2019 gegužės 20 d. pirmadienis, 11:52
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

„Kortas“. Pasienio kontrolės punktas prie Nemuno – vienintelis toks Lietuvoje

2019-01-13 17:49
Valstybės sienų apsauga – itin atsakingas uždavinys, tad išsaugoti ypatingą statusą galima tik šiuolaikiškais sprendimais bei naujausiomis priemonėmis. Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) surengtame konkurse „Lietuvos metų gaminys 2018“ aukso medaliu įvertintas bendrovės „Kortas“ Švendubrės sezoninio upių pasienio kontrolės punkto (PKP) statybų projektas. Šis punktas itin svarbus valstybės sienos apsaugos kontrolei užtikrinti.
nuotrauka
Pasienio kontrolės punktą KORTAS statė išskirtinėje vietoje – Nemuno pakrantėje. KORTO nuotr.


Minimos įmonės
Kortas, UAB
Sweco hidroprojektas, UAB
„Lietuvoje toks projektas – vienintelis, juk ir upinių pasienio punktų daugiau mūsų šalyje nėra. Buvome pirmieji, ėmęsi tokio iššūkio“, – pasakojo bendrovės „Kortas“ generalinė direktorė Žaneta Overlingienė. Jos žodžiais, išskirtinio pasiruošimo statybos darbams pareikalavo ir gamtinės sąlygos, nes punkto statybų vietoje Nemunas yra labai sraunus.

Įrengta prieplauka

Vykdydama Pasienio kontrolės punktų direkcijos prie Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos užsakymą, bendrovė „Kortas“ Druskininkų savivaldybės Lipliūnų kaime pastatė objektą, kuris priskiriamas ypatingųjų statinių kategorijai. Bendrovė per dešimt mėnesių pastatė specialios paskirties statinius, inžinerinius statinius (susiekimo komunikacijos, inžineriniai tinklai) bei hidrotechnikos statinius.

„Lietuvos metų gaminio 2018“ apdovanojimą atsiima bendrovės „Kortas“ generalinė direktorė Ž. Overlingienė. LPK nuotr.

Siekiant užtikrinti efektyvią Nemuno upe keliaujančių asmenų patikrą, įrengta prieplauka užkardos pasienio tarnybos naudojamiems kateriams ir motorinėms valtims nuleisti, iškelti arba švartuoti Nemune. Prieplauka taip pat bus naudojama upe keliaujančioms ir Lietuvos valstybės sieną kertančioms vandens transporto priemonėms sustoti.

Kadangi Pasienio kontrolės punktas buvo statomas išskirtinėje vietoje – Nemuno pakrantėje, o prie naujo statinio buvo suplanuotas specialios infrastruktūros įrengimas, tai prieš pradedant statybas buvo atlikti hidrologiniai skaičiavimai, kuriais nustatyti charakteringi vandens lygiai prieplaukos vietoje.

Punkto statybai – šiuolaikiški sprendiniai
„Pirmą kartą į būsimo punkto vietą atvykę mūsų darbuotojai išvydo plyną lauką ir Nemuno pakrantę, o jiems išvykstant toje vietoje jau stovėjo modernus kompleksas su visa infrastruktūra“, – džiaugėsi bendrovės „Kortas“ generalinė direktorė Ž. Overlingienė.
Vykdant projektą, buvo pastatytas šiuolaikiškas PKP pastatas. Statinio, kurio vienoje dalyje įrengtos administracinės, o kitoje – interesantų aptarnavimui pritaikytos patalpos, konstrukciją sudaro metalinės kolonos, „apsiūtos“ termopanelių plokštėmis. Vidaus pertvaroms naudotas gipskartonis, kuris tvirtintas ant metalinio karkaso, konstrukciją užpildant mineraline vata.

Administracinės statinio dalies stogas dengtas rulonine stogo danga, o statinio dalyje, kurioje įrengtos interesantų aptarnavimo patalpos, sumontuotas šlaitinis stogas, dengtas trapecine skarda. Abiejose stogo dalyse sumontuotos vidinės lietaus surinkimo sistemos bei šildomos stogo įlajos.

Vykdant projektą, buvo pastatytas šiuolaikiškas PKP pastatas. KORTO nuotr.

Statinio grindų dangos parinktos atsižvelgiant į patalpų funkcijų specifiką: administracinėse ir interesantų aptarnavimo patalpose grindys išklotos akmens masės plytelėmis, dokumentų tikrinimo patalpoje įrengtos pakeliamos grindys, o techninėse patalpose – šlifuotas betonas.

Pastato apdailai naudotos daugiasluoksnės plokštės (200 mm storio su mineralinės vatos užpildu), o jų viršus dekoruotas medinių lentelių apdaila, kuri padengta tamsiai pilku laku. Stiklinėje fasado dalyje (keleivių aptarnavimo patalpose) sumontuoti aliuminio profiliai. Tose statinio vietose, kur nėra langų, įgyvendintas modernus sprendimas – sumontuotas struktūrinis įstiklinimas su tamsintu veidrodiniu stiklu. Siekiant išlaikyti stilistinį vientisumą, vidaus apdailai parinktos medinės lentelės, dažytos tamsiai pilku laku.

Pasirūpinta kita būtina infrastruktūra: įrengtas privažiavimo kelias, pėsčiųjų takai, pandusas, automobilių stovėjimo aikštelė, pontonų saugojimo aikštelė su kėlimo įranga, inžineriniai tinklai, vandens gręžinys, nuotekų valymo įrenginiai.

Įgyvendinant projektą itin daug dėmesio skirta pastatų ir teritorijos saugumui užtikrinti.

Techninį projektą parengė UAB „Sweco hidroprojektas“.

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Metų nominacijos

nuotrauka
2019-01-22 07:35
Mažųjų įmonių grupėje bendrovė „HSC Baltic“ pelnė „Sėkmingai dirbančios įmonės 2018“ vardą. Kaip sako jos direktorius Rimvydas Beržonskis, varomoji įmonės jėga – jauna komanda, alkana veikti, ieškoti naujovių ir iššūkių.
nuotrauka
2019-01-18 07:35
Rokiškio rajone įsikūręs jau šeštąjį savo istorijos šimtmetį nuo 1515 m. skaičiuojantis Ilzenbergo dvaras Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) ir Darnios plėtros akademijos konkurse „Už darnią plėtrą“ šiemet išrinktas geriausiu visuomeniniu daugiafunkciu objektu. Tai vienintelis ...
nuotrauka
2019-01-17 07:35
Grigiškių transporto mazgo rekonstrukcija, III etapas; magistralinio kelio A5 Kaunas-Marijampolė-Suvalkai ruožo nuo 35,40 iki 45,15 km rekonstravimas; pėsčiųjų viadukas A14 kelyje – tai trys bendrovės „Kelprojektas“ projektai, pelnę įmonei aukštą pripažinimą. Pirmieji du projektai apdovanoti „Lietuv...
nuotrauka
2019-01-16 07:35
Pramonės plėtra, miestų augimas ir gyventojų tankumo didėjimas ne tik liudija žmonijos pažangą, bet ir kelia nemažai iššūkių. Viena iš nepageidaujamų žmogaus veiklos pasekmių – tarša kvapais. Deja, dauguma kvapų šalinimo ar dezinfekcijos sprendimų ne tik daug kainuoja, bet daro žalą aplinkai. UAB „A...
nuotrauka
2019-01-15 08:28
„Sėkmingai dirbančios įmonės 2018“ apdovanojimą pelniusios įmonės „Staticus“ specialistai ir patys su džiugia nuostaba žvelgia į savo įgyvendintus projektus. Jie neretai sako, kad užduotys, iš pradžių atrodančios „nerealiai sudėtingai“, dirbant pasirodo esančios gerokai paprastesnės. Nes jie gerai i...
nuotrauka
2019-01-14 17:02
Penki dešimtmečiai – tiek Lietuvos mokslo padangėje skaičiuoja Kauno technologijos universiteto (KTU) profesorius, habilituotas technologijos mokslų daktaras Rymantas Jonas Kažys, savo gyvenimą susiejęs su ultragarso tyrinėjimais. Mokslininko įdirbis – daugiau kaip 100 išradimų. Kai kurie jų patentu...
nuotrauka
2019-01-10 07:35,      papildyta 2019-01-10 14:58, papildyta nuotraukomis
2018-ieji bendrovei „YIT Kausta“ (dabar – „YIT Lietuva“) buvo dosnūs laimėjimų. Du objektai (gyvenamasis namas ir verslo centras) pelnė „Lietuvos metų gaminio 2018“ aukso medalius; konkurse „Už darnią plėtrą“ pelnytas apdovanojimas geriausio gyvenamojo projekto kategorijoje; „Lietuvos BIM projektai ...
nuotrauka
2019-01-09 07:35
Metams baigiantis, Lietuvos pramonininkų konfederacija paskelbė nominacijos „Sėkmingai dirbanti įmonė“ laureatus. Tarp jų – viena stambiausių Lietuvoje granito ir dolomito skaldos gamintoja „Milsa“ įmonių grupė. Apdovanojimas skirtas įvertinus gaminamos ir parduodamos produkcijos apimtis, pelningumą...
nuotrauka
2019-01-08 07:35
Įgyvendinti sudėtingą inžinerinį projektą per rekordiškai trumpą laiką – ir rizikinga, nes gali nukentėti kokybė, ir sunkiai pasiekiama, nes tokie objektai paprastai reikalauja sudėtingo ir aukštos kvalifikacijos darbo. 52 tūkst. kub. m naftos ir naftos produktų saugyklą bendrovės „Montuotojas“ spec...
nuotrauka
2019-01-03 07:35
Kai kalbama apie pastatų statybą, apie patogų kasdienį jų naudojimą, saugumą, apie interjerą ir eksterjerą, reikia prisiminti liaudies išmintį: „ir nedidelis akmuo gali išversti didelį vežimą“. Šį posakį kuo geriausiai iliustruoja kojų valymo grotelės.
