Pakuočių gamintojai naujiems įrenginiams skyrė pusę milijono eurų: investicijos jau atsipirko
2024-11-06 15:10
Tris dešimtmečius rinkoje veikianti įmonė „PakMarkas“ įgyvendino stambų – daugiau nei pusės milijono eurų vertės – projektą. Pasinaudojusi Norvegijos finansinio mechanizmo „Norway Grants“ finansavimu, pakavimo ir ženklinimo paslaugas siūlanti bendrovė įsigijo 9 naujos kartos gamybos įrenginius, taip padidindama savo konkurencingumą vietos ir tarptautinėse rinkose.
Bendrovės „PakMarkas“ nuotr.
Minimos įmonės
Inovacijų agentūra, VŠĮ
Jo teigimu, projekto rėmuose įsigyta įranga jau pasiteisino: atnaujinusi turimą mašinų parką, įmonė smarkiai praplėtė asortimentą, turi galimybę spausdinti platesnės spalvinės gamos ir įmantresnės konfigūracijos etiketes, sumažinti žaliavų poreikį bei jų atliekas.
Projektą įgyvendino kartu su partneriais iš Norvegijos
Viso projekto vertė – 537 tūkst. eurų, kurių beveik pusė buvo finansuota Norvegijos finansinio mechanizmo „Norway Grants“ lėšomis. Projektas buvo įgyvendintas kartu su Norvegijos partneriais „Oddvar Johnsen AS“, kurie, anot A. Mackevičiaus, pasidalijo skandinaviška patirtimi.
Įmonė įsigijo apsitraukiančių etikečių formavimo įrenginį, automatinį spaudos formų pjaustymo stalą su programine įranga, sandėlio valdymo sistemą su mobilių skenerių komplektu, UPS įrenginį, programinę įrangą „Navision“, spaudos formų plovimo įrenginį, ultragarsinę spaudos velenų plovyklą bei garo tunelį aptraukiančių plėvelių testavimui.
„Jausmas toks, tarsi iš senos, sovietinės „Lados“ būtume persėdę į „Mercedes-Benz“ automobilį. Turime galimybę dirbti švariau ir ekologiškiau, automatizavome didelę dalį savo procesų, darome mažiau klaidų“, – dalijasi A. Mackevičius.
Didelis dėmesys tvarumui
Vilniaus rajone įsikūrusi bendrovė gamina etiketes ir pakuotes įvairioms sritims, pradedant maistu ir gėrimais, baigiant baldais, taip pat projektuoja pakavimo-pilstymo linijas, jas montuoja. 30 metų patirtį rinkoje skaičiuojantis „PakMarkas“ trečdalį savo produkcijos eksportuoja į Europos šalis, turi filialus Lietuvoje, Latvijoje ir Vokietijoje.
„PakMarko“ nuotr.
Paklaustas, kas padeda įmonei išsiskirti iš konkurentų, A. Mackevičius teigia, kad pranašumų – keletas.„Esame greiti, lankstūs, ypatingą dėmesį skiriame klientų aptarnavimui ir tvarumui. Pavyzdžiui, gamyboje naudojame UV technologiją – dažus, kurie džiovinami UV spinduliais, kai dauguma mūsų konkurentų naudoja spiritinę technologiją, kuri yra taršesnė ir mažiau ekologiška. Nors užsakovai dažnai nekelia didelių reikalavimų tvarumui, tai nuolat yra mūsų dienotvarkėje – stengiamės kiek įmanoma daugiau naudoti aplinkai draugiškesnes technologijas, turime ir savo saulės elektrinę“, – dalijasi įmonės direktorius.
Siekia skatinti Lietuvos verslų konkurencingumą
Inovacijų agentūros „Norway Grants“ programos vadovės Monikos Kemežytės-Vaitiekūnienės teigimu, programa siekia prisidėti prie didesnės pridėtinės vertės kūrimo ir tvaraus ekonomikos augimo, skatinti Lietuvos įmonių konkurencingumą ir dvišalį bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir Norvegijos.
„Inovacijų kūrimas ir diegimas reikalauja didelių investicijų, kurių įmonės – dažniausiai smulkus ir vidutinis verslas – tiesiog neturi, todėl išorinė finansinė pagalba yra itin svarbi mūsų verslams. Jų kuriami produktai šiandien vertinami ne tik Lietuvoje, bet ir tarptautinėse rinkose“, – sako Inovacijų agentūros ekspertė.
Viso programos metu Lietuvos verslui buvo numatytas 15,4 mln. Eur finansavimas, kuriuo pasinaudojo per 26 šalies įmones – investicijos buvo skirtos inovacijoms, verslumui, konkurencingumui, informacinių, ryšių bei žaliosios ekonomikos srityse.
Automatika, pramonės inžinerija
2024-11-20 15:12
Šiandien, lapkričio 20 d., Vyriausybė pritarė Finansų ministerijos nutarimo projektui, kuriuo 11,16 mln. eurų investuojami AB Giraitės ginkluotės gamyklos įstatinio kapitalo didinimui ir gamybos pajėgumų plėtrai. Šios lėšos nukreipiamos iš 2024 m. Finansų ministerijos asignavimų.
2024-11-19 11:11
„Klaipėdos vanduo“ 1-oje vandenvietėje įdiegė pažangią oro valymo technologiją ozonu. Ji padeda pašalinti vandens gavybos bei ruošimo metu atsirandančius kvapus ir taip užtikrinti kokybiškesnį orą šalia vandenvietės teritorijos gyvenantiems klaipėdiečiams.
2024-10-23 09:23
Vilniaus regiono atliekų rūšiavimo gamyklos operatorius „Energesman" paleido naują stiklo rūšiavimo liniją, kuri iš mišrių komunalinių atliekų atskirs 10 mm ir net dar mažesnes stiklo duženas. Naujoji linija per metus galės išrūšiuoti ir išsaugoti apie 13 tūkst. tonų stiklo – tiek stiklo reikia paga...
2024-10-10 09:39
Finansų ministerija didina krašto apsaugai reikalingų priemonių gamybos potencialą, dar šiemet ketindama investuoti į AB Giraitės ginkluotės gamyklą 11,2 mln. eurų. Tai leis anksčiau pradėti naujos gamybos linijos įrengimo darbus, padvigubinsiančius esamus bendrovės gamybos pajėgumus.
2024-10-01 10:23
Savo prekių tiekimą optimizuoti siekiančios bendrovės nuo šiol galės pasitelkti robotizuotus sandėlius, pritaikytus ir šaldytų produktų saugojimui bei paruošimui užsakymams. Pirmąjį tokį sandėlį pasaulyje, palaikantį skirtingus temperatūrų režimus, Norvegijoje įrengė prekybos technologijų bendrovė „...
2024-07-22 10:15
KTU eksperimentinių ir prototipavimo laboratorijų centrui „M-Lab" bendradarbiaujant su įmone „Nando droid", universiteto studentai konstruoja FPV (angl. first person view) savadarbius dronus „kamikadzes", kurie yra siunčiami į Ukrainą ir naudojami karo lauke. Prie šių dronų pritvirtinami sprogmenys,...
2024-07-19 09:43
Tarptautinė investicinė VMG grupė Akmenės laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) veikiančiose medienos perdirbimo ir baldų gamyklose bei didžiausiame Baltijos šalyse pramonės inovacijų parke Klaipėdos rajone iki metų pabaigos planuoja įdarbinti dar beveik 200 įvairių sričių darbuotojų.
2024-07-18 14:25
Šių metų liepos pradžioje VĮ Ignalinos atominė elektrinė (toliau – IAE) sudarė 32,4 mln. eurų rangos sutartį su „Westinghouse Electric Sweden AB“ (vedantysis partneris) ir „Westinghouse Electric Spain, S.A.U“ dėl abejose atominės elektrinės energijos blokuose esančių technologinių įrenginių – garo ...
2024-05-06 09:01
Išmanūs namai – tai pastatas ar butas, suprantantis savininko poreikius. Jame visos valdymo sistemos bendrauja tarpusavyje, o pats valdymas yra labai paprastas. Ar daugiau komforto suteikianti bei sutaupyti leidžianti moderni namų valdymo sistema yra tokia pat patikima ir saugi?
2024-04-24 08:09
Seniausia alaus darykla Lietuvoje aktyviai atsinaujina. Prieš porą metų „Gubernijos" darykloje modernizuota pagrindinė gamybos linija, kurioje gėrimai pilstomi į skardines. Dabar atėjo laikas modernizuoti kitas dvi linijas, kuriose produkcija pilstoma į PET plastiko butelius ir KEG statines. Kartu s...
2023-12-19 10:50
Svajonių namai daug kam dar sunkiai pasiekiami dėl milžiniškų nekilnojamo turto kainų ir brangių paskolų. Šį ratą pastaruoju metu papildo dideli nuomos mokesčiai bei infliacija su ją sunkiai besivejančiais atlyginimais, tad nenuostabu, kad kitokie galimi statybos procesai ir jų potencialas atpiginti...
2023-11-20 13:31
Švedų statytojai pristato naujovę – išmaniąsias namų bendruomenes, kuriose energija ne tik gaminama, bet ir optimizuojama, taip sumažinant sąskaitas bei siūlant tvarų, modernų gyvenimą. Joje pritaikomi sprendimai dėl panašaus klimato gali tapti sektinu pavyzdžiu ir Lietuvos NT rinkai.
2023-11-20 09:25
Maišiagalos radioaktyviųjų atliekų saugykloje (MRAS) sėkmingai atlikti radioaktyviųjų atliekų tvarkymo įrangos ir sistemų bandymai, kurie parodė, kad visi įrenginiai tarpusavyje veikia saugiai, suderintai, o bendros objekto eksploatavimo ypatybės ir charakteristikos atitinka numatytus projektinius s...
2023-09-12 16:22
Valstybinė darbo inspekcija informuoja, kad Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministro įsakymu buvo patvirtintas „Nuolatinę potencialiai pavojingų įrenginių priežiūrą atliekančių asmenų kvalifikacijos arba specialiųjų žinių ir įgūdžių reikalavimų nustatymo aprašas".
2023-08-23 16:15
Šiuolaikinės technologijos keičia pramonės pasaulį, siūlydamos naujoviškus sprendimus mašinų ir sistemų efektyvumui ir tikslumui didinti. Fotoelektriniai jutikliai yra viena iš pažangių priemonių, lemiančių šią technologinę revoliuciją. Tačiau kaip juos palyginti su tradiciniais aptikimo metodais? A...
2023-03-15 08:09
Vakarų investuotojai domisi Lietuva, bet kasmet smunka moksleivių rezultatai, o norinčių studijuoti inžinerinius mokslus studentų skaičius vis mažėja. Tai paskatino Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonės asociaciją LINPRA išsikelti ambicingą tikslą – Lietuva 2030 inžinerijos šalis. Tam būtini...
2022-07-22 09:52
Vis garsiau kalbama, kad Lietuvos verslui, norinčiam išlikti konkurencingu, neišvengiamai būtina galvoti apie veiklos efektyvumą. Vienas iš kelių į kokybės gerinimą, produktyvumo didinimą, sąnaudų mažinimą ir darbuotojų saugą – robotizacija. Tačiau Lietuvos įmonės neskuba investuoti į robotus.
2022-07-18 15:07
Bendradarbiaudama su „virtualios elektrinės“ paslaugas teikiančiu Estijoje įkurtu startuoliu „Fusebox“, „Caverion Lietuva“ savo klientams galės pasiūlyti išmanią elektros energijos valdymo sistemą, kuri padės sumažinti iki 50 000 tonų anglies dvideginio per metus. Ši sistema taip pat leis prisidėti ...
2022-06-09 10:56
Rinkos tyrimų įmonės sutaria – pasaulinis robotikos sektorius iki 2030 m. patirs spartų augimą. Nors šis sektorius Lietuvoje dar tik pradinėse vystymosi stadijose, ekspertai skatina paversti jį strategine sritimi ir taip sparčiau skaitmenizuoti pramonę bei kitus sektorius.
2022-02-21 07:32
GIPL – tai pirmoji ir vienintelė Lietuvos gamtinių dujų jungtis, sujungianti mus su Vakarais. Šis projektas vertinamas ir kaip energetinio saugumo priemonė, ir kaip dar vienas energijos tiekimo šaltinis, sudarantis galimybę įsigyti pigesnių dujų iš Europos visos dujų rinkos, ir praplėsti SGD termina...