2024 balandžio 20 d. šeštadienis, 8:21
Reklama  |  facebook

Ignas Rėksnys: „Gyventi išmaniame name yra tiesiog įdomiau“ Video

2019-10-24 11:12
Ignas Rėksnys – vilnietis verslininkas, jau daugiau kaip 20 metų parduodantis interjero sprendimus. Tiesa, jis ir savo paties namams kurti skyrė ypatingai daug dėmesio, tad posakis „batsiuvys be batų“ jam negalioja.
nuotrauka
I. Rėksnio šeimos namas atliepia naujausių technologijų tendencijas – jame įrengta išmanaus namo sistema, leidžianti valdyti visus elektra įkraunamus prietaisus. Agnės Brazauskaitės nuotr.


Minimos įmonės
JUNG Vilnius, UAB

„Namai yra pagrindinis gyvenimo akcentas. Galvodamas apie būsimus namus norėjau, kad vos po 5 metų jie man neatsibostų ir išliktų tokie pat įdomūs ir mieli“, – pasakoja I. Rėksnys, su šeima gyvenantis Vilniaus Antakalnio rajone.

Jis sako, jog gyvenime svarbiausia atrasti balansą – kasdien į darbą turi žadinti vidinis laikrodis ir noras atlikti dienos užduotis, o namai turi būti tokie, į kuriuos norisi grįžti, kuriuose visuomet malonu būti. Igno namuose taip pat vyrauja harmonija – interjere dominuoja gamtai artimos šviesios, medžio spalvos, o pats namas atliepia naujausių technologijų tendencijas – jame įrengta išmanaus namo sistema, leidžianti valdyti visus elektra įkraunamus prietaisus.

„Norėjosi įdomesnio, išskirtinesnio namo, ne tokio, kaip visi“, – apie savo pasirinkimą pasakoja I. Rėksnys.

Nors išmanaus namo sistemos pasaulyje jau nėra naujiena, pradėjęs jomis domėtis Ignas sako susidūręs su įvairiausiomis nuomonėmis ir mitais. Neva išmanus namas reikalauja milžiniškų investicijų, neveikia tinkamai, o nesibaigiančios laidų virtinės užima daug vietos, todėl nusprendė pats skirti pakankamai laiko ir išsiaiškinti, kaip yra iš tikrųjų.

Ignai, turite sėkmingai veikiantį verslą, gražią šeimą, namus. Kaip pagauti tą sėkmės paukštę?

Prisimenu, studijuojant universitete per filosofijos egzaminą buvo toks klausimas – kokia yra žmonijos esmė? Atsakymas iš tiesų paprastas – tobulėjimas. Pagrindinis gyvenimo iššūkis ir yra nuolat judėti į priekį, nestovėti vietoje. Tas pats galioja versle – nuolat reikia būti pasitempusiam, kasdien ieškoti naujų galimybių.

Skirtingi žmonės savo svajonių siekia skirtingais būdais. Vieni labai drąsūs, turi idėją ir iškart bet kokia kaina stengiasi ją įgyvendinti. Kitiems tokios drąsos stinga, tuomet geriausia neskubėti, pirmiausia įsigilinti į patinkančią sritį, o ryžtingus sprendimus daryti vėliau. Svarbu pakankamai laiko skirti ir šeimai, pomėgiams, namams.

Nuo ko pradėjote kurti savo svajonių namus? Kas jums namuose yra svarbiausia?

Turbūt kaip ir visiems – norėjosi namus paversti vieta, kurioje iš tiesų malonu būti. Manau, svarbu nepersistengti, nedaryti įvairių sprendimų vien tam, kad galėtum parodyti kitiems – viską reikia daryti dėl savęs, kad pačiam būtų jauku ir smagu. Man namuose ypatingai svarbu šviesa ir apšvietimas. Juk gyvename klimato sąlygomis, kuomet saule galime džiaugtis mažiau nei pusmetį, tad kurdamas savo namus pirmiausia akcentavau, kad būtų daug šviesos, ypatingai tose erdvėse, kur valgoma, bendraujama – svetainėje, virtuvėje.

Kaip kilo mintis namuose įsirengti išmanaus namo sistemą?

Kai nusprendėme statytis namą, norėjome tokio, kuris po penkerių ir daugiau metų vis dar patenkintų mūsų poreikius. Juk technologijos greitai keičiasi, užtenka pažiūrėti į tai, kaip dažnai keičiame savo telefonus. Turiu klientų, kurie po 5–7 metų keičia baldus, nes šie paprasčiausiai atsibosta. Su namais lygiai tas pats. Norėjosi, kad namas tiek savo interjeru, tiek technologiniu išpildymu atlieptų naujausias tendencijas ir po keleto metų netaptų atgyvena.

Pradėjau domėtis, ką pagal šiuolaikines galimybes galima sudėti į namą, kad jis būtų patogus, įdomus, neatsibostantis. Apie išmanų namą buvau girdėjęs įrengiant apšvietimą klientams, pradėjau daugiau domėtis, klausinėti. Išgirdau įvairiausių požiūrių ir nuomonių, jog tai bus kilometrinio ilgio laidai, nepaprastai daug kainuos, niekas neveiks tinkamai ir pan. Tuomet nusprendžiau pats išsiaiškinti ir kreipiausi į JUNG atstovus. Taip sužinojau, kad yra organizuojami KNX (išmanaus namo sistemos) kursai. Nors tai buvo specialistams skirti kursai, man jie pasitarnavo kaip trumpas pradžiamokslis, leidžiantis geriau suprasti, kas yra tas išmanus namas. Išklausęs kursus supratau, kad viskas yra daug paprasčiau ir apie jokius kilometrinius laidus nėra net kalbos. 

Tai kas vis dėlto yra tas išmanus namas?

Iš esmės tai daug įvairių funkcijų – detalių, kurios suteikia tiek komforto, tiek saugumo jausmą. Su KNX išmanaus namo technologija visi svarbiausi namo elementai – apšvietimas, šildymas, signalizacija, kameros, užuolaidos yra sujungtos į vieną sistemą ir valdomos per telefoną ir valdiklius, jungiklius namuose. Ir nereikia nei daugybės pultelių, nei programėlių – atsivertęs vos vieną programėlę telefone gali valdyti ir matyti situaciją kiekviename namo kambaryje: kur kokie šviestuvai įjungti, kokia oro temperatūra kambaryje ir pan.

Kokie išmanaus namo elementai jums yra patys vertingiausi?

Apšvietimas. Kaip jau minėjau, man tai smagiausia dalis ir didžiausias privalumas. Išmaniajame name pagal dienos laiką gali nusistatyti, kiek šviesos tuo metu reikia. Visa šviesa įsijungia ir išsijungia teatriniu principu, t. y. palaipsniui, kas akiai labai malonu. Be to, išeinant iš namų užtenka paspausti vieną mygtuką ir visos šviesos išsijungia. Gali susikurti ir užprogramuoti apšvietimą įvairiems gyvenimo atvejams. Aš kartais namo grįžtu vėlai, tad visą savo trajektoriją – nuo garažo iki miegamojo esu susiprogramavęs taip, kad tokiu metu jose įsijungtų silpna šviesa. Taip matau kur eiti, bet nebudinu namiškių. Apšvietimas – vienas vertingiausių dalykų išmaniajame name, iš tiesų kiekvienam siūlyčiau įsirengti bent dalelę išmaniojo namo, kuri reguliuotų apšvietimą. 

Kokio papildomo komforto suteikia įvairios išmanaus namo funkcijos?

Na, pavyzdžiui, jeigu laukiu siuntos, man tereikia telefonu atrakinti garažo vartus ir įleisti paštininką. Telefone matau vaizdą, tad jam išvykus uždarau vartus, tokiu būdu fiziškai man nereikia būti namuose. Kiekvienas kambarys yra tarsi atskira zona, kurioje gali nustatyti skirtingą apšvietimą, šildymą. Užuolaidų taip pat nereikia nuolat užtraukti ar atitraukti rankiniu būdu. Pavyzdžiui, vaikų kambariuose esame nustatę, kad užuolaidos automatiškai užsitraukia temstant, o auštant svetainėje – atsitraukia ir pan. Namuose veikia rekuperacinė sistema, anglies dvideginio daviklis kontroliuoja oro kokybę namuose. Su „Ekey“ namo užrakinimo sistema vienu piršto prabraukimu įjungiama ir išjungiama signalizacija. Be to, išvykstant name taip pat galima įjungti atostogų režimą ar buvimo namie imitavimo scenarijų. Tokiu būdu, pavyzdžiui, savaitę, namas atkartos savo įprastinę rutiną – įsijungs šviesos, užsitrauks užuolaidos ir pan., nors jūsų namie ir nebus. 

Ar dabar, kai jau įsirengėte išmanų namą, jį rekomenduotumėte ir kitiems?

Aš pats išmaniu namu esu patenkintas 100 proc. Yra žmonių, kurie išmanaus namo nenori paprasčiausiai dėl to, kad nežino, kaip veikia sistema, ko galima tikėtis. Tiems, kurie norėtų – tikrai rekomenduočiau, o abejojantiems patarčiau tiesiog daugiau pasidomėti. Manau, toks namas tiesiog padaro gyvenimą įdomesnį. Juk tai tampa įdomia naujove ne tik tau pačiam, bet ir aplinkiniams, artimiesiems. 

 Parengta pagal JUNG VILNIUS inf.
Agnės Brazauskasitės nuotr. 
Statybunaujienos.lt

JUNG VILNIUS išmanieji namai. I. Rėksnio būstas




Automatika, pramonės inžinerija

nuotrauka
2023-12-19 10:50
Svajonių namai daug kam dar sunkiai pasiekiami dėl milžiniškų nekilnojamo turto kainų ir brangių paskolų. Šį ratą pastaruoju metu papildo dideli nuomos mokesčiai bei infliacija su ją sunkiai besivejančiais atlyginimais, tad nenuostabu, kad kitokie galimi statybos procesai ir jų potencialas atpiginti...
nuotrauka
2023-11-20 13:31
Švedų statytojai pristato naujovę – išmaniąsias namų bendruomenes, kuriose energija ne tik gaminama, bet ir optimizuojama, taip sumažinant sąskaitas bei siūlant tvarų, modernų gyvenimą. Joje pritaikomi sprendimai dėl panašaus klimato gali tapti sektinu pavyzdžiu ir Lietuvos NT rinkai.
nuotrauka
2023-11-20 09:25
Maišiagalos radioaktyviųjų atliekų saugykloje (MRAS) sėkmingai atlikti radioaktyviųjų atliekų tvarkymo įrangos ir sistemų bandymai, kurie parodė, kad visi įrenginiai tarpusavyje veikia saugiai, suderintai, o bendros objekto eksploatavimo ypatybės ir charakteristikos atitinka numatytus projektinius s...
nuotrauka
2023-09-12 16:22
Valstybinė darbo inspekcija informuoja, kad Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministro įsakymu buvo patvirtintas „Nuolatinę potencialiai pavojingų įrenginių priežiūrą atliekančių asmenų kvalifikacijos arba specialiųjų žinių ir įgūdžių reikalavimų nustatymo aprašas".
nuotrauka
2023-08-23 16:15
Šiuolaikinės technologijos keičia pramonės pasaulį, siūlydamos naujoviškus sprendimus mašinų ir sistemų efektyvumui ir tikslumui didinti. Fotoelektriniai jutikliai yra viena iš pažangių priemonių, lemiančių šią technologinę revoliuciją. Tačiau kaip juos palyginti su tradiciniais aptikimo metodais? A...
nuotrauka
2023-03-15 08:09
Vakarų investuotojai domisi Lietuva, bet kasmet smunka moksleivių rezultatai, o norinčių studijuoti inžinerinius mokslus studentų skaičius vis mažėja. Tai paskatino Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonės asociaciją LINPRA išsikelti ambicingą tikslą – Lietuva 2030 inžinerijos šalis. Tam būtini...
nuotrauka
2022-07-22 09:52
Vis garsiau kalbama, kad Lietuvos verslui, norinčiam išlikti konkurencingu, neišvengiamai būtina galvoti apie veiklos efektyvumą. Vienas iš kelių į kokybės gerinimą, produktyvumo didinimą, sąnaudų mažinimą ir darbuotojų saugą – robotizacija. Tačiau Lietuvos įmonės neskuba investuoti į robotus.
nuotrauka
2022-07-18 15:07
Bendradarbiaudama su „virtualios elektrinės“ paslaugas teikiančiu Estijoje įkurtu startuoliu „Fusebox“, „Caverion Lietuva“ savo klientams galės pasiūlyti išmanią elektros energijos valdymo sistemą, kuri padės sumažinti iki 50 000 tonų anglies dvideginio per metus. Ši sistema taip pat leis prisidėti ...
nuotrauka
2022-06-09 10:56
Rinkos tyrimų įmonės sutaria – pasaulinis robotikos sektorius iki 2030 m. patirs spartų augimą. Nors šis sektorius Lietuvoje dar tik pradinėse vystymosi stadijose, ekspertai skatina paversti jį strategine sritimi ir taip sparčiau skaitmenizuoti pramonę bei kitus sektorius.
nuotrauka
2022-02-21 07:32
GIPL – tai pirmoji ir vienintelė Lietuvos gamtinių dujų jungtis, sujungianti mus su Vakarais. Šis projektas vertinamas ir kaip energetinio saugumo priemonė, ir kaip dar vienas energijos tiekimo šaltinis, sudarantis galimybę įsigyti pigesnių dujų iš Europos visos dujų rinkos, ir praplėsti SGD termina...
nuotrauka
2021-12-07 11:26
Istorine, religine ir kultūrine prasme unikali Vilniaus Šv. Stanislovo ir Šv. Vladislovo arkikatedra bazilika prieš daugiau nei dešimtmetį tapo ir vienu pirmųjų moderniai valdomų visuomeninių pastatų Lietuvoje. 2003-iaisiais joje įdiegus, o šiemet renovavus JUNG KNX standarto išmanaus namo sistemą, ...
nuotrauka
2021-12-06 11:25
KTU mokslininkai pasiūlė dirbtiniu intelektu grįstą metodą, kuris triukšmingoje aplinkoje ne tik padeda aptikti įvairius gedimus laiku, bet ir yra tvarus aplinkai metodas – gedimo aptikimo procesas lengvai skaitmenizuojamas, o senų, puikiai veikiančių pramonės įrengimų keisti nereikia.
nuotrauka
2021-08-30 08:23
Rizikos kapitalo fondas „CoInvest Capital“ kartu su verslo angelais investuoja 400 tūkst. EUR į mobiliosios robotikos bendrovę „Rubedos“. Gautą investiciją bendrovė naudos robotų navigavimo technologijai, automatizuojančiai logistikos centrų veiklą, sukurti.
nuotrauka
2021-07-22 10:24
Ankstyvoje paauglystėje pradėjęs domėtis šiuolaikinės elektrotechnikos ir išmanių technologijų galimybėmis, šiandien šešiolikmetis Skirmantas Skurdenis – jauniausias tarptautinį KNX sertifikatą turintis išmaniojo namo sistemos diegėjas Lietuvoje. Vaikino planuose – savarankiškai nuo A iki Z suprojek...
nuotrauka
2021-07-12 09:09
Vilniuje, greta Molėtų plento, pradėta Gamybos inovacijų slėnio pastato statyba. Čia gamybos įmonės, startuoliai, technologijų kūrėjai ir tyrėjai galės testuoti inovatyvias savo idėjas, kurti skaitmenines inovacijas ir prototipus, vykdyti mažaserijinę gamybą.
nuotrauka
2021-05-31 08:56
„Caverion Lietuva‟ ir „Technopolis Lietuva‟ tęsia bendradarbiavimą naujame „Technopolio Beta“ pastato atnaujinimo projekte. „Caverion Lietuva‟ 10-ies aukštų ir 22,7 tūkst. kv. m ploto pastato rekonstrukcijos projekte organizuoja statybinės bei inžinerinės dalies atnaujinimą.
nuotrauka
2021-05-28 10:48
Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos (LINPRA) nariai pritarė siūlymui atsižvelgti į tarptautinę praktiką bei didėjančią technologijų reikšmę narių veikloje ir papildė asociacijos pavadinimą. Auganti bendruomenė taip pat sutarė laikytis aukštų profesinių standartų, kuriuos įtvirtino Etikos kodek...
nuotrauka
2021-05-21 10:50
Siekdama populiarinti studijas technologijos ir inžinerijos mokslų kryptyse, „Teltonika“ įmonių grupė įsteigė 90 tūkst. eurų stipendijų fondą būsimiems KTU pirmakursiams, pasirinkusiems šias studijas.
nuotrauka
2021-05-13 16:27
Vilniuje, Lvovo g. 37 duris jau atvėrė vienas inovatyviausių verslo centrų Lietuvoje. Šiuolaikiškiems A+ energinės klasės pastato reikalavimams, užsakovo bei nuomininkų poreikiams ir lūkesčiams atliepti, „Caverion Lietuva“ 8 aukštų, 23.000 kv. m bendro ploto pastate įrengė didelės apimties ateities ...
nuotrauka
2021-04-27 14:40
Išaugus Covid-19 pandemijai valdyti skirtų gaminių paklausai, Lietuvos ir visos Europos gamintojai fiksuoja kylančias plastiko gaminių kainas. Pandemijos sąlygomis dėl logistikos konteinerių trūkumo ir sulėtėjusios JAV plastiko sektoriaus gamybos kainas dar labiau kelia žaliavų trūkumas.

Statybunaujienos.lt » Automatika, pramonės inžinerija