2019 sausio 18 d. penktadienis, 18:23
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Lietuvoje auga modulinių pastatų nuomos poreikis

2018-05-04 09:29
Skandinaviška filosofija, kad ne žmogus turi tarnauti namui, o namas žmogui, vis labiau prigyja ir Lietuvoje. Moduliniai pastatai – greitas ir patogus būdas įsirengti namus ar verslo patalpas. 12 metų Lietuvos rinkoje veikianti antrinė Danijos kompanijos įmonė „Baltic Modules“ jau netrukus įsikūrsianti naujose patalpose per metus ketina padvigubinti gamybos apimtis. Lietuvos rinkai bendrovė siūlo ne tik įsigyti modulinius statinius, bet ir juos nuomotis.
nuotrauka
Bendrovės „Baltic Modules“ nuotr.


Minimos įmonės
Baltic Modules, UAB

Bendrovės „Baltic Modules“ plėtrą paskatino auganti modulinių namų gamybos ir nuomos paklausa. Nors didžiąją dalį savo produkcijos įmonė eksportuoja į Skandinavijos šalis, prieš keletą metų pradėję teikti modulinių pastatų nuomos paslaugą, šiemet Lietuvoje sulaukė ypatingo susidomėjimo ir toks poreikis tik auga. Savo klientams bendrovė siūlo ne tik nepriekaištingą kokybę, greitą ir profesionalų aptarnavimą, bet ir pastatų įrengimą pagal individualius poreikius.

Plačios pritaikymo galimybės – nuo vaikų darželių iki kavinių

Modulinių pastatų nuoma itin aktuali jauniems verslams, kurie nori išmėginti savo galimybes rinkoje ir išvengti itin didelių, rizikingų investicijų. Šių statinių panaudojimas itin platus – jie gali būti pritaikyti biurams, administraciniams pastatams,vaikų darželiams, mokykloms, kepingams,svečių namams, kavinėms, prekyvietėms ir kitoms reikmėms.

Prieš keliaudami pas naują klientą, nuomojami moduliai grįžta į įmonę, kur yra renovuojami ir perplanuojami pagal konkrečius naujo užsakovo poreikius. Pagal klientų pageidavimus, jų nuosavame ar nuomojame sklype toks pastatas gali atsirasti vos per kelias savaites – pilnai įrengtas, su visais reikalingais baldais ir įranga, kad iškart būtų galima jame dirbti ar gyventi.

Moduliniai pastatai tampa ne tik vis populiaresniu būdu greitai įsirengti komercines ar administracines patalpas, tačiau ir laikinais namais. Vis dažniau juos keliems metams nuomojasi didžiūjų miestų gyventojai, statantys būstą ir norintys gyventi šalia, prižiūrėti statybas ir negaišti laiko važinėjimams.

Sujungimo darbams sklype pakanka poros dienų

Vienas pagrindinių tokių pastatų privalumų – mobilumas. Klientas lengvai gali perkelti jį į naują sklypą. Taip pat paprasta juos padidinti ar sumažinti. Augant reikmėms, galima suformuoti papildomą priestatą ir praplėsti erdves, o jei poreikiai ar darbų apimtys sumažėja, galima permodeliuoti pastatą ar padalinti jį į kelius statinius, vieną perkeliant į kitą padalinį ar pernuomojant.

Taip pat tiek nuomos, tiek pastato pirkimo atveju, taupomas kliento laikas – jam tereikia pasirūpinti komunikacijomis į sklypą, prireikus leidimais. Atkrenta daugybė statybos organizavimo ir priežiūros proceso sukeliamų rūpesčių. Visa gamyba pagal numatytas technologijas vyksta uždarose įmonės patalpose, po stogu. O kliento sklype darbams dažnai pakanka poros dienų – atvežamos pastato dalys, kurias tereikia sujungti tarpusavyje.

Be to, tradicinėje statyboje dažnai proceso eigoje atsiranda nenumatytų aplinkybių ir keičiasi sąmata, užsitęsia darbų laikas, o pasirinkęs modulinį pastatą klientas gali būti tikras, kad paskaičiuota sąmata liks tokia pati. Papildomų išlaidų gali atsirasti tik tuomet, jei pats klientas pateikia papildomų reikalavimų.

Moduliai nebūtinai primena konteinerį – galimos nestandartinės formos

Dažnai žmonės modulinius pastatus stereotipiškai įsivaizduoja tik kaip konteinerį. Pasak UAB „Baltic Modules“ direktoriaus Leif Mikkelsen, galimos ir nestandartinės formos, o pažvelgus į kai kuriuos įmonės kurtus pastatus nė nenuspėtum, kad jie sujungti iš modulių. Šiems pastatams, kaip ir tradicinei architektūrai – nėra ploto ribų. Nors gamina ir standartinius modulius, bendrovė koncentruojasi į projektų pagal individualius poreikius įgyvendinimą.

