2019 spalio 23 d. trečiadienis, 22:32
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Bendrovė „Gaudrė“ – inovatyvių LED šviestuvų biurams gamintoja Fotogalerija

2016-04-06 09:20
Mūsų šalies šviestuvų kūrėjai, savo išradingumu nė kiek nenusileidžiantys garsiausiems apšvietimo dizaineriams pasaulyje, žengė drąsų žingsnį – sukūrė savitą šviestuvų seriją, pavadintą „VINDO“. Ši angliško žodžio „langas“ interpretacija atspindi šiuolaikinius dirbtinės šviesos langus, skleidžiančius malonią ir šiltą šviesą mūsų biuruose ir namuose. 2016 metais įmonė pristatė naują šviestuvų seriją, skirtą biurų apšvietimui.
nuotrauka
Mokslinės komunikacijos ir informacijos centras. Bendrovės „Gaudrė“ iliustr.


Minimos įmonės
Gaudrė, UAB

UAB „Gaudrė“ vadovas Vladislavas Mickevičius su pasididžiavimu pristatė netradicinį sprendimą: ilgas, minimalistinio stiliaus pakabinamas šviestuvas paskirsto švelnią šviesą lubose ir apačioje esančioje erdvėje. Šilkinis „LED“ šviesos diodų švytėjimas padeda apšviesti keturias darbo vietas arba didesnę darbo vietų grupę. Šviestuvo privalumas yra komfortiškas neakinantis apšvietimas, mažos energijos sąnaudos, puiki spalvų atgaiva. 

„Inovacijos ir išskirtinė specializacija apšvietime visada buvo mūsų varomoji jėga. „VINDO“ serijoje naudojami šiuolaikiniai technologiniai sprendimai: aukštos kokybės ir energiją taupantys „LED“ šviesos šaltiniai, aukštu patikimumu pasižyminti paleidimo ir reguliavimo aparatūra, aukšto efektyvumo šviesos optinės sistemos“, – naujuosius gaminius pristato vadovas. Subtilumu stebina ir kitas išskirtinės formos šviestuvas – visiškai berėmis, į lubas įmontuotas baltas, matinis apskritimas. Jo baltas matinis organinio stiklo paviršius subtiliai prisitaiko prie patalpų lubų.

Čia pat ir kvadratinis, toks pat į akis nekrentantis šviestuvas skleidžia akiai įprastą dienos šviesą, kuri švelniai užlieja posėdžių kambarį ir visiškai neakina. Šis sprendimas išbaigtas, šviestuvai tarsi pranyksta lubose ir primena šviesos langus.

Seriją papildo ir iškilūs paviršinio montavimo šviestuvai, geometrinėmis savo formomis darniai suformuojantys simetriškas erdves lubose. Ne mažiau įspūdingi ir ant sienų montuojami interjero šviestuvai bei lakoniško dizaino akcentiniai šviestuvėliai, skirti pabrėžti vieną ar kitą erdvę ar joje esantį objektą.

Apšvietimas biure sunaudoja apie trečdalį visos energijos. Naujieji šviestuvai komplektuojami su šviesos valdymo elementais, leidžiančiais be žmogaus įsikišimo įjungti ar išjungti šviesos šaltinį. Šis sprendimas atitinka architektų pripažintą tausojančio energijos resursų naudojimo koncepciją.

LINEA pakabinams šviestuvas

„Aukštos kokybės „LED“ šviestuvai sunaudoja iki 50 proc. mažiau elektros energijos nei įprastos dienos šviesos lempos, bei gali veikti iki 20 metų. Tačiau daugiausiai elektros energijos sutaupoma naudojant valdymo sistemas. Žaliausia energija yra nesunaudota energija, o valdymo įranga gali pritemdyti ar išjungti šviestuvus, kai pakanka natūralios šviesos arba darbuotojo nėra darbo vietoje. Taip galima sutaupyti apie 80 proc. elektros energijos, sunaudojamos apšvietimui“, – paaiškina Simas Rinkevičius, UAB „Gaudrė“ projektų vadovas. 

Anot jo, apšvietimo sprendimai yra daugiau nei tiesiog dizaino ir techninių specifikacijų derinys – tai kūrybinis procesas, reikalaujantis gilių žinių apie elektrotechniką, apšvietimo teoriją, žmogaus psichologiją. Ypač svarbus ne tik darbo paviršių apšvietimas, bet ir vadinamasis lubų apšvietimas. Šviesus dangus informuoja mus, kad dabar yra diena, tamsus, – kad naktis. Patalpoje šią funkciją atlieka lubos. Patalpa neapšviestomis lubomis atrodys niūresnė, tamsesnė nei apšviestomis.