nuotrauka
2018-12-28 07:35
Išmanios „Biownlight“ šviesos valdymo technologijos pagalba atkuriama natūrali dienos šviesa, kuri suteikia galimybę realizuoti ergonomiškas, žmogui draugiškas ir savijautą gerinančias darbo ir poilsio erdves.
nuotrauka
2018-12-27 10:53
Uždarosios akcinės bendrovės „Dauniškis ir Ko“ direktorius Alvydas Rudokas 2018 m., Lietuvos statybininkų asociacijai minint 25-metį, ir asmeninio jubiliejaus proga buvo apdovanotas Lietuvos statybininko garbės ženklu.
nuotrauka
2018-12-21 07:35
Giedraičių (Pašilių k., Molėtų r. sav.) transformatorių pastotės rekonstravimo projektas konkurse „Lietuvos BIM projektai 2018“ buvo pripažintas geriausiu inžinerinių tinklų BIM projektu. Bendrovės „Projektai ir Co“, kūrusios šį projektą, direktorius Tomas Gudaitis sako, kad tai buvo rizikingas band...
nuotrauka
2018-12-19 10:44
Vos per devynis mėnesius Vilniuje buvo pastatytas „Benedikto turgus“. Tai naujausias bendrovės „Gilesta“ statinys, gimęs pagal architekto Dainiaus Kitovo projektą. „Benedikto turgus“ laikomas naujos kokybės standartu Lietuvoje – ir dėl išskirtinių dizaino sprendimų, ir dėl patogumų vartotojams.
nuotrauka
2018-12-14 13:50
Gruodžio 13 d., pasitinkant didžiąsias metų šventes, Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) sukvietė verslo bendruomenę, visuomenės, politikos ir mokslo lyderius į kalėdinį LPK vakarą, kuriame atiduota duoklė verslui bei pramonės ir valstybingumo istorijai.
nuotrauka
2018-12-13 13:55
Vyriausybėje 22-ąjį kartą įteikti Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) rengiamo kasmetinio konkurso „Lietuvos metų gaminys” apdovanojimai. Apdovanojimams buvo nominuotos 72 įmonės keturiolikoje vertinimo grupių iš 15-os šalies ūkio šakų. Lyderio pozicijas kaip ir kasmet išlaikė maisto pramonės...
nuotrauka
2018-12-07 08:49
Ketvirtadienį Vilniuje apdovanoti geriausi 2018 m. nekilnojamojo turto objektai. Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) ir Darnios plėtros akademijos rengiamam konkurse „Už darnią plėtrą“ nugalėtojams įteiktos aštuonios statulėlės. Ateities prizas įteiktas perspektyviausiam projekt...
nuotrauka
2018-10-30 10:25
Kasmet vykstantys Nacionaliniai pakuotės dizaino apdovanojimai NAPA – reikšmingas įvykis dizaino kūrėjų ir rinkodaros specialistų tarpe. Šiemet šis konkursas ne tik išaugo geografiškai, tapdamas NAPA BALTIC, tačiau norą dalyvauti NAPA pareiškė netgi 126 dizaineriai, dizaino sektoriuje veikiančios ve...
nuotrauka
2018-10-29 10:54
Baigėsi aštuntoji šiuolaikinės Lietuvos architektūros apžvalginė paroda konkursas „Žvilgsnis į save“ – tradicinis Lietuvos architektų sąjungos organizuojamas renginys, skirtas šalies architektams ir visuomenei, propaguojantys architektūros kūrėjų bendruomeniškumą, profesinį atvirumą bei kokybišką ar...
nuotrauka
2018-10-26 14:27
Prestižiniame Europos turizmo konkurse dalyvaujanti Kėdainių savivaldybė užėmė 3 vietą. Europos kultūros paveldo tinklo su partnerėmis organizuojamas konkursas „Kultūros paveldas – vertybė plėtojant atsakingą ir darnų turizmą“ dalyvius vertino 7 skirtingose kategorijose. Kėdainiai rungėsi istorinių ...

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos

nuotrauka

GEALAN siūlo sprendimus, kurie keičia nusistovėjusį požiūrį

Langas yra viena esminių pastato dalių ir labai svarbi žmogaus gyvenimo bei darbo dalis. Langas – tai ne tik gera garso ir šilumos izoliacija, bet ir šviesa, atsiveriantis vaizdas, o visa ta...
nuotrauka

Su CAT patogesnis darbas ir buitis

Darbo įrankis turi būti malonus akiai ir rankai, patogus paimti, galintis efektyvinti darbą ir ilgai patikimai tarnauti. Šiuolaikinės technologijos, medžiagos ir gamintojų ambicingumas sudar...