2019 rugpjūčio 23 d. penktadienis, 21:42
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Įstiklinus balkoną – ne tik jaukiau  5

2018-11-13 13:32
Yra balkonas ir yra įstiklintas balkonas. Tai du skirtingi dalykai. Funkcionalu ir vienaip, ir kitaip, bet antrasis variantas – lyg balkonas kvadratu (ne šiaip prielipas prie buto, o visavertė būsto dalis).
nuotrauka
Balkonai stiklinami tiek naujos, tiek senos statybos namuose. Portalo Statybunaujienos.lt archyvo nuotr.


Turbūt nereikia įtikinėti, kad balkonų stiklinimas Vilniuje yra svarbus (ir KUO svarbus). Juk sostinėje stūkso nemažai daugiabučių.

Balkono samprata

Kas yra balkonas? Tai nedidelė erdvė, savotiškas buto priestatas. Tai vieta, kurioje galbūt stovi keli vazonai su augalais, gal džiūsta rankšluosčiai ar drabužiai. O gal esate išnešę kavos staliuką ir balkone mėgaujatės arbata ar kava? Kad ir kokie daiktai ten padėti, kad ir kokia yra erdvės paskirtis, įstiklinus gali atsirasti ne tik daugiau patogumo, bet ir jaukumo. 

Gyvenate nuosavame vieno aukšto name? Tuomet, pavyzdžiui, išsinuomoję butą antrame ar trečiame aukšte tikriausiai norėtumėte pasimėgauti vaizdu iš balkono (aišku, yra žmonių, bijančių aukščio, bet čia jau atskira tema). Tai tarsi apžvalgos aikštelė, o kai kuriems – kone egzotika.

Privačiau, šilčiau, saugiau

Balkonų stiklinimo esmė atsiskleidžia ne vienu rakursu. Štai net šio straipsnio antraštėje minima, jog įstiklinimas = daugiau jaukumo. Kaip malonu, kai žiemą išeinate į įstiklintą balkoną ir galite pasimėgauti romantišku snaigių šokiu. Kaip gera, kad tos snaigės – lauke, o ne ant grindų. Jei balkonas būtų neįstiklintas, romantikos būtų kur kas mažiau.

Reikia pasakyti, kad balkonų stiklinimas Vilniuje susijęs ir su šilumos problemų sprendimais. Specialistai stengiasi užtikrinti kuo geresnę šilumos izoliaciją. Taip pat skiriama daug dėmesio garso izoliacijai. Vadinasi, atiduodama duoklė privatumui.
Pabrėžtina ir tai, kad įstiklintas balkonas – saugesnis. Šis aspektas labai aktualus šeimoms su vaikais. Žinoma, tai neeliminuoja rūpinimosi vaikų saugumu, bet vis tiek suteikia daugiau saugumo.

Balkonų stiklinimas – įvairi nauda

Kaip jau pastebėjote, balkonų stiklinimo klausimai svarbūs, o atsakymai leidžia suprasti, jog tokie darbai atliekami ne be reikalo. Netgi pakeičiama tradicinė balkono samprata, erdvė įgauna papildomo funkcionalumo. Balkone tiesiog komfortiškiau jaučiamasi, mėgaujamasi vaizdu nesustirus (nes nepučia vėjas, po kojomis netyška lietaus lašai). 

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

SENELĖ
2018-11-18 20:48
Įstiklintas balkonas tai dar vienas sandėliukas. Balkonas - tai galimybė senatvėje pakvėpuoti grynu oru , kai negali iš eiti laukan.
2018-11-16 08:44
žiemą niekada aklinai neuždarau balkone langų. Ventiliacija būtina. kai 25 laipsn. aišku, kad apšąla. Žiemos gal nebus :)
didesnio
2018-11-14 15:44
absurdo būti negali, vasarą kepa kaip šiltnamyje, o žiemą dėl nevėdinimo viskas apšalę ir aplediję.
Ar saugo
2018-11-13 16:47
Gal žinote kas nors, ar taip galima pasisaugoti nuo balkone rūkančių kaimynų? :(
Ana
2018-11-13 14:38
Pritariu, įstiklintas balkonas sutaupo šilumą. pernai vos ne visą žiemą miegojau prie atviro lango, nes balkonas įstiklintas, sulaiko šaltį. miegamajam - grynas oras, :)

Miestiečiai

nuotrauka
2019-08-20 14:21
Paskutinis vasaros mėnuo – laikas, kuomet į didžiuosius Lietuvos miestus, daugiausia sostinę, po vasaros atostogų sugrįžta studentai. Dažnas jų padedant tėvams ieško būsto, kuriam kelia tokius esminius kriterijus: vienam ar dviem jaunuoliams tinkamas buto dydis ir suplanavimas, protingo dydžio jo iš...
nuotrauka
2019-08-16 10:44
Lietuvoje daugėja atvejų, kai būsto nuomininkai ir savininkai savo santykius įtvirtina Nekilnojamojo turto registre (NTR) įregistruodami faktą apie sudarytą būsto nuomos sutartį. Šį registrą tvarkantis Registrų centras ne tik pastebi augančius įregistruojamų sutarčių skaičius, tačiau artėjant rudeni...
nuotrauka
2019-08-16 07:41
Aplinkos ministerijos paskelbtu nauju kvietimu teikti paraiškas daugiabučiams renovuoti pagal valstybinę Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą prasideda dar vienas jų renovacijos etapas.
nuotrauka
2019-08-14 13:25
Kretingos rajono savivaldybės sodininkų bendrijų pirmininkai išgirdo gerų žinių – bus rengiamas Tarybos sprendimo projektas dėl likusios nepanaudotos finansinės paramos sodininkų bendrijų infrastruktūros tvarkymui perskirstymo. Be to, sudarytas prioritetinis artimiausiais metais Savivaldybės planuoj...
nuotrauka
2019-08-09 09:43
Daugiau parkavimo vietų, pakilusi nekilnojamojo turto vertė, erdvesnis ir tvarkingesnis kiemas – tokiais privalumais džiaugiasi daugiabučių kiemų tvarkymo programa „Svajonių kiemas“ pasinaudoję kauniečiai. Prieš beveik dvejus metus Kauno savivaldybės pasiūlytu įrankiu ir finansine parama pasinaudojo...
nuotrauka
2019-08-08 15:36
Sienas griauti galima. Tačiau reikia žinoti, kokias ir kaip. Apie tai – Statybos inspekcija.
nuotrauka
2019-08-08 12:01
Lietuvos miestuose ir miesteliuose – vis daugiau galimybių kasdieniam susisiekimui patogiai naudotis dviračiu. Nauji pėsčiųjų ir dviračių takai, tiesiami arba rekonstruojami panaudojant Europos Sąjungos fondų investicijas, jau įrengti 20-yje savivaldybių, dar 27 savivaldybių projektai baigiami įgyve...
nuotrauka
2019-08-07 15:02
„Kauno švara“ kartu su Kauno miesto savivaldybe džiaugiasi sėkminga vaizdo kamerų akcijos pradžia: šalia bendrojo naudojimo konteinerių įrengtos kameros fiksuoja viešosios tvarkos pažeidėjus, o Kauno miesto policija ir Viešosios tvarkos skyrius pagal vaizdo kamerų duomenis pradėjo juos drausminti pi...
nuotrauka
2019-08-07 10:01
Seimo nariai ir ekspertai antradienį parengė vidaus reikalų ministro įsakymo projektą, įgyvendinantį Tabako kontrolės įstatymo pataisas, susijusias su kylančiais konfliktais dėl rūkymo balkonuose. Pagal praėjusiais metais balandį darytą „Spinter“ apklausą, 52 proc. Lietuvos žmonių pritartų visiškam ...
nuotrauka
2019-08-02 09:32
Aplinkos projektų valdymo agentūra baigė vertinti paraiškas vieno-dviejų butų gyvenamųjų namų modernizavimui. Patvirtinta beveik 300 paraiškų.
nuotrauka
2019-07-31 10:20