Sienų apšvietimas yra ne mažiau svarbus, nes žmogaus regėjimas greičiau pastebi vertikalius paviršius, o ne horizontalius. Kiekvienu atveju siekiama sukurti reikiamą šviesos srautą, tad šviestuvų kūrėjai stengiasi gaminti mažą akinimo indeksą turinčius šviestuvus. 

„Kartais žmogus sako, jog lempa labai ryškiai šviečia, o verčiant į profesionalų kalbą tai reiškia, jog jį šviesa tiesiog akina. Įdomiausia, kad dauguma žmonių priima tai kaip pranašumą, nors tai yra akivaizdus trūkumas. Didelis akinimas ypač būdingas „LED“ šviestuvams, kadangi „LED“ labai mažame plote sukoncentruotas didelis šviesos kiekis“, – sako ekspertas.

Prekybos centro „RYO“ Panevėžyje apšvietimas

Pasak S. Rinkevičiaus, „VINDO“ serija sukurta siekiant aukšto lygio spalvų atkartojimo, kurį užtikrina gaminiuose panaudotos žinomų gamintojų „LED“ technologijos. Aukšta šviestuvų kokybė ir profesionalūs apšvietimo sprendimai didina efektyvumą ir kuria komfortą. „LED“ šviesos šaltiniai gali prisidėti ir prie darbuotojų pasitenkinimo didinimo. „Galimybė pačiam nusistatyti reikiamą apšvietos lygį ir šviesos spalvinę temperatūrą didina darbuotojų pasitenkinimą darbo vieta. Svarbu atkreipti dėmesį į kontrastą tarp šviesos, sklindančios iš kompiuterio bei paties biuro apšvietimo. Tinkamų darbui šviestuvų parinkimas leidžia žmonėms išlikti žvalesniems, o tai ypač svarbu žiemą, kai dienos yra trumpesnės ir dienos šviesos gaunama per mažai“, – teigia S. Rinkevičius.

 
 
 
 
Bendrovės „Gaudrė“ inf. ir nuotr.

