2024 balandžio 19 d. penktadienis, 22:53
Reklama  |  facebook

Įmonės „AGA CAD“ akcijas įsigijo prancūzai

2021-02-15 08:21
Skaitmeninių statybos technologijų įmonė UAB „AGA CAD“ prisijungė prie Europos statybos ir gamybos skaitmeninės transformacijos lyderės - Prancūzijos įmonių grupės „GROUPE MONNOYEUR“. 100 proc. „AGA CAD“ akcijų įsigijo antrinė šios grupės įmonė „ARKANCE“. Dėl to Vilniuje įsikūręs „AGA CAD“ specializuotas programinės įrangos kūrimo centras turėtų gerokai išaugti.
nuotrauka
„AGA CAD“ iliustr.


Minimos įmonės
AGA CAD, UAB
Arkance, antrinė Groupe Monnoyeur įmonė,

Įmonė veiks ir toliau tuo pačiu vardu – UAB „AGA CAD“, prekinis ženklas „AGACAD“.

„Prisijungimas prie „ARKANCE“ atveria daug platesnes galimybes realizuoti mūsų kompanijos viziją – glaudžiai bendradarbiaujant su klientais, kurti ateities statybų industriją. Mes siekiame, kad mūsų klientai galėtų pirmieji pasinaudoti visomis galimybėmis, kurias teikia BIM, duomenų klasifikavimas, virtuali ir mišri realybė, skaitmeninės informacijos blokų grandinė (blockchain), daiktų internetas (IoT), didieji duomenys (Big Data) ir dirbtinis intelektas (AI)“, – išplatintame pranešime cituojamas dabar UAB „AGA CAD“ vykdomasis direktorius Donatas Aksomitas.

Įmonę pardavė po 30 veiklos metų

Šiais metais 30-ąsias veiklos metines mininti įmonė „AGA CAD“ laikoma statybos pramonei skirtų informacinių technologijų pioniere. Kai projektai dar buvo braižomi pieštuku ant popieriaus lapo, dalijasi įmonė, „AGACAD“ įkūrėjai pirmieji Baltijos regione pradėjo diegti kompiuterinį projektavimą 2D technologijomis ir sukėlė tikrą perversmą rinkoje. Nuo 1995 m. „AGACAD“ jau populiarino 3D projektavimo sprendimus, o 2003 m. žengė dar vieną Lietuvos statybų pramonei reikšmingą žingsnį – pradėjo diegti pastatų skaitmeninio modeliavimo, t. y. BIM technologijas. 2008 m. įmonė viena pirmųjų pasaulyje ėmė kurti aplikacijas BIM programinei įrangai „Autodesk Revit“.

Dabar, kaip skelbiama pranešime, „AGACAD“ produktų sąraše – daugiau kaip 30 įvairias BIM užduotis sprendžiančių programų. Tai didžiausias pasaulyje specializuotų „Revit“ įrankių rinkinys: nuo skirtų modeliuoti karkasinių pastatų ar surenkamojo gelžbetonio elementus ir duomenis perduoti gamybai, iki BIM informacijos valdymo įrankių.

Per 30 įmonės veiklos metų sukaupusi solidžios patirties bendradarbiaujant su projektuotojais iš įvairių pasaulio šalių, „AGACAD“ aktyviai prisidėjo prie VšĮ „Skaitmeninė statyba“, besirūpinančios Lietuvos statybos sektoriaus skaitmeninimo procesu, įkūrimo. Taip pat bendradarbiavo kuriant tarptautinius skaitmeninės statybos standartus.

„Buvimas didelės įmonių grupės dalimi suteikia mums šimtus kartų didesnius žmogiškuosius ir finansinius išteklius, o tai padės dar geriau aptarnauti „AGACAD“ klientus, kurių yra visuose penkiuose žemynuose. Be to, būdami tarptautinės korporacijos „GROUPE MONNOYEUR“ dalimi, kuriai priklauso daugiau nei 6400 darbuotojų iš 17 šalių, galėsime diegti savo BIM sprendimus pačioms didžiausioms tarptautinėms projektavimo ir statybų kompanijoms, kurioms iki šiol dažnai buvome tiesiog per maži būti partneriais“, – pranešime cituojamas D. Aksomitas.

