Marijampolės profesinio rengimo centras – svarbus regiono plėtros variklis


Profesinio mokymo indėlis regionui
MPRC kasmet parengia apie 1,5 tūkst. mokinių. Trečdalį jų sudaro dirbantys asmenys, siekiantys persikvalifikuoti ar kelti kvalifikaciją. Centras glaudžiai bendradarbiauja su regiono įmonėmis, teikdamas individualizuotus mokymo sprendimus, kurie atitinka darbo rinkos poreikius.
„Sėkmingas bendradarbiavimas su verslu leidžia užtikrinti, kad mokiniai turėtų galimybę greitai integruotis į darbo rinką. Bendradarbiavimas kuria pridėtinę vertę ne tik regiono verslui, bet ir visuomenei“, – tvirtina G.Juodišius.
Marijampolėje, Vilkaviškyje ir Šakiuose veikiančiuose MPRC skyriuose situacija skiriasi. Marijampolės skyriuje daugiau dėmesio skiriama didelių įmonių poreikiams, tuo tarpu Vilkaviškyje ir Šakiuose fiksuojami smulkesnio verslo poreikiai.
Orientacija į rinkos poreikius
MPRC vadovaujasi strategija, kuria siekiama užtikrinti regiono įmonių konkurencingumą, aprūpinti jas kvalifikuotais darbuotojais ir prisidėti prie regiono plėtros. Centras atidžiai stebi darbo rinkos pokyčius ir nuolat adaptuoja mokymo programas pagal naujausias tendencijas.
„Tik turėdami glaudų ryšį su verslu, galime planuoti ir įgyvendinti strateginius pokyčius, kurie atitiktų rinkos poreikius. Mūsų tikslas – ne tik parengti specialistus, bet ir užtikrinti, kad jie liktų regione bei prisidėtų prie jo plėtros“, – akcentuoja G.Juodišius.Pameistrystė – kelias į praktinę patirtį
Viena svarbiausių MPRC veiklos krypčių – pameistrystė, leidžianti mokiniams derinti teorines žinias su praktine patirtimi. Bendradarbiaudami su regiono įmonėmis, mokiniai ne tik susipažįsta su realiomis darbo sąlygomis, bet ir turi galimybę pradėti karjerą dar mokymosi metu.
G.Juodišiui (viduryje) įteiktas Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų „Padėkos ženklas“. Renginio organizatorių nuotr.
Tarptautinė patirtis ir žinios
Marijampolės profesinio rengimo centras aktyviai dalyvauja tarptautiniuose projektuose – taip suteikiama mokiniams galimybė atlikti praktikas užsienyje. Tokia veikla reikšmingai praplečia mokinių akiratį, suteikia jiems naujų įgūdžių ir leidžia susipažinti su skirtingomis darbo kultūromis.
Pasak G.Juodišiaus, tarptautinės praktikos yra svarbios ne tik mokiniams, bet ir regiono verslui. „Mokiniai, turintys tarptautinės patirties, grįžta su naujomis idėjomis ir darbo metodais, kurie prisideda prie regiono konkurencingumo stiprinimo“, – pabrėžia direktorius.Ateities tikslai ir strategijos
Marijampolės profesinio rengimo centro strategija orientuota į ilgalaikio tobulėjimo perspektyvą. Vienas pagrindinių tikslų – užtikrinti, kad mokymo programos atitiktų ne tik dabartinius, bet ir ateities darbo rinkos poreikius.
Centras planuoja stiprinti bendradarbiavimą su verslu, kurti naujas mokymo programas ir investuoti į infrastruktūros bei technologijų modernizavimą. „Mūsų tikslas – ne tik atitikti rinkos poreikius, bet ir juos prognozuoti, priimant inovatyvius sprendimus, kurie užaugintų naują specialistų kartą“, – tvirtina G.Juodišius.Regiono plėtros partneris
Marijampolės profesinio rengimo centras jau ne vienerius metus yra svarbus regiono socialinis ir ekonominis partneris. Centras prisideda ne tik prie kvalifikuotų darbuotojų rengimo, bet ir prie regiono socialinės sanglaudos stiprinimo.
„Mūsų veikla orientuota į tai, kad kiekvienas mokinys turėtų galimybę įsilieti į darbo rinką. Tik bendradarbiaudami sugebėsime sukurti tvarią ir konkurencingą regiono ekonomiką“, – apibendrina direktorius G.Juodišius.
Apdovanojimai, pelnyti 2024 metais, yra svarbus įvertinimas, skatinantis Centrą, jo vadovą ir komandą dar ambicingiau siekti užsibrėžtų tikslų.