2020 balandžio 7 d. antradienis, 12:41
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Delfinariumo rekonstrukcija – sėkmingai įveiktas „Korto“ iššūkis Fotogalerija

2017-02-09 11:12
Už naujus modernius namus Jūrų muziejaus gyventojai dėkingi bendrovei „Kortas“, kuri atliko itin sudėtingą 1994 metais atidaryto Lietuvos jūrų muziejaus delfinariumo rekonstrukciją. Šį projektą Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) konkurse „Lietuvos metų gaminys“ įvertino aukso medaliu.
nuotrauka
Jūrų muziejų delfinariumą bendrovė „Kortas“ rekonstravo dviem etapais. „Korto“ nuotr.


Minimos įmonės
Kortas, UAB
„Lyginant delfinų gyvenimo sąlygas iki rekonstrukcijos ir po jos – pokyčiai įspūdingi. Delfinų gyvenamosios patalpos buvo išplėstos: įrengtos poilsio zonos, po rekonstrukcijos įruoštos specialios patalpos, kur delfinų patelės ramioje aplinkoje galės lauktis ir atsivesti savo jauniklius. Specialios patalpos, kuriose vyksta terapijos su delfinais užsiėmimai, pritaikytos žmonių su negalia poreikiams. Anksčiau viskas vykdavo tose pačiose gana ankštose patalpose, tad dabar tiek gyvūnams, tiek darbuotojams ir lankytojams bus neabejotinai daugiau jaukumo ir komforto“, – apie kompleksinius pokyčius Jūrų muziejuje kalbėjo „Korto“ generalinė direktorė Žaneta Overlingienė ir pridūrė, kad po rekonstrukcijos delfinariumas sėkmingai išplėtė savo paslaugų pasiūlą, sukurta naujų darbo vietų.

Po rekonstrukcijos – nauji baseinai delfinams

Delfinariumo rekonstrukcija – unikalus projektas, mat statybų specialistams teko rūpintis išskirtinai didelio tūrio jūros vandens baseinais bei ultravioletinių spindulių poveikiui atsparia danga, didelių matmenų iliuminatorių ir sienučių iš akrilo plokštėmis, skirtomis vidaus ir išorės baseinams.

Vykdant Jūrų muziejaus rekonstrukcijos projektą, „Korto“ specialistams teko panaudoti naujus specifinius, iki tol Lietuvoje netaikytus technologijų ir techninius sprendimus bei suvaldyti sudėtingus rekonstrukcijos darbų eigos ypatumus.

„Dirbant prie šio projekto, iššūkių tikrai netrūko: teko rūpintis itin sudėtingais techniniais sprendimais, rūpintis, kaip užtikrinti itin didelių tūrių baseinų hermetiškumą, tam tikros įtakos turėjo ir gamtinės sąlygos – smėlis, druska, nuolat besikeičiantis gruntinio vandens lygis“, – apie sudėtingas darbo sąlygas kalbėjo Ž. Overlingienė.

Jūrų muziejaus delfinariumas rekonstruotas dviem etapais, per kuriuos renovuota delfinų pasirodymų salė, įrengtas delfinų terapijos centras su rekonstruotais ir naujai įrengtais vidaus baseinais bei įrengtas visiškai naujas lauko baseinas „Saulės įlanka“, skirtas edukaciniams delfinų pristatymams.

Po rekonstrukcijos bendras baseinų vandens tūris padidėjo nuo buvusio 1500 kub. metrų iki 6500 kub. metrų vidaus iš išorės baseinų, skirtų delfinams gyventi ir jiems pasirodyti.

Taip pat buvo rekonstruota ypatingos aplinkos pusapvalė salė, esanti žemiau delfinų pasirodymų salės, pro kurios langus galima stebėti delfinus. Joje ketinama rengti parodas, edukacinius užsiėmimus bei organizuoti renginius.

Anot Ž. Overlingienės, statybos darbų eigą teko planuoti itin kruopščiai: „Buvo itin svarbu, kad laiku būtų baigti I etapo rekonstrukcijos darbai, tinkamai ir nevėluojant sumontuoti ir imtų veikti baseinų jūros vandens paruošimo technologijos įrenginiai. Kartu reikėjo užtikrinti ir kokybišką lankytojų aptarnavimą delfinų pasirodymų metu ir tuo pačiu metu nepertraukiamai vykdant II etapo statybos darbus“. Bendrovės vadovė džiaugėsi, kad pavyko suspėti, ir ketverius metus trukusi rekonstrukcija buvo pabaigta laiku: „Negalėjome leisti sau vėluoti, juk delfinai gyveno Graikijoje, buvo numatyta jų parskraidinimo į Lietuvą data.“

Kvietė specialistus iš JAV ir Olandijos

Vykdant Jūrų muziejaus delfinariumo rekonstrukcijos projektą, „Kortui“ pagalbininkų teko ieškoti Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Olandijoje, mat reikėjo imtis darbų, kurių specialistų nei Lietuvoje, nei kaimyninėse šalyse nėra.

Visame pasaulyje žinomos JAV kompanija „Reinolds polymer technology“ specialistai suprojektavo, pagamino ir teikė logistikos paslaugas, tiekiant didelių išmatavimų tiesius ir lenktus iliuminatorius bei baseinų sienelių lenktus elementus iš akrilo. Baseinų konstrukcijų betonavimo klausimais, montuojant technologinius vamzdynus gelžbetoninių konstrukcijų viduje bei po baseinų plokštėmis, „Korto“ statybų specialistus konsultavo JAV kompanijos „International concept managament INC“ ekspertai.

Konsultacijas teikė ir medžiagas, užtikrinančias baseinų gelžbetoninių konstrukcijų deformacinių ir taip vadinamų „šaltų“ siūlių nepralaidumo jūros vandeniui klausimais, tiekė pasaulyje žinomo koncerno „Sika“ specialistai. Baseinų vidaus betoniniai paviršiai buvo padengiami karštu būdu „užnešama“ olandų kompanijos „Prokol“ Poliureya daugiasluoksne danga, kurios darbų atlikimo technologiją kartu su partneriais iš minėtos Olandijos kompanijos parengė „Polimaris“ specialistai.

Prie delfinariumo rekonstrukcijos prisidėjo daugiau kaip šimtas įvairių kompanijų, o „Kortas“ atliko statybos darbų už daugiau nei aštuonis milijonus eurų.

Reklama

Bendrovės „Kortas“ nuotr. 

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Metų nominacijos

nuotrauka
2020-03-09 09:56
Yvonne Farrell ir Shelley McNamara, airių architektės ir „Grafton Architects“ bendrasavininkės, tapo 47-ąja ir 48-ąja Pritzkerio architektūros premijos laureatėmis. Pritzkerio premija – garbingiausias architektūros srities apdovanojimas, prilyginamas Nobelio premijai.
nuotrauka
2020-03-04 12:25
„Reikia atkakliai siekti tikslo, ieškoti būdų įgyvendinti idėją, kuria tiki ir nebijoti“, – sėkmingo verslo paslaptimis dalijasi teisės, buhalterijos, verslo, mokesčių konsultacijų paslaugų įmonės „Justicija“ vadovas Vaidas Šalaševičius. Be darbo savo įmonėje jis įsteigė ne vieną verslininkus vienij...
nuotrauka
2020-03-02 17:18
Europos Komisija įvertino Kauno pastangas darnaus judumo srityje. Kasmetiniuose Europos mobilumo savaitės (angl. European mobility week) apdovanojimuose tarp 36 nominantų iš viso Senojo žemyno Kauno miestas pateko į geriausiųjų trejetuką darnaus judumo planavimo kategorijoje. Dėl tarptautinio įverti...
nuotrauka
2020-02-18 14:16
Iki balandžio 1 d. Lietuvos architektų sąjungoje eksponuojami geriausi 2019 m. Baltijos šalių architektūros mokyklų absolventų – bakalaurų ir magistrų – baigiamieji darbai.
nuotrauka
2020-02-12 15:50
Šiemet „Europos ateities miestų ir regionų“ (angl. European Cities and Regions of the Future 2020/21) reitinguose tarp lyderių – Kauno miestas ir regionas. Tai investicijų reitingas, kurį pateikia „Financial Times“ investicijų ekspertų padalinio „fDi Intelligence“ kasmet leidžiamas žurnalas „fDi Mag...
nuotrauka
2020-02-11 10:09
Bendrovė „Justicija“, teikianti buhalterinės apskaitos, teisines bei ekspertų paslaugas, pernai paminėjo 15-ąsias veiklos metines. Sukaktis buvo paminėta ne tik su gimtadienio tortu, bet ir praplečiant veiklų spektrą – prie jau vykdomų veiklų, susijusių su verslo, teisės, buhalterinių ir kitų klausi...
nuotrauka
2020-02-07 17:01
Apdovanojimas už metų darbą – Klaipėdos miesto vėliava – šiemet bus įteikta vieną didžiausių ir moderniausių Baltijos šalyse bendradarbystės erdvę „Light House“ įkūrusiam Šarūnui Butkui bei visai jo komandai. Tokiam siūlymui šiandien, vasario 7 d., pritarė Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos koleg...
nuotrauka
2020-01-31 14:10
Nacionaliniuose atsakingo verslo apdovanojimuose daugiausiai apdovanojimų pelnė Lietuvos statybininkų asociacijos įmonės: LAYHER BALTIC, CRAMO ir SDG.
nuotrauka
2020-01-27 11:57
Modernus biurų dangoraižis „3BURĖ“ po daugiau nei 10 metų pertraukos užbaigė trijų burių verslo kompleksą Vilniaus Giedraičių ir Krokuvos gatvių sankryžoje. 2018 m. iškilusi „3BURĖ“ iš kitų verslo centrų išskiria įdiegtais inovatyviais sprendimais ir ypatingu dėmesiu ekologijai.
nuotrauka
2020-01-24 07:31
Vienas įspūdingiausių Lietuvoje iškilusių statinių – pasaulines architektūros madas diktuojančio Danielio Libeskindo suprojektuotas MO muziejus – po metų nuo atidarymo jau įvertintas ne tik Lietuvoje – pelnytas „Lietuvos metų gaminio 2019“ aukso medalis, bet ir tarptautinėje rinkoje – įtrauktas į įv...
nuotrauka
2020-01-14 09:29
Įrengiant bendrovės „Lifosa“ Karbamidinio fosfato UP17-44 trąšų gamybos cechą, generalinis rangovas UAB „Montuotojas“ pagamino ir sumontavo apie 700 tonų metalinių konstrukcijų. Toks konstrukcijų kiekis buvo pagamintas ir sumontuotas per metus. Trumpas terminas tokios apimties darbams kėlė nemažai į...
nuotrauka
2020-01-09 13:19
„Įvertini savo įmonės patirtį ir žengi vieną žingsnį į priekį. Tiek, kiek įmonė turi realaus potencialo, – sako bendrovės „Požeminiai darbai“ generalinis direktorius Raimondas Baikštys, akcentuodamas, kad tik toks gerai apgalvotas ir įvertintas žingsnis skatina tobulėjimą ir duoda galimybę siekti na...
nuotrauka
2020-01-07 10:57
Bendra Lietuvos ir Čekijos bendrovė „Grinduva“ jau penkerius pastaruosius metus fiksuoja 1–4 proc. metinį augimą. Specializuotų grindų įrengimo srityje veikianti įmonė nuosaikų augimą pasirinko sąmoningai.
nuotrauka
2019-12-16 11:55
Kasmet pasitikdama didžiąsias metų šventes Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) sukviečia verslo bendruomenę, visuomenės, politikos ir mokslo lyderius į kalėdinį LPK vakarą. Šiemet Pirklių klube gruodžio 12 d. vykusioje šventėje skambėjo palinkėjimai artėjančių švenčių bei naujųjų metų proga ir...
nuotrauka
2019-12-15 10:02
per iškilmes Varšuvos universitete Lenkijos ir Lietuvos bendradarbiavimo ir dialogo forumas pagerbė labiausiai dvišalių santykių vystymui nusipelniusius asmenis ir įmones. Verslo kategorijoje, kuriant teigiamus santykius tarp lietuvių ir lenkų verslo įmonių, apdovanota AB „Kauno tiltai“. Bendrovės v...
nuotrauka
2019-12-12 11:38
Ketvirtadienį, gruodžio 12 d., Pirklių klube 23-ąjį kartą įteikti Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) rengiamo kasmetinio konkurso „Lietuvos metų gaminys” apdovanojimai. Apdovanojimams buvo nominuotos 74 įmonės penkiolikoje vertinimo grupių iš 25-os šalies ūkio šakų. Lyderio pozicijas kaip ir...
nuotrauka
2019-12-12 10:57
Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) šiemet Petro Vileišio vardo nominaciją ir premiją skyrė KTU doktorantui Mantui Lukauskui. Premija apdovanotas jaunasis mokslininkas atlieka tyrimus, siekiant pritaikyti dirbtinį intelektą (DI) vertinant užsienio investicijas veikiančius veiksnius, kuria meto...
nuotrauka
2019-12-09 15:45
Rudenį Minske organizuoto architektūros festivalio metu vykusioje Minsko tarptautinėje jaunųjų architektų bienalėje „LEONARDO 2019“ tarp 150 projektų iš 18 šalių net 3 apdovanojimus pelnė Vilniaus architektūros studijos architektų pateikti projektai.
nuotrauka
2019-12-04 15:00
Kauno miesto mokslo premija šiemet skirta KTU profesoriui, Lietuvos mokslo akademijos (LMA) nariui Jurgiui Kazimierui Staniškiui. Pasak profesoriaus, vienas reikšmingiausių jo mokslinės veiklos etapų prasidėjo visai neseniai – jis laimėjo Jungtinių Tautų Organizacijos (JTO) konkursą ir tapo šios org...
nuotrauka
2019-11-29 13:46
Sostinėje ketvirtadienio vakarą tryliktą kartą apdovanoti geriausi nekilnojamojo turto projektai Lietuvoje. Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos konkurse „Už darnią plėtrą“ geriausio biuro, gyvenamojo ir visuomeninio projekto statulėles pasidalino Vilnius, Kaunas ir Klaipėda.

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos