2024 balandžio 20 d. šeštadienis, 7:18
Reklama  |  facebook

Lietuviai kuria unikalų pasaulyje dezinfekcinį robotą kovai su COVID-19

2020-03-23 14:10
Lietuvių robotikos kompanija „Rubedo sistemos", įsikūrusi Kaune, kuria unikalų pasaulyje dezinfekcinį robotą, kuris gali padėti kovoje su korona virusu COVID-19.
nuotrauka
Autonominis robotas veikia kruopščiai ir tiksliai. Jis gali dezinfekuoti dažnai, nuolat palaikydamas sterilias patalpas 24/7. „Rubedo sistemos“ nuotr.


Minimos įmonės
Rubedo sistemos, UAB
„Dezinfekavimo metu kyla didelis pavojus žmonėms užsikrėsti virusais, todėl mūsų kuriamas autonominis robotas galėtų padėti efektyviai išspręsti šią problemą ir užtikrinti darbuotojų sveikatos apsaugą“, – įmonės pranešime cituojamas Paulius Rakauskas, verslo vystymo vadybininkas.

Idėja sukurti tokį autonominį roboto prototipą technologijų kūrėjams kilo tuomet, kai prasidėjo korona viruso COVID-19 viruso protrūkis Kinijoje. Buvo susisiekta su dezinfekcinius įrenginius gaminančia amerikiečių įmone ir pasiūlytas bendradarbiavimas – sukurti autonominį dezinfekavimo įrenginį - robotą. Amerikiečiai išreiškė didelį susidomėjimą ir iškart buvo pradėti darbai. Pirmieji diegimai prasidėjo Azijos rinkoje, kur ir prasidėjo COVID-19 plitimas. Pirmasis roboto prototipas jau netrukus pradės veikti Hong Kongo ligoninėje.

Pasaulyje yra keletas įmonių, kurios siūlo mobilius robotus, dezinfekuojančius patalpas ultravioletiniais UV spinduliais, tačiau toks metodas nėra labai efektyvus ir turi daug šalutinių poveikių aplinkos įrenginiams ir žmonėms.
Lietuvių sukurtas robotas turi daug pranašumų. Visų pirma, dezinfekavimas vykdomas purškiant specialius garus ant sienų, rankenų, stalų, kėdžių, tai pat galima naudoti purškiant ant medicininės įrangos. Garai prasiskverbia net į mažiausius patalpos ar įrangos tarpelius, kurių paprastomis priemonėm nebūtų galima dezinfekuoti.
„Šie dezinfekciniai garai nekenkia jokiems paviršiams. Pats dezinfekavimo metodas išnaikina 99,9999 proc. bakterijų, virusų, grybelių, tame tarpe ir COVID-19. Patalpa tampa faktiškai sterili", – pasakojo P.Rakauskas.

Kūrėjai taip pat akcentavo ir kitą privalumą – po dezinfekcijos nelieka jokių toksinių medžiagų, tik deguonis ir vandens garai. Šis dezinfekavimo metodas yra nepavojingas žmonėms. Jį galima naudoti net maisto dezinfekavimui.

Autonominis robotas veikia kruopščiai ir tiksliai. Jis gali dezinfekuoti dažnai, nuolat palaikydamas sterilias patalpas 24/7. Yra apsaugomi žmonės, nes jiems nereikia patiems vaikščioti po galimai užkrėstas patalpas ir dezinfekuoti rankiniu būdu. Robotas geba susikurti aplinkos žemėlapį ir maršrutą, kuriuo apvažiuoja patalpą ją dezinfekuodamas. Be to, jis gali gerokai atidžiau dezinfekuoti patalpą pagal iš anksto užduotą maršrutą ir tai atlikti žymiai dažniau.

Operatorius gali nustatyti, kokiu dažnumu ir kokiu paros metu nori atlikti dezinfekavimą. Robotą galima išsikviesti dezinfekuoti tam tikrą teritoriją tuomet, kai atsiranda specialus poreikis ir visą tai galima daryti nuotoliniu būdu, t.y. per išmanųjį telefoną ar kompiuterį.

Toks sukurtas autonominis robotas turi didelį taikymo potencialą ateityje: gali būti naudojamas ligoninėse, karantino vietose, biuruose, ugdymo įstaigose, prekybos centruose, sandėliuose, įvairiose viešosiose erdvėse, tokiose, kaip stotys, oro uostai.

Šiuo metu jau sukurtas roboto prototipas, kurį galima išbandyti, tobulinamas dizainas, funkcionalumas, įmonė „Rubedo sistemos“ ieško papildomų investicijų ir planuoja dalyvauti MITA paskelbtame inovatyvių idėjų konkurse „Life-saving innovations: stop COVID-19", taip pat ES investicijų priemonėse „Inostartas", „Inočekiai".

„Labai džiugu, kad technologijų kūrėjai šiomis dienomis aktyviai įsitraukia į kovą su COVID-19 ir siūlo rinkai inovatyvius sprendimus. Tokios idėjos gali padaryti proveržį ir padėti pasauliui, todėl valstybė stengsis sudaryti patrauklias sąlygas gauti finansavimą inovatyviems projektams", – komentavo kadenciją baigiantis Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) direktorius Kęstutis Šetkus. 
Statybunaujienos.lt



Automatika, pramonės inžinerija

nuotrauka
2023-12-19 10:50
Svajonių namai daug kam dar sunkiai pasiekiami dėl milžiniškų nekilnojamo turto kainų ir brangių paskolų. Šį ratą pastaruoju metu papildo dideli nuomos mokesčiai bei infliacija su ją sunkiai besivejančiais atlyginimais, tad nenuostabu, kad kitokie galimi statybos procesai ir jų potencialas atpiginti...
nuotrauka
2023-11-20 13:31
Švedų statytojai pristato naujovę – išmaniąsias namų bendruomenes, kuriose energija ne tik gaminama, bet ir optimizuojama, taip sumažinant sąskaitas bei siūlant tvarų, modernų gyvenimą. Joje pritaikomi sprendimai dėl panašaus klimato gali tapti sektinu pavyzdžiu ir Lietuvos NT rinkai.
nuotrauka
2023-11-20 09:25
Maišiagalos radioaktyviųjų atliekų saugykloje (MRAS) sėkmingai atlikti radioaktyviųjų atliekų tvarkymo įrangos ir sistemų bandymai, kurie parodė, kad visi įrenginiai tarpusavyje veikia saugiai, suderintai, o bendros objekto eksploatavimo ypatybės ir charakteristikos atitinka numatytus projektinius s...
nuotrauka
2023-09-12 16:22
Valstybinė darbo inspekcija informuoja, kad Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministro įsakymu buvo patvirtintas „Nuolatinę potencialiai pavojingų įrenginių priežiūrą atliekančių asmenų kvalifikacijos arba specialiųjų žinių ir įgūdžių reikalavimų nustatymo aprašas".
nuotrauka
2023-08-23 16:15
Šiuolaikinės technologijos keičia pramonės pasaulį, siūlydamos naujoviškus sprendimus mašinų ir sistemų efektyvumui ir tikslumui didinti. Fotoelektriniai jutikliai yra viena iš pažangių priemonių, lemiančių šią technologinę revoliuciją. Tačiau kaip juos palyginti su tradiciniais aptikimo metodais? A...
nuotrauka
2023-03-15 08:09
Vakarų investuotojai domisi Lietuva, bet kasmet smunka moksleivių rezultatai, o norinčių studijuoti inžinerinius mokslus studentų skaičius vis mažėja. Tai paskatino Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonės asociaciją LINPRA išsikelti ambicingą tikslą – Lietuva 2030 inžinerijos šalis. Tam būtini...
nuotrauka
2022-07-22 09:52
Vis garsiau kalbama, kad Lietuvos verslui, norinčiam išlikti konkurencingu, neišvengiamai būtina galvoti apie veiklos efektyvumą. Vienas iš kelių į kokybės gerinimą, produktyvumo didinimą, sąnaudų mažinimą ir darbuotojų saugą – robotizacija. Tačiau Lietuvos įmonės neskuba investuoti į robotus.
nuotrauka
2022-07-18 15:07
Bendradarbiaudama su „virtualios elektrinės“ paslaugas teikiančiu Estijoje įkurtu startuoliu „Fusebox“, „Caverion Lietuva“ savo klientams galės pasiūlyti išmanią elektros energijos valdymo sistemą, kuri padės sumažinti iki 50 000 tonų anglies dvideginio per metus. Ši sistema taip pat leis prisidėti ...
nuotrauka
2022-06-09 10:56
Rinkos tyrimų įmonės sutaria – pasaulinis robotikos sektorius iki 2030 m. patirs spartų augimą. Nors šis sektorius Lietuvoje dar tik pradinėse vystymosi stadijose, ekspertai skatina paversti jį strategine sritimi ir taip sparčiau skaitmenizuoti pramonę bei kitus sektorius.
nuotrauka
2022-02-21 07:32
GIPL – tai pirmoji ir vienintelė Lietuvos gamtinių dujų jungtis, sujungianti mus su Vakarais. Šis projektas vertinamas ir kaip energetinio saugumo priemonė, ir kaip dar vienas energijos tiekimo šaltinis, sudarantis galimybę įsigyti pigesnių dujų iš Europos visos dujų rinkos, ir praplėsti SGD termina...
nuotrauka
2021-12-07 11:26
Istorine, religine ir kultūrine prasme unikali Vilniaus Šv. Stanislovo ir Šv. Vladislovo arkikatedra bazilika prieš daugiau nei dešimtmetį tapo ir vienu pirmųjų moderniai valdomų visuomeninių pastatų Lietuvoje. 2003-iaisiais joje įdiegus, o šiemet renovavus JUNG KNX standarto išmanaus namo sistemą, ...
nuotrauka
2021-12-06 11:25
KTU mokslininkai pasiūlė dirbtiniu intelektu grįstą metodą, kuris triukšmingoje aplinkoje ne tik padeda aptikti įvairius gedimus laiku, bet ir yra tvarus aplinkai metodas – gedimo aptikimo procesas lengvai skaitmenizuojamas, o senų, puikiai veikiančių pramonės įrengimų keisti nereikia.
nuotrauka
2021-08-30 08:23
Rizikos kapitalo fondas „CoInvest Capital“ kartu su verslo angelais investuoja 400 tūkst. EUR į mobiliosios robotikos bendrovę „Rubedos“. Gautą investiciją bendrovė naudos robotų navigavimo technologijai, automatizuojančiai logistikos centrų veiklą, sukurti.
nuotrauka
2021-07-22 10:24
Ankstyvoje paauglystėje pradėjęs domėtis šiuolaikinės elektrotechnikos ir išmanių technologijų galimybėmis, šiandien šešiolikmetis Skirmantas Skurdenis – jauniausias tarptautinį KNX sertifikatą turintis išmaniojo namo sistemos diegėjas Lietuvoje. Vaikino planuose – savarankiškai nuo A iki Z suprojek...
nuotrauka
2021-07-12 09:09
Vilniuje, greta Molėtų plento, pradėta Gamybos inovacijų slėnio pastato statyba. Čia gamybos įmonės, startuoliai, technologijų kūrėjai ir tyrėjai galės testuoti inovatyvias savo idėjas, kurti skaitmenines inovacijas ir prototipus, vykdyti mažaserijinę gamybą.
nuotrauka
2021-05-31 08:56
„Caverion Lietuva‟ ir „Technopolis Lietuva‟ tęsia bendradarbiavimą naujame „Technopolio Beta“ pastato atnaujinimo projekte. „Caverion Lietuva‟ 10-ies aukštų ir 22,7 tūkst. kv. m ploto pastato rekonstrukcijos projekte organizuoja statybinės bei inžinerinės dalies atnaujinimą.
nuotrauka
2021-05-28 10:48
Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos (LINPRA) nariai pritarė siūlymui atsižvelgti į tarptautinę praktiką bei didėjančią technologijų reikšmę narių veikloje ir papildė asociacijos pavadinimą. Auganti bendruomenė taip pat sutarė laikytis aukštų profesinių standartų, kuriuos įtvirtino Etikos kodek...
nuotrauka
2021-05-21 10:50
Siekdama populiarinti studijas technologijos ir inžinerijos mokslų kryptyse, „Teltonika“ įmonių grupė įsteigė 90 tūkst. eurų stipendijų fondą būsimiems KTU pirmakursiams, pasirinkusiems šias studijas.
nuotrauka
2021-05-13 16:27
Vilniuje, Lvovo g. 37 duris jau atvėrė vienas inovatyviausių verslo centrų Lietuvoje. Šiuolaikiškiems A+ energinės klasės pastato reikalavimams, užsakovo bei nuomininkų poreikiams ir lūkesčiams atliepti, „Caverion Lietuva“ 8 aukštų, 23.000 kv. m bendro ploto pastate įrengė didelės apimties ateities ...
nuotrauka
2021-04-27 14:40
Išaugus Covid-19 pandemijai valdyti skirtų gaminių paklausai, Lietuvos ir visos Europos gamintojai fiksuoja kylančias plastiko gaminių kainas. Pandemijos sąlygomis dėl logistikos konteinerių trūkumo ir sulėtėjusios JAV plastiko sektoriaus gamybos kainas dar labiau kelia žaliavų trūkumas.

Statybunaujienos.lt » Automatika, pramonės inžinerija