 
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


RESTA

nuotrauka
2019-05-06 14:44
Prieš penkerius metus VŠĮ „Skaitmeninė statyba“ steigėjai organizavo pirmąją konferenciją „Skaitmeninė statyba 2014“, kuri tapo neatskiriama „Restos“ dalimi. Steigėjų pastangos spartinti BIM diegimą Lietuvoje ir šviesti statybos sektoriaus bendruomenę, pradėjo duoti pirmuosius rezultatus.
nuotrauka
2019-05-03 08:24
Jau trečią kartą iš eilės parodoje RESTA įvyko konkursas „Įspūdingiausios Restos ekspozicijos“, kurio metu komisija išrinko įdomiausių ekspozicijų penketuką – įmones ir ekspozicijų projektų autorius.
nuotrauka
2019-05-02 07:50
Balandžio 25-26 d. Lietuvoje viešėjo Europos statybos pramonės federacijos (FIEC) prezidentas Kjetil Tonning kartu su federacijos technologijų vadove Sue Arundale.
nuotrauka
2019-04-30 14:51
„Restoje“ įvykusio tarptautinio pastolininkų čempionato nugalėtojais tapo UAB „Hotrema“ profesionalai. Antroji liko pastolininkų komanda iš Estijos įmonės „Adelante“, trečioji – įmonės „Arad“ komanda iš Lenkijos.
nuotrauka
2019-04-29 16:50
Jau ketvirtus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija organizavo konkursą „Lietuvos BIM projektai”, kurio nugalėtojai buvo apdovanoti „Skaitmeninė statyba 2019. Vilnius“ konferencijoje, didžiausios statybų parodos „Resta“ metu. Konkursas yra skirtas išrinkt...
nuotrauka
2019-04-29 16:08
„Ukmergės gelžbetonis“ ką tik pasibaigusioje „Restoje“ pristatė tradicinius gaminius. Įmonei buvo svarbu priminti parodos lankytojams apie gamyklą ir savo gaminius.
nuotrauka
2019-04-26 07:25
Į Vilnių atvyko ir dalyvaus šiandien vykstančioje konferencijoje RESTOJE Europos statybos pramonės (FIEC) prezidentas Kjetil Tonning. Jis statybų sektoriaus bendruomenei skaitys pranešimą konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2019. Vilnius”.
nuotrauka
2019-04-26 07:09
Kol Lietuvoje vis dar diskutuojama, verta ar neverta eiti statybų pramonės skaitmeninimo keliu, Vakaruose tuo seniai neabejojama. Atsiliekame net nuo Rytų – NVS šalys sparčiai juda pažangos kryptimi ir intensyviai dirba prie statybų skaitmeninimo projektų, tvirtina UAB „AGA CAD“. Pažangos pavyzdžiu ...
nuotrauka
2019-04-25 16:47
Tarptautinės statybos ir remonto parodos RESTA metu jau trečią kartą įvyko konkursas „Įspūdingiausios RESTOS ekspozicijos“. Šiandien, balandžio 24 d., paskelbti nugalėtojai.
nuotrauka
2019-04-25 09:20
Vakar, balandžio 24 d., prasidėjusioje tarptautinėje statybų parodoje „Resta 2019“ lankytojai galėjo ne tik pasisemti įkvėpimo, kaip įsirengti svetainę, vonią, virtuvę ar terasą, tačiau ir pamatyti tris skirtingus miegamųjų interjerus. 40 kv. m plote įrengtos interjerų ekspozicijos, atspindinčios tr...
nuotrauka
2019-04-25 07:54
Bendrovė BAUMIT, į Lietuvą tiekianti fasadų sistemas, RESTOJE pristatinėja sveiką statybą.
nuotrauka
2019-04-25 07:48
Statybinės medžiagos, kurias RESTOJE pristato įmonė BAUROC, nesikeičia jau kurį laiką. Tačiau, kaip sako įmonės direktorius Alvidas Musius, keičiasi technologijos ir pasiūlymai.
nuotrauka
2019-04-24 18:46
Jungiklių ir išmaniųjų namų sistemų centras „Jung Vilnius“ RESTOJE pristato itin praktiškų produktų, kurie taupo namus įsirenginėjančių žmonių ir interjero dizainerių laiką, pinigus, tuo pat metu suteikdami galimybių rinktis, derinti ir lyginti kainas.
nuotrauka
2019-04-24 16:03
Kaip dekoruoti namų sienas ir lubas? Kokios statybų sektoriaus naujienos pasiekė Lietuvos rinką, kokios tendencijos įsitvirtina? Kaip nesuklysti renkantis augalus ir įsirengiant žalią plotą prie namų ar balkone? Atsakymų visi statybų sektoriaus profesionalai, naujakuriai bei savo būstą statyti, įsir...
nuotrauka
2019-04-24 07:27
Saulei kylant laikas susimąstyti apie namų eksterjerą, nes jaukus rytas su kavos puodeliu, savaitgalio pietūs arba nuostabi vakarienė lauko terasoje – tikras malonumas. Tačiau subjuręs oras ar, atvirkščiai, pernelyg intensyvūs, varginantys saulės spinduliai gali sugriauti planus ir pasisėdėjimas gry...
nuotrauka
2019-04-19 13:42
Jau ketvirtus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija organizuoja konkursą „Lietuvos BIM projektai”. Konkursas yra skirtas išrinkti geriausią Lietuvos įmonių praktiką, naudojant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją.
nuotrauka
2019-04-19 10:34
Ar žinote, kokios interjero tendencijos šiuo metu madingiausios? Kaip įsirengti mažą erdvę? Kaip atnaujinti vienspalves namų sienas ir papuošti jas, pavyzdžiui, žydinčiomis gėlėmis? Visi atsakymai parodoje RESTA.
nuotrauka
2019-04-17 07:33
Tarptautinėje statybų parodoje „RESTA 2019“ balandžio 24–27 d. parodų ir kongresų centre „Litexpo“ rasite visas jungiklių ir išmanių namų centro „JUNG Vilnius“ naujienas.
nuotrauka
2019-04-08 10:08
Statybų sektoriaus pokyčiai per pastarąjį dešimtmetį visai nekilnojamojo turto rinkai suteikė ne tik naują kvėpavimą, bet ir iš esmės pakeitė statybų greitį, ištobulino projektavimo, technologinių sprendimų grandis. Kol paprastam gyventojui permainos labiausiai jaučiamos per mažesnius komunalinius m...
nuotrauka
2019-04-08 09:27
Europoje jau šiandien vyksta reikšminga skaitmeninė statybos pramonės pertvarka. Šiuo klausimu Europa ne vienalytė – vienur skaitmeninė statyba smarkiai pažengusi, o kitur – gerokai atsilikusi. Todėl Europoje būtina spartinti šiuos pokyčius. Tuo įsitikinęs Kjetil Tonning, Europos statybos pramonės f...

Statybunaujienos.lt » RESTA