis ūkinio blokas – stoginė, garažas bei katilinė. Pastato architektūrinė išraiška – vadinamosios aerodrominės formos, korpusai – su ovaliniais langais angare bei pilkšvais sidabro spalvos skardos rombais („žvynais“). „Vientisa fasadų ir stogų danga sudaro specifinį aviacinio statinio estetikos įspūdį. Šitokiam statinio eksterjerui pritarė ir Kultūros paveldo departamento ekspertai“, – sako UAB „Avona“ generalinis direktorius Česlovas Zabarauskas, tvirtindamas, kad tai yra vienas iš moderniausių karinių oro pajėgų statinių Europoje.

Tarnauja visuomenei ir papildo Aleksoto kraštovaizdį

Karinių oro pajėgų aviacijos bazė pastatyta S. Dariaus ir S Girėno aerodrome, kuris, įkurtas 1915 m. Aleksote, yra vienas iš seniausiai veikiančių aerodromų Lietuvoje ir vienas iš seniausių Europoje. Šio pastato paskirtis yra specifinė, todėl reikėjo sudėtingų projektinių sprendimų.

Užsakovo pageidavimu, Paieškos ir gelbėjimo posto teritorijoje įrengta 14 vietų automobilių stovėjimo aikštelė. 

Pagrindinis Paieškos ir gelbėjimo posto pastatas yra sraigtasparnio angaras, kuris turi pakeliamus 27,5 m pločio ir 7 m aukščio vartus. Sraigtasparnis į angarą yra įstumiamas.

Su administraciniu korpusu angaras sujungtas vidinėmis durimis, vedančiomis į pagrindinį pastato koridorių, jungiantį visas pagrindines patalpas, ir turintį du evakuacinius išėjimus. Pagrindinėse erdvėse įrengtos patalpos, būtinos darbui bei poilsiui.

Pastato fasadų apdailos sprendimus padiktavo pastato architektūra: visas fasadas padengtas šviesiai pilkais rombo formos cinko skardos lakštais, langų apvadai – tamsiai pilkos skardos.

Karinių oro pajėgų aviacijos bazės II paieškos ir gelbėjimo posto pastato statybų metu buvo įgyvendinta daug sudėtingų projektinių sprendimų, išlaikytas KPD saugomų objektų vientisumas ir savitumas. Pastatytas Paieškos ir gelbėjimo postas ne tik tarnauja visuomenei, bet ir puikiai papildo Aleksoto kraštovaizdį. Pasak Č. Zabarausko, naujasis Paieškos ir gelbėjimo postas yra tikra miesto puošmena, kuria gali didžiuotis visi kauniečiai.

Konstrukcinė dalis – teko įgyvendinti sudėtingus projektinius sprendinius

Projekto, kurį Kaune, 1 919 643 kv. m sklype, įgyvendino bendrovė „Avona“, vertė – 3 833 657,21 €. Bendras sraigtasparnio angaro ir administracinio korpuso plotas siekia 1 780,24 kv. m, o aukštis – 11,95 m; stoginės su garažu ir katiline plotas – 159 kv. m, aukštis – 4,45 m. Pastato energetinio naudingumo klasė – C, akustinio komforto sąlygų klasė – taip pat C.

Statant 30x32 m ploto ir 11,2 m aukščio sraigtasparnio angarą, buvo įrengti spraustiniai poliniai pamatai, o laikančiosioms angaro konstrukcijoms parinktos plieninės arkos. Arkos skėtimo jėgoms pamatuose atlaikyti grindų konstrukcijoje buvo suprojektuotos stygos. Dvišarnyrė arka lanksčiai sujungta su pamatu. Arkos plokštumos pastovumą užtikrina įstrižieji ryšiai.

Pagalbiniai pastatai (katilinė ir garažas) su stogine sumontuoti iš plieninių laikančių konstrukcijų. Atitvaros įrengtos iš 100–150 mm kompozitinės plokštės su mineraline vata. Denginys ir visas pastato fasadas padengtas rombo formos cinko lakštais. Kolonos ir sijos sujungtos lanksčiai, o sijos su kolonomis – standžiai, taip užtikrinant pastato stabilumą rėmo plokštumoje. Pastato stabilumą iš rėmo plokštumos užtikrina horizontalūs ir įstrižieji ryšiai.

„Atliekant statybos rangos darbus ir įgyvendinant techniniame projekte numatytus sprendinius, mums, kaip rangovams, ne kartą teko susidurti su sudėtingais projektiniais sprendimais ir juos įgyvendinti, – sako bendrovės „Avona“ generalinis direktorius Č. Zabarauskas. – Statant Paieškos ir gelbėjimo posto pastatus, buvo suderinti šiuolaikinės architektūros principai su kultūros paveldo palikimu vienoje teritorijoje.“

Aviacijos bazės Paieškos ir gelbėjimo posto pastatas priklauso karinėms oro pajėgoms, statinyje sudarytos normalios darbo sąlygos – užtikrintas optimalus temperatūros ir drėgmės režimas, geriamo vandens tiekimas, nuotekų šalinimas, patalpų šildymas, vėdinimas, natūralus ir dirbtinis apšvietimas. Koridoriuje ir pasitarimo patalpoje, esančioje pastato viduryje, natūralus apšvietimas užtikrintas įrengus stoglangius.