„AGA CAD“ vykdomasis direktorius džiaugiasi, kad įmonei pavyko suburti inovatyviausių Lietuvos inžinierių ir programuotojų komandą, su kuria pasiekė puikių rezultatų pasauliniu lygiu. Nuo 2008 m., kai jo vadovaujama įmonė pradėjo kurti efektyvaus darbo įrankius populiariausiai BIM platformai „Autodesk Revit“, bendrovės produktų naudotojų skaičius išaugo į daugiau nei 13 000 klientų iš 130 šalių. 2018 metais korporacija „Autodesk“ paskelbė įmonę „AGACAD“ statybos pramonei skirtų technologijų vystymo partnere, suteikdama „AEC Industry Partner“ statusą ir taip pripažindama, kad „AGACAD“ BIM sprendimai „Autodesk“ technologijoms prideda naujos reikiamos vertės.

Prancūzai planuoja plėsti „AGACAD“ mokslinių tyrimų ir plėtros veiklą Vilniuje

„ARKANCE“, prancūzų įmonių grupės technologijų padalinys, pastarąjį dešimtmetį sparčiai plėtėsi, įsigydamas pažangiausias Europoje IT įmones - CAD ir BIM technologijų bendroves. Įžvelgę didelį lietuvių įmonės potencialą, prancūzai sudarė sandorį su „AGACAD“.

„Bendrovė „AGA CAD“ įrodė savo sugebėjimą kurti pasaulinio lygio novatoriškas skaitmenines technologijas, kurios suteikia naujų galimybių ir ypatingai didelį našumą statybos pramonei. Mes tikimės pasinaudoti ta patirtimi, pasitelkdami ir tuo pačiu išplėsdami dabartinį jų BIM sprendimų portfelį, kuris padės palaikyti mūsų įmonių grupės klientus jų skaitmeninimo kelyje. Prisijungimas prie „ARKANCE“ leis įmonei „AGACAD“ sustiprinti produktų vystymo komandą, išplėsti jos kompetencijas, ir tuo pačiu suteiks platesnį produktų platinimo tinklą Europoje“, – cituojamas „ARKANCE“ generalinis direktorius Gregoire'as Arranzas.

„AGA CAD“ vykdomasis direktorius D. Aksomitas akcentuoja, kad, prisijungusi prie „ARKANCE“, įmonė planuoja plėsti „AGACAD“ mokslinių tyrimų ir plėtros veiklą bei esamą programinės įrangos kūrėjų komandą Vilniuje. Stipri komanda galės sukurti daug naujų novatoriškų technologijų, kurios prisidės prie ketvirtosios pramonės revoliucijos Statyba 4.0 / Gamyba 4.0 siekio – statybų sektoriaus skaitmeninimo.

„Įmonė „AGA CAD“ taps dar dinamiškesne darbo vieta, pripažįstama pasauliniu mastu. Vilnius, kuris šiuo metu yra žinomas kaip tarptautinis finansinių technologijų (FinTech) centras, gali tapti žinomas ir kaip skaitmeninės statybos centras“, – cituojamas „AGA CAD“ vykdomasis direktorius.

Tuo pačiu jis pabrėžia, kad „AGACAD“ ir toliau tieks statybos ir gamybos sektoriams skirtos programinės įrangos licencijas, teiks jų palaikymą ir konsultuos savo klientus Baltijos regione, kuriame po prisijungimo prie „ARKANCE“ taps vieninteliu, aukščiausio lygio, „Autodesk Platinum“ partneriu Baltijos šalyse.

Statybunaujienos.lt



Automatika, pramonės inžinerija

nuotrauka
2023-12-19 10:50
Svajonių namai daug kam dar sunkiai pasiekiami dėl milžiniškų nekilnojamo turto kainų ir brangių paskolų. Šį ratą pastaruoju metu papildo dideli nuomos mokesčiai bei infliacija su ją sunkiai besivejančiais atlyginimais, tad nenuostabu, kad kitokie galimi statybos procesai ir jų potencialas atpiginti...
nuotrauka
2023-11-20 13:31
Švedų statytojai pristato naujovę – išmaniąsias namų bendruomenes, kuriose energija ne tik gaminama, bet ir optimizuojama, taip sumažinant sąskaitas bei siūlant tvarų, modernų gyvenimą. Joje pritaikomi sprendimai dėl panašaus klimato gali tapti sektinu pavyzdžiu ir Lietuvos NT rinkai.
nuotrauka
2023-11-20 09:25
Maišiagalos radioaktyviųjų atliekų saugykloje (MRAS) sėkmingai atlikti radioaktyviųjų atliekų tvarkymo įrangos ir sistemų bandymai, kurie parodė, kad visi įrenginiai tarpusavyje veikia saugiai, suderintai, o bendros objekto eksploatavimo ypatybės ir charakteristikos atitinka numatytus projektinius s...
nuotrauka
2023-09-12 16:22
Valstybinė darbo inspekcija informuoja, kad Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministro įsakymu buvo patvirtintas „Nuolatinę potencialiai pavojingų įrenginių priežiūrą atliekančių asmenų kvalifikacijos arba specialiųjų žinių ir įgūdžių reikalavimų nustatymo aprašas".
nuotrauka
2023-08-23 16:15
Šiuolaikinės technologijos keičia pramonės pasaulį, siūlydamos naujoviškus sprendimus mašinų ir sistemų efektyvumui ir tikslumui didinti. Fotoelektriniai jutikliai yra viena iš pažangių priemonių, lemiančių šią technologinę revoliuciją. Tačiau kaip juos palyginti su tradiciniais aptikimo metodais? A...
nuotrauka
2023-03-15 08:09
Vakarų investuotojai domisi Lietuva, bet kasmet smunka moksleivių rezultatai, o norinčių studijuoti inžinerinius mokslus studentų skaičius vis mažėja. Tai paskatino Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonės asociaciją LINPRA išsikelti ambicingą tikslą – Lietuva 2030 inžinerijos šalis. Tam būtini...
nuotrauka
2022-07-22 09:52
Vis garsiau kalbama, kad Lietuvos verslui, norinčiam išlikti konkurencingu, neišvengiamai būtina galvoti apie veiklos efektyvumą. Vienas iš kelių į kokybės gerinimą, produktyvumo didinimą, sąnaudų mažinimą ir darbuotojų saugą – robotizacija. Tačiau Lietuvos įmonės neskuba investuoti į robotus.
nuotrauka
2022-07-18 15:07
Bendradarbiaudama su „virtualios elektrinės“ paslaugas teikiančiu Estijoje įkurtu startuoliu „Fusebox“, „Caverion Lietuva“ savo klientams galės pasiūlyti išmanią elektros energijos valdymo sistemą, kuri padės sumažinti iki 50 000 tonų anglies dvideginio per metus. Ši sistema taip pat leis prisidėti ...
nuotrauka
2022-06-09 10:56
Rinkos tyrimų įmonės sutaria – pasaulinis robotikos sektorius iki 2030 m. patirs spartų augimą. Nors šis sektorius Lietuvoje dar tik pradinėse vystymosi stadijose, ekspertai skatina paversti jį strategine sritimi ir taip sparčiau skaitmenizuoti pramonę bei kitus sektorius.
nuotrauka
2022-02-21 07:32
GIPL – tai pirmoji ir vienintelė Lietuvos gamtinių dujų jungtis, sujungianti mus su Vakarais. Šis projektas vertinamas ir kaip energetinio saugumo priemonė, ir kaip dar vienas energijos tiekimo šaltinis, sudarantis galimybę įsigyti pigesnių dujų iš Europos visos dujų rinkos, ir praplėsti SGD termina...
nuotrauka
2021-12-07 11:26
Istorine, religine ir kultūrine prasme unikali Vilniaus Šv. Stanislovo ir Šv. Vladislovo arkikatedra bazilika prieš daugiau nei dešimtmetį tapo ir vienu pirmųjų moderniai valdomų visuomeninių pastatų Lietuvoje. 2003-iaisiais joje įdiegus, o šiemet renovavus JUNG KNX standarto išmanaus namo sistemą, ...
nuotrauka
2021-12-06 11:25
KTU mokslininkai pasiūlė dirbtiniu intelektu grįstą metodą, kuris triukšmingoje aplinkoje ne tik padeda aptikti įvairius gedimus laiku, bet ir yra tvarus aplinkai metodas – gedimo aptikimo procesas lengvai skaitmenizuojamas, o senų, puikiai veikiančių pramonės įrengimų keisti nereikia.
nuotrauka
2021-08-30 08:23
Rizikos kapitalo fondas „CoInvest Capital“ kartu su verslo angelais investuoja 400 tūkst. EUR į mobiliosios robotikos bendrovę „Rubedos“. Gautą investiciją bendrovė naudos robotų navigavimo technologijai, automatizuojančiai logistikos centrų veiklą, sukurti.
nuotrauka
2021-07-22 10:24
Ankstyvoje paauglystėje pradėjęs domėtis šiuolaikinės elektrotechnikos ir išmanių technologijų galimybėmis, šiandien šešiolikmetis Skirmantas Skurdenis – jauniausias tarptautinį KNX sertifikatą turintis išmaniojo namo sistemos diegėjas Lietuvoje. Vaikino planuose – savarankiškai nuo A iki Z suprojek...
nuotrauka
2021-07-12 09:09
Vilniuje, greta Molėtų plento, pradėta Gamybos inovacijų slėnio pastato statyba. Čia gamybos įmonės, startuoliai, technologijų kūrėjai ir tyrėjai galės testuoti inovatyvias savo idėjas, kurti skaitmenines inovacijas ir prototipus, vykdyti mažaserijinę gamybą.
nuotrauka
2021-05-31 08:56
„Caverion Lietuva‟ ir „Technopolis Lietuva‟ tęsia bendradarbiavimą naujame „Technopolio Beta“ pastato atnaujinimo projekte. „Caverion Lietuva‟ 10-ies aukštų ir 22,7 tūkst. kv. m ploto pastato rekonstrukcijos projekte organizuoja statybinės bei inžinerinės dalies atnaujinimą.
nuotrauka
2021-05-28 10:48
Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos (LINPRA) nariai pritarė siūlymui atsižvelgti į tarptautinę praktiką bei didėjančią technologijų reikšmę narių veikloje ir papildė asociacijos pavadinimą. Auganti bendruomenė taip pat sutarė laikytis aukštų profesinių standartų, kuriuos įtvirtino Etikos kodek...
nuotrauka
2021-05-21 10:50
Siekdama populiarinti studijas technologijos ir inžinerijos mokslų kryptyse, „Teltonika“ įmonių grupė įsteigė 90 tūkst. eurų stipendijų fondą būsimiems KTU pirmakursiams, pasirinkusiems šias studijas.
nuotrauka
2021-05-13 16:27
Vilniuje, Lvovo g. 37 duris jau atvėrė vienas inovatyviausių verslo centrų Lietuvoje. Šiuolaikiškiems A+ energinės klasės pastato reikalavimams, užsakovo bei nuomininkų poreikiams ir lūkesčiams atliepti, „Caverion Lietuva“ 8 aukštų, 23.000 kv. m bendro ploto pastate įrengė didelės apimties ateities ...
nuotrauka
2021-04-27 14:40
Išaugus Covid-19 pandemijai valdyti skirtų gaminių paklausai, Lietuvos ir visos Europos gamintojai fiksuoja kylančias plastiko gaminių kainas. Pandemijos sąlygomis dėl logistikos konteinerių trūkumo ir sulėtėjusios JAV plastiko sektoriaus gamybos kainas dar labiau kelia žaliavų trūkumas.

Statybunaujienos.lt » Automatika, pramonės inžinerija