2021 balandžio 14 d. trečiadienis, 19:04
Reklama  |  facebook

„Grinduvą“ į priekį veda iššūkiai ir naujos technologijos

Irena DIRGĖLIENĖ      2017-02-22 07:54
Specializuota Lietuvos ir Čekijos uždaroji akcinė bendrovė „Grinduva“ šiemet jau dešimtąjį kartą pelnė Lietuvos pramonininkų konfederacijos nominaciją „Sėkmingai dirbanti įmonė“.
nuotrauka
Bendrovės „Grinduva“ specialistai per pamainą gali įrengti iki 1,5 tūkst. kv. metrų betoninių grindų. „Grinduvos“ nuotr.


Minimos įmonės
Grinduva, UAB
Amalva, UAB
Lifosa, AB
Į sėkmę veda atestuoti darbuotojai ir gera įranga

Lietuvos ir Čekijos UAB „Grinduva“ – grindų įrengimo įmonė, atliekanti poliuretaninių, epoksidinių, glaistyto betono ir smulkiagrūdžio betono grindų įrengimo darbus visoje Lietuvoje. Įgudę darbuotojai, atestuoti inžinieriai, profesionali įranga leidžia pasiekti puikių rezultatų ir pelnyti užsakovų pasitikėjimą. Per beveik du savo veiklos dešimtmečius, įmonė prisidėjo prie daugelio statybos projektų įgyvendinimo. Ilgametę patirtį turintys bendrovės darbuotojai yra dirbę Kėdainių arenoje, Vilniaus intermodaliniame terminale, akcinėje bendrovėje „Lifosa“, Airijos skrydžių bendrovės „Ryanair“ orlaivių angaruose, mašinų gamykloje „Astra“, bendrovėje „Amalva“ ir daugelyje kitų objektų. „Bendrovė yra atestuota Statybos produkcijos sertifikavimo centro, kuris suteikė teisę būti ypatingojo statinio statybos rangovu. „Jeigu būtume likę dirbti tik su nesudėtingais statiniais, būtume „palaidoję“ darbuotojų tobulėjimo galimybes“, – sako bendrovės „Grinduva“ vadovas Tomas Vailionis.

Nuotraukoje – bendrovės „Grinduva“ vadovas Tomas Vailionis

Pasak įmonės direktoriaus, per pamainą darbuotojai yra pajėgūs įrengti iki 1,5 tūkst. kv. metrų betoninių grindų. Tokius rezultatus lemia technologijos, darbuotojų patirtis ir profesionalumas. Darbuotojų žinios kasmet gilinamos įvairiuose seminaruose ir mokymuose užsienyje: Čekijoje, Didžiojoje Britanijoje, Lenkijoje, Vokietijoje. Šiemet jau planuojama kelionė į Vokietiją, kur bus pristatyta nauja grindų dangos medžiaga, susidedanti iš keturių komponentų.

Įmonėje šiuo metu dirba 29 darbuotojai. Bendrovė vertina savo žmones ir siekia kuo geresnių sąlygų jiems: įrengtos puikios buitinės patalpos, kuriose yra dušai, naujos spintelės, pasirūpinama kelionėmis po visoje Lietuvoje išsisklaidžiusius objektus. 

Grindų dangą įrengė atvirkštinio eksploatuojamojo stogo principu

Tarp stambiausių 2016 m. įgyvendintų projektų bendrovės vadovas mini Vilniuje, Naugarduko gatvėje, esančiame mažmeninės prekybos tinklo „Maxima“ prekybos centre įrengtas grindis, kurių plotas siekia 15 tūkst. kv. metrų. Automobilių stovėjimo aikštelės ir jos įvažų (5,8 tūkst. kv. metrų) danga antrajame aukšte buvo įrengiama atvirkštinio eksploatuojamojo stogo principu. Šie stogai ypatingi tuo, kad hidroizoliacinė danga yra įrengiama ant gelžbetoninės perdangos ir atlieka tiek hidroizoliacijos, tiek garų barjero funkcijas, o apšiltinimo ir viršutinės dangos (betono, trinkelių ar apželdinimo) dangos sluoksniai kartu saugo hidroizoliaciją nuo ultravioletinių spindulių ir temperatūrų kaitos.