Gelbsti medikams ir ugniagesiams
Karinių oro pajėgų aviacijos bazės Paieškos ir gelbėjimo posto statiniai suprojektuoti ir pastatyti derinant naujausias technologijas ir kultūrinį paveldą.

„Mes didžiuojamės, kad įgyvendinome projektą, kuris svarbus tiek kariškiams, tiek ir visuomenei“, – sako Č. Zabarauskas. Sraigtasparnio įgula dalyvauja žmonių gelbėjimo operacijose, suteikia būtinąją medicininę pagalbą nukentėjusiajam iki atvykstant medikams, skubiai perveža ligonius į gydymo įstaigą, padeda Lietuvos ugniagesiams gesinti gaisrus, perveža donorų organus transplantacijoms.

Šis objektas, pabrėžia bendrovės „Avona“ vadovas, taip pat labai svarbus ir NATO karinei aviacijai, kuri buvo įsikūrusi Šiauliuose ir vykdė oro policijos misiją.
Reklama
 „Avonos“ nuotr.  
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Metų nominacijos

nuotrauka
2020-09-21 09:24
Vilniaus „Grinda“ užbaigė sostinės judrios T. Narbuto gatvės lietaus nuotekų kolektoriaus rekonstrukciją. Įgyvendinant šį projektą, pirmą kartą Lietuvoje panaudoti inovatyvūs sprendimai aukštai iškėlė panašių inžinerinių projektų vadybos kartelę.
nuotrauka
2020-09-16 07:30
Jevgenij Kleinov yra įmonės „Naresta“ projektų vadovas, statybos inžinierius. Tačiau 36-erių vyras sako, kad sėkmingas projektų vadovo darbas yra susijęs ne tik su kompetencijomis, bet ir su gebėjimu bendrauti su užsakovais, partneriais. „Diplomatija, derybiniai įgūdžiai mano darbe labai svarbūs, ne...
nuotrauka
2020-09-14 07:51
Lietuviška konstrukcijų projektavimo bendrovė „INHUS Engineering“, priklausanti „INHUS“ įmonių grupei bei eksportuojanti inžinerines paslaugas į įvairias šalis, naujausia plėtros kryptimi pasirinko egzotišką ir kultūros požiūriu visai kitokią Pietų Korėjos rinką.
nuotrauka
2020-09-12 08:28,      papildyta 2020-09-17 18:20, Fotogalerijoje 68 nuotraukos
Rugsėjo 11 d. Valdovų rūmuose įvyko didžiausias renginys Lietuvos statybininkų bendruomenei – „Statybininkų diena 2020”. Iškilmingame renginyje apdovanoti ir pagerbti geriausi šalies statybų sektoriaus darbuotojai.
nuotrauka
2020-08-25 09:46
Šalia Kauno senamiesčio, priešais „Žalgirio“ areną besiformuojančiame verslo kvartale, gegužę iškilo naujas šiuolaikiškas verslo centras SQVERAS. Beveik 11 tūkst. kv. m bendro ploto, A+ energinio naudingumo klasės verslo centras išsiskiria naujausiais technologiniais sprendimais ir inžinerinėmis sis...
nuotrauka
2020-07-03 11:54
Dešimtajame Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) suvažiavime birželio 30 d. įmonių atstovams buvo įteikti „Lietuvos metų eksportuotojo“ ir Vytauto Andriaus Graičiūno nominacijos apdovanojimai.
nuotrauka
2020-07-01 13:47
Visus 2019-2020 mokslo metus vykęs projektas „Design. Engineer. Construct! Lithuania“ bei netikėtas karantinas įrodė, kad daugiau nei 50 moksleivių ir 13 mokytojų iš KTU Inžinerijos licėjaus, Panevėžio J. Balčikonio ir Vilniaus Žemynos gimnazijų geba rasti išeitį bei kūrybiškai dirbti net ir sudėtin...
nuotrauka
2020-07-01 09:26
Antradienį apdovanoti geriausi 2019 m. Lietuvos skaitmeninės statybos projektai. VšĮ „Skaitmeninė statyba“ ir Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) rengiamame konkurse „Lietuvos BIM projektai” 8-iose kategorijose apdovanojimus pasidalijo tiek viešojo, tiek privataus sektorių statybos projektai, įg...
nuotrauka
2020-06-02 09:19
Šių metų pradžioje pristačiusi visiems atvirą trimatį Vilniaus žemėlapį, miesto savivaldybė sėkmingai naudojasi juo ir pati – tiek planuodama pokyčius, tiek tikrindama projektų kokybę.
nuotrauka
2020-03-09 09:56
Yvonne Farrell ir Shelley McNamara, airių architektės ir „Grafton Architects“ bendrasavininkės, tapo 47-ąja ir 48-ąja Pritzkerio architektūros premijos laureatėmis. Pritzkerio premija – garbingiausias architektūros srities apdovanojimas, prilyginamas Nobelio premijai.
nuotrauka
2020-03-04 12:25
„Reikia atkakliai siekti tikslo, ieškoti būdų įgyvendinti idėją, kuria tiki ir nebijoti“, – sėkmingo verslo paslaptimis dalijasi teisės, buhalterijos, verslo, mokesčių konsultacijų paslaugų įmonės „Justicija“ vadovas Vaidas Šalaševičius. Be darbo savo įmonėje jis įsteigė ne vieną verslininkus vienij...
nuotrauka
2020-03-02 17:18
Europos Komisija įvertino Kauno pastangas darnaus judumo srityje. Kasmetiniuose Europos mobilumo savaitės (angl. European mobility week) apdovanojimuose tarp 36 nominantų iš viso Senojo žemyno Kauno miestas pateko į geriausiųjų trejetuką darnaus judumo planavimo kategorijoje. Dėl tarptautinio įverti...
nuotrauka
2020-02-18 14:16
Iki balandžio 1 d. Lietuvos architektų sąjungoje eksponuojami geriausi 2019 m. Baltijos šalių architektūros mokyklų absolventų – bakalaurų ir magistrų – baigiamieji darbai.
nuotrauka
2020-02-12 15:50
Šiemet „Europos ateities miestų ir regionų“ (angl. European Cities and Regions of the Future 2020/21) reitinguose tarp lyderių – Kauno miestas ir regionas. Tai investicijų reitingas, kurį pateikia „Financial Times“ investicijų ekspertų padalinio „fDi Intelligence“ kasmet leidžiamas žurnalas „fDi Mag...
nuotrauka
2020-02-11 10:09
Bendrovė „Justicija“, teikianti buhalterinės apskaitos, teisines bei ekspertų paslaugas, pernai paminėjo 15-ąsias veiklos metines. Sukaktis buvo paminėta ne tik su gimtadienio tortu, bet ir praplečiant veiklų spektrą – prie jau vykdomų veiklų, susijusių su verslo, teisės, buhalterinių ir kitų klausi...
nuotrauka
2020-02-07 17:01
Apdovanojimas už metų darbą – Klaipėdos miesto vėliava – šiemet bus įteikta vieną didžiausių ir moderniausių Baltijos šalyse bendradarbystės erdvę „Light House“ įkūrusiam Šarūnui Butkui bei visai jo komandai. Tokiam siūlymui šiandien, vasario 7 d., pritarė Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos koleg...
nuotrauka
2020-01-31 14:10
Nacionaliniuose atsakingo verslo apdovanojimuose daugiausiai apdovanojimų pelnė Lietuvos statybininkų asociacijos įmonės: LAYHER BALTIC, CRAMO ir SDG.
nuotrauka
2020-01-27 11:57
Modernus biurų dangoraižis „3BURĖ“ po daugiau nei 10 metų pertraukos užbaigė trijų burių verslo kompleksą Vilniaus Giedraičių ir Krokuvos gatvių sankryžoje. 2018 m. iškilusi „3BURĖ“ iš kitų verslo centrų išskiria įdiegtais inovatyviais sprendimais ir ypatingu dėmesiu ekologijai.
nuotrauka
2020-01-24 07:31
Vienas įspūdingiausių Lietuvoje iškilusių statinių – pasaulines architektūros madas diktuojančio Danielio Libeskindo suprojektuotas MO muziejus – po metų nuo atidarymo jau įvertintas ne tik Lietuvoje – pelnytas „Lietuvos metų gaminio 2019“ aukso medalis, bet ir tarptautinėje rinkoje – įtrauktas į įv...
nuotrauka
2020-01-14 09:29
Įrengiant bendrovės „Lifosa“ Karbamidinio fosfato UP17-44 trąšų gamybos cechą, generalinis rangovas UAB „Montuotojas“ pagamino ir sumontavo apie 700 tonų metalinių konstrukcijų. Toks konstrukcijų kiekis buvo pagamintas ir sumontuotas per metus. Trumpas terminas tokios apimties darbams kėlė nemažai į...

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos

nuotrauka

Patalpų valymas po statybų – ar įveiksime patys?

Nors užbaigus statyti ar renovuoti pastatą, rodos, rangovų bendrovė jau gali atsipalaiduoti, tačiau iki pastato pridavimo akimirkos turi būti atliktas dar vienas svarbus įsipareigojimas – pa...