Visą gamybą įmonė vykdo Klaipėdos rajone, o pastatus gabena į kliento pageidaujamą vietą visoje Lietuvoje. Kliento patogumui kompanija siūlo visą paslaugų paketą – gamybą, atvežimą, nukrovimą, sujungimą, konsultacijas. Nors modulius nuomoja ne viena įmonė, UAB „Baltic Modules“ išsiskiria ne tik vizualiais sprendimais, bet ir individualizuotų poreikių patenkinimu.

Moduliniai statiniai yra šilti, taupūs, palaikantys optimalią drėgmę, palankūs sveikatai, nepralaidūs triukšmui, patikimi (dėl savo konstrukcijų), ekologiški. Tradicinių ir modulinių namų kaina beveik nesiskiria, tačiau naujausios technologijos padeda neapsunkinti savo gyvenimo ilgais pasiruošimo ir statybos procesais norint pasirūpinti nuosavu gyvenamuoju namu, administracinėmis ar komercinėmis patalpomis.

Planuoja dvigubai plėsti gamybą

Pasirinkus modulinę architektūrą sutaupoma daug laiko – namas greitai pastatomas ir sumontuojamas, gali būti transportuojamas iš vienos vietos į kitą, neturi patalpų planavimo ar dizaino apribojimų, be to – visos inžinerinės komunikacijos jau yra įmontuotos modulio konstrukcijos, o metų laikas neturi jokios reikšmės statyboms.

modulesŠiuo metu nuomos paslaugos sudaro apie 20 proc. kompanijos veiklos, tačiau augant poreikiui, planuojama apimtis didinti. Taip pat ketinama per metus išplėsti ir gamybą – iki 100 kv. m per dieną. Nors klientų kompanija turi metams į priekį, visada stengiasi rasti laiko naujiems užsakymams, o kvalifikuoti, patyrę savo sričių specialistai padeda realizuoti idėjas ir rasti optimaliausią, individualius poreikius atitinkantį variantą.

Įmonė vadovaujasi atsakingo verslo principais, kuris tausoja aplinką, gina žmogaus teises, laikosi etinių principų, daug dėmesio sutelkia vartotojų teisių apsaugai ir mažina aplinkos taršą . Savo ketinimus grindžia ne tik žodžiais, bet ir darbais bei juos įrodančiais sertifikatais („EU Ecolabel“ bei „Nordic Swan“). 