Šiuo atveju stogo įrengimą apsunkino pagal projektą apjungti dviejų aukštų vandens surinkimo tinklai – taškinis ir linijinis. Reikėjo įrengti pagrindą hidroizoliaciniam sluoksniui su suformuotais nuolydžiais į taškinius surinkimo tinklus, o viršutinei aikštelės betono dangai nuolydžiai buvo formuojami į linijinio drenažo tinklus. Papildomai hidroizoliacinei dangai apsaugoti buvo klojamas drenažinio lakšto su geotekstile sluoksnis, kuris kartu su hidroizoliaciniu sluoksniu įjungtas į taškinio drenažo tinklus. 

Atliekant stogo apšiltinimo darbus, inžinerinių tinklų rangovas UAB „Vidargana“ patikėjo bendrovei ir linijinio drenažo magistralių įrengimo darbus, nes apšiltinimo ir linijinio drenažo darbai turėjo būti atliekami kompleksiškai.

Eksploatuojami stogo betono dangos plotai suskaidyti į temperatūrinius segmentus. Dirbant buvo panaudoti Lietuvos gamintojo UAB „Mosas“ temperatūriniai siūlės profiliai, kurie atlaiko plokščių segmentų nepriklausomą deformavimąsi ir užtikrina siūlių sandarumą. Be šių siūlių, buvo naudojamos „Peikko Lietuva“ vadinamosios „surištos“ temperatūrinės siūlės ir prevencinės susitraukimo siūlės (pjaustomos deimantiniais diskais, betono dangoje – grioveliai), kurios užtaisytos hermetikais. Kad žiemą važiavimo danga nebūtų slidi, įvažų viršutinėje betono dangoje papildomai buvo implantuoti šildymo kabeliai.

Pirmą kartą Lietuvoje – dangos sistema iš epoksido ir korundo

Kitas stambus darbas buvo Vilniuje, Mindaugo g. 14 gyvenamojo namo požeminėje automobilių stovėjimo aikštelėje. Čia pirmą kartą Lietuvoje buvo panaudota UAB „Remmers Baltica“ Vokietijoje sertifikuota dangos sistema iš epoksido ir korundo.

Automobilių aikštelėse svarbu, kad grindų danga atlaikytų dideles apkrovas. Dangai įrengti reikalingos keturios pagrindinės operacijos. Medžiagų komponentai maišomi ir ruošiami statybos objekte, todėl reikalingas tikslumas, kruopštumas tiek ruošiant, tiek skleidžiant paruoštas medžiagas.

Kita naujiena – 2016 m. pirmą kartą bendrovė panaudojo šviesų glaistytą betoną lauko aikštelėje Druskininkuose, Dineikos parke; Vilniaus Gedimino technikos universiteto mokslo miestelyje; Vilniuje, Šiaurės miestelyje esančiame „Ogmios“ centre. Šia technologija susidomėjo architektai, todėl tikimasi, kad bus suprojektuota naujų statinių, kuriuose ji bus taikoma. 

Didėjant apimtims, daugėja ir darbuotojų

Pasak įmonės „Grinduva“ vadovo T. Vailionio, statybos apimtys, lyginant su 2015 m., padidėjo 4 proc., todėl bendrovės gretas papildė šeši darbuotojai.

Įmonė ne tik kloja naujas grindis, bet ir puikiai atnaujina senas, jas apsaugodama nuo dilimo, dulkėjimo bei kitų nusidėvėjimui būdingų procesų. Siekdama patenkinti užsakovų poreikius ir užtikrinti darbų kokybę, Lietuvos ir Čekijos bendrovė „Grinduva“ bendradarbiauja su Vilniaus Gedimino technikos universiteto Statinių, konstrukcijų ir mokslo laboratorija bei Gelžbetoninių ir mūrinių konstrukcijų katedra.

„Lietuvos pramonininkų konfederacijos nominacija „Sėkmingai dirbanti įmonė“, pelnyta jau 10-ąjį kartą per beveik 20 veiklos metų, rodo įmonės brandą, naujų technologijų įgyvendinimą ir mokėjimą prisitaikyti prie kintančių verslo sąlygų. Mes esame maža, tačiau profesionali ir mobili įmonė „ant ratų“, dirbanti pagal vakarietiškas technologijas. Laimėjimai neateina savaime – reikia įdėti daug darbo, norint pasiekti visa tai, ką mes dabar turime. Statybos procesas labai sudėtingas, ir visi jo dalyviai privalo sutelktai dirbti, kad statinys ilgai tarnautų žmonėms“, – sako Lietuvos ir Čekijos UAB „Grinduva“ direktorius T. Vailionis.  

„Grinduvos“ nuotr.

Statybunaujienos.lt
Metų nominacijos

nuotrauka
2021-02-11 07:31
„Magnum“ verslo centras yra ne tik didžiausias verslo centras Kaune. Šis projektas išsiskiria ir statybų, ir inžinerinių sprendimų prasme – tai didžiulis A+ klasės pastatas su daugybe techninių inovacijų. „Magnum“ įkūnija aukščiausius kokybės reikalavimus, būtent todėl tapo svarbiu pokyčiu formuojan...
nuotrauka
2021-02-09 07:15
Šių dienų statybų sektoriaus profesionalai ne tik statydami naujus statinius ieško inovatyvių sprendimų, siekia aukščiausių kokybės standartų. Tokius aukštus reikalavimus jie kelia ir tada, kai atnaujina bei pritaiko visuomenės poreikiams senus, turinčius neįkainojamą istorinę vertę, pastatus.
nuotrauka
2021-02-08 07:03
Naujasis „Architektūros parko“ Vilniuje namų kvartalas „Svečių namai“ arba P9 įvardintas šiuolaikišku, moderniu ir geros architektūros projektu. Kvartalą, įkurdintą istoriškai ir gamtos požiūriu išskirtinoje vietoje, kaip generalinis rangovas pastatė AB „Panevėžio statybos trestas“ (PST).
nuotrauka
2021-02-04 07:23
„Sudėtingiausiais šaliai laikais, kokie yra ir šis pandemijos laikotarpis, mūsų įmonė mobilizuojasi ir įveikia iššūkius“, – sako UAB „Elektrifikacijos paslaugos“ direktorius Aivaras Pranauskas, kurio vadovaujama įmonė mažųjų įmonių grupėje pelnė „Sėkmingai dirbančios įmonės 2020“ vardą.
nuotrauka
2021-01-22 06:58
Daugiau nei 50 metų veikianti AB „Panevėžio butų ūkis“ yra viena iš didžiausių paslaugas teikiančių šalies įmonių. 2020 m. pabaigoje ji pelnė Panevėžio apskrities geriausios paslaugų įmonės vardą.
nuotrauka
2021-01-14 11:01
„Grinduva“, bendra Lietuvos ir Čekijos įmonė, kone kasmet pelno sėkmingai dirbančios įmonės vardą. Jos vadovas Tomas Vailionis sako, kad nėra jokių formulių – yra kasdienis darbas ir aiškus žinojimas, kad geras įmonės vardas yra didžioji vertybė.
nuotrauka
2021-01-05 10:18
Ąžuolyno giraitėje Klaipėdoje intensyviai vykę atnaujinimo darbai jau baigti. Liko pastatyti informacinius ženklus, nuimti tvoras ir apsaugines medžiagas nuo naujų objektų. Tarp Kauno ir Paryžiaus Komunos gatvių esančiame parke suformuotos skirtingos zonos tiek ramiam poilsiui, tiek aktyviam laisval...
nuotrauka
2020-12-17 14:41
Gruodžio 17 d. 21-ą kartą paskelbti Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) rengiamo kasmetinio konkurso „Sėkmingai dirbanti įmonė“ nugalėtojai. Sėkmingai dirbančiomis įmonėmis šiais metais tapo 9 įmonės trijose grupėse pagal jų dydį.
nuotrauka
2020-12-17 13:25