Gyva, realiai tarpusavyje komunikuojanti bendruomenė yra tas socialinis reiškinys, kuris miegamąjį mikrorajoną paverčia miesto dalimi, į kurią žmonės sugrįžta ne pernakvoti, bet gyvena. Vilniuje Pilaitė yra retas pavyzdys, kai keliems iniciatyviems žmonėms pavyko sukurti pozityvią kaimynų bendruomen...
nuotrauka
2019-07-30 14:07
Nuo rugpjūčio 1 d. vartotojas, planuojantis savo elektros įrenginius prijungti prie elektros tinkų, kartu su paraiška tinklų operatoriui turės pateikti ir vartotojo objekto statybą leidžiantį dokumentą.
nuotrauka
2019-07-30 10:06
Chaotiška miestų plėtra turi neigiamos įtakos natūralioms ekosistemoms. Integruotas požiūris į urbanizaciją, saugant gamtinius išteklius, skatina investuoti į ekosistemų atkūrimą, taip padeda padidinti miestų atsparumą gamtinėms nelaimėms, mažinti oro taršą ir kitą miestų neigiamą poveikį aplinkai b...
nuotrauka
2019-07-24 11:44
Iki 2022 m. lapkričio 30 d. suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose namuose (3-jų ir daugiau aukštų) turėtų nelikti. Tai primena Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (toliau - Taryba), nes tokie balionai dėl sprogimo tikimybės kilus gaisrui ypač nesaugūs naudoti.
nuotrauka
2019-07-22 09:37
Nuo pat pavasario puoselėjate savo daržą, šiltnamį ar sodą, o gal tik vazonėlyje ant palangės auginate prieskonines žoleles? Nepaisant turimos patirties sodininkystėje, ją praturtinti ir gausesnį derlių užauginti galite pasinaudoję išmaniuoju telefonu.
nuotrauka
2019-07-10 15:59
Vilniuje vyksta ekspertų ir visų RU:RBAN miestų partnerių susitikimas. Dvi dienas dirbsiantys septynių Europos miestų specialistai ir ekspertai analizuos veikiančias Vilniaus bendruomeninių daržų iniciatyvas ir teiks pasiūlymus dėl naujai besikuriančių miesto darželių, dalysis savo miestuose vykdoma...
nuotrauka
2019-07-10 15:36
Atsižvelgiant į didelį gyventojų susidomėjimą ir gausų paraiškų skaičių, Energetikos ministerija papildomai skyrė Europos Sąjungos (ES) lėšų nedidelės galios saulės elektrinėms įsirengti bei seniems šilumos gamybos įrenginiams pasikeisti.
nuotrauka
2019-07-09 11:52
Nuo metų pradžios jau daugiau nei 1200 gyventojų pateikė pranešimus (PRC912 forma) apie patirtas išlaidas už jiems atliktas pastatų, lengvųjų automobilių remonto ar vaikų iki 18 metų priežiūros paslaugas.
nuotrauka
2019-07-03 16:44
Nuo liepos pradžios gyventojams, norintiems įsirengti iki 30 kilovatų (kW) galios saulės elektrines, taikomos supaprastintos procedūros, atsisakant perteklinių leidimų. Iki šiol tokia tvarka buvo taikoma tik iki 5 kW galios elektrines įsirengiantiems gyventojams.
nuotrauka
2019-07-03 16:29
Būsto energijos taupymo agentūra (toliau – Agentūra) šią savaitę pradėjo valstybės paramos sutarčių pasirašymą dėl paskutinio kvietimo teikti paraiškas daugiabučių atnaujinimui gautų projektų įgyvendinimo.

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai

nuotrauka

Naujos CAT® technikos paklausa Baltijos šalyse didėja

Š. m. gegužės mėn. vyko statybinės technikos šventė „Caterpillar Roadshow“, kurios metu visiems besidomintiems statybinės technikos naujovėmis buvo pademonstruotos pažangiausios „Cat“ prekės...