2020 rugsėjo 30 d. trečiadienis, 19:17
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

„Infes“. Kai komanda suderina patirtį ir kūrybiškumą, generalinė ranga – tik laiko klausimas Fotogalerija

2018-10-02 07:34
„Infes“ įmonė rinkoje veikia penkerius metus, tačiau tarp jos darbuotojų yra nemažai žmonių, kurie turi patirties vykdant generalinio statybų rangovo funkcijas. Anot bendrovės direktoriaus Arvydo Markevičiaus, tai yra svarbiausias faktorius, teikiantis pasitikėjimo įmonei imtis generalinės rangos. „Ne įmonės metai, o darbuotojų kompetencijos, patirtis yra lemiantis veiksnys“, – sako jis.
nuotrauka
INFES neseniai užbaigė Lukiškių aikštės tvarkybos darbus. INFES nuotr.


Minimos įmonės
Infes, UAB

Veiklą „Infes“ pradėjo įgyvendindama vandentvarkos projektus. Augant darbų apimtims, pritraukus susijusios kvalifikacijos ir kompetencijų darbuotojų, bendrovė palaipsniui pradėjo veikti kaip statybos įmonė. Šiuo metu bendrovėje įkurtas projektavimo skyrius, kuriame dirba projektuotojai-inžinieriai, konstruktoriai, architektai; sukurtos atskirų darbų brigados: bendrastatybinių darbų, fasadų įrengimo, ŠVOK sprendimų, elektros bei elektrotechnikos, lauko nuotekų, betonavimo, aplinkos sutvarkymo darbų. Įmonėje dirba statybos projektų vadovai, kurie dalyvavo įgyvendinant tokius projektus, kaip „Siemens Arena“, „Vichy aqua“ parkas, Europos verslo centas, Vilniaus verslo uosto statyba, AB „Vilniaus pergalė“ gamykla, viešbutis „Novotel“ Vilniuje bei kt.

Nuotraukoje kairėje – „Infes“ direktorius A. Markevičius

Turint tokios patirties specialistų, generalinės statybų rangos funkcijos buvo tik laiko klausimas.

Kodėl statybininkai negali vien tik statyti

„Mes esame didelė įmonė, siekianti užsitikrinti patikimo partnerio vardą statybų rinkoje, vykdydami projektus nuo pradžios iki pabaigos, taip kuriant gerą ir kokybišką galutinį produktą. Bendrovę orientuojame teikti paslaugas nuo projektavimo iki galutinio objekto perdavimo užsakovui“, – sako bendrovės „Infes“ direktorius A. Markevičius.

Pagrindas tokiam įmonės vystymui – sėkmingai įvykdyti valstybiniai projektai.
Įgyvendinant generalinio rangovo funkcijas, pradiniu tašku „Infes“ pasirinko projektavimą. Tokį pasirinkimą lėmė prasta rinkoje esančių projektų kokybė. Tačiau įmonės vadovas laikosi nuostatos, kad visi turi daryti savo darbus: statybininkai – statyti, o projektuotojai – projektuoti.

„Negaliu nuvertinti Lietuvos projektuotojų, tačiau sunku nepastebėti, kad veikiami konkurencingos ir agresyvios rinkos, jie sutinka dirbti už mažesnius atlygius, o tai lemia ir pastebimą prastesnę projektų kokybę. Dėl šios priežasties turime savo projektuotojų komandą“, – sako A. Markevičius.

Privatūs projektai – didesnės tobulėjimo galimybės

„Infes“ kolektyvą sudaro 208 darbuotojai, kurių vidutinis amžius – 37 metai. Įmonėje dirba daugiau kaip 30 aukštos kvalifikacijos specialistų: statybos projektų vadovų, specialiųjų dalių vadovų, darbų vadovų, projektuotojų ir konstruktorių. Komanda, kurioje dera darbuotojų kūrybiškumas, naujovių siekis ir darbo bei gyvenimo patirtis, siekia įdomių projektų, kuriuose būtų galimybė išbandyti naujas technologijas, medžiagas, pritaikyti efektyvius inžinerinius sprendimus. Tai tapo viena iš priežasčių, kodėl pastaruoju metu, suformavus naują komandą, įmonė pradėjo plėtrą ir privačiame sektoriuje.Riešės gimnazija

Riešės gimnazijos pastato rekonstravimas ir išplėtimas

„Vykdant valstybinius užsakymus, gautus dalyvaujant viešuosiuose pirkimuose, susiduriame su atvejais, kuomet projektas prasilenkia su užsakovo poreikiais ir norais, dažna problema išlieka netinkamai paruošta pirkimo dokumentacija. Viešųjų pirkimų konkursai ir jų pateikiamos sąlygos stipriai riboja pasirinkimus vykdant projektus“, – dalijasi karčia patirtimi įmonės vadovas A. Markevičius, pastebėdamas, kad privačių užsakovų vystomuose projektuose visa kur kas aiškiau ir paprasčiau: terminai, lūkesčiai, vizija bei galimybė taikyti naujausias technologijas. Ir tai yra dar viena priežastis, suteikianti kur kas daugiau galimybių tobulėti įmonei, dėl kurios „Infes“ pradėjo plėtrą į privačius projektus.

Tačiau įmonė neatsisako ir viešųjų pirkimų konkursų, nes Lietuvos rinka per maža darbui vien tik su privačiais užsakovais.

Širvintų stadionasKairėje – Širvintose modernizuotas L. Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos stadionas

Įmonė fiksuoja stabilų augimą

Šiuo metu didžiausi „Infes“ vykdomi projektai yra Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras ir Nacionalinis dramos teatras.

Įmonė Klaipėdoje vykdo 17,8 mln. eurų rekonstrukcijos projektą – prie Muzikinio teatro pastato bus pastatytas priestatas su sale ir susijusiomis patalpomis. Iš naujo bus perstatyta ir didžioji teatro salė bei pagalbinės patalpos. Po rekonstrukcijos Muzikinio teatro plotas sieks 8,7 tūkst. kv. m, tačiau bus išsaugota pokario pastato su bokštu, kurio aukštis – 33 m, kompozicija. Projektą numatoma įgyvendinti per penkerius metus.

Kitas 15 mln. eurų „Infes“ įgyvendinamas projektas, kuriam numatytas ketverių metų terminas, – Lietuvos nacionalinio dramos teatro rekonstrukcija, kurios metu ne tik iš esmės bus pertvarkytos esamos erdvės, bet ir vietoj ūkinio kiemo bei ūkinių statinių bus pastatyta dar viena maža salė. Pastato fasado išvaizda nesikeis – įvertinant Vilniaus istorinės teritorijos vientisumą, bus išsaugota pagrindinio pastato tūrinė-erdvinė kompozicija bei stilistika.Šiaulių sporto gimnazijos universalios sporto salės pastato projektavimas ir statybos darbai

Nuotraukoje dešinėje – Šiaulių sporto gimnazijos universalios sporto salės pastato projektavimas ir statybos darbai

„Neseniai užbaigėme Lukiškių aikštės tvarkybos darbus ir džiaugiamės matydami, kad sykiu su kolegomis sutvarkyta aikštė, įrengtas fontanas tapo traukos centru“, – sako „Infes“ direktorius A. Markevičius.

Bendrovė stato įvairios paskirties objektus, įrengia inžinerinę, šilumos tiekimo, vandentiekio infrastruktūrą. Tarp bendrovės projektų – Riešės gimnazijos pastato rekonstravimas ir išplėtimas; Šiaulių sporto gimnazijos universalios sporto salės pastato projektavimas ir statybos darbai; Širvintose modernizuotas L. Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos stadionas; Rokiškio vandenvietės patalpų ir technologinės dalies rekonstravimo techninis-darbo projektas, patalpų ir geriamojo vandens gerinimo įrenginių rekonstrukcijos ir statybos darbai; baigiamas projektas Visagine, kur rekonstruojama apie 2,7 km šilumos tiekimo trasų, ir kt.

„Infes“ fiksuoja stabilų augimą: 2016 m. apyvarta augo 32 proc., 2017 m. – 60 proc., o šiemet numatomas 69 proc. augimas.

Bendrovės INFES nuotr.

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2020-09-30 13:19
Darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ Klaipėdoje užbaigė laivų krovos akcinės bendrovės „Klaipėdos Smeltė" konteinerių terminalo rekonstrukcijos darbų III ir IV etapus. Užbaigus beveik 17 mln. eurų vertės svarbiausius teritorijos rekonstrukcijos darbų etapus konteinerių terminalo ...
nuotrauka
2020-09-30 13:12
Vis daugiau žmonių planuodami savo namus pagalvoja apie išmaniųjų technologijų galimybes. Dabar išmaniais gali būti ne tik privatūs namai, bet ir muziejai. Visuomeniniuose ir kultūros pastatuose šios technologijos puikiai tinka ir yra sumaniai pritaikomos.
nuotrauka
2020-09-30 09:16
Vienas iš civilizacijos rodiklių – rankų darbo keitimas mašinomis, mechanizmais. Ir ne tik. Pandemija rodo, kad mašinos yra nepakeičiamos mažinant užsikrėtimo koronavirusu grėsmes.
nuotrauka
2020-09-29 16:27
Nuo rugsėjo 22 d. išmanios infrastruktūros sprendimų kompanijai UAB „Fima“ pradeda vadovauti Jonas Jablonskis, iki šiol bendrovėje ėjęs Projektų departamento vadovo pareigas, o didžiausią profesinę patirtį yra sukaupęs pardavimų bei komercijos srityse.
nuotrauka
2020-09-28 08:02
Jei dalyvauji Lietuvai svarbaus projekto statyboje, dar nereiškia, kad garantuojamas atlygis už darbus. Valdžia giriasi Vilniaus kogeneracine jėgaine (VKJ), o įmonė „Dzūkijos statyba“, viena iš subrangovų, neatgauna beveik 350 tūkst. eurų.
nuotrauka
2020-09-24 15:00
Izoliacinių sprendimų kompanija „Paroc“ atnaujino savo statybinės izoliacijos iš akmens vatos gaminių grupę.
nuotrauka
2020-09-21 09:24
Vilniaus „Grinda“ užbaigė sostinės judrios T. Narbuto gatvės lietaus nuotekų kolektoriaus rekonstrukciją. Įgyvendinant šį projektą, pirmą kartą Lietuvoje panaudoti inovatyvūs sprendimai aukštai iškėlė panašių inžinerinių projektų vadybos kartelę.
nuotrauka
2020-09-18 08:38
„Continental Automotive Lithuania“ paskelbė, jog įmonės gamykla Kaune buvo apdovanota LEED aukso sertifikatu. Tai aukščiausias LEED įvertinimas gamykliniam pastatui Lietuvoje iki šiol. Gamykla Kaune tapo ir pirmąja „Continental“ korporacijos lokacija pasaulyje gavusia tokį aukštą įvertinimą pastato ...
nuotrauka
2020-09-17 07:50
3D erdvėje galima ne tik atvaizduoti atskirus statinius, bet ir itin tiksliai atgaminti miestus su visomis kultūrinėmis vertybėmis. Tokią galimybę jiems suteikia DRONETEAM.lt komanda.
nuotrauka
2020-09-15 11:05
Penktadienį, rugsėjo 11 d., virtualaus susitikimo metu Turto banko, įvairių ministerijų, Vilniaus miesto savivaldybės ir kitų suinteresuotų organizacijų atstovai aptarė tolesnius veiksmus, siekiant Lukiškių komplekso dalies panaudojimo edukacijai švietimo, kultūros, inovacijų ir technologijų srityse...
nuotrauka
2020-09-14 09:00
Pradėti rekonstruoti Klaipėdos uosto simboliai – bangolaužiai. Nuo jūros bangų uostą saugantys bangolaužiai pastatyti prieš pusantro šimto metų. Juos atnaujinus bei išgilinus laivybos kanalą iki 17 metrų gylio, Klaipėdos uostas atsivers didžiausiems laivams, galintiems įplaukti į Baltijos jūrą.
nuotrauka
2020-09-14 08:30
Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas pasirašė įsakymus, kurias skiriamas finansavimas kogeneracijos projektams Jonavoje, Vilniuje, Visagine bei Alytuje. Visiems šiems projektams skirta suma siekia daugiau nei 19 mln. eurų ir prisideda prie Ateities ekonomikos DNR plano skatinimo.
nuotrauka
2020-09-14 07:51
Lietuviška konstrukcijų projektavimo bendrovė „INHUS Engineering“, priklausanti „INHUS“ įmonių grupei bei eksportuojanti inžinerines paslaugas į įvairias šalis, naujausia plėtros kryptimi pasirinko egzotišką ir kultūros požiūriu visai kitokią Pietų Korėjos rinką.
nuotrauka
2020-09-10 09:23
Klaipėdiečiai, „Baltic Tech Park“ įkūrėjai, įgyvendina ambicingą plėtros viziją – 2020 rugpjūčio mėn. patvirtintas 5,47 mln. vertės projektas Baltijos skaitmeninių inovacijų centro statyboms. Dalinis finansavimas – ES fondų lėšomis.
nuotrauka
2020-09-10 07:30
Covid-19 priminė, kad virusai ir bakterijos yra pavojingi. Jeigu nuo koronaviruso ginamės kaukėmis, tai legionelės, sukeliančios sunkią plaučių uždegimo formą, gali tykoti kiekvienuose namuose ir bet kur, kur įrengtas vandentiekis.
nuotrauka
2020-09-09 14:57
Naujojo Registrų centro duomenų centro įrengimo projektas juda į priekį - trečiadienį Vyriausybė oficialiai įmonei perdavė Vilniuje, Studentų g., esančias patalpas. Šiose patalpose pagrindinius šalies registrus ir informacines sistemas tvarkantis Registrų centras ketina įrengti šiuolaikinius saugumo...
nuotrauka
2020-09-08 10:05
Kaune veikiantis Vytauto Didžiojo karo muziejus šią vasarą pasirašė dvišalę sutartį su konkursą laimėjusia įmone UAB „Statybų laikas“. Pagal sutartį bus pradedami svarbaus muziejaus akcento – kariliono bokšto ir arkados remonto darbai. Remonto darbams Krašto apsaugos ministerija skyrė 455 tūkst. eur...
nuotrauka
2020-09-08 09:54
Rugsėjo 7 d. Krašto apsaugos ministerijoje viceministras Eimutis Misiūnas ir Vokietijos ambasadorius Lietuvoje Matthias Sonn pasirašė sutartį, pagal kurią Vokietija Lietuvai skirs iki 500 tūkst. eurų naujų amunicijos sandėlių Lietuvos kariuomenėje projektuoti. Šios lėšos Lietuvai neatlygintinai skir...
nuotrauka
2020-09-07 16:07
Vyriausybės kanceliarijoje buvo pristatyta futbolo stadiono Vilniuje, Žvėryno rajone (J. I. Kraševskio g. 2) galimybių studija.
nuotrauka
2020-09-07 14:58
Naujai kylančiame S. Dariaus ir S. Girėno stadione Kaune įsibėgėja veiksmas: į teritoriją jau atvyko bendrovės „Autokausta“ technika. Aplink tarptautinius standartus atitiksiantį stadioną iš esmės pasikeis visa plačiai aprėpianti Žaliakalnio erdvė.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka

Betono armavimas naudojant polipropileno fibrą – pigesnis ir ekologiškesnis pasirinkimas

Betonas yra viena energijai imliausių statybų sektoriuje naudojamų medžiagų. Taupant lėšas, laiką ir ieškant gamtai draugiškų sprendimų, betono darbams vis dažniau naudojama ne metalinė arma...