Reklama

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


RESTA

nuotrauka
2018-05-18 13:53
Parodos RESTA metu vykusiame specialiame renginyje „Lietuvos BIM projektai 2018“ geriausiais buvo pripažinti sostinės prekybos ir paslaugų centro „ŽALI“ bei surenkamojo gelžbetonio konstrukcijų bendrovės „Inhus“ būstinės projektai.
nuotrauka
2018-05-11 13:09
Vis labiau populiarėjantis LED apšvietimas suteikia plačias galimybės improvizuoti visose namų erdvėse, laužant tradicines taisykles ir priimant drąsius sprendimus. LED apšvietimo nauda akivaizdi – patogu, efektyvu ir taupu. Lietuviai jau spėjo pamėgti šį apšvietimo tipą, tačiau neretai pridaro ir k...
nuotrauka
2018-05-09 09:48
Pastaraisiais dešimtmečiais įsibėgėjusi skaitmenizacija stipriai keičia daugelį industrijų. Ne išimtis ir statybų sektorius, kuriam šiuolaikiniai technologiniai sprendimai leidžia sparčiai žengti į priekį. Daugiausiai dėmesio šioje srityje, be abejo, tenka statinio informacinio modeliavimo sistemai ...
nuotrauka
2018-05-08 08:00
Svarbiausias konkurso „Įspūdingiausios RESTOS ekspozicijos“ komisijos darbas yra surasti ir visiems parodyti ekspozicijas, kuriomis gali didžiuotis ir pačios įmonės, ir LITEXPO, kaip parodos rengėja. Tačiau komisijos darbas turi ir kitos vertės: ji parodo kelią, kaip tapti matomiems tarp kelių šimtų...
nuotrauka
2018-05-02 12:56
Trečius metus iš eilės įvyko konkursas „Lietuvos BIM projektai“. Konkurso nugalėtojai buvo apdovanoti konferencijos „Skaitmeninė statyba 2018. Vilnius“ metu balandžio 27 d. Konkursas „Lietuvos BIM projektai“ yra skirtas išrinkti geriausią Lietuvos įmonių praktiką naudojant statinio informacinio mode...
nuotrauka
2018-04-28 15:00
Šiandien buvo nominuota dar viena konkurso „Įspūdingiausios RESTOS ekspozicijos“ nugalėtoja. Paaiškėjo lankytojų simpatijos, kurios atiteko bendrovės „Structum projektai“ ekspozicijai.
nuotrauka
2018-04-28 13:23
RESTOJE pakalbinti bendrovės LANDERO vadovą Ramūną Beinorių buvo ne taip ir paprasta - ekspozicija su medinėmis ir vinilinėmis grindimis buvo apgulta visas keturias dienas.
nuotrauka
2018-04-28 11:10
Bendrovė BAUMIT yra vienas iš statybos rinkos lyderių, į Lietuvą tiekiančių fasadų sistemas. 100-o metų patirtį turinti įmonė siūlo savo klientams sprendimus, kurie sukuria ilgalaikę vertę, dėl kurių dėmesio centre atsiduria ne pastatas, jo konstrukcijos, o žmogus, jo jausena, komfortas.
nuotrauka
2018-04-28 07:14
Arvidas Juozaitis, bendrovės „Ranga“ direktorius, į RESTĄ atvažiavo iš Klaipėdos. „Kelintą sykį esu RESTOJE, nebesuskaičiuoju, - sako jis. – Kaip krepšinis susideda iš detalių, kurios lemia pergalę, taip ir RESTOJE – ateini ir randi - gal iš pirmo žvilgsnio ir nereikšmingą detalę, bet kai ją panaudo...
nuotrauka
2018-04-28 06:34
Trečią RESTOS dieną jau antrus metus vykusio konkurso „Įspūdingiausios RESTOS ekspozicijos“ nugalėtojams ir ekspozicijų autoriams išdalinti prizai.
nuotrauka
2018-04-27 15:01
UAB „Delta Nova“ yra RESTOS senbuvė, jau 15-us metus prisistatanti didžiausioje Baltijos šalyse statybos parodoje. Jos direktorius Saulius Pilka sako, kad jau tapo įpročiu kiekvieną pavasarį būti LITEXPO parodų rūmuose.
nuotrauka
2018-04-27 13:26
„Praėjusiais metais Italijoje pagaliau BIM (Building Image Model) metodologijos naudojimas tapo privalomas ir apibrėžtas įstatymuose. Tačiau Lietuvoje nuolat girdime apie pastatų modernizavimą, o Italijoje BIM naudojamas mūsų kultūros ir tapatumo išsaugojimui – pastatų koncervavimui, – paklaustos ap...
nuotrauka
2018-04-27 10:33
„Išmanumas yra universali sąvoka, nes į ją įeina labai daug dalykų. Svarbiausia, kad technologijos nebūtų vien dėl technologijų, svarbiausia, kad jos padėtų žmogui gyventi, taupyti energiją, bet tuo pačiu suteiktų komfortą, – sako Raimundas Skurdenis, bendrovės „JUNG Vilnius“ direktorius. – Visa sis...
nuotrauka
2018-04-26 14:57
RESTA galima surasti idėjų savo namo vizijai ir sprendimų kaip svajonę įgyvendinti, – pasakoja jau ketvirtus metus parodą lankantys vilniečiai Irena ir Miroslav.
nuotrauka
2018-04-26 13:53
Jubiliejinė paroda RESTA vyks Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ balandžio 25-28 d. Tai – didžiausia Baltijos šalyse statybų paroda, skirta visiems statantiems, remontuojantiems ir renovuojantiems. Parodoje pristatomi skaitmeniniai sprendimai ir statybų sektoriaus naujovės, medžiagos, įran...
nuotrauka
2018-04-26 12:52
Sakoma, kad objektyviausiai pokyčius įvertina tie, kurie kartais į reiškinius pažvelgia lyg iš šono. Kaip sako antrą kartą su penkių metų pertrauka RESTOS parodoje dalyvaujanti UAB „Decoramentum“ direktorė Tatjana Firsanova, per penkis metus RESTA pasikeitė neatpažįstamai.
nuotrauka
2018-04-26 07:56
Parodos RESTA metu jau antrą kartą įvyko „Įspūdingiausių RESTOS ekspozicijų“ konkursas, kurio metu įvardintos įmonės nugalėtojos ir ekspozicijų autoriai.
nuotrauka
2018-04-26 07:13
Vakar (balandžio 25 d.) Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ prasideda didžiausia Baltijos šalyse tarptautinė statybų paroda RESTA. Šiemet ji surengta jau 25-tą kartą. Jubiliejinėje parodoje kiekvienas lankytojas tikrai atras sau naudingos ir praktiškos informacijos.
nuotrauka
2018-04-25 14:46
Pirmą kartą Lietuvoje ekologiškas cementinis dekoratyvinis tinkas pristatytas šiandien (balandžio 25 d.) duris pravėrusioje RESTOJE.
nuotrauka
2018-04-25 14:22
„Šiuo metu ieškomos ir į rinką įvedamos naujos statybinės medžiagos, kurios leidžia pasiekti aukščiausią energinį efektyvumą. Ne mažiau svarbu, kad tai būtų pasiekta naudojant paprastus, kiekvienam žmogui nesudėtingai įgyvendinamus sprendimus“, – pirmąją parodos RESTA dieną pasakojo įmonės BAUROC di...

Statybunaujienos.lt » RESTA

nuotrauka

6 dalykai, padedantys pagerinti statybos projektų finansų kontrolę ir palaikyti juos „sveikus“

Statybos sektoriaus statistika rodo, kad nemažai statybos projektų įgyvendinama viršijant biudžetą. Tai paplitęs „negalavimas“. „Bauwise“ internetinės finansų kontrolės sistemos naudotojai y...