Gruodžio 17 d. 24-ą kartą skelbiami Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) rengiamo kasmetinio konkurso „Lietuvos metų gaminys” nugalėtojai. Apdovanojimams buvo nominuotos 76 įmonės penkiolikoje vertinimo grupių iš 24-ių šalies ūkio šakų. Lyderio pozicijas kaip ir kasmet išlaikė maisto pramonės ...
nuotrauka
2020-12-02 12:03
Pirmą kartą 14 Lietuvos savivaldybių įteiktas Europos Tarybos ženklas (ELoGE) už nepriekaištingą valdymą ir gerojo valdymo principų diegimą.
nuotrauka
2020-10-23 14:29
Spalio 23 d. įvyko Vidaus reikalų ministerijos inicijuoto projekto „Regionų magnetai“ iškilmingas renginys – VRM finansuojamų regioninės plėtros projektų 2014–2020 apdovanojimai. Renginio metu apdovanoti geriausi infrastruktūros projektai šalies regionuose.
nuotrauka
2020-10-23 14:17
Vidaus reikalų ministerijos inicijuoto projekto „Regionų magnetai“ iškilmingame renginyje įteikti VRM finansuojamų regioninės plėtros projektų 2014-2020 apdovanojimai.
nuotrauka
2020-10-20 14:13
Spalio 14 d. vykusiame visuotiniame eiliniame ataskaitiniame rinkiminiame Lietuvos architektų sąjungos suvažiavime išrinkta nauja Taryba ir pirmininkė. Ja antrai kadencijai tapo Rūta Leitanaitė.
nuotrauka
2020-10-15 07:45,      papildyta 2020-10-15 16:00, Papildyta nuotraukomis
Polistireninio pustplačio asociacija (PPA) įsteigė profesinio meistriškumo nominaciją „Pastatų šiltinimo lyderis“. Viena iš laureačių – Klaipėdoje įsikūrusi projektavimo įmonė „Progresyvūs projektai“. Apdovanojimas įmonei buvo įteiktas Lietuvos statybininkų asociacijos organizuojamoje Statybininkų d...
nuotrauka
2020-10-14 14:00
Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) rengiamų apdovanojimų ceremonijoje tradiciškai visų 14 šalies ministerijų, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje bei Lietuvos verslo konfederacijos vadovai įteikė „Auksinės Krivūlės“ statulėles konkrečiose srityse nusipelniusioms savivaldybėms.
nuotrauka
2020-10-14 07:29
Lietuvos statybos inžinierių sąjunga (LSIS) kasmet teikia „Geriausio metų inžinieriaus“ apdovanojimus: Geriausiam metų projektuotojui, Geriausiam metų statybos vadovui ir Geriausiam metų techniniam prižiūrėtojui. Statybininkų dienos šventėje UAB „Structures“ projektuotojas Mindaugas Petkevičius buvo...
nuotrauka
2020-10-09 07:00
Lietuvos statybininkų asociacijos kasmet organizuojama profesinė šventė – Statybininkų diena tampa proga apžvelgti nuveiktus darbus ir pagerbti geriausius šalies statybų sektoriaus darbuotojus.
nuotrauka
2020-10-08 13:56
Net trys Vyriausybės kanceliarijos Lietuvos įvaizdžio grupės inicijuoti projektai pateko į prestižinių tarptautinių miestų, šalių ir vietovių rinkodaros ir ženklodaros apdovanojimų „City, Nation, Place Awards“ finalą.
nuotrauka
2020-10-05 14:30
Spalio 1 d. Lietuvos architektų sąjungoje išdalinti „Žvilgsnis į save 2019–2020“ – Lietuvos šiuolaikinės architektūros apdovanojimai. Tradicinį „metrą“ lygiomis dalimis pasidalino nugalėtojai.
nuotrauka
2020-10-01 15:41
Šiemet pristatytas trimatis sostinės žemėlapis ir toliau pelno apdovanojimus. „Metų paslauga 2020“ apdovanojimuose 3D Vilniaus modelis išrinktas išmaniausiu sprendimu viešajam sektoriui. Šie apdovanojimai – aukščiausias visų Lietuvos verslo idėjų bei darbo įvertinimas.

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos