2020 lapkričio 30 d. pirmadienis, 21:46
Reklama  |  facebook

Biurų pastatui „k29” suteiktas aukščiausias Baltijos šalyse tvarumo įvertinimas  1

2017-05-16 15:30
Sostinės Konstitucijos prospekte įsikūręs biurų pastatas „k29” gavo aukščiausią darnumo su aplinką įvertinimą regione. Jam suteiktas Excellent BREEAM In-Use sertifikatas. Kol kas tai yra pirmasis ir vienintelis pastatas su tokio tipo įvertinimu Baltijos šalyse.
nuotrauka
Bendrovės „Archinova“ nuotr.


Minimos įmonės
Archinova, UAB

BREEAM sertifikatas yra tarsi pastato pažymys už jo dermę su žmonėmis ir aplinka. Jo esmė yra ta, kad pastato projektas arba jau esantis pastatas yra vertinamas pagal 130 kriterijų – nuo energijos suvartojimo, poveikio aplinkai ir žmogui iki dermės su aplinka. Pastatų vertinimą pagal šią metodiką galima palyginti su pažymiais iš skirtingų disciplinų – poveikio aplinkai, energetinio efektyvumo ir panašiai.

Paprastai tariant, aukščiausiu BREEAM balu įvertintas pastatas puošia aplinką, saugo gamtą ir jame patogu dirbti. Šiuo metu pasaulyje BREEAM įvertinimas yra suteiktas daugiau nei 500 tūkst. nekilnojamojo turto objektų. Vis dėlto šešiabalėje sistemoje daugiausiai žvaigždučių surenka tik išskirtiniais techniniais ir architektūriniais sprendimais pasižymintys objektai. Tuo tarpu „k29” biurų pastatas kol yra pirmasis ir vienintelis Baltijos šalyse įvertintas vienu aukščiausiu, „Excellent“ (5 žvaigždutės iš 6) įvertinimu BREEM In-Use sertifikavimo sistemoje.

Vertinamas skirtingais aspektais

Suteikiant pastatui BREEAM In-Use sertifikatą yra vertinamos objekte naudotos medžiagos, energijos suvartojimas, ryšys su esamais transporto mazgais, atsirandančios atliekos, vandens taupymas, energetika ir tarša. Kaip pasakoja BREEAM In-Use sertifikato auditorius Kęstutis Kvietkauskas, pastatas įvertintas aukščiausiais balais naudotų medžiagų, atliekų tvarkymo, transporto bei žemės panaudojimo ir ekologijos srityse.

„Biurų pastate „k29” naudoti universalūs konstrukciniai sprendimai. Pastato funkciją arba biurų išplanavimus galima keisti be didesnių remonto darbų. Taip pat, esant norui, būtų galima net kategoriškai pakeisti pastato funkciją neeikvojant statybinių medžiagų ir panaudojant jau esamus konstrukcinius elementus. Tuo tarpu pastato fasadui nereikalingas dažnas kosmetinis remontas, nes priimti projektiniai sprendiniai saugantys medžiagas nuo nusidėvėjimo“, - pabrėžia K. Kvietkauskas.

Jis taip pat pažymėjo, kad pastatas yra itin palankioje miesto vietoje, kurią patogu pasiekti viešuoju transportu ir dviračiais, o tai itin svarbu intensyviame dešiniojo Neries kranto rajone.

„Šioje vietoje susisiekimas viešuoju transportu ypatingai paprastas iš visų Vilniaus rajonų ar kitų miestų. Taip pat, projekto vystytojai atsižvelgė į augančią tendenciją darbo vietą pasiekti dviračiu bei įrengė saugias dviračių saugojimo zonas, dušus bei persirengimui skirtas erdves. Pasiekiamumas dviračiu yra labai paprastas ir žinant Konstitucijos prospekto eismo intensyvumą tai tikrai skatina arčiau pastato įsikūrusius darbuotojus į darbą pasirinkti tvarų keliavimo būdą“, - pasakoja ekspertas.

Skiriamas dėmesys darnai su gamta

Pastato valdytojai ir architektai pabrėžia, kad nuo pat projekto pradžios didžiausias dėmesys buvo skiriamas darnai su gamta ir žmogumi, todėl toks aukštas BREEAM In-Use įvertinimas nebuvo netikėtas, tačiau išties džiugina. Kaip pasakoja investicijų valdymo bendrovės „Lords LB Asset Management“ turto valdytoja Miglė Mačionytė, kuriant pastatą, kuriame patogu žmonėms, poveikis aplinkai yra ypatingai svarbus.

„Nuo pat biurų pastato statybų pradžios orientavomės, kad jis būtų patogus čia dirbantiems žmonėms ir atitiktų jų dienos ritmą. Interjeras kurtas taip, kad žmonės praleistų daugiau laiko judėdami. Savaime suprantama, didelis dėmesys turi būti skirtas ir aplinkai bei darnai su gamta. „k29“ pritaikyti sprendimai leidžia vartoti mažiau energijos resursų, todėl jo poveikis aplinkai yra minimalus“, - pasakoja M. Mačionytė.

Kaip sako vienas iš projekto autorių, architektų biuro „Archinova“ architektas Aleksandras Gvildys, pastatas darniai įsilieja į miesto aplinką, o jo apšvietimą ir palankų klimatą padeda kurti pati gamta.

„Pastate daug dėmesio skirta bendroms ir darbo erdvėms, pastato energetiniam efektyvumui ir natūraliai šviesai. Visas patalpas, išskyrus sanitarinius mazgus, pasiekia natūrali dienos šviesa. Vasara, nakties metu, išoriniame fasade bei atriumo stoglangyje atsidaro langai, sukuriamas kamino efektas – leidžiantis efektyviai išvėdinti ir atvėsinti patalpas. Taip optimizuojamos vėsinimo ir vėdinimo sąnaudos. Ryte darbuotojai dieną pradeda šviežiame ir vėsiame ore. Taip pat dvigubas fasadas leidžia reguliuoti klimatą ir apsaugo nuo judrios miesto dalies triukšmo“, - pasakoja vienas iš pastato kūrėjų.

2015 m. birželį duris atvėręs „k29“ – išskirtinės architektūros, modernus ir ryškus dešiniojo Neries kranto objektas. Aštuonių aukštų, daugiau nei 15 tūkst. kv. m pastate įrengtos 1 253 modernios darbo vietos. Verslo centrą projektavo Danijos ir Lietuvos architektai. Projektą vystė investicijų bendrovė „Lords LB Asset Management“ – specialiai šiam projektui įsteigtas fondas „Lords LB Baltic Fund II“. Vystant projektą, į miesto infrastruktūrą buvo investuota daugiau nei 1,1 mln. EUR.

Šiuo metu „k29” yra išnuomota 100 proc. biurų ploto. Tarp pastato nuomininkų - draudimo bendrovė „AIG“, Nasdaq Technologijų ir verslo kompetencijų centras „Nasdaq Vilnius Services“, IT paslaugų įmonė „TIA Technology“, audito, mokesčių ir verslo konsultacijų bendrovė KPMG, banko „OP Corporate Bank plc“ Lietuvos filialas, draudimo bendrovė „Seesam“, skolų valdymo įmonė „Lindorff“, lizingo bendrovė „UniCredit Leasing“, buitinių ir komercinių prietaisų gamintoja „Miele“, Vilniaus 32-as notarų biuras.

„Lords LB Asset Management“ yra Lietuvos Banko licencijuota investicijų valdymo bendrovė, nuo 2008 m. teikianti paslaugas instituciniams ir privatiems investuotojams. Iš viso „Lords LB Asset Management“ valdo 13 fondų: 8 nekilnojamojo turto fondus, 3 privataus kapitalo fondus ir 2 energetikos ir infrastruktūros fondus. Bendra fondų valdomo turto vertė 2016 m. gruodžio mėn. pabaigoje siekė 310 mln. eurų. 

Bendrovės „Archinova“ informacija ir nuotr. 

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

Alba
2017-05-19 16:15
Gal kur nors galima pamatyti praktiškus šilumos, el. energijos suvartojimo pastato eksploatacijai davinius. Žinau "A" energinės klasės objektus kurių rodikliai paskaičiuoti pagal formulytes, o praktiški labai skiriasi ir numatytai klasei neatitinka. Na, gal BREEAM In-Use sertifikatas to neleidžia ??!!

Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2020-11-30 11:38
Pastaruosius penkerius metus Vilniaus Šv. arkangelo Rapolo bažnyčia vis sulaukia restauratorių dėmesio. Prieš kelerius metus sutvarkytas pagrindinis fasadas ir bokštai, šiomis dienomis Kultūros infrastruktūros centro (KIC) užsakymu baigtas remontuoti stogas, savo eilės laukia signatarinis bokštelis ...
nuotrauka
2020-11-27 11:34
Nekilnojamojo turto (NT) paslaugų įmonių grupė „Resolution Holdings“, valdanti NT konsultacijų, vertinimo bei turto valdymo bendroves Baltijos šalyse, veikiančias po „Newsec“ prekės ženklu, atskiria veiklas ir praneša apie naujai steigiamą holdingą „Newsec PAM Baltics“. Šis holdingas apims turto val...
nuotrauka
2020-11-26 07:59
Vyriausybė pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pateiktam projektui dėl Kauno Aleksoto inovacijų pramonės parko (AIPP) pripažinimo valstybei svarbiu ir nustatė šio parko teritorijos ribas.
nuotrauka
2020-11-24 12:07
Kultūros infrastruktūros centras (KIC) baigia Alytaus sinagogos tvarkymo darbus. Likvidavus avarinę būklę, pastatas remontuotas, restauruotas ir jame įsikurs Alytaus muziejaus padalinys.
nuotrauka
2020-11-24 12:03
Ankstų antradienio, lapkričio 24 d., rytą šešios negabaritinės krovininės mašinos į Jonavą atgabeno naująjį pėsčiųjų tiltą per Žeimių gatvę.
nuotrauka
2020-11-23 07:50
UAB „Švykai“ laimėjo „LTG Infra“ skelbtą viešąjį konkursą – parengti Lyduvėnų geležinkelio tilto remonto darbo projektą ir atlikti remonto darbus. 2 602 364,06 Eur be PVM vertės projektą įmonė įsipareigojo įgyvendinti per 24 mėnesius.
nuotrauka
2020-11-23 07:46
Bendrovė „Storent“, šių metų balandžio mėnesį klientams Lietuvoje pasiūliusi statybų įrangą nuomotis internetu, jau skaičiuoja pirmuosius šio sprendimo vaisius. Per kiek daugiau nei pusmetį šia galimybe pasinaudojusių klientų skaičius artėja prie1 tūkstančio, o atliktų sandorių skaičius perkopė 3,5 ...
nuotrauka
2020-11-12 11:58
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) suderino UAB „Litesko“ filialo „Marijampolės šiluma“ 2019−2020 metų investiciją – naujos katilinės statybą Igliaukos kaime, kurios vertė beveik 203 tūkst. Eur. Investicija finansuojama bendrovės nuosavomis lėšomis.
nuotrauka
2020-11-11 15:52
Per tą patį laikotarpį MERKO grupės įmonės Lietuvoje pardavė 301 butą notarinėmis pirkimo–pardavimo sutartimis. Dar viena naujiena – pradėtas statyti naujas gyvenamųjų namų kompleksas „Vilnelės skverai“.
nuotrauka
2020-11-10 16:13
Vilniaus kogeneracinėje jėgainėje (VKJ) pradėti karštieji bandymai, naudojant perdirbti nebetinkamas komunalines atliekas. Išbandžius tam skirtus įrenginius, vėliau atliekos virs elektros energija ir šiluma vilniečiams.
nuotrauka
2020-11-10 11:08
Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslininkai kuria inovatyvų skraidymo aparatą – sraigtasparnio ir įprastinio drono (kvadrokopterio) hibridą, kurį pavadino elektrokopteriu.
nuotrauka
2020-11-09 14:26
Statydami energiškai efektyvų namą visų pirma siekiame maksimaliai sumažinti galimus energijos nuostolius, įrengti efektyvią izoliaciją ir užtikrinti patikimą pastato sandarumą.
nuotrauka
2020-11-09 10:10
Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės (HAE) aukštutiniame baseine buvo sėkmingai atliktas vidinio betoninio šlaito dangos remontas. Dėl šių darbų pirmą kartą nuo Kruonio HAE, kuri yra vienintelė tokio tipo elektrinė Baltijos šalyse, eksploatavimo pradžios aukštutinio baseino vandens lygis beveik sav...
nuotrauka
2020-11-05 14:22
Šnipiškėse pėsčiųjų ir automobilių eismui grąžinama kompleksiškai atnaujinta S. Fino gatvė. Bendrovė „Grinda“ pagal įmonės „Vilniaus planas“ projektą važiuojamojoje dalyje jau atkūrė akmeninį grindinį, įrengė lietaus nuotekų surinkimo vamzdyną. Iki lapkričio vidurio planuojama baigti visus pėsčiųjų ...
nuotrauka
2020-11-04 10:56
Nekilnojamojo turto bendrovė „Eika“, ilgus metus kaupusi patirtį įrengiant vystomuose gyvenamosios ir komercinės paskirties objektuose esančias erdves, nusprendė praplėsti siūlomų paslaugų spektrą ir įsteigė apdailos paslaugų įmonę, kuri rūpinsis ne tik įmonės parduodamų patalpų įrengimu, bet pasiūl...
nuotrauka
2020-11-04 08:54
Praėjusią savaitę Vyriausybė patvirtino naujai dviejų Vilniaus universiteto (VU) padalinių infrastruktūrai sukurti skirtas lėšas. Saulėtekyje greta jau veikiančių stipriausių šalies mokslo centrų per trejus metus, planuojama, įsikurs modernūs Chemijos bei Matematikos ir informatikos fakultetai.
nuotrauka
2020-11-04 08:45
Panaudojant Europos Sąjungos fondų investicijas, bus baigtas gilinti Klaipėdos valstybinio jūrų uosto laivybos kanalas. Susisiekimo ministerija tam skyrė 17,3 mln. eurų iš ES Sanglaudos fondo.
nuotrauka
2020-11-04 07:16
Purškiamos termoizoliacijos pasiūla Lietuvos rinkoje nėra maža, tad vartotojas, ieškodamas sau produkto pagal pagrindines technines charakteristikas, jau turi palyginti didelį pasirinkimą. Tuomet laimi produktas, kuris yra geresnis už kitus ne pagal vieną, o pagal kelis parametrus. Tarp dažniausiai ...
nuotrauka
2020-10-29 13:28
Fondų valdymo įmonės UAB „Eika Asset Management“ (EAM) valdomas fondas UAB „Eika Real Estate Fund“ (EREF) baigė sandorį, pagal kurį įsipareigojo pastatyti DHL skubių siuntų terminalą Vilniaus oro uosto teritorijoje. Projekto investicijos siekia 6,3 mln. EUR.
nuotrauka
2020-10-29 09:51
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) nepatenkino Panevėžio statybos tresto (PST) prašymo atnaujinti procesą administracinėje byloje, kurią galutinai išnagrinėjus jau buvo pripažinta, kad Konkurencijos taryba pagrįstai skyrė baudas PST ir „Irdaivai“ už konkurenciją ribojantį susitarim...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka

Siūlo sprendimą, kaip paprastai atsikratyti statybinių atliekų ir kitų rakandų

Antrasis karantinas suteikė progą daugiau laiko skirti namams – išsivalyti juos nuo nereikalingų daiktų, susitvarkyti sandėliuką ar baigti užsitęsusius remonto darbus. „Ecoservice“ ekspertai...
nuotrauka

Statote namą? Tai gali praversti: kaip sumažinti šiluminių tiltelių įtaką

Statydami energiškai efektyvų namą visų pirma siekiame maksimaliai sumažinti galimus energijos nuostolius, įrengti efektyvią izoliaciją ir užtikrinti patikimą pastato sandarumą.