2020 liepos 10 d. penktadienis, 10:59
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Įstiklinus balkoną – ne tik jaukiau  5

2018-11-13 13:32
Yra balkonas ir yra įstiklintas balkonas. Tai du skirtingi dalykai. Funkcionalu ir vienaip, ir kitaip, bet antrasis variantas – lyg balkonas kvadratu (ne šiaip prielipas prie buto, o visavertė būsto dalis).
nuotrauka
Balkonai stiklinami tiek naujos, tiek senos statybos namuose. Portalo Statybunaujienos.lt archyvo nuotr.


Turbūt nereikia įtikinėti, kad balkonų stiklinimas Vilniuje yra svarbus (ir KUO svarbus). Juk sostinėje stūkso nemažai daugiabučių.

Balkono samprata

Kas yra balkonas? Tai nedidelė erdvė, savotiškas buto priestatas. Tai vieta, kurioje galbūt stovi keli vazonai su augalais, gal džiūsta rankšluosčiai ar drabužiai. O gal esate išnešę kavos staliuką ir balkone mėgaujatės arbata ar kava? Kad ir kokie daiktai ten padėti, kad ir kokia yra erdvės paskirtis, įstiklinus gali atsirasti ne tik daugiau patogumo, bet ir jaukumo. 

Gyvenate nuosavame vieno aukšto name? Tuomet, pavyzdžiui, išsinuomoję butą antrame ar trečiame aukšte tikriausiai norėtumėte pasimėgauti vaizdu iš balkono (aišku, yra žmonių, bijančių aukščio, bet čia jau atskira tema). Tai tarsi apžvalgos aikštelė, o kai kuriems – kone egzotika.

Privačiau, šilčiau, saugiau

Balkonų stiklinimo esmė atsiskleidžia ne vienu rakursu. Štai net šio straipsnio antraštėje minima, jog įstiklinimas = daugiau jaukumo. Kaip malonu, kai žiemą išeinate į įstiklintą balkoną ir galite pasimėgauti romantišku snaigių šokiu. Kaip gera, kad tos snaigės – lauke, o ne ant grindų. Jei balkonas būtų neįstiklintas, romantikos būtų kur kas mažiau.

Reikia pasakyti, kad balkonų stiklinimas Vilniuje susijęs ir su šilumos problemų sprendimais. Specialistai stengiasi užtikrinti kuo geresnę šilumos izoliaciją. Taip pat skiriama daug dėmesio garso izoliacijai. Vadinasi, atiduodama duoklė privatumui.
Pabrėžtina ir tai, kad įstiklintas balkonas – saugesnis. Šis aspektas labai aktualus šeimoms su vaikais. Žinoma, tai neeliminuoja rūpinimosi vaikų saugumu, bet vis tiek suteikia daugiau saugumo.

Balkonų stiklinimas – įvairi nauda

Kaip jau pastebėjote, balkonų stiklinimo klausimai svarbūs, o atsakymai leidžia suprasti, jog tokie darbai atliekami ne be reikalo. Netgi pakeičiama tradicinė balkono samprata, erdvė įgauna papildomo funkcionalumo. Balkone tiesiog komfortiškiau jaučiamasi, mėgaujamasi vaizdu nesustirus (nes nepučia vėjas, po kojomis netyška lietaus lašai). 

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

SENELĖ
2018-11-18 20:48
Įstiklintas balkonas tai dar vienas sandėliukas. Balkonas - tai galimybė senatvėje pakvėpuoti grynu oru , kai negali iš eiti laukan.
2018-11-16 08:44
žiemą niekada aklinai neuždarau balkone langų. Ventiliacija būtina. kai 25 laipsn. aišku, kad apšąla. Žiemos gal nebus :)
didesnio
2018-11-14 15:44
absurdo būti negali, vasarą kepa kaip šiltnamyje, o žiemą dėl nevėdinimo viskas apšalę ir aplediję.
Ar saugo
2018-11-13 16:47
Gal žinote kas nors, ar taip galima pasisaugoti nuo balkone rūkančių kaimynų? :(
Ana
2018-11-13 14:38
Pritariu, įstiklintas balkonas sutaupo šilumą. pernai vos ne visą žiemą miegojau prie atviro lango, nes balkonas įstiklintas, sulaiko šaltį. miegamajam - grynas oras, :)

Miestiečiai

nuotrauka
2020-07-09 11:20
Energetikos ministerija parengė ir pateikė derinimui tvarką dėl suskystintų naftos dujų balionų (toliau - dujų balionų) daugiabučiuose pakeitimo kitais energijos šaltiniais. Šis dujų balionų keitimas bus finansuojamas valstybės. Numatyta, kad parama sieks iki 600 eurų – daugiabučio namo vidaus elekt...
nuotrauka
2020-07-09 10:11
Statybos sektorius yra viena svarbiausių šalies ūkio šakų ir sudaro beveik 10 procentų Lietuvos BVP, o šiame sektoriuje dirba apie 110 tūkstančių žmonių. Vykdomas daugiabučių modernizavimas atneša didelę naudą ne tik gyventojams, bet ir šalies ekonomikai: verslas sumoka daugiau mokesčių į valstybės ...
nuotrauka
2020-07-07 09:30
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi ginčą, kilusį tarp vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO), konstatavo, jog vartotojo reikalavimas įpareigoti įmonę nereikalauti iš jo apmokėti sąskaitą už atliktus darbus yra nepagrįstas.
nuotrauka
2020-07-03 09:17
Aplinkos ministerija paskelbė naują kvietimą teikti paraiškas seniems daugiabučiams renovuoti pagal valstybinę Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą.
nuotrauka
2020-06-29 10:42
Būsto energijos taupymo agentūra (BETA), bendradarbiaudama su bendrove „Hnit-Baltic“, sukūrė interaktyvų Lietuvos renovacijos žemėlapį. Jame pristatomi aktualiausi duomenys apie baigtus ir šiuo metu vykdomus daugiabučių namų renovacijos projektus, jų eigą, energijos suvartojimo pokyčius, taip pat at...
nuotrauka
2020-06-29 09:56
Elektros energijos rinka Lietuvoje netrukus taps nereguliuojama – valstybė nebereguliuos gyventojams teikiamos elektros energijos kainos ir jie turės galimybę rinktis, iš kurio elektros tiekėjo nori pirkti elektrą. Tai galima padaryti jau dabar – sulaukti pasiūlymų ar pačiam kreiptis į nepriklausomą...
nuotrauka
2020-06-22 15:37
AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) sukūrė svetainę www.pasirinkitetiekeja.lt, skirtą informuoti gyventojus apie netrukus prasidėsiantį elektros energijos rinkos atvėrimą laisvai konkurencijai. Tinklalapyje gyventojai galės susipažinti su projekto eiga ir etapais, sužinoti svarbiausią informa...
nuotrauka
2020-06-19 20:50
Vilniaus miesto savivaldybė rūpinasi, kad atnaujinami paplūdimiai būtų patogūs bet kokių fizinių galimybių žmonėms. Pirmiausia – kad jiems būtų pritaikytos stovėjimo aikštelės, privažiavimas prie vandens bei tualetai, o taip pat – kad jie turėtų galimybę patogiai išsimaudyti.
nuotrauka
2020-06-19 09:55
Istorinis Vilniaus senamiesčio Paupio rajonas atveria vis daugiau viešųjų erdvių. Miestiečių ir sostinės svečių atgimusiame rajone laukia nauja centrinė aikštė, kurioje įrengtas ir dinaminis fontanas.
nuotrauka
2020-06-18 17:14
Seimas po svarstymo pritarė draudimui rūkyti daugiabučių namų balkonuose, terasose, lodžijose, kai bent vienas namo gyventojas prieštarauja rūkymui.
nuotrauka
2020-06-18 08:51
Turite balkoną ir norite jį įstiklinti? Statybos inspekcija primena, ką būtina žinoti norint atlikti šiuos statybos darbus.
nuotrauka
2020-06-18 08:48
Aplinkos ministerija parengė Minimalių komunalinių atliekų tvarkymo paslaugos kokybės reikalavimų pakeitimus, skirtus padidinti privalomą atstumą nuo įrengiamos komunalinių atliekų konteinerių aikštelės iki gyvenamojo pastato langų ir durų.
nuotrauka
2020-06-17 08:27
Iš Danijos laboratorijos, kurioje buvo ištirti šiaurinės Klaipėdos dalies dirvožemio mėginiai, gautas atsakymas: sveikatai kenksmingo chromo rasta tik viename mėginyje. Kiekis labai mažas.
nuotrauka
2020-06-12 12:16
„Tiek nuosavų namų, tiek daugiabučių gyventojai atėjus vasarai trokšta susikurti nors mažą žalią kampelį poilsiui. Skoningai apželdintas balkonas ne tik kelia vidinį džiaugsmą ir ramina po dienos darbų, bet ir ypatingai pagerina estetinę pastato išvaizdą bei mikroklimatą patalpoje - sumažina dulkių ...
nuotrauka
2020-06-11 14:58
Seimas pritarė siūlymui Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatyme įtvirtinti papildymą, prisidėsiantį prie siekio padėti jaunoms šeimoms apsirūpinti nuosavu būstu.
nuotrauka
2020-06-11 09:33
Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos parengtoms Atliekų tvarkymo įstatymo pataisoms ir teiks jas Seimui. Šiomis pataisomis siekiama sukurti veiksmingesnę komunalinių atliekų tvarkymo paslaugų apmokestinimo sistemą, išsamiai reglamentuojant šių paslaugų kainų nustatymo, paskirstymo ir atskaitomyb...
nuotrauka
2020-06-11 09:28
Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) gavo 769 gyventojų prašymus kompensacinėms išmokoms už iškastinį kurą naudojančių šilumos įrenginių keitimą V klasės biokuro katilais ir šilumos siurbliais.
nuotrauka
2020-06-09 13:55
Konkurencijos taryba išnagrinėjo Aplinkos ministerijos parengtą Daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų valdymo įstatymo projektą ir rekomendavo jai dar kartą apsvarstyti siūlomus pakeitimus, kuriais savivaldybėms gali kilti interesų konfliktas, bei atlikti poveikio konkurencijai vertinimą.
nuotrauka
2020-06-04 13:11
Seimas papildė Šilumos ūkio įstatymą, reglamentuodamas nuotolinių šilumos apskaitos priemonių įrengimą.
nuotrauka
2020-06-02 12:14
Nuo birželio 1 d. gyventojai, įsigyjantys saulės elektrinę išsimokėtinai, kviečiami teikti paraiškas ir gauti kompensaciją. Tai turėtų paskatinti tolimesnę gaminančių vartotojų plėtrą. Žalią elektros energiją savo poreikiams naudojančių gaminančių vartotojų skaičius perkopė 5300, o gegužės mėnesį pe...

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai