2021 balandžio 14 d. trečiadienis, 19:50
Reklama  |  facebook

Buvusiose banko patalpose įsikurs mokykla „Pažinimo medis“

2020-08-27 10:14
Bendrovė „Newsec" tarpininkavo sudarant nuomos sandorį – Vilniuje, Kalinausko g. 13 esantis objektas, kuriame buvo įsikūręs bankas „Citadele", buvo išnuomotas privačiai mokslo įstaigai „Pažinimo medis". Pastato, kurio bendras plotas siekia 2,461 kv. m, nuomos sutartis pasirašyta 12 metų laikotarpiui.
nuotrauka
Bankai.lt iliustr.


Minimos įmonės
Newsec, UAB
Vilniuje keturis filialus – Verkių, Ozo, Fabijoniškių ir Jeruzalės – turinti privati švietimo įstaiga „Pažinimo medis" plečiasi ir Kalinausko g. 13 esančiame objekte planuoja įkurti dar vieną padalinį. 1914 m. pastatytame ir 2012 m. renovuotame administracinės paskirties pastate iki šiol veikė AB „Citadele" banko centrinė būstinė.

„Augant mūsų ugdytiniams tiek skaičiumi, tiek amžiumi ėmėme nebetilpti esamuose filialuose ir jau seniai svajojome apie mokyklą centrinėje miesto dalyje mūsų vyriausiesiems pagrindinės mokyklos moksleiviams, būsimiems gimnazistams. Pagrindinė mokykla-gimnazija įsikūrusi miesto centre leis dar labiau plėsti pamokų formatą, į pamokas suintegruoti kultūrinį turinį. Nuo naujųjų mokyklos patalpų iki, pavyzdžiui, „MO šiuolaikinio meno centro" yra tik kelios minutės pėstute. Tai puiki galimybė pamokos metu pamatyti edukacinius objektus gyvai, mokytis ne tik už mokyklos suolo, bet ir plėsti pasaulėžiūrą. Taip pat šių patalpų pasirinkimą lėmė gerai išvystyta aplinkinė infrastruktūra bei mokyklos poreikius atliepiantis pastato išplanavimas ir patalpos", – pranešime cituojama mokyklos direktorė Audronė Kancė-Grdzelišvili.

Pasak „Newsec" tarpininkavimo paslaugų grupės vadovės Jurgitos Ragaišės, pastatą supanti aplinka, galimybė įrengti vidinį mokyklos kiemą, aktyvaus laisvalaikio zonos ir kt. dažnai yra lemiami faktoriai renkantis patalpas privačioms ugdymo įstaigoms. Pagrindinius kriterijus atitinkantys objektai būna itin paklausūs rinkoje, todėl surasti tinkamas patalpas pažangiomis mokymo metodologijomis besivadovaujančioms mokykloms yra sudėtinga.

Pastaraisiais metais, kaip pažymima pranešime, vis labiau ryškėja tendencija – tiek Vilniuje, tiek Kaune vykdoma aktyvi privačių švietimo įstaigų plėtra.

2019–2020 m. m. Švietimo informacinių technologijų centro duomenimis, privačių (nevalstybinių) mokyklų Lietuvoje veikė 74, iš viso 6-iomis daugiau nei prieš metus. Daugiausia – 36 privačios mokyklos – veikė Vilniaus miesto savivaldybėje, o Kauno miesto savivaldybėje privačių bendrojo ugdymo mokyklų skaičius siekė 10. Jau kelerius metus privačių ugdymo įstaigų paklausa tolygiai auga, todėl galima matyti aktyvią mokyklų plėtrą nuomojantis patalpas, tiek statant atskirus naujus pastatus ilgalaikės nuomos pagrindais, pažymima pranešime.

Šį rugsėjį sostinės centre, Aludarių ir Pakalnės gatvių sankirtoje, atsidarys „Erudito licėjus", o Juozapavičiaus g. 13 esančiame 4 tūkst. kv. m ploto pastate veiklą pradės „Šiaurės licėjus". 2020 m. pradžioje sostinės Kalnėnų rajone 2 hektarų sklype iškilo 7,5 tūkst. kv. m ploto „Karalienės Mortos mokykla" ir vaikų darželis „Vaikystės sodas", į kurio statybas privataus kapitalo fondų valdytojo „BaltCap" fondas „BaltCap Infrastructure Fund" (BInF) investavo 11 mln. eurų. 2019 m. Medeinos g., Pašilaičiuose, buvo užbaigta statyti katalikiška „Šv. Juozapo" mokykla ir darželis. 2018 m. iki tol vien tik Vilniuje veikusi pradinė mokykla „Šiaurės licėjus" įkūrė padalinį istoriniame Kauno senamiestyje.
Statybunaujienos.lt
Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2021-04-13 11:22
Sekmadienį prasidėjo Klaipėdos jūrų uosto bangolaužių rekonstravimo darbai. Pirmiausiai bus rekonstruojamas pietinis bangolaužis, tad šiaurinis molas, esantis Melnragėje, šiemet liks atviras gyventojams.
nuotrauka
2021-04-13 11:02
Artimiausiu metu vidaus reikalų sistemos pareigūnams – ugniagesiams gelbėtojams, policininkams ir kitiems – bus pagerintos gydymo ir reabilitacijos sąlygos. Valstybės turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas, įgyvendinantis Vidaus reikalų ministerijos Reabilitacijos c...
nuotrauka
2021-04-12 17:25
Šalia Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų iškils didžiausia Baltijos šalyse infekcinių ligų ligoninė. Kauno klinikų užsakymu infekcinių ligų ligoninės projektą įgyvendins projektavimo paslaugų konkursą laimėjusi UAB „Maspro“. Pastato statybos darbų vertė gali siekti apie 2...
nuotrauka
2021-04-12 11:03
Būstą įsigyti siekiančių lietuvių pandemija negąsdina, o butų pardavimai pirmąjį šių metų ketvirtį ir vėl viršijo visus lūkesčius. Darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ skaičiuoja, kad pirmąjį šių metų ketvirtį savo įgyvendintuose ir vystomuose projektuose pardavė 81 proc. daugiau...
nuotrauka
2021-04-12 10:41
Vilniaus Naujamiesčio rajone, buvusios „Spartos“ gamyklos teritorijoje statomas „Cyber City“ technologijų miestelis išsiskirs ne tik savo pobūdžiu, apimtimi ir architektūra, bet ir moderniais fasado sprendimais. Statant 35 tūkst. kv. m ploto kompleksą technologijų bendruomenei bus naudojami naujos k...
nuotrauka
2021-04-07 12:20
Centrinio Vilniaus verslo kvartalo, įsikūrusio Konstitucijos pr. ir jo prieigose, ribos toliau plečiamos į rytinę prospekto pusę, formuojant urbanistinę kalvą Kalvarijų gatvės link. Šioje prestižinėje verslo zonoje įsikūrusiuose moderniuose verslo centruose vakansija siekia tik 5,1 proc., o senesni ...
nuotrauka
2021-04-02 07:37
Individualaus namo statyba neretai siejama su ilgai trunkančiais procesais, varginančiomis statybininkų, sunkiasvorės technikos ar medžiagų paieškomis. Šie ir kiti papildomi rūpesčiai ne vieną atbaido nuo svajonės pasistatyti trokštamus namus. Vis dėlto statybos gali būti ne tik kokybiškos, bet ir g...
nuotrauka
2021-03-31 14:05
Visorių informacinių technologijų parke pradedamos naujo mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų (MTEPI) centro statybos. Pirmąjį iš trijų numatomų centrų už 8,5 mln. Eur statys „Naresta“.
nuotrauka
2021-03-31 09:12
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Bolds Property Partners“ pradeda 4300 kv. m naujo verslo parko statybas sostinės Ukmergės ir Mykolo Lietuvio gatvių sankryžoje prie sankirtos su Vakariniu aplinkkeliu – Vilniaus miesto savivaldybė projektui suteikė statybos leidimą.
nuotrauka
2021-03-30 11:34
Viena didžiausių JAV medicinos technologijų bendrovė „Dexcom“ išsinuomojo biurą verslo kvartale „Business Stadium“. Sostinėje, Rinktinės gatvėje statomame verslo centre bendrovė nuomosis daugiau nei trečdalį pastato – 6 tūkst. kv. m ploto.
nuotrauka
2021-03-29 11:56
Į naują plėtros etapą įžengusi SBA keičia savo ir grupės įmonių pavadinimus, atnaujina prekės ženklus, misiją bei vizualinį identitetą. Pokyčiais, kurie daromi konsultuojantis su pasaulinių prekių ženklų kūrėjais, toliau stiprinamas grupės vertybinis integralumas, ryškinama kryptis į globalias rinka...
nuotrauka
2021-03-29 11:14
Tarptautinį prekybos centro „Europa“ architektų konkursą, skirtą atrinkti partnerius rekonstrukcijai, laimėjo Suomijos architektūros ir interjero studija „Bolder Development Oy“. Pagrindinė architektų ir interjero dizainerių užduotis – funkcionalus išplanavimas, naujos, kasdieniams poreikiams pritai...
nuotrauka
2021-03-29 08:37
Fondų valdymo įmonės UAB „Eika Asset Management“ (EAM) valdomas nekilnojamojo turto fondas UAB „Eika Real Estate Fund“ (EREF) užbaigė sandorį su „Moller Real Estate Baltic AS“, pagal kurį įsigijo „Audi“ ir „Volkswagen“ atstovybių pastatus Vilniuje.
nuotrauka
2021-03-26 10:32
Kauno IX forto memorialiniame komplekse veikiančiame istorijos muziejuje laukiama reikšmingų pokyčių.
nuotrauka
2021-03-24 16:12
Rinkoje jau yra nemažai efektyvių hidroizoliavimo sprendimų. Todėl pranašumą suteikia nebe vien efektyvi, bet ir paprastai naudojama, greitai veikianti, pageidautina ir taupios išeigos medžiaga. Visos šios savybės būdingos naujos kartos SCHOMBURG GmbH hidroizoliavimo priemonei AQUAFIN-RB400.
nuotrauka
2021-03-24 13:27
Važiuojant pro Elektrėnus jau galima pastebėti, kad pastarosiomis dienomis ėmė trumpėti vienas iš dviejų nebenaudojamų Lietuvos elektrinės kaminų. Šių 250 ir 150 m aukščio kaminų ardymo projektas yra išskirtinis regione, kadangi tokio aukščio konstrukcijų demontavimas nei Lietuvoje, nei Baltijos šal...
nuotrauka
2021-03-23 11:09
VĮ Lietuvos oro uostai ir statybų bendrovė „Mitnija“ sutarė nutraukti rangos sutartį dėl naujo Vilniaus oro uosto keleivių išvykimo terminalo statybos. Toks sprendimas priimtas dėl to, kad pandemijos sukelti finansiniai iššūkiai aviacijos sektoriui apsunkino projekto finansavimo paieškas ir neleido ...
nuotrauka
2021-03-22 16:18
Gavusi lėšų iš struktūrinių fondų, Varėnos rajono savivaldybės administracija ketina įgyvendinti avarinės būklės pastato – Merkinėje (Varėnos rajone) stovinčio vadinamojo Vazos namo – tvarkybos, kapitalinio remonto ir pritaikymo Merkinės krašto muziejaus kultūrinėms veikloms projektą.
nuotrauka
2021-03-18 14:53
Vilniuje, T. Ševčenkos g. 13 įkasta kapsulė, kuri žymi naujojo LR Vadovybės apsaugos tarnybos (VAT) biuro pastato rekonstrukciją. 1972 m. statytas pastatas bus iš esmės atnaujintas, paverčiant jį šiuolaikiniu biuru ir pritaikant prie specifinių VAT darbuotojų poreikių.
nuotrauka
2021-03-18 07:18
Šiuo metu Lietuvoje yra eksploatuojama maždaug 4000 tiltų ir viadukų, kurių bendras ilgis siekia apie 93 km. Didžioji dauguma jų jungia automobilinius kelius ir tik maždaug 14% tiltų yra pastatytų geležinkelio transportui. Gelžbetonio tiltai sudaro maždaug 95% visų Lietuvos tiltų.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos