2021 kovo 9 d. antradienis, 2:14
Reklama  |  facebook

„Grinda“ bendradarbiaus su Vilnius Tech: inovacijas ir mokslą taikys praktikoje

2020-12-30 10:56
Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VILNIUS TECH) ir „Grinda" pasirašė sutartį, kuria numato plėsti bendradarbiavimo apimtis vykdant bendrus mokslinius tyrimus ir rengiant aukštos kvalifikacijos specialistus.
nuotrauka
UAB „Grinda“ direktorius Kęstutis Vaicekiūtis (kairėje) ir UAB „Grinda" Statinių techninės priežiūros ir administravimo paslaugų skyriaus vadovas Tadas Autukas (dešinėje). Sauliaus Žiūros/Vilniaus m. sav. nuotr.


Minimos įmonės
Grinda, UAB
Vilniaus Gedimino technikos universitetas (Vilnius Tech),
Vilnius Tech Aplinkos inžinerijos fakultetas,
Pastaraisiais metais Vilniaus miesto savivaldybės valdoma įmonė „Grinda“ įgyvendina didžiulius organizacinius pokyčius: remdamasi moksliniais tyrimais ir užsienio šalių patirtimis, augindama specialistų kompetencijas bendrovė iš gamybinės tampa inžinerine įmone.

Vilniaus „Grinda“ ir VILNIUS TECH dalinsis gerosiomis praktikomis, atliktais tyrimais, vyks tikslingi mainai, kurių pagrindinis tikslas – dirbant tarpusavyje parengti kuo daugiau aukštos kvalifikacijos specialistų.

Visuomenės pažangą labiausiai skatina glaudūs mokslo ir verslo institucijų ryšiai, gebėjimas akademines studijas derinti su praktiniais įgūdžiais. VILNIUS TECH, ugdantis praktinio pobūdžio specialistus, nuolat skatina šiuolaikiškas ir efektyviai veikiančias įmones aktyviau įsitraukti į universiteto studijų procesą – prisidėti kuriant reikalingas studijų programas, dalintis žiniomis su studentais, dalyvauti baigiamųjų darbų rengimuose.

„Su „Grinda" drauge dirbame jau ne vienerius metus: universitetas vykdo užsakomuosius mokslinius tyrimus, prisideda sprendžiant aktualius urbanistinės inžinerinės ir judumo infrastruktūros eksploatacijos klausimus. Numatome plėsti darbo apimtis: glaudžiau dirbti rengiant bendrus projektus, ruošti rinkai aukštos kvalifikacijos specialistus. Svarbu, kokią vertę sukuriame Vilniaus miestui, prisidėdami prie miesto inovacijų kūrimo ir įgyvendinimo bei rengdami ateities specialistus", – įmonės pranešime cituojamas VILNIUS TECH rektorius prof. dr. Alfonsas Daniūnas.

„Šiuo metu „Grinda" dirba prie projektų, kurie išsiskiria savo užmojais ir mastu ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Šiaurės Europos šalyse. Pritaikydami mokslo pasiekimus, šiuolaikines technologijas ir dalydamiesi savo patirtimis su kitais miestais, atsakingomis institucijomis, akademinio ir profesinio ugdymo įstaigomis, prisidedame prie specialistų, kurie plėtos Lietuvos inžinerinę tradiciją, ugdymo“, – cituojamas UAB „Grinda" direktorius Kęstutis Vaicekiūtis.

„Grinda“ – viena pirmųjų Lietuvos municipalinių įmonių, pradėjusi naudoti skaitmeninės statybos (BIM) priemones, o bendrovės įgyvendinami paviršinių nuotekų sistemų rekonstrukcijos projektai pripažinti kaip geriausi Lietuvos inžinerinės infrastruktūros projektai. 

„Grinda" – viena pirmųjų Lietuvos municipalinių įmonių, pradėjusi naudoti skaitmeninės statybos (BIM) priemones, o bendrovės įgyvendinami paviršinių nuotekų sistemų rekonstrukcijos projektai pripažinti kaip geriausi Lietuvos inžinerinės infrastruktūros projektai. Bendrovės įgūdžiai valdant sudėtingus projektų naudojant BIM priemones ir yra viena perspektyviausių bendradarbiavimo sričių.
  
Dar vienas itin reikšmingas bendradarbiavimo tikslas, kaip rašoma pranešime, – išpopuliarinti inžinieriaus specialybę Lietuvoje. Svarbu, kad kuo daugiau abiturientų susidomėtų šia specialybe ir nuspręstų rinktis inžinerijos studijų kryptis, taip prisidėdami prie mokslo progreso.

Pastaraisiais metais juntamas inžinerijos studentų, kurie vėliau išauga į savo srities profesionalus, trūkumas. Šių specialistų trūksta ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje veikiančioms įmonėms. Mokslo įstaigoms svarbiausia tinkamai paruošti inžinerijos studijų krypties studentus darbo rinkai, o įmonėms – mokėti pritraukti kuo daugiau dirbti norinčių savo srities profesionalų bei glaudžiai bendradarbiauti su mokslininkais modernizuojant Vilniaus miestą. Dėl šių priežasčių itin svarbus bendradarbiavimas, mokėjimas keistis ir dalytis informacija. Pasak VILNIUS TECH Aplinkos inžinerijos fakulteto dekano Donato Čygo, gamybinė praktika studijų metu – vienas efektyviausių būdų, norint studijų metu įgytas teorines žinias pritaikyti praktikoje.

„Mūsų vizija, pasirašius bendradarbiavimo sutartį – turėti kuo daugiau praktikos vietų, bendrų projektų ar partnerių, su kuriais galėtume tuos projektus įgyvendinti ateityje. Mums taip pat labai svarbu, kad įmonė keltų ir savo kvalifikaciją. Bendras tobulėjimas tikrai atneš daug naudos studentams ir Vilniaus miesto plėtrai", – cituojamas Aplinkos inžinerijos fakulteto dekanas.

Bendrovės „Grinda" darbuotojų branduolį sudaro VILNIUS TECH absolventai. Daugelis jų įmonėje dirbti pradėjo dar studijų metais, atlikdami gamybinę praktiką.
Statybunaujienos.lt
Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2021-03-08 16:00
Šv. Jokūbo ligoninės teritorijoje ketinama įrengti švietimo įstaigą, viešbutį ir naujas viešąsias erdves. Vilniaus miesto savivaldybė patvirtino techninį projektą ir išdavė leidimą rekonstruoti buvusios ligoninės pastatus.
nuotrauka
2021-03-05 07:01
Du iš trijų mūsų šalies – ypač didmiesčių ar vietovių, esančių netoli pagrindinių šalies magistralių – gyventojų vienaip ar kitaip kenčia nuo perteklinio triukšmo savo namuose. Triukšmas gali būti rimta problema bei miego sutrikimų, streso ir nuovargio priežastis. Tam kad būstas taptų jaukesniu, jo ...
nuotrauka
2021-03-04 08:57
Valstybės turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas atnaujins kelias dešimtis administracinės paskirties pastatų, kuriuose veikia valstybės institucijos. Į pastatų modernizavimą visoje Lietuvoje bus investuota 55 mln. Eur.
nuotrauka
2021-03-04 07:23
2020 metai verslui buvo tikras iššūkis, nes pareikalavo skubios esamų strategijų ir planų peržiūros bei greitų sprendimų ir ryžtingų pokyčių. Tačiau šie metai mūsų įmonei buvo ir augimo bei naujų galimybių laikas: pritaikėme naujas strategijas ir darbo metodikas, įsisavinome „Co-Create“ modelį, kuri...
nuotrauka
2021-03-03 10:49
Šių metų valstybės biudžete paveldui tvarkyti numatyti papildomi 2 mln. eurų. Šios lėšos leis ne tik tęsti seniau pradėtus darbus, bet ir pradėti naujų objektų tvarkybą.
nuotrauka
2021-03-03 07:33
Nuo 2007 m. veikianti UAB „VA STATYBA“ šiandien drąsiai imasi ir sėkmingai įgyvendina išskirtinius statybos ir rekonstrukcijos projektus.
nuotrauka
2021-03-02 11:26
Šiaulių bankas suteikė 5,5 mln. eurų finansavimą Visorių informacinių technologijų parke įsikursiančio mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų (MTEPI) centro statyboms.
nuotrauka
2021-03-02 10:38
Kaune ties Ugniakuro gatve baigti požeminio tunelio pėstiesiems po geležinkeliu įrengimo darbai.
nuotrauka
2021-03-01 09:14
Baigtos vieno didžiausių Lenkijoje, „Ignitis grupės“ plėtojamo Pomeranijos vėjo elektrinių parko statybos. Per 30 metų gyvavimo laikotarpį šis parkas atneš apie 440 mln. eurų koreguoto nediskontuoto pelno prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą bei amortizaciją (EBITDA).
nuotrauka
2021-03-01 08:39
Šalia Kauno Vienybės aikštės įsikūręs biurų centras BLC 2, valdomas SBA grupės nekilnojamojo turto inovacijų bendrovės „Urban Inventors“, tapo pirmuoju pastatu Baltijos šalyse, gavusiu darbuotojų gerovės pastato sertifikatą „Fitwel“. BLC 2 skirtas aukščiausias – trijų žvaigždučių – įvertinimas.
nuotrauka
2021-02-22 07:19
Užklupusi pandemija diktuoja naujas ne tik gyvenimo, bet ir darbo taisykles, o modernių sprendimų ieškantis verslas vis dažniau kuriasi moduliniuose statiniuose.
nuotrauka
2021-02-19 07:16
Vilniuje įsikūrusios įmonės „Trantera“ veikla yra susijusi su transporto priemonėmis. Todėl įmonės vadovas Aleksandr Lavrinovič įsitikinęs: verslo sėkmei ypač svarbu, kad mechanizmai ir transporto priemonės būtų ne tik patikimos, efektyvios, bet ir stiprintų įmonės įvaizdį. Neatsitiktinai jau beveik...
nuotrauka
2021-02-18 07:20
Žmogus yra vertės matas, todėl langai, durys ar slankiosios sistemos turi būti gaminami, kuriami ir išmaniai įrengiami ne pastatui, o žmogui. Kai gamintojas mąsto apie žmogų, jo gaminiai negali būti blogi. Todėl GEALAN bendrovės, PVC langų bei durų profilių sistemų kūrėjos, atramos taškas – gaminius...
nuotrauka
2021-02-17 09:25
Pastatų priežiūros įmonė „Yglė pastatų valdymas“ (YPV) oficialiai užbaigė prisijungimą prie Suomijos įmonių grupės SOL. Nuo šiol įmonė veikia „SOL Baltics“, vienijančios įmones Lietuvoje, Latvijoje bei Estijoje, vardu ir tampa lyderiaujančia pastatų priežiūros bei valymo paslaugų tiekėja Baltijos ša...
nuotrauka
2021-02-15 08:21
Skaitmeninių statybos technologijų įmonė UAB „AGA CAD“ prisijungė prie Europos statybos ir gamybos skaitmeninės transformacijos lyderės - Prancūzijos įmonių grupės „GROUPE MONNOYEUR“. 100 proc. „AGA CAD“ akcijų įsigijo antrinė šios grupės įmonė „ARKANCE“. Dėl to Vilniuje įsikūręs „AGA CAD“ specializ...
nuotrauka
2021-02-11 07:31
„Magnum“ verslo centras yra ne tik didžiausias verslo centras Kaune. Šis projektas išsiskiria ir statybų, ir inžinerinių sprendimų prasme – tai didžiulis A+ klasės pastatas su daugybe techninių inovacijų. „Magnum“ įkūnija aukščiausius kokybės reikalavimus, būtent todėl tapo svarbiu pokyčiu formuojan...
nuotrauka
2021-02-10 11:15
Kauno laisvosios ekonominės zonos (LEZ) Ryternos gatvėje netrukus iškils nauji pardavimui ir nuomai skirti pastatai: 0,62 ha ploto sklype pradedamas statyti penkių statinių kompleksas. Kiekviename iš jų įsikurs nuo vienos iki dviejų įmonių, kurioms reikalingos nedidelės sandėliavimo arba gamybos pat...
nuotrauka
2021-02-09 07:15
Šių dienų statybų sektoriaus profesionalai ne tik statydami naujus statinius ieško inovatyvių sprendimų, siekia aukščiausių kokybės standartų. Tokius aukštus reikalavimus jie kelia ir tada, kai atnaujina bei pritaiko visuomenės poreikiams senus, turinčius neįkainojamą istorinę vertę, pastatus.
nuotrauka
2021-02-08 15:46
Viena didžiausių kelių tiesimo bendrovių Lietuvoje AB „Panevėžio keliai“ stebėtojų tarybos posėdyje paskyrė naują bendrovės valdybą, kurios pirmininke išrinkta Jurgita Jurkšaitytė. Naujoji valdyba laikinai eiti generalinio direktoriaus pareigas patikėjo „Panevėžio kelių“ komercijos direktoriui Rolan...
nuotrauka
2021-02-08 10:30
Naujuoju Vilniaus kogeneracinės jėgainės (VKJ) generaliniu direktoriumi paskirtas Mantas Burokas. Laimėjęs jėgainės vadovo atranką, šias pareigas jis pradės eiti vasario 24 d.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka

BETONO MOZAIKA. Naujas požiūris – nuo 2020-ųjų veikloje taiko „Co-Create“ modelį

2020 metai verslui buvo tikras iššūkis, nes pareikalavo skubios esamų strategijų ir planų peržiūros bei greitų sprendimų ir ryžtingų pokyčių. Tačiau šie metai mūsų įmonei buvo ir augimo